LEICHNER - co to za firma - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-22, 16:05   #1
szamanga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11

LEICHNER - co to za firma


Ostatnio na allegro zauważyłam, że dużo ludzi kupuję podkład firmy LEICHNER.
Może ktoś wie coś o tej firmie.
Jak sie sprawuje fluid do twarzy??

http://allegro.pl/listing.php/search...tring=LEICHNER
szamanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 16:42   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: LEICHNER - co to za firma

też ciekawa jestem czy ktoś to testował
rzuciły mi się ostatnio te podkłady w oczy na allegro ale.. kolorów mało i to opakowanie.. wolę takie z pompką no albo chociaż tubeczki ostatecznie.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 18:38   #3
Saay
Raczkowanie
 
Avatar Saay
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań/FFO
Wiadomości: 197
Dot.: LEICHNER - co to za firma

Reklamujemy?
__________________
Mój blog:
http://acrossthemodernity.blogspot.com
[L]
Zdrowa dieta od 20.05.2012
Saay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 16:59   #4
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: LEICHNER - co to za firma

odświeżam bo też jestem ciekawa opinii o tych podkładach. Zastanawiam się nad kupem. Miał ktoś?
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 11:46   #5
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: LEICHNER - co to za firma

również się zastanawiam nad zakupem podkładu tej firmy, ale kompletnie nie znam tego producenta
byłabym wdzięczna za jakiekolwiek opinie
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 20:40   #6
Lou Lou
Raczkowanie
 
Avatar Lou Lou
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: LEICHNER - co to za firma

Też jestem ciekawa... Przeczytałam gdzieś opinię, że podkład jest ciężki, tłusty, nie stapia się ze skórą itp. Gdzieś indziej z kolei, że to kosmetyk z rodzaju profesjonalnych, do sesji zdjęciowych itp. A jeśli tak, to w sumie jego "ciężkość" jest usprawidliwiona, skoro nie jest to podkład do stosowania na codzień (choćby teoretycznie), dla naturalnego efektu. Zastanawiam się zatem czy jest to może coś w rodzaju Dermacolu, taki a la profesjonalny , tzn b. mocno kryjący, faktycznie taki raczej teatralno- zdjęciowy, niż codzienny? Jeśli ktoś coś wie albo słyszał, też chętnie dowiem sie co i jak
Lou Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 21:00   #7
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: LEICHNER - co to za firma

Cytat:
Napisane przez Lou Lou Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa... Przeczytałam gdzieś opinię, że podkład jest ciężki, tłusty, nie stapia się ze skórą itp. Gdzieś indziej z kolei, że to kosmetyk z rodzaju profesjonalnych, do sesji zdjęciowych itp. A jeśli tak, to w sumie jego "ciężkość" jest usprawidliwiona, skoro nie jest to podkład do stosowania na codzień (choćby teoretycznie), dla naturalnego efektu. Zastanawiam się zatem czy jest to może coś w rodzaju Dermacolu, taki a la profesjonalny , tzn b. mocno kryjący, faktycznie taki raczej teatralno- zdjęciowy, niż codzienny? Jeśli ktoś coś wie albo słyszał, też chętnie dowiem sie co i jak
Wydaje mi się, że jak najbardziej to takie coś jak Dermacol
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 08:33   #8
szamanga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Dot.: LEICHNER - co to za firma

Dziewczyny, kupiłam go wtedy jak napisałam to pytanie.
I to był mój najgorszy zakup zycia.
Jeszcze nie miałam takiego podkładu, choć raczej podkładem nie mozna tego czegoś nazwać. Jest tak ochydnie tłusty, absolutnie nie kryjący, i jak nakładałam czułam się jak bym nałożyła grubą warstwę najnormalniejszego bardzo tłustego kremu do twarzy, który wogóle nie wpija w cere tylko zostaje taki ochydny tłusty rozlewający się i spływający po tarzy. Fuj
Dermacol to wogóle inny kosmetyk, nie ma porównania.
Jak ktoś chce to za koszty przesyłki chcętnie odstąpię ten puder.
szamanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 18:13   #9
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: LEICHNER - co to za firma

Cytat:
Napisane przez szamanga Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupiłam go wtedy jak napisałam to pytanie.
I to był mój najgorszy zakup zycia.
Jeszcze nie miałam takiego podkładu, choć raczej podkładem nie mozna tego czegoś nazwać. Jest tak ochydnie tłusty, absolutnie nie kryjący, i jak nakładałam czułam się jak bym nałożyła grubą warstwę najnormalniejszego bardzo tłustego kremu do twarzy, który wogóle nie wpija w cere tylko zostaje taki ochydny tłusty rozlewający się i spływający po tarzy. Fuj
Dermacol to wogóle inny kosmetyk, nie ma porównania.
Jak ktoś chce to za koszty przesyłki chcętnie odstąpię ten puder.
yyy...aha, szkoda
a może na KWC założysz wątek o tym? bo szukałam i nie znalazłam, może inny się zaczną wypowiadać
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 21:58   #10
szamanga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Dot.: LEICHNER - co to za firma

Cytat:
Napisane przez MiciaKicia Pokaż wiadomość
yyy...aha, szkoda
a może na KWC założysz wątek o tym? bo szukałam i nie znalazłam, może inny się zaczną wypowiadać
Też tak myślałam, ale tam trzeba zgłosić nową firmę i opisać o niej skąd pochodzi i takie tam inne. Ja niestety nic na ten temat niewiem.
szamanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 11:03   #11
ezila
Przyczajenie
 
Avatar ezila
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1
Thumbs down Dot.: LEICHNER - co to za firma

Rzuciłam się na ten podkład swego czasu niczym wygłodniała pantera. Wciąż szukam idealnego podkładu kryjącego na moje popękane naczynka
Niestety...
Niemiecka precyzja w tym przypadku nie ma racji bytu
Krycie - 0.
Wchłanianie - 0.
Stapianie się ze skórą (?!) - 0.
Trudno go potraktować nawet jako krem, bo po nałożeniu na twarz pozostaje cały czas w fazie "nałożenia".
Tłuste to niczym masło i świeci się na twarzy.
Jedyny + to zapach; bardzo przyjemny. No, ale zapachem niedoskonałości nie zatuszujemy
Był to najgorszy zakup jakiego dokonałam.
ezila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 23:14   #12
Lou Lou
Raczkowanie
 
Avatar Lou Lou
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: LEICHNER - co to za firma

Uuu, szkoda... Myślałam, że to może taki niemiecki krewny Dermacolu i będzie fajny np. do zdjęć, ale skoro piszecie, że w ogóle nie trzyma się twarzy i spływa, to chyba faktycznie nie nadaje się do żadnego zastosowania
Lou Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 11:29   #13
ashka81
Raczkowanie
 
Avatar ashka81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 357
Dot.: LEICHNER - co to za firma

Też go kupiłam kiedyś z ciekawości i potwierdzam, jest to bardzo tłusty krem koloryzujący. Wygląda na twarzy jak beżowa wazelina.
ashka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 15:59   #14
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: LEICHNER - co to za firma

Odświeżam temat..

czy któraś z Was miała tusz do rzęs tej marki?
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012



Edytowane przez Madziarka.n
Czas edycji: 2011-03-20 o 21:59
Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 10:57   #15
ju_dith
Przyczajenie
 
Avatar ju_dith
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: ze stolicy podkarpacia:)
Wiadomości: 5
Thumbs down Dot.: LEICHNER - co to za firma

Tragedia. Mam ten podkład Leichner Camera Clear, kolor blend of porcelain. Kolor akurat świetny dla mnie. I nic poza tym.... Podkład tłusty ciężki takie " wazelinowe mazidło" za dużo w nim lanoliny chyba a smierdzi jak Linomag taka żółta maść z dzieciństwa tak mi się przynajmniej kojarzy. Ogólnie kryje dobrze i jest wydajny ale strasznie się twarz świeci więc to chyba podkład dla kogoś o bardzo suchej cerze. Na razie użyłam 1 raz zobaczymy co będzie po całym dniu... Ale chyba zostawie go na zimę żeby nie wyrzucać 20zł które za niego zapłacilam... Oj głupia ja głupia....
ju_dith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 12:29   #16
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: LEICHNER - co to za firma

Świeci się bo kamuflaże takie się świecą. Po Dermacolu twarz też się świeci i trzeba ją potraktować pudrem i jest ok
Ale ja tak maluję się tylko na sesje zdjęciowe bo jednak takie podkłady strasznie zapychają buzię.
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 17:40   #17
CHOMICHOLI
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: LEICHNER - co to za firma

Dorzucę małą uwagę na temat podkładu, bo również go kupiłam swego czasu i miałam podobne przeżycia jak Wy, ALE...no i właśnie
Podkład przyznaję jest ultra tłusty i ma konsystencję bardziej kremu koloryzującego i w nadmiarze na buzi daje efekt maski.
Nie można go nakładać palcem, bo od razu daje się go na twarz za dużo. Próbowałam nakładać go gąbką do podkładu - było lepiej, ale jeszcze nie idealnie i cud...ostatnio kupiłam sobie pędzel do podkładu - EUREKA!
Podkład nakładany z pędzelka na nadgarstek i w ten sposób nakładany na twarz wtapia się cudownie, bez śladów kremu i smug, natychmiast przykrywa niedoskonałości, bez efektu maski, buzia jest rozświetlona i promienna - zanim nałożę korektor i cienie rozświetlające moje cienie pod oczami znikają a buzia jest promienna i świeżutka. Fakt, trzeba po nim nałożyć puder najlepiej transparentny lub sypki, bo prasowany może nadal dać efekt maski - podkład jest oleisty więc przyklei nadmiar pudru. W moim przypadku użyłam pudru sypkiego mineralnego semi transparentnego Avonu Peach i efekt był zadowalający. Do wieczora owszem puder spadł - musiałabym go poprawić dla lepszego efektu, na co nie miałam czasu , ale ...podkład nadal był OK i nie miałam moich zaczerwienień, co więcej na fotkach mimo braku pudru wychodziłam Super- nos i sfera T mi się nie świeciły, co uważam jest bombowe bo nie każdy podkład na to pozwala..a ja nie znoszę wychodzić na drugą choinkę na zdjęciach.
Co więcej na BN miałam go przez praktycznie 48 h i nie mam wyprysków co uważam jest wyjątkowe, bo zazwyczaj podkłady bardzo mnie zapychają i tworzą wypryski ropne na całej buzi a już tym bardziej takie oleiste.
(mam cerę suchą)Nie wiem czy rzeczywiście jest tak nawilżający jak go reklamują, nie zauważyłam jakiegoś super nawilżenia, ale w każdym razie co do rozświetlenia i krycia to podkład zdecydowanie spełnia oa warunki.

Kolor użyty - Blend of porcelain
Wydajność - Ogromna - na całą twarz wystarczą dwa maźnięcia pędzlem na nadgarstek
Nakładanie - pędzlem do podkładu niczym innym
Wykańczanie - puder sypki/transparentny/semi transparentny
Krycie- całkowite + rozświetlenie
Cena - Przystępna
CHOMICHOLI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 18:48   #18
Cantiq
Raczkowanie
 
Avatar Cantiq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 32
Dot.: LEICHNER - co to za firma

Leichner to firma, która zajmuje się produkcją kosmetyków do wykonywania makijażu scenicznego, profesjonalnego, często teatralnego. Jest bardzo podobna w swej ofercie do wszem i wobec znanego Kryolanu.

Swego czasu często pracowałam na tych podkładach z linku i na prawdę się z nimi lubiłam jako osoba wykonująca makijaż. Były dość łatwe w aplikacji oraz blendowaniu. Odpowiednio nałożone i utrwalone utrzymywały się długo na twarzy, nie rolowały oraz nie podkreślały nad wyraz mocno zmarszczek. Bardzo dobrze sprawdzały się także, gdy robiło się setting protez skórnych, właśnie przez kremową, zwartą konsystencję.

Tak jak pisały poprzednie dziewczyny, puder jest ciężki jeśli chodzi o codzienne użycie. NIE jest to produkt, który polecałabym do nakładania jako podkład dzienny, gdy idziemy np. na zakupy To produkt specjalistyczny i przeznaczony do profesjonalnego zastosowania
__________________

WWW.CANTIQ-BLOG.PL
~~
"Ciekawość zabiła kota, wskrzesiła go satysfakcja."
Cantiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 19:48:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.