Ile euro do Grecji???Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-14, 10:59   #1
AnnMari9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Question

Ile euro do Grecji???Pomocy!


W niedzielę wylatuję do Grecji, dokładnie na Kretę, do Hersonissos.Może ktoś tam był? Są to moje pierwsze tak dalekie wakacje, dodatkowo z chłopakiem. Jedziemy na tydzień i nie mam zielonego pojęcia ile pieniędzy zabrać??? czy opłaca się wyjmować w Grecji pieniądze z bankomatu, jeśli mam na koncie jedynie polską walutę? Może lepiej wymienić walutę w Polsce? Gotówka czy karta?
POMOCY!!!
AnnMari9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 11:23   #2
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

To zależy w jakim banku masz konto. Ogólnie mbank się opłaca. My mieliśmy na Rodos 15 dni po 1200 zł ze sobą na osobę. Ok 300 Euro na os. To zalęzy co chcesz robić, bo my wynajmowaliśmy skutery i kupowaliśmy jeszcze 2 wycieczki dodatkowe na miejscu.

Edytowane przez morelle_
Czas edycji: 2012-08-14 o 11:24
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 11:45   #3
AnnMari9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Mam konto w credit-agricole. Jedziemy na all inclusive, więc jedzenia będzie pod dostatkiem. Nie wiem co chcę robić? plaża, plaża, ewentualnie zakup pamiątek, wysłać kartkę do rodziny, kupić loda, pewnie dużo wody będzie się piło, jak tak gorąco tam jest. no nie wiem, co jeszcze...może jakaś wycieczka fakultatywna. A Ty miałaś tylko gotówkę ze sobą w postaci euro, czy jechałas z polskimi złotymi?
I jeszcze chciałam zapytać o wynajem skutera. Ile kosztuje wynajem i czy za paliwo trzeba dodatkowo płacić? :P trzeba mieć prawo jazdy na skuter?
AnnMari9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 11:50   #4
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Cytat:
Napisane przez AnnMari9 Pokaż wiadomość
W niedzielę wylatuję do Grecji, dokładnie na Kretę, do Hersonissos.Może ktoś tam był? Są to moje pierwsze tak dalekie wakacje, dodatkowo z chłopakiem. Jedziemy na tydzień i nie mam zielonego pojęcia ile pieniędzy zabrać??? czy opłaca się wyjmować w Grecji pieniądze z bankomatu, jeśli mam na koncie jedynie polską walutę? Może lepiej wymienić walutę w Polsce? Gotówka czy karta?
POMOCY!!!
Bez sensu jest pytać innych ile masz zabrać pieniędzy bo to zależy jaką masz wykupioną opcję wyżywienia- czy all czy 2 posiłki czy samo śniadanie. Poza tym nikt nie wie przecież co chcesz robić i na co wydawać pieniądze- jeśli masz opcję all i zamierzasz siedzieć tylko w hotelu to wiadomo że nie wydasz ani grosza Tak więc zależy czy planujesz co noc imprezować (drinki zazwyczaj troszkę kosztują ),czy będziesz wydawać na jakieś przekaski,lody, czy zamierzasz jadać na mieście i gdzie (restauracja czy może zadowoli Cię budka z kebabem ) czy planujesz zakup ubrań,pamiątek, czy zamierzasz wypożyczać auto, zwiedzać, czy chcesz jechać na jakieś wycieczki można by długo tak wymieniać... Każdy ma swój styl wydawania pieniędzy, jednej wystarczy 15 Euro dziennie, dla drugiej to będzie za mało.
Moim zdaniem warto mieć pieniądze zarówno w gotówce jak i na karcie, różne rzeczy się dzieją, karta może zginąć,mogą ukraść, bankomat może połknąć itp. i lepiej coś mieć w razie W
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 11:58   #5
AnnMari9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Cytat:
Napisane przez madziunia2 Pokaż wiadomość
Bez sensu jest pytać innych ile masz zabrać pieniędzy bo to zależy jaką masz wykupioną opcję wyżywienia- czy all czy 2 posiłki czy samo śniadanie. Poza tym nikt nie wie przecież co chcesz robić i na co wydawać pieniądze- jeśli masz opcję all i zamierzasz siedzieć tylko w hotelu to wiadomo że nie wydasz ani grosza Tak więc zależy czy planujesz co noc imprezować (drinki zazwyczaj troszkę kosztują ),czy będziesz wydawać na jakieś przekaski,lody, czy zamierzasz jadać na mieście i gdzie (restauracja czy może zadowoli Cię budka z kebabem ) czy planujesz zakup ubrań,pamiątek, czy zamierzasz wypożyczać auto, zwiedzać, czy chcesz jechać na jakieś wycieczki można by długo tak wymieniać... Każdy ma swój styl wydawania pieniędzy, jednej wystarczy 15 Euro dziennie, dla drugiej to będzie za mało.
Moim zdaniem warto mieć pieniądze zarówno w gotówce jak i na karcie, różne rzeczy się dzieją, karta może zginąć,mogą ukraść, bankomat może połknąć itp. i lepiej coś mieć w razie W
Chciałam się po prostu zorientować, porównać do innych osób, które już wcześniej były. Chodzi głownie o wymianę waluty, bo wydaje mi się, że nie wszystkie kantory na Krecie wymieniają polskiego złotego, nie wiem jaki mają kurs itp. mam opcję all, ale nie będę siedzieć non stop w hotelu. Marzy mi się jakaś podróż po Krecie skuterem nie planujemy codziennych wypadów do klubu.
AnnMari9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 12:08   #6
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Ja przy opcji all/tydzień zazwyczaj biorę 150-200 EUR dodatkowo (zależy od kursu i aktualnych możliwości finansowych).
Z tym ze ja lubię jadąc gdzieś skorzystać z atrakcji,zwiedzać, zazwyczaj coś sobie kupuję z ubrań,prezenty dla rodziny itp. Poza tym wolę zabrać troszkę za dużo pieniędzy niż za mało,najcześciej trochę zawsze przywożę z powrotem i zabieram na następny wyjazd Ale na pewno można mniej wydać.
Jeśli chcesz wymieniać walutę, to lepiej kupić euro w Polsce, niż wymieniać złotówki w Grecji.
A i przy wynajmowaniu auta/skutera za paliwo płaci się dodatkowo.

Edytowane przez madziunia2
Czas edycji: 2012-08-14 o 12:11
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 12:16   #7
AnnMari9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Dzięki i ja wezmę tyle.
AnnMari9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 12:44   #8
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Cytat:
Napisane przez AnnMari9 Pokaż wiadomość
Mam konto w credit-agricole. Jedziemy na all inclusive, więc jedzenia będzie pod dostatkiem. Nie wiem co chcę robić? plaża, plaża, ewentualnie zakup pamiątek, wysłać kartkę do rodziny, kupić loda, pewnie dużo wody będzie się piło, jak tak gorąco tam jest. no nie wiem, co jeszcze...może jakaś wycieczka fakultatywna. A Ty miałaś tylko gotówkę ze sobą w postaci euro, czy jechałas z polskimi złotymi?
I jeszcze chciałam zapytać o wynajem skutera. Ile kosztuje wynajem i czy za paliwo trzeba dodatkowo płacić? :P trzeba mieć prawo jazdy na skuter?
Cytat:
Napisane przez madziunia2 Pokaż wiadomość
Ja przy opcji all/tydzień zazwyczaj biorę 150-200 EUR dodatkowo (zależy od kursu i aktualnych możliwości finansowych).
Z tym ze ja lubię jadąc gdzieś skorzystać z atrakcji,zwiedzać, zazwyczaj coś sobie kupuję z ubrań,prezenty dla rodziny itp. Poza tym wolę zabrać troszkę za dużo pieniędzy niż za mało,najcześciej trochę zawsze przywożę z powrotem i zabieram na następny wyjazd Ale na pewno można mniej wydać.
Jeśli chcesz wymieniać walutę, to lepiej kupić euro w Polsce, niż wymieniać złotówki w Grecji.
A i przy wynajmowaniu auta/skutera za paliwo płaci się dodatkowo.
Przede wszystkim 150 Euro to wystarczy na 1 tydz. Na 2 tyg nie ma szans jak chcesz zwiedzać. Nawet przy opcji all. Na Krecie jest co zwiedzać, więc radzę zabrać ponad 200 euro na osobę. Na skuter wystarczy kat. B. Kosztuje za 3 dni 75 Euro, dostajesz zatankowany i masz oddać z tym samym poziomem paliwa. Miałam tylko Euro, złotówek tam się nie opłaca wymieniać.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 13:20   #9
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Przede wszystkim 150 Euro to wystarczy na 1 tydz. Na 2 tyg nie ma szans jak chcesz zwiedzać. Nawet przy opcji all. Na Krecie jest co zwiedzać, więc radzę zabrać ponad 200 euro na osobę. Na skuter wystarczy kat. B. Kosztuje za 3 dni 75 Euro, dostajesz zatankowany i masz oddać z tym samym poziomem paliwa. Miałam tylko Euro, złotówek tam się nie opłaca wymieniać.
No to przecież napisałam że te 150-200 EUR to jest na tydzień i w opcji all
Zresztą z tego co wyczytałam autorka jedzie na tydzień więc myslę że te 150-200 EUR jest wystarczającą kwotą.
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 10:00   #10
AnnMari9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Dzięki za pomoc już się nie mogę doczekać wyjazdu! najbardziej niepokojące jest to, że te biura podróży ostatnio często upadają i codziennie mam nadzieję, że moje nie upadnie... jadę z Oasis Tours. chociaż wczoraj słyszałam, że Neckermann ma jakieś kłopoty, a to chyba jedno z lepszych biur...nikt nie zna dnia ani godziny!
AnnMari9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 17:31   #11
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Jedziesz z Oasisem do Eri Beach może? Byłam z nimi w zeszłym roku, w Hersonissos właśnie I było ok choć balam się trochę, bo się naczytałam złych opinii w necie, ale nic się nie potwierdziło
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 23:04   #12
mala_mi77
Raczkowanie
 
Avatar mala_mi77
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 277
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Wiem, że już za późno na odpowiedź ale dodam, że dwa lata temu z Triadą i w tym roku z Oasis Tours byłam w Eri Beach Dobrze wspominam wakacje
mala_mi77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:53   #13
AnnMari9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

2
Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jedziesz z Oasisem do Eri Beach może? Byłam z nimi w zeszłym roku, w Hersonissos właśnie I było ok choć balam się trochę, bo się naczytałam złych opinii w necie, ale nic się nie potwierdziło
Dokładnie do Eri Beach już na lotnisku, kiedy spotkaliśmy się z rezydentką, okazało się, że będziemy ulokowani w hotelu Aqua Sun Village, który należy do kompleksu Eri Beach Hotel. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że ASV pokoje były o 200 zł tańsze/osobę i z miasta trzeba się wspinać 15 min pod ogromną bardzo stromą górę! poszkodowanych jak ja i mój chłopak były aż 30 osoby, więc to nie jest przypadek. już złożyliśmy reklamację.400 zł drogą nie chodzi. rekompensaty żadnej nie dostaliśmy, choć mieliśmy do skorzystania z wycieczki po Krecie( tylko 2 osoby na to przystały),doszliśmy do wniosku, że sami możemy skuterem sobie pojeździć po wyspie, niż tłuc się autobusem.
Jeśli chodzi o sam hotel, to mimo lokalizacji, która była męcząca, widoki cudowne, bardzo polecam ten hotel. Są 2 baseny, jeden ciągle zatłoczony z bardzo słoną wodą, 3 zjeżdzalnie, basen dla dzieci, byłam tylko raz. Drugi jest o niebo lepszy położony jest blisko jadalni z widokiem na morze i miasto jedzenie wg mnie bardzo dobre. na obiad codziennie coś innego, choć śniadania monotonne, ale co tu podać na śniadania do tego lody, ciasta, galaretki, arbuzy, mango, pomarańcze. jedzenia naprawdę pod dostatkiem.
byłam zachwycona gościnnością Greków jak i ich urodą nie można nie mieć grzesznych myśli przy nich Gorąco polecam! dodam, że w ASV jest bardzo miła i pomocna pani Kasia na recepcji, co jest bardzo dużym plusem. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie na prv.

Edytowane przez AnnMari9
Czas edycji: 2012-08-28 o 19:55
AnnMari9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 21:24   #14
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Ja się właśnie obawiałam takiej zmiany hotelu, bo dużo się w zeszłym roku naczytałam o tym procederze stosowanym przez OT... ale dobrze, że jesteście zadowoleni
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 21:19   #15
ewelinap5
Raczkowanie
 
Avatar ewelinap5
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 205
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Skoro mowa o pieniądzach to mam takie pytanko, może się orientujecie:
czy są jakieś problemy z wypłacaniem pieniędzy z bankomatów/płaceniem kartą np na stacji benzynowej w Grecji?
__________________
W poszukiwaniu ciekawych miejsc: www.podroze-ep.blogspot.com
ewelinap5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 21:18   #16
AnnMari9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Cytat:
Napisane przez ewelinap5 Pokaż wiadomość
Skoro mowa o pieniądzach to mam takie pytanko, może się orientujecie:
czy są jakieś problemy z wypłacaniem pieniędzy z bankomatów/płaceniem kartą np na stacji benzynowej w Grecji?
My korzystaliśmy wyłącznie z gotówki podczas wakacji. Wymieniliśmy walutę w Polsce. Stąd też nie zwracałam uwagi, czy wszędzie są terminale płatnicze, ale bankomatów jest dużo, przynajmniej na Krecie w Hersonissos.
AnnMari9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 16:20   #17
dorothea89
Przyczajenie
 
Avatar dorothea89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Podbiję wątek, mam podobne zapytanie, jednak liczę na pomoc i aktualniejsze porady
Pod koniec września wybieram się z chłopakiem do Grecji, dokładnie do Aten. Jedziemy na 5 albo 6 dni. Mamy opłacony nocleg, ale bez wykupionego jedzenia. Nie wykupiliśmy również wycieczek fakultatywnych, ponieważ chcielibyśmy pozwiedzać Ateny na własną rękę. Na jeden dzień planujemy również się wybrać nad jezioro Vouliagmeni. Chciałabym się dowiedzieć ile mniej więcej powinnam zabrać gotówki (na osobę) licząc, że głównie będziemy wydawać na jedzenie, bilety wstępów, ewentualnie poruszanie się komunikacją po okolicy i kupienie jakiś drobnych pamiątek. Czy po 100 euro przy bieżącym kursie powinno spokojnie wystarczyć ?
Pozdrawiam
dorothea89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 10:56   #18
demigotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 40
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Podbijam wątek, ile euro do Argassi (wyspa Zakynthos) na tydzień ? Mamy sam przelot i nocleg. Jedzenie na mieście (obiady), śniadania i kolacje to raczej jakieś nie duże posiłki do przekąszenia . + wycieczki 2/3
demigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 15:58   #19
AgataWojt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 8
Dot.: Ile euro do Grecji???Pomocy!

Dziewczyny, myślicie, że na niecałe 5 dni (bo to niepełne dni przez wyloty) 1000zł starczy?
AgataWojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-11, 23:01   #20
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
O

Cytat:
Napisane przez AgataWojt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, myślicie, że na niecałe 5 dni (bo to niepełne dni przez wyloty) 1000zł starczy?
Obecnie kurs euro jest w granicach 4,37 więc daje to jakieś 225 euro. Myślę, że śmiało możesz jechać, na pewno nie zabraknie.
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-12 00:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.