W którym banku założyć lokatę - 2015 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-12, 19:04   #1
dariamaz00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 26

W którym banku założyć lokatę - 2015


Witajcie,
nie znam się na finansach, a chcę założyć piewrwszą w życiu lokatę. Planuję ulokować na niej niewielką sumę - 4-5 tyś. zł. Który bank polecacie? Jakie są wasze doświadczenia? Chcę przede wszystkim bezpieczeństwa i jak największych możliwie zysków. Lokata najlepiej na okres 3/6 miesięcy. Korzystną ofertę ma Getin Bank, ale czytam wiele negatywnych kometarzy na ich temat Czy jest się czego obawiać?

Liczę na pomoc bardziej dośiwdczonych koleżanek.
dariamaz00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 21:11   #2
ciaaastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 150
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

kokosów nie zarobisz, na pewno nie polecam pko sa tam dają śmiesznie małe oprocentowanie, ja mam w millenium
ciaaastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 21:23   #3
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

W każdym banku masz bezpieczną lokatę.
Wpisz w gugla "ranking lokat" i tyle Sprawdź Merium, BGŻ, IdeaBank.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 22:37   #4
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Idea Bank ma bardzo dobre lokaty dla nowych klientów, a jak już będziesz stałym klientem to polecam jednak Meritum.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 08:40   #5
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

IdeaBank i Meritum
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 18:11   #6
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Idea Bank ma bardzo dobre lokaty dla nowych klientów, a jak już będziesz stałym klientem to polecam jednak Meritum.
W Meritum masz lokatę negocjowaną internetowo od 10000zł, ale nie mam pojęcia ile realnie można wynegocjwać
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 19:17   #7
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Idea Bank cuda cuda ogłaszają . A tak poważnie nie ufam temu bankowi , mam alergie na spółki czarneckiego .
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-15, 08:10   #8
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Teraz lipa jest z dobrymi lokatami niestety. Wpisz w google ranking lokat, pełno jest tego typu zestawień
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 10:06   #9
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

ja swego czasu miałam lokaty w eurobanku, miał dość dobre oprocentowanie w porównaniu do innych banków.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 12:15   #10
Yvonneee
Raczkowanie
 
Avatar Yvonneee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 96
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Aktualnie oprocentowanie lokat jest niiiskie. Spośród dostępnych polecam lokatę w SKOK-u, gdzie jest ono przyzwoite w porównaniu do banków.
Yvonneee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 11:31   #11
mojportret
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Zaâ˜☠â˜☠â˜☠isty jest sprawdzacz lokat z bloga Rekina Finansów. Sprawdza na bieżąco oferty z banków. co miesiąc wybiera także lokatę miesiąca bez potrzeby zakładania konta. Na początek polecam w ogóle zapoznac się w jakich bankach zakładać lokaty bankowe.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-13 o 16:31 Powód: Link.
mojportret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 21:33   #12
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Cytat:
Napisane przez dariamaz00 Pokaż wiadomość
Witajcie,
nie znam się na finansach, a chcę założyć piewrwszą w życiu lokatę. Planuję ulokować na niej niewielką sumę - 4-5 tyś. zł. Który bank polecacie? Jakie są wasze doświadczenia? Chcę przede wszystkim bezpieczeństwa i jak największych możliwie zysków. Lokata najlepiej na okres 3/6 miesięcy. Korzystną ofertę ma Getin Bank, ale czytam wiele negatywnych kometarzy na ich temat Czy jest się czego obawiać?

Liczę na pomoc bardziej dośiwdczonych koleżanek.
nie Getin Bank bo może być drogo, lepszy będzie Getin Online oddział internetowy i nie ma się co bać, tak mówią ludzie, którzy wzięli kredyty którzy się zgodzili na warunki, a potem narzekają, że muszą spłacać,
Idea Bank, Open też jest tego samego właściciela,

BGŻ Optima daje dobry procent ale do tego konta musisz mieć wcześniej zwykłe konto bo ono jest tylko oszczędnościowe i ma + taki że możesz robić nieograniczoną ilość przelewów ale tylko na jedno swoje konto czyli to podstawowe, do BGŻ Optima nie ma karty,to tylko wirtualny rachunek oszczędnościowy, fajna jest lokata bezkarna którą możesz założyć tylko raz jako nowy klient ale oprocentowanie na rachunku to 3%, a Getin Online daje 2,9 % więc nie wiem czy warto szaleć za tą Optimą skoro Getin Online ma w sobie podstawowe konto i oszczędnościowe + lokaty i nie trzeba się wspomagać innym bankiem jak w przypadku Optimy,

wybierz konto bezpłatne, żeby odsetki nie były mniejsze od opłat, a jak masz już konto to założ tylko lokate przez net,

jest jeszcze SmartBank, oprocentowanie na oszczędnościowym 3%, wystarczy wpłacić kase na ten rachunek i już, nic więcej nie musisz robić, ten rachunek zakłada się jako drugi po otwarciu konta normalnego, wszystko bezpłatnie,

Meritum jest dobre na 2 miesiące lokaty dla nowych, a potem 2,85 standardowa lokata, czyli po dwóch miesiącach konto do zamknięcia,

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
W Meritum masz lokatę negocjowaną internetowo od 10000zł, ale nie mam pojęcia ile realnie można wynegocjwać
nic nie wynegocjujesz, jedynie 0,1 po przecinku, to zwykły marketing, nie żadne negocjacje, bardziej możesz sobie ustawić na ile miesięcy chcesz lokatę i to wszystko,

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Teraz lipa jest z dobrymi lokatami niestety. Wpisz w google ranking lokat, pełno jest tego typu zestawień
przeglądaj strony banków z lokatami, porównywarki nie są obiektywne bo zawsze wyświetlają lokaty dla nowych klientów z których można skorzystać tylko raz,

Cytat:
Napisane przez Yvonneee Pokaż wiadomość
Aktualnie oprocentowanie lokat jest niiiskie. Spośród dostępnych polecam lokatę w SKOK-u, gdzie jest ono przyzwoite w porównaniu do banków.
z daleka od SKOK-ów, niedawno była afera ze SKOK, to ryzyko dawać im kase,

Cytat:
Napisane przez KOOL SHEN Pokaż wiadomość
Idea Bank cuda cuda ogłaszają . A tak poważnie nie ufam temu bankowi , mam alergie na spółki czarneckiego .
masz alergie bo tak czy masz jakieś poważne powody ?

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-05-27 o 22:12
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 11:25   #13
Polusiaxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 27
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

u mnie jeśli chodzi o lokatę, to sprawdził się pko bp.
Polusiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 00:45   #14
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Cytat:
Napisane przez Polusiaxx Pokaż wiadomość
u mnie jeśli chodzi o lokatę, to sprawdził się pko bp.
jaki dali ci procent na lokacie ?

ile płacisz za konto ?

trzeba przeliczyć czy czasem opłata za konto nie jest wyższa od odsetek z lokaty
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 11:59   #15
Jastrzab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Cytat:
Napisane przez Polusiaxx Pokaż wiadomość
u mnie jeśli chodzi o lokatę, to sprawdził się pko bp.
Serio? Nie żartuj. Duże banki dają bardzo liche procenty. Mniejsze dają znacznie lepsze.
Teraz jeszcze mamy do tego wszystkiego strasznie niskie stopy procentowe i lokaty są bardzo nisko oprocentowane. Z tego co się orientuję dla nowych klientów Lokata Happy jest na 4% w Idea Banku, ale tylko do 10 000 zł na 3 miesiące i tylko dla nowych klientów. W BGŻOptima 3,2% lokata bezkarna na 3 miesiące do 100 000zł, przy zakładaniu konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 3% (promocyjnym), też dla nowych klientów. W Lion's Banku 3,25% od 100 000 zł na 3 miesiące, dla nowych klientów - lokata Welcome. To najlepsze jakie znam. Cała reszta to już z biedą 3%, a większość ma poniżej 3%.

Także lipa...
Jastrzab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 23:19   #16
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

w Idea Bank jak ktoś założy lokatę dla nowych klientów to zakłada konto, to pułapka dla chcących tylko lokate bo potem trzeba wypowiedzieć umowę o konto,

BGŻ Optima do niedawna miał 4% na lokacie bezkarnej, teraz 3,2%, reszta lokat standardowych tylko 2%, czyli konto oszczędnościowe i lokata bezkarna tylko się opłaca w tym banku,

Smart Bank daje chyba 3,1% na rachunku oszczędnościowym,

bardzo nisko upadły banki z oprocentowaniem lokat, jak tak dalej będzie to mało kto się będzie decydował na lokate, bardziej się będzie opłacała np giełda
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 22:20   #17
Jastrzab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
w Idea Bank jak ktoś założy lokatę dla nowych klientów to zakłada konto, to pułapka dla chcących tylko lokate bo potem trzeba wypowiedzieć umowę o konto,

Pierwsze słyszę. Lokata Happy, czyli ta dla nowych klientów jest bez konta <reklama>

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
bardzo nisko upadły banki z oprocentowaniem lokat, jak tak dalej będzie to mało kto się będzie decydował na lokate, bardziej się będzie opłacała np giełda
To wynik obniżek stóp procentowych przez radę polityki pieniężnej. Giełda z kolei to ryzyko i to spore. Jakby ktoś nie pamiętał, warto się cofnąć kilka lat wstecz do kryzysu kredytów hipotecznych w USA

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2016-10-11 o 09:33 Powód: reklama
Jastrzab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 23:36   #18
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Cytat:
Napisane przez Jastrzab Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę. Lokata Happy, czyli ta dla nowych klientów jest bez konta http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/...idea-bank.html



To wynik obniżek stóp procentowych przez radę polityki pieniężnej. Giełda z kolei to ryzyko i to spore. Jakby ktoś nie pamiętał, warto się cofnąć kilka lat wstecz do kryzysu kredytów hipotecznych w USA
banki mimo decyzji rady polityki pieniężnej mogą dać wyższe oprocentowanie,

to sobie załóż lokate o której piszesz, a będziesz wypowiadał umowę o konto, tak to jest skonstruowane, nie wierzysz to zakładaj, konsultowane na infolini Idea Banku,

ten link do strony który podałeś wygląda mi ta strona jakby ktoś miał interes w naganianiu klientów temu bankowi, tam są bardzo ogólne info, a ja piszę o info z regulaminów, prawnych konstrukcji ofert, a nie o reklamach,

oczywiście, że uwzględniam kryzys kiedy pisałem o giełdzie, nie moja wina że ludzie kupują kiedy jest drogo, sprzedają tanio, a trzeba na odwrót, są bezpieczne opcje inwestowania na giełdzie, to lepsze niż fundusze inwestycyjne gdzie za ciebie decyzje podejmą inni którzy potem w tych funduszach mają straty, a na giełdzie sam decydujesz co kupujesz albo sprzedajesz i za ile,

teraz hitem są lokaty poniżej 3% i mniej, nawet 1% coś po przecinku, to kpina z ludzi, po co w ogóle trzymać kase na lokacie kiedy oprocentowanie jest tak niskie, że prawie niezauważalne, zostaje opcja giełdy,

kryzys był w 2008 roku i później, mimo to w 2010 i jeszcze później oprocentowanie lokat wynosiło 5%, 4%, rachunków oszczędnościowych 3,5%, 4%, mija coraz dłuższy czas od kryzysu wywołanego przez banki i instytucje bankopodobne, banki odrabiają straty, widać to też na giełdzie, a oprocentowanie lokat jest coraz niższe, coś tu nie tak, banki chcą, żeby ludzie trzymali u nich kase jak najniższym kosztem, mniejsze oprocentowanie dla klienta to większy zysk dla banku z kredytów, które daje, a kredyty daje z kasy z lokat, ogólnie depozytów, banki nie pożyczają swojej kasy tylko klientów którzy mają lokaty, rachunki oszczędnościowe, jak do tego doliczyć opłate za konto to jakby bank mówił płać nam za to,że dzięki tobie zarabiamy

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-06-13 o 23:57
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 17:39   #19
Jastrzab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

Ale ja miałem tą lokatę, miała ją też moja siostra, mama i ojciec, tylko że jakiś czas temu. Może coś po zmieniali. Nie wiem, nie twierdzę że nie jest tak ja mówisz, ale aż zajrzałem do regulaminu i nie widzę tam nic na ten temat. Na stronie też jest napisane, że bez dodatkowych produktów. Po złożeniu wniosku otrzymuje się dostęp do serwisu transakcyjnego, ale konta osobistego nie miałem.

Lokując pieniądze na giełdzie trzeba mieć czas, żeby ich pilnować i być na bieżąco.

Edytowane przez Jastrzab
Czas edycji: 2015-06-15 o 17:42
Jastrzab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-20, 21:24   #20
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

zychdagmara,

to wygląda jak reklama , nic nie piszesz o szczegółach tylko samo 5,5%, ni piszesz czy to jest tylko dla nowych, od jakiej kwoty, nic, dla mnie to reklama,

irytuje mnie jak ktoś pokazuje ile to jest dobrych lokat dla nowych klientów tylko tacy ludzie nie żadają sobie pytania ile razy można być nowym klientem i korzystać z tych lokat
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 00:09   #21
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: W którym banku założyć lokatę - 2015

ta porównywarka też jest do kitu, pokazuje zawyżone oprocentowanie, a wystarczy wejść na stronę banku i tam oprocentowanie jest mniejsze,

nie polecam korzystania z porównywarek tylko ze stron netowych banków
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-23 01:09:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.