Stosowanie Diacnealu - refleksje - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-30, 12:39   #1681
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

to może sobie spróbuję ten effaclark, bo czytałam kiedyś o nim i cieszył się ogólnie dobrą opinią. Dziękuję Ci za cenne wskazówki. Zrobiłam sobie jednodniową przerwę w stosowaniu kremu i moja buzia już ma się lepiej, nie szczypie i zaczerwienienie zniknęło. Skóra w dotyku jest ewidentnie inna, w ogóle jakby się troszkę poprawiła, ale paskudne zaskórniki i wypryski jeszcze są:/.Jeszcze daleka droga przede mną do ideału, ale jestem cierpliwa zwłaszcza, że warto.pozdrawiam

P.S. Physiogel, o którym piszesz to ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4148 ??
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~


Edytowane przez Agna
Czas edycji: 2009-08-30 o 12:40
Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 12:19   #1682
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Agna nie ma za co. Wiem jak ciężko jest przeczytać cały wątek albo nawet kilka, żeby uzyskać pożądane informacje. A że takie informacje mam bo przebrnęłam przez cały diacnealowy wątek to się chętnie nimi podzielę

Tak to ten krem. Polecił mi go dermatolog i na początku nie byłam z niego zadowolona ale po intensywnym kwaszeniu doceniłam tego tłuściocha
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 18:02   #1683
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Agna nie ma za co. Wiem jak ciężko jest przeczytać cały wątek albo nawet kilka, żeby uzyskać pożądane informacje. A że takie informacje mam bo przebrnęłam przez cały diacnealowy wątek to się chętnie nimi podzielę

Tak to ten krem. Polecił mi go dermatolog i na początku nie byłam z niego zadowolona ale po intensywnym kwaszeniu doceniłam tego tłuściocha
O! A co się działo na początku stosowania?

Na razie jestem na diacnealu, ale powiem tak - poprawy na razie nie widzę, może nawet pogorszenie, ale z tym się liczyłam, bo to podobno normalne, że wszystko wyciąga na wierzch. Niby wyprysków nie przybyło, ale blizny i nierówności nie znikają, ani te cholerne drobne krostki...wiem, wiem muszę cierpliwie poczekać. Zacznę się martwić jak minie miesiąc od kiedy zaczęłam używać. Co Cię na początku zniechęciło do effeclarku?Ile on mniej więcej kosztuje obecnie?
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 18:46   #1684
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Do effaclaru nigdy mnie nie zniechęcało. Kocham go miłością wielką i bezgraniczną Zużyłam chyba z 5 opakowań i jest to bardzo delikatny ale skuteczny krem. Kosztuje ok 40 zł, ma pojemność 30 ml ale mi starcza na 2 miesiące codziennego stosowania. Na pewno bedę do niego wracała wiele razy.

Nie podpasował mi na początku physiogel a to dlatego, że nie stosowałam jeszcze kwasów (poza effaclarem) a mam cerę tłustą. Był dla mnie po prostu za ciężki. Dopiero jak włączyłam Lysanel, Diacneal później peelingi kwasowe i skóra była przesuszona a niejednokrotnie podrażniona to physiogel spisał się rewelacyjnie. Dawał potrzebne ukojenie i uspokajał skórę nawet po jednej aplikacji. Także warto go zawsze mieć w kosmetyczce.

Diacneal niestety nie radzi sobie rewelacyjnie z przebarwieniami. Ja głównie z tym walczę i niestety poprawy znaczacej nie widzę. Dlatego stosuję różne kwasy. Któryś kiedyś pomoże. Ale pamiętaj, że to długa (kilkumiesięczna) walka.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 07:39   #1685
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

aha a ja myślałam, że chodzi Ci o effectark. Teraz jużwszystko jasne

Moja buzia znowu czerwona, ale już nie szczypie. wyglądam jak rak. Szczerze to nie mam już siły do tej twarzy antunka, a który kwas ci pomóg na przebarwienia od trądziku, a raczej jego wyciskania?
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 10:58   #1686
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Nie do końca mogę to stwierdzić. Kwasy zaczęłam stosować jak trądzik się nasilił (w październiku) i pomagały ale niespodzianki wyskakiwały wciąż nowe. Więc jak pozbyłam się jednych przebarwień to pojawiały się nowe. Obecnie wyskakuje mi coś rzadko (raz na miesiąc) więc i nowe przebarwienia nie powstają ale, że jest lato to kwasów nie stosowałam. Za jakieś 2-3 tygodnie ruszę pelną parą z peelingami i mocnymi kwasami i dopiero wtedy stwierdze co jest skuteczne.

Przetestowałam do tej pory jako peeling migdała, salicyla, LHA. Ten ostatni choć bolesny dał najlepsze rezultaty. Skóra się mocniej złuszczyła i była wygładzona, rozjaśniona po prostu piękna Salicyl jest dobry do likwidowania zaskórników i wągrów.
Z przebarwieniami ponoc dobrze sobie radzi kwas kojowy ale testowałam jedynie tonik i to jedną buteleczkę więc też za dużo nie stwierdze. Aaa i kwas azelainowy zawart m.in. w acnedermie. Jest to tani krem (20 zł) więc może na początek jego przetestuj
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 11:44   #1687
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Nie do końca mogę to stwierdzić. Kwasy zaczęłam stosować jak trądzik się nasilił (w październiku) i pomagały ale niespodzianki wyskakiwały wciąż nowe. Więc jak pozbyłam się jednych przebarwień to pojawiały się nowe. Obecnie wyskakuje mi coś rzadko (raz na miesiąc) więc i nowe przebarwienia nie powstają ale, że jest lato to kwasów nie stosowałam. Za jakieś 2-3 tygodnie ruszę pelną parą z peelingami i mocnymi kwasami i dopiero wtedy stwierdze co jest skuteczne.

Przetestowałam do tej pory jako peeling migdała, salicyla, LHA. Ten ostatni choć bolesny dał najlepsze rezultaty. Skóra się mocniej złuszczyła i była wygładzona, rozjaśniona po prostu piękna Salicyl jest dobry do likwidowania zaskórników i wągrów.
Z przebarwieniami ponoc dobrze sobie radzi kwas kojowy ale testowałam jedynie tonik i to jedną buteleczkę więc też za dużo nie stwierdze. Aaa i kwas azelainowy zawart m.in. w acnedermie. Jest to tani krem (20 zł) więc może na początek jego przetestuj
a jakie kosmetyki stosowałaś z kwasem salicylowym?a jakie z LHA?A może u kosmetyczki to robiłaś?
Kurcze strasznie jestem ciekawa, bo na prawdę wiele już przerabiałam, ale kwasów jeszcze nie, no oprócz chemicznego złuszczania u dermatologa.
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-03, 15:52   #1688
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Peelingi robiłam sama w domu. Potrzebne produkty kupowałam na mazidłach. Ale LHA jest ponoć w effaclarze właśnie. Wczoraj wzięłam ulotkę z apteki i się zdziwiłam, że to ten kwas Z aptecznych LHA ma też mela-D. A salicyl jest prawie wszędzie. Z takich mocniejszych mieszanek kwasów polecam Lysanel. Tylko, że to głównie na trądzik a nie zmarszczki i jest naprawdę mocny. Jak Diacneal Cię podrażnia to Lysanel nie będzie odpowiedni. A o kwasach możesz poczytać na wątku o peelingu migdałowym i salicylowym.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 17:03   #1689
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Jak Diacneal Cię podrażnia to Lysanel nie będzie odpowiedni.
Dlaczego?nawet jeśli już tego podrażnienia nie doświadczam?Czytałam o tym kremie i zastanawiałam się czy od niego nie zacząć, ale gdzieś przeczytałam, żeby najpierw przyzwyczaić skórę mniejszymi stężeniami.Dlatego wybrałam diacneal.
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 18:10   #1690
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Dlatego, że on zawiera mieszankę kwasów i ma wysokie stężenie. Jeśli źle będziesz reagowała to nie dowiesz się czy nie służą Tobie kwasy AHA czy BHA. Na początek dobrze jest przyzwyczaić skórę to raz. A dwa przetestować działanie każdego kwasu osobno na buźce i zobaczyć jak zareagujesz.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 18:35   #1691
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Dlatego, że on zawiera mieszankę kwasów i ma wysokie stężenie. Jeśli źle będziesz reagowała to nie dowiesz się czy nie służą Tobie kwasy AHA czy BHA. Na początek dobrze jest przyzwyczaić skórę to raz. A dwa przetestować działanie każdego kwasu osobno na buźce i zobaczyć jak zareagujesz.
fakt.A'la test uczuleniowy
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 11:56   #1692
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Question Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

http://www.allegro.pl/item727644812_...ml_okazja.html

Czy moge używać avene diacneal razem z filtrami, tzn. np. wieczorem Diacneal, rano filtr? Czy jeszcze czegoś będę wtedy potrzebowała dla dodatkowego nawilzenia? (skora tłusta,tradzikowa)
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 12:03   #1693
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
http://www.allegro.pl/item727644812_...ml_okazja.html

Czy moge używać avene diacneal razem z filtrami, tzn. np. wieczorem Diacneal, rano filtr? Czy jeszcze czegoś będę wtedy potrzebowała dla dodatkowego nawilzenia? (skora tłusta,tradzikowa)

Diacneal + filtry to jedyne mozliwe rozwiazanie!

Prosze korzystac z wyszukiwarki i watkow dot.zadawanych pytan

Pozdrawiam!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 10:09   #1694
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Jeszcze mam jedno pytanko (prosze nie bić! ):

Czy używając Diacneal'u mogę używac również żelu antybakteryjnego z Clareny? Bo znalazłam na tym forum:

http://www.**********pl/index.php?topic=31.0

"- umyc buzie delikatnym zelem myjacym, odpadaja wszystkie do skor
tradzikowych, wybierac najlepiej bezzapachowe bez zadnych sulfates na poczatku skladu"


Czy to dotyczy wszystkich żeli antybakteryjnych czy tylko tych z tym sulfates?

edit: niestety wygwiazdkowało się ;(
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 10:44   #1695
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam jedno pytanko (prosze nie bić! ):

Czy używając Diacneal'u mogę używac również żelu antybakteryjnego z Clareny? Bo znalazłam na tym forum:

http://www.**********pl/index.php?topic=31.0

"- umyc buzie delikatnym zelem myjacym, odpadaja wszystkie do skor
tradzikowych, wybierac najlepiej bezzapachowe bez zadnych sulfates na poczatku skladu"

Czy to dotyczy wszystkich żeli antybakteryjnych czy tylko tych z tym sulfates?

edit: niestety wygwiazdkowało się ;(


to mnie zażyłaś.....ja używam żelu garniera activ

podpinam się zatem do pytania: jaki żel w takim razie będzie odpowiedni?
będę wdzięczna za informacje
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 18:57   #1696
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Zalecane jest stosowanie łagodnych żeli do mycia twarzy np. effaclar czy cleanance (avene). Ale to wszystko jak zwykle zależy od skóry. Kwasy wysuszają skórę i dlatego nie powinno się jej dodatkowo podrażniać agresywnymi żelami. Ale jeśli nic was nie podrażnia, nie szczypie to spokojnie stosujcie taki żel jaki chcecie. Ja używam obecnie jakiegoś z kwasami owocowymi (soraya) i nic mi nie jest Ostatnio zakupiłam babydream żel do mycia ciała. Ponoć dziewczyny z powodzeniem myją nim twarz. Także jak wykończę obecny żel to przetestuję
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 20:18   #1697
kariki19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Hey Stosuję od jakiegoś czasu domowe peelingi chemiczne kwasami. Zazwyczaj kwas migdałowy (najlepiej mi służy). Chciałabym dołączyć do tego jeszcze jakiś kremik z retinoidami i dlatego zakupiłam Diacneal. Jednak zastanawiam się czy to nie będzie się gryzło? Czy nie za dużo tego wszystkiego i czy w ogóle po peelingach kwasami można stosować Diacneal??? Mam cerę mieszaną, trochę wrażliwą, zaskórniki na policzkach i blizny potrądzikowe po wyciskaniu, których chciałabym się pozbyć. Proszę o odpowiedź, będę wdzięczna Pozdrawiam wszystkich
__________________
"Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku, z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem, którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień..."
kariki19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 20:36   #1698
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Teoretycznie możesz, zastrzeżeń chyba nie ma. Tylko rób to mądrze, żeby nie podrażnić skóry. Np. dzisiaj robisz peeling to na noc nałóż jakiś łagodzący tłusty krem a dopiero następnego dnia krem z kwasem. Obserwuj skórę i gdy chce jej się pić to ją napoj Możesz też swoje wątpliwości rozwiać na wątku oceniającym pielęgnację kwasowo-retinoidową.
Pozdrawiam
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 22:29   #1699
ania170de
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Stosuje dianceal od dwóch tygodni codziennie, nakładam go również pod oczy a na to krem nawilżający i zrobiły mi się wielkie zmarchy powiedzcie mi co mam z tym zrobić czy nakładać go dalej pod oczy czy nie ,mam nadzieje że to chwilowe pogorszenie .Jeśli chodzi o działanie diancelu to jeszcze nie ma zadnej poprawy ,od dziś włącze jeszcze na zmiane effaklar k ,mam jeszcze w domu izotrexin i acne derm i tak się zastanawiam czy moge jeszcze któryś z nich na przemian używać ,może mi ktoś doradzić ,z góry dziękuje
ania170de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-20, 11:12   #1700
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Smile Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Wydaję mi się że zmarszczki powstały na skutek odwonienia,wysuszenia skóry.
Czasem jednak po diacnealu skóra jest jakby "pomieta",powodem jest obecność pochodnej retinolu.
Myślę że powinnaś nawilżać i jeszcze raz nawilżąć.
Effaclar k i diacneal możesz stosować na przemian.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:35   #1701
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

A ja się zastanawiam, czy mi Diacneal aby przypadkiem nie służy...

Stosuję co prawda od dwóch tygodni, wcześniej miałam kurację Differinem, potem Skinorenem - efekt: gładziutka buziunia, zero jakichkolwiek niedoskonałości. Dermatolog poradziła skończyć kuracje na recepty i poleciła właśnie Diacneal.

I co? I wysypało mnie na czole (taka 'kaszka') oraz brodzie. Codziennie kilka nowych grudeczek :/ Wiem, że to to ma za zadanie wyciągnąć wszelkie brudy na wierzch, ale w recencjach była mowa o tygodniu, paru dniach :/ Jedno co dobre to zwężone pory wkoło nosa i na nim, oraz mniej zaskórników na czubku nosa

Jak myślicie, tak ma być? Czy po prostu akurat mi Diacneal nie służy?
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 18:50   #1702
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Weronikapr Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam, czy mi Diacneal aby przypadkiem nie służy...

Stosuję co prawda od dwóch tygodni, wcześniej miałam kurację Differinem, potem Skinorenem - efekt: gładziutka buziunia, zero jakichkolwiek niedoskonałości. Dermatolog poradziła skończyć kuracje na recepty i poleciła właśnie Diacneal.

I co? I wysypało mnie na czole (taka 'kaszka') oraz brodzie. Codziennie kilka nowych grudeczek :/ Wiem, że to to ma za zadanie wyciągnąć wszelkie brudy na wierzch, ale w recencjach była mowa o tygodniu, paru dniach :/ Jedno co dobre to zwężone pory wkoło nosa i na nim, oraz mniej zaskórników na czubku nosa

Jak myślicie, tak ma być? Czy po prostu akurat mi Diacneal nie służy?
ja w zasadzie stosuję diacneal prawie miesiąc. Też mi wysypało, ale powiem szczerze, że nie zauważyłam jakiegoś zbawiennego działania. Teraz przez tydzień stosuję effeklar K i teraz chyba lepsze rezultaty. Wprowadzę kurację naprzemienną.
Jak długo stosujesz diacneal?
Używaj przynajmniej miesiąc
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 20:16   #1703
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Dwa tygodnie Wiem, że to bardzo mało, ale moja cera ze stanu idealnego, z 'pupci niemowlaka' zamieniła się w... no właśnie... wysyp grudek

Przyznam się bez bicia, że spanikowałam i dalej patrzę z przerażeniem w lustro.

Ile u innych coś takiego trwało??

A u Ciebie Agna ten wysyp już poszedł precz?
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 21:17   #1704
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Dziewczyny a na co stosujecie Diacneal? On jest skuteczny na drobne zmarszczki a z niedoskonałościami (z moich obserwacji) radzi sobie średnio. Ja wysypu po niczym nie miałam więc nie doradzę. Ale warto wprowadzić inny krem lub po prostu przeczekać
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 21:26   #1705
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Weronikapr Pokaż wiadomość
Dwa tygodnie Wiem, że to bardzo mało, ale moja cera ze stanu idealnego, z 'pupci niemowlaka' zamieniła się w... no właśnie... wysyp grudek

Przyznam się bez bicia, że spanikowałam i dalej patrzę z przerażeniem w lustro.

Ile u innych coś takiego trwało??

A u Ciebie Agna ten wysyp już poszedł precz?
tak nie mam wysypu, ale nie mam też idealnej cery teraz stosuję effaclar K i mam wrażenie że jest lepszy Generalnie wysyp się zmniejszył i teraz w ogóle mnie nie wysypuje. Mam tylko blizny potrądzikowe
effaclar ma fajną konsystencję, lżejszą niż diacneal. Diacneal stosowałam gdzieś 3 tygodnie, może ciut dłużej, od tygodnia effaclar K.
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 08:45   #1706
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Hm... dziś rano obudziłam się z lepszą cerą (choć nadal nie jest to to, co było). Poużywam jeszcze trochę, a jak dermatolog wróci z urlopu i nadal nie będzie dobrze, to polecę do niej i spytam czemu mi to zrobiła

ja Diacneal stosuję na trądzik, ponieważ jakiś rok temu mnie wysypało jak nastolatkę w okresie dojrzewania. Najpierw miałam Differin (tak sobie), potem Skinoren (rewelacja) i teraz, żeby już nie katować skóry, miało być coś mniej inwazyjnego.... czyli właśnie ogólnodostępny Diacneal.

Zmarszczki mam tylko po dwie poziome tuż pod oczami, ale mam jakiś dziwny opór przed nasmarowaniem ich Diacnealem.. może niesłusznie?
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 10:09   #1707
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Diacneal można kłaść pod oczy ale trzeba też silnie nawilżać tam skórę. Tylko wtedy efekt będzie zadowalający. W innym przypadku zmarszczki będą jeszcze bardziej widoczne.
Weroniko a może dorzuć właśnie Effaclar k. Też jest ogólnodostępny, bez recepty, delikatny ale skuteczny. Powinnaś być zadowolona z efektów
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 15:44   #1708
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

używać naprzemiennie?
pomyślę o tym a on nie zatyka? bo ja muszę bardzo uważać na wszelkiego rodzaju mazidła, lubią mnie zatykać
Effaclar też wolno tylko na noc?

dziś jestem miło zaskoczona swoim stanem "po" Diacnealu - nic nowego się nie pojawiło, może to już czas by było coraz lepiej
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 20:53   #1709
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Effaclar nie zapycha. To krem z kwasami, lekki, troche nawilżający. Możesz wybrać między K a DUO. Wypróbować na pewno warto. Ja często wracam do tego kremu i zawsze dobrze się sprawuje.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 10:57   #1710
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

używam od ponad 3 lat, od września do kwietnia/maja tzw. trójpolówki:

  • diacneal
  • acne derm
  • humektan

Na dzień tylko filtr Avene i puder sypki Gosh + róż Burjuois. (od lat niezmiennie te same).

Wszystko było ok. blizny zniknęły, cera stała się gładka, pryszcze pojawiały mi się raz na ruski rok, a zaskórniki miałam tylko gdzieniegdzie na nosie (co uznałam za stan zdecydowanie do przyjęcia)

I nagle mnie strasznie obrzuciło na linii żuchwy i uszu. Mam mnóstwo zaskórników i podskórnych gul.

Zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Odstawiłam wszystko i się tylko nawilżam ale jest coraz gorzej.

Miał ktoś podobnie??
Może któraś z was wie co zmienić albo co mogło wpłynąć na taką reakcję mojej skóry??
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.