niechciana ciąża - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-31, 14:18   #31
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: niechciana ciąża

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Otóż to.
Byłabym w stanie zaakceptować zakaz aborcji, gdyby istniała 100% metoda antykoncepcji. Póki jej nie ma, (i nie, celibat nie jest żadną metodą :P ), powinien istnieć wybór do określonego tygodnia ciąży czy się chce i podoła mieć dziecko, czy nie.
No, to możemy dać na mszę w tej intencji, i to chyba wszystko co można osiągnąć w tym kierunku
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 14:46   #32
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: niechciana ciąża

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
No, to możemy dać na mszę w tej intencji, i to chyba wszystko co można osiągnąć w tym kierunku
Hehe, to nie taki głupi pomysł.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 23:35   #33
Seidhe
Raczkowanie
 
Avatar Seidhe
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 56
GG do Seidhe
Dot.: niechciana ciąża

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44284616]Jak dla mnie bujda na resorach, w 3tc zadne usg nic nie pokaze.[/QUOTE]

Byłam w 6tc u lekarza potwierdzić ciążę, był widoczny tylko pęcherzyk, lekarka powiedziałą- pani się tak nie cieszy, to sie jeszcze może wchłonąć. Zgadzam się w 100% z Szajabają. Dodam tylko, że "pęcherzyk" ma już 13 miesięcy i ma się dobrze
Seidhe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 15:10   #34
hannahmarin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: niechciana ciąża

Warto wspomnieć że dla niektórych kobiet moment ujrzenia zdjęcia usg nie jest najważniejszy i nie budzi takich emocji jak u większości. Czasem dopiero kiedy dostaną swoje dziecko do rąk uruchamia się instynkt. Warto też rozważyć adopcję itp. Osobiście uważam że każdy powinien mieć wybór i móc dokonać aborcji, doświadczając potem konsekwencji - psychicznych jak również fizycznych, niemożności późniejszego zajścia w ciążę np. Nauczmy się w końcu podejmować odpowiedzialne decyzje i płacić za błędy.
(Nie jestem feministką ani sama nie miałam aborcji ;p)
hannahmarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 16:27   #35
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: niechciana ciąża

Cytat:
Napisane przez hannahmarin Pokaż wiadomość
Warto wspomnieć że dla niektórych kobiet moment ujrzenia zdjęcia usg nie jest najważniejszy i nie budzi takich emocji jak u większości. Czasem dopiero kiedy dostaną swoje dziecko do rąk uruchamia się instynkt. Warto też rozważyć adopcję itp. Osobiście uważam że każdy powinien mieć wybór i móc dokonać aborcji, doświadczając potem konsekwencji - psychicznych jak również fizycznych, niemożności późniejszego zajścia w ciążę np. Nauczmy się w końcu podejmować odpowiedzialne decyzje i płacić za błędy.
(Nie jestem feministką ani sama nie miałam aborcji ;p)
Albo nie płacić, jeśli w konkretnym przypadku dla konkretnej kobiety aborcja nie była błędem, a następstw fizycznych nie będzie, (wiele kobiet bez problemu zachodzi później w ciążę).

Poza tym zgadzam się z wypowiedzią, z tą różnicą, że uważam się za feministkę.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2014-01-09 o 16:28 Powód: dopisek
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 22:04   #36
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 70
Dot.: niechciana ciąża

Moim zdaniem lepiej byloby dla Ciebie dziecko urodzic i oddac do adopcji niz przeprowadzic aborcje, ktora choc nie zawsze sie o tym mowi rowniez ma skutki ubiczne, w tm dlugotrwale.
Poza tym bylam w twojej sytuacji kilkanascie miesiecy temu, wlaczajac w to roznice jezykowe z partnerem, z tym ze ja nie mam skonczonych studiow ani pracy. Tez nic nie czulam po usg ani nawet jak dziecko zaczelo kopac ani nawet jak sie urodzilo. Przyjdzie z czasem. Mysle ze nie ma sie co za bardzo nad soba uzalac tylko podjac szybko decyzje. Odradzam aborcje nie ze zgledow religijno- moralnych ale z uwagi na stan psychiczny wielu kobiet po tym zabiegu i na dlugotrwale skutki w tym wzrost prwadopodobienstwa zachorowania na raka piersi. Moja przyszla tesciowa jest po dwoch i obu zaluje chcociaz jak robila druga to jeszcze nie zalowala pierwszej.
ciaza owszem bywa trudna ale niemwleta sa prawie zawsze adoptowane z tego co wiem, tak dlugo jak zalatwisz cala procedure zrezczenia sie praw.
lubiewiedziec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 23:52   #37
yZa90210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44
Dot.: niechciana ciąża

O matko! czy ktoś kiedyś powiedział, że antykoncepcja daje 100% pewności? także jeśli współżyjesz musisz być świadoma, że mimo zabezpieczenia w ciąże możesz zajść. Moje zdanie jest takie, że aborcji bym w życiu nie zrobiła i nikomu nie doradziła. Skoro nie chcesz dziecka, możesz je zawsze oddać. I dasz komuś mnóstwo szczęścia. Niestety w dzisiejszych czasach pozbyć się dziecka jest łatwiej niż tatuażu. będziesz miała 9miesięcy wolnego. Żyć nie umierać
yZa90210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-10 00:52:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:15.