franczyzna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-08, 19:23   #1
ewasoc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Smile

franczyzna


Witam mam pytanie odnośnie założenia własnej działalności polegającej na franczyźnie. Dokładnie chodzi o sklepy outlet , wydaje mi się że koszty nie będą zbyt wielkie i chciałabym ubiegać się o dofinansowanie z UP. Pow lokalu od 20m, mam na oku 75m za dośc niski czynsz , za towar płaciłabym ok 9000 peniw zależy też to od poweirzchni lokalu. Tylko niestety nie wiem na czym dokładnie polega ten interes. Póki co zbieram wszelkie info na ten temat. Będę wdzięczna za pomoc.
ewasoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:13   #2
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: franczyzna

żeby wiedzieć na czym polega interes chyba musisz się skontaktować z franczyzodawcą. Niezbyt się na tym znam, ale będziesz pewnie musiała wnieść jakąś opłatę i jakiś procent z zysku. Poza tym poszukaj sobie na czym franczyza polega (nie franczyzna).
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 23:12   #3
ewasoc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Smile Dot.: franczyzna

przepraszam za błąd ogólnie to wiem o co chodzi we franczyźnie (nie wiem czy dobrze napisałam??)) ale chciałabym uzyskać informacje na temat właśnie otwarcia sklepu partnerskiego outlet, czy ktoś takowy otworzył
ewasoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 20:29   #4
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: franczyzna

pewnie chodzi ci o franczyze. ( od franchising)
ogolnie chodzi o to że jakas inna firma ( dobra marka, ktora juz ma wyrobiona marke na rynku) za odpowiednia opłata udziela tobie pozwolenia na kożystanie z jego znaku firmowego. Prościej mówiac polega na prowadzeniu przedsiębiorstwa pod szyldem cudzej, znanej marki.ynagrodzeniem dla franczyzodawcy są opłaty licencyjne oraz opłaty w formie miesięcznych kwot lub określonego procentu zależnego od wielkości obrotów
. Sklep będziesz musiała prowadzić wtedy wg. ściśle określonych procedur i zasad.będziesz musiała miec takie samo wyposażenie sklepu, dekoracje, umeblowanie.





__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 22:08   #5
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: franczyzna

Co do outletów to opłaca się to pod warunkiem , że będzie się miało naprawde niskie ceny , spory asortyment , również nowosci a nie ciuchy sprzed 10 sezonów , swietną lokalizację i wyda się troche na reklame . U mnie w miescie powstaje sporo takich outletów i większosc splajtowala po kilku miesiacach . Wiem , że np w Gdyni jest outlet Terranovy i mają naprawde niskie ceny , sporo towaru a lokalizacja na glownej ulicy . Do tego lokal b.duzy . Niestety wiekszosc outletow jest w malych butikach , slabo widzialne dla niezorientowanego potencjalnego kupca A ceny musza byc naprawde swietne , żeby zachecic do kupna markowego ciuszka z koncówki kolekcji a nie "swiezego" prosto ze sklepu .

Ostatnio np weszłam do jednego z takich outletów i jak zobaczyłam ceny to normalnie szczeka opada . Nie wiem czy w samym , orginalnym sklepie nie kupiłabym taniej
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.