Jasnorude bez czerwieni...! SoColor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-17, 01:28   #1
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403

Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?


Trochę narzekania, dużo pytań i trochę wishful thinking:

Jedyną drogeryjną farbą po której włosięta przyjmowały odcień niejakiej rudości był kolor Mango z feri L"Oreal. Niestety ostatnio (jakby) wycofali Ferię. W przypływie naiwności kupiłam 100% color Garniera, odcień 743 "Złocistomiedziany blond".... o naiwności...
Kolor wyszedł ciemny... ciemnorudy w stronę czerwonego... kupiłam już head and schoulders i trochę się zmywa. Myślę też o następnej koloryzacji...
Wiem, ze na sklepowych półkach nie ma czego szukać, a z profesjonalnymi farbami nie miałam nigdy do czynienia. Na Allegro wygooglałam farbę Matrix Socolor, kolor sr-c (załączam fotkę). O taki odcień mi chodzi! Może być nieco mniej intensywny.
Co powiecie o tych farbach?
Możecie polecić mi podobne odcienie innych firm?
Bardzo niszczy włosy?
Jaki dokupić utleniacz? (jakiej firmy? ile procnet?)

No i teraz pytanie... farbuję się sama, fryzjerów unikam, bo jak dotąd spotkałam samych partaczy... włosy mam długie (za połowę pleców), puszyste i grube. Jak już wspomniałam - farbowane, obecnie coś pomiędzy odcieniem sr-rc a sr-c. Czy sr-c mi "chwyci"? Nie chcę dekoloryzować, ale boję się, że wyjdzie mi marchewkowy odrost i czerwona reszta. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?

Ech. Dzięki za odpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg marzenia.jpg (48,6 KB, 461 załadowań)
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 07:07   #2
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Wycofali Ferię? U mnie i w Poznaniu w wielu drogeriach widzę mango i papryke z Ferii...może poszukaj po Rossmannach itp. na pewno dostaniesz ferię. Ale to chyba dość intensywne "pomarańczowe" rudości, ja do niedawna farbowałam Loreal Ferią odcień Czysta Miedź i wychodził klasyczny rudy taki miedziany ale ten kolor jest ciężko dostępny.
co do reszty pytań Ci nie pomogę ale jakby co piszę: Ferii nie wycofano
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 15:04   #3
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

W Krakowie Ferii nie ma nigdzie, najwyżej pojedyncze sztuki przecenione na 10-15zł. W Rossmanach z karteczką "cena na do widzenia". Byłam też w ProPharmie, Naturze i Firlicie. W mniejszych drogeriach są jakieś niedobitki, ale nie znalazłam mojego koloru. Co najmniej dziwne. (A z kolorem "czysta miedź" nie spotkałam się nigdy ) Jest coś w stylu złocistego brązu jasno-miedzianego z Preference (na okładce babka z lokami) ale myślę, że właściwy kolor tego to będzie miodowy blond, a więc nie to, czego szukam. Pozdrawiam!
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 19:54   #4
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Jesli mogę coś doradzić.

Rozmawialam z kolezanką o Twoim problemie, i ona doradzila tak.

Po pierwsze, jeśli kupować farby Matrixa, to lepiej nie na allegro, bo zawyżają ceny. Ona kupuje w sklepie Largo. Do zwykłego farbowania, na ten sam co zwykle kolor, lub zbliżony, kup sobie oxydant Matrix 6%. Z tym kolorem, którego zdjecie wklejasz to odradzam. Koleżanka ma całą paletę matrix w domu i to są już bardzo intensywne pomarańcze i czerwienie. Wkleję ci zdjęcia rudości, są o wiele ładniejsze

Te odcienie, które są na allegro, w tym ten sr-c to są odcienie ekstremalne, nie należą do podstawowej palety, tylko są tak jakby "obok", bo kolory są naprawdę 'żarówiaste'.

Z Alcantary na all mozna tez kupic, trzeba zmieszac "ciemny miedzany" + "carmel" w proporcji 3/4 do 1/4 z oxydantem alcantary też.

A jesli mogę dodać coś od siebie, bo tez rudymi się farbuje od dawna ( no wyjatkiem są ostatnie trzy mce gdzie odwalilo mi i pofarbowalam sie na czarno) to ja od roku chodze tylko do salonu gdzie mają farby Wella koleston perfect.

wklejam link
http://www.wella.pl/hairdresser/prod...d_h2/index.jsp

moj odcien ,to 7/4 .

Fotki wklejam ze slubu, bo nie mogę teraz w moim balaganie na dysku znalezc innych
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m1.JPG (20,9 KB, 320 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg matrix.jpg (51,3 KB, 477 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (59,5 KB, 617 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz1.jpg (81,0 KB, 507 załadowań)
__________________
.

Edytowane przez ruda7816
Czas edycji: 2008-05-17 o 20:29
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 22:44   #5
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!
Przeglądam na Allegro Alacantrę i rzeczywiście miedź z karmelem to mogłoby być to, ale z drugiej strony jest jeszcze:

6/72 Intensywna miedź
7/72 Jasna miedź

iii...

11/72 Super rozjaśniający miedziany

Skąd wytrzasnąć kartę kolorów? Tak sobie myślę, że ta "superrozjaśniająca" to mogłaby być fajna, bo sęk w tym, że mam włosy już farbowane na nieco ciemniejsze odcienie... mylę się?
Najgorsze są wybory! Postanowiłam najpierw trochę sprać to co mam na głowie, więc mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie... umyłam właśnie szamponem przeciwłupieżowym i nałożyłam rigenol... nie wiem jak Wam, ale mnie on wypłukuje kolor.

dzięki za wszystkie wskazówki!

(może po prostu pofarbuję Wellą? Kolor na zdjęciach ślubnych wygląda super! )
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 23:45   #6
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Hm, jeszcze jedno,a Matrixy też można mieszać? Bo gdyby ten odcień sr-c pomieszać z tym jaśniejszym bardziej naturalnym tak pół na pół, ewnetualnie jedna trzecia - dwie trzecie to hmmm... (?)
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:07   #7
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Rozmawialam z kumpelą i ona odradza Tobie mieszanie sr-c z czymkolwiek, bo bedziesz wygladać jak Wisniewski .
Te odcienie ,ktore sa na drugim zdjeciu,sa idealne i mozna je ze sobą mieszać.

Z alcantary kumpela miala ten ciemny miedziany i carmel i to byl klasyczny, idealny rudy bez czerwonego.
intensywna miedz wyjdzie Tobie pomaranczowa, dlatego lepsze są mieszanki z odcieniem caramel.

Co do palety z, alcantary,to nie ma nigdzie, ale tak jak napisałam kumpela używała tych farb i ten facet co sprzedaje, doradzil jej wtedy tę mieszankę. Wyszlo idealnie.


A jesli chodzi o Welle koleston, to ten odcien ktory ja mam jest ok. Mozesz ewentualnie wybrać sobie ktoryś z tych podanych w linku.
Ja nie farbuje sama, bo ide na wygodę, nie chce mi się bawić ,mieszać itd.

__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-19, 20:37   #8
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Mojemu Tżowi spodobał się kolor, który Ty masz na głowie, więc na odmianę skłaniam się ku kolestonowi... Sęk w tym, że moje włosy są ciemniejsze (ton-dwa) niż Twoje i były już wcześniej farbowane. Czy w związku z tym powinnam kupić oxydant silniejszy niż 6%? Czy Koleston dobrze się trzyma i czy "prześwitują" spod niego poprzednie kolory? (nie mam wiśniowych refleksów, całe włosy są średniorude).
Zasadniczym minusem Ferii był fakt, że coś tam "prześwitywało" kiedy farba już trochę się zmyła..
Czupryna sięga mi pasa, więc jak rozumiem nie ma się co czarować i trzeba kupić dwie tubki

P.S. Napisałam maila do L'Oreala i odpisali mi, że rzeczywiście Feria zeszła, ale wróci w nowej linii Feria Preference. Sęk w tym, że już napaliłam się na jaśniejsze rude włosy
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 13:47   #9
panibajrosowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Dziewczyny chcialabym zaczac uzywac farby sama w domu - mialam przez ostatnie farbowania socolor matrixa i chcetnie uzyje go w domu - nie wiem tylko z czym i w jakich proporcjach go rozrobic!! pomozcie prosze
panibajrosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 16:28   #10
maintenant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

nie wiem co jest z tą nową ferią preference ale farbowałam na miedziany brąz, jakos 2-3tygodnie po bursztynie castinga nałozonym na platynowy blond (kokodżambo na łbie ale chwyciło ), teraz za kazdym razem jak myje łeb to schodzi mi coraz wiecej farby, nie wydaje mi sie to normalne no i dosłownie nie wiem co z tym zrobic nie chce az tak niszczyć włosów farbą a mam straszną traume jak widze szampon i myśle o myciu

podsumowując moze takie anomalia wystepują tylko u mnie ale nie polecam farby bo spodziewałam sie po niej duzo wiecej, zwłaszcza ze praktycznie zawsze uzywałam loreala i nigdy mnie nie zawiódł
maintenant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 13:52   #11
Idia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Teraz dziewczyny i ja Was troche pomęcze xD
Chciałam włosy w odcieniu rudego, ale oczywiście nie wyszły takie.
Farbowałam ok 4 tyg. temu farbą z l'oreal przy czym jak myję włosy to kolor cały czas schodzi. Włosy sa troche ciemne<pierwsze zdjęcie>, a chciałabym jaśniejsze cos w stylu tych następnych zdjęć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaa.jpg (91,7 KB, 284 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 478cb33d0006fc5948a37bd0.jpg (73,0 KB, 256 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aabb.jpg (75,1 KB, 344 załadowań)
Idia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 22:18   #12
Marrrtaa
Raczkowanie
 
Avatar Marrrtaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 41
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Również farbuje się na rudo i zależy mi na prawdziwym rudym a nie czerwonym.
Naturalnie mam dość jasny brąz, a farbuje balsamem koloryzującym z henną (venita)
kolor miedziany i jestem zadowolona Nie pali włosów (tzn na pewno pali ale nie porównywalnie mniej niż zwykła farba), doskonale się po niej układają, błyszczą i w ogóle są prześliczne Problemem jest to że kolor dość szybko się wymywa, ale przy cenie 6zł/tubka która starcza mi na ok 3 razy można sobie pozwolić (masz włosy dłuższe ode mnie, ale podejrzewam że na 2 razy starczy ci na pewno)
Ojej, zrobiłam tutaj małe kwc ;p

Tak czy owak jeżeli jesteś zainteresowana rudościami- zapraszam na wątek o farbowaniu henną https://wizaz.pl/forum/showthread.php?threadid=42193
Marrrtaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 10:49   #13
Idia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Dzieki, ale bardziej zalezy mi na trwałym kolorze.
Sesn w tym, że nie wiem czy mam farbowac bo kolor mi sie caly czas spłukuje <nie jest to szampon tylko farba> lecz kolor jest taki jak był. I czy teraz powinnam użyc farby z rozjaśniaczem?
Idia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 13:44   #14
jagodka1802
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 581
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Teraz ja mam mocno rozjaśnione włoski z ciemnymi odrostami,a chciałabym mieć właśnie taki rudo-miedziany co myślicie o miedzi z garniera?albo jaką farbę polecacie?tak,zebym byla ruda a nie marchewkowa
jagodka1802 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 22:48   #15
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Minęło trochę czasu... więc może się uda

poczytałam trochę na kwc o farbach i Koleston bije wszystkie inne na głowę a marzy mi się wściekle rudy kolor a mam dosyć farb sklepowych które po 3 myciach zostają jedynie na ręczniku bądź wżerają się w wannę
Nigdy nie korzystałam z farb profesjonalnych dlatego doradźcie mi czy:
-rozjaśniacz zawsze musi być? a jeżeli tak to chyba ten najsłabszy skoro 99%włosów mam ciemno rude a reszta to ciemnoblond odrosty.
-czy jest jakaś różnica w użyciu? żeby włosów nie skatować

Albo może macie jakieś doświadczenia z inną profesjonalną farbą która pozwoli mi zostać piknym rudzielcem

Edytowane przez 201608170918
Czas edycji: 2009-04-14 o 22:49
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 17:10   #16
independent99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 367
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Cytat:
Napisane przez Idia Pokaż wiadomość
Teraz dziewczyny i ja Was troche pomęcze xD
Chciałam włosy w odcieniu rudego, ale oczywiście nie wyszły takie.
Farbowałam ok 4 tyg. temu farbą z l'oreal przy czym jak myję włosy to kolor cały czas schodzi. Włosy sa troche ciemne<pierwsze zdjęcie>, a chciałabym jaśniejsze cos w stylu tych następnych zdjęć
Na pierwszym zdjęciu masz piękny kolor
Dziewczyny, szukam właśnie czegoś podobnego. Do tego pory używałam bursztynu z castinga i byłam w miarę zadowolona, tylko że szukam czegoś trwalszego...
Zastanawiam się nad Wella Koleston, na KWC ma bardzo dobre opinie. Czy ktoś miał może do czynienia z tą farbą, a szczególnie z rudościami?
independent99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 21:32   #17
karolinaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jasnorude bez czerwieni...! SoColor?

Może późno, może nie. Miałam to samo, pragnęłam ostro rudego kolorku i mam. Zdjęcie wstawię pod koniec tygodnia i napiszę co i jak.
karolinaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.