Opieka medyczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-20, 16:03   #1
ajarta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 12

Opieka medyczna


Mam pytanie odnoście dodatkowej opieki medycznej często oferowanej przez pracodawców?Zazwyczaj-przynajmniej w mojej firmie jest ona w większej kwocie finansowana przez pracodawcę jako taki bonus socjalny. I właśnie taką ofertę dotają pracownicy-płacą 50 zł i mają w tym jedną wizytę miesięcznie u lekarza specjalisty i no limit u lekarza pierwszego kontaktu. U mnie akurat nie ma wyboru co do placówki, mamy:www.salve.pl/ i teraz się zastanawiam czy jest to mi potrzebne??Co sądzicie?Kwota nie jest duża ale ja w wieku 30 lat nie chodzę aż tak często do lekarzy. Co sądzicie?Czy macie u siebie w firmie taką opcję?
ajarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 21:29   #2
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Opieka medyczna

nie jest potrzebne jeśli jesteś ubezpieczona w NFZ, też możesz iść do lekarza rodzinnego jak trzeba, a do specjalisty albo ze skierowania albo prywatnie jeśli trzeba,

możesz odmówić ubezpieczenia bo nie daje ono wiele

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-06-20 o 21:30
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 14:58   #3
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Opieka medyczna

Ajarta jeżeli musisz za to dodatkowo dopłacać, a do tego liczba wizyt u specjalisty ogranicza się do 1 w miesiącu, to ja bym się na to nie decydowała chyba
Pierwszy raz widzę bonus w postaci opieki medycznej w tak formie, zwykle firmy opłacają same abonament medyczny dla swoich pracowników i jest on ograniczony dopiero przy bardzo specjalistycznych badaniach lub wizytach stomatologicznych/ortodontycznych
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 23:12   #4
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Opieka medyczna

w Raiffeisen Bank masz ubezpieczenie za 3 zł miesięcznie do karty i to jest całkowity koszt karty z ubezpieczeniem medycznym i innymi, są limity korzystania ale cena 3 zł jest tak mała, że możesz z tego skorzystać otwierając konto, które się nazywa wymarzone i jest darmowe na zawsze ma gwarancje że cennik się nie zmieni, a koszt karty z ubezpieczeniem tylko 3 zł miesięcznie, z tego skorzystaj,

możesz otworzyć przez net w 1 dzień jeśli masz inne konto z którego możesz zrobić przelew uwierzytelniający,

firma pewnie ma prowizje od nowych ubezpieczonych, dlatego proponują, mi też proponowali w firmie dawno temu, pomijam, że już tam nie pracuje bo w życiu bywa różnie, odmówiłem nikt się nie obraził i do dziś żyje , dodam, że się zwolniłem wtedy z innego powodu niż odmowa ubezpieczenia ,

a z polecenia Raiffeisen nie mam korzyści tylko uważam, że tak dobre oferty powinny być premiowane i ludzie powinni z nich korzystać, wiedzieć o takich ofertach

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-06-21 o 23:22
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 13:35   #5
Anusia : )( :
Zadomowienie
 
Avatar Anusia : )( :
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 732
Dot.: Opieka medyczna

Powiem Ci że przy takiej składce miesięcznej, to oferta jest bardzo kiepska. W mojej firmie pracownik płaci symboliczną składkę miesięczną w wysokości 2,00zł (resztę sponsoruje pracodawca). W ramach tej składki mamy nieograniczony dostęp do konsultacji u lekarzy internistów oraz wszelkich pozostałych specjalności, jak również wielu badań diagnostycznych. Obejmuje to również testy alergiczne. Na pewno zakres pakietu uzależniony jest od wielkości firmy, liczby zatrudnionych pracowników no i oczywiście sytuacji finansowej. Na Twoim miejscu darowałabym sobie to ubezpieczenie.
__________________
Zabiegana, zajęta, zapracowana,
ciągle niewyspana, ale szczęśliwa...


Anusia : )( : jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 00:03   #6
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Opieka medyczna

tylko to ubezpieczenie uw Raiffeisen Bank jest niezależne od tego czy się pracuje czy nie, gdzie się pracuje, jest niezależne od konkretnego pracodawcy
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-23 01:03:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.