Na migrenę Flunaryzyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-23, 13:10   #1
anika*
Raczkowanie
 
Avatar anika*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 172
GG do anika*

Na migrenę Flunaryzyna


Drogie dziewczyny czy któraś z Was miała do czynienia z Flunaryzyną ?
Zażywałam ją na migrenę od listopada do końca stycznia (niecałe 3 miesiące) moja waga w tym czasie wzrosła o 4 kg, mimo, iż nie objadałam się więcej niż zwykle. Okropnie wywaliło mi brzuch i boczki
Od 13 lutego nie jem wcale słodyczy, od 5 dni jestem na diecie South Beach a moja waga spadła zaledwie o 1 kg (przez ponad miesiąc)
Staram się też trochę ćwiczyć (steper, brzuszki, spacery z psami).
Gdy 2 lata temu byłam na SB w ciągu pierwszego tyg zrzuciłam 2,5 kg a tym razem przez te 5 dni raptem 400 g Jestem załamana.

Czy któraś w Wasz miała do czynienia z tym paskudztwem, które na migrenę działa genialnie ale ma okropny skutek uboczny??
__________________
"...Dzień wczorajszy nie istnieje, to tylko wspomnienie.
Dzień jutrzejszy nie istnieje, to tylko przypuszczenie
Bo dzień dzisiejszy jest najważniejszy!!! ..."
anika* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 11:08   #2
maggie74
Raczkowanie
 
Avatar maggie74
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 176
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Mnie przepisuje ją sezonowo neurolog na migreny, szczególnie w okresie jesiennym, ale to raczej ma działać profilaktycznie. Ja nie stwierdziłam nigdy takich efektów ubocznych o jakich piszesz. Ze dwa lata temu jak zaczynałam ją brać to mi pomagała, tzn. rzadziej miewałam bóle głowy, ale ostatnio już tak dobrze nie działa.
maggie74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 21:06   #3
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Nie sądzę żeby ten lek był odpowiedzialny za przyrost wagi, najlepiej zapytaj lekarza. Może za to że już niełatwo schudnąć odpowiedzialny jest wiek? Im jesteśmy starsze tym gorzej z tym walczyć. Po 30-stce nie trzeba się temu dziwić. Możesz równie dobrze mieć problemy z przemianą materii z powodu innych dolegliwości, najlepiej więc się dodatkowo przebadać
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 18:39   #4
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Na migrene polecam Excedril
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:32   #5
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Na migrene polecam Excedril
A sprawdzałaś skład leku? Na migrenę nie pomaga, może z wyjątkiem lekkiego napadu, moja koleżanka to wzięła( oczywiście za dużo bo nie pomagało) i się struła. Od kilku dni ma " coś" na żołądku i prawie nie je, tylko patrzeć jak znowu będzie ją głowa bolała.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 08:32   #6
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Ok polskiego excedrilu nie znam. Za to zakupiony w Stanach naprawdę działa P PO raz pierwszy kupiłam go 5 lat temu i jest rewelacyjny. Tylko to pomaga mojej mamie i wielu jej koleżankom Polskie specyfiki z różnej półki, tańsze, droższe, leki z Niemiec - nic, a to działa

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

1 lub 2 tabl i 24 bez problemów zero bólu głowy, żołądka itp
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 14:27   #7
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Ok polskiego excedrilu nie znam. Za to zakupiony w Stanach naprawdę działa P PO raz pierwszy kupiłam go 5 lat temu i jest rewelacyjny. Tylko to pomaga mojej mamie i wielu jej koleżankom Polskie specyfiki z różnej półki, tańsze, droższe, leki z Niemiec - nic, a to działa

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

1 lub 2 tabl i 24 bez problemów zero bólu głowy, żołądka itp
No tak ale tam się wszyscy zachwycają aspiryną i stosują na wszystko, na migrenę zwykle ona nie jest skuteczna, dlatego zwracam uwagę na skład leków. Może jesteś wyjątkiem, niektórym nawet sama kofeina pomaga.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-18, 11:37   #8
anika*
Raczkowanie
 
Avatar anika*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 172
GG do anika*
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Tak wiem, że wiek nie pomaga mi schudnąć tylko ja mówię o przyroście wagi po zastosowaniu leku.
Nie skojarzyłam tego dopóki neurolog mi tego nie uświadomił. Powiedział, że on jej nie przepisuje kobietom bo skutkiem bocznym jest zatrzymanie wody i przyrost wagi.

maggie74 stosowałaś ją na jesień, nie miałaś w tym czasie depresji? to kolejny skutek uboczny jaki wyczytałam na ulotce tego leku.
__________________
"...Dzień wczorajszy nie istnieje, to tylko wspomnienie.
Dzień jutrzejszy nie istnieje, to tylko przypuszczenie
Bo dzień dzisiejszy jest najważniejszy!!! ..."
anika* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 21:57   #9
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Tak jak już pisałam, nie pomógł mi. Ja na całe szczęście nie mam do tej pory migreny. Pomógł za to mojej mamie, jej 2 koleżankom, mojej siostrze. Ale za to ciotce nie pomógł. Także prawdopodobnie jest tak, że różne leki pomagają różnym ludziom. Bardzo się cieszę, że tabletki te pomagają mojej mamie. Dzięki nim normalnie funkcjonuje. Nie leży już zupełnie odcięta od życia przez kilka dni. Może w miarę normalnie jeść. Funkcjonuje jak człowiek z bólem głowy a nie migreną. No i 100 tabl za 30-50zł. Bajka wczesniej za 2 tabletki płaciła 70-90zł.
Chcecie wierzyć?- wierzcie nie tez ok, wasza sprawa
Jedno jest pewne. NI eżycze nikomu migreny. Po prawdziwy killer
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 18:06   #10
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Oj wiem coś o tym. Ale z tymi tabletkami masz rację, jednym pomagają innym nie. Koleżanka mi polecała takie które jej mamie pomogły i u mnie się nie sprawdziły mimo że wydębiłam je od lekarza.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 11:52   #11
Mikka1983
Raczkowanie
 
Avatar Mikka1983
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 39
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Cytat:
Napisane przez anika* Pokaż wiadomość
Drogie dziewczyny czy któraś z Was miała do czynienia z Flunaryzyną ?
Zażywałam ją na migrenę od listopada do końca stycznia (niecałe 3 miesiące) moja waga w tym czasie wzrosła o 4 kg, mimo, iż nie objadałam się więcej niż zwykle. Okropnie wywaliło mi brzuch i boczki
Od 13 lutego nie jem wcale słodyczy, od 5 dni jestem na diecie South Beach a moja waga spadła zaledwie o 1 kg (przez ponad miesiąc)
Staram się też trochę ćwiczyć (steper, brzuszki, spacery z psami).
Gdy 2 lata temu byłam na SB w ciągu pierwszego tyg zrzuciłam 2,5 kg a tym razem przez te 5 dni raptem 400 g Jestem załamana.

Czy któraś w Wasz miała do czynienia z tym paskudztwem, które na migrenę działa genialnie ale ma okropny skutek uboczny??

zapas flunaryzyny do dzisiaj zalega mi w apteczce.... dostałam ją od neurologa na uporczywe bóle głowy (podejrzenie migreny) kiedy okazało się, ze choruję na rzadką chorobę genetyczną lek nie był mi już potrzebny ale i tak nie pomagał nawet kiedy go przyjmowałam. Znam osoby biorące ją właśnie na migrenkę ale nie spotkałam się jak dotąd z pozytywną opinią na jej temat. Mnie jedynie "usypiała"
Mikka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-31, 14:17   #12
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Dobre i to, całkiem niezłym sposobem jest przespanie bólu tyle że kiedy jest silny nie bardzo można spać. Czasem biorę jakieś ziółka na uspokojenie które też mają podobne działanie, zawsze to coś.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 19:13   #13
sungirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 326
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Witam wszystkich
U mnie migreny zaczęły się dosyć niedawno. Zaczyna się zazwyczaj utratą ostrości widzenia a po około 30 minutach jest ból głowy i inne dolegliwości z tym związane. Właściwie w takim przypadku to zwykłe leki niestety nie pomagają.
Jakie leki waszym zdaniem są najskuteczniejsze?
sungirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 21:11   #14
anika*
Raczkowanie
 
Avatar anika*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 172
GG do anika*
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Na ból pomaga i Zolmiles około 8 zł za jedną tabletkę ale ból mija jak ręką odjął.
__________________
"...Dzień wczorajszy nie istnieje, to tylko wspomnienie.
Dzień jutrzejszy nie istnieje, to tylko przypuszczenie
Bo dzień dzisiejszy jest najważniejszy!!! ..."
anika* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 10:18   #15
Mikka1983
Raczkowanie
 
Avatar Mikka1983
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 39
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

refastin, nie jest to lek na migrenę a ogólnie p. bólowy (np. po zabiegach itp. skład jak ketonal) właściwie to to samo tylko w aptece różnica pomiędzy refastinem a ketonalem jest w cenie. Na moje bóle nic nie pomagało, no a po ketonalu daje radę jakoś funkcjonować. Oczywiście NIE POLECAM stosować go jako jedynego leku, bo Ketonal ma to do siebie, że bardzo niszczy śluzówkę, pop dłuższym stosowaniu może spowodować np. wrzody itp. Jeśli jednak dopada mnie ból nie do wytrzymania to jako doraźna pomoc - sprawdza się w 100%
Mikka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 18:14   #16
sungirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 326
Dot.: Na migrenę Flunaryzyna

Dziękuję za odpowiedzi. Na pewno wypróbuję leki, które polecacie bo niestety nie sądzę aby migrena przestała się u mnie pojawiać. Na szczęście teraz jest rzadziej. Miło też wiedzieć że inne osoby też się borykają z tym problemem ponieważ dla osób, które nie doświadczyły takiego bólu głowy czasem może się on wydawać abstrakcją.
sungirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.