zakupy internetowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-17, 21:36   #1
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415

zakupy internetowe


Ostatnio korci mnie pobuszowac po e-bayu i zrobic jakies zakupy ubraniowe. Niezbyt lubie maratony po centrach handlowych i jak juz cos upatrze sobie to albo nie ma mojego numeru albo kolor mi nie pasuje itp Mam do Was pytanko jak sobie radzicie z numeracją. Bo ja np czasem nosze 36, czasem 38 a nawet 40, na prawde zalezy wszystko od kroju itp. Chyba ze jestem niewymiarowa jakas Czy rzeczy zakupione na Allegro, e-bay mozna wymienic lub zwrocic?
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 21:44   #2
Bastian21
Rozeznanie
 
Avatar Bastian21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 587
Dot.: zakupy internetowe

To zależy od sprzedającego, ale zwroty się praktycznie nie zdarzają (bo nie ma takiej możliwości zazwyczaj) A ja już w ogóle nie mogę sobie wyobrazić kupowania ubrań, czy butów na aukcjach internetowych. Chyba, że zaistnieje możliwość spotkania ze sprzedającym. Przeważnie jest tak, iż najpierw płacisz, a dopiero później dostajesz towar. No, a jak już dostaniesz towar, a nie będzie pasował na Ciebie...sprzedającego wtedy to już mało obchodzi. On liczy już tylko Twoje pieniądze.
Bastian21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 21:47   #3
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: zakupy internetowe

Hmmmm dziwne bo cała masa propozycji ubraniowych mozna znaleźć, od bielizny po futra Wiec jaki to ma sens jesli prawdopodobnie wiecej jest takich osób jak ja ktore maja problem z dobraniem rozmiaru. Bo te rozmiary sa czasem na prawde rozniaste.
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 21:49   #4
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: zakupy internetowe

Trzeba zawsze pytac o dokladne wymiary, wtedy mozna uniknac niedopasowanego rozmiaru
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 21:54   #5
Bastian21
Rozeznanie
 
Avatar Bastian21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 587
Dot.: zakupy internetowe

Cytat:
Napisane przez Rodolphe Lindt
Hmmmm dziwne bo cała masa propozycji ubraniowych mozna znaleźć, od bielizny po futra Wiec jaki to ma sens jesli prawdopodobnie wiecej jest takich osób jak ja ktore maja problem z dobraniem rozmiaru. Bo te rozmiary sa czasem na prawde rozniaste.
A pewnie pewnie, znaleźć można, bo sprzedąjacy liczą na naiwność potencjalnych kupców Ale oczywiście, nie wrzucam wszystkich do jednego wora, tylko tak próbuję podejść do tego z pewną dozą zdrowego rozsądku. Najlepiej pytać sprzedawcę najpierw czy istnieje możliwość zwrotu albo przymierzenia. Bo jaką masz gwarancję, iż przesłane Ci spodnie zamiast na 56 w pasie będę miały rozmiar 102? Pewien człowiek z allegro zamówił telefon za 800 złotych, a dostał worek ziemniaków. To jakieś tam pocieszenie, przynjmniej miał coś do zjedzenia, ale na pewno worek nie kosztował 800 złotych...
Bastian21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 22:03   #6
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: zakupy internetowe

to zależy od sprzedawcy, ale często nawet podane wymiary się nie sprawdzają!ja kiedyś kupiłam na allegro marynarke 38 i była za mała i to dużo!a rozmiar mój, taką samą póżniej znalazłam na jakimś stoisku i przymierzyłam i 38 było dobre(co oznacza że numer numerowi był nie równy!)
kupiłam tez taką fajną koszulke, haleczke i niby M, biust też dobry a okazała sie tak malutka że szkoda gadać
marynarke odesłałam i dostałam pieniądze, a koszulke to nawet nie próbowałam bo to były niewielkie pieniądze, więc odsprzedałam podając bardzo dokładnie rozmiar i napisałam że to S
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 00:51   #7
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: zakupy internetowe

Nie kupowalam jeszcze ciuchow ani butow przez ebay bo sie boje wlasnie o rozmiary. Chyba, zeby np. przymierzyc wczesniej buty w sklepie i na ebay znalezc je po prostu po nizszej cenie. Ostatnio zlicytowalam plyte CD - otwieram przesylke, a tu okazuje sie ze w pudelku plyta w ogole innego zespolu! Ja mozna wyslac CD nie upewniajac sie ze w pudelku jest wlasciwa plyta?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-18, 10:33   #8
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: zakupy internetowe

Często kupuję ubrania na aukcjach. Zawsze patrzę na dokładne wymiary i porównuję z podobnym ubraniem, które mam w szafie. Prawie zawsze sprzedawcy zgadzają się na oddanie lub wymianę na inny rozmiar (jeżeli mają). Nigdy się jeszcze nie zawiodłam, a kupowałam już kurtki, bluzki, czapki, żakiety, spodnie (!) A jakaś super wymiarowa to ja też nie jestem.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.