Praca - dietetyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-09, 08:19   #1
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Post

Praca - dietetyk


Witam wszystkich.
Załozyłam ten topik po to aby dowiedziec sie czegos wiecej na temat pracy z zawodzie dietetyka. Zaczelam sie powazniej na tym zastanawiac i mimo iz studiuje turystykę to prawdopodobnie zrobie roczny kurs aby zostac dietetykiem. Gdzie najlepiej pracowac na poczatku?
Czekam na wasze odpowiedzi
pozdrawiam
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 10:43   #2
Gosiaczek2507
Zadomowienie
 
Avatar Gosiaczek2507
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry ( Śląskie)
Wiadomości: 1 919
GG do Gosiaczek2507
Dot.: Praca - dietetyk

witam ja planuje zrobić studium dietetyczne albo studia a gdzie pracować to nie wiem sama bym chciala sie dowiedziec dobrze ze ktos założylaki watek
__________________
moja stronka

blog

http://tworczoscgosiaczka.blogspot.com/
Gosiaczek2507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 12:35   #3
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Praca - dietetyk

ja też myślałam o studiach w kierunku technik żywności i żywienia człowieka, coraz lepiej się żyje i więcej osób stać będzie na usługi takich osób, ale w sumie nie wiem czy ludzie będą się do tego przekonywać...
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 15:23   #4
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Praca - dietetyk

Ja studiuje Technologi Zywnosci i Zywienie Czlowieka na Polibudzie Łódzkiej. Po tym kierunku mozna rowniez pracowac w zarzadzaniu jakoscia, cukrowni, cukiernictwie, przy aromatach, analizie zywnosci, wiec nie zamykacie sobie drogi. Sama jeszcze nie wiem gdzie bede pracowac a praktyki bede miala dopiero za rok bo teraz po wakacjach zaczynam 4 rok i specjalizacje - ide na cukiernictwo
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 15:58   #5
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Praca - dietetyk

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
ja też myślałam o studiach w kierunku technik żywności i żywienia człowieka, coraz lepiej się żyje i więcej osób stać będzie na usługi takich osób, ale w sumie nie wiem czy ludzie będą się do tego przekonywać...
Najważniejsza w tym jest świadomość ludzi na ile i w jakim celu potrzebują oni zmiany diety w swoim życiu. Programy telewizyjne (zwłaszcza te poranne) tak naprawdę robią ludziom mętlik w głowie, bo jednego dnia słyszy się np. o cudownej diecie Dukana, a po miesiącu dieta ta jest krytykowana ile wlezie. Czyli miesiąc temu wychwalano pod niebiosa jedną rzecz, by później mówić całkiem odwrotnie. Podobnych przykładów mógłbym bez liku podawać.

Powtórzę więc, że wyedukowane środowisko jest bardziej otwarte na zmianę swojego dotychczasowego stylu życia i dzięki temu chętniej korzystają z usług dietetyka. Analogicznie jest z tymi, którym coś tam gdzieś świta, ale nie mają pojęcia o co tak naprawdę chodzi.

Zatem świadomość ludzi i uświadamianie im pewnych rzeczy jest rzeczą kluczową. Samo otwarcie własnego gabinetu nic nie da. Chyba, że współpracujesz z jakąś przychodnią, która napędzać Ci będzie pacjentów/klientów.

Spośród wszystkich moich znajomych nie znam żadnego, kto by korzystał z usług dietetyka będąc u niego w gabinecie. Nie piszę tu o diabetologach, którzy jakby z musu muszą mówić diabetykom o tym, że bez zmiany diety daleko nie pociągną.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.