Spóźniony okres to spóźniony okres czy spóźniona owulacja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-15, 15:38   #1
patristan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1

Spóźniony okres to spóźniony okres czy spóźniona owulacja?


Spóźniony okres to sam spóźniony okres czy to spóźniona owulacja? Teoretycznie okres jest 13-15 dni po owulacji, ale czy zawsze czy na to wpływają czynniki zewnętrzne typu stres itp? Czy po prostu okres jest zawsze te 13-15 dni po owulacji, a jak się spóźnia np tydzień tzn że owulacja była tydzień później?
patristan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 14:57   #2
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Spóźniony okres to spóźniony okres czy spóźniona owulacja?

Cytat:
Napisane przez patristan Pokaż wiadomość
Spóźniony okres to sam spóźniony okres czy to spóźniona owulacja? Teoretycznie okres jest 13-15 dni po owulacji, ale czy zawsze czy na to wpływają czynniki zewnętrzne typu stres itp? Czy po prostu okres jest zawsze te 13-15 dni po owulacji, a jak się spóźnia np tydzień tzn że owulacja była tydzień później?
Spóźniony okres oznacza, że owulacja była później niż zazwyczaj. Na moment wystąpienia owulacji może wpływać np. stres czy silny wysiłek fizyczny, który ją może przesunąć. Może też oznaczać poronienie, które kobiety biorą za spóźniony okres.
__________________
2016
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 17:31   #3
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Spóźniony okres to spóźniony okres czy spóźniona owulacja?

tak, z reguły tak. Dlatego warto wyznaczać sobie fazy cyklu na bieżąco. Dzięki temu szybciej można wychwycić różne anomalie. Jeśli będziesz mieć z tym jakiś kłopot to możesz sobie kupić tester. Bardzo dobre są te na ślinę np Afrodyta.
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 17:36   #4
fifi1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3
Dot.: Spóźniony okres to spóźniony okres czy spóźniona owulacja?

W pierwszym tyg.po zapłodnieniu odczuwałam dokuczliwy ból jajnika jak przy owulacji a z dnia na dzień powiększał się ból podbrzusza i takie kłucie co jakiś czas w brzuchu, ale najgorszy to był ból głowy-migrena! Wzięłam jedną tabletkę Ibuprom !!! W drugim tyg.pojawił się ból piersi, zgaga, bekanie i cały czas nasilający się ból głowy i wtedy już byłam przygotowana bo miałam Apap . Pierwszy test zrobiłam 12 dni po zapłodnieniu i wyszła słabiutka druga kreska, następny zrobiłam 14 dni po zapłodnieniu i tym razem nic nie wyszło (kupiłam inny test ciążowy), kolejny test był na drugi dzień i wyszła słaba druga kreska. Miesiączka się nie pojawiła więc już byłam pewna . Kolejny test zrobiłam 19 dni po zapłodnieniu i wyszły dwie kreski tego samego dnia miałam już umówioną wizytę u ginki, która potwierdziła rozpulchnienie macicy ) !!!!!!!
Pierwsze USG będę mieć w piątym tyg.po zapłodnieniu i nie mogę się już doczekać )))) !!!!!!!!!!!! To niesamowite uczucie ...
Jedynie co mnie martwi to to, że nie brałam od samego początku kwasu foliowego-zaczęłam brać w 3 tyg. ;( !!!!!!!!!!
fifi1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-22 18:36:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.