chuda, nie chuda... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-24, 20:14   #1
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel

chuda, nie chuda...


Hej dziewczyny. Zakładam ten wątek bo mam pewien hmm "problem". Problem polega po pierwsze na tym że choć na pytania które chcę zadać jest mnóstwo odpowiedzi to gdy wyskakuje mi kilkanascie wątków to po prostu głupieje bo są w nich opisane ćwiczenia o których kompletnie nie mam pojecia z czym to sie je itp . albo, że "od lat iluś", albo "powiększają to i przy okazji to". I ogolnie nie to co bym chciała. No ale już mówie:. Otóż jestem hmmm... bardzo drobna. Chcialabym troche przybrać na wadze ale nie w tłuszcz (tzn żeber mi nie widać, łopatki i kolana nie odstają bezlitośnie itp), tylko w mięsnie. Dysponuje dość dużą il czasu ale niestety siłownia odpada a moje jedyne zaopatrzenie to rower, skakanka, hantelki. Może znacie jakieś domowe ćwiczenia, które:

- Powiekszają łydki
- ładnie zaznaczaja mięśnie ud (tzn chodzi o to, ze uda mam łanie umięśnione ale chciałabym troche bardziej zaznaczyć mięśnie bez ich hmm powiększania )
- uwypuklają/podnoszą pupę
- zaznaczają mięśnie proste brzucha
i coś na moje małe bicepsiątka Interesuje się tańcem new style a tam wiele figur wymaga siły rąk a moje są delikatnie powiedziawszy mierne (czyt. słabe) i chciałabym być silniejsza i mieć po prostu "większe" ramiona

moje wyczytane z wizażu propozycje (co o tym sądzicie?):
łydki - stawanie na palcach ( z 2kg hantelkami) 3 serie * 10 powtórzeń po 5 sekund
skakanka
uda - ??? rower???
pupa- nożyce (co to?), wypady (co to?), przysiady z obciażeniem (wiem co to przysiad ale wole sie zapytać jak dokłądnie się to robi ),
brzuch- brzuch mam absolutnie beztłuszczowy z zaznaczonymi lekko mięsniami wiec jakieś podłoże mam więc myślę że stare dobre brzuszki bylyby dobre
ręce- pompki, ćw z hantelkami

Pomózcie mi stworzyć jakiś program
tak żeby zawierał ćw na te partie które wymieniłam tzn konkretnie ze ile razy ile powtórzeń itp

Byłabym baaaardzo baaaardzo wdzieczna. Pozdrawiam
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 20:17   #2
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: chuda, nie chuda...

ah no i oczywiście jezeli znacie jakies lepsze cwiczenia to piszcie żeby nie było ze "napisała 2 ćw na ręce i mysli ze jej urosnie super:P "
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 07:45   #3
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: chuda, nie chuda...

Jeżeli chcesz nabrać masy mięśniowej to najważniejsza jezt dieta z dodatnim bilansem kalorycznym.
2 kg to za mało żeby rozwijać mięśnie nóg.
Najlepsze ćwiczenia na nogi i pośladki to: przysiady, przysiady sumo. wspięcia, wypady, martwy ciąg, skłony "dzień dobry".
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 11:30   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: chuda, nie chuda...

A ilustracje tych tajemniczo brzmiących nazw można znaleźć np. tu www.kulturystyka.pl/atlas
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 14:48   #5
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: chuda, nie chuda...

A jeśli nie 2*2kg to ile? z kupieniem cięższych hantli no problem tylko ile kg jest ok tak "na początek" ? Dzieki za odp
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 14:54   #6
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: chuda, nie chuda...

Piszesz, że chcesz budować masę mięśniową - to musisz doprowadzić do mikrourazów - czyli ćwiczyć z dużym ciężarem
Na początek podczas uczenia się techniki ćwiczeń 2 kg wystarczą, a potem kup regulowane hantle i zwiększaj ciężar stopniowo tj. zaczynasz trening od 3 serii po np. 8 powtórzeń - jak zrobisz cały trening i czujesz, że możesz nadal ćwiczyć to znak, że czas zwiększyć obciążenie.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu





Edytowane przez pingwin2
Czas edycji: 2006-10-04 o 13:59 Powód: jak zawsze literówki
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 13:35   #7
malgomalgo
Raczkowanie
 
Avatar malgomalgo
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 32
Dot.: chuda, nie chuda...

HEJ
Polecam Ci cwiczenia na DVD ,,Ja chce miec takie posladki" Tamilee, są naprawde wyczerpujące ale ładnie się po nich podnoszą posladki i wyrabiaja uda, ogólnie rzeźbia te partie, tylko jesli jestes bardzo szczupla i chcialabys przytyc to napewno powinnas przy tym regularnie spozywac pełnowartosciowe posiłki (łączące w sobie węglowodany i białko, tłuszczów nie unikac), nie cwiczyc absolutnie na glodnego i nie przetrenowywac się tzn. dac zawze czas mięsniom na regeneracje, mysle ze ten trening powinnas wykonywac tak 2- 3 razy w tygodniu (nigdy dwa dni z rzędu).
Cwiczenia te mozesz kupic w Empiku, na Allegro albo przegrac od znajomej Na poczatek rob sobie jedna serie potem dodaj drugą, ja nigdy nie cwiiczylam z ciezarkami i dawalo to efekt (gdzies juz po miesiacu widzialam spory, a po dwoch to juz rewelka) ale jak tylko masz potrzebe to mozesz sprobowac z hantelkami to wykonywac.

Na brzuszek nie znam nic skuteczniejszego niż aerobiczna szóstka Weidera, zreszta wiele osob na tym forum Ci ją poradzi także. Z czasem ,,szóstka" robi sie troche rzeźnicza, jak poszukasz to bedziesz wiedziec czemu, i wiele osob zaprzestaje ja wykonywac, ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze lepiej jest sie zatrzymac na mniejszej ilosci powtorzen ale mimo wszystko wykonywac ja codziennie, efekty sa, ja przez cale lato cwiczylam tylko 2-3 serie po 8-10 powtorzen i efekty znakomite jak na mnie. Oczywiscie nie zniechecam do prawidlowego wykonywania tej czarodziejskiej serii, tylko wyprzedzam troche fakty, bo wiem ze mozna sie latwo zniechecic. Pozdrawiam
__________________
malgomalgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.