Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-06, 18:27   #1
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Wink

Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)


Co prawda do przyszłego roku akademickiego jest jeszcze duuużo czasu, ale tym bardziej może uda się go jakoś ciekawiej wypełnić. Może znajdzie się kilka chętnych dziewczyn, które zaczynają w tym roku studia i czeka je prawdopodobnie zmiana miasta?
Jest nad czym rozmyślać, dlatego zbliżone plany i wiek może pozwolą nam rozwinąć jakaś zgraną grupę i znaleźć kilka tematów do dyskusji liczę że nie wszystkie siedzicie z nosami w repetytoriach maturalnych..

Zgłaszajcie się jeśli tam jesteście, a wtedy wspólnie nadamy wątkowi jakiś właściwy kierunek.
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 20:33   #2
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Melduję się!
Kurcze, ale fajnie, że trafiłam na taki wątek na samym początku istnienia .
To skoro studiach ma być to powiem o moich planach coś: Wybieram się do Gliwic, na inżynierię materiałową. Od mojego miasta jest to jakieś 60km, więc będę tam mieszkać.
Okazało się, ze mam tam jakąś dalszą rodzinę i może uda mi się mieszka z nimi Chociaż wiadomo z rówieśnikami lepiej, a ze jestem nieśmiała i samotną osobą, fajnie było by mieć kogoś podobnego do siebie. Ale nie jestem też zbyt imprezowa. U mnie impreza to spotkanie z najbliższymi osobami w domu którejś z chipsami, pizzą i ewentualnie alkoholem którego i tak w sumie ostatnio unikam ;D
Mimo mojego odwiecznego pesymizmu jestem pozytywnie nastawio9na na nowy okres w moim życiu.

Proponuję wątek 'zareklamować' na watku matura 2015. Tam się znajdą osoby które też tu wpadną na pewno.
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 12:11   #3
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Melduję się!
Kurcze, ale fajnie, że trafiłam na taki wątek na samym początku istnienia .
To skoro studiach ma być to powiem o moich planach coś: Wybieram się do Gliwic, na inżynierię materiałową. Od mojego miasta jest to jakieś 60km, więc będę tam mieszkać.
Okazało się, ze mam tam jakąś dalszą rodzinę i może uda mi się mieszka z nimi Chociaż wiadomo z rówieśnikami lepiej, a ze jestem nieśmiała i samotną osobą, fajnie było by mieć kogoś podobnego do siebie. Ale nie jestem też zbyt imprezowa. U mnie impreza to spotkanie z najbliższymi osobami w domu którejś z chipsami, pizzą i ewentualnie alkoholem którego i tak w sumie ostatnio unikam ;D
Mimo mojego odwiecznego pesymizmu jestem pozytywnie nastawio9na na nowy okres w moim życiu..
Cześć czemu uwazasz się za pesymistkę??
z mojej perspektywy wydaje mi się, że może być niezwykle ciężko rozkręcać się w nowym mieście nie mieszkając z rówieśnikami, szczególnie kiedy nie jesteś człowiekiem bardzo otwartym. Ale to już zależy od Twoich potrzeb! Jeśli z rodziną załapiesz dobry kontakt, to super byłoby ich mieć obok siebie.

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Proponuję wątek 'zareklamować' na watku matura 2015. Tam się znajdą osoby które też tu wpadną na pewno.
Zarzucę tam linkiem
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 12:56   #4
201803061544
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 458
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cześć
Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to również zaczynam studia w tym roku. Wybieram się na Uniwersytet Wrocławski lub UMCS w Lublinie
Mam nadzieję, że plany wypalą.
201803061544 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 13:06   #5
nathalie1996
Raczkowanie
 
Avatar nathalie1996
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 298
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Hej
I ja z chęcią dołączę.
Jak na razie mam w planach startować na:
UW - psychologia
UJ - psychologia i psychologia stosowana
KUL - psychologia
Ale najbardziej marzy mi się Warszawa
Do Lublina mam najbliżej (około 80 km) i ta opcja odpowiadałaby najbardziej mojemu chłopakowi, który jeszcze rok zostaje w domu, ale ja wolę Warszawę, która niestety jest trochę dalej.
Nie mogę się już doczekać przeprowadzki, studiowania i poznawania nowych ludzi, ale z drugiej strony tu mi jest dobrze, a jak jest dobrze to po co zmieniać? Ogólnie to jestem też przerażona, bo nie czuję się na tyle dorosła, żeby się usamodzielnić
nathalie1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 13:14   #6
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Hej, również dołączam
Mam wielką nadzieję dostać się w tym roku na studia, a niestety dobrze zdana matura nie jest gwarancją dostania się na mój kierunek, bo liczy się talent rysunkowo-malarski. Wybieram się na ASP (Gdańsk lub Wawa, ale na Wawę chyba nie mam co liczyć ), chodź bardziej widzę siebie na UAP i mój chłopak nawet byłby bardziej zadowolony, by mieszkać w Poznaniu
Mnie też trochę przeraża samodzielność, ale z drugiej strony w końcu trzeba wyfrunąć z gniazda

Edytowane przez 201605221940
Czas edycji: 2015-04-07 o 13:28
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 13:29   #7
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Cześć czemu uwazasz się za pesymistkę??
Byłam przez jakiś czas w toksycznym związku/przyjaźni, przez co straciłam kontakt z koleżankami. Człowiek który dał mi max szcześcia w życiu, potem mnie obrażał itp. A teraz jestem sama. Dlatego tez czekam na studia, żeby się oderwać od tego wszystkiego co tutaj, poznać nowych ludzi. Na chwilę obecną nic mnie nie cieszy, nawet nie potrafię się czasem do nauki zmotywować.
Ohhh żeby to się już wszysko zaczeło.
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 13:43   #8
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Byłam przez jakiś czas w toksycznym związku/przyjaźni, przez co straciłam kontakt z koleżankami. Człowiek który dał mi max szcześcia w życiu, potem mnie obrażał itp. A teraz jestem sama. Dlatego tez czekam na studia, żeby się oderwać od tego wszystkiego co tutaj, poznać nowych ludzi. Na chwilę obecną nic mnie nie cieszy, nawet nie potrafię się czasem do nauki zmotywować.
Ohhh żeby to się już wszysko zaczeło.
Też niestety byłam w takim związku i rozumiem jak ciężko się od niego odciąć. Rzeczywiście może wyjazd na studia będzie dla Ciebie jakimś pozytywnym bodźcem.
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 13:53   #9
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Hej wszystkim.
Ja jeszcze nie podjęłam decyzji, co chcę robić po maturze - waham się pomiędzy studiami na UW, a wyjechaniem do pracy do Niemiec i przeczekanie tam roku - podszlifować język, znaleźć mieszkanie etc.
Do Warszawy mam ponad 400 km, ale tutaj mam mężczyznę, większość znajomych, rodzinę również (ale to jakoś do szczęścia mi niepotrzebne, bo nie zamierzam z nimi mieszkać).
Jestem typowym humanistą, więc kierunki są ograniczone, a marnować kilka lat (bez obrazy) na psychologiach, socjologiach i resocjalizacjach mnie nie bawi.
Zastanawiam się nad dziennikarstwem (jako zawodem, nie kierunkiem - który jest zbędny i nic nie wnoszący). Większość osób po dziennikarstwie jest cofniętych, trzymają się wyuczonej teorii i nie potrafią sklecić logicznego tekstu. Poza tym słyszałam, że duża część osób zatrudniająca do, np. gazet, nie chce absolwentów dziennikarstwa, a woli np. osoby po lingwistyce (absolwent kierunku potrafi analizować, interpretować teksty - tak w skrócie) lub po socjologii (która związana jest z lingwistyka, a ponadto nauki wyniesione z tego kierunki dają możliwość podjęcia jakichś tematów).
Wybór kierunku studiów w Polsce jest bardzo trudny - należy patrzeć nie tylko na zainteresowania i możliwość rozwoju, ale także szanse na jakiekolwiek zatrudnienie.
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 14:04   #10
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cześć wam wszystkim

Cytat:
Napisane przez nathalie1996 Pokaż wiadomość
Ogólnie to jestem też przerażona, bo nie czuję się na tyle dorosła, żeby się usamodzielnić
Nie Ty jedna

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Byłam przez jakiś czas w toksycznym związku/przyjaźni, przez co straciłam kontakt z koleżankami. Człowiek który dał mi max szcześcia w życiu, potem mnie obrażał itp. A teraz jestem sama. Dlatego tez czekam na studia, żeby się oderwać od tego wszystkiego co tutaj, poznać nowych ludzi. Na chwilę obecną nic mnie nie cieszy, nawet nie potrafię się czasem do nauki zmotywować.
Ohhh żeby to się już wszysko zaczeło.
Strasznie mi przykro. Nie ma już szansy na skupienie się na innych znajomościach tu, gdzie mieszkasz? Każda z nas chyba poniekąd na to czeka, bo wiąże się to z tyloma wątpliwościami że człowiek sam jest ciekawy jak się ułoży. Ale chodzi mi o to, że nie ma co wybiegać w przyszłość, a szukać miejsca dla siebie tu i teraz to naprawdę ważne.

Cytat:
Napisane przez Radzka Pokaż wiadomość
Hej wszystkim.
Ja jeszcze nie podjęłam decyzji, co chcę robić po maturze - waham się pomiędzy studiami na UW, a wyjechaniem do pracy do Niemiec i przeczekanie tam roku - podszlifować język, znaleźć mieszkanie etc.
Do Warszawy mam ponad 400 km, ale tutaj mam mężczyznę, większość znajomych, rodzinę również (ale to jakoś do szczęścia mi niepotrzebne, bo nie zamierzam z nimi mieszkać).
Jestem typowym humanistą, więc kierunki są ograniczone, a marnować kilka lat (bez obrazy) na psychologiach, socjologiach i resocjalizacjach mnie nie bawi.
Zastanawiam się nad dziennikarstwem (jako zawodem, nie kierunkiem - który jest zbędny i nic nie wnoszący). Większość osób po dziennikarstwie jest cofniętych, trzymają się wyuczonej teorii i nie potrafią sklecić logicznego tekstu. Poza tym słyszałam, że duża część osób zatrudniająca do, np. gazet, nie chce absolwentów dziennikarstwa, a woli np. osoby po lingwistyce (absolwent kierunku potrafi analizować, interpretować teksty - tak w skrócie) lub po socjologii (która związana jest z lingwistyka, a ponadto nauki wyniesione z tego kierunki dają możliwość podjęcia jakichś tematów).
Wybór kierunku studiów w Polsce jest bardzo trudny - należy patrzeć nie tylko na zainteresowania i możliwość rozwoju, ale także szanse na jakiekolwiek zatrudnienie.
Hej, słusznie. Widać, że masz w głowie poukładane i super. Trudna decyzja do podjęcia... a jakie masz perspektywy wyjazdu do Niemiec? Organizujesz sobie sama/z chłopakiem ?
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 14:13   #11
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Cześć wam wszystkim

Nie Ty jedna


Strasznie mi przykro. Nie ma już szansy na skupienie się na innych znajomościach tu, gdzie mieszkasz? Każda z nas chyba poniekąd na to czeka, bo wiąże się to z tyloma wątpliwościami że człowiek sam jest ciekawy jak się ułoży. Ale chodzi mi o to, że nie ma co wybiegać w przyszłość, a szukać miejsca dla siebie tu i teraz to naprawdę ważne.


Hej, słusznie. Widać, że masz w głowie poukładane i super. Trudna decyzja do podjęcia... a jakie masz perspektywy wyjazdu do Niemiec? Organizujesz sobie sama/z chłopakiem ?
Perspektywy są takie, że mam tam i znajomych, i rodzinę, więc mieszkanie to najmniejszy problem (poza tym, mając pracę 99% przypadków dostaje mieszkanie), wyjechałabym rzecz jasna z chłopakiem, z drugiej strony on ma tu pracę, studia, wszystko, więc nie chce nic na nim wymuszać, mimo że rozmawialiśmy już o tym milion razy i chce ze mną wyjechać. Ja raczej za bardzo nie przywiązuję się do ludzi (nie licząc jego i paru naprawdę bliskich mi osób), tzn. przywiązuję, ale nie na zasadzie takiej, że w momencie wyprowadzki, płakałabym i popadała w depresję.
Ale ... do końca nie wiem, czy tak od razu chcę wyjeżdżać, wolałabym zacząć tutaj studia i dopiero potem pomyśleć o wyjeździe. Tylko właśnie nie chcę tracić roku na kierunek, który będzie bezwartościowy. Przejrzałam ofertę 5-6 uczelni i na każdej jest to samo, są ciekawie brzmiące kierunki, ale raczej są to studia, które nic nie przynoszą, oprócz papierka i straconych lat. Chciałabym pracować z ludźmi, rozwijać się.
A Ty jakie masz plany?
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 14:15   #12
Anka0202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Hej wszystkim Mnie też czeka przeprowadzka. Celuję w Łódź, ale gdzie będę w październiku to się okaże. Będziecie wynajmować mieszkania czy może wybierzecie akademik ?
__________________
Anka0202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 14:19   #13
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Strasznie mi przykro. Nie ma już szansy na skupienie się na innych znajomościach tu, gdzie mieszkasz? Każda z nas chyba poniekąd na to czeka, bo wiąże się to z tyloma wątpliwościami że człowiek sam jest ciekawy jak się ułoży. Ale chodzi mi o to, że nie ma co wybiegać w przyszłość, a szukać miejsca dla siebie tu i teraz to naprawdę ważne.
No niby mam koleżanki z którymi zawsze w szkole coś tam pogadam, ale to nigdy nie była przyjaźń taka, jaką mialam swego czasu z tym chłopakiem, gdzie byśmy się dogadywały w 100% i rozmawiały 24h/dobę. Mysle że raz na jakiś czas będzie z kim pogadać, wakacje jakoś zlecą, zajmę się pracą gdzieś. A potem na studiach już poznam nowych ludzi.
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 14:43   #14
nathalie1996
Raczkowanie
 
Avatar nathalie1996
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 298
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Byłam przez jakiś czas w toksycznym związku/przyjaźni, przez co straciłam kontakt z koleżankami. Człowiek który dał mi max szcześcia w życiu, potem mnie obrażał itp. A teraz jestem sama. Dlatego tez czekam na studia, żeby się oderwać od tego wszystkiego co tutaj, poznać nowych ludzi. Na chwilę obecną nic mnie nie cieszy, nawet nie potrafię się czasem do nauki zmotywować.
Ohhh żeby to się już wszysko zaczeło.
Nie chcę się uzewnętrzniać na publicznym forum, więc powiem tylko, że bardzo dobrze Cię rozumiem, bo byłam w podobnej sytuacji. Może pocieszy Cię fakt, że w moim przypadku zmiana środowiska przyniosła mi mnóstwo szczęścia. Po przeprowadzce zyskałam wspaniałe przyjaźnie i nowy, udany związek. Tobie również tego życzę

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Anka0202 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim Mnie też czeka przeprowadzka. Celuję w Łódź, ale gdzie będę w październiku to się okaże. Będziecie wynajmować mieszkania czy może wybierzecie akademik ?
Mieszkanie Najpierw zamieszkam zapewne z przypadkowymi osobami, a za rok z kawałkiem wynajmę coś z chłopakiem.
nathalie1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 14:51   #15
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez Radzka Pokaż wiadomość
Perspektywy są takie, że mam tam i znajomych, i rodzinę, więc mieszkanie to najmniejszy problem (poza tym, mając pracę 99% przypadków dostaje mieszkanie), wyjechałabym rzecz jasna z chłopakiem, z drugiej strony on ma tu pracę, studia, wszystko, więc nie chce nic na nim wymuszać, mimo że rozmawialiśmy już o tym milion razy i chce ze mną wyjechać. Ja raczej za bardzo nie przywiązuję się do ludzi (nie licząc jego i paru naprawdę bliskich mi osób), tzn. przywiązuję, ale nie na zasadzie takiej, że w momencie wyprowadzki, płakałabym i popadała w depresję.
Ale ... do końca nie wiem, czy tak od razu chcę wyjeżdżać, wolałabym zacząć tutaj studia i dopiero potem pomyśleć o wyjeździe. Tylko właśnie nie chcę tracić roku na kierunek, który będzie bezwartościowy. Przejrzałam ofertę 5-6 uczelni i na każdej jest to samo, są ciekawie brzmiące kierunki, ale raczej są to studia, które nic nie przynoszą, oprócz papierka i straconych lat. Chciałabym pracować z ludźmi, rozwijać się.
A Ty jakie masz plany?
Z tym przywiązywaniem się może być tak, że dopiero gdy wyjechałabyś na długi okres to odczułabyś co to prawdziwa tęsknota do bliskich. Chociaż z drugiej strony z tego co mówisz brzmi to jakby podróże nie były żadną nowością dla Ciebie. :P
Ja planuję studia ekonomiczne i próbuję z SGH i uniwerkiem w Poznaniu i Wrocławiu. Jakoś nie zamartwiam się tym, że studia które zacznę będą bezwartościowym kierunkiem. Nie same wykłady człowieka rozwijają.
Cytat:
Napisane przez Anka0202 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim Mnie też czeka przeprowadzka. Celuję w Łódź, ale gdzie będę w październiku to się okaże. Będziecie wynajmować mieszkania czy może wybierzecie akademik ?
Aaa to jest dobre i ciężkie pytanie
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 14:58   #16
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez nathalie1996 Pokaż wiadomość
Nie chcę się uzewnętrzniać na publicznym forum, więc powiem tylko, że bardzo dobrze Cię rozumiem, bo byłam w podobnej sytuacji. Może pocieszy Cię fakt, że w moim przypadku zmiana środowiska przyniosła mi mnóstwo szczęścia. Po przeprowadzce zyskałam wspaniałe przyjaźnie i nowy, udany związek. Tobie również tego życzę .
Dzięki mam nadzieję, ze będzie tak, jak w Twoim przypadku
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 14:58   #17
Anka0202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez nathalie1996 Pokaż wiadomość
Mieszkanie Najpierw zamieszkam zapewne z przypadkowymi osobami, a za rok z kawałkiem wynajmę coś z chłopakiem.
ja ciągle się zastanawiam, z jednej strony mieszkanie to większa swobodność, jednak ja jestem nieśmiała i wydaje mi się że mieszkając w akademiku będę "przymuszona" żeby poznawać ludzi, a w mieszkaniu się zaszyję razem z książkami...
__________________
Anka0202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 15:00   #18
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez Anka0202 Pokaż wiadomość
ja ciągle się zastanawiam, z jednej strony mieszkanie to większa swobodność, jednak ja jestem nieśmiała i wydaje mi się że mieszkając w akademiku będę "przymuszona" żeby poznawać ludzi, a w mieszkaniu się zaszyję razem z książkami...
Też najbardziej obawiam się tego ostatniego, a ja słabo znoszę samotność. Dlatego nawet starsi, którzy wspaniale wspominają swoje lata w kolektywie, przekonują mnie do akademika. :P
Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
No niby mam koleżanki z którymi zawsze w szkole coś tam pogadam, ale to nigdy nie była przyjaźń taka, jaką mialam swego czasu z tym chłopakiem, gdzie byśmy się dogadywały w 100% i rozmawiały 24h/dobę. Mysle że raz na jakiś czas będzie z kim pogadać, wakacje jakoś zlecą, zajmę się pracą gdzieś. A potem na studiach już poznam nowych ludzi.
Hehe taka relacja by dogadywać się z kimś w 100% jest imho rzadka, i warto dążyć do podtrzymywania nawet tych kiepskich. W ogóle mam do tego sceptyczny stosunek, bo potem po stracie takiej bratniej duszy człowiek tkwi z tym jednym punktem odniesienia i szuka ideału w relacjach, w których go nie ma.
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 15:17   #19
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

No może tez tak mi się wydawało... ale mogliśmy pisać od obudzenia się do zaśnięcia o wszystkim. I w zasadzie w tedy dogadywaliśmy się ze wszystkim, po jakimś czasie on i ja się zmieniliśmy, pretensje że w ogóle piszę i już nie dogadywanie się w niczym. Ale jakoś dam radę, musze.
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 15:18   #20
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez Anka0202 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim Mnie też czeka przeprowadzka. Celuję w Łódź, ale gdzie będę w październiku to się okaże. Będziecie wynajmować mieszkania czy może wybierzecie akademik ?
Na pewno mieszkanie z akademikami nigdy nie wiadomo ...
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 15:25   #21
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Z tym przywiązywaniem się może być tak, że dopiero gdy wyjechałabyś na długi okres to odczułabyś co to prawdziwa tęsknota do bliskich. Chociaż z drugiej strony z tego co mówisz brzmi to jakby podróże nie były żadną nowością dla Ciebie. :P
Ja planuję studia ekonomiczne i próbuję z SGH i uniwerkiem w Poznaniu i Wrocławiu. Jakoś nie zamartwiam się tym, że studia które zacznę będą bezwartościowym kierunkiem. Nie same wykłady człowieka rozwijają.
Wytrzymywałam po 3msc bez bliskich mi osób, może nie jakiś ogrom czasu, ale nie działa to na mnie odstraszająco. Nie lubię być samotna i czerpię energię z przebywania z ludźmi, niekoniecznie mi bliskimi.
Nie same wykłady, ale studia nie polegają tylko na wykładach i teorii (chyba polskie uczelnie o tym nie wiedzą), a na praktykach i współdziałaniu, a nie wyścigu szczurów. Przykładowo zagraniczne uczelnie (niekoniecznie duże i wysoko stawiające poprzeczkę uniwersytety) prowadzą zajęcia w grupach (praca odbywa się również w grupach, studenci robią projekty dla jakichś dużych firm, z szansą na staż lub pracę), a przedmiotów jest 4-5, a nie jak u nas 7-10 (w tym związanych z kierunkiem 2-4).
Chodzi mi o to, że dla mnie studia, które nie wnoszą nic, prócz dużej ilości teorii bez możliwości wprowadzanie ich w praktykę, są bezwartościowe.
Moja znajoma była w Wwie na ekonomii i bardzo sobie chwaliła, tylko nie pamiętam na jakiej uczelni.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Anka0202 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim Mnie też czeka przeprowadzka. Celuję w Łódź, ale gdzie będę w październiku to się okaże. Będziecie wynajmować mieszkania czy może wybierzecie akademik ?
Zdecydowanie mieszkanie, jak znajdę znajomych z akademika, to imprezy mnie nie ominą, a poza nimi, będę miała spokój i czystość, które sobie cenię, gdy chcę coś zrobić.
Poza tym ,w Gd lub w W-wie akademiki kosztują tyle, co wynajęcie pokoju, więc wolę mieć większy komfort, mieszkając w wynajętym mieszkaniu.
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 17:29   #22
meflina
Zadomowienie
 
Avatar meflina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 914
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

hej wszystkim bardzo sie cieszę ze powstał taki wątek również mam zamiar się przeprowadzić, do Łodzi (ok.60km od mojego miasta) na ten moment mam już zapewnione mieszkanie i o ile dobrze pójdzie będę mieszkać z dwoma przyjaciółkami szczerze mówiąc nie mogę się doczekać
__________________
odchudzanie
72 68 67 66 65 60...57 56 55 54 53 52 50



'Być kobietą to strasznie trudne zajęcie,
bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami'
~J. Conrad
meflina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 19:20   #23
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez meflina Pokaż wiadomość
hej wszystkim bardzo sie cieszę ze powstał taki wątek również mam zamiar się przeprowadzić, do Łodzi (ok.60km od mojego miasta) na ten moment mam już zapewnione mieszkanie i o ile dobrze pójdzie będę mieszkać z dwoma przyjaciółkami szczerze mówiąc nie mogę się doczekać
Witaj uniwerek w Łodzi? Przyjaciółki starsze czy zaczynają z Tobą?

@Radzka, Twoje opinie podziela raczej dużo ludzi i ten pogląd o polskich uczelniach nie jest czymś nowym ja w zasadzie nie patrzę na to tak negatywnie, ale ogólnie głos zabiorę za parę lat jak odczuję na własnej skórze.
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 20:09   #24
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Witaj uniwerek w Łodzi? Przyjaciółki starsze czy zaczynają z Tobą?

@Radzka, Twoje opinie podziela raczej dużo ludzi i ten pogląd o polskich uczelniach nie jest czymś nowym ja w zasadzie nie patrzę na to tak negatywnie, ale ogólnie głos zabiorę za parę lat jak odczuję na własnej skórze.
Domyślam się, że to nic nowego, więc tym bardziej to przykre, że mimo wysokiego poziomu uczelni, one nie dają nam możliwości rozwoju.
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 20:28   #25
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Ale wiecie co? Ostatnio u mnie w szkole byli z Uniwersytetu pedagogicznego z Krakowa i mówili o erasmusie czy innego typu wymianie i nie wiem czy tak wszędzie jest, ale tam można uzyskać podwójny dyplom, w sensie z Uniwerka i powiedzmy z Paryża, co daje większe możliwości potem w pracy.

A jak już przy tym jesteśmy, planujecie starać się o erasmusa?
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 20:30   #26
meflina
Zadomowienie
 
Avatar meflina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 914
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Witaj uniwerek w Łodzi? Przyjaciółki starsze czy zaczynają z Tobą?
Tak, celuję w Medyczny, jak się nie uda, to w Łodzki koleżanki w moim wieku
dobrze że nie będę sama, bo mam lekkie obawy że z niektórymi 'dorosłymi' sprawami mogłabym mieć problemy
__________________
odchudzanie
72 68 67 66 65 60...57 56 55 54 53 52 50



'Być kobietą to strasznie trudne zajęcie,
bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami'
~J. Conrad
meflina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 21:47   #27
olewa
Rozeznanie
 
Avatar olewa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 962
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cześć Wam
Weszłam na wątek, bo wydaje się być dość ciekawy. Ja sama jestem już studentką i w sumie chętnie poczytam Wasze przemyślenia, obawy (przepraszam ), ciekawość, stąpanie nóżkami bo się doczekać nie możecie itp, bo chcę zobaczyć jak to wygląda z boku :P
Sama się wyprowadziłam z rodzinnego domu do miasta oddalonego jakieś 600-700 km i teraz każdy powrót do domu wypatruję od momentu wyjazdu z niego :P
olewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 20:27   #28
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
A jak już przy tym jesteśmy, planujecie starać się o erasmusa?
No proste ale po kolei ze wszystkim!

Cytat:
Napisane przez meflina Pokaż wiadomość
Tak, celuję w Medyczny, jak się nie uda, to w Łodzki koleżanki w moim wieku
dobrze że nie będę sama, bo mam lekkie obawy że z niektórymi 'dorosłymi' sprawami mogłabym mieć problemy
Trzymam kciuki za kolezanki i za Ciebie. Tylko podobno mieszkać z przyjaciółmi to najgorzej...
Teraz tak sobie wpisałam w google i po wyświetleniu się zdjęcia budynku uniwersytetu w Łodzi dotarło do mnie, że byłam w nim na szkolnym wyjeździe w zeszłym roku. Bardzo ładnie się prezentował.

Cytat:
Napisane przez olewa Pokaż wiadomość
Cześć Wam
Weszłam na wątek, bo wydaje się być dość ciekawy. Ja sama jestem już studentką i w sumie chętnie poczytam Wasze przemyślenia, obawy (przepraszam ), ciekawość, stąpanie nóżkami bo się doczekać nie możecie itp, bo chcę zobaczyć jak to wygląda z boku :P
Sama się wyprowadziłam z rodzinnego domu do miasta oddalonego jakieś 600-700 km i teraz każdy powrót do domu wypatruję od momentu wyjazdu z niego :P
A czego się uczysz i jak wspominasz swoje początki? :p
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 

Edytowane przez pancakes
Czas edycji: 2015-04-08 o 20:28
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 22:26   #29
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
No proste ale po kolei ze wszystkim!

Trzymam kciuki za kolezanki i za Ciebie. Tylko podobno mieszkać z przyjaciółmi to najgorzej...
Teraz tak sobie wpisałam w google i po wyświetleniu się zdjęcia budynku uniwersytetu w Łodzi dotarło do mnie, że byłam w nim na szkolnym wyjeździe w zeszłym roku. Bardzo ładnie się prezentował.


A czego się uczysz i jak wspominasz swoje początki? :p
Skąd taki wniosek?
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 05:29   #30
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Dziewczyny wyjeżdżające w tym roku na studia ;)

Cytat:
Napisane przez Radzka Pokaż wiadomość
Skąd taki wniosek?
Stąd, że kiedy dochodzi do załatwiania różnych spraw związanych z mieszkaniem pojawiają się nieporozumienia, które może być trudniej nazwać po imieniu kiedy chodzi o bliskiego znajomego. Podobnie jak jest z zamieszkiwaniem z chłopakiem - bywa, że dużo cech dopiero po tym wyłazi na wierzch. Jeśli chodzi o mieszkanie z koleżankami sama kilka razy się przekonałam, że kolorowo nie jest. Wystarczy też poczytać wątek wizazowy o współlokatorach ale to przecież takie moje gadanie, nic nie musi być regułą :P
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-06 21:34:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.