organizacja wesela na sali, np. OSP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-12, 10:53   #1
panna_lilla
Raczkowanie
 
Avatar panna_lilla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 37
Question

organizacja wesela na sali, np. OSP


Hej Dziewczyny

już wiemy na czym stoimy i jak ugryźć finansowo organizację wesela https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=650005&page=2

Po przeanalizowaniu z TŻ wszystkich "za" i "przeciw" zdecydowaliśmy się zorganizować wesele własnymi siłami. Wyszło nam, że za całonocne wesele na niecałe 50 osób z DJ zapłacimy tyle samo co za tzw. obiad weselny dla tej samej liczby osób w eleganckim lokalu (te niby mniej eleganckie restauracje wcale nie mają niższych cen).

Założenie jest takie, żeby dobrze wspominać TEN dzień i dobrze się bawić . Na pewno nie na zasadzie "zastaw się...", po za tym sami za wszystko płacimy. Myślę, że o udanej zabawie decyduje przede wszystkim atmosfera - zapraszamy tylko bliskie nam osoby, DJ-wodzirej ma grać muzykę taneczną (z zastrzeżeniem, że jak goście będą się przy czymś dobrze bawić, lub odwrotnie to się dostosuje), dobrej jedzenie i dobra wódka. Nie chcemy wydawać kasy na tzw. rzeczy około-ślubne (wstążki, balony, zawieszki, kamerzystę, specjalny samochód i dekoracje wszystkiego co tylko się da - oczywiście teraz trochę wyolbrzymiam).

Tyle założeń

A teraz zwracam się do Was, moje drogie, Która z Was miała lub będzie mieć wesele na sali i podzieli się doświadczeniem? Mam na myśli: dekorację, współpracę z kucharkami i obsługą (ile osób na jednego kelnera), te nieszczęsne zakupy (ile czasu Wam to zajęło? co trzeba kupić po za rzeczami spożywczymi -mam na myśli środki czystości, papier toaletowy itp. - obawiam się, że o czymś zapomnimy i w dniu wesela dopiero wyjdzie, czego brakuje ) i sprzątanie po - robiliście to samo, czy obsługa z wesela? Podpisywaliście z kucharką umowę?

Planujemy za miesiąc spotkać się z naszą kucharką i ustalić meni, kwestię obsługi itp.

Dzięki za wszelkie uwagi
panna_lilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 12:49   #2
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

hej
też będę miała na sali ale zdecydowaliśmy się na catering. Z kucharką było by za dużo zachodu, a sama nie będę w stanie tego dopilnować ze względu na odległość. W cateringu mamy zapewnioną obsługę, naczynia, stoły krzesła, 5 ciepłych posiłków, napoje ok 2l/os, owoce. Placki i alko musimy sami załatwić. Oczywiście catering posprząta po wszystkim. Byłam niedawno na weselu z kucharką i jedzenie było pyszne, ale za to rodzice Państwa młodych mieli za dużo roboty w dniu wesela, a ja nie chcę stwarzać im dodatkowego stresu.
Nie zamierzam zbytnio oszczędzać na dekoracji.
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 13:07   #3
panna_lilla
Raczkowanie
 
Avatar panna_lilla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 37
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
za to rodzice Państwa młodych mieli za dużo roboty w dniu wesela
A o co takiego musieli zadbać? Wogóle o tym nie pomyślałam myślałam, że wszystkim zajmie się obsługa.
Nigdy nie byłam na weselu organizowanym na sali, stąd mój wątek.
A możesz napisać ile was wyjdzie opcja cateringu za osobę (nie licząc kosztów wynajmu sali i mediów)? - może być na prv
panna_lilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 13:51   #4
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez panna_lilla Pokaż wiadomość
A o co takiego musieli zadbać? Wogóle o tym nie pomyślałam myślałam, że wszystkim zajmie się obsługa.
Nigdy nie byłam na weselu organizowanym na sali, stąd mój wątek.
A możesz napisać ile was wyjdzie opcja cateringu za osobę (nie licząc kosztów wynajmu sali i mediów)? - może być na prv
Właśnie chodzi o to, że ktoś musi dopilnować obsługi. Zdarzają się różne kwiatki. Obsługa może być nieogarnięta i niezgrana, a też spotkałam się z przypadkami podpijania alko czy wynoszenia jedzenia.
Wesele organizujemy w mieście tż'a, więc moja mama nie będzie mogła niczego dopilnować, a nie chcę niczego zwalać na głowę teściowej i dlatego stawiam na catering. Również z zakupami przed weselem akurat w naszym przypadku byłby problem. Jeżeli jesteś na miejscu to wiadomo, że tobie będzie łatwiej dopilnować wszystkiego. Oczywiście również byłam na weselu z ogarniętą kucharką i obsługą ale w razie kłopotów to rodzice musieli o wszystko się martwić.

Ceny za catering w naszym mieście wahają się od 120 do 150zł za talerzyk. Jeszcze nie zdecydowaliśmy co i jak.
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 18:19   #5
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Hej dziewczyny, ja też będę mieć wesele na sali
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 19:48   #6
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja też będę mieć wesele na sali
hej, a co dokładnie planujesz?
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 20:07   #7
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
hej, a co dokładnie planujesz?
Mamy kucharkę , dekoracją zajmie się firma dekoratorska, sami bedziemy robić zakupy. Myślę że wyjdzie znacznie taniej niż w jakimś lokalu, a mam nadzieję że uda się wszystko tak zaaranżować żeby było tak jak sobie wymarzyliśmy
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 20:42   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez panna_lilla Pokaż wiadomość
A o co takiego musieli zadbać? Wogóle o tym nie pomyślałam myślałam, że wszystkim zajmie się obsługa.
Nigdy nie byłam na weselu organizowanym na sali, stąd mój wątek.
A możesz napisać ile was wyjdzie opcja cateringu za osobę (nie licząc kosztów wynajmu sali i mediów)? - może być na prv
Moi rodzice na weselu brata musieli zadbac m.in. o alkohol na stolach, zimne napoje, soki, kontrolowali czas podania goracych posilkow, w lazience o papier toaletowy, mydlo do rak, papierowe reczniki i w ogole trzeba bylo sprzatac na biezaco w miare potrzeb (na OSP nie bylo sprzataczek). A po weselu trzeba bylo wszystko pozbierac ze stolow i pozmywac No chyba,ze kucharki zajma sie i tym, ale to chyba jest extra platne.

Pewnie dlatego rodzice drugi raz powiedzieli nie dla sali i robimy na polowe mniej osob ale w lokalu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 20:57   #9
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Mamy kucharkę , dekoracją zajmie się firma dekoratorska, sami bedziemy robić zakupy. Myślę że wyjdzie znacznie taniej niż w jakimś lokalu, a mam nadzieję że uda się wszystko tak zaaranżować żeby było tak jak sobie wymarzyliśmy
Patrzę na Twoją lokalizację i chyba będziemy miały wesele w tym samym mieście o ile dobrze rozszyfrowałam Twój skrót.


Zrobiłam kosztorys i wcale nie wychodzi dużo taniej
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:49   #10
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

ja mam na sali, dosyć czesto organizujemy wieksze imprezy w takich miejscach

mamy znajoma kucharkę. ma ona swoje sprawdzone pomoce w kuchni
podobnie z kelnerkami, ale to kwestia dogadania

dekorujemy zwykle sami, ale ja bede miec dekoratorkę na weselu

sprzatamy po imprezie zawsze sami. pomoc w kuchni myje naczynia jedynie w trakcie i pod koniec wesela, zanim sie zwiną po ostatnim posilku

mysle ze to tez można ustalić

kucharka daje liste zakupów, produkty kupujemy sami. ciasta pieczemy sami. kucharka moze upiec nam tort. pomagamy w takich pracach w kuchni, które można wykonać już np w przeddzień wesela. tu powiem akurat ze licze na rodzine, bo nie widzi mi sie zrobic paznokci do ślubu a potem bawic sie np z warzywami do sałatki. mysle ze pomoc i kucharka tez by to zrobila. kwestia tego jak bardzo chcecie przyoszczędzić, bo wiadomo ze czas kucharki kosztuje. zreszta nasza jest bliską znajomą, nie wiem czy inne też wpuszczają do kuchni

w dniu wesela w sumie niczym sie nie przejmujemy. wiadomo ze trzeba czasem zaglądnąć, ale dobra kucharka kieruje obsługą i wie kiedy co podać na stoły, jest to wczesniej ustalane

kelnerki wiedza ze muszą sprzątać na bieżąco stoły i maja zerknąć do toalet.


trunki na stoły u nas zawsze wydawają starości. soki, colę czy np piwa, jeżeli są-dokładają kelnerki, gdy widza braki na stołach


mówię na bieżąco bo dziś wróciłam z podobnej imprezy :P
__________________




Edytowane przez asia27100
Czas edycji: 2013-01-12 o 22:54
asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 00:33   #11
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Moi rodzice na weselu brata musieli zadbac m.in. o alkohol na stolach, zimne napoje, soki, kontrolowali czas podania goracych posilkow, w lazience o papier toaletowy, mydlo do rak, papierowe reczniki i w ogole trzeba bylo sprzatac na biezaco w miare potrzeb (na OSP nie bylo sprzataczek). A po weselu trzeba bylo wszystko pozbierac ze stolow i pozmywac No chyba,ze kucharki zajma sie i tym, ale to chyba jest extra platne.

Pewnie dlatego rodzice drugi raz powiedzieli nie dla sali i robimy na polowe mniej osob ale w lokalu.
Serio Może po prostu nie dogadali sie z obsługą kto za co będzie odpowiedzialny. U nas często właśnie na salach organizuje sie wesela i to obsługa odpowiada za to o czym piszesz, wyjątkiem jest roznoszenie alkoholu - tym zazwyczaj zajmuje się tata panny młodej albo pana młodego, chyba że nie chcą to obsługa bierze to na siebie. Ale traktowane jest to raczej jako taki przywilej Po weselu za porządek na stołach/zmycie naczyń odpowiedzialne są kelnerki.
Naprawdę jestem zdziwiona tym co piszesz, bo na takie coś sama w życiu bym sie nie zgodziła.

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
Patrzę na Twoją lokalizację i chyba będziemy miały wesele w tym samym mieście o ile dobrze rozszyfrowałam Twój skrót.


Zrobiłam kosztorys i wcale nie wychodzi dużo taniej
Kate ja cie kojarze z jakiegos wątku Dobrze rozszyfrowałaś, ale wesele będzie troche w innym miejscu. Biorąc pod uwagę cenę cateringu jaką podałaś rzeczywiście nie wyjdzie Wam wiele taniej. Nasza kucharka bierze za gotowanie/pieczenie 8 zł./osobę. Do tego dochodzą jeszcze zakupy ale i tak chyba taniej wyjdzie niż catering. Ponadto powiedziała nam, że gotowaniem może sie zająć jej ekipa, ale nasze mamy zadeklarowały że one same wszystkiego dopilnują, przyjdzie jeszcze kilka osób do pomocy na te kilka godzin i będzie dobrze
Może zastanówcie sie nad tą opcją jeszcze. A gdzie dokładnie masz wesele?
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 07:16   #12
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Serio Może po prostu nie dogadali sie z obsługą kto za co będzie odpowiedzialny. U nas często właśnie na salach organizuje sie wesela i to obsługa odpowiada za to o czym piszesz, wyjątkiem jest roznoszenie alkoholu - tym zazwyczaj zajmuje się tata panny młodej albo pana młodego, chyba że nie chcą to obsługa bierze to na siebie. Ale traktowane jest to raczej jako taki przywilej Po weselu za porządek na stołach/zmycie naczyń odpowiedzialne są kelnerki.
Naprawdę jestem zdziwiona tym co piszesz, bo na takie coś sama w życiu bym sie nie zgodziła.
U nas tak to wyglada- w zeszlym roku kuzynka miala wesele na tej samej sali i wygladalo to podobnie- jej rodzice biegali pomiedzy kuchnia, stolami, goscmi a zapleczem (toalety).

Jeszcze jedna roznica pomiedzy tym co pisza dziewczyny- kucharki piekly wszystkie ciasta, lacznie z tortem, a zatem wszystko bylo tzw domowej roboty.

Dziewczyny, ja rozumiem,ze taniej moze byc przy wiekszej liczbie gosci (podejrzewam,ze 100 wzwyz), ale czy na tak male wesele jak 50 to sie w w ogole oplaca? U nas w lodzkiem za 150 zl to sa i sale na wesela z poprawinami i wcale nie takie byle jakie, ale pod miastem, za 180 to jest bogate menu w miescie...moze warto poszukac, popytac znajomych?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 07:21   #13
twardowscy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 21
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

W zdecydowanej większości tego typu sal (sale wiejskie / OSP) jest już tzw. ekipa stała, czyli kucharka + pomoc kuchenna + kelnerki. Dostajecie listę zakupów i dostarczacie towar (gotowanie / pieczenie ciast)

Zazwyczaj dekoracja sali we własnym zakresie. Podobnie ze sprzątaniem po uroczystości, no chyba, że się dogadacie to i problem ze sprzątaniem zniknie

Pomoc w kuchni mam, cioć czy Wasza jest zbędna.

Alkohol to zazwyczaj obowiązek drużby (rodzice nie roznoszą alkoholu)

Dobry catering 110 zł/os. 2012r (jedzenia dużo i bardzo smaczne)
twardowscy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 09:33   #14
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
U nas tak to wyglada- w zeszlym roku kuzynka miala wesele na tej samej sali i wygladalo to podobnie- jej rodzice biegali pomiedzy kuchnia, stolami, goscmi a zapleczem (toalety).

Jeszcze jedna roznica pomiedzy tym co pisza dziewczyny- kucharki piekly wszystkie ciasta, lacznie z tortem, a zatem wszystko bylo tzw domowej roboty.

Dziewczyny, ja rozumiem,ze taniej moze byc przy wiekszej liczbie gosci (podejrzewam,ze 100 wzwyz), ale czy na tak male wesele jak 50 to sie w w ogole oplaca? U nas w lodzkiem za 150 zl to sa i sale na wesela z poprawinami i wcale nie takie byle jakie, ale pod miastem, za 180 to jest bogate menu w miescie...moze warto poszukac, popytac znajomych?
No u nas gości będzie około 180 więc... Biorąc pod uwagę takie wesela jak mówisz (50 osób) też bym sie w to nie bawiła. U nas jest jeszcze ten myk że w okolicy po prostu nie ma lokalu który tyle osób by pomieścił. Jak dzwoniliśmy to większość organizuje przyjęcia na około 120 osób a i wtedy już jest tłoczno.

Cena w lokalu za tzw. "talerzyk" waha się od 120 - 180 zł. Przy czym te sale które oferują tą najniższą cenę wymagają jeszcze odstępnego, zazwyczaj około 5 000. No i ciasta też we własnym zakresie.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:28   #15
panna_lilla
Raczkowanie
 
Avatar panna_lilla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 37
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Wielkie dzięki za odzew

W takim razie wiem już co trzeba ustalić z kucharką - ktoś musi nad tym wszystkim panować (wydawanie posiłków, stoły, toalety, bieżące sprzątanie, alko - ale to starosta).

Ceny za talerzyk w restauracji zazwyczaj 190-250 zł (bez alkoholu). Nawet "po za miastem" ceny są podobne. Za tzw. przyjęcie weselne (obiad, kawa + ciasto, zimna płyta, 1 kolacja) - 160 zł i to jeszcze za wesele w tygodniu. Generalnie restauracje nie bardzo chciały podejmować w ogóle tematu przyjęcia weselnego dla 40 osób, a ostateczna cena niewiele różniła się od tego całonocnego. A nas zwyczajnie nie stać żeby zapłacić te 200 zł za osobę plus + DJ do tego.
panna_lilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 16:25   #16
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez panna_lilla Pokaż wiadomość
A teraz zwracam się do Was, moje drogie, Która z Was miała lub będzie mieć wesele na sali i podzieli się doświadczeniem? Mam na myśli: dekorację, współpracę z kucharkami i obsługą (ile osób na jednego kelnera), te nieszczęsne zakupy (ile czasu Wam to zajęło? co trzeba kupić po za rzeczami spożywczymi -mam na myśli środki czystości, papier toaletowy itp. - obawiam się, że o czymś zapomnimy i w dniu wesela dopiero wyjdzie, czego brakuje ) i sprzątanie po - robiliście to samo, czy obsługa z wesela? Podpisywaliście z kucharką umowę
Ja już "po" (już dwa lata temu prawie, ale może trochę pomogę i rozwieję choć część wątpliwości). Po kolei:
- dekoracje - my wynajmowaliśmy osobną firmę. Zarządzający salą pan (naczelnik OSP) miał namiary na kilka firm dekorujących w tej sali wcześniej, wybraliśmy kogoś całkiem innego (zależało nam, żeby dekorowała młoda i elastyczna osoba, żadnej tandety i baloników ), po weselu naczelnik chwalił sobie panie, że pełna profeska, wziął do nich namiary nawet.
- co do kucharek/obsługi - my wynajmowaliśmy catering, który przyjechał, zrobił swoje, posprzątał w kuchni i pojechał. Wymagali, żeby przed ich przyjazdem posprzątać kuchnię (wystarczyło przetrzeć stoły) i włączyć chłodnię. Po poprawinach zmyli się zostawiając nam tylko to, czego nie dali rady ściągnąć z sali (np. talerze na których odłożyliśmy sobie po kawałku ciasta "na głoda") i chłodnię pełną jedzenia. Cały poniedziałek to pakowaliśmy i wywoziliśmy do domów. Naczelnik co prawda mówił, że w okolicy mieszka jakaś kucharka, ale nie polecał - ponoć zostawiała spory syf w kuchni i potrzebowała strasznie dużo pomocy od młodych i ich rodziny.
Nasz catering zapewnił na 130 osób 6 kelnerów (+ jeden pan nadzorujący kuchnię i salę, ale też nosił jak było "gorąco") i 6 kucharek.
- co do zakupów - u nas spożywcze rzeczy załatwiał catering, oni dawali tez papier toaletowy, mydło i ręczniki do WC, ale i tak kupiliśmy papier, żeby był już wcześniej (salę mieliśmy dla siebie od środy do poniedziałku, więc korzystaliśmy z przestrzeni, chociażby żeby poćwiczyć pierwszy taniec ). Oprócz tego kupowaliśmy alkohol i red-bulle, małą apteczkę, jakieś drobiazgi typu odświeżacz powietrza do WC.
Co do sprzątania po - kuchnię wysprzątał catering, nam zostało tylko przemopować podłogi. Na sali podobnie + zetrzeć z tych stołów, których catering nie zwijał (bo wciąż przy nich siedzieliśmy). Umówiliśmy się z naczelnikiem, daliśmy 50 zł więcej a on za to załatwił panów, którzy przejechali po parkiecie maszyną do polerowania i dokończyli sprzątanie

Cytat:
Napisane przez twardowscy Pokaż wiadomość
Alkohol to zazwyczaj obowiązek drużby (rodzice nie roznoszą alkoholu)
To zależy od rejonu. U nas zawsze roznoszą alkohol rodzice - ojcowie (no chyba, że się dogadają z kelnerami, ale kelnerzy rzadko chcą iść na taki układ).

Cytat:
Napisane przez panna_lilla Pokaż wiadomość
W takim razie wiem już co trzeba ustalić z kucharką - ktoś musi nad tym wszystkim panować (wydawanie posiłków, stoły, toalety, bieżące sprzątanie, alko - ale to starosta)..
Warto zrobić wcześniej listę z orientacyjną godziną wydawania posiłków, godziny "atrakcji" (tort, podziękowania dla rodziców itp) i przekazać ją kucharkom i dj'owi/zespołowi. Oprócz tego wyznaczyć kogoś z rodziny (np. świadkową, jedną z mam), do której będą chodzić kelnerzy czy dj w razie problemów, żeby Wam nikt głowy nie zawracał (chociaż z doświadczenia powiem, że i tak wszyscy w końcu będą do Was chodzić ).

Jeszcze jedna rzecz - warto sprawdzić, czy na sali jest mop. U nas była awaria mała (na szczęście w piątek jeszcze) i gdybyśmy nie wzięli ze sobą mopa przypadkiem byłby spory problem. Potem przydał się jeszcze w trakcie wesela.
No i sprzątanie w toaletach w trakcie wesela - kucharki/kelnerzy w związku z przepisami bhp sprzątać w wc nie będą. A goście lubią robić różne psikusy (u nas ktoś wsadził rolkę papieru do toalety ) i wyciągać musiała mama...

Jak coś jeszcze mogę pomóc - piszcie
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 09:26   #17
ogorkowa88
Przyczajenie
 
Avatar ogorkowa88
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 27
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

hej!!! Koleżanko, mi ostatnio w kwestiach organizacji wesele pomagała babeczka z portalu ślubnego http://www.facebook.com/salemarzen
Robi to bezpłatnie
ogorkowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 14:35   #18
panna_lilla
Raczkowanie
 
Avatar panna_lilla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 37
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Mogłybyście mi napisać ile bierze u was obsługa (kelnerzy) za dniówkę w dzień wesela? Słyszałam coś, że 150 zł i chciałam się zorientować, czy to "standardowa" stawka.
panna_lilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 14:53   #19
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez panna_lilla Pokaż wiadomość
Mogłybyście mi napisać ile bierze u was obsługa (kelnerzy) za dniówkę w dzień wesela? Słyszałam coś, że 150 zł i chciałam się zorientować, czy to "standardowa" stawka.
To zalezy ,z tego co wiem to od 50zł do 200zł,zalezy ile godzin ,ile dni,czy to profesjonaliści czy uczniowe którzy sobie dorabiają
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 10:44   #20
krystyna00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

duzo latania jest w osp, a warunki nijak sie maja do lokali. w dodatku wez lataj ciagle i pilnuj wszystkiego. remizy to relikt komuny, niewygodny i zapuszczony
krystyna00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 22:01   #21
oliszon92
Raczkowanie
 
Avatar oliszon92
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 36
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Hej
My tez robimy wesele na sali OSP w mojej miejscowości. Jest wyremontowna, kucharkę mamy sprawdzoną, niedługo sie z nia spotkamy i omówimy wstepne szczegóły. Ona ma swoją "ekipę" kelnerek, również sprawdzone (bylismy na imprezach karnawałowych, na których ona gotowała a jej ludzie obslugiwali). Z tego co znajomi nam mówili, to ona nam proponuje różne menu, my wybieramy i zamieniamy lub wymyslamy co chcemy i mowimy ile osób, ona sporządza listę tego co mamy zakupić
Oczywiście dochodzi do tego kupno napojów, alkoholu, ciast. Napoje i alkohol będzie musial ktoś od nas roznosić, np. świadkowie.
Z dekoracja jeszcze nie wiem czy sama się tym zajmę czy komuś to zlecę
Mimo to chcemy na sali, ponieważ wyjdzie taniej
__________________
Porażki są przerwą między sukcesami.
oliszon92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 07:28   #22
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez oliszon92 Pokaż wiadomość
Hej
My tez robimy wesele na sali OSP w mojej miejscowości. Jest wyremontowna, kucharkę mamy sprawdzoną, niedługo sie z nia spotkamy i omówimy wstepne szczegóły. Ona ma swoją "ekipę" kelnerek, również sprawdzone (bylismy na imprezach karnawałowych, na których ona gotowała a jej ludzie obslugiwali). Z tego co znajomi nam mówili, to ona nam proponuje różne menu, my wybieramy i zamieniamy lub wymyslamy co chcemy i mowimy ile osób, ona sporządza listę tego co mamy zakupić
Oczywiście dochodzi do tego kupno napojów, alkoholu, ciast. Napoje i alkohol będzie musial ktoś od nas roznosić, np. świadkowie.
Z dekoracja jeszcze nie wiem czy sama się tym zajmę czy komuś to zlecę
Mimo to chcemy na sali, ponieważ wyjdzie taniej
Alkohol to rozumiem, ale napoje ? Kelnerki powinny się tym zająć .
Co do dekoracji - zależy ile potrzebujesz elementów, ale ogólnie nie polecam samemu się w to bawić. Chyba że chodzi tylko o ustrojenie stołów .
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 07:51   #23
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

ja też polecam zlecic strojenie sali. moje siostry same balony dmuchaly pare late temu, ja juz postawilam na mała firmę sie tym zajmuja. i tak sie nabiegacie.
a napoje roznoszą kelnerki.
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 11:41   #24
oliszon92
Raczkowanie
 
Avatar oliszon92
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 36
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
ja też polecam zlecic strojenie sali. moje siostry same balony dmuchaly pare late temu, ja juz postawilam na mała firmę sie tym zajmuja. i tak sie nabiegacie.
a napoje roznoszą kelnerki.
Może faktycznie napoje kelnerki, ale alkoholem na pewno będzie musiał się ktoś od nas zająć Co do strojenia to jeszcze nie wiem jak bardzo będzie trzeba się w nie zaangażować, jeżeli nie skończy się na stołach i krzesłach to wynajmę kogoś
__________________
Porażki są przerwą między sukcesami.
oliszon92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 11:04   #25
greatidea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 13
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja już "po" (już dwa lata temu prawie, ale może trochę pomogę i rozwieję choć część wątpliwości). Po kolei:
- dekoracje - my wynajmowaliśmy osobną firmę. Zarządzający salą pan (naczelnik OSP) miał namiary na kilka firm dekorujących w tej sali wcześniej, wybraliśmy kogoś całkiem innego (zależało nam, żeby dekorowała młoda i elastyczna osoba, żadnej tandety i baloników ), po weselu naczelnik chwalił sobie panie, że pełna profeska, wziął do nich namiary nawet.
Paula, możesz zdradzić jaka ta firma dekorująca? Baloniki też nie dla mnie
greatidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 12:13   #26
karolb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: organizacja wesela na sali, np. OSP

Ja z żoną korzystali usługami http://dekorowanie.pl/ pomagali nam z dekoracjej sali. Wyszło super)Rewelacja! Polecam!)
karolb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-24 13:13:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.