Mężczyźni z krajów arabskich. - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-31, 18:58   #661
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

ana_alby chciałabym w przyszłości przeżywać coś podobnego
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 19:42   #662
ana_alby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 32
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

wobbly Zycze tego Tobie z calego serca Pozdrawiam
ana_alby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 20:02   #663
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Skad wiemy, ze jedne sa starsze, a drugie mlodsze? bo dzielimy je na Mekkanskie i Medynskie...proste..:cool :..swoja droga widze ze watek odzyl
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 10:02   #664
ana_alby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 32
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez ...:Rammka:... Pokaż wiadomość
Skad wiemy, ze jedne sa starsze, a drugie mlodsze? bo dzielimy je na Mekkanskie i Medynskie...proste..:cool :..swoja droga widze ze watek odzyl

Rammka Ty to wiesz ja to wiem ,ale ja stosuje sie do Twojego motto jest super .Pozdrawiam serdecznie .Ps gdzie jest to old city???
ana_alby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 13:22   #665
Shinn
Zakorzenienie
 
Avatar Shinn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 492
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

......
__________________


Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.



Edytowane przez Shinn
Czas edycji: 2015-06-16 o 17:50
Shinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 13:54   #666
Detonator
Raczkowanie
 
Avatar Detonator
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Za Twoimi plecami...
Wiadomości: 89
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Detonator wlasciwie nie rozumiem co chcesz mi udowodnic , co ma Twoja wypowiedz do mojego zycia ???
A ja chce Ci coś udowodnić? Wskazałem na różnice w pojmowaniu "po swojemu", a tego jak naucza Islam.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Co ma dr. jakis tam z arabii saudyjskiej czy ktos z iraku ??
Nie wiem czy rozumiem dobrze, że co innego muzułmanin z tamtych krajów a co innego w naszym regionie? Jeżeli dobrze zrozumiałem to moja odpowiedź brzmi, że od Hiszpanii po Wielka Brytanie mamy muzułmanów wyznających te same zasady co i tam i to w sporej ilości.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
(jak wiesz w iraku czy iranie so szici ,ktorzy wierza ze Ali byl poslancem nie Mohamed )
Oczywiście i wiele innych miksów. Tyle, że 'prawdziwi' muzułmanie to tępią czasami ścinając główki

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
W arabii saudyjskiej to ludzie ustanowili prawo interpretujac Koran czy hadisy ,bo gdzie w Koranie jest napisane ze kobieta nie moze prowadzic samochodu ????
Oczywiście, że tak. I teraz zależy jak to prawo zinterpretowano i czy nadano temu charakter trwały - religijny. Tu mowa o nowinkach współczesnych, ale przynajmniej 95% rzeczy już setki lat temu zinterpretowano, a dziś się to tylko przypomina i objaśnia.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Jestem szczesliwa ze swoim mezem ,ktory mnie szanuje ,nie smierdzi piwskiem jestem spelnona kobieta i jestem traktowana jak kobieta nie jak posprzaj ,wypierz ,ugotuj obiad a wczasie meczu pilkarskiego podaj browar .Pozdrawiam
Też nie oglądam meczy i nie poganiam mojej kobiety, a nic jej nie nakazuje, a nawet nie mam o nic pretensji Nie odnosiłem się też nigdzie do Twego męża

Cytat:
Napisane przez ...:Rammka:... Pokaż wiadomość
Skad wiemy, ze jedne sa starsze, a drugie mlodsze? bo dzielimy je na Mekkanskie i Medynskie...proste..:cool :
Oczywiście, że tak, i jest pewna chronologia nawet uznana kolejności Sur, ale o tym nikt postronnym nie mówi, chyba, że sam wspomni. A w języku polskim czegoś takiego już nie znajdziesz. Za to stosuje się bardzo często inne ciekawe argumenty "złego tłumaczenia" i inne

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
A to picie alkoholu jest dopuszczalne przez islam?
Nie, jest zakazane. W wielu krajach gdzie obowiązuje przynajmniej część Szariatu karą za to jest chłosta. Pijąc alkohol grzeszy się. Można też popełnić drugi przy tym grzech, modlić się po pod wpływem alkoholu.

Teraz mi się przypomniało, że słyszałem kiedyś opowieść iż muzułmanie od Polaków kupowali miód pitny gdyż jest inaczej robiony niż mówią to zakazy islamu. Nie wiem na ile to prawda, będę musiał to sprawdzić

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Detonatorze niestety nie przychyle sie do Twojej prosby. Jestem bardzo przywiazana do mojego "cycatego" avatara jak to okreslila jedna z zaprzyjaznionych wizazanek. Pozostaje mi jedynie miec nadzieje, ze nie odbije sie on niekorzystnie na Twoim zdrowiu.
To może boleć

Cytat:
Napisane przez Shinn Pokaż wiadomość
Mój tata był Irańczykiem - nie przypominam sobie, żeby bił moją mamę, poniżał i więził, zdradzał etc. Jak czytam te wszystkie uogólnienia na podstawie pobyty w Tunezji czy Egipcie, to się słabo robi

ale miło czytać, że są jeszcze osoby racjonalnie myślące.
Jak już na początku pisałem, nie chodzi o narodowość, ale o wyznawane wartości. Jeżeli wśród np. Irańczyków jest wielu fundamentalnych muzułmanów to nie znaczy, że wśród nie ma jakiegoś ukrywającego się liberała, albo chrześcijanina, ateisty itd. Opowieści wcale nie muszą być nieprawdziwe lecz nie można ich przerzucać na wszystkich nie rozeznając danego tematu.
__________________
Pamiętaj, większość problemów mamy na własne życzenie - konformizm, brak zasad, wybory bez wyborów, brak wiedzy itd.

Edytowane przez Detonator
Czas edycji: 2010-04-01 o 13:56
Detonator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 16:25   #667
Shinn
Zakorzenienie
 
Avatar Shinn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 492
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Detonator Pokaż wiadomość


Jak już na początku pisałem, nie chodzi o narodowość, ale o wyznawane wartości. Jeżeli wśród np. Irańczyków jest wielu fundamentalnych muzułmanów to nie znaczy, że wśród nie ma jakiegoś ukrywającego się liberała, albo chrześcijanina, ateisty itd. Opowieści wcale nie muszą być nieprawdziwe lecz nie można ich przerzucać na wszystkich nie rozeznając danego tematu.
rozumiem, rozumiem.
__________________


Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.


Shinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 17:08   #668
ana_alby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 32
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Detonator no wlasnie nie rozumiesz to nie Islam naucza to jest tylko interpertacja Islamu .Ja jestem muzulmanka i moj maz tez i dla nas nauki tego pana nie maja nic wspolnego z Islamem (interprtacja).Nie wiem czy wiesz ze w Islamie mozesz sobie wybrac nauczyciela ,ja jak i maj maz (jest z Egiptu) jak i nasza i jego rodzina nie zgadzamy sie z ta interpretacja .Nigdy nie spotkalam sie aby w Egipcie ktos uznawala nauki kogos tam z Arabii Saudyjkiej kiedy wszyscy wiedza ze krol lubi chlopcow .Pozatym to nie jest forum o religii i islamie i tak naprawde Twoja wiedza o islamie jest zerowa .Nie bede z Toba o tym dykutowac poniewaz Ty i tak tego nie zrozumiesz i nie narzucaj mi nauk kogos kto szkaluje Islam i nie zarzucaj mi ze nie wiem co to islam .Pozdrawiam serdecznie .Ps W Arabii Saudyjkiej jesli nie wiesz o tym krol wydal sobie ksiazke o prawie w islamie .Wiec zgodnie z Islamem nie muzulmaniem bo stawia siebie wyzej niz Allah ,uprawia sex z chlopcami,czyli jest gejem itp nie chce o tym dyskutowac .Temat dla mnie skonczony

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

i jeszcze jedno alkohol w Islamie jest zakazany nie nie znaczenie pod jaka postacia to jest tylko interpretacja zmiana Koranu to nie Allah zmienia tylko ludzie ktorzy oszukuja siebie nie Allah ,poniewaz on widzi i jezeli ktos mowi ze w Polsce moze pic bo Allah nie widzi albo ze moze pic kiedy jest ciemno to nie Islam tylko glupota i niewiedza .Tak samo jak samobojcy .Samobojsto jest zakazane jest haram .Ci co sie wysadzaja popelniaja grzech i nie so muzulmanmi.Powiedzialam Tobie ze jest pelno muzulmanow tylko z nazwy .prawdziwych jest niewielu.Jak mozna powiedziec o kims ze jest muslim , kto modli sie do Imana a nie do Allah ???? Ale powiedz mu ze nie jest muslim to cie bedzie chcial zabic co jest sprzeczne z Islamem tez
ana_alby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 17:41   #669
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

niepokoi mnie to ze muzulmanie w europie wymagaja dla siebie praw i przywilejow sami nie dajac za wiele od siebie.

nie chce zeby w polsce byly getta arabskie jak we francji gdzie biala kobieta nie powinna sie zapuszczac
nie chce zeby bylo tak jak zdarza sie w niemczech-getta turkow ktorzy nie ucza sie nawet niemieckiego , dalej mysla ze sa w turcji/algierii itd

moze wydawac sie to malo zwiazane z tematem ale rozbija sie nie tylko o relacje kobieta/mezczyzna tylko relacje religijne, kulturalne,swiatopogladow e
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.

Edytowane przez kennedy
Czas edycji: 2010-04-01 o 17:42 Powód: dopisek
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 17:43   #670
Shinn
Zakorzenienie
 
Avatar Shinn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 492
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
niepokoi mnie to ze muzulmanie w europie wymagaja dla siebie praw i przywilejow sami nie dajac za wiele od siebie.

nie chce zeby w polsce byly getta arabskie jak we francji gdzie biala kobieta nie powinna sie zapuszczac
nie chce zeby bylo tak jak zdarza sie w niemczech-getta turkow ktorzy nie ucza sie nawet niemieckiego , dalej mysla ze sa w turcji/algierii itd
No, ale skąd masz pewność, że jeśli u nas będzie jakieś tam getto to będzie tak samo jak we Francji, to właśnie jest uogólnianie
__________________


Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.


Shinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 17:48   #671
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

nie mam pewnosci ale wydaje sie to mozliwe bardziej niz to ze nagle zaczna przyjezdzac sami muzulmanie ktorzy chca sie spolszczyc i wtopic w nasz kulture prawda?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 19:17   #672
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Rammka Ty to wiesz ja to wiem ,ale ja stosuje sie do Twojego motto jest super .Pozdrawiam serdecznie .Ps gdzie jest to old city???
ana_alby - Rabat

Detonator- Mylisz tradycje i kulture krajow arabskich z Islamem...ogladanie paru filmow dokumentalnych nie wystarczy. Osobiscie mecza mnie te "utarczki" slowne, religijne, kulturowe etc. w tym watku, ktory jest o FACETACH skupmy sie wiec na plotkowaniu

__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 23:55   #673
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

ana_alby dziękuję.

yh. uwielbiam czytać słowa wszystkowiedzącychnajlepi ej.
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 08:55   #674
Detonator
Raczkowanie
 
Avatar Detonator
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Za Twoimi plecami...
Wiadomości: 89
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Detonator no wlasnie nie rozumiesz to nie Islam naucza to jest tylko interpertacja Islamu.
Tak wiem, zawsze ktoś sobie jakoś przetłumaczy. czyli nie ma jednoznacznej nauki Islamu? Każdy sobie rzepkę skrobie? Tylko że większość z muzułmanów takie coś odrzuca. Oczywiście jest pewna grupa tak jak Ty piszesz, ale to mniejszość. Poza tym jak "zinterpretować" wiele nauk Proroka Mahometa? Wycinanie w pień pokonanych, traktowanie gorzej niewiernych, twierdzenie, ze ktoś nie jest muzułmaninem jak się przyjaźni z niewiernym... to wszystko znajdziesz w Koranie. Tak wiem, interpretacja... Problem w tym, że skutki tych 'interpretacji" są często bardzo... zabójcze.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Ja jestem muzulmanka i moj maz tez i dla nas nauki tego pana nie maja nic wspolnego z Islamem (interprtacja).
Ja nie podałem "jednego pana" tylko kilku, a także fragmenty podane są Hadisów - Hadisy to też interpretacja co i jak się w nich wyczyta? Poza tym pewnie dla tych panów to Ty nie masz nic wspólnego z islamem i między Wami taka różnica, że oni używają siły cytując Mahometa.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wiesz ze w Islamie mozesz sobie wybrac nauczyciela ,ja jak i maj maz (jest z Egiptu) jak i nasza i jego rodzina nie zgadzamy sie z ta interpretacja.
Tyle, że większość muzułmanów - szyici i sunnici nie zapominając o wahhabitach - twierdzi odwrotnie do Twoich interpretacji - a mnie interesują skutki tychże "interpretacji".

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkalam sie aby w Egipcie ktos uznawala nauki kogos tam z Arabii Saudyjkiej kiedy wszyscy wiedza ze krol lubi chlopcow
Może nie uznają nauk kogoś z Arabii Saudyjskiej, nie wiem, może i nie, może i tak. Wiem natomiast jak chociażby w ostatnim roku z rąk "źle interpretujących muzułmanów" ginęło, porywanych było, palono mieszkania i sklepy niejednokrotnie przy bierności egipskiej policji chrześcijańskich Koptów. Może i na całym świecie każdy może wybrać swojego nauczyciela Islamu, ale i na całym świecie czy to w Egipcie, Kaszmirze, wyspach oceanii, Libii, Sudanie, i wielu innych krajach dochodzi do walk ze strony muzułmanów - zapewne źle interpretują Koran, tak wszędzie sami z siebie, niezależnie. Nie wymieniłem krajów gdzie Islam dominuje bezwględnie - Irak, Iran, Pakistan itd - gdzie chrześcijanie i wyznawcy innych religii lub ateiści wieja lub się ukrywają by przeżyć.

A co do króla który lubi chłopców... no niech któryś zwykły obywatel tam publicznie polubi chłopców to zobaczymy czy długo pożyje =) Co ciekawe dziewczynek to nie dotyczy, bo można wziąć zonę w wieku 6 lat a nawet wcześniej, i wszystko ok.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Pozatym to nie jest forum o religii i islamie i tak naprawde Twoja wiedza o islamie jest zerowa .Nie bede z Toba o tym dykutowac poniewaz Ty i tak tego nie zrozumiesz i nie narzucaj mi nauk kogos kto szkaluje Islam i nie zarzucaj mi ze nie wiem co to islam.
No tak bo się nie znam... i wszystko jasne, argument zabójczy.

Wiesz... skoro tu mowa o facetach z tamtych krajów to czemu chcesz wątek wysterylizować z religii? Wszak większość z nich to muzułmanie. Nie wiem... wolicie tylko rozmawiać o ich gabarytach i czułych słówkach? Sorry ale ten temat zaczyna coraz bliżej dotykać moich znajomych i nie mam zamiaru milczeć tym bardziej jak widzę skutki wyznawanych wartości, które płyną z religii, tej religii.

Możesz mnie uznać za buca i tyle. Nie chcesz nie dyskutuj, jeżeli jednak pojawią się zapytania w temacie to chętnie wyrażę swę zdanię. Tym bardziej, że jeżeli ja się mylę to tylko głupoty plotę i nic wielkiego się nie stanie poza ośmieszeniem się, jeżeli jednak ja się nie mylę lecz Ty to ręka noga mózg na ścianie bo to nie Ty poniesiesz konsekwencje swego "pozytywnego" przedstawienia islamu.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Pozdrawiam serdecznie .Ps W Arabii Saudyjkiej jesli nie wiesz o tym krol wydal sobie ksiazke o prawie w islamie .Wiec zgodnie z Islamem nie muzulmaniem bo stawia siebie wyzej niz Allah ,uprawia sex z chlopcami,czyli jest gejem itp nie chce o tym dyskutowac .Temat dla mnie skonczony

No i co z tego? Jest wielu pseudo islamistów w jedną i drugą stronę, i? Zresztą ten Król żyje jak widać zgodnie z Twoją zasadą bo... "interpretuje".

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno alkohol w Islamie jest zakazany nie nie znaczenie pod jaka postacia to jest tylko interpretacja zmiana Koranu to nie Allah zmienia tylko ludzie ktorzy oszukuja siebie nie Allah ,poniewaz on widzi i jezeli ktos mowi ze w Polsce moze pic bo Allah nie widzi albo ze moze pic kiedy jest ciemno to nie Islam tylko glupota i niewiedza.
No i gdzie tu Twoja wolność interpretacji? Czemuś taka stanowcza? Czyżby jednak chciała przyznać, że nie jest tak jak się broniłaś? Cóż za wybiórczość... Tak alkohol jest zakazany, o tym pisałem wyraźnie wyżej. Natomiast przypomniał mi się motyw próby jego obchodzenia. I tylko tyle.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Tak samo jak samobojcy .Samobojsto jest zakazane jest haram .Ci co sie wysadzaja popelniaja grzech i nie so muzulmanmi.
Napisałaś i prawdę i kłamstwo zarazem. Prawdą jest, że samobójstwo jest grzechem, jak najbardziej! Ale walka jest jak najbardziej wskazana! Jeżeli więc wojownik walczący dla Allaha i sprawy Islamu przy okazji jako skutek zginie to nie jest to samobójstwo.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Powiedzialam Tobie ze jest pelno muzulmanow tylko z nazwy .prawdziwych jest niewielu.Jak mozna powiedziec o kims ze jest muslim , kto modli sie do Imana a nie do Allah ???? Ale powiedz mu ze nie jest muslim to cie bedzie chcial zabic co jest sprzeczne z Islamem tez
A jak Ty mi udowodnisz, że to Ty reprezentujesz ten 'właściwy' Islam? Masz coś poza własnymi słowami? Nie chcesz dyskutować, ok, ale tak samo wielu muzułmanów określa takich jak Ty tymi samymi argumentami co Ty stosujesz. Cóż jechałem kiedyś na stopa z muzułmaninem bardzo fajnym, bo był liberalnym, pokojowym itd... ale czy taki jest Islam? Twierdzę, że nie i tak twierdzi większość muzułmanów.

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
niepokoi mnie to ze muzulmanie w europie wymagaja dla siebie praw i przywilejow sami nie dajac za wiele od siebie.
To jest problem demokracji i socjalizmu, dlatego nie jestem demokratą i socjalistą

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
moze wydawac sie to malo zwiazane z tematem ale rozbija sie nie tylko o relacje kobieta/mezczyzna tylko relacje religijne, kulturalne,swiatopogladow e
Dlatego ja twierdzę, że światopogląd zaraz za miłością ma ogromne znaczenie w związku, jeżeli ma to być udany związek.

Cytat:
Napisane przez Shinn Pokaż wiadomość
No, ale skąd masz pewność, że jeśli u nas będzie jakieś tam getto to będzie tak samo jak we Francji, to właśnie jest uogólnianie
Może i uogólnianie, a może i zmysł obserwacji? Przykłady z Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii pokazują, że wszędzie kolejność rozwoju jest ta sama. Dobra, możesz przecież wskazać miejsce gdzie w ostatnich 10-15 latach pojawili się muzułmanie, a nie było takiej alienacji ich od reszty.

Cytat:
Napisane przez ...:Rammka:... Pokaż wiadomość
ana_alby - Rabat

Detonator- Mylisz tradycje i kulture krajow arabskich z Islamem...ogladanie paru filmow dokumentalnych nie wystarczy. Osobiscie mecza mnie te "utarczki" slowne, religijne, kulturowe etc. w tym watku, ktory jest o FACETACH skupmy sie wiec na plotkowaniu
Może Cię i męczą, ale w zasadzie może niech ktoś napisze do jakich części aspektów faceta chcecie o nich rozmawiać?

Poza tym jak już chcesz mnie krytykować to racz zauważyć, że nie podałem "filmów dokumentalnych" tylko wypowiedzi uczonych muzułmańskich emitowanych w krajach arabskich. Jak juz to zauważysz to wróć i spraw mi manto.

Cytat:
Napisane przez wobbly Pokaż wiadomość
ana_alby dziękuję.

yh. uwielbiam czytać słowa wszystkowiedzącychnajlepi ej.
Ja również uwielbiam czytać wypowiedzi osób które uwielbiają czytać ludzi wszystkowiedzących i którzy to w zasadzie podają jako główny 'argument'... Uwielbiam również słuchać jak to mało 'wiem', jak to gówno 'wiem', a w ogóle to moja wiedza jest zerowa... uwielbiam takie "argumenty" zwłaszcza jak podaję konkrety i źródła. A nauczyłem się z tą pogardą dla odmiennego zdania żyć już we własnym domu gdzie nic poza "mądrością" opartą na sloganach "a co ty możesz wiedzieć" nie umiano przedstawić. To tylko mnie mobilizowało do szukania i podawania konkretów. Ale nawet na wielu pokazanie "czarnego na białym" nic nie znaczy i może ci dalej powtarzać swoje jak mantrę. Ale mantra nie dla mnie, wybaczcie
__________________
Pamiętaj, większość problemów mamy na własne życzenie - konformizm, brak zasad, wybory bez wyborów, brak wiedzy itd.
Detonator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 03:55   #675
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Detonator spuszczam manto ....walnales kilka sporych bledow...popraw widze, ze lubisz sie zaglebiac w temat wiec powinienes znalezc o co mi chodzi. Podaj uczonych, podaj z jakiej szkoly sie wywodza i czy chodzilo ci o sunnickich czy szyickich, a pozniej mozemy sobie polemizowac...ale na priv, bo sie watek zasmieca tematami omowionymi juz duzo wczesniej Samo sprowadzanie tematu do kwesti czysto religijnych jest conajmniej plytkie...ale to moje subiektywne odczucie.


__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 13:08   #676
ana_alby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 32
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Nie wiem... wolicie tylko rozmawiać o ich gabarytach i czułych słówkach ?

Detonator uwazaj na to co mowisz .Wy ??? to znaczy kto?? Ja ??? Buc to malo powiedziane i to wszystko co mam Tobie do powiedzenia .........i ta sloma z butow wystaje .Prawdziwy polski facet .Zalosne
ana_alby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 00:27   #677
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Nie wiem... wolicie tylko rozmawiać o ich gabarytach i czułych słówkach ?

Detonator uwazaj na to co mowisz .Wy ??? to znaczy kto?? Ja ??? Buc to malo powiedziane i to wszystko co mam Tobie do powiedzenia .........i ta sloma z butow wystaje .Prawdziwy polski facet .Zalosne
A wtrace sie, sama jestem z muzulmaninem, ale zgadzam sie z Detonatorem, nie wiem o co Ci chodzi z tym typowym polskim facetem, ktorym rowniez jest twoj brat, ojciec czy dziadek. rownieez denerwuje mnie ta kultura pijanstwa w PL, ale skoro tak sie oburzamy na generalizowanie i wrzucanie muzulmaninow do jednego worka, to nie robmy tego samego z Polakami.

A czemu zgadzam sie z Detanatorem, bo pisze prawde taki jest Islam, i to ze moj czy twoj TZ nie jest taki jak opisany typowy muzulmanin (moj jest muzulmaninem poprzez urodzenie, nie praktykuje) to nie znaczy ze to nie istnieje, ja mam oczy otwarte i tez obawiam sie zalania Europy ludzmi ktorzy nienawidza i nie zgadzaja sie z naszymi wartosciami i chca zyc tutaj wedlug szariatu, co nie przeszkadza im zyc za europejskie pieniadze otrzymywane co miesiac od "szatanskich" rzadow za siedzenie w domu i nie robieniem nic poza narzekaniem na europejczkow. Ufam mojemu TZtowi znam jego i jego rodzine na tyle, ze wiem kim jest i mam tylko nadzieje, ze kazda tutaj dziewczyna w zwiazku z muzulmaninem tez tak czuje, co nie znaczy, ze nie powinnysmy zapominac czym jest islam i "ufac, ale sprawdzac"
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 12:57   #678
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

co do stereotypów.
byłam w arabskim kraju już dwa razy, w lipcu czeka na mnie następny pobyt
Polacy są postrzegani jako pijacy .

moja mama kiedyś (żartem) powiedziała do Araba "nie pal".
a on na to: nie bo ty pijesz


niektórzy uważają, że to oczywiste, że każdy Polak pije.

z mojej rozmowy z przyjacielem z Tunezji, Najehem, też wywnioskowałam jego poglądy na nasz temat.
prosto z mostu pytał (z ogromnym przekonaniem w głosie) czy moi rodzice są alkoholikami.
a ja nie wiedziałam o co mu chodzi i czemu jest tego taki pewny
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 14:29   #679
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

bylam w tunezji tez 2 razy i bardzo mi sie podobalo.
chetnie pojade znowu.

oczywiscie ze sa polacy ktorzy pija za duzo ale co to zmienia? co to wnosi do tematu?

osobiscie w hotelu bawilam sie z grupka rosjan polakow i dwoma chlopakami z algierii ktorzy byli swietnie wychowani. fajnie ze nie pija alkoholu mimo to umieli sie z pijacymi dobrze bawic.

jak ktos jest inteligentny to rozumie ze alkohol jest dla ludzi. jak jest muzulmaninem i nie pije to ja to szanuje
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 15:19   #680
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

w sumie to nie wiem co to wnosi, tylko się wypowiedziałam
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 10:20   #681
Ezechiel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

rasizm - post usunięto

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-06-04 o 06:57
Ezechiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 00:56   #682
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Ezechiel kultura nie pozwala mi zwyzywać Cię od najgorszych
...
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 11:38   #683
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

A ja jestem ciekawa, jak skończyła się historia Babi44
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 11:14   #684
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

szkoda, ze juz nikt tutaj się nie udziela
utrzymuję kontakt z paroma arabami, których poznałam na wakacjach, teraz kontakt jest czysto internetowy, ale oni są inni, naprawdę
wybuchowi, szybko wpadają w gniew, kiedy ja usiłuję się czegoś dowidzieć, pada odpowiedź "nieważne", tajemniczy, chcą wiedzieć o tobie jak najwiecej, ale sami o sobie...już tyle nie powiedzą. nie próbuję uogólniać, mówię tylko o tym, co zaobserwowałam.
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 15:02   #685
delilahinsomnia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Shinn Pokaż wiadomość
Mój tata był Irańczykiem - nie przypominam sobie, żeby bił moją mamę, poniżał i więził, zdradzał etc. Jak czytam te wszystkie uogólnienia na podstawie pobyty w Tunezji czy Egipcie, to się słabo robi

ale miło czytać, że są jeszcze osoby racjonalnie myślące.

Dokładnie
delilahinsomnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 16:23   #686
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez delilahinsomnia Pokaż wiadomość
Dokładnie

każdy człowiek jest jaki jest Niezalęznie od kraju, rasy, kultury
Jak widzę gadanie o tym że arabowie różne rzeczy robią z kobietami to słabo mi się robi. Czasem się tak dzieje ale przeciez nie zawsze
To tak samo jak arabowie by gadali o polakach "nie jedźcie tam bop tam pijaki walają się na ulicach, wszyscy są brudni, śmierdzący, kradnący:ma d:
Przestańcie z takim czymś jest 21 wiek, w razie czego można znaleść pomoc
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 19:12   #687
Shinn
Zakorzenienie
 
Avatar Shinn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 492
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez delilahinsomnia Pokaż wiadomość
Dokładnie


Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
każdy człowiek jest jaki jest Niezalęznie od kraju, rasy, kultury
Jak widzę gadanie o tym że arabowie różne rzeczy robią z kobietami to słabo mi się robi. Czasem się tak dzieje ale przeciez nie zawsze
To tak samo jak arabowie by gadali o polakach "nie jedźcie tam bop tam pijaki walają się na ulicach, wszyscy są brudni, śmierdzący, kradnący:ma d:
Przestańcie z takim czymś jest 21 wiek, w razie czego można znaleść pomoc
Możliwe, że niektórzy zaobserwują daną sytuację i później opierają wszystkiego swoje argumenty na niej. I tak powstają uogólnienia.
__________________


Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.


Shinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 21:27   #688
delilahinsomnia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
każdy człowiek jest jaki jest Niezalęznie od kraju, rasy, kultury
Jak widzę gadanie o tym że arabowie różne rzeczy robią z kobietami to słabo mi się robi. Czasem się tak dzieje ale przeciez nie zawsze
To tak samo jak arabowie by gadali o polakach "nie jedźcie tam bop tam pijaki walają się na ulicach, wszyscy są brudni, śmierdzący, kradnący:ma d:
Przestańcie z takim czymś jest 21 wiek, w razie czego można znaleść pomoc
Zgadzam się w pełni. Prawda jest taka że są ludzie i 'ludzie' niezależnie od kraju, pochodzenia itd. Mówi się, że Arabowie biją swoje żony, są tacy niedobrzy itd. Prawda - zdarzają się i tacy - lecz nie tylko tam! Ale. Ale nie wszyscy. Polacy? Święci? Wcale nie - i to nie tylko Polacy, Francuzi - jakikolwiek kraj czy kawałek miejsca na ziemi zamieszkany przez ludzi. Nie tylko Arabowie są źli. A środki masowego przekazu? To one w większości powodują niewiedzę oraz budują strach przed czymś co wcale takie nie musi byc, więc osoby które nie były w danym kraju, nie miały styczności z daną, że tak to określę - 'grupą' naprawdę mają niewielkie pojęcie. Myślę że wiele osób może mnie poprzec, i potwierdzic że świat widziany 'okiem telewizora' jest zupełnie inny niż świat widziany poprzez pryzmat własnej osoby. Serdecznie Was pozdrawiam
delilahinsomnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 08:14   #689
Detonator
Raczkowanie
 
Avatar Detonator
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Za Twoimi plecami...
Wiadomości: 89
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez delilahinsomnia Pokaż wiadomość
Zgadzam się w pełni. Prawda jest taka że są ludzie i 'ludzie' niezależnie od kraju, pochodzenia itd. Mówi się, że Arabowie biją swoje żony, są tacy niedobrzy itd. Prawda - zdarzają się i tacy - lecz nie tylko tam! Ale. Ale nie wszyscy. Polacy? Święci? Wcale nie - i to nie tylko Polacy, Francuzi - jakikolwiek kraj czy kawałek miejsca na ziemi zamieszkany przez ludzi. Nie tylko Arabowie są źli.
Ja osobiście nie pisałem o pochodzeniu genetycznym, rasie czy etniczności. Pisałem o islamie, niezależnie od powyższego.

Ja wiem, że żyjemy w czasach usprawiedliwiania i głaskania wszystkiego, ale może zastanowisz sie czasem nad chociaż liczbami, np. w Norwegii liczbą gwałtów i kto je popełnia: Daily Telegraph, a na dniach miały zamieszki we Francji w Genewie po tym jak policjanci zastrzelili przestępce, który dokonał napadu z bronią w ręku, a po jego pogrzebie w... meczecie muzułmanie wylegli na ulice atakując policję. Ale to przecież i u nas się zdarza(?) ze strony katolików i ateistów... ;-)

I po co usprawiedliwiasz kogokolwiek kimkolwiek innym? Jakiś kompleks?

Cytat:
Napisane przez delilahinsomnia Pokaż wiadomość
A środki masowego przekazu? To one w większości powodują niewiedzę oraz budują strach przed czymś co wcale takie nie musi byc, więc osoby które nie były w danym kraju, nie miały styczności z daną, że tak to określę - 'grupą' naprawdę mają niewielkie pojęcie. Myślę że wiele osób może mnie poprzec, i potwierdzic że świat widziany 'okiem telewizora' jest zupełnie inny niż świat widziany poprzez pryzmat własnej osoby. Serdecznie Was pozdrawiam
Dla Twojej wiadomości serwisy zachodnie baaardzo dużo przemilczają o tym co się dzieje np. na bliskim i dalszym wschodzie, tego co złe albo niepoprawne politycznie. Nie dziwią Cię zapewnienia jakie się pojawiały i nadal pojawiają, że "to nie islam" tylko jacyś fanatycy.

A Arabowie to również wyznawcy wielu innych religii lub ateiści. Problem w tym, że jednak wśród nich większość to muzułmanie. I nie wszyscy muzułmanie to Arabowie, a jakieś 20%.
__________________
Pamiętaj, większość problemów mamy na własne życzenie - konformizm, brak zasad, wybory bez wyborów, brak wiedzy itd.

Edytowane przez Detonator
Czas edycji: 2010-07-22 o 10:21
Detonator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 20:37   #690
bejbe1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Detonator jesteś jak kubeł zimnej wody i bardzo dobrze . Ja mam właśnie mały problem a Ty myślę że mi pomożesz. Przyznam się bez bicia że jestem lekko uprzedzona do innych nacji wyznań idt. no tak mam i się tego nie pozbędę. I jak zawsze Bozia musiała mnie za to pokarać Byłam sobie niedawno w kraju muzułmańskim przez pierwszy tydzień to płakałam nie mogłam znieść tych natrętów, ale znalazłam takiego jednego byka dzięki któremu nikt z tambylców nawet się do mnie nie uśmiechnął wakacje zaczęły mi się nawet podobać no i tutaj dochodzimy do sedna sprawy bo nawet polubiłam tego byczka okazało się że ma podwójne obywatelstwo mieszka w europie i jest bogaty (hehe nie jestem materialistką to uwaga do ewentualnej twojej uwagi że chce się wzbogacić moim kosztem), co prawda trochę mi przeszkadza jego ciemniejsza karnacja i te diabelskie oczy ale nadrabia charakterem. jego bracia (2) również mieszkają w europie i mają żony europejki. Problem w tym że na pewno jest muzułmaninem. Detonator oświeć mnie i powiedz co myślisz o takim muslim co mieszka w europie będą z niego ludzie ?? możesz jechać po mnie jak chcesz tylko wypowiedz się szczerze,. PS pytam Ciebie bo Ty na pewno nie jesteś zakochaną polką w arabskim królewiczu a wiedzę o nich jakąś tam masz z tego co widzę. Jest możliwe że są tacy co są mniej religijni czy tylko udają i później zafunduje mi życie hardcorowe
bejbe1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-25 17:45:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.