Praca w domu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-13, 10:17   #1
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434

Praca w domu.


Nie wiem, czy był już wątek tego typu, jeśli tak to przepraszam.
Od jakiegoś czasu szukam pracy dodatkowej. Znalazłam ogłoszenie dotyczące pracy chałupniczej: www.gracja.entro.pl
Czy któraś z Was współpracowała z nimi? Czy to uczciwa firma? Wyczytałam, że na początek trzeba wpłacić im pieniądze i to mnie zaniepokoiło. Nie chcę stracić tylko zarobić... Proszę, pomóżcie. Niedługo zostanę mamą i potrzebuję zajęcia, które można wykonywać w domu.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 12:29   #2
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Praca w domu.

jeszcze nie spotkałam się z firmą, która uczciwie proponowałaby pracę chałupniczą i kazała sobie z góry za coś zapłacić. ściema aż w oczy razi. poważnie pytasz czy reklamujesz złodziei?
__________________
"Nie jesteś na tym świecie po to aby spełniać moje oczekiwania, ani ja po to aby spełniać Twoje. Jeśli się przez przypadek odnajdziemy, to cudownie. Jeśli nie, to trudno"
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 16:42   #3
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Praca w domu.

Poważnie
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 20:37   #4
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Praca w domu.

jak serio to ściema.
chcesz pracować z domu - poszukaj ogłoszeń dla copywriterów, pozycjonowanie, seo, takie hasła. warunek - musisz posiadać no co najmniej jako takie zdolności do pisania tekstów z jakiejś dziedziny.

nie wiem jak inni ale ja tak dorabiałam kiedyś, miałam kasę płaconą regularnie, nikt mnie nie okantował, jedyne co mogłam stracić gdyby jednak to trochę swojego czasu i jakieś teksty, pffff. żadne realne pieniądze.

zresztą są też inne formy dorabiania, które nie wymagają od Ciebie, żebyś z góry na starcie płaciła jakimś ludziom za cokolwiek. oni zarobią na Tobie, a nie na Twojej pracy którą dla nich wykonasz.

zbliża się sezon na PIT-y np.

pomyśl a znajdziesz coś na pewno.
__________________
"Nie jesteś na tym świecie po to aby spełniać moje oczekiwania, ani ja po to aby spełniać Twoje. Jeśli się przez przypadek odnajdziemy, to cudownie. Jeśli nie, to trudno"
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 12:05   #5
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Praca w domu.

Nie wpłacaj nic choćby to była symboliczna złotówka.
Mając twoje dane i numer konta mogą na ciebie wziąć kredyt. Jest taki wątek na wizażu o takich oszustwach.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 12:09   #6
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Praca w domu.

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
Nie wpłacaj nic choćby to była symboliczna złotówka.
Mając twoje dane i numer konta mogą na ciebie wziąć kredyt. Jest taki wątek na wizażu o takich oszustwach.
Czyli teoretycznie każdy, kto kupił coś ode mnie na all może wziąć kredyt na mnie?
Jestem szczerze przerażona.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 13:29   #7
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Praca w domu.

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Czyli teoretycznie każdy, kto kupił coś ode mnie na all może wziąć kredyt na mnie?
Jestem szczerze przerażona.
Nie. W oszustwie na złotówkę to Ty wplacasz tę złotówkę, nieświadomie uruchomiając w ten sposób procedurę ze szkoda dla siebie.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-18, 11:40   #8
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Praca w domu.

Zerknęłam na stronę z pierwszego posta i tam widzę taki myk


Co to ma znaczyć, że płaci się za "pakiet próbny dotyczący propozycji prac" - dla mnie to znaczy tyle, co złapać łosia... no chyba, że źle rozumiem?

Ogólnie są biznesy, w których coś się płaci na starcie - no nie wiem, musisz kupić książkę o technikach sprzedaży, zainwestować coś we własną wiedzę, czy jak w przypadku normalnej pracy w biurze - kupić sobie garnitur, ale wtedy masz konkrety, czyli wiesz za co płacisz i po co.
A w tej ofercie co podałaś zupełnie nie wiadomo za co się płaci.
Za propozycję?
Za pracę? Ale jaką? Ale z czym to ugryźć?
Jak dla mnie - pic na wodę. Jeśli płacisz 38 zł za "propozycję" a dalej gdzieś tam piszą, że 50 zł zarobisz za składanie długopisów (dokładnie ok 350 sztuk), to to nie jest dla mnie fair play.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 14:01   #9
kornelia298
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
GG do kornelia298
Wink Dot.: Praca w domu.

Jeśli interesuje Cię praca w domu, poczytaj blog, poświęcony temu. Zarabiarka.pl - W cale nie trzeba składać długopisów czy tym podobnych. Wystarczy dostęp do internetu i troszku kreatywności żeby stać się Januszem Biznesu
Pozwodzenia
kornelia298 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 14:28   #10
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Praca w domu.

Kornelia raczej dużo kreatywności, samozaparcia i drogi przez mękę
Ale masz racje - jeśli jest się konsekwentnym i codziennie robi coś, co przybliża nas do celu, to tak - wtedy można zarabiać przez internet,
ale jak się ma słomiany zapał to już to nie jest takie hop siup
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 11:16   #11
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Praca w domu.

Kiedyś jako studentka szukałam pracy on-line i w gazetach i szczerze nie wierzę we wszystkie propozycje typu składanie długopisów czy wypełnianie ankiet. Lepiej faktycznie pisać dla kogoś teksty albo ruszyć tyłek z domu i iść na produkcję albo jako pakowaczka.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 21:42   #12
Magda0087xxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9
Dot.: Praca w domu.

Cytat:
Napisane przez golden_eye Pokaż wiadomość
jak serio to ściema.
chcesz pracować z domu - poszukaj ogłoszeń dla copywriterów, pozycjonowanie, seo, takie hasła. warunek - musisz posiadać no co najmniej jako takie zdolności do pisania tekstów z jakiejś dziedziny
Dokładnie! Czasy się zmieniają, wielu pracodawców wręcz oferuje pracę w modelu łączonym (trochę w domu, trochę w biurze) lub poszukuje zdalnych pracowników. To, że pracujesz z domu nie znaczy, że nie pracujesz na etacie i za etatowe wynagrodzenie (choć dorobić też możesz w ten sposób po godzinach - kwestia ile masz czasu). Ja pracuję zdalnie, bo akurat moja specjalność nie wymaga wysiadywania jaja w biurze 8h/dziennie 5 dni w tygodniu. Pracuję mi się przez to lepiej, mam swobodę, a i tak pracuję dłużej (10 godzin dziennie) niż na etacie, a do tego wydajniej, bo się nie rozpraszam i nikt nade mną nie stoi. Sprawdź sobie rekrutację odwróconą i Emplocity, którą ja też ostatnio mocno się interesuję, bo szukam zmiany i celuję oczko wyżej, a nie mam czasu na marnowanie czasu na codzienną wysyłkę CV w ilości 100 dziennie, jak to było kiedyś... Chciałabym się rozwijać dalej, a przy okazji pozostać przy zdalnym trybie pracy. Szukam nowoczesnej pracy, więc i metodę poszukiwań muszę taką obrać, bo przestarzałe metody kadrowe w typie "Anonsów" powinny odejść do lamus

Reasumując. Zastanów się co umiesz i lubisz robić. Zrób listę i wybierz z tego rzeczy, które mogłabyś robić w domu. A potem uderzaj bez ociągania Głowa do góry! P.S. I pod żadnym pozorem nie wysyłaj żadnych pieniędzy do firmy, która chce Ci zlecić składanie długopisów w domu :P
Magda0087xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-24 22:42:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.