Stypendium socjalne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-04, 14:28   #31
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez Justine1989 Pokaż wiadomość
z tym się zgodzę, że autorka nie będzie mogła być samodzielna finansowo, ale z jej wypowiedzi można wnioskować, że chyba tak by chciała bo nawet jak chciała wyliczyć dochód to uwzględniała tylko siebie

natomiast sama widzisz, że nie miałaś racji z tymi 8 miesiącami

a co do dochodu utraconego to oczywiste, że autorka będzie musiała wykazać swoje dochody, ale mogą one zostać pominięte przy obliczaniu dochodu na członka rodziny, ale nie każdy o tym wie i żeby tak się stało trzeba spełniać warunki, m.in. na chwilę składania wniosku nie mieć dochodów, albo mieć je nieporównywalnie mniejsze do poprzednich

a przytoczony wyżej przez Ciebie regulamin jest zgodny z tym, co pisałam wyżej i nijak ma się do tego co twierdziłaś wyżej o 8 miesiącach i wyłącznie umowie o pracę, bo co z tego, że ktoś pracował 8 miesięcy, jak w chwili składania wniosku nie pracuje już albo pracuje na kontrakcie?
no tak w tym roku jest w regulaminie tak a rok temu było te 8 miesięcy. tu się zgadzam.

wliczą jej ten dochód bo jeśli miała na to PIT (a miała) to naliczą dochód z PIT-u a nie z kosmosu. to była praca tymczasowa a nie na stałe i nagle ją zwolnili czy coś w tym stylu a jeśli jest nadal w UP zarejestrowana to dostaje od nich jakąś zapomogę/kuroniówkę czy coś w tym stylu i to będzie też podliczone, tak samo jak od roku 2012 są liczone alimenty do dochodu do stypendium.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 14:38   #32
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no tak w tym roku jest w regulaminie tak a rok temu było te 8 miesięcy. tu się zgadzam.

wliczą jej ten dochód bo jeśli miała na to PIT (a miała) to naliczą dochód z PIT-u a nie z kosmosu. to była praca tymczasowa a nie na stałe i nagle ją zwolnili czy coś w tym stylu a jeśli jest nadal w UP zarejestrowana to dostaje od nich jakąś zapomogę/kuroniówkę czy coś w tym stylu i to będzie też podliczone, tak samo jak od roku 2012 są liczone alimenty do dochodu do stypendium.
jeszcze tak dobrze w Polsce nie jest, żeby po umowie zlecenie dawali zasiłek, więc tu również mijasz się z rzeczywistością...
a instytucji dochodu utraconego nadal nie pojmujesz

nie ma sensu dłuższa wymiana zdań, a autorce wątku pozostaje tylko kontakt z kimś kompetentnym z sekcji pomocy materialnej, bo po moich ubiegłorocznych doświadczeniach wiem, że o taki trudno
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 15:01   #33
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez Justine1989 Pokaż wiadomość
jeszcze tak dobrze w Polsce nie jest, żeby po umowie zlecenie dawali zasiłek, więc tu również mijasz się z rzeczywistością...
a instytucji dochodu utraconego nadal nie pojmujesz

nie ma sensu dłuższa wymiana zdań, a autorce wątku pozostaje tylko kontakt z kimś kompetentnym z sekcji pomocy materialnej, bo po moich ubiegłorocznych doświadczeniach wiem, że o taki trudno
ale mi chodziło o tą umowę o pracę, którą autorka miała a nie o zlecenie i nie, że zasiłek po zleceniu tylko, że jak miała umowę o pracę to zasiłek. zwyczajnie nie zrozumiałaś o co mi chodziło.
a o zlecenie czy o dzieło to mi chodziło tylko o to, że to będzie na papierku ze skarbówki czyli wpisane jako dochód a jak autorka nie składa jako osoba samodzielna to jej nie uznają tego(dochodu z umowy o pracę) jako dochód utracony.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 15:07   #34
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ale mi chodziło o tą umowę o pracę, którą autorka miała a nie o zlecenie i nie, że zasiłek po zleceniu tylko, że jak miała umowę o pracę to zasiłek. zwyczajnie nie zrozumiałaś o co mi chodziło.
a o zlecenie czy o dzieło to mi chodziło tylko o to, że to będzie na papierku ze skarbówki czyli wpisane jako dochód a jak autorka nie składa jako osoba samodzielna to jej nie uznają tego(dochodu z umowy o pracę) jako dochód utracony.
hmmm..........
po miesiącu pracy na umowę o pracę również nie otrzyma zasiłku
a z tym jej dochodem jako utracony-nie zgadzam się z Twoim tokiem myślenia, o jego uznaniu bądź nie na pewno nie będzie przesądzał fakt czy jest czy nie osobą samodzielną finansową
za utracony może być uznany dochód kogokolwiek z członków rodziny tworzących wspólne gospodarstwo domowe po spełnieniu warunków
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 15:56   #35
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Stypendium socjalne

Widzę, że dyskusja się dalej toczy.
A więc nie chce składać papierów na stypendium jako samodzielna finansowo. Oczywiście, że liczę rodziców, ale z ich dochodami wiem co i jak, więc o tym nie wspominam. Chodzi mi tylko o tą moją pracę.
Ktoś coś wspominał o zasiłku albo kuroniówce. Nie miałam takiego czegoś. Byłam po prostu 4 miesiące na stażu, później po zakończeniu stażu byłam wypisana z UP, poszłam się uczyć i dopiero jakoś w lutym tego roku znowu się zarejestrowałam w UP i aktualnie znowu jestem na stażu do czasu rozpoczęcia studiów. Ale ten staż zaczęłam w tym roku, więc on się do niczego nie liczy. Mi chodzi tylko o tamten z poprzedniego roku.
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 18:43   #36
nikka08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 47
Dot.: Stypendium socjalne

Prezcytałam waszą konwersacje i naszły mnie pewne wątpliwości co do dokumentacji mojej sytuacji materialnej.
Wszytskie zaświadczenia maja byc za 2012 rok. Moja mama w 2012 roku jeszce pracowała, a teraz jest na zasiłku dla bezrobotnych. Czy mam to dokumentować w jakiś sposób ? Bo wiadomo że teraz jeśli nie pracuje dochody mam niższe niż wyliczone za 2012.
__________________
studentka logistyki UŁ
nikka08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 19:18   #37
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez nikka08 Pokaż wiadomość
Prezcytałam waszą konwersacje i naszły mnie pewne wątpliwości co do dokumentacji mojej sytuacji materialnej.
Wszytskie zaświadczenia maja byc za 2012 rok. Moja mama w 2012 roku jeszce pracowała, a teraz jest na zasiłku dla bezrobotnych. Czy mam to dokumentować w jakiś sposób ? Bo wiadomo że teraz jeśli nie pracuje dochody mam niższe niż wyliczone za 2012.
przy wyliczaniu dochodu odejmą dochody Twojej mamy za tamten rok ale w ich miejsce wstawią wysokość miesięcznego zasiłku dla bezrobotnych, miałam identyczną sytuację w zeszłym roku

dokumentujesz to tylko i wyłącznie zaświadczeniem z urzędu pracy dla Twojej mamy o tym, ze jest bezrobotna i tam będzie wysokość zasiłku jaki pobiera
będzie potrzebna też chyba stara umowa Twojej mamy jeśli była na czas określony lub świadectwo pracy
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 19:35   #38
nikka08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 47
Dot.: Stypendium socjalne

jesli mam na wnisku wpisac sredni miesieczny dochód rodziny to mogę za ten 2012, bo teraz z tym odejmowaniem i przeliczaniem to sie pogubię, a tak bedzie mi łatwiej. Oni sami sobie to później przelicza obecny dochód, jak udokumentuje ten zasiłek mamy ?

Jestem kompletnie zgubiona .
__________________
studentka logistyki UŁ
nikka08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 19:44   #39
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez nikka08 Pokaż wiadomość
jesli mam na wnisku wpisac sredni miesieczny dochód rodziny to mogę za ten 2012, bo teraz z tym odejmowaniem i przeliczaniem to sie pogubię, a tak bedzie mi łatwiej. Oni sami sobie to później przelicza obecny dochód, jak udokumentuje ten zasiłek mamy ?

Jestem kompletnie zgubiona .
nic tam nie wpisuj, komisja stypendialna sama to wyliczy
Ty zajmujesz się tylko złożeniem wniosku z pełną dokumentacją
naprawdę nie ma się czym niepokoić
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 20:19   #40
nikka08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 47
Dot.: Stypendium socjalne

ok właśnie tak zrobię.
Dziękuje za pomoc
__________________
studentka logistyki UŁ
nikka08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 21:59   #41
moniabonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 34
Dot.: Stypendium socjalne

cześć, na uczelni potrzebują zaświadczenie o dochodach za miesiąc od stycznia do sierpnia. I tu jest problem. Mam taką sytuację: Mama w czerwcu została zwolniona z firmy z powodu upadłości likwidacyjnej z trzy miesięcznym okresem wypowiedzenia skróconym do jednego miesiąca. I z tego powodu za miesiąc sierpień nie otrzyma żadnego dochodu, nie może zapisać się na kuroniówkę. Ze względu na sytuacje finansową firmy nie dostała też żadnej odprawy.
Zaświadczenie o dochodach mam tylko za miesiąc styczeń - lipiec, nie wiem co powinnam zrobić w tym wypadku z miesiącem sierpień..
Ktoś miał może podobną sytuację?
Proszę o pomoc
moniabonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 09:52   #42
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez moniabonia Pokaż wiadomość
cześć, na uczelni potrzebują zaświadczenie o dochodach za miesiąc od stycznia do sierpnia. I tu jest problem. Mam taką sytuację: Mama w czerwcu została zwolniona z firmy z powodu upadłości likwidacyjnej z trzy miesięcznym okresem wypowiedzenia skróconym do jednego miesiąca. I z tego powodu za miesiąc sierpień nie otrzyma żadnego dochodu, nie może zapisać się na kuroniówkę. Ze względu na sytuacje finansową firmy nie dostała też żadnej odprawy.
Zaświadczenie o dochodach mam tylko za miesiąc styczeń - lipiec, nie wiem co powinnam zrobić w tym wypadku z miesiącem sierpień..
Ktoś miał może podobną sytuację?
Proszę o pomoc
to potrzebujesz zaświadczenie o braku dochodu w miesiącu sierpniu
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.