Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy! - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-21, 14:46   #661
lila26
Raczkowanie
 
Avatar lila26
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 198
GG do lila26
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

hej dziewczyny!
mam pytanie czy któraś z was zaczęła brać yasminelle między 2 a 5 dniem cyklu? ja tak zaczęłam
__________________
Porażka inspiruje zwycięzców. To jest ich największy sekret.
lila26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 16:02   #662
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

Cytat:
Napisane przez lila26 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
mam pytanie czy któraś z was zaczęła brać yasminelle między 2 a 5 dniem cyklu? ja tak zaczęłam
A co to za różnica?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 16:16   #663
lila26
Raczkowanie
 
Avatar lila26
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 198
GG do lila26
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

no różnica polega na tym, że nie mają działania antykoncepcyjnego od pierwszego dnia brania,a dopiero po tygodniu (tak jest w ulotce) natomiast mój ginekolog powiedział, że przez misiąc. mi jednak chodzi o to jak organizm może zareagować. brałam już wczesniej te tabletki, miałam przerwę i teraz znowu zaczęlam. tyle tylko, że mam dalej plamienia mimo, ze normalnie okres powinien mi sie już skończyć. poprzednim razem nic takiego nie nastąpiło. zastanawiam się czy to, że nie wziełam ich pierwszego dnia cyklu jest tego skutkiem
__________________
Porażka inspiruje zwycięzców. To jest ich największy sekret.
lila26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 16:28   #664
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

Cytat:
Napisane przez lila26 Pokaż wiadomość
no różnica polega na tym, że nie mają działania antykoncepcyjnego od pierwszego dnia brania,a dopiero po tygodniu (tak jest w ulotce) natomiast mój ginekolog powiedział, że przez misiąc. mi jednak chodzi o to jak organizm może zareagować. brałam już wczesniej te tabletki, miałam przerwę i teraz znowu zaczęlam. tyle tylko, że mam dalej plamienia mimo, ze normalnie okres powinien mi sie już skończyć. poprzednim razem nic takiego nie nastąpiło. zastanawiam się czy to, że nie wziełam ich pierwszego dnia cyklu jest tego skutkiem

Wiem, na czym polega różnica w braniu tabletek, ale pomóc może Ci też ktoś, kto brał od pierwszej Ile przerwy miałaś? To, czy wzięłaś od pierwszego dnia, czy nie, raczej nie ma wpływu na krwawienie, coś takiego zdarza się też przy rozpoczęciu od pierwszej Nie masz się co przejmować A ulotka mówi prawdę, tydzień wystarczy
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:44   #665
adulec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 10
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

I co Ci się udało dowiedzieć, załatwić?
kontaktowałaś się dodatkowo z ginem?
trzymam kciuki!
adulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 09:31   #666
Lily ofthe Valley
Zadomowienie
 
Avatar Lily ofthe Valley
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: czarna dziura :)
Wiadomości: 1 778
GG do Lily ofthe Valley
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

A ja mam takie pytanie. W pierwszym tygodniu pierwszego opakowania miałam biegunke, więc zapobiegawczo wzięłam kolejną tabletkę (biegunka wystąpiła 2 godziny po przyjęciu). Teraz skończyłam opakowanie i nie wiem czy przerwa ma trwać 7 dni? I 8 mam zacząć brać nowe opakowanie? Bo na dobrą sprawę tabletki brałam 20 dni.
__________________
Kruszynek
Lily ofthe Valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 09:37   #667
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

Przerwa ma być zawsze 7 dni, lub krótsza, niezależnie od tego, ile tabletek weźmiesz.
A na przyszłość kup sobie zapasowe opakowanie, z którego będziesz dobierać tabletki w takich przypadkach, bo się pogubisz kiedyś
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 09:41   #668
Lily ofthe Valley
Zadomowienie
 
Avatar Lily ofthe Valley
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: czarna dziura :)
Wiadomości: 1 778
GG do Lily ofthe Valley
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

dzięki rozumiem, że nie muszę stosować żadnych dodatkowych metod? Matko to wszystko jest takie skomplikowane Właśnie kupiłam sobie 2 opakowania w rezerwie
__________________
Kruszynek
Lily ofthe Valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 10:01   #669
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

Nie, nie musisz. Ale poczytaj sobie kilka razy ulotkę
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 20:24   #670
lila26
Raczkowanie
 
Avatar lila26
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 198
GG do lila26
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość

Wiem, na czym polega różnica w braniu tabletek, ale pomóc może Ci też ktoś, kto brał od pierwszej Ile przerwy miałaś? To, czy wzięłaś od pierwszego dnia, czy nie, raczej nie ma wpływu na krwawienie, coś takiego zdarza się też przy rozpoczęciu od pierwszej Nie masz się co przejmować A ulotka mówi prawdę, tydzień wystarczy
hehe no tak źle pytanie sformułowałam
to mi ulżyło zwłaszcza że z dnia na dzień jest tego plamienia coraz mniej
i zastanawiam się z tygodniem...ehh ale dla pewności raczej się wstrzymam i przeczekam ten miesiąc zgodnie z zaleceniami lekarza
__________________
Porażka inspiruje zwycięzców. To jest ich największy sekret.
lila26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 22:42   #671
Koszatniczkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

Witam
Biorę yasminelle od 3 dni (moje pierwsze tabletki) i dziwnie drętwieje mi prawa dłoń. Czy to normalne przy pierwszym opakowaniu ?? Mam sie czym martwić czy jestem jakaś paranoiczka :P oprócz tego boli mnie tylko prawa pierś oO
A może ktoś tak miał ?
Proszę o odpowiedz
Koszatniczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 18:45   #672
Zizy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 19
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

Hej dziewczyny
Jak już wspomniałam w postach wyżej, we czwartek 17go lutego rozpoczęłam pierwsze opakowanie tabletek, w 5tym dniu mojego cyklu (wg zaleceń lekarza ginekologa). Wczoraj (6ty dzień brania tabletek) w trakcie stosunku zsunęła się nam prezerwatywa. Niestety, zorientowaliśmy się o tym dopiero po wytrysku. Moje pytanie jest następujące: czy powinnam wziąć Escapelle, jeśli tak czy ona nie zaszkodzi i nie wywoła "burzy hormonów" w moim organizmie? Z góry dziękuję za odpowiedź
Zizy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 20:54   #673
bombeloczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 103
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

hej dziewczyny!
pomóżcie. Brałam tabletki przez ok 7 lat ale to była jakiś czas temu i już się pogubiłam.
Nie miałam okresu przez pare tyg i dziś się zaczął. Gin przepisał mi naraye i kazał brać przez pierwsze dwa dni dwa razy dziennie a później już normalnie. Mam nie traktować tego jak antykoncepcji tylko wyrównanie hormonów. To teraz moje pytanie. Mogę brać je tylko przez 19 dni i zrobić tyg przerwy i później już normalnie??? czy brać normalnie przez 21 dni.????
bombeloczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 00:42   #674
sylwiaxyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

Witam Was wszystkie
Mój problem polega na tym, że na początku jak zaczęłam brać yasminelle to bolay mnie piersi przez jakieś 3 miesiace pozniej przestaly. Teraz biore yasminelle już rok i ostatnio wzielam 2 opakowania pod rzad w celu przesuniecia krwawienia (wczoraj wzielam ostatnia tabletke z drugiego opakowania). Chodzi o to, że od jakichs 2 tygodni bola mnie piersi rzy dotyku po bokach i "od dolu". Czy to moze miec jakis zwiazek z tymi 2 opakowaniami yasminelle pod rzad? czy to cos niepokojacego? czy ktoras z Was tak miala? co to moze oznaczac?
sylwiaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 07:55   #675
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

Cytat:
Napisane przez sylwiaxyz Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie
Mój problem polega na tym, że na początku jak zaczęłam brać yasminelle to bolay mnie piersi przez jakieś 3 miesiace pozniej przestaly. Teraz biore yasminelle już rok i ostatnio wzielam 2 opakowania pod rzad w celu przesuniecia krwawienia (wczoraj wzielam ostatnia tabletke z drugiego opakowania). Chodzi o to, że od jakichs 2 tygodni bola mnie piersi rzy dotyku po bokach i "od dolu". Czy to moze miec jakis zwiazek z tymi 2 opakowaniami yasminelle pod rzad? czy to cos niepokojacego? czy ktoras z Was tak miala? co to moze oznaczac?

nie jest to nic niepokojacego. laczylas opakowania hormonow w organizmie jest sporo, na pewno zauwazylas ze pod koniec kazdego opakowania piersi sa bardziej nabrzmiale i twarde, kiedy laczysz to wszystko sie kumuluje, zobaczysz ze jak zrobisz przerwe miedzy opakowaniami to wszystko wroci do normy.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 11:57   #676
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

podobno juz nie produkuja narayi. Dzis gin mi powiedzial ze to to samo co yassminelle i firmy sie klocily wiec naraye wycofano z produkcji. To prawda?
highhope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 13:35   #677
harvvey
Zadomowienie
 
Avatar harvvey
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 120
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
podobno juz nie produkuja narayi. Dzis gin mi powiedzial ze to to samo co yassminelle i firmy sie klocily wiec naraye wycofano z produkcji. To prawda?
No nie mów? Ja jakoś w przyszłym tygodniu chyba zajrzę do ginekologa, bo potrzebuję recepty, zobaczymy co powie i co przepisze
__________________
"Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy."
harvvey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 13:41   #678
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

ja ostatnio kupowałam 2 opakowania, bezproblemowo pani zamówiła mi z hurtowni
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 13:59   #679
sylwiaxyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. III

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
sylwiaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 16:51   #680
Malenstwo9
malenstwo9
 
Avatar Malenstwo9
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Lightbulb Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

JA tez dzisija kupilam bez zadnych problemow w pierwszej aptece do ktorej weszłam I z nadzieja ze cena mnie nie zrujnuje .... i nawet w porzadku, 25,90 Dodam ze jestem z Kielc Tylko ciekawa jestem jak na mnie beda dzialały (chodzi mi o skutki uboczne) bo to moje pierwsze tabsy anty ...3mac kciuki ;;P
Malenstwo9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 06:19   #681
_wiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 74
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

highhope nie ma takiej opcji, każda firma może zrobić sobie odpowiednik, bo nie ma na to patentów z tego co wiem

pewnie twoja gin ma podpisany kontrakt na to, aby dawać wszystkim yasminelle, ja też chodziłam najpierw do takiego który od razu po lekach na podwyższony progesteron zapisał mi yasminelle, dopiero inna gin powiedziała że nie powinno tak być, zrobiła wszystkie badania i przepisała naraye ;-)
_wiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 08:40   #682
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Nie wiem szczerze mowiac , w kazdym razie gin mi powiedziala , ze podobno maja to wycofywac z produkcji i zmienila mi tabletki na Cilest . ja tam sie ciesze bo sa o polowe tansze i pomagają w likwidacji trądzika
highhope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 16:10   #683
Malenstwo9
malenstwo9
 
Avatar Malenstwo9
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Hej, ;P
Więc zaczelam stosowac tabletki od soboty , pierwszego dnia miesiaczki ,ale przedtem przeczytalam to forum od deski do deski (przynajmniej sie staralam) I cos mnie niepokoi, a moze raduje..juz sama nie wiem ... trapi ....
mianowicie, dzis jest poniedzialek przyjme moja 3 tabletkę, po pierwszych dwoch nic mi nie było ... zadnej birgunki, wymiotow ... nie biore zadnych lekow dodtatkowych luz ... lecz z tego co tu czytalam i na ulotce , miesiaczka moze sie pzredluzyc w tych pierwszych miesiacach .... a ja juz jej praktycznie nie mam !!! Sama jzu nie wiem czy to zle czy dobrze ..... co o tym sadzicie ?????
Malenstwo9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 17:35   #684
jamajcacity
Raczkowanie
 
Avatar jamajcacity
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Hej ja biore tabletki naraya juz od 5 miesiecy i wszystko jest wporzadku,czuje sie dobrze nic nie przytylam waga jak byla tak zostala wiec polecam je

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Miesiaczki ci sie ureguluja nie martw sie a jesli bedzie cos nie tak to zglos to lekarzowi na kolejnej wizycie
jamajcacity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 18:50   #685
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez Malenstwo9 Pokaż wiadomość
Hej, ;P
Więc zaczelam stosowac tabletki od soboty , pierwszego dnia miesiaczki ,ale przedtem przeczytalam to forum od deski do deski (przynajmniej sie staralam) I cos mnie niepokoi, a moze raduje..juz sama nie wiem ... trapi ....
mianowicie, dzis jest poniedzialek przyjme moja 3 tabletkę, po pierwszych dwoch nic mi nie było ... zadnej birgunki, wymiotow ... nie biore zadnych lekow dodtatkowych luz ... lecz z tego co tu czytalam i na ulotce , miesiaczka moze sie pzredluzyc w tych pierwszych miesiacach .... a ja juz jej praktycznie nie mam !!! Sama jzu nie wiem czy to zle czy dobrze ..... co o tym sadzicie ?????
wszystko zależne jest od organizmu.
Nie masz się czym martwić
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 10:56   #686
majaaaaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Dziewczyny, a Wy kiedy zaczęłyście kochać się bez zabezpieczenia jak zaczęłyście brać Narayę? Tabletki niby chronią od początku, ale wiecie... Boję się troszkę Ale razem z chłopakiem bardzo chcielibyśmy spróbować bez prezerwatywy, żeby zachować spotaniczność etc.

Dodam, że łykam je od trzech dni. Żadnych negatywnych skutków ubocznych. Apetyt mniejszy
majaaaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 11:25   #687
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Możesz spokojnie od pierwszego dnia, gdyby tak nie było, to by nie napisali
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 20:08   #688
aknydualk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Hej!
Mam takie pytanko. Zmieniam tabletki z novynette na narayę. Zrobiłam sobie 7dniową przerwę, od jutra powinnam zacząć brać narayę. Czy dobrze zrobiłam, czy będę od początku zabezpieczona?
aknydualk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 14:40   #689
mystery20
Raczkowanie
 
Avatar mystery20
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 140
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Ja już ponad pół roku biore Narayę i jak narazie chwalę sobie. Nie przytyłam, żadnych skutków ubocznych od początku nie miałam, cera lepsza. Tylko zauważyłam, ze mam coraz bardziej wysuszoną skórę ale z tym akurat można sobie zawsze poradzić i cena też ok
__________________
I mów tak więcej, jeszcze więcej !
I przytulaj mnie częściej i jeszcze częściej !
mystery20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 18:45   #690
tansavea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Witam Was dziewczyny,

Biorę Narayę od 5 misięcy zaczęłam brać ją zaraz po połogu, mój gin twierdził wtedy że działanie rozpocznie się po 7 dniach wtedy chulaj dusza piekła nie ma, nie wiem czy ma znaczenie to że jeszcze nie miałam okresu po porodzie ale ja bym odczekała te 7 dni do pierwszego bzykanka

A takie moje pytanie: przy trzecim opakowaniu miałam małe plamienie na brunatny kolor - 3 dni wczesniej nie wziełam tabl, czy to normalne?

A drugie to po czwartym opakowaniu skończonym w niedziele, w środe normalnie dostałam okres, skończył sie w sobote. W poniedziałek wziełam pierwsza tabl z nowego op i od wieczora przez 4 dni miałam najpierw mocne a potem słabe plamienie. Czy to normalne? Na poczatku była to świeża krew potem tylko brazowe plamienie. Z góry baardzo dziekuje.
__________________
tansavea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 08:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.