Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-08, 13:05   #1
Laurencja11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 107

Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki


W tym roku zaczynam studia i jako że mam dużo wolnego czasu po maturze chciałabym sobie jakoś zarobić pieniądze,żeby starczało na jakieś dodatkowe przyjemności.Jestem na utrzymaniu rodziców,sytuacja finansowa jest bardzo dobra,jednak chciałabym pójść do pracy,żeby nie siedzieć bezczynnie w domu.
Od 2 tygodni wysyłam CV do różnych firm,wysłałam ich sporo i prawie wszystkie przeszły bez echa.Jedna Pani odpisała mi sugerując,że ma dwie dziewczyny na oku na hostessy do hipermarketu i jak z nimi rozmowy nie wypalą,odezwie się,ale nie odezwała się☠do dziś.
Moim problemem jest brak doświadczenia,no bo coż osoba w moim wieku może wpisać w CV,skoro podejmuje pierwszą pracę.Napisałam,że jestem otwarta,komunikatywna i szybko się uczę ,co jest zgodne z prawdą i chyba tylko tyle mogę w CV umieścić.
Po drugie ,dla osób w moim wieku jedyną ofertą pracy,do której przyjmują jest roznoszenie ulotek.Jako osoba nieletnia roznosiłam je jakiś czas więc wiem jak beznadziejna to praca (chodzenie w upale,często dają☠po 5-6 zl na h).
Na dobrą sprawę biorę wszystko oprócz towarowania w sklepach (jestem niska,drobna,do towarowania często poszukują silnych chlopakow +obsluga wozkow widłowych) i tych nieszczęsnych ulotek.

Znacie jakieś sposoby ,żeby zainteresować sobą pracodawcę? Jakiej pracy szukać? (chodzi bardziej o kategorie) Co zrobić skoro potrzebne mi są pieniądze a ofert pracy ciągle nie ma ?
Laurencja11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 16:25   #2
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki

2 tygodnie to nic, czasem umieszczaja ogoszenie miesiac wczesniej zanim kogos naparwde beda otrzebowac. Albo przyjma kogos, ktos sie nie sprawdzi i dzwonia do reszty osob ktore wysaly cv.

Polecam wyrobic sobie ksiazeczke sanepid lub pojsc do biura posrednictwa pracy
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 18:14   #3
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki

Ja po maturze też mogłam liczyć głównie na ulotki, ale tak jak histeryczka napisała, warto zainwestować w książeczkę sanepidowską i poszukać dorywczej pracy, np. w kawiarniach i restauracjach.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 15:22   #4
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki

Kelnerowanie byłoby najlepsze, musisz tylko wyrobić książeczkę. I 2 tygodnie szukania to nic
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 15:54   #5
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki

Po szkole ciężko jest z pracą, ale może popytaj koleżanek czy nie potrzebują nikogo u siebie w pracy?

Ja w taki sposób załapałam się do pracy świeżo po szkole.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 19:28   #6
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki

Mam wyrobioną książeczkę sanepidowską - sama sobie wyrobiłam - CV zaczęłam wysyłać w maju. Wysłałam ich ponad 100, rozmów miałam ze 3. Nie wypaliła żadna.
Fakt, że mam specyficzne wymagania, ale zauważyłam kilka ogólnych rzeczy:

1. Chcą zatrudniać na cały sezon (do września to absolutny minimum).
2. Chcą pracownika na pełen etat (czyt. 7 dni w tygodniu).
3. Chcą studenta, bo bardziej im się to opłaca - kilka razy nie przyjęto nawet mojego CV, bo przyznałam, że nie mam legitki.

Szczerze mówiąc, dałam już sobie spokój. Rozmawiałam z paroma osobami, które też pisały maturę w tym roku - ten sam problem, niestety.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 19:49   #7
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki

Idziesz na rozmowę, mówisz, że szukasz pracy na dłużej, po czym pracujesz ile chcesz i zwalniasz się kiedy Ci pasuje, proste :P
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-18, 19:54   #8
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
Mam wyrobioną książeczkę sanepidowską - sama sobie wyrobiłam - CV zaczęłam wysyłać w maju. Wysłałam ich ponad 100, rozmów miałam ze 3. Nie wypaliła żadna.
Fakt, że mam specyficzne wymagania, ale zauważyłam kilka ogólnych rzeczy:

1. Chcą zatrudniać na cały sezon (do września to absolutny minimum).
2. Chcą pracownika na pełen etat (czyt. 7 dni w tygodniu).
3. Chcą studenta, bo bardziej im się to opłaca - kilka razy nie przyjęto nawet mojego CV, bo przyznałam, że nie mam legitki.

Szczerze mówiąc, dałam już sobie spokój. Rozmawiałam z paroma osobami, które też pisały maturę w tym roku - ten sam problem, niestety.
Ja też po maturze miałam podobną sytuację - ostatecznie skończyłam na rozdawaniu ulotek. Na studiach znalezienie dorywczej pracy bez znajomości również bywa trudne, niestety.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 19:59   #9
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Ja też po maturze miałam podobną sytuację - ostatecznie skończyłam na rozdawaniu ulotek. Na studiach znalezienie dorywczej pracy bez znajomości również bywa trudne, niestety.
serio?
jeśli dobrze kojarzę jesteś z Trójmiasta. Ja nie zauważyłam jakichś większych problemów z szukaniem dorywczej pracy tutaj
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 20:07   #10
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
serio?
jeśli dobrze kojarzę jesteś z Trójmiasta. Ja nie zauważyłam jakichś większych problemów z szukaniem dorywczej pracy tutaj
Napisałam, że bywa, a nie że tak jest i koniec, nie ma niczego. Ja mogę odnieść się tylko do własnych doświadczeń/obserwacji, ale nie zakładam z góry, że pracy dorywczej nie można znaleźć.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 04:51   #11
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Nigdzie mnie nie chcą…praca dla studentki

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
serio?
jeśli dobrze kojarzę jesteś z Trójmiasta. Ja nie zauważyłam jakichś większych problemów z szukaniem dorywczej pracy tutaj
Też jestem z Trójmiasta (obecnie). Fakt, że dużo pracodawców proponuje pracę na pełen etat w okresie wakacyjnym + dalszą w mniejszej liczbie godzin w momencie rozpoczęcia studiów.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-19 05:51:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.