Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-07, 13:34   #211
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Cytat:
Napisane przez Midi
Właśnie zajrzałam na stronę Fitomedu - ale nie znalazłam tam żadnego hydrolatu
Czy ja coś źle zrozumiałam...? Czy go akurat nie mają? Ale nie ma nie tylko w sklepie, w ogóle w ofercie nie ma takiego preparatu. Jak on się dokładnie nazywa?
Kate30, a dlaczego mam odczekać 15 minut? Myślałam, że toniki natychmiastowo zmieniają pH skóry i przed nałożeniem kwasów nie trzeba czekać. Ta przerwa to chyba jest wymagana, kiedy się nie stosuje toniku, wtedy skóra musi mieć czas sama wrócić do pH sprzed mycia. Ale może ja coś mylę... Trochę to off topic, ale może mi wyjaśni jakaś dobra dusza?
To już ci Hexxana odpowiedziała, przerwa jest wskazana, z wyjątkiem opisanego przez nią przypadku, tj. gdy znasz ph toniku.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 14:59   #212
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Dziewczyny, a z tą przerwą to nie było tak, że kwas nałożony na wilgotną skórę mocniej migruje w głąb zwiększając ryzyko podrażnień i dlatego trzeba odczekać?
Ja nakładam płyn różany, odczekuję i Diacneal, jak na razie duet się sprawdza
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 15:02   #213
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

OK, dzięki. Myślałam, że nawet jak nie znam pH, to ono i tak jest odpowiednie, żeby zakwasić cerę Spróbuję od dziś robić przerwę ( i wtedy to już będę w łazience spędzać godzinę, a nie 45 min. ).
Przejrzałam sobie wszystko na obu stronach i chyba dołączę do wielbicielek Fitomedu, bo brzmi to wszystko bardzo zachęcająco
A używała któraś z Was wody oczarowej?
A czy woda różana 100% sprawdzi się przy cerze mieszanej (z tendencją do silnego wysychania, ale tylko po bokach)?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 15:23   #214
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Na pewno się sprawdzi. To jest tak delikatny preparat, że nie powinien spowodować jakiegoś nadmiernego tłuszczenia się cery.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 20:06   #215
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Witajcie Wizażanki
Ja "przygode" z Fitomedem zaczęłam około dwa lata temu....Dzięki Wizażowi i KWC
Obecnie mam wyrobione zdanie na teamt wszystkich kosmetyków jakie maja w ofercie...

-W łazience stoi rząd 500ml butli z szamponem takim i takim,balsamem do cial,odzywka,plynem do kapieli i zelme pod prysznic.

-Od bardzo dawna uzywam tez płynów do twarzy(różany,jaśminowy-niestety nie ma go juz w ofercie,a był nawet lepszy od rożanego-bojkotujcie mailami,może go przywróćą)


-od kiedy powstala strona http://www.kosmetykanaturalna.pl/ zamawiam hydrolat różany: i tu małe wyjasnienie...wiele Was pyta, czy aby to jest łagodne i porównuje do toniku..Ja bym sie zastanawiala przy kupnym toniku,czy aby lagodny i nie podrania zwłaszcza,że jest to zlozony produkt z konserwantami,barwnikami, syntetycznymi substancjami zapachowymi i syntetycznych substancjach tonizujaco-nawilżajacych...Ja bym sie bala cos takiego nalozyc na moja wrazliwa skore(oczywisćie to moje zdanie,każdy może mieć różne)...to taka mala dygresja,..A hydrolat różany to jest produkt destylacji platkow roz,poza olejkiem oczywiscie...Czysta Natura!Bez konserwantow,zadnych dodatkow,czysta "woda" rożana..nie olejek rozcienczony woda(jak pseudo woda różana w Pollenie Aromie za prawie 40zl!!do tego z konserwantami!!!),tylko bogaty w cenne skladniki HYDROLAT-zaden drogeryjny tonik nie dorowna w dzialaniu wodzie różanej(Dermika ma w swojej ofercie Rosarium tonik różany i to jest 100%hydrolat z rosa damascena)Od przemiłej Pani Anny Kołodziejczak dowiedzialam sie pochodzenia hydrolatu z http://www.kosmetykanaturalna.pl/ .Otóż importuja te wode z krainy Rosa Centifolia(roża stulistna)-z Francji...a Francja slynie z produkcji olejku rózanego z gatunku rosa centifolia jak Bułgaria z rosa damascena.Jest to wiec hydrolat najwyzszej jakosci,nierozcieńczny,ni ekonserwowany chemicznie.

Troszke sie rozpisalam...
Polecam też wode oczarowa 100%-hydrolat oczarowy,oraz wszelkie ziołka..i naturalne komponenty do domowych "mikstur"

Za kazdym razem jak cos zamawiam,podziele sie uwagami dostaje jakis gratis,probki i mikronizowane ziólka..a jak kiedys zapomnieli wlozyc mi zamowiony plyn do twarzy...to po tygodniu dostalam niespodzianke-dwa plyny na przeprosiny za darmo!!!!
Jeszcze nie spotkalam sie do tej pory z firma,która tak dbalaby o klienta,tak szanowała(zameczalam ich tysiacami pytań o sklady,pochodzeni, a oni zawsze zyczliwie odpowiadali na moje pytania)

Dołącam wiec do "Klubu Sympatyków FITOMEDU" i będe na bieżacą dzielic sie wrazeniami.

aha...balsam do ciala wyleczyl mnie z ciaglego luszczenia naskorka,malych alergicznych wysypek i ujedrnil cialo..to najlepszy balsam jaki kiedykolwiek mialam!w koncu nie mam szorstkiej skory(ta alantoina roślinnna...)

Pozdrawiam wszystkie Wizażanki

UWAGA NOWOŚĆ!Fitomed zjaac sie produkcja prawdziwie naturalnych kremow do twarz http://www.kosmetykanaturalna.pl/ i tam jest zakladka kremy...
Doczekalam sie!
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 20:10   #216
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

O hydrolacie rożanym szerzej:


Naturalna esencja z płatków róż, woda różana, pozostałość po destylacji olejku różanego. Jest bogata w bioflawonoidy (np. kwercytrynę) oraz lotne olejki eteryczne. Działa antyseptycznie, przeciwzapalnie, tonizująco. Oczyszcza, poprawia napięcie skóry, nadaje jej zdrowy koloryt. Nie narusza naturalnego płaszcza ochronnego skóry, w formie nie zmienionej jest idealnym, luksusowym tonikiem do każdego typu cery, łącznie z wrażliwą i unaczynioną. Woda różana jest też doskonałym środkiem do okładów na zmęczone powieki i spojówki. Działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia oczu. Charakteryzuje się wspaniałym zapachem poprawiającym natychmiast samopoczucie.
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 20:16   #217
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

ja juz na zamowienie zbieram kaske a dziewczyny powiedzcie jak jest z zapachem szamponow odzywek i balsamu do ciala??
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-07, 20:20   #218
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Podczas destylacji olejków eterycznych powstają jako produkty uboczne tzw „wody roślinne” lub „hydrolaty”. Zawierają one do 1% olejków eterycznych. Hydrolaty mają właściwości dezynfekujące, tonizujące, zwiększają zawartość wilgotności skóry, przygotowują ją do lepszego wchłaniania substancji czynnych i lipidów. Hydrolat różany polecany do skóry suchej i dojrzałej ma działanie: pielęgnujące, oczyszczające, regulujące, chłodzące i harmonizujące
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 20:29   #219
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

WODY KWIATOWE - HYDROLATY

Olejki eteryczne zawierają skoncentrowane esencje roślin, lekką, lotną formę. Podczas destylacji eterycznych olejków powstają jako produkty uboczne tzw. "wody roślinne" lub "hydrolaty". Zawierają one do 1% olejków eterycznych. Primavera proponuje wody kwiatowe bądź roślinne wolne od syntetycznych związków konserwujących i innych dodatków.
Hydrolaty mają właściwości dezynfekujące, tonizujące, zwiększają zawartość wilgotności skóry, przygotowują ją do lepszego wchłaniania substancji czynnych i lipidów.
Hydrolaty nadają się znakomicie do:
  • pielęgnacji twarzy i włosów
  • do kompresów
  • do odświeżania w czasie podróży
  • do mieszania z naturalnymi perfumami
  • jako wody po goleniu
  • jako składniki nawilżające w mleczkach i tonikach kosmetycznych
  • jako składniki do lamp zapachowych dla małych dzieci
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 23:41   #220
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Pieknie Narnijkar napisalas,wyczerpujaco w kazdym calu-widac,ze juz jakis czas masz do czynienia z Fitomedowym Cudem i musze przyznac Ci racje,ze potrafia dbac o klienta;komunikacja bez zarzutu a jakosc kosmetykow jest na bardzo dobrym poziomie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 06:28   #221
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Wow Narnijkar! Ale nas oświeciłaś. Dzięki za wyczerpujące informacje.
Wobec tego jeszcze jedno pytanie. Co z tą wodą oczarową, z czego ona jest robiona i jakie ma właściwości?
Z góry dzięki za odp.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-08, 07:49   #222
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Oczar Wirginijski:
http://www.antyseptyk.neostrada.pl/opis-dzialania.html

tu http://www.oczar.pl/oczar_tekst.html piszą:
"W kosmetyce wyciągi z Oczaru używa się do produkcji kremów, toników, maseczek, zwłaszcza do cery zanieczyszczonej, z zamkniętymi porami, oraz do cery wrażliwej na zimno, wilgoć, z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, alergicznej. Produkowane są również balsamy do ciała i szampony do włosów."

Oraz opis wody oczarowej ze strony Kosmetyki Naturalnej:
Ma swoisty mocno ziołowy zapach. Jest produktem destylacji liści lub kory drzewa oczarowego z parą wodną. Oczar jest nazywany także meksykańskim drzewem magicznym, a jego działanie od dawna jest w kosmetyce cenione. Nikt kto regularnie używa wody oczarowej nie zaprzeczy temu. Woda oczarowa jest znakomitym środkiem do odświeżania i nawilżania skóry tłustej z rozszerzonymi porami oraz wrażliwej. Łagodnie ściąga pory, tonizuje oraz posiada właściwości przeciwzapalne. Z wyglądu jest zwykłą bezbarwną cieczą. Podczas kontaktu ze skórą ma jedwabisty połysk. Zalecana jest bez rozcieńczania.

Ja już zamówiłam, teraz czekam na paczkę
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 08:40   #223
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Question Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Na płynie różanym jest napisane, że zawiera wit. C. Czy wiecie coś o tym więcej? Bo może ten płyn zastąpiłby serum z wit. C lub kremik z wit. C o działaniu przeciwzmarszczkowym????? ????
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 10:33   #224
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Cytat:
Napisane przez crumb
Oczar Wirginijski:
http://www.antyseptyk.neostrada.pl/opis-dzialania.html

tu http://www.oczar.pl/oczar_tekst.html piszą:
"W kosmetyce wyciągi z Oczaru używa się do produkcji kremów, toników, maseczek, zwłaszcza do cery zanieczyszczonej, z zamkniętymi porami, oraz do cery wrażliwej na zimno, wilgoć, z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, alergicznej. Produkowane są również balsamy do ciała i szampony do włosów."

Oraz opis wody oczarowej ze strony Kosmetyki Naturalnej:
Ma swoisty mocno ziołowy zapach. Jest produktem destylacji liści lub kory drzewa oczarowego z parą wodną. Oczar jest nazywany także meksykańskim drzewem magicznym, a jego działanie od dawna jest w kosmetyce cenione. Nikt kto regularnie używa wody oczarowej nie zaprzeczy temu. Woda oczarowa jest znakomitym środkiem do odświeżania i nawilżania skóry tłustej z rozszerzonymi porami oraz wrażliwej. Łagodnie ściąga pory, tonizuje oraz posiada właściwości przeciwzapalne. Z wyglądu jest zwykłą bezbarwną cieczą. Podczas kontaktu ze skórą ma jedwabisty połysk. Zalecana jest bez rozcieńczania.

Ja już zamówiłam, teraz czekam na paczkę
Dzięki crumb, to ja się na oczarową nie piszę, mam przesuszoną cerę, nawet płyn pomarańczowy mnie za bardzo ściąga.
Jeszcze raz dzięki za info.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 12:10   #225
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Cytat:
Napisane przez Kate30
Dzięki crumb, to ja się na oczarową nie piszę, mam przesuszoną cerę, nawet płyn pomarańczowy mnie za bardzo ściąga.
Jeszcze raz dzięki za info.
Ależ proszę
Odpowiedz udzieliłam ogólnie, Tobie Kate między innymi oczywiście; zawsze ktoś skorzysta. W końcu to forum z poradami
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 13:23   #226
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Hmm, już byłam zdecydowana na ten hydrolat różany, a teraz się zastanawiam nad wodą oczarową... I po żeście o tym pisały?
Dziewczyny, a na ile czasu używania 2 x dziennie może mniej więcej wystarczyć to cudo (mam na myśli pojemność 500 ml)?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 14:01   #227
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Cytat:
Napisane przez Midi
Hmm, już byłam zdecydowana na ten hydrolat różany, a teraz się zastanawiam nad wodą oczarową... I po żeście o tym pisały?
Dziewczyny, a na ile czasu używania 2 x dziennie może mniej więcej wystarczyć to cudo (mam na myśli pojemność 500 ml)?
Wnioskując po moich 300ml - przez ponad miesiąc - myślę, że na jakieś 2 m-ce spokojnie wystarczy Ci półlitrowa butla.
Ja dopiero mam w planach (a właściwie już złożyłam zamówienie) na poj. 500ml więc może niech któraś z dziewczyn, która już używała tych pojemności się wypowie.

pozdr
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 14:22   #228
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Witajcie po raz kolejny
Wit.C pochodzi od wyciagu owoców z dzikiej rózy(ktora jest wlasciwie najbogatszym zrodlem wit.C)Poza tym delikatne kwasy zawarte w occie z czerwinych winogron skutecznie powalcza ze zmarszczkami




Cytat:
Napisane przez naila
Na płynie różanym jest napisane, że zawiera wit. C. Czy wiecie coś o tym więcej? Bo może ten płyn zastąpiłby serum z wit. C lub kremik z wit. C o działaniu przeciwzmarszczkowym????? ????
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 14:34   #229
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Wode oczarowa stosuje sie roniez przy cerze naczynkowej,wrazliwej(nie wysusza skory-odwrotnie,nawilza...ale ma jeszcze dzialanie przeciwzapalne ioczyszczajace co jest dobre dla tlustej i mieszanej skory)Wiec nie ma obaw ze skoro polecane do tlustej to sucha wysuszy.To jest czysty hydrolat,ma dzialanie nawilzajace,ale obok tego takze. Destylat jest bogaty w garbniki(elagotaniny i hamamelitany)flwonoidy,kw as galusowy i elagowy,leukoantycjanidy oraz saponiny (maja silne dzialanie sciągające przeciwzapalne i przeciwbólowe.)
Aha...woda hammelisowa+woda oczarowa(to dwie zanwy na ten sam hydrolat-hamamelis virginiana+oczar wirginijski)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Dzięki crumb, to ja się na oczarową nie piszę, mam przesuszoną cerę, nawet płyn pomarańczowy mnie za bardzo ściąga.
Jeszcze raz dzięki za info.
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-08, 16:23   #230
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Narnijkar dobrze wyjaśnia działanie wody oczarowej

Właśnie biorę ją ze względu na to, że jest polecana min. do cery naczynkowej, wrażliwej - mam nadzieję, że się sprawdzi u mnie, albo przynajmniej nie zaszkodzi.
Zresztą z tego co czytam, wnioskuję, że hydrolaty ogólnie są delikatniejsze niż produkty kombinowane (jak na przykład woda z kwiatu pomarańczy-ona może ściągać suchą cerę, zgadzam się), więc Kate30 może niesłusznie bronisz się przed tą oczarową? Nie to, żebym namawiała..
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 17:18   #231
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Cytat:
Napisane przez crumb
Narnijkar dobrze wyjaśnia działanie wody oczarowej

Właśnie biorę ją ze względu na to, że jest polecana min. do cery naczynkowej, wrażliwej - mam nadzieję, że się sprawdzi u mnie, albo przynajmniej nie zaszkodzi.
Zresztą z tego co czytam, wnioskuję, że hydrolaty ogólnie są delikatniejsze niż produkty kombinowane (jak na przykład woda z kwiatu pomarańczy-ona może ściągać suchą cerę, zgadzam się), więc Kate30 może niesłusznie bronisz się przed tą oczarową? Nie to, żebym namawiała..
Może niesłusznie. Crumb poczekam na twoją relację z używania oczarowej. Ciekawe czy cię oczaruje tak jak mnie oczarowała woda różana.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 17:30   #232
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

a czy ktos odpowie mi na pytanko co do zapachu balsmow i szamponow i odzywek??
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 17:52   #233
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Balsam pachnie delikatnie-"ciasteczkowo":ehem :naprawde jak maslane ciasteczka,lub atkie kruche
-odzywka pachnie lekko ziolowe i tez ma jakis akcent ciasteczkowy(mnie sie baaaardzo podoba)
-szampony pachna jak "ląka"-pieknie-same ziolka...


Cytat:
Napisane przez Opiumalfa
a czy ktos odpowie mi na pytanko co do zapachu balsmow i szamponow i odzywek??
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 19:14   #234
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

ja tylko dodam, że balsam ma zapach słodki - bardzo przyjemny dla nosa w czasie aplikacji i po.

Absolutnie nie czuć w nim żadnych ziół, przypomina mi zapach syropu na kaszel (prawoślazowego??) Naprawdę miodzio.
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 19:24   #235
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

dzieki dziewczynyto juz chyba na pewno kupienarazie upajam sie zapchem Avonowego waniliowego-pyszny-podobno w avonie sa jakies hormony (kosmetykach) ktore powoduja ze skora sie przyzwyczaja i chce jeszcze<wow>slyszalyscie o tym??:[
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 21:48   #236
Zzielona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

dla mnie zdecydowanym plusem płynów do twarzy jest to, że są zakwaszone, zawieraja miód, ogólnie lekko nawilzaja szkoda że hydrolatu tylko w nich 20 procent.
A hydrolat (mam rózany) to najłagodniejsza rzecz na swiecie- ale pozostawiony "mokry" na twarzy lekko ja wysuszy.
Płyny -miałam lawendowy, uzywam wciąz pomarańczowego, a spróbowałam rózanego-zapach ani troche tak intensywny jak "oryginał". kompletnie niepotrzebnie dodano jakis rózowy barwnik.. poskarże sie im przy najbliższej okazji.
Zzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 22:28   #237
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Cytat:
Napisane przez Narnijkar
.Otóż importuja te wode z krainy Rosa Centifolia(roża stulistna)-z Francji...a Francja slynie z produkcji olejku rózanego z gatunku rosa centifolia jak Bułgaria z rosa damascena.Jest to wiec hydrolat najwyzszej jakosci,nierozcieńczny,ni ekonserwowany chemicznie.

no wlasnie,ja tutaj w Stanach znalazlam odpowiednik hydrolatu,ale jest on z rozy damascenskiej i zastanawiam sie czy bedzie tak samo dobry jak ten z francuskiej.Czy sa jakies roznice w jakosci tych dwoch wod czy po prostu roznia sie pochodzeniem a jakosc jest taka sama?
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 08:24   #238
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Cytat:
Napisane przez sunapee
no wlasnie,ja tutaj w Stanach znalazlam odpowiednik hydrolatu,ale jest on z rozy damascenskiej i zastanawiam sie czy bedzie tak samo dobry jak ten z francuskiej.Czy sa jakies roznice w jakosci tych dwoch wod czy po prostu roznia sie pochodzeniem a jakosc jest taka sama?
Róża damasceńska jest najlepszym, jedynym i najbardziej pożądanym gatunkiem róży! I zdaje się dlatego najdroższym

cytat z BU:"Prawdziwa woda rozana oparta jest na platkach rozy Rosa damascena. Olejek eteryczny rozany jest bardzo drogi, woda rozana duzo tansza. Najlepsze rejony pochodzenia rozy z rodzaju Rosa Damascena to Bulgaria - Dolina Roz (Kanzanlyk, Karlovo)."
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 08:39   #239
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa
jak jest z zapachem szamponow odzywek i balsamu do ciala??
Ja mam awersję do narzucających się zapachów w kosmetykach. Jeśli coś ma być mocne, to lepiej żeby już w ogóle nie śmierdziało. Najbardziej lubię rzeczy bezzapachowe
Fitomed pachnie, ale tak nienarzucająco, łagodnie, czasem z przewagą lipy, czasem nieco słodziej (nie lubię słodkich zapachów a ten mnie nie przeraża ) Zapachy oceniam pozytywnie, balsam przypomina mi zapach czegoś z dzieciństwa, może jakiegoś szamponu? Coś fajnego! Żel pod prysznic ma zapach podobny do balsamu. Nie czuć żadnej chemii. A rzeczy różane pachną po prostu różą, tak jak w naturze. Coraz bardziej kocham Fitomed!
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 11:13   #240
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Fitomed górą - Aromatyczne płyny do nawilżania i wygładzania twarzy

U mnie przeciwnie:hydrolat pozostawiony na skorze dziala jak najlepszy nawilzacz,skora jest miekka,a wszlekie podraznienia znikajaJak mam sciagnieta skore po myciu to woda rozana od razu ja "rozluźnia"
Rosa damascena jest najcennejszym gatunkiem rózy i olejk i hydrolta-sa najdrozsze na swiecie:-(a szkoda..bo chetnie wyprobowalabym hydrolat z rosa damascena..
A ile w Stanach kosztuje?Tak na polskie zl?


Cytat:
Napisane przez Zzielona
dla mnie zdecydowanym plusem płynów do twarzy jest to, że są zakwaszone, zawieraja miód, ogólnie lekko nawilzaja szkoda że hydrolatu tylko w nich 20 procent.
A hydrolat (mam rózany) to najłagodniejsza rzecz na swiecie- ale pozostawiony "mokry" na twarzy lekko ja wysuszy.
Płyny -miałam lawendowy, uzywam wciąz pomarańczowego, a spróbowałam rózanego-zapach ani troche tak intensywny jak "oryginał". kompletnie niepotrzebnie dodano jakis rózowy barwnik.. poskarże sie im przy najbliższej okazji.
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.