Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-17, 15:23   #1
Tiunivell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 31
Smile

Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet


Witam
Jestem dość wysoka, mam 182cm wzrostu i rzadko gdzie mogę znaleźć fajne, modne ciuszki które by dobrze leżały i nie miały niewiarygodnych cen. To samo z butami. Noszę rozmiar 42/43, ale mam dość wąską stopę i zakupy robiłam tylko w adidasie czy ostatnio w deichmann'ie.
Może jakieś wysokie kobitki mogą polecić parę sklepów (najlepiej sieci, albo może też jakieś małe sklepy w okolicy Legnicy?), w których nie wyda się trzech stów na jedną parę spodni?

Ja polecam dla wysokich kobiet:
Orsay-spódnice i rybaczki, wyglądają bardzo dobrze na wyższych kobietach, niestety długie spodnie nie są już tak dopasowane (albo malutkie, albo za wielkie),
Formarina - firma włoska, dość trudno dostać (próbować trzeba w levisie czy wranglerze), ma mnóstwo fasonów dla wysokich osób, dopasowane, cudne... niestety para spodni kosztuje około 300-400 złotych, a bluza około 100 zł.
Diverse - modne bluzy i koszulki, które nie są wielgachne, ale dopasowane i nie zakrywają wcięcia w tali itd.

Pozdrawiam
T.
Tiunivell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 15:26   #2
tyska04
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 936
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Ja mam 180 cm wzrostu i spodnie kupuje zazwyczaj w big starze dlugosc 34 lub 36 musisz zobaczyc ktore lepsze bo czasami 34 byywa na mnie za krótkie a ostatnio sobie kupilam 34 i sa idealne
__________________
"posiadam wiarę w niemożliwą moc
potrafię jeśli chcę rozświetlić mrok
mogę poruszyć was na kilka chwil
tylko zrozumcie kiedy zechcę znowu z sobą być "
tyska04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 17:26   #3
Nink
Przyczajenie
 
Avatar Nink
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Cześć, mam podobny problem i spodnie kupuję przeważnie na Allegro. Patrzę na rozmiarówkę w calach albo męczę sprzedającego,żeby mi dokładnie ciucha zmierzył wyjaśniając powód Zawsze znajdzie się sporo 34 i 36tek.

Zauważyłam, że można tamże znaleźć też całkiem sporo butków w Twoim rozmiarze Kazałam stronie wyświetlać baletki od 40 w górę i nie spodziewałam się, że wyrzuci mi mnóstwo wyników o rozmiarach 42-43.

Ja mam o tyle sporo szczęścia, że noszę tylko 40tkę i w miarę mieszczę się w średniej krajowej. Ale za to jakże mnie wkurzają t-shirty o długości 53 cm i topy w których marzną mi nerki! Aaaaaaaargh!!!

Aha, moje portki w 90% są marek Vila i Terranova, więc rozejrzyj się za nimi elfia panno

W sumie zastanawiam się, czemu producenci odzieży z krajów w których panie generalnie są wysokie i mają długie nóżki nie różnią się w temacie nogawek od innych. Ech.
Nink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 17:44   #4
radix
Raczkowanie
 
Avatar radix
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 153
GG do radix
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Cytat:
Napisane przez Nink Pokaż wiadomość
Cześć, mam podobny problem i spodnie kupuję przeważnie na Allegro. Patrzę na rozmiarówkę w calach albo męczę sprzedającego,żeby mi dokładnie ciucha zmierzył wyjaśniając powód Zawsze znajdzie się sporo 34 i 36tek.

Zauważyłam, że można tamże znaleźć też całkiem sporo butków w Twoim rozmiarze Kazałam stronie wyświetlać baletki od 40 w górę i nie spodziewałam się, że wyrzuci mi mnóstwo wyników o rozmiarach 42-43.

Ja mam o tyle sporo szczęścia, że noszę tylko 40tkę i w miarę mieszczę się w średniej krajowej. Ale za to jakże mnie wkurzają t-shirty o długości 53 cm i topy w których marzną mi nerki! Aaaaaaaargh!!!

Aha, moje portki w 90% są marek Vila i Terranova, więc rozejrzyj się za nimi elfia panno

W sumie zastanawiam się, czemu producenci odzieży z krajów w których panie generalnie są wysokie i mają długie nóżki nie różnią się w temacie nogawek od innych. Ech.
Dlatego że producentami odzieży w 99% są kraje bliskiego wschodu i Azji a tam wiadomo jakie są rozmiary.
Faktem jest, że szyją pod zamówienia odbiorcy (fason, kolor, rozmiar itp) ale mimo wszystko zaniżają w dół
radix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 18:03   #5
Nink
Przyczajenie
 
Avatar Nink
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Tak, do tego robiłam przytyk. Całkiem bez sensu to wszystko Chcą nam te ciuchy sprzedać czy nie? Przecież klientki nie są wykute z jednej matrycy.
Nink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 19:01   #6
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

hmm, ja mam 176 cm, moja dobra koleżanka 182 a ciuchy kupujemy we wszystkich sklepach, rzadko zdarza się, że coś źle leży albo jest przykrótkie (noszę spodnie długość 34). zauważ, że to niższe dziewczyny mają problem ze spodniami, często muszą je skracać bo są szyte na wyższe osoby.
akurat w diversie który wymieniłaś rzeczy są na mnie przykrótkie (koszulki), także to zależy..
nie polecę tutaj żadnej firmy bo musiałabym wymienić ich kilkanaście, kupuję to co mi się podoba i nie mam właściwie żadnych problemów.
kiedyś gdy nie było jeszcze takiego wyboru w sklepach kupowałam spodnie w lee i we wranglerze, w outlecie czy na promocji można kupić już za niecałe 200 zł, mają rozmiary dla kobiet do 36 (na długość).
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 19:18   #7
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

ja 180 wzrostu i mam problem ze spodniami, chociaż z jeansami to już łatwiej, bo eleganckich nie znalazłam takich, . Mnie jest szkoda kasy na spodnie za 200zł. Przeważnie kupuję w terranovie lub jakichś "nieiminnych"butikach
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 19:52   #8
divin
Zadomowienie
 
Avatar divin
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 970
Post Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Ja mam 180cm. Spodnie <zazwyczaj> kupuję w Reserved. Długość nogawki to 34 a cena ok. 130zł.
__________________
Cel: zrzucić 2kg


Silence is of the gods...


If you live in my heart, you live rent-free...
divin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 20:30   #9
apple66
Raczkowanie
 
Avatar apple66
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Ja też jestem wysoka - mam prawie 180cm wzrostu i ogromne problemy z dopasowaniem dla siebie spodni i bluzek z długim rękawem (dla mnie rękaw długi to rękaw 3/4 niestety) Nie dość że jestem wysoka to mam mały rozmiar, bo tylko 36-38 czasami i jeśli już to tylko w zimie 40 :/ w zasadzie czesto muszę brać większe spodnie i przerabiać ja u krawcowej :/ no i oczywsicie tracą one swój pierwotny krój

Jeśli chodzi o stopę to na szczescie mam 40 - problemu ze znalezieniem butów w tym rozmiarze jak wiadomo nie ma , jednak wielkim problemem są dla mnie buty na obcasie...Chciałabym kupić coś nie płaskiego i nie całkiem wysokiego i ciężko znaleźć

Pamiętam, że kiedyś znalazłąm spodnie na 36 w długoci w Americanosie i kupiłam wtedy aż 2 pary bo myślałam, że już nigdy takich długich nie znajdę. Było to jakieś 5-6 lat temu i dałam za 1parę 199zł

Ostatnio też byłam w szoku, bo na zwykłym ryneczku kupiłam sobie spodnie w sam raz, a nawet za długie

U wysokich kobiet jest duży problem ze znalezieniem spodni idealnie leżących, ja zazwyczaj kupuję jeśli mocno mi sie podobają i jeśli jest możliwość odwijam nogawki ...wydłużając je chociaż o 1-2 cm Idealnej długości jednak nie osiągam ,ale zawsze coś ...
apple66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 21:36   #10
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Ja mam prawie 180 cm, ubolewam z tego powodu, że nie mogę nosić butów na wysokim obcasie. Spodnie zazwyczaj są na mnie dobrej długości, bluzki tak samo. Chyba mam szczęście do znalezienia odpowiednich
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 11:07   #11
Tiunivell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 31
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

kika14- też myślałam, że z racji wzrostu nie będę nosić butów na wysokim obcasie... a jednak :P Ubrałam sukienkę do kolan, sweterek i buty na 4cm obcasie na zakończenie gimnazjum... dyrektorki zaczepiły mnie, że wyglądam zabójczo, a chłopcy jakimś cudem nagle zapragnęli się ze mną żegnać o.O
Nie warto rezygnować z tego powodu z damskich atrybutów
__________________
"Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak, wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń..." E.Tayler
Tiunivell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-18, 11:13   #12
divin
Zadomowienie
 
Avatar divin
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 970
Post Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Cytat:
Napisane przez Tiunivell Pokaż wiadomość
kika14- też myślałam, że z racji wzrostu nie będę nosić butów na wysokim obcasie... a jednak :P Ubrałam sukienkę do kolan, sweterek i buty na 4cm obcasie na zakończenie gimnazjum... dyrektorki zaczepiły mnie, że wyglądam zabójczo, a chłopcy jakimś cudem nagle zapragnęli się ze mną żegnać o.O
Nie warto rezygnować z tego powodu z damskich atrybutów
W 100% się z Tobą zgadzam
__________________
Cel: zrzucić 2kg


Silence is of the gods...


If you live in my heart, you live rent-free...
divin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 11:39   #13
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

ja kupiłam ostatnio w terranovie spodnie, mają 109cm długości po szwie zewnętrzym, niskie biodrówki to są. Powinny być na Ciebie dobre bo ja muszę tak z 5/6cm podwijać chociaz mam 170 dałam całe 39,9zł na przecenie.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 11:45   #14
Tiunivell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 31
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

eyo- skoczę do terranovej :O byłyby idealne w długości.
dzięki x*
__________________
"Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak, wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń..." E.Tayler
Tiunivell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 17:48   #15
linka711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 143
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Witam was dziewczynki! mierze 177 waze 56kg i oczywiscie mam potworny problem z rekawami i nogawkami. Dlugosc moich spodni to 36 i nie prawda jest ze wrangler czy lee produkuje taka dlugosc bo oni maja najdluzsze spodnie 35. Za to Big Start ma spodnie 27/36 co pawda do wyboru 2 fasony ale zawsze to cos poza tym mysle o tym aby kupowac spodnie na allego i sie jakos bardzo tym nie przejmuje bo idzie jeszcze jakos je znalesc ale gorzej z plaszczami, bluzkami itd. czuje sie jakbym miala najdluzsze rece na swiecie (od pachy do ostaniego palca 70cm). Nieznalazlam nigdzie sklepu ktory moglby mi ulzyc w moim problemie. Czasem zdarza sie "okazy" ale jest ich niewiele. Okaz nr 1 to bluza z firmy teens (juz wyplowiala i nie nadaje sie do uzytku ale w czyms chodzic trzeba). Okaz nr 2 to firma Abercorombie i sweterek kupiony na allegro ma 61cm dlugosci rekawa od pachy i bardzo go lubie okaz nr 3 to znow ta sama firma i bluzka z dlugim rekawem z ktora najchetniej bym sie nie rozstawala. Sekret tej firmy (niedostepnej w polsce i nie taniej) polega na tym iz rzeczy tej firmy maja taka jakby wstawe do podwijania a ja jej nie podwijam i jest git. niestety kurtki owej firmy maja za krotkie rekawy na swetry oczywiscie tez trzeba polowac... okaz nr 4 to plaszczyk zamowiony w firmie safari ktora wydluzyla mi rekaw o 10cm (srednio o 10-15cm mam za krotkie rekawy) przy okazji wydluzyla plaszczyk, przesunela guziki aby byl wezszy i za te wszystkie poprawki krawieckie zaplacilam 10zl.
Dodatkowo moge polecic firme Mexx (sklep znajduje sie we Wroclawiu w Renomie) sa tam rzeczy firm zagranicznych z oryginalnmi metkami ale koncowki kolecji. ceny nie sa niskie ale czasem warto sie tam przejsc. Jak sie wszystko dobrze przekopie mozna tam cos znalesc. Kupilam sobie sweterek ktory mial rekawy na styk wiec nie jest zle;]
Poza tym we Wroclawiu nie ma sklepow dla wysokich szczuplych z butami nr 41 tez roznie to bywa;/ Ja mam nogle szczupla i dluga wiec zero sandalow, i butow otwartych, tylko i wylacznie japonki,kozaki odstaja mi na lydkach takze jest niewesolo....i czego to wysokim ludzie zazdroszcza?
linka711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 11:34   #16
agaola89
Rozeznanie
 
Avatar agaola89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 681
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Jeśli chodzi o długie rękawy i długie spodnie, to patrzcie co powstało - sklep z ubraniami dla wysokich kobiet!!! NARESZCIE.

http://www.tallstreet.pl
agaola89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 11:30   #17
julkawysoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Witam,

czytam sobie wasze forum(jest tu nowa) i postanowiłam skrobnąć parę słów w temacie.

Ja mam 188cm wzrostu i ogromne problemy z kupnem ubrań. Najtrudniej jest ze spodniami bo długość nogawki po wewnętrznej 85cm jest nie osiągalna. jeansy tylko kroje męskie damskie jeszcze nigdy nie trafiłam nawet w tych bardzo drogich.

Żakiety i kurtki, koszule to kolejny koszmar. Nie bardzo mam ochotę płacić 100zł za koszule.

Osobiście polecam sklep M&S . Ja tam kupuje na wyprzedażach bo po pierwsze trzymają rozmiary i maja linie dla wysokich.

Na alegro niestety nie kupuje, bo każdą rzecz muszę przymierzyć. Spodnie niestety nie mogę mic biodrówek, a bluzki zawsze wychodzą 3/4 rękaw i ledwo do pępka sięgają

Przynajmnje buty są łatwiejsze w kupnie bo mam rozmiar 40. Oczywiście jest kłopot z obcasem. Ja z niego nie zrezygnowałam bo jednak ocas dodaje nogą tego czegoś.... Wybieram takie max do 6cm (co razem daje 194cm)

Ja już się przyzwyczajałam do wzbudzania zainteresowania w otoczeniu i standardowych pytań.

Pozdrawiam,
julkawysoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:12   #18
renatadz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 37
Dot.: Sklepy z butami i odzieżą dla wysokich kobiet

Sukienki, żakiety i spódnice dla wysokich kobiet znajdziecie w <reklama>

Edytowane przez Redhaired Witch
Czas edycji: 2013-11-29 o 09:21
renatadz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.