Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-24, 08:54   #841
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Utrapienie, widzę, że przeczytałyśmy powyższy post i od razu się zalogowałyśmy. Bo weszłam w użytkowników i jesteśmy jedna pod drugą Tylko że nie wiem dlaczego, nie mogę czytać postów, mimo że już się zarejestrowałam Bo niby nie mam uprawnień dostępu...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 09:15   #842
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Tak sie dodałam chwilowej refleksji na temat kwasu h. i naszło mnie czy rzeczywiście (tak jak radziła mi koleżanka-kosmetyczka) można go używać solo pod krem? Bo co z tego, jeśli filtr wchłania sie potem super jeśli mam skórze zrobić ku-ku wiem ktoś?
pozdrawiam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 10:17   #843
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ktorys z adminow musi Wam wlaczyc dostęp
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 10:23   #844
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Utrapienie, widzę, że przeczytałyśmy powyższy post i od razu się zalogowałyśmy. Bo weszłam w użytkowników i jesteśmy jedna pod drugą Tylko że nie wiem dlaczego, nie mogę czytać postów, mimo że już się zarejestrowałam Bo niby nie mam uprawnień dostępu...
Rocki, jakoś tak samo weszło!? Naprawdę nie wiem, jak! Weszłam na skrzynkę, swoją mailową, gdzie było jakieś potwierdzenie i teraz mogę buszować bez przeszkód! Tylko, że jakoś na Wizażu lepiej się odnajduję, przynajmniej póki co. A do tego nie mam czasu, żeby obskakiwać kilka forów. I tak siedzę z tym, co mam w pracy...
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 10:33   #845
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Z tego co wiem,to dostęp do LU macie juz wlaczony
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 12:14   #846
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Z tego co wiem,to dostęp do LU macie juz wlaczony
Jeszcze trochę, a naprawdę wyrzucą mnie z pracy! Dobrze, że chociaż w domu nie mam netu, bo chyba bym buszowała przez cały weekend, a tak to tarzam się na łonie rodziny i nie wydaję kasy na półprodukty do własnego kręcenia.
Mój chłopak się ostatnio mnie spytał, kiedy do pielęgnacji zacznę używać starych akumulatorów
Poczekamy, zobaczymy....
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 15:05   #847
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

przepraszam, ze Was tak mecze, ale mam jeszcze kilka pytan.. z gory przepraszam za wszystkie glupie pytania

1.bylabym wdzieczna, jakby ktos powiedzial co z tej listy moze zapychac. To lista rzeczy jakie chce zamowic w mazidłach :
-gliceryl cocoate
-jedwab proszek
-olej z dzikiej rozy
-mocznik
-kwas hialuronowy 1% roztw
-Dry flo
-nmf
- hydrolat oczarowy albo rozany
-kw. migdalowy (?)

2. Czy 2g jedwabiu w proszku wystarcza to stosowania z dry flo? czy na cale opakowanie dry flo potrzeba wiecej jedwabiu?

3. Czy krecic niektore sera mozna w normalnej szklance (takie jak sa w domu) i mieszac lyzeczka (metalowa, plastikowa)? odmierzajac produkty tylko miarkami? czy nie bardzo?;p

4. Ekspresowe sera mozna krecic np na rece? chodzi mi o np zmieszane kwasu hialuronowego z olejem?

Bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-24, 17:26   #848
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość

2. Czy 2g jedwabiu w proszku wystarcza to stosowania z dry flo? czy na cale opakowanie dry flo potrzeba wiecej jedwabiu?
2g na całe opakowanie dry flo. wiecej nie trzeba

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
3. Czy krecic niektore sera mozna w normalnej szklance (takie jak sa w domu) i mieszac lyzeczka (metalowa, plastikowa)? odmierzajac produkty tylko miarkami? czy nie bardzo?;p
chyba można w szklance, ale nie wolno metalową łyzeczką. lepiej kupic sobie bagietkę. w końcu to nie majątek

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
4. Ekspresowe sera mozna krecic np na rece? chodzi mi o np zmieszane kwasu hialuronowego z olejem?
Tak, można
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 18:06   #849
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Jeszcze trochę, a naprawdę wyrzucą mnie z pracy! Dobrze, że chociaż w domu nie mam netu, bo chyba bym buszowała przez cały weekend, a tak to tarzam się na łonie rodziny i nie wydaję kasy na półprodukty do własnego kręcenia.
Mój chłopak się ostatnio mnie spytał, kiedy do pielęgnacji zacznę używać starych akumulatorów
Poczekamy, zobaczymy....
Ja tak wkręciłam się w Mazidła, że zamaist pisać pracę mgr wciąż zaglądam to na Wizaż to na Mazidła. Eh, gdybym nie miała netu w domu praca byłaby już chyba skończona
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 18:09   #850
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[quote=Ash;4206426]2g na całe opakowanie dry flo. wiecej nie trzeba

Właśnie zajrzałam tu z zamiarem zadania pytania o proporcję Dr Flo i jedwabiu w proszku, a tu odpowiedź już na mnie czekała.
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 07:55   #851
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witaj utrapienie ,

hydromanilowe serum mozesz rożcieńczyć wodą destylowaną lub hydrolatem do takiej konsysytencji, która bedzie dla Ciebie komfortowa w uzyciu.
A w kolejnej porcji serum ilość hydromanilu, bo to on jest sprawcą lepienia, mozesz spokojnie zmniejszyć np. o połowę.

pozdrawiam
Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-25, 09:56   #852
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Witaj utrapienie ,

hydromanilowe serum mozesz rożcieńczyć wodą destylowaną lub hydrolatem do takiej konsysytencji, która bedzie dla Ciebie komfortowa w uzyciu.
A w kolejnej porcji serum ilość hydromanilu, bo to on jest sprawcą lepienia, mozesz spokojnie zmniejszyć np. o połowę.

pozdrawiam
Lidia Kobyłka
Dzięki, dzięki, mam ambicje na całe laboratorium, a póki co ciemna jestem jak tabaka w rogu

Karolinkamalinka, rozumiem i łączę się w bólu. Wczoraj tak buszowałam po Mazidłach, LU i Wizażu spisując te wszystkie mądrości, że musiałam wziąć pracę do domu. Tylko, że kiedy mój chłopak oglądał Ligę Mistrzów (Manchester wygrał! ), to ja ślęczałam nad jakimś pismem, więc mówię "DOŚĆ" i zaczynam się pilnować!!!
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 15:35   #853
albertynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Szanowny Panie Tanathosie,

zauwazylam, ze na stronie Pana sklepu pojawiły sie dokładne dane teleadresowe - brawo .
Nie omieszkam odwiedzic Daliowej i sprawdzic czy to faktycznie Pana magazyn i w jakich warunkach przechowuje Pan towar.
W kontekscie nazwy Pana sklepu dzialalnosc prowadzona w tym samym pokoju co pająki i robactwo, którym Pan je żywi, wygladala zlowieszczo i groteskowo.
albertynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 15:55   #854
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Groteskowe to jest Pani zachowanie,a od kontrolowania są inne insytuacje,a skoro one zezwolenia wydały,wiec widzocznie odpowiednie warunki spełniam. I na tym konczy rozmowę z Panią.
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 17:49   #855
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Skończmy ten temat, dobrze? Thanatos ma rację - skoro odpowiednie służby wydały mu zezwolenie, to widac spełnia wymagania stawiane tego rodzaju działalności. A Albertynka może wreszcie wypowie się na jakiś inny temat, bo jej dotychczasowa działalność na tym forum jest jakaś jednostronna... Zapraszamy do rozmów o innych sprawach, Albertynko
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 18:39   #856
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja mam pytanie na inny temat jak myślicie, czy można serum do włosów z jedwabiem i ekstensyną używać jako toniku? na razie mam krótkie włosy, i zużywam go niedużo, no i po tygodniu -wyrzucam wydaje mi się, że można, ale może to za duże stężenie na twarz? czy ktoś tak robił?
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 20:27   #857
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez dhama Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie na inny temat jak myślicie, czy można serum do włosów z jedwabiem i ekstensyną używać jako toniku? na razie mam krótkie włosy, i zużywam go niedużo, no i po tygodniu -wyrzucam wydaje mi się, że można, ale może to za duże stężenie na twarz? czy ktoś tak robił?
spokojnie można używać jako tonik, stężenie jest niewielkie ; a jeśli jedna porcja to zbyt dużo na krótkie włosy, to może wystarczy zrobić mniejszą ilość, np 5ml zamiast 10ml?
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 10:59   #858
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez albertynka Pokaż wiadomość
Szanowny Panie Tanathosie,

zauwazylam, ze na stronie Pana sklepu pojawiły sie dokładne dane teleadresowe - brawo .
Nie omieszkam odwiedzic Daliowej i sprawdzic czy to faktycznie Pana magazyn i w jakich warunkach przechowuje Pan towar.
W kontekscie nazwy Pana sklepu dzialalnosc prowadzona w tym samym pokoju co pająki i robactwo, którym Pan je żywi, wygladala zlowieszczo i groteskowo.

Uważam, za swój obowiązek wspierać pasje innych, nawet jeśli sa dla mnie niezrozumiałe i dlatego, widząc że albetrynka ma pasje szpiegowania, kontorolowania i donoszenia proponuję, byśmy się złożyli dla niej na "zestaw małego szpiega" a także z dumą składali donosy na jakiekolwiek nieprawidłowości. ja zacznę i pragnę poinformować, że pani w sklepie obok ma tipsy i boję się, że trafią one do moich ciastecznek, ktore u niej kupuję; poza tym, mój sąsiad na długie i tłuste włosy i to pewnie narusza jakieś normy chigieny (tylko nie wiem jakie, ale jestem pewna ze albertynka sie dowie). Na 100% każdy z nas spotyka się z podobnymi rzeczami i nie powinniśmy przechodzić obok nich obojętnie. Nie musza być one nawet prawdziwe, bo z tego co zdąrzyliśmy się chyba wszyscy zorientować, albertynce nie przeszkadzają zmyślone głupoty do awanturowania się, szpiegowania i ośmieszania się na forum, więc serdecznie zapraszam wszystkich do współpracy



A tak serio, czy któraś z naszych kochanych Modek może uspokoić naszego szpiega, bo nikogo z nas juz chyba nie interesuje co ma albertynka do powiedzenia na ten temat, thanatos wyjaśnił sprawę, a ona tylko wprowadza niemilą atmosfere na forum, na którym do tej pory tak świetnie się bawiliśmy.
Pozdrawiam



Ojej aż mi się zapomniało ponowić pytanie czy ktoś wie czy mogę nakładać sam kwas h. pod krem?
I jeszcze dwa pytania:
- czy mogę wit. B3 mieszać z mocznikiem (chce zrobiec takie serum)
- jeśli tak to czy mocznik mam dac na koncu, w sródku czy ... w jakiej kolejnosci? skład to (ekstrakt z winogron, hydromani, woda różana, wit.b3)
Z góry dziękuje za pomoc!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 11:11   #859
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez albertynka Pokaż wiadomość
Szanowny Panie Tanathosie,

zauwazylam, ze na stronie Pana sklepu pojawiły sie dokładne dane teleadresowe - brawo .
Nie omieszkam odwiedzic Daliowej i sprawdzic czy to faktycznie Pana magazyn i w jakich warunkach przechowuje Pan towar.
W kontekscie nazwy Pana sklepu dzialalnosc prowadzona w tym samym pokoju co pająki i robactwo, którym Pan je żywi, wygladala zlowieszczo i groteskowo.
Ton Pani wypowiedzi jest dośc pretensjonalny - proponuję zrewidowac swoje zachowanie - albo przenieść rozmowę na PW - nie tego dotyczy wątek ...

Jako przyszły farmaceuta ma Pani- wręcz cudowne właściwości podnoszenia ciśnienia.
-------------------------
Pytanie - czy kwas hialuronowy mogę mieszać z witaminą E w płynie ?
z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-26, 13:02   #860
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

carolinascotties pytałam Panią Lidie w mailu czy moge np mieszkac serum z wit c i e z kwasem h. i odp byla pozytywna wiec nie ma przeciwskazan do takiego mieszania
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 16:50   #861
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez albertynka Pokaż wiadomość
Nie omieszkam odwiedzic Daliowej i sprawdzic czy to faktycznie Pana magazyn i w jakich warunkach przechowuje Pan towar.
Oczywiście masz, Albertynko, wszelkie wymagane prawem pisemne upoważnienia do przeprowadzenia takiej kontroli, jej plan, zakres i tym podobne?
Bo inaczej możesz do Tanatosa najwyżej zapukac i zaprosić go na kawę
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 18:46   #862
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

To ja też się przyłączam i proszę o podanie nr konta, na który mogę wpłacić datek na zakup „zestawu małego szpiega”, mogę też przekazać na ten cel 1% mojego podatku (wszak to wpieranie talentu). Równocześnie bardzo żałuję, ale niestety nie zauważyłam w swoim otoczeniu żadnych nieprawidłowości. Bardzo, oczywiście, nad tym boleję…
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 20:33   #863
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
To ja też się przyłączam i proszę o podanie nr konta, na który mogę wpłacić datek na zakup „zestawu małego szpiega”, mogę też przekazać na ten cel 1% mojego podatku (wszak to wpieranie talentu). Równocześnie bardzo żałuję, ale niestety nie zauważyłam w swoim otoczeniu żadnych nieprawidłowości. Bardzo, oczywiście, nad tym boleję…


Właśnie zrobiłam zamówienie u Thanatosa Nie boję się pająków .

A tak na poważnie to Pani Albertynka powinna chyba przeprosić bo jej rewelacje się nie potwierdziły .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 22:38   #864
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
carolinascotties pytałam Panią Lidie w mailu czy moge np mieszkac serum z wit c i e z kwasem h. i odp byla pozytywna wiec nie ma przeciwskazan do takiego mieszania
Katarino - bardzo Ci dziękuję
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 09:07   #865
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witaj katarino ,

Mozesz sróbowac nałożyc sam kwas hialuronowy pod filtr, ale:

- przede wszystkim obserwuj jak reaguje skóra, a przede wszystkim czy nie staje się bardziej odwodniona, bo kwas h. to bardzo silny humektant;
- i największa moja wątpliwość: silne nawilżenie = zwiększone przenikanie składników kosmetyku, dlatego po nałożeniu filtra na sam kwas lepiej się on wchłania. Ale o ile w przypadku substancji czynnych (witaminy, ekstrakty roslinne) to zwększone przenikanie jest korzystne, o tyle w przypadku filtrów przeciwsłoniecznych już nie za bardzo .

Mozesz zrobić serum pt."hydromanil + hydrolat różany + mocznik + ekstrakt z pestek winogron + niacynamid". Proponuję w takiej kolejności jak podałam.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 14:56   #866
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jak zwykle uratowana przez limarię , dziekuje Rzeczywiscie zrezygnuje z kwasu h. samego pod filtr bo nie bede sie "truć", zostawie go sobie na noc, pod krem, ale jeszcze przeprowadze obserwacje czy mnie nie odwadnia.

pozdrawiam serdecznie
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 16:10   #867
tess_d
Zadomowienie
 
Avatar tess_d
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 682
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Kupiłam w mazidłach dry-flo. Wczoraj przyszła paczka i trochę się przeraziłam, bo tej skrobii jest aż 100 g, a termin ważności ma do lutego 2008 :O Czy Wasze też miały tak krótki okres przydatności ? Czy taka skrobia rzeczywiście nie nadaje się później do matowienia ?
Myślałam, że będę ją miała "ho ho", a tu lipa. Przecież jak będę ją mieszać z pudrem, to do lutego nie zużyuję nawet 1/4. No, chyba że do ciasta
tess_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 19:48   #868
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, czy któraś z Was robiła już jakieś mazidło z witaminą K? Chce sobie kupić ale czegoś nie czaję... rozpuszcza sie w tłuszczach ale na Ecospa, gdzie jest dotępna, napisali że przed dodaniem do emulsji należy ja wymieszac z zimną woda... yyy
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-30, 18:24   #869
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Doszło moje pierwsze zamówienie

Tylko mam teraz kilka wątpliwości...

1. Które półprodukty i już zrobione produkty musimy przechowywać w lodówce?

2. Czy składniki można dodawać tak trochę "na oko"? Czy to jest jakaś różnica, jeśli np. dodam 1ml albo 2 zamiast 1,5ml?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-30, 20:09   #870
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
1. Które półprodukty i już zrobione produkty musimy przechowywać w lodówce?

2. Czy składniki można dodawać tak trochę "na oko"? Czy to jest jakaś różnica, jeśli np. dodam 1ml albo 2 zamiast 1,5ml?
1. opis każdego półproduktu w mazidłach zawiera informację o temperaturze przechowywania danego składnika; a zrobione mazidła najlepiej wszystkie trzymać w lodówce (wyjątkiem mogą być mazidła nie zawierające wody);

2. różnica między 1 a 2 ml jest całkiem spora, zwłaszcza jeśli robimy np 10ml mazidła (a wiadomo, że robimy raczej niewielkie ilości); ja niektóre składniki daję na oko, ale różnica u mnie może wynosić 0,05ml, a nie 0,5 ml większość przepisów można oczywiście modyfikować dla własnych potrzeb, jednak trzeba kierować się zaleceniami dotyczącymi maksymalnego dopuszczanego stężenia danego składnika w gotowym mazidle;
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.