Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-13, 20:37   #2491
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

korah, dziękuję
To kupuję ten szampon jeszcze dziś i to aż 1000 ml
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 20:44   #2492
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
Korah,a co myślisz o żółtym BD z nagietkiem?

Skład: Aqua, Zinc Oxide, Ethylhexyl Stearate, Glycine Soja Oil, Glycerin, Lanolin, Sorbitan Oleate, Polyglycerol-3 Polyricinoleate, Olea Europaea Oil, Cera Alba, Parfum, Hydrogenated Vegetable Oil, Calendula Officinalis Extract, Tocopherol, Magnesium Sulfate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Sodium Hydroxide.

i naturalnym
Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Etylhexyl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Olea Europaea Oil, Cera Alba, Dicaprylyl Carbonate, Parfum, Calendula Officinalis Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide

Obydwa są rewelacyjne i można ryzykowac nakladajac je na twarz np raz w tygodniu. Na suchą cere bez trądziku i zaskorników nawe tczesciej. Zawierają jeden zdradliwy skladnik, bardzo zapychający, ktory zaznaczylam grubszą czcionką. Drugi sklad jest lepszy pod względem nawilżania. Ale obydwa to tluściochy.

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
korah, dziękuję
To kupuję ten szampon jeszcze dziś i to aż 1000 ml

No to teraz bedę obgryzać paznokcie ze strachu, czy dobrze doradzilam
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 22:35   #2493
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, co myślisz? Warto? Obawiam się PEG-8 i P.Glycolu... Może podrażniać? A zapchać?
Ziaja Med, Płyn micelarny



Skład: Aqua (Water), Panthenol, Sodium Cocoamphoacetate*, Glycerin*, PEG-8, Propylene Glycol, Porphyra Umbiticalis Extract*, Sodium Hyaluronate, Allantoin*, Calcium Gluconate*, Sodium Benzoate*, Diazolidinyl Urea, Citric Acid*. (15.12.2010)

* surowiec zaaprobowany przez ECOCERT
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 08:21   #2494
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Korah, co myślisz? Warto? Obawiam się PEG-8 i P.Glycolu... Może podrażniać? A zapchać?
Ziaja Med, Płyn micelarny



Skład: Aqua (Water), Panthenol, Sodium Cocoamphoacetate*, Glycerin*, PEG-8, Propylene Glycol, Porphyra Umbiticalis Extract*, Sodium Hyaluronate, Allantoin*, Calcium Gluconate*, Sodium Benzoate*, Diazolidinyl Urea, Citric Acid*. (15.12.2010)

* surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

Niestety może. ze względu na wymienione przez Ciebie skladniki. Produkt bylby idealny, gdyby nie one.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 09:08   #2495
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety może. ze względu na wymienione przez Ciebie skladniki. Produkt bylby idealny, gdyby nie one.
ehh... a liczyłam na to, że znajdę tańszy zamiennik biodermy... potrzebuję dobrego micela, bo nie używam wody... Dziękuję Korah
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 09:21   #2496
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

jp91 - biodermy tej sensibio H2O? ja tez musze kupic :< ale mam chwilowy kryzys kasowy w sensie, rozpuscilam gdzies kupe kasy i nie wiem gdzie hah !
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 09:34   #2497
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
ehh... a liczyłam na to, że znajdę tańszy zamiennik biodermy... potrzebuję dobrego micela, bo nie używam wody... Dziękuję Korah
Kup Eveline Magia Orchideii, był tu analizowany, ma świetny skład.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 10:29   #2498
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

No to teraz bedę obgryzać paznokcie ze strachu, czy dobrze doradzilam
Jak dotąd wszystkie co mi doradziłaś spisuje się znakomicie, a kremu Balm Balm 100% naturalnych składników (hit w UK) zakupiłam już 3 sztukę na zapas Cudo I reszta też (Lavera, Weleda, Martina G. i inne)
Tylko zrezygnowałam z testów jednego szamponu Macadamia Natural Oil, bo tak jak napisałaś - nadaje się tylko do krótkiego stosowania, to też inni tak napisali, że na krótko ok, a potem mieli drobne problemu z włosami, więc nie ma sensu ryzykować. Tym bardziej, że szampon drogi, bo ponad 60 zł za 300 ml.

__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 12:00   #2499
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

poszłam do rossmana z zamiarem kupna milk&lotion babydream, myślałam że nie dostane przez to co tu czytam ale był, na pólce pomieszany z lotionem.

korah - pisałas mi bym stosowała go dwa razy w tygodniu - jak bym używała codziennie by mnie zapchał? a jakieś zadanie by spełniał gdybym go dolewała do wody do wanny dla dziecka? bo nie lubię smarować

a czym ty myjesz główkę synkowi? ile ma latek? masz fajny bezpieczny szampon?

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2011-03-14 o 15:11
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 13:13   #2500
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Alterra aloe vera krem na dzień do skóry suchej i wrażliwej

Skład. aqua, alcohol, glycerin, vitis ninifera seed oil, glycine soja oil, cera alba , glyceryl stearate citrate, sorbitan stearate, simmondsia chinensis seed oil, butyrospermum parkii butter, parfum , rhus verniciflua peel cera, dodium citrate, xantan gum, sucrose cocoate, bisabolol, linalool, citric acid, prunus armeniaca kernel oil, aloe barbadenisis leaf juice powder, limonene , tocopherol, geraniol. helianthus annuus seed oil, citronellol, citral

bardzo ciekawi mnie to cudo - czy nada się do cery tłustej i wrażliwej (drobne naczynka na nosie) ? ten alkohol mnie martwi - proszę o podpowiedź
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 14:29   #2501
samiec-alfa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Melmak
Wiadomości: 10
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Alterra aloe vera krem na dzień do skóry suchej i wrażliwej

Skład. aqua, alcohol, glycerin, vitis ninifera seed oil, glycine soja oil, cera alba , glyceryl stearate citrate, sorbitan stearate, simmondsia chinensis seed oil, butyrospermum parkii butter, parfum , rhus verniciflua peel cera, dodium citrate, xantan gum, sucrose cocoate, bisabolol, linalool, citric acid, prunus armeniaca kernel oil, aloe barbadenisis leaf juice powder, limonene , tocopherol, geraniol. helianthus annuus seed oil, citronellol, citral

bardzo ciekawi mnie to cudo - czy nada się do cery tłustej i wrażliwej (drobne naczynka na nosie) ? ten alkohol mnie martwi - proszę o podpowiedź
Duża zawartość alkoholu jest tu równoważona bardzo dużą ilością emolientów. Sam alkohol jest zresztą konieczny aby zabezpieczyć krem mikrobiologicznie (domyślam się, że dodatkowo funkcję tę wspomagają olejki eteryczne, ukryte pod "parfum"). Generalnie nawilżenie, jakie będzie dawał ten krem, wynikać będzie przede wszystkim z obecności dużej ilości olejów i wosków (oprócz nich z nawilżaczy jest jeszcze gliceryna i niewielka ilość aloesu), dzięki którym krem może być dość tłusty w odczuciu. Jeśli nie masz problemu z przetłuszczaniem się skóry, to można spróbować o ile nie jest za drogi.
samiec-alfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 14:32   #2502
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

samiec-alfa - dzięki , dałam za krem 9 zł , jak sie nie sprawdzi to do rąk będzie a musiałam coś kupić na szybkiego bo hipp mnie zaczął zapychać - ten z olejkiem migdałowym
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 14:37   #2503
samiec-alfa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Melmak
Wiadomości: 10
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
ehh... a liczyłam na to, że znajdę tańszy zamiennik biodermy... potrzebuję dobrego micela, bo nie używam wody... Dziękuję Korah
Moim zdaniem ten płyn jest bardzo przyzwoity. Komedogenność glikolu propylenowego jest zerowa, potencjał drażniący również bardzo niski. Obecność PEG jest niezbędna abyśmy w ogóle mogli mówić o efekcie płynu micelarnego. Do tego lekkie nawilżenie z alg i niewielkiej ilośći kwasu hialuronowego. Sporo pantenolu również zapewni nawilżenie i da działanie łagodzące. Do tego znając Ziaję, pewnie śmiesznie niska cena.
samiec-alfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 15:39   #2504
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ridja devojka, samiec-alfa - dziękuję będę próbować.
ckin2u - ja mam tak cały czas! Pieniążki po prostu uciekają z portfela. A jak się siedzi za długo na wizażu to już w ogóle:P Ale co ja poradzę
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 16:42   #2505
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
poszłam do rossmana z zamiarem kupna milk&lotion babydream, myślałam że nie dostane przez to co tu czytam ale był, na pólce pomieszany z lotionem.

korah - pisałas mi bym stosowała go dwa razy w tygodniu - jak bym używała codziennie by mnie zapchał? a jakieś zadanie by spełniał gdybym go dolewała do wody do wanny dla dziecka? bo nie lubię smarować

a czym ty myjesz główkę synkowi? ile ma latek? masz fajny bezpieczny szampon?


Gothiko, na pewno nie pisalam, że Milk&Lotion 2 razy w tygodniu. Ja go polecam na codzień. Mialaś fart, u mnie już nie ma go od dawna w rossie. Dziewczyny tez się skarżyly, że nie mogą go nigdzie dostać. A do kapieli nie spiszę się, raczej, nie ma szans. Synkowi ( 3,5 rocznemu) wlosy myję albo mydlem naturalnym, albo plynem do kapieli Babydream. Ma krótkie wloski, więc nie ma konieczności dokupowac szamponu, tymbardziej że babydreamy są uniwersalne.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Alterra aloe vera krem na dzień do skóry suchej i wrażliwej

Skład. aqua, alcohol, glycerin, vitis ninifera seed oil, glycine soja oil, cera alba , glyceryl stearate citrate, sorbitan stearate, simmondsia chinensis seed oil, butyrospermum parkii butter, parfum , rhus verniciflua peel cera, dodium citrate, xantan gum, sucrose cocoate, bisabolol, linalool, citric acid, prunus armeniaca kernel oil, aloe barbadenisis leaf juice powder, limonene , tocopherol, geraniol. helianthus annuus seed oil, citronellol, citral

bardzo ciekawi mnie to cudo - czy nada się do cery tłustej i wrażliwej (drobne naczynka na nosie) ? ten alkohol mnie martwi - proszę o podpowiedź


Wydaje mi się, że warto go mieć. Solidnie nawilży i natluści, nie powinien zapychać, na pewno nie jest jakimś okropnym dusicielem.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-14 o 16:55
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 16:45   #2506
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzięki Korah
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 16:52   #2507
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez samiec-alfa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem ten płyn jest bardzo przyzwoity. Komedogenność glikolu propylenowego jest zerowa, potencjał drażniący również bardzo niski. Obecność PEG jest niezbędna abyśmy w ogóle mogli mówić o efekcie płynu micelarnego. Do tego lekkie nawilżenie z alg i niewielkiej ilośći kwasu hialuronowego. Sporo pantenolu również zapewni nawilżenie i da działanie łagodzące. Do tego znając Ziaję, pewnie śmiesznie niska cena.

Mam zupelnie odmienne zdanie co do glikolu propylenowego. Slyszalam, że stanowi doskonale podloże dla stanów zapalnych skóry. Czy móglbyś coś więcej powiedzieć na jego temat? Odkad go unikam, mam znacznie mniej problemów z trądzikiem. wlaściwie to odkrycie jego negatywnych wlaściwości na cere sklonną do podraznień stalo się krokiem milowym w moim postanowieniu o nauce świadomej pielęgnacji i doborze kosmetyków.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-14 o 16:53
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 18:35   #2508
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez samiec-alfa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem ten płyn jest bardzo przyzwoity. Komedogenność glikolu propylenowego jest zerowa, potencjał drażniący również bardzo niski. Obecność PEG jest niezbędna abyśmy w ogóle mogli mówić o efekcie płynu micelarnego. Do tego lekkie nawilżenie z alg i niewielkiej ilośći kwasu hialuronowego. Sporo pantenolu również zapewni nawilżenie i da działanie łagodzące. Do tego znając Ziaję, pewnie śmiesznie niska cena.
jak słyszę słowo Ziaja, to dostaję dreszczy. Krem (seria morska) zniszczył mi twarz. pięklo, swędziało nigdy więcej nie wydam grosza na Ziaję
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 18:38   #2509
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jeśli już ktoś wspomniał o micelach, to może zapytam o moje (cera trądzikowa&naczynkowa).

Ten bardzo mi odpowiada, nie podrażnia, wydaje mi się, że dobrze oczyszcza twarz (mam rację? jest do tego "zdolny"? ma dobry skład?)

Plante System, Prosensil, Eau micellaire nettoyante (Woda micelarna do oczyszczania twarzy dla skóry bardzo wrażliwej)
Skład: Aqua, hydroxyethyl urea, zinc gluconate, polyquaternium-51, macadamia ternifolia, olea europaea, camelia sinensis, hippophae rhamnoides, echium plantagineum, cupric sulfatem peg-36 castor oil, isoceteth-20, p-anisic acid, sodium levulinate, capryoil glycine, hinokitol, tromethamine, citric acid

Ten natomiast kupiłam wyjątkowo, gdy nie mogłam dostać powyższego i niestety podrażnia mi twarz (robię się czerwona) - jaki składnik może być za to odpowiedzialny?

Plante System, Aknorm, Eau micellaire nettoyante (Płyn miceralny do oczyszczania twarzy)
Skład: Aqua, Butylene Glycol, Sodium PCA, Hipophae Rhamnoides, Olea Europea, Rosa Moschata, Serenoa Serrulata, Camellia Sinensis, Anthemis Nobilis, Dextran Sulfate, Zinc Gluconate, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Sodium Citrate, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Parfum

Do "rodzinki" należy również poniższy micel. Czy wydaje się lepszy niż ten pierwszy?

Plante System, RosaKalm, Eau micellaire nettoyante (Woda micelarna do oczyszczania twarzy)
Skład: aqua, methul propanediol, hydroxyethyl urea, ruscus aculeatus, rosa moschata, camellia sinensis, olea europea, hippophae rhamnoides lecitin, anthemis nobilis, polyquaternium-51, peg-36 castor oil, isoceteth-20, butylene glikol, disodium edta, potassium citrate, phenoxyethanol, methylparaben, rthylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 19:48   #2510
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jeśli już ktoś wspomniał o micelach, to może zapytam o moje (cera trądzikowa&naczynkowa).

Ten bardzo mi odpowiada, nie podrażnia, wydaje mi się, że dobrze oczyszcza twarz (mam rację? jest do tego "zdolny"? ma dobry skład?)

Plante System, Prosensil, Eau micellaire nettoyante (Woda micelarna do oczyszczania twarzy dla skóry bardzo wrażliwej)
Skład: Aqua, hydroxyethyl urea, zinc gluconate, polyquaternium-51, macadamia ternifolia, olea europaea, camelia sinensis, hippophae rhamnoides, echium plantagineum, cupric sulfatem peg-36 castor oil, isoceteth-20, p-anisic acid, sodium levulinate, capryoil glycine, hinokitol, tromethamine, citric acid

Ten natomiast kupiłam wyjątkowo, gdy nie mogłam dostać powyższego i niestety podrażnia mi twarz (robię się czerwona) - jaki składnik może być za to odpowiedzialny?

Plante System, Aknorm, Eau micellaire nettoyante (Płyn miceralny do oczyszczania twarzy)
Skład: Aqua, Butylene Glycol, Sodium PCA, Hipophae Rhamnoides, Olea Europea, Rosa Moschata, Serenoa Serrulata, Camellia Sinensis, Anthemis Nobilis, Dextran Sulfate, Zinc Gluconate, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Sodium Citrate, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Parfum

Do "rodzinki" należy również poniższy micel. Czy wydaje się lepszy niż ten pierwszy?

Plante System, RosaKalm, Eau micellaire nettoyante (Woda micelarna do oczyszczania twarzy)
Skład: aqua, methul propanediol, hydroxyethyl urea, ruscus aculeatus, rosa moschata, camellia sinensis, olea europea, hippophae rhamnoides lecitin, anthemis nobilis, polyquaternium-51, peg-36 castor oil, isoceteth-20, butylene glikol, disodium edta, potassium citrate, phenoxyethanol, methylparaben, rthylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ja tam się nie znam, ale nie kupiłabym nigdy kosmetyku z taką ilością parabenów. Są szkodliwe, podrażniają, uczulają, w ogóle są koszmarne. Moja cera bardzo się poprawiła jak zaczęłam ich unikać i w ogóle odkąd zaczęłam czytać ten wątek i szukam kosmetyków jak najbardziej naturalnych... Czekamy co powie nasza Ekspertka Oczywiście mogę nie mieć racji, więc w razie czego proszę mnie poprawić.
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:03   #2511
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jeśli już ktoś wspomniał o micelach, to może zapytam o moje (cera trądzikowa&naczynkowa).

Ten bardzo mi odpowiada, nie podrażnia, wydaje mi się, że dobrze oczyszcza twarz (mam rację? jest do tego "zdolny"? ma dobry skład?)

Plante System, Prosensil, Eau micellaire nettoyante (Woda micelarna do oczyszczania twarzy dla skóry bardzo wrażliwej)
Skład: Aqua, hydroxyethyl urea, zinc gluconate, polyquaternium-51, macadamia ternifolia, olea europaea, camelia sinensis, hippophae rhamnoides, echium plantagineum, cupric sulfatem peg-36 castor oil, isoceteth-20, p-anisic acid, sodium levulinate, capryoil glycine, hinokitol, tromethamine, citric acid

Ten natomiast kupiłam wyjątkowo, gdy nie mogłam dostać powyższego i niestety podrażnia mi twarz (robię się czerwona) - jaki składnik może być za to odpowiedzialny?

Plante System, Aknorm, Eau micellaire nettoyante (Płyn miceralny do oczyszczania twarzy)
Skład: Aqua, Butylene Glycol, Sodium PCA, Hipophae Rhamnoides, Olea Europea, Rosa Moschata, Serenoa Serrulata, Camellia Sinensis, Anthemis Nobilis, Dextran Sulfate, Zinc Gluconate, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Sodium Citrate, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Parfum

Do "rodzinki" należy również poniższy micel. Czy wydaje się lepszy niż ten pierwszy?

Plante System, RosaKalm, Eau micellaire nettoyante (Woda micelarna do oczyszczania twarzy)
Skład: aqua, methul propanediol, hydroxyethyl urea, ruscus aculeatus, rosa moschata, camellia sinensis, olea europea, hippophae rhamnoides lecitin, anthemis nobilis, polyquaternium-51, peg-36 castor oil, isoceteth-20, butylene glikol, disodium edta, potassium citrate, phenoxyethanol, methylparaben, rthylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben.

Z góry dziękuję za odpowiedź.



Pierwszy plyn ma idealny sklad. dobrze trafilaś. Producent nie oszukuje, to naprawdę jest micel dla wrażliwej cery i nie zapycha. Natomiast pozostale dwa to dramat. Wątpliwe skladniki pogrubilam czcionką.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ja tam się nie znam, ale nie kupiłabym nigdy kosmetyku z taką ilością parabenów. Są szkodliwe, podrażniają, uczulają, w ogóle są koszmarne. Moja cera bardzo się poprawiła jak zaczęłam ich unikać i w ogóle odkąd zaczęłam czytać ten wątek i szukam kosmetyków jak najbardziej naturalnych... Czekamy co powie nasza Ekspertka Oczywiście mogę nie mieć racji, więc w razie czego proszę mnie poprawić.

Co racja to racja
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:05   #2512
slave_of_rock
Raczkowanie
 
Avatar slave_of_rock
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: laptop na kolanach:)
Wiadomości: 80
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mialam tą odżywkę, nie obciażala wlosów, ale do bardzo suchych jest za slaba. Wydaje mi się, że możesz czuć niedosyt. Sklad taki sobie, bez rewelacji. Tak, silikon jest bezproblemowo zmywalny z wlosów.
Dziękuję bardzo , wypróbuję ją
__________________
"thrown to the wolves in the minds of your enemies
in the minds of your enemies
and i'm stone in the eyes of your foolishness (...)
and i'm nothing more than a line in your book"

slave_of_rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:27   #2513
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jak wiesz Korah jestem teraz na etapie zmiany kosmetyków. Wykańczam to, co złe i wymieniam na dobre. Od równo 1 maja do teraz używam tego kremu. Jak bardzo mógł mi zaszkodzić? Jestem ciekawa jakie 'bubu' sobie swoją niewiedzą i lenistwem zrobiłam.
Krem jest z frimy DAX Perfecta i jest to krem do cery mieszanej i tłustej, a jednocześnie do cery z naczynkami. Kupiła mi go moja mama, bo trafiła przypadkiem, a wiedziała, że szukam takiego kremu. Kremy do naczynek zazwyczaj są do cery suchej i dostać coś do mieszanej to nie lada wyczyn. O dziwo naczynka znikły, ale nie miałam ich wiele, więc może dlatego. Już nie gadam tyle, tylko wklejam skład.

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:46   #2514
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jak wiesz Korah jestem teraz na etapie zmiany kosmetyków. Wykańczam to, co złe i wymieniam na dobre. Od równo 1 maja do teraz używam tego kremu. Jak bardzo mógł mi zaszkodzić? Jestem ciekawa jakie 'bubu' sobie swoją niewiedzą i lenistwem zrobiłam.
Krem jest z frimy DAX Perfecta i jest to krem do cery mieszanej i tłustej, a jednocześnie do cery z naczynkami. Kupiła mi go moja mama, bo trafiła przypadkiem, a wiedziała, że szukam takiego kremu. Kremy do naczynek zazwyczaj są do cery suchej i dostać coś do mieszanej to nie lada wyczyn. O dziwo naczynka znikły, ale nie miałam ich wiele, więc może dlatego. Już nie gadam tyle, tylko wklejam skład.

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum
Jak cera mieszana i skłonna do zapychania to bałabym się parafiny, poza tym obawiałabym się glikoli, parabenów, alkoholu, w ogóle dużo tu zbędnych składników i konserwantów... Myślę, że nie warto męczyć tym buzi...
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:46   #2515
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

wiekszosc moich kolezanek zachwala, czy jest ok? bo chyba jednak nie.. nie wiem moze on juz byl, jak tak t przepraszam i juz szukam

L'Oreal, True Match [Perfect Match] (Podkład dopasowujący sie do skóry)



Podkład w naturalnych odcieniach, rozprowadzający się bez smug, idealnie dopasowujący się do koloru skóry. Nie daje efektu maski przy jednoczesnym świetnym kryciu. Dostępny w szerokiej gamie chłodnych, neutralnych i ciepłych odcieni.

Skład: /kolor C3/ Aqua(water), isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethyl methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, disteardimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sodium chloride, c9-15 fluoroalcohol phospahtes, polyglyceryl - 4 isostearate, hexyl laurate, isostearyl neopentanoate, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, tocopherol, panthenol, [+- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica]
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:52   #2516
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Jak cera mieszana i skłonna do zapychania to bałabym się parafiny, poza tym obawiałabym się glikoli, parabenów, alkoholu, w ogóle dużo tu zbędnych składników i konserwantów... Myślę, że nie warto męczyć tym buzi...
To, że męczyłam tym buzię to wiem, tylko jestem ciekawa jak bardzo.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:57   #2517
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To, że męczyłam tym buzię to wiem, tylko jestem ciekawa jak bardzo.
To jak bardzo ją zmęczyłaś powinnaś już sama ocenić poprzez obserwację swojej cery.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 20:59   #2518
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
To jak bardzo ją zmęczyłaś powinnaś już sama ocenić poprzez obserwację swojej cery.
Moje kosmetyki zawsze były złe (dopiero w połowie grudnia dowiedziałam się "małe co nie co" i to całkowicie przypadkiem o kosmetykach, więc zawsze cera była w złym stanie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:26   #2519
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

korah - no tak, to chodziło o fizjoderm a nie o babydream, pomyliłam się

ja swojej córce używałam zelu uniwersalnego babydream i to długo ale jakoś na dłuzsze włosy przestał wystarczać
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:10   #2520
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jak wiesz Korah jestem teraz na etapie zmiany kosmetyków. Wykańczam to, co złe i wymieniam na dobre. Od równo 1 maja do teraz używam tego kremu. Jak bardzo mógł mi zaszkodzić? Jestem ciekawa jakie 'bubu' sobie swoją niewiedzą i lenistwem zrobiłam.
Krem jest z frimy DAX Perfecta i jest to krem do cery mieszanej i tłustej, a jednocześnie do cery z naczynkami. Kupiła mi go moja mama, bo trafiła przypadkiem, a wiedziała, że szukam takiego kremu. Kremy do naczynek zazwyczaj są do cery suchej i dostać coś do mieszanej to nie lada wyczyn. O dziwo naczynka znikły, ale nie miałam ich wiele, więc może dlatego. Już nie gadam tyle, tylko wklejam skład.

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum

Rzeczywiście zawiera dobre rzeczy na naczynka np rutynę, ale dalej już masakra, zapychacze, podrazniacze, same świństwa. Nie dośc że nie do cery mieszanej i tlustej, to nawet nie do suchej, nawet nie do ciala, do niczego. Powinnaś się z nim pozegnać jak najprędzej, zanim zaczna się naprawdę powazne problemy z cerą.

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
korah - no tak, to chodziło o fizjoderm a nie o babydream, pomyliłam się

ja swojej córce używałam zelu uniwersalnego babydream i to długo ale jakoś na dłuzsze włosy przestał wystarczać

z dziecięcych szamponów warto wypróbowac BD, ale też Alverde, mozesz te kosmetyki kupić przez internet, są tanie i bardzo dobre. Mają linię dla dzieci.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.