Jestem nieudacznikiem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-18, 19:59   #1
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244

Jestem nieudacznikiem?


Staram się myśleć pozytywnie, ale dłużej nie mogę.
Obroniłam się po perypetiach w grudniu 2014 roku, a mamy maj. Nie mam pracy.
Najpierw background: studia ekonomia. Praktyki w ciągu 5 lat – dwie bezpłatne po miesiącu. Staż między maturą a studiami (osiedlowa lodziarnia) + kursy jednodniowe uczelniane (mało znaczące). Tyle „doświadczenia”.
Teraz tak: CV wysyłam od czerwica ub.r. Na początek były to banki, programy stażowe, praca biurowa, sekretarka – marny odzew, więc zainwestowałam w profesjonalne CV. Odzew większy, ale nie ja zostawałam zatrudniona. Więc wysyłałam CV w ciemno, dzwoniłam, chodziłam po biurach – na chwilę obecną „przerobiłam” wszystkie biura. Nic, zawsze ktoś inny… Pomyślałam kasa to kasa – więc CV do sklepów, bieganie po CH, kombinowanie jak „usunąć” studia. Z tego też nic nie wynikło (kasowałam mgr, więc pytali co robiłam 2 lata – więc mówiłam ściemę o chorej matce, opiece nad nią – ale chyba to nie przekonywało ich; jednak widziałam, że wolą studentów).
Zapisałam się po obronie do UP, nie wiem jakim cudem zakwalifikowali mnie do grupy I i wio – mam sobie radzić…
CV wysyłam w odległości 50 km, ale prawda jest taka, że nie mam pieniędzy… wydałam na rozmowy kwalifikacyjne i nie mam możliwości wyjechać do innego miasta… (tym bardziej bezpłatne praktyki nie wchodzą grę).
Mam wrażenie, że zrobiłam wszystko. Co mogę więcej? Ja już opadam z sił, a zawsze byłam wesoła, teraz mam wrażenie, że mam depresję. Może jestem pechowa? Mam 25 i kupę w życiu…
Rodzice też mają dość, mówią, że praca jest, ale nie chce mi się jej szukać
P.S. Sytuacja domowa była nieciekawa, dlatego nie mogłam pracować podczas studiów.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 20:07   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

A znasz języki obce? Może poskładaj CV do okolicznych korporacji, tam wykształcenie ekonomiczne jest atutem.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 20:33   #3
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Przykro się to czyta. Ale tutaj na forum chyba sporo osób tak ma.

Może spróbuj jeszcze popracować nad CV, zrób z tego co robiłaś więcej dodając np. opis obowiązków, tak żeby podkreślić to, na czym się znasz (może to masz, ale wiele osób, które znam w bardzo niewielkim stopniu opisują tak naprawdę czego nauczyli się w pracy). Plus list motywacyjny, który czasami jednak jest czytany i w którym powinno się unikać banałów - znaczy banały i fałszywy entuzjazm to podstawa, ale należy wyrazić je inaczej niż to, co radzą w necie.

Plus ładne, profesjonalne zdjęcie.

Ewentualnie dawanie korków na przetrwanie. Z matem., języków?

Ale nie chciałabym, żebyś potraktowała to jako atak albo pouczanie, bo sama wiem, jak trudno znaleźć pracę.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 21:13   #4
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Przykro się to czyta. Ale tutaj na forum chyba sporo osób tak ma.

Może spróbuj jeszcze popracować nad CV, zrób z tego co robiłaś więcej dodając np. opis obowiązków, tak żeby podkreślić to, na czym się znasz (może to masz, ale wiele osób, które znam w bardzo niewielkim stopniu opisują tak naprawdę czego nauczyli się w pracy). Plus list motywacyjny, który czasami jednak jest czytany i w którym powinno się unikać banałów - znaczy banały i fałszywy entuzjazm to podstawa, ale należy wyrazić je inaczej niż to, co radzą w necie.

Plus ładne, profesjonalne zdjęcie.

Ewentualnie dawanie korków na przetrwanie. Z matem., języków?

Ale nie chciałabym, żebyś potraktowała to jako atak albo pouczanie, bo sama wiem, jak trudno znaleźć pracę.
CV dopracowałam (rok szukania pracy daje o sobie znać), staram się je dopasowywać do miejsca pracy. Jak pisałam wyżej - chyba obeszłam wszystkie firmy.
Korepetycje dawałam, ale tylko do matury, i to 2-3 osobom (małe miasto), przez to też nie brałam kokosów - to, co zarobiłam starczało na przysłowiowe podpaski i pastę do zębów. Teraz idą wakacje - nikt nie potrzebuje korepetycji... :-(
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 21:43   #5
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
CV dopracowałam (rok szukania pracy daje o sobie znać), staram się je dopasowywać do miejsca pracy. Jak pisałam wyżej - chyba obeszłam wszystkie firmy.
Korepetycje dawałam, ale tylko do matury, i to 2-3 osobom (małe miasto), przez to też nie brałam kokosów - to, co zarobiłam starczało na przysłowiowe podpaski i pastę do zębów. Teraz idą wakacje - nikt nie potrzebuje korepetycji... :-(
Może problemem jest małe miasto. W małych miastach sporo załatwia się po znajomości - zatrudnia się kolegę taty brata a nie anonimową osobę. Sama pochodzę z prowincji, wiem jak to wygląda. Chyba, że źle Cię zrozumiałam i teraz mieszkasz w dużym.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 21:47   #6
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Może problemem jest małe miasto. W małych miastach sporo załatwia się po znajomości - zatrudnia się kolegę taty brata a nie anonimową osobę. Sama pochodzę z prowincji, wiem jak to wygląda. Chyba, że źle Cię zrozumiałam i teraz mieszkasz w dużym.
Cały czas małe, ale jak pisałam, rozmowy kwalifikacyjne do 50 km. I nie mam teraz za co przeprowadzić się do innej części Polski.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 21:17   #7
201605311017
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 284
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

A staż absolwencki?Chyba ci przysługuje?
201605311017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-21, 23:38   #8
Kimiko2160
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Jestem w podobnej sytuacji niestety. Też myślałam o tym, żeby wykreślić studia z CV ale niestety ktoś mi powiedział że to nielegalne.Trudne mamy czasy myślałam że tylko po kierunkach humanistycznych jest problem, a tu czytam ekonomia nic tylko sie załamać.
Kimiko2160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 15:06   #9
megabeda1747
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Cytat:
Napisane przez Kimiko2160 Pokaż wiadomość
Jestem w podobnej sytuacji niestety. Też myślałam o tym, żeby wykreślić studia z CV ale niestety ktoś mi powiedział że to nielegalne.Trudne mamy czasy myślałam że tylko po kierunkach humanistycznych jest problem, a tu czytam ekonomia nic tylko sie załamać.
Nielegalne? Bez przesady Jakbyś nie skończyła studiów i nie miała wykształcenia wyższego, a do CV byś wpisała, że ukończyłaś uniwerek i masz wykształcenie wyższe to by było nielegalne, ale w drugą stronę to chyba już nie działa Problem z pracą jest niestety powszechny.
megabeda1747 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 13:56   #10
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Cały czas małe, ale jak pisałam, rozmowy kwalifikacyjne do 50 km. I nie mam teraz za co przeprowadzić się do innej części Polski.
Dowiadywałaś się o bony relokacyjne w UP?

Cytat:
Napisane przez Kimiko2160 Pokaż wiadomość
Jestem w podobnej sytuacji niestety. Też myślałam o tym, żeby wykreślić studia z CV ale niestety ktoś mi powiedział że to nielegalne.
A na jakiej podstawie ten ktoś tak uważa?
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 14:13   #11
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
A znasz języki obce? Może poskładaj CV do okolicznych korporacji, tam wykształcenie ekonomiczne jest atutem.
Nie wiem skad jestes i do jakiego wiekszego miasta masz najblizej, ale w takiej sytuacji w jakiej sie znalazlas, i z takim doswiadczeniem tez polecalabym skierowanie swoich oczu ku korporacjom. W Polsce jest ich coraz wiecej, z czego najwiecej chyba dziala w branzy finansowej. Rotacja w tych firmach tez jest duza, a wymagania ktore maja na podstawowe stanowiska to najczesciej jezyk i glowa na karku, potem pojecie o finansach/ekonomii. Korpo jest dobrym miejscem dla osoby po studiach, ktora dopiero wchodzi w rynek pracy.

Piszesz, ze obeszlas juz chyba wszystkie firmy. Na pewno po roku szukania pracy tak wlasnie sie czujesz i zupelnie ci sie nie dziwie. Wiem jednak, ze czesto ludzie nie widza, pomijaja wiele ogloszen bo wydaje im sie, ze nie sa one dla nich. Korporacyjne oferty pracy sa czesto pelne belkotu, dziwnych okreslen, ktore sprawiaja, ze wiele osob nie widzi sie na takich stanowiskach. A prawda jest taka, ze wiele z tego co tam napisane mozna odrzucic i sie tym nie przejmowac, a do takiej pracy startowac mozna spokojnie.

Zaznaczam, mowie o podstawowych stanowiskach, a nie takich, ktore rzeczywiscie wymagaja jakiegos doswiadczenia.

Kolejna rzecz jest taka, ze czesto nawet nie wiemy ile firm i jakich istnieje w naszych okolicach. Masz jakis znajomych pracujacych w poblizu, ktorzy mogliby cie pokierowac? Jesli kojarzysz nazwy firm, w ktoych pracuja to wyszukuj po nich bezposrednio.

Moze gdybys napisala mniej wiecej gdzie mieszkasz to ktos moglby cie jakos pokierowac

Zycze ci powodzenia i mam nadzieje, ze uda ci sie w koncu znalezc prace

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Kimiko2160 Pokaż wiadomość
Jestem w podobnej sytuacji niestety. Też myślałam o tym, żeby wykreślić studia z CV ale niestety ktoś mi powiedział że to nielegalne.Trudne mamy czasy myślałam że tylko po kierunkach humanistycznych jest problem, a tu czytam ekonomia nic tylko sie załamać.
Jezeli jestes bezposrednio po studiach to wydaje mi sie, ze nie jest to absolutnie dobry pomysl. Nie widze, zeby to moglo jakos pomoc

Powodzenia w szukaniu
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-06, 10:48   #12
5helga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 16
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Hej,
Jesli jestes zaraz po ukonczeniu studiow to nie powinno byc problemu ze znalezieniem pracy nawet po przez urząd pracy. Ludzie do 26 roku maja najwieksze szanse zatrudnieia bo pracodawcy maja wieksze ulgi na te osoby. Faktycznie moze powinnas sprobowac ubiegac sie o prace w bankach. Jesli jednak nadal bedziesz miec problemy finansowe to taka dobra praca dla 'bankrutow' jest praca w hotelu. Zazwyczaj oferuja: nocleg+jedzenie+wynagrodz enie za prace. W tej opcji wystaczy miec bilet w jedna strone w kierunku danego hotelu.
powodzenia;
5helga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 11:38   #13
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Bardzo smutne jest to co piszesz. Wcale nie jesteś nieudacznikiem. Niestety tak wygląda los po studiach wielu młodych ludzi. Pamiętam czasy,gdy skończyłam jeden kierunek i szukałam pracy.
Moje pomysły:
1. Przeprowadzka do większego miasta (musiałabyś tam mieć na start rodzinę/znajomych/odłożoną gotówkę lub po prostu znalezioną pracę)
2. Korki (wiem, w wakacje jest trudniej), opieka nad dzieckiem, opieka nad starszą osobą jako dorobienie. Choćby przez kilka miesięcy.
3. Praca w sklepie, choćby w sklepie odzieżowym. Też na przetrwanie, dorobienie, by w międzyczasie poszukać czegoś innego.
4. Nie skreślaj studiów z cv. W tych czasach większość osób coś studiuje, więc tym samym skreślasz siebie z tej dużej grupy 'wykształconych'. Pracodawca raczej lepiej patrzy na osoby, które coś chcą robić/robiły.
5. W wolnych chwilach może jakiś wolontariat? Też fajnie wygląda w cv.
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 08:47   #14
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

może zapytaj o staż z UP
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 09:19   #15
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Polecam wolontariat i naukę języków obcych na ten czas kiedy nic nie możesz znaleźć. To na pewno zaprocentuje, dużo się nauczysz, może poznasz kogoś, kto móglby ci pomoć w kwestii pracy. Ja jestem jeszcze studentką, jednak pracowałam całkiem sporo i pracuję cały czas, jestem wolontariuszką i uczęszczam na kurs językowy. Kiedyś poszłam do xero wydrukować CV i pan zaproponował mi pracę Nie myśl o sobie źle, jest ciężko, ale trzeba ciągle podnosić swoje kwalifikacje, wychodzić do ludzi i będzie dobrze! Trzymam kciuki Powodzenia
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 09:39   #16
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Autorko, musisz się dzielnie trzymać, prędzej, czy później znajdziesz pracę. Dziewczyny piszą o językach obcych, powiem Ci szczerze, że ja rzygam na myśl o dalszej nauce i ciągłym podnoszeniu kwalifikacji, ale niestety żyjemy w takim kraju, że trzeba mieć spore kwalifikację na kiepską pracę. Ja całe studia uczyłam się dużo, uczyłam się dwóch języków (jeden znam bardzo dobrze, ale teraz każdy zna tak angielski), w dodatku pracowałam w sklepie, żeby zarobić na życie i wiesz o czym teraz marzę? Że przychodzę po pracy do domu, włączam sobie do obiadku Dr Housa, potem idę z chłopakiem na miasto i mam wszystko w d****. Marzę za taką monotonią i po prostu odpoczynkiem od wiecznej nauki, od podstawówki. Niestety to nie jest możliwe, bo trzeba ciągle się uczyć, rozwijać, podnosić kwalifikacje. Wiesz co jest najgorsze? Że te moje języki obce to o tyłek rozbić, bo wszędzie gdzie aplikuje chcą ,,angielski komunikatywny''. Chcą natomiast biegłości w specjalistycznych programów, oczywiście co firma to inny program, dlatego ja też już tracę motywację i chęci. Poza tym mój chłopak ma większe wzięcie w przemyśle (a nie ma doświadczenia żadnego), niż ja z rocznym doświadczeniem, z prostego powodu, bo nie jest kobietą. Moim koleżankom wprost mówili na rozmowach, że to nie praca dla kobiety, że nie da rady itp. i to jest strasznie smutne, że płeć mnie dyskwalifikuje.

Dziewczyny dobrze Ci radzą, uderzaj do korporacji, bo tam potrzebują osób bez doświadczenia zawodowego i dlatego tam masz moim zdaniem największe szanse. Angielski powinien wystarczyć. Nie musisz się od razu przeprowadzać, po prostu aplikuj do wszystkich korporacji w najbliższym mieście i czekaj na telefon. Jak telefon zadzwoni to na pewno masz jakąś bliską osobę, która pożyczy Ci to 100 zł na podróż w dwie strony. Nie załamuj się Autorko, mi też jest ciężko, ale jakoś damy radę, musimy. Tule Cię mocno


Btw. Co to znaczy, że zakwalifikowali Cię do 1 grupy w UP? Są jakieś grupy?
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 22:29   #17
Magda0087xxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Hejka! W małym mieście jest problem z pracą w ogóle, jakąkolwiek (w mojej rodzinnej miejscowości dziewczyny znające po kilka języków i z doktoratami z historii pracują na kasie i magazynie w Biedrze - często po to, by zarobić na wyjazd do dużego miasta). W dużych miastach z kolei ludzie czasem utykają w korpo, zużywają się jak trybiki i mają problem (czasowy i emocjonalny) ze zmianą pracy na taką, która jest im bliższa (nikt mi nie powie, że wszyscy marzą o pracy w outsourcingu...). Dla tych, co chcą spróbować odwrócić kierunek szukania pracy (nie ma gwarancji, że uda się od razu, ale każda realna szansa się liczy), można zajrzeć i sprawdzić to: http://rekrutacjaodwrocona.pl/. Wygląda sensownie i nowocześnie, zawsze coś nowego. Sama przymierzam się do zmiany, a pracując trudniej się aplikuje, bo zależy mi na dyskrecji. Nie wiem, uda się lub nie, ale próbować będę. Powodzenia i pozdrawiam!
Magda0087xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 15:06   #18
paskudzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 61
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Nie tylko Ty masz pecha. Ja mam podobnie i moi znajomi również.
Staż miałam załatwiony po znajomości, bo w przeciwnym razie nawet tego bym nie miała. Ale co z tego staż skończony a pracy brak.
Przeważnie pracodawcom chodzi że brak mi doświadczenia. Ale skąd je wziąć jak nikt nie chce dać szansy.
Jak nie miałam stażu to doczepiali się że nie mam stażu. To jak mam teraz 1,5 roku stażu to że brak mi doświadczenia. paranoja.
Mieszkam w małej miejscowości, ale podania o pracę wysyłałam az do 60 km od miejsca zamieszkania ii stale cisza. Więc moja droga takich osób jest pełno.
Jak masz znajomości to masz pracę.
paskudzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 15:51   #19
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Kochana, nie możesz myśleć, że jesteś nieudacznikiem.

Może nie usuwaj z CV studiów. W razie czego zawsze możesz powiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej, że studiowałaś, ale w ostateczności jednak postanowiłaś, że nie będziesz pracować w zawodzie (mówię tutaj o rozmowach kwalifikacyjnych ,np. w sklepach)

Moim zdaniem problemem i Ciebie jest małe doświadczenie w CV.

Pisałaś, że miałaś skoro rozmów kwalifikacyjnych. Może kiepsko wypadasz ,np. przez stres albo odpowiadasz na pytania w sposób, który nie podoba się pracodawcy

(mój przykład: Co by Pani zrobiła gdyby zauważyła Pani, że pracownik kradnie coś ze sklepu ?

Moja odpowiedź świeżo po szkole. Wiek 19 lat : Upewniłabym się, że na pewno kradnie żeby nie oskarżyć kogoś niewinnego

Przeszliśmy do kolejnego pytania. Pracy nie dostałam. )

Poprawna odpowiedź? Wezwanie od razu kierownika.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-16, 20:17   #20
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Witam,
dziękuję za odpowiedzi.
Swego czasu miałam wysyp ogłoszeń, ale znów bez skutku. Kompletnie nie wiem, co robić już...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 15:11   #21
alvvver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 175
Dot.: Jestem nieudacznikiem?

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Witam,
dziękuję za odpowiedzi.
Swego czasu miałam wysyp ogłoszeń, ale znów bez skutku. Kompletnie nie wiem, co robić już...
Wczoraj miałam obronę..i dziś czuje się już tak samo jak Ty..nie wiem co tu robić
alvvver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-23 16:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.