Czy poród bardzo boli? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-07, 08:54   #91
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Poród

Nie rozumiem czemu w większości szpitali panuje takie zacofanie. Mam na myśli to, że lekarze nie robią praktycznie nic żeby pomóc rodzącej- znieczulenia niet (bo przecież poród musi boleć), cesarka w ostatniej chwili kiedy kobieta jest na skraju wyczeprania (bo może jeszcze urodzi jakimś cudem sn)
Cesarka na życzenie? czemu nie. Uważam że kobieta powinna mieć wybór, lekarz powinien przedstawić wszystkie za i przeciw.
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 11:49   #92
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez Marrcela Pokaż wiadomość
evamoni pamiętam że identycznie reagowałam na tego typu wypowiedzi gdy byłam w ciąży, bo też panicznie bałam sie porodu, przez ostatnie miesiące nie spałam po nocach, wydawało mi sie że nie wytrzymam takiego bólu. Przyznaje bez bicia że sama rozważałam cesarkę, pewnie gdybym sie uparła i wyłożyła kasę to bym miała cc. Ale - nie zdążyłam i urodziłam naturalnie, bolało bardzo ale teraz wiem że jestem w stanie wytrzymać taki ból, a moment kiedy podali mi małą taką uważam za najwspanialszą chwilę w swoim życiu. I pamiętam z porodu właśnie to a nie ból. Poza tym któraś dziewczyna tutaj dobrze powiedziała, że gdyby ból porodowy nie miał konsekwencji w postaci dziecka to byłby nie do zniesienia.
Ale prawdę powiedziawszy rozumiem Cię, bo to trzeba przeżyć i to Twoja decyzja
A to że napisałam "dopuszczam" - miałam na myśli, że dopuszczam zoo w swoim przypadku, jeśli będę rodziła drugie dziecko a że u nas tego nie ma, to raczej nie wyjadę rodzić do innego miasta albo za granicę i chyba sobie poradzę bez
Unioslam sie, bo Twoja wypowiedz zabrzmiala bardzo radykalnie. Nie lubie pogladow, gdzie cos jest albo czarne albo biale. Ja zastanawiam sie nad cesarka z dwoch powodow: ryzyka pogorszenia i tak juz zlego stanu zdrowia ( moze sie pogorszyc, a moze i nie ), drugi powod to co bedzie jak znieczulenie nie zadziala??? roznie to bywa, a tego nie chce przezywac. Co tu duzo mowic, mam zwyklego stracha, ciarki mi przechodza jak pomysle o porodzie. Pozostalo mi 2,5 tygodnia. Codziennie rano jak sie budze, to chce aby to byl ten dzien, kiedy moja Mala przyjdzie na swiat. Znieczulenie bedzie na 100 % To moje piewsze dziecko, nie wiem czego oczekiwac? jak to przezyje? ale jesli mialabym juz dzisiaj rodzic, tak spontanicznie przed terminem to bylabym mega szczesliwa i probowalabym sn.
Nie rozumiem dlaczego u Was w szpitalu nie podaja znieczulen??? Widze, ze jestes silna, ja szukalabym pomocy gdzies indziej, wyjechalabym rodzic do innego miasta.
Stan polskiej slozby zdrowia jest katastrofalny! stare komunistyczne przyzwyczajenia sa nadal praktykowane. Panie polozne i lekarze przyzwyczajeni ze dostana przynajmniej bombonierke i koniak bez tego nie kiwna palcem aby pomoc tak jak powinni pacjentce. W Niemczech jest to nie do pomyslenia. Przekupstwo bedzie ukarane! I dobrze!
Boli mnie to, gdyz moja siostra bedzie w Polsce rodzic dziecko. Juz teraz aby miec normalna opieke lekarska podczas ciazy musi chodzic na prywatne wizyty. Jak jej opowiadalam jak jest traktowana kobieta w ciazy w Niemczech to mi nie wierzyla.

Dalej uwazam, ze kobieta musi miec prawo wyboru. Konsekwencje zna. Bedzie i tak bolalo, czy podczas naturalnego porodu, czy po cc.
Nie przekonuje mnie stwierdzenie, ze to operacja, ze pozostaje blizna, ingerencja w nature....
A co nam jeszcze z tej NATURY pozostalo? czy kazdy zyje z nia w zgodzie? Dlaczego operacja plastyczna nosa czy uszu nie stwarza tyle problemu i kontrowersji co cesarka?

Sorry jak kogos urazilam

Edytowane przez evamoni
Czas edycji: 2009-07-07 o 11:52
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 13:16   #93
Marrcela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Dot.: Poród

Ja rozumiem Twój strach, sama bałam się okropnie, chyba najbardziej bałam się że stracę kontrolę nad swoim ciałem, ale bardzo fajna położna powiedziała mi że gdyby rodzące bardziej skupiły się na dziecku i tym, co ono przezywa a nie tylko i wyłącznie na swoim bólu to porody naturalne wyglądały by inaczej, może cos w tym jest... Ja wiem że w Polsce to wszystko nie jest tak jak powinno, ale ja nie miałam innego wyboru, poród zaczął sie przedwcześnie, musiałam się skupić na dziecku.
Jesli tak bardzo się boisz to może wybierz poród naturalny w znieczuleniu i uwierz w siebie Może faktycznie jestem radykalna, ale leżałam z dzieckiem w szpitalu dwa tyg. po porodzie i widziałam dziewczyny po cesarkach, odechciało mi się raz na zawsze, teraz bardziej bym się bała cesarki ze wskazań niż naturalnego.
Z cesarką to juz nawet nie chodzi o jak to nazwałaś ingerencję w naturę - dzisiaj nawet poród naturalny nie jest w pełni naturalny - kroplówka i inne takie, ale przecież to naprawdę jest cięzka operacja z przecięciem powłok brzusznych,miesni i macicy, z pozostawieniem blizny,która przecież może wpływać na dalsze ciąże i porody, a dzisiaj traktuje się cc jak prosty zabieg.
Poza tym denerwuja mnie teksty w stylu "chyba trzeba być nienormalnym żeby decydować się na taki koszmar bez znieczulenia" kochane, trochę pokory wobec natury, znakomita większość z nas przyszła na świat w ten sposób i ja uważam że jeśli nie ma powikłań, poród sie nie przedłuża jest to najlepsze rozwiązanie dla matki i dziecka.
Marrcela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 17:44   #94
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
A dlaczego nie sn z ZZO?
Czy to nie jest w tym przypadku złoty środek?

Pewnie dlatego, że ten złoty środek nie jest dostępny w każdym szpitalu.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:09   #95
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Pewnie dlatego, że ten złoty środek nie jest dostępny w każdym szpitalu.

przeciez nie ma rejonizacji... kazdy moze sie dowiedziec w jakim szpitalu jest ZZO i tam rodzic...jesli juz istnieje jakas przeszkoda, to finansowa, a nie dostepu...
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:15   #96
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez kasiura Pokaż wiadomość
przeciez nie ma rejonizacji... kazdy moze sie dowiedziec w jakim szpitalu jest ZZO i tam rodzic...jesli juz istnieje jakas przeszkoda, to finansowa, a nie dostepu...
A za cesarke na zyczenie przeciez tez sie placi. I to chyba wiecej niz za zzo...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:18   #97
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez kasiura Pokaż wiadomość
przeciez nie ma rejonizacji... kazdy moze sie dowiedziec w jakim szpitalu jest ZZO i tam rodzic...jesli juz istnieje jakas przeszkoda, to finansowa, a nie dostepu...

Niektórzy mają bardzo daleko do szpitala, w który mieli by zagwarantowane zzo, czyli bez wymówek typu brak anestezjologów itp. i w dniu porodu bali by się jechać tak daleko.

Chociaż u mnie w mieście znam kobiety, które się zdecydowały na przejechanie 100km do dużego miasta, żeby mieć na 100% zzo, ale np. moja siostra bała się w tym dniu jechać tak daleko.
Tzn w sumie przy dobrych wiatrach to ok 1,5 godzinki jazdy, więc nie najgorzej.


A wg mnie to tylko w prywatnym szpitalu można być pewnym, że dostanie się zzo, a do takiego to od nas jeszcze dalej
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-07-07 o 19:22
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 20:03   #98
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez kkaarroollaa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem czemu w większości szpitali panuje takie zacofanie. Mam na myśli to, że lekarze nie robią praktycznie nic żeby pomóc rodzącej- znieczulenia niet (bo przecież poród musi boleć), cesarka w ostatniej chwili kiedy kobieta jest na skraju wyczeprania (bo może jeszcze urodzi jakimś cudem sn)
Cesarka na życzenie? czemu nie. Uważam że kobieta powinna mieć wybór, lekarz powinien przedstawić wszystkie za i przeciw.
Mi się wydaje, że to nie wina lekarzy tylko naszego systemu opieki zdrowotnej - u mnie na przykład nie jest dostępne powszechnie zzo z powodu braku anestezjologów a nie dlatego, że lekarze maja takie widzimisie i lubią patrzeć na ból rodzącej.

Ja też uważam, że kobieta powinna mieć prawo wyboru w każdej kwestii, pytanie czy kiedyś to nastąpi

Cytat:
Napisane przez kasiura Pokaż wiadomość
przeciez nie ma rejonizacji... kazdy moze sie dowiedziec w jakim szpitalu jest ZZO i tam rodzic...jesli juz istnieje jakas przeszkoda, to finansowa, a nie dostepu...
Ja też musiałabym jechać jakieś 80 km do innego szpitala, żeby dostać zzo - nie widzi mi się taka wycieczka w dniu porodu, a jeszcze jakby się okazało, że nie mają miejsc i nie mogą mnie przyjąć Poza tym szpital w moim mieście ma najlepszy sprzęt, dobrych fachowców a ten szpital w innym mieście nie cieszy się dobrymi opiniami, więc musiałabym szukać jeszcze dalej. W naszym przypadku właśnie kwestia dostępności jest problemem a nie finanse i chyba jednak często tak jest. Także już wolę rodzić bez znieczulenia, ale mieć pewność, że mam dobrą opiekę. No cóż coś za coś.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 08:41   #99
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Pewnie dlatego, że ten złoty środek nie jest dostępny w każdym szpitalu.
No tak, tylko, że evamoni napisała, że nie będzie rodzic w Polsce tylko w kraju gdzie kobieta ma wybór.
Powtarzam więc pytanie. W czym jest problem?
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 10:28   #100
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
No tak, tylko, że evamoni napisała, że nie będzie rodzic w Polsce tylko w kraju gdzie kobieta ma wybór.
Powtarzam więc pytanie. W czym jest problem?
Problemow jest kilka: chroniczna choroba jelita, ktora moze, ale nie musi sie powiekszyc. A nie chcialabym chodzic z rurka w
Paniczny strach przed rozerwaniem krocza,
Nie ukrywam tez, ze boje sie bolu, ze PDA nie zadziala, ze znieczuli tylko jedna strone itd...
Nie jestem zdecydowana na cc, bede dyskutowac z lekarzam, ma wieksze doswiadczenie. Jesli zdecyduje sie na sn, to tylko i wylacznie ze znieczuleniem.
Nie naleze i nie bede nigdy nalezala do zwolenniczek natury, rozwijajacy sie swiat, technologia, medycyna i technika sa po to, aby z nich korzystac. Jak mnie boli glowa, biore tabletke! itd...........

Wiecie co, a swoja droga smutne jest, ze w polskich szpitalach tak sie dzieje. Ze trzeba wybierac: albo fachowa opieka, albo znieczulenie
Czytalam na innym forum, ze do szpitala trzeba wziac wlasne leki ( lub je tam wykupic), bandaze. Dobrze, ze rodzinka nie musi jeszcze w termosie zupy nosic! Ale to nie Wasza wina, nie lekarzy i poloznych ( moja tez nie )....ach, szkoda slow.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 11:09   #101
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Problemow jest kilka: chroniczna choroba jelita, ktora moze, ale nie musi sie powiekszyc. A nie chcialabym chodzic z rurka w
Paniczny strach przed rozerwaniem krocza,
Nie ukrywam tez, ze boje sie bolu, ze PDA nie zadziala, ze znieczuli tylko jedna strone itd...
Nie jestem zdecydowana na cc, bede dyskutowac z lekarzam, ma wieksze doswiadczenie. Jesli zdecyduje sie na sn, to tylko i wylacznie ze znieczuleniem.
Nie naleze i nie bede nigdy nalezala do zwolenniczek natury, rozwijajacy sie swiat, technologia, medycyna i technika sa po to, aby z nich korzystac. Jak mnie boli glowa, biore tabletke! itd...........

Wiecie co, a swoja droga smutne jest, ze w polskich szpitalach tak sie dzieje. Ze trzeba wybierac: albo fachowa opieka, albo znieczulenie
Czytalam na innym forum, ze do szpitala trzeba wziac wlasne leki ( lub je tam wykupic), bandaze. Dobrze, ze rodzinka nie musi jeszcze w termosie zupy nosic! Ale to nie Wasza wina, nie lekarzy i poloznych ( moja tez nie )....ach, szkoda slow.
No tak, to trochę zmienia postac rzeczy. Myślałam, że chodzi tylko o ból.
Życzę powodzenia i podjęcia trafnej najlepszej dla Was decyzji.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 14:45   #102
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
No tak, to trochę zmienia postac rzeczy. Myślałam, że chodzi tylko o ból.
Życzę powodzenia i podjęcia trafnej najlepszej dla Was decyzji.
Juz po wizycie. Wiec lekarz powiedzial, ze moge peknac, ale nie musze. Jak pekne to bedzie problem. Decyzja nalezy do mnie. Zrobilam juz termin na 16.07 na cc, jutro mam potwierdzic. Dalej nie wiem co mam robic, dalej sie zastanawiam. Jest nadzieja, ze nie pekne, ale tak szczerze: ile procent kobiet nie peka podczas porodu?
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 08:51   #103
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Poród

Evamoni, jeśli miałoby to mieć poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia to ja zdecydowałabym się na cc.
Jeśli chodzi o pęknięcie to ewentualnie zrobią Ci nacięcie, które zapobiegnie pęknięciu krocza. Nacięcie nie boli, gorzej szycie i później rana boli jak się goi. Ja tydzień na tyłku nie siadłam) ale wszystko jest do przeżycia.

Zastanów się, ale weź pod uwagę swoje zdrowie, bo jeśli Ty będziesz później w złej kondycji to ucierpi na tym również Twoje dziecko.

Życzę podjęcia najlepszej dla Ciebie i bąbelka decyzji.

Co do znieczulenia to na przykład u mnie w szpitalu nie jest dostępne nie z powodu widzimisię lekarzy ale właśnie z powodu braku anestezjologów na oddziale położniczym. Nie każdy szpital stać na zatrudnienie anestezjologa extra tylko na oddział położniczy. Mojego szpitala nie stać.
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś



Edytowane przez gosiaizbyszek
Czas edycji: 2009-07-09 o 08:53
gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 09:35   #104
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Juz po wizycie. Wiec lekarz powiedzial, ze moge peknac, ale nie musze. Jak pekne to bedzie problem. Decyzja nalezy do mnie. Zrobilam juz termin na 16.07 na cc, jutro mam potwierdzic. Dalej nie wiem co mam robic, dalej sie zastanawiam. Jest nadzieja, ze nie pekne, ale tak szczerze: ile procent kobiet nie peka podczas porodu?
Mysle, ze trudno ocenic procent kobiet, ktore nie pekaja bo w Polsce np. zazwyczaj nacinaja profilaktycznie. Ja rodzilam w Anglii, nie bylam nacinana i nie peklam, moja kolezanka rodzila w tym samym szpitalu kilka miesiecy pozniej i tez nie pekla. Bardzo duzo zalezy od poloznej, jesli jest doswiadczona to powie Ci kiedy nalezy przec zeby minimalizowac ryzyko pekniecia, oczywiscie dochodza do tego indywidualne sklonnosci - genetyka.

Mysle jednak, ze jesli masz powazne obawy o swoje zdrowie i jest wskazanie do cc to moze to jest dla Ciebie wlasnie dobre rozwiazanie.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 09:26   #105
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Poród

A nie czujecie sie luźniejsze3 jak przed porodem. Bo mi się w głowie nie mieści jak po urodzeniu takiego dużego dziecka wszystko wraca do normy
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 11:35   #106
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Poród

Wrecz odwrotnie.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 14:00   #107
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez gosiaizbyszek Pokaż wiadomość
Nacięcie nie boli, gorzej szycie i później rana boli jak się goi. Ja tydzień na tyłku nie siadłam) ale wszystko jest do przeżycia.
Jak to? to przy szyciu nie ma znieczulenia:ee k:?
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 16:44   #108
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Jak to? to przy szyciu nie ma znieczulenia:ee k:?
Mnie szycie ominelo, ale z tego co wiem to jak najbardziej szyje sie w znieczuleniu miejscowym.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 22:51   #109
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Mnie szycie ominelo, ale z tego co wiem to jak najbardziej szyje sie w znieczuleniu miejscowym.
no ja nie wyobrazam sobie szycia bez znieczulenia to by bylo jakies nieludzkie, ale slyszalam juz wiele wypowiedzi na temat szycia i ze to bolalo czasami bardziej niz sam porod Widocznie nie zawsze daja znieczulenie...
Ja mialam zzo i nic a nic nie czulam
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 21:03   #110
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Poród

Czasami odnosze wrażenie , ze inni za wszelka cene chcą sprawic nam jak najwiekszy ból (np.szycie bez znieczulenie miejscowego), tylko po to, aby upodlić. Do cholery mamy prawo żądać znieczulenia. Ja na pewno nie bedę robiła z siebie SuperHeroMummy (te co bez znieczulenia rodza podziwiam) i jak bedzie taka potrzeba to znieczulenie wezme, a jak przy szyciu mi nie dadza (gdy nie bedzie zzo) to przysiegam, ze zrobie wtedy komus krzywde... To dla mnie nieludzkie. Mam ochote sie znieczulic, to sie nieczulam, mam ochote rodzic w bólu i doswiadczac kazdym kawałkiem ciala tego, ze rodze to sie nie znieczulam i tyle w tym temacie (ponioslo mnie).

Czemu standardem nie jest znieczulenie? Czemu musimy o nie prosic ? Czemu nie pyataja o to czy sie je chce i wyboru dokonuje sama mama, ktora czuje sie silach lub nie (chyba maly % jest takich przypadków). Zwykle tak jest, ze gdy je chcemy to czesto okazuje sie ze jest za poźno... Ludzie ludziom zgotowali ten los

Mamą nie jestem, ale kiedys zapewne bede. Porod od zawsze spedza mi sen z powiek i niestety kojarzy mi sie z rzezią... ( nic na to nie poradze- to mój wielki ból)
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 21:35   #111
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Poród

To ja się wpisuję na listę tych co były szyte bez znieczulenia (przynajmniej tak mi się wydaje i rękę sobie za to daje uciąć). Gdy urodziłam pomyślałam, że już po wszystkim a tak na prawdę najgorsze było przede mną. Lekarz jak mnie szył (pamiętam jakby to było wczoraj) to gryzłam zgięty palec wskazujący prawej dłoni i wyłam z bólu, a lekarz na to z ironicznym westchnięciem "i jeszcze sobie śpiewa" . Nie wiem dlaczego na to pozwoliłam wtedy chyba wychodziłam z założenia, że poród i wszystko co z nim związane musi boleć. Dopiero na drugi dzień doszło do mnie(i dalej tak uważam), że musiało dojść do jakiejś pomyłki typu że np ktoś pomyślał że ktoś inny mnie znieczulił i mnie szyli na żywca bo przecież to jest nie do pomyślenia. Kilka dni temu po raz kolejny doszła mnie wiadomość, że szycie po porodzie nie boli- więc do ... dlaczego mnie bolało bardziej niz poród
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 22:01   #112
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
Czasami odnosze wrażenie , ze inni za wszelka cene chcą sprawic nam jak najwiekszy ból (np.szycie bez znieczulenie miejscowego), tylko po to, aby upodlić. Do cholery mamy prawo żądać znieczulenia. Ja na pewno nie bedę robiła z siebie SuperHeroMummy (te co bez znieczulenia rodza podziwiam) i jak bedzie taka potrzeba to znieczulenie wezme, a jak przy szyciu mi nie dadza (gdy nie bedzie zzo) to przysiegam, ze zrobie wtedy komus krzywde... To dla mnie nieludzkie. Mam ochote sie znieczulic, to sie nieczulam, mam ochote rodzic w bólu i doswiadczac kazdym kawałkiem ciala tego, ze rodze to sie nie znieczulam i tyle w tym temacie (ponioslo mnie).

Czemu standardem nie jest znieczulenie? Czemu musimy o nie prosic ? Czemu nie pyataja o to czy sie je chce i wyboru dokonuje sama mama, ktora czuje sie silach lub nie (chyba maly % jest takich przypadków). Zwykle tak jest, ze gdy je chcemy to czesto okazuje sie ze jest za poźno... Ludzie ludziom zgotowali ten los

Mamą nie jestem, ale kiedys zapewne bede. Porod od zawsze spedza mi sen z powiek i niestety kojarzy mi sie z rzezią... ( nic na to nie poradze- to mój wielki ból)
Wiesz tu gdzie rodzilam znieczulenie zzo jest za darmo i tylko 40% kobiet sobie je bierze. No ale wlasnie jest ten wybor i to najwazniejsze. A szycie bez znieczulenia to barbarzynstwo. U mnie przy porodzie jak przez moment polozna myslala, ze bedzie musiala mnie naciac to ze 3 razy pytala czy moze a potem szykowala sprzet do znieczulenia miejscowego. W Polsce z tego co wiem tnie sie na zywca. Koniec koncow mnie to ominelo, ale powiem Ci ze juz do niej krzyczalam zeby mnie szybko ciela bo balam sie ze dziecko sie udusi i wcale nie myslalam o znieczuleniu. A szycie tez mnie ominelo bo nie peklam, uff.

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
To ja się wpisuję na listę tych co były szyte bez znieczulenia (przynajmniej tak mi się wydaje i rękę sobie za to daje uciąć). Gdy urodziłam pomyślałam, że już po wszystkim a tak na prawdę najgorsze było przede mną. Lekarz jak mnie szył (pamiętam jakby to było wczoraj) to gryzłam zgięty palec wskazujący prawej dłoni i wyłam z bólu, a lekarz na to z ironicznym westchnięciem "i jeszcze sobie śpiewa" . Nie wiem dlaczego na to pozwoliłam wtedy chyba wychodziłam z założenia, że poród i wszystko co z nim związane musi boleć. Dopiero na drugi dzień doszło do mnie(i dalej tak uważam), że musiało dojść do jakiejś pomyłki typu że np ktoś pomyślał że ktoś inny mnie znieczulił i mnie szyli na żywca bo przecież to jest nie do pomyślenia. Kilka dni temu po raz kolejny doszła mnie wiadomość, że szycie po porodzie nie boli- więc do ... dlaczego mnie bolało bardziej niz poród
Strasznie Ci wspolczuje. Temu lekarzowi powinno sie odebrac prawo do wykonywania zawodu, co za debil!
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 20:49   #113
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Poród

dodam jeszcze, że trwało to około 30 min

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

...i jeszcze jak po ok tygodniu od porodu pojechałam z położną środowiskową do szpitala bo miałam straszne zapalenie piersi patrzę a tu znowu ten lekarz (!) jak mi piersi badał to myślałam, że mu zęby wybije. Po czy stwierdził "zapiszę pani antybiotyk ale nie sadzę żeby on tu coś pomógł, pewnie zobaczymy się za kilka dni na nacinaniu" (od razu się przeraziłam, bo najpierw mnie ten matoł szył a teraz mnie chce ciąć i pewnie znowu szyć tym razem w innym miejscu). Na szczęście antybiotyk zadziałał po kilku dniach a ja do tej pory nie wiem o co chodzi z tym "nacinaniem" przy ostrym zapaleniu piersi. Może ktoś wie albo miał to niech napisze.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 18:59   #114
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Poród

Już sie doczytałam o co chodzi z tym nacinaniem... nikomu nie życzę i cieszę sie, że udało mi sie tego uniknąć, podaję link, tam jest szczegółowy opis tego jak przebiega to nacinanie
http://www.laktacja.pl/index.php?opt...=385&Itemid=75
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 22:39   #115
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Poród

Dziewczyny, czy w Polsce zakładają szwy rozpuszczalne? Dzis kuzynka mnie przestraszyla jak opowiadala ze miala zwykle szwy i jak jej zdejmowali to ja strasznie bolalo. Normalnie bylam w szoku ze w XXI wieku cos takiego jeszcze sie wyczynia
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 17:30   #116
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Poród

To jakie sa zakładane szwy zalezy od szpitala.
Szpitale lepiej dofinansowane i specjalistyczne (tylko ginekologiczno-połoznicze) dysponują przewaznie rozpuszczalnymi.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 19:42   #117
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy w Polsce zakładają szwy rozpuszczalne? Dzis kuzynka mnie przestraszyla jak opowiadala ze miala zwykle szwy i jak jej zdejmowali to ja strasznie bolalo. Normalnie bylam w szoku ze w XXI wieku cos takiego jeszcze sie wyczynia
pappaya jesteś w błędzie...
doświadczony lekarz/położna wybierze raczej zwykłe szwy.
krocze jest tak "newralgicznym" miejscem, poprzez chodzenie co chwile poruszanym, że szwy w tym miejscu są bardzo narażone na rozejście
dlatego lekarze ( z korzyścią dla pacjentek ) wybierają często wariant ze zwykłymi szwami, gdyż wtedy przy wizycie kontrolnej mogą zadecydować czy te szwy jeszcze kilka dni przetrzymać, aby wszystko się na 100% zrosło.
moja koleżanka ( nie mówie, że kazdy tak ma )miała to nieszczęście, że właśnie rana nie zdążyła się zagoić, a szwy się już rozpuściły.
w moim przypadku akurat rana goiła się dość dłułgo i z problemami, dzięki temu że miałam normalne szwy, lekarz mógł to kontrolować i zdejmował mi je na raty.
Nie zaprzeczam że bolało, ale nigdy nie wiadomo komu się rana nie będzie goiła, jeśli szwy się rozpuszczą a nadal się nie zagoi trzeba szyć jeszcze raz!

Nie jest też prawdą że to kwestia zasobności szpitala, ja rodziłam w prywatnym, a standardowo tam dają tradycyjne szwy
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 01:03   #118
Ewa1603
Raczkowanie
 
Avatar Ewa1603
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 173
GG do Ewa1603
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez kasiura Pokaż wiadomość
pappaya jesteś w błędzie...
doświadczony lekarz/położna wybierze raczej zwykłe szwy.
krocze jest tak "newralgicznym" miejscem, poprzez chodzenie co chwile poruszanym, że szwy w tym miejscu są bardzo narażone na rozejście
dlatego lekarze ( z korzyścią dla pacjentek ) wybierają często wariant ze zwykłymi szwami, gdyż wtedy przy wizycie kontrolnej mogą zadecydować czy te szwy jeszcze kilka dni przetrzymać, aby wszystko się na 100% zrosło.
moja koleżanka ( nie mówie, że kazdy tak ma )miała to nieszczęście, że właśnie rana nie zdążyła się zagoić, a szwy się już rozpuściły.
w moim przypadku akurat rana goiła się dość dłułgo i z problemami, dzięki temu że miałam normalne szwy, lekarz mógł to kontrolować i zdejmował mi je na raty.
Nie zaprzeczam że bolało, ale nigdy nie wiadomo komu się rana nie będzie goiła, jeśli szwy się rozpuszczą a nadal się nie zagoi trzeba szyć jeszcze raz!

Nie jest też prawdą że to kwestia zasobności szpitala, ja rodziłam w prywatnym, a standardowo tam dają tradycyjne szwy
Ja miałam zakładane zwykłe szwy (razem 10) a wewnątrz na macicy ok 20 ale to były rozpuszczalne.
Nawiązując do tego wątku to sie zastanawiam czy większość Pań tu obecnych to jeszcze niedojrzałe młodziutkie kobietki czy może nazbyt panikujące XXI wiek mamy to fakt,ale ja jestem za porodem naturalnym.Po co tak przeżywać?Albo po co dać się kroić bez potrzeby?Jak dla mnie cesarka tak!ale tylko i wyłącznie wynikająca z konieczności (mam na myśli komplikacje związane z porodem)Także głowa do góry i wydawajcie na Świat maluszki siłami natury (jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań) To najpiękniejsze co może być,przytulić swojego maluszka tuż po porodzie (czego niestety w przypadku cesarki nie ma)Pozdrawiam
__________________
"Przyjaciele są jak ciche anioły które podnoszą nas,kiedy nasze skrzydła zapominają,jak latać..."



Ewa1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 22:33   #119
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Poród

To wszystko nie powinno tak wyglądać- chodzi mi o to, że zamiast cieszyć się w pełni z przyjścia maluszka na świat kobieta musi się jeszcze stresować porodem, czy trafi na zołzowatą położną czy dadzą jej znieczulenie i w ogóle jak będzie potraktowana w szpitalu. Ciekawa bardzo jestem czy w naszym zacofanym kraju rodzące będą mieć pełen komfort w szpitalach i należytą opiekę bo z tego co słyszała i czytam na forach to niestety ale niewiele kobiet ma miłe wspomnienia z porodówki. Przykre to bardzo że personel zamiast pomóc, żeby chwila kiedy przychodzi na świat dziecko była czymś pięknym często pozostaje niemiłym wspomnieniem do którego nie chce się wracać.
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 09:26   #120
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: Poród

Dziewczyny nie ma się czego bać i niepotrzebnie stresować. Jeśli jesteś w ciąży to poród i tak i tak Cię nie ominie. Ja rodziłam siłami natury. Od początku ciąży wiedziałam, że nie chcę cesarki. Po co się niepotrzebnie kroić?! Było ciężko, gdyż mój synek ważył prawie 5 kilo, ale naprawdę było warto się pomęczyć. Mam wielką satysfakcję z tego, że sama dałam radę. W końcu na tym polega cały urok porodu. Moment w którym, cała przepocona i wymęczona do granic możliwości, bierzesz w ramiona swoje własne maluteńkie dziecko jest najpiękniejszą chwilą w życiu kobiety.
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-05 14:20:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.