Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49. - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-23, 20:14   #4261
WrednaMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar WrednaMyszka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 004
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja sobie kupiłam chusteczki przeciw barwieniu w Rossmannie i wrzucam jak leci wszystko razem na ten sam program.

Jak coś nie przetrwa, no to prawo Darwina, widocznie było słabym osobnikiem.

(Ale jeszcze niczemu naprawdę nic się nie stało.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ja tak samo, więc jak mam pół wkładu jasnych i pół ciemnych, a muszę wyprać, to wrzucam z chusteczką. Używam tych z biedry i działają super
Czyli pierzecie wtedy białe z bardzo ciemnymi (np. czarnymi)? I nic się nie dzieje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

WrednaMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 20:20   #4262
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez LadyPank Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie. Polecacie jakiś bank, który oferuje konto dla młodych? Najlepiej, żeby nie były wymagane wpływy co miesiąc, a obsługa konta była bezpłatna.
MBank? CA? PEKAO? Moze coś innego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mbank jest darmowy,ale tylko jak nie masz karty. Za karte,jak nie dokonasz opłaty 100 zł,pobieraja opłatę ok.6 zł. Nie pamiętam już dokładnie,bo zrezygnowałam z karty.
Od sierpnia opłaty za konto maja wzrosnąć i wydac trzeba będzie ok..350 zł,zeby bylo darmowe.
Inteligo co miesiąc pobiera 0,99 zł za posiadanie karty,nie zależnie ile wydasz używając jej. Brak innych opłat.
Idea bank brak opłat,nie mam karty,więc nie.wiem,czy coś pobierają za kartę. Po za.tym masz z 5'przelewów darmowych natychmiastowych w miesiącu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Hej. Jak wygląda sytuacja z negocjacja ceny przy zakupie mieszkania, wiadomo, że jak kupuje się mieszkanie za gotówkę to można negocjować, ale co w przypadku kredytu? Właściciel musi czekać na pieniądze. Czy wtedy negocjacja w ogóle wchodzi w grę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo jak w przypadku gotówki. Czeka ok.tygodnia na pieniądze, to żaden wyczyn. Negocjować zawsze warto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez WrednaMyszka Pokaż wiadomość
Czyli pierzecie wtedy białe z bardzo ciemnymi (np. czarnymi)? I nic się nie dzieje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic całe swoje dorosłe życie tak piore. Tylko nie zaluj chusteczek,z min 3'trzeba dac,jak masz mocny misz masz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 20:25   #4263
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Hej. Jak wygląda sytuacja z negocjacja ceny przy zakupie mieszkania, wiadomo, że jak kupuje się mieszkanie za gotówkę to można negocjować, ale co w przypadku kredytu? Właściciel musi czekać na pieniądze. Czy wtedy negocjacja w ogóle wchodzi w grę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Negocjować zawsze warto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 20:29   #4264
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Hej. Jak wygląda sytuacja z negocjacja ceny przy zakupie mieszkania, wiadomo, że jak kupuje się mieszkanie za gotówkę to można negocjować, ale co w przypadku kredytu? Właściciel musi czekać na pieniądze. Czy wtedy negocjacja w ogóle wchodzi w grę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śmiało negocjuj.
Właściciel czeka na gotówkę tyle ile Wy czekacie na przyznanie kredytu. Warto zorientować się wcześniej w ofercie.
Nam 2 lata temu mówili w bankach, że średnio do miesiąca czasu, więc wzięliśmy za gotówkę. Właściciele opuścili nam 10% pierwotnej ceny. W innym mieszkaniu (na tym samym osiedlu) właścicielka nie chciała opuścić nawet 5%.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 20:31   #4265
LadyPank
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 822
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Milenium


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakieś argumenty? Jak wygląda kwestia wypłat z bankomatów? Jakaś sugerowana ilość przelewów do wykonania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Mbank jest darmowy,ale tylko jak nie masz karty. Za karte,jak nie dokonasz opłaty 100 zł,pobieraja opłatę ok.6 zł. Nie pamiętam już dokładnie,bo zrezygnowałam z karty.
Od sierpnia opłaty za konto maja wzrosnąć i wydac trzeba będzie ok..350 zł,zeby bylo darmowe.
Inteligo co miesiąc pobiera 0,99 zł za posiadanie karty,nie zależnie ile wydasz używając jej. Brak innych opłat.
Idea bank brak opłat,nie mam karty,więc nie.wiem,czy coś pobierają za kartę. Po za.tym masz z 5'przelewów darmowych natychmiastowych w miesiącu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Tak samo jak w przypadku gotówki. Czeka ok.tygodnia na pieniądze, to żaden wyczyn. Negocjować zawsze warto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Nic całe swoje dorosłe życie tak piore. Tylko nie zaluj chusteczek,z min 3'trzeba dac,jak masz mocny misz masz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyPank jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 20:41   #4266
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez LadyPank Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie. Polecacie jakiś bank, który oferuje konto dla młodych? Najlepiej, żeby nie były wymagane wpływy co miesiąc, a obsługa konta była bezpłatna.
MBank? CA? PEKAO? Moze coś innego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chodzi ci konkretnie o konto dedykowane dla młodych czy po prostu o takie żeby było jak najmniej opłat? jeśli to drugie to ja mam t-mobile bankowe i korzystam tak że nic nie płacę. brak opłaty za prowadzenie konta i dostęp do bankowości internetowej, bezpłatne przelewy internetowe, 3 wypłaty z dowolnego bankomatu w miesiącu i 1 wpłata we wpłatomacie, brak opłaty za kartę przy zakupach za min 200 zł, nie wymagają żadnych wpływów
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 20:44   #4267
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Czy ktoś ma doświadczenia ze sprayem dla dzieci przeciw komarom chicco od 3 miesiąca? Faktycznie odstrasza?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-23, 20:45   #4268
LadyPank
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 822
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
chodzi ci konkretnie o konto dedykowane dla młodych czy po prostu o takie żeby było jak najmniej opłat? jeśli to drugie to ja mam t-mobile bankowe i korzystam tak że nic nie płacę. brak opłaty za prowadzenie konta i dostęp do bankowości internetowej, bezpłatne przelewy internetowe, 3 wypłaty z dowolnego bankomatu w miesiącu i 1 wpłata we wpłatomacie, brak opłaty za kartę przy zakupach za min 200 zł, nie wymagają żadnych wpływów
Koniecznie dla młodych i jak najtaniej , bo brat wybiera się do pracy na wakacje i chciałby, żeby kasa wplywala na konto. Po wakacjach wpływy raczej będą marne.
Ja miałam swego czasu w Pekao i było spoko, z tym że jakiś czas temu wypłaty z euronetu były darmowe, a teraz niestety są płatne,wiec szukamy alternatywy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyPank jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 20:55   #4269
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Pastę curry można zrobić samodzielnie. Jak robisz curry po tajsku, to mleczko kokosowe to podstawa. Ale chyba sama nie wiesz do końca, o co ci chodzi Wystarczy poczytać blogi kulinarne, najlepiej z bardziej egzotycznymi przepisami. Nie ma czegoś takiego jak jedno tradycyjne curry, można je przyrządzać na wiele sposobów, w zależności od regionu Azji.
To podaj linki bo na większości blogów curry to takie danie z dowolnymi warzywami i lub mięsem z mleczkiem kokosowym i przyprawą curry myślę że większość osób tak to widzi. Ja nie znam blogów które by jakoś rozróżnialy A chętnie się dowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Hej. Jak wygląda sytuacja z negocjacja ceny przy zakupie mieszkania, wiadomo, że jak kupuje się mieszkanie za gotówkę to można negocjować, ale co w przypadku kredytu? Właściciel musi czekać na pieniądze. Czy wtedy negocjacja w ogóle wchodzi w grę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście że negocjuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 20:57   #4270
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Inteligo co miesiąc pobiera 0,99 zł za posiadanie karty,nie zależnie ile wydasz używając jej. Brak innych opłat.
Coś się zmieniło? Bo pamiętam, że były 4 zł za kartę, jeśli nie zrobiło się transakcji na kwotę 100 zł w miesiącu. A 100 zł to jedno wyjście do marketu więc pikuś. Mam inteligo już z 10 lat i nie zamierzam zmieniać. Szkoda, że nie mają darmowych bankomatów ale bankomaty pko są niemal wszędzie. Plus z Santandera można bezpłatnie wypłacać.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 21:16   #4271
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dziękuję Nigdy nie jadłam curry i po prostu jestem ciekawa smaku





Bo tak.... istnieją przyprawy bez ktorych potrawa curry nie może istnieć, które nadają jej charakterystyczny smak - np. kurkuma. Cury bez kurkumy nie bedzie curry ale też są takie dodatki, które możemy dodać ale nie musimy ale nadają smaku



W domu z "ezgoztycznych" przypraw mam imbir, kumin, kurkumę, chilli - to wystarczy by zrobić takie podstawowe curry? Czy kolendra również musi być?



Może macie jakieś sprawdzone przepisy?
Ja polecam curry z ciecierzyca z kwestii smaku . Tam są od podstaw przyprawy. Robiłam wiele razy, smaczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-23, 21:19   #4272
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Coś się zmieniło? Bo pamiętam, że były 4 zł za kartę, jeśli nie zrobiło się transakcji na kwotę 100 zł w miesiącu. A 100 zł to jedno wyjście do marketu więc pikuś. Mam inteligo już z 10 lat i nie zamierzam zmieniać. Szkoda, że nie mają darmowych bankomatów ale bankomaty pko są niemal wszędzie. Plus z Santandera można bezpłatnie wypłacać.
Nie pamietam opłat rzędu 4.zł. Może to zależy od rodzaju rachunku? Mąż ma oszczednosciowo-rozliczeniowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 21:40   #4273
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez LadyPank Pokaż wiadomość
Jakieś argumenty? Jak wygląda kwestia wypłat z bankomatów? Jakaś sugerowana ilość przelewów do wykonania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jedna płatność karta w miesiącu
Darmowe bankomaty
Jeden wpływ za 1000 zł w miesiącu. Po spełnieniu tych warunków konto darmowe


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 21:49   #4274
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez nalezedociebie Pokaż wiadomość
Niczym właśnie nie smaruję
Myślałam, że to minie, że to jedynie efekt ,,pierwszego słońca'', ale jest nadal i w ogóle pierwszy raz mam coś takiego.
Tylko kurcze, nie chcę całe wakacje chodzić w długim rękawie i nie opalać rąk
Teraz na pewno musisz ten czas przeczekać. Kilka dni zwłaszcza że saharyjskie upały będą. Potem stopniowo wystawiaj ręce i obserwuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 21:58   #4275
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez nalezedociebie Pokaż wiadomość
Niczym właśnie nie smaruję
Myślałam, że to minie, że to jedynie efekt ,,pierwszego słońca'', ale jest nadal i w ogóle pierwszy raz mam coś takiego.
Tylko kurcze, nie chcę całe wakacje chodzić w długim rękawie i nie opalać rąk
U mojego ojca jest tak, że im bardziej opalona skóra tym reakcja alergiczna słabsza. Co ciekawe, wysypuje go wszędzie poza twarzą.
Możesz próbować odsłaniać skórę stopniowo, najlepiej z rana albo pod wieczór jak słońca jest już mniej. Przede wszystkim kup solidny filtr, minimum 50 i nakładaj go kilka razy dziennie. Z czasem skóra może przywyknąć do słońca i wtedy powinno być lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 22:04   #4276
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez WrednaMyszka Pokaż wiadomość
Czyli pierzecie wtedy białe z bardzo ciemnymi (np. czarnymi)? I nic się nie dzieje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, chociaż głównie mega jasne kolory z ciemnymi. Nic się nie dzieje, ale też już wiem, że te ubrania nie farbuja. Jak są jakieś nowe to je piore w standardowym podziale z chusteczką i sprawdzam, czy farbuje, zanim zakwalifikuje do prania ogólnego . Jeszcze żadne ciuchy nie ucierpiały.


Nigdy nie miałam problemów z bólem głowy, ale od kilku miesięcy często zdarza mi się ból głowy po prawej stronie, od skroni po szczyt głowy. Czy jest jakiś sposób na zweryfikowanie, czy jest to związane z braniem tabletek antykoncepcyjnych? Biorę już od trzech lat, wcześniej nic mi nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 22:04   #4277
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Nie pamietam opłat rzędu 4.zł. Może to zależy od rodzaju rachunku? Mąż ma oszczednosciowo-rozliczeniowy.
Ja też.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 22:11   #4278
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Czy mogę wymienić bluzkę z Orsay na inny rozmiar w zupełnie innym mieście niż była kupiona? Ma wszystkie metki i mam paragon.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 22:36   #4279
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez nalezedociebie Pokaż wiadomość
Niczym właśnie nie smaruję

Myślałam, że to minie, że to jedynie efekt ,,pierwszego słońca'', ale jest nadal i w ogóle pierwszy raz mam coś takiego.

Tylko kurcze, nie chcę całe wakacje chodzić w długim rękawie i nie opalać rąk
Smaruj przed wyjściem 30 stka powinno pomóc

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Tak, chociaż głównie mega jasne kolory z ciemnymi. Nic się nie dzieje, ale też już wiem, że te ubrania nie farbuja. Jak są jakieś nowe to je piore w standardowym podziale z chusteczką i sprawdzam, czy farbuje, zanim zakwalifikuje do prania ogólnego . Jeszcze żadne ciuchy nie ucierpiały.


Nigdy nie miałam problemów z bólem głowy, ale od kilku miesięcy często zdarza mi się ból głowy po prawej stronie, od skroni po szczyt głowy. Czy jest jakiś sposób na zweryfikowanie, czy jest to związane z braniem tabletek antykoncepcyjnych? Biorę już od trzech lat, wcześniej nic mi nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli ból jest jednostronny to jest typowa migrena. Może mieć związek z tabletkami anty. Ja mam dosyć często zwłaszcza przy 7 dniowej przerwie ale ja miałam predyspozycje bo wcześniej też miałam migreny. U mnie zaczyna się w oczodole i boli tylko pół czaszki. Czasem przechodzi na druga stronę. Pomaga mi bardzo wtedy solpadeine. Polecam spróbować.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-23, 23:32   #4280
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=6ab835231803f4b1cac896d 6aed120cccc2755ce_6576510 2cc8be;86929854]Dla mnie też

Dlatego cieszę się, że już 11 miesięcy jestem trzeźwa.
Dla mnie to sukces i po prostu chciałam się też pochwalić
Dziś zamiast do monopolowego lecę na rower.[/QUOTE]
Gratuluję!
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A propos rozmowy o brzuchach piwnych, akurat kolega udostępnił na fb
https://www.facebook.com/70440781227...7392346056228/

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tradycyjne curry... jakie podstawowe przyprawy bez których curry nie będzie - kurkuma, imbir, kumin?
Chciałem polecić gotową mieszankę "curry" w proszku, ale tam sól jest Oprócz wspomnianych przez Ciebie, jeszcze goździki, cynamon, kolendra, chilli, gałka muszkatołowa, anyż, kozieradka. Czasami kardamon, koper, gorczyca, pieprz czarny
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 02:02   #4281
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez WrednaMyszka Pokaż wiadomość
Czyli pierzecie wtedy białe z bardzo ciemnymi (np. czarnymi)? I nic się nie dzieje?

Ja prawie w ogóle nie posiadam białych rzeczy. Pościel, jeden stanik, dwie pary majtek i jedna z moich czarnych bluzek ma białe rękawy. A, i białe szmaciane buty oraz trzy koszulki.



Tak, wrzucam to razem z czarnymi (wszystko inne mam czarne, nie mam innych kolorów) i jest ok, nie zauważyłam, żeby coś się działo.


Te rzeczy, które mam nie zajęłyby całej pralki, a nie będę czekała na pranie butów, aż mi akurat przyjdzie prać białą pościel (zmieniam co tydzień, mam cztery zestawy, więc białą piorę średnio co tydzień - no i buty z pościelą trochę nie bardzo, inny program jednak), a majtki i stanik białe noszę, jeśli czarne wszystkie są w praniu. Więc... bym sobie poczekała.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 05:33   #4282
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Smaruj przed wyjściem 30 stka powinno pomóc

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Jeśli ból jest jednostronny to jest typowa migrena. Może mieć związek z tabletkami anty. Ja mam dosyć często zwłaszcza przy 7 dniowej przerwie ale ja miałam predyspozycje bo wcześniej też miałam migreny. U mnie zaczyna się w oczodole i boli tylko pół czaszki. Czasem przechodzi na druga stronę. Pomaga mi bardzo wtedy solpadeine. Polecam spróbować.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Wzięłam solpe, ale rozpuściłam tylko jedną i dała radę na pół godziny... Jak mnie znowu złapie to wezmę całą porcję

Jeśli to migreny, to już jestem przerażona, koleżanka starsza ma w pracy i bardzo źle wygląda w czasie ataku, a już nie ma dni urlopowych na branie znowu przy kolejnych atakach... Masakra...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 05:38   #4283
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Wzięłam solpe, ale rozpuściłam tylko jedną i dała radę na pół godziny... Jak mnie znowu złapie to wezmę całą porcję

Jeśli to migreny, to już jestem przerażona, koleżanka starsza ma w pracy i bardzo źle wygląda w czasie ataku, a już nie ma dni urlopowych na branie znowu przy kolejnych atakach... Masakra...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze na mocny ból jest solpadeine max. Ale ja w skrajnych przypadkach ją biorę... migrena jest nie fajna bo człowiek nie funkcjonuje w te dni i nie wiadomo kiedy złapie i jak bardzo. Trzeba się nauczyć z tym żyć i znaleźć leki które w miarę pomogą przetrwać atak. Ja od jakis 2 lat mam migreny po kieliszku wina lub piwie. Nie zawsze
Ale picie alkoholu to loteria gdzie kiedyś nic mi nie było...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 05:49   #4284
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Teraz na pewno musisz ten czas przeczekać. Kilka dni zwłaszcza że saharyjskie upały będą. Potem stopniowo wystawiaj ręce i obserwuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mojego ojca jest tak, że im bardziej opalona skóra tym reakcja alergiczna słabsza. Co ciekawe, wysypuje go wszędzie poza twarzą.
Możesz próbować odsłaniać skórę stopniowo, najlepiej z rana albo pod wieczór jak słońca jest już mniej. Przede wszystkim kup solidny filtr, minimum 50 i nakładaj go kilka razy dziennie. Z czasem skóra może przywyknąć do słońca i wtedy powinno być lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Smaruj przed wyjściem 30 stka powinno pomóc
Dzięki lightangel, coś w tym musi być, bo na razie jestem bladziochem i faktycznie może po pierwszym opaleniu będzie lepiej.
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 05:51   #4285
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Wzięłam solpe, ale rozpuściłam tylko jedną i dała radę na pół godziny... Jak mnie znowu złapie to wezmę całą porcję

Jeśli to migreny, to już jestem przerażona, koleżanka starsza ma w pracy i bardzo źle wygląda w czasie ataku, a już nie ma dni urlopowych na branie znowu przy kolejnych atakach... Masakra...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety z migrena tak jest.
Też polecam solpadeine, to jedyne co łagodzi ból. Oczywiście go znów zmniejsza. U mnie migrena to bite 3 dni wyjęte z życia, zasłonięte okna na ciemno, wietrzenie bo jakikolwiek zapach przyprawia mnie o mdłości. Wtedy to dosłownie myje się w szarym mydle i nie używam antyperspirantu nawet, bo od jakiegokolwiek zapachu chce mi się wymiotować. Jak już muszę funkcjonować, to snuje się po domu w stoperach w uszach, bo każdy dźwięk wwierca mi się w czaszkę.

Masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 06:06   #4286
swieczka23
Raczkowanie
 
Avatar swieczka23
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Smaruj przed wyjściem 30 stka powinno pomóc

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Jeśli ból jest jednostronny to jest typowa migrena. Może mieć związek z tabletkami anty. Ja mam dosyć często zwłaszcza przy 7 dniowej przerwie ale ja miałam predyspozycje bo wcześniej też miałam migreny. U mnie zaczyna się w oczodole i boli tylko pół czaszki. Czasem przechodzi na druga stronę. Pomaga mi bardzo wtedy solpadeine. Polecam spróbować.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Mnie dokładnie tak samo boli głowa przy migrenie. Solpadeina to jedyne co mi pomaga
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No niestety z migrena tak jest.
Też polecam solpadeine, to jedyne co łagodzi ból. Oczywiście go znów zmniejsza. U mnie migrena to bite 3 dni wyjęte z życia, zasłonięte okna na ciemno, wietrzenie bo jakikolwiek zapach przyprawia mnie o mdłości. Wtedy to dosłownie myje się w szarym mydle i nie używam antyperspirantu nawet, bo od jakiegokolwiek zapachu chce mi się wymiotować. Jak już muszę funkcjonować, to snuje się po domu w stoperach w uszach, bo każdy dźwięk wwierca mi się w czaszkę.

Masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam srednio 6-7 dni.... a jak polaczy mi sie z okresem (mam endo) to w ogole umieram

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
swieczka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 07:44   #4287
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Czemu na allegro niektóre, łatwo dostępne rzeczy mają horrendalne ceny?

Już kiedyś mi się to rzuciło w oczy.

Np wczoraj patrzę a żel do mycia twarzy z ziaji (normalnie kosztuje w Ross 8 zł) kosztuje 55 zł...

o co chodzi? Przecież nikt normalny za tą cenę tego nie kupi....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 07:50   #4288
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Czemu na allegro niektóre, łatwo dostępne rzeczy mają horrendalne ceny?

Już kiedyś mi się to rzuciło w oczy.

Np wczoraj patrzę a żel do mycia twarzy z ziaji (normalnie kosztuje w Ross 8 zł) kosztuje 55 zł...

o co chodzi? Przecież nikt normalny za tą cenę tego nie kupi....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mają go obecnie na stanie, a nie usuwają aukcji, tylko właśnie zawyżają cenę, żeby nikt nie kupił.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 08:14   #4289
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Czy to coś, czym dziewczyny mówiły tu, ż epsikają np. taras, wejścia i nie ma w domu owadów działa też na pająki? Jak tak, to poszukam co to było konkretnie.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 08:17   #4290
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Czy to coś, czym dziewczyny mówiły tu, ż epsikają np. taras, wejścia i nie ma w domu owadów działa też na pająki? Jak tak, to poszukam co to było konkretnie.

ja nie znam ale polecam zainwestowac w moskitiery na wymiar-nic nie wchodzi, zadnych komarow,pajakow,ciem ani innych zyjatek
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-04 10:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.