Wymioty, biegunka, gorączka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-11, 15:17   #1
..::agnieszka::..
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 149
GG do ..::agnieszka::..

Wymioty, biegunka, gorączka...


Witam!
Mój synek ma 10 miesiecy i od soboty (prócz niedzieli i poniedziałku) do dziś... ma wymioty, biegunke oraz stan albo podgorączkowy albo dośc wysoką gorączke. Byłam już 2 razy u lekarza i przepisała mi mase leków dla niego. Czy wasze maluszki tez miały takie problemy kiedykolwiek dodam, że wszyscy uważaja, że to wszystko przez ząbki... bo "idzie mu na raz 6 zębów" bardzo cierpi. Lekarka mówiła ze jego dziąsełka są okropne bo strasznie "rozpulchnione" i bardzo czerwne. MOżliwe jest że tak stranie wymiotuje (po każdym posiłku)? Martwie sie bo podobno panuje grypa żołądkowa. Ale podobno mu to nie dolega. Nie mam 100% zaufania do mojego synka lekarki bo dziś przepisała mu "psyhotropy", które sa na to zeby dzicko spało.. i zeby nie miało drgawek ale mu to nie dolega. nie wiem co mam już robić bardzo mi go żal ;(
__________________
Niektóre Kobiety są bezcenne, a za inne wszystkie zapłacisz kartą MasterCard
..::agnieszka::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 15:27   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Oosbiscie nie przezyla tak ciężkiego ząbkowania i moz eto jest wlasnie rpzyczyna,pamietam ze moje dziecko mialo biegunke ,stany podgorączkowe ,kilka razy wieczorami,byla płaczliwa i gryzła wszytsko ale przeszlismy przez to stopniowo i bez większych cięższych przezyc.

dobrze z ebylas u lekarza ,mysle ze trzeba czekac ,obserwowac malego ,kiedy wymiotuje,jak zachowuje sie no i obserwowac dziąsła,moze masowac mu dziasła,dac cos twardego do gryzienia?

zdrówka zycze ,
mam nadzieje ze to tylko zęby
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 16:02   #3
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Podawaj mu dużo płynów,żeby się nie odwodnił.
I oby szybciutko wyzdrowiał
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 19:13   #4
..::agnieszka::..
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 149
GG do ..::agnieszka::..
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi. Mój synek bardzo dużo pije.
No a co do tak ciężkiego ząbkowania to ona to samo stwierdziła, że
bardzo sie rzadko zdarza żeby dziecku szło tyle zebów na raz. Dlatego są te wszystkie problemy. Naszczescie moj synek jest KOCHANIUTKI i bardzo grzeczny nie denerwuje sie ale momentami steka... co chwile sie przytula i duzo śpi ;] uśmiecha sie non stop. Życze wam zeby wasze dzieciaczki nie cierpiały tak przy ząbkowaniu
__________________
Niektóre Kobiety są bezcenne, a za inne wszystkie zapłacisz kartą MasterCard
..::agnieszka::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 20:33   #5
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Mojej córci szły 3 zęby na raz i też to ciężko znosiła, ale pojawiły sie tylko biegunki. teraz idą jej 2 ząbki na raz i w sumie oprócz nocy (kiedy często budzi się z żałosnym płaczem) jest ok. Ale pisze troszkę nie na temat - sory. Moja córka tez miała podobne objawy tzn, wymioty i gorączke i okazało się że było to zapalenie ucha o czym wogóle nie mieliśmy pojęcia bo nic na to nie wskazywało a co jest najlepsze to to że wymioty zaczęły się w niedzielę wieczorem. Do tego doszła biegunka. Troszkę nas wystraszyła więc pojechaliśmy na pogotowie. Na pogotowiu był ten sam lekarz który badał córkę w piątek 2 dni przed tym zdarzeniem i stwierdził że panikuję - że nic jej nie jest (miala wtedy biegunkę) nawet nie zajrzał jej do uszu. Ale w niedzielę wieczorem na pogotwiu juz się wystraszył i bardzo dokładnie ją badał, a uszy jej badał specjalnym aparatem. Nie wiem czemu tego nie zrobił w piątek. Jeśli nie masz zaufania do pediatry to go po prostu zmień ja "swojego" po tym incydencie zmienilam i jak się dowiedziałam póżniej od kolejnego pediatry - starszego lekarza z ogromnym doświadczeniem i dobrą opinią (ale niestety wizyta prywatna) poprzedni m.in. przepisał mojej córce antybiotyk którego nie podaje się tak małym dzieciom Pozdrawiam i życze aby wszelkie dolegliwości szybko minęły
P.S. Moja córka też ma 10 miesięcy a dokładniej skończy 14.01.
__________________
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:18   #6
..::agnieszka::..
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 149
GG do ..::agnieszka::..
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Dziękuje Ci ślicznie.
Nasza pani Doktor nie badała mu uszu poniewaz stwierdziła że jakby go bolaly to by sie za nie lapał lub szarpał... no ale szczerze mówiąc powinna to zrobić. A o zmianie lekarza myslimy intensywnie tylko ze jest maly problem. Mieszamy w Będzinie gdzie jest bardzo malo przychodni a nam sie akurat udało i przychodnia stoi obok ... mamy do niej niecale 2 minuty.
Ale zdrówko mojego synka jest najważniejsze.

Jeszcze raz wam dziekuje bardzo mi pomoglyście.

Ps. A mój synek 10 miesiecy skończy 21.01 heh urodził sie w pierszym dniu wiosny - dzień wagarowicza (chwale się) już jest z niego mały łobuziak;]

Pozdrawiam i życze wam powodzenia
__________________
Niektóre Kobiety są bezcenne, a za inne wszystkie zapłacisz kartą MasterCard
..::agnieszka::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 22:40   #7
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Mój 15 miesięczny synek za każdym razem gdy ząbkuje (zwykle 2 ząbki na raz) kończy się to gorączką, biegunka i wymiotami a diagnoza zapalenie gardła. Za pierwszym razem dopadło go to w weekend i pojechaliśmy na pogotowie. Tam jakiś palant stwierdził że to angina i przepisał mu antybiotyk (bodajrze Zinat) po którym mój mały dopiero wymiotował, nawet jak ja spróbowałam tej zawiesiny to miałam odruch wymiotny. W poniedziałek poszlismy do naszej pediatry ta kazała odstawić antybiotyk i standardowo:wapno, wit C i na zbicie gorączki Nurofern... jak jest bardzo niespokojny to czopki Viburkol. Powiedziała że często przy ząbkowaniu występuje gorączka i wymioty, czasem połączone jest to za zapaleniem gardła a czasem z zapaleniem ucha. Od tego czasu jeszcze 3 razy mieliśmy takie "akcje" łatwo policzyc ilość ząbków.
życze zdrówka
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 12:17   #8
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Agnieszko ,mam nadzieję,że synek już zdrowy?
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:04   #9
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

oj to widze , ze mam duzo szczescia(´jak narazie). Moj synek skonczy 11 m-cy 28 stycznia. Od paru tygodni wychodza mu pierwsze zabki. Ida trzy na raz, tzn. wyszla jedynka na dole ale tak na 2 mm, zaraz pchala sie jedynka na gorze i zaraz po niej druga jedynka na dole. Obie jedynki na dole sa juz tej samej wielkosci. Bardzo powoli to wszystko idzie. Zaczelo sie w grudniu, a jeszcze cale zabki nie wylazly. Maly jest czasami marudny, temperatury nie sprawdzalam, ale chyba nie ma, bo zawsze jest tak samo cieply, nie zauwazylam, zeby byl goracy. Denerwuje sie szybko jak nie po jego mysli cos jest. Ogolem jest wszystko ok. Maly jest taki jak zwykle, tylko czesciej placzem reaguje na wiele sytuacji. Widze, ze mam duzo szczescia, bo spi ladnie. czasami sie obudzi, ale zadko, tak jak budzil sie wczesniej, czyli naprawde nie czesto. Mam nadzieje, ze juz tak pozostanie i przy nastepnych zabkach cudow nie bedzie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 00:22   #10
marcia!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 29
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Witam

co chodzi o ząbkowanie u maluchów to kazde inaczej przechodzi, ja mam dobrą pediatre i od razu jak moja mała zaczęła żabkować zaproponowała mi czopki Viburcol i maść do smarowania dziąseł (zastrzelcie mnie ale mam skleroze i nie pamiętam jak się nazywała, moja córcia ma 4 lata), smarowałam jej dziąsła i przeszłyśmy zabkowanie bezboleśnie

a co do wymiotów, biegunek i gorączki to słyszałam o czymś takim jak trzy dniówki-wtedy ni stąd ni zowąd pojawia się biegunka gorączka i wymioty a po trzech dniach sama znika

pozdrawiam

p.s agnieszka powiedz swojej pediatrze żeby sama zaaplikowała sobie psychotropy bo podejmuje głupie decyzje...
marcia! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 15:28   #11
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Biegunka
Mówimy o niej, gdy dziecko oddaje trzy i więcej stolców na dobę, lub nawet jeden ale z domieszką śluzu, ropy, krwi, nadmiernej ilości wody. Jest to bardzo częste schorzenie okresu wczesnodziecięcego wywołane najczęściej zakażeniem wirusowym /rotawirus/, rzadziej bakteryjnym /salmonella/ przewodu pokarmowego lub po prostu niestrawnością. Infekcji jelitowej często towarzyszą wymioty, gorączka lub tylko stan podgorączkowy, niechęć do jedzenia. Może być ostra - trwa zwykle nie dłużej niż tydzień lub przewlekła wtedy wymaga stałej opieki lekarskiej.

Pierwsza pomoc
W większości przypadków wystarczy zastosować odpowiednią lekkostrawną dietę i nawadnianie doustne. Staramy się nie podawać w tym okresie mleka, soków owocowych, świeżych owoców i warzyw. Najlepiej podać krupnik ryżowy. Przygotowujemy go z warzyw, z przewagą marchewki, ryżu i niewielkiej ilości mięsa gotowanego. Posiłek taki uzupełni utracone sole mineralne i zapewni odpowiedni dowóz białka. Dietę można urozmaicić kanapką z chudą wędliną, kisielem najlepiej ugotowanym w domu z tartego jabłka i mąki ziemniaczanej, lub kleikiem ryżowym. Najważniejsza jest jednak odpowiednia podaż płynów, które podajemy chłodne, często, w małej ilości. Może to być woda mineralna niegazowana, słaba herbatka ze szczyptą soli (płyn powinien być tak słony jak łzy) lub doustne środki nawadniające dostępne w aptece. W aptece możemy również nabyć bez recepty tabletki lub fiolki z preparatami pałeczek kwasu mlekowego, które pomogą przywrócić fizjologiczną florę jelitową oraz Smectę, która łagodzi bóle brzucha. Po ustąpieniu biegunki stopniowo powracamy do diety odpowiedniej do wieku.

Gorączka
Temperaturę ciała możemy mierzyć umieszczając termometr pod pachą lub w fałdzie pachwinowym. Dostępne są także termometry uszne. Dla dzieci wskazane jest używanie termometrów wskazujących pomiar w ciągu 1 minuty. W czasie pomiaru weźmy dziecko na ręce i uważajmy aby nieostrożnym ruchem nie zrobiło sobie krzywdy.
Gdy termometr wskazuje 38 - 38,5 stopni u małego dziecka musimy przystąpić do obniżenia temperatury ciała, gdyż niedojrzały system nerwowy dziecka może niekorzystnie zareagować np. wystąpieniem drgawek gorączkowych.

Pierwsza pomoc
Należy rozebrać dziecko, aby umożliwić mu utratę ciepła przez skórę, umieścić zimny kompres na głowie, poić obficie chłodnymi płynami. Jeżeli to postępowanie nie jest wystarczające można wykonać kąpiel ochładzającą. Po umieszczeniu dziecka w wanience z wodą o temperaturze ciała, stopniowo dolewamy zimnej, aż na skórze wystąpi tzw. „gęsia skórka”, po czym dziecko delikatnie osuszamy i ubieramy w przewiewne ubranko. Przy braku efektu podajemy środek przeciwgorączkowy. Dawka leku musi uwzględnić masę ciała, najlepiej rodzaj leku uzgodnić z opiekującym się dzieckiem lekarzem. Leki przeciwgorączkowe dostępne są w postaci: syropów, tabletek, czopków. Po opanowaniu gorączki należy skontaktować się z lekarzem.
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-15, 15:29   #12
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Wymioty
Często towarzyszą niestrawności pokarmowej, biegunkom lub infekcjom górnych dróg oddechowych. Czasami mogą być objawem groźnych chorób np. zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Jeżeli wystąpią zastanów się jaka mogła być przyczyna:
- błąd dietetyczny - podawaj dziecku chłodną, niegazowaną wodę mineralną małymi porcjami, zrób krótką przerwę w podawaniu posiłków (1-3 godz.), skontaktuj się z lekarzem, jeżeli wymioty nie ustępują.
- jeżeli towarzyszą cechy infekcji, podwyższona temperatura, ból gardła - wówczas podawaj dziecku małymi porcjami chłodną, niegazowaną wodę mineralną i skontaktuj się z lekarzem.
- jeżeli wymioty poprzedzone zostały urazem głowy, nie podoba ci się zachowanie dziecka, jest nadmiernie senne, ma wysoką gorączkę - pilnie w ciągu 1-2 godz. skontaktuj się z lekarzem.

Od wymiotów musimy odróżnić ulewanie, którym jest cofanie niewielkich ilości spożytego pokarmu w pierwszych miesiącach życia, spowodowane niedojrzałością motoryczną przewodu pokarmowego. Ulewanie nie jest groźne pod warunkiem zapobiegania zachłyśnięciu. Ulewające dziecko nosimy chwilę po posiłku, a następnie układamy wyżej na prawym boku.
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 16:21   #13
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Moja pociecha ma juz prawie 19mies.Ząbki jeszcze nie wszystkie wyszły i raczej nie było sensacji typu biegunka i gorączka,było lekkie rozwolnienie no i marudzi okropnie,noce nieprzespane.
Na ząbkowanie polecam sprawdzony super syropik(zreszta jest przeciwbólowy,przeciwgorą czkowy i jakiś tam jeszcze-więc zawsze w domku sie przyda) NUROFEN zawiesinka dla dzieci od 3 mies.,kosztuje cos ok. 14zł. mozna go podawac co 6 godzin.U nas sie sprawdził,do tego ma nawet calkiem niezły smak
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 12:21   #14
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: Wymioty, biegunka, gorączka...

Amelka dostała potówek. Oto co znalazłam na ich temat:
To drobne, czerwone krostki pojawiające się na twarzy, szyi, na skórze tułowia po przegrzaniu dziecka. Nie są groźne, pod warunkiem, że nie staną się ropne tzn. na czubku pojawi się biała ropna wydzielina.

Gdy wystąpią, wykąp dziecko w słabym naparze rumianku, który łagodnie dezynfekuje skórę lub roztworze nadmanganianu potasu (dostępny w aptece), o tym samym działaniu. Roztwór nadmanganianu potasu, powinien mieć kolor lekko różowy. Ropne czubeczki zetrzyj zdecydowanym ruchem wacikiem nasączonym spirytusem.
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.