Ike - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-07, 15:05   #1
tonik25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 39

Ike


witajcie,
mam nadzieję,że takiego wątku jeszczenie było.otóż po moich przejściach finansowych zastanawiam się bardzo poważnie nad założeniem Indywidualnego Konta Emerytalnego w ING.
Czy któraś z was ma takie konto w ING? ponieważ nie wszystkie zasady ubezpeczeń są dla mnie jasne, chciałabym żeby ktoś mi odpowiedział na pytania takie jak:
-czy zaoszczędzone pieniądze będę mogła wypłacać razem ze zwykłą emeryturą ?czy po prostu będę musiała się zdecydować na jedno z tych świadczeń?
-czy nawet jeśli nie przepracuję wymaganych lat do emerytury to czy bez problemu będę mogła wypłacać pieniądze z IKE?a jeśli tak to czy będę mogła wypłacić je przed osiągnięciem wieku emerytalnego?
-czy w razie mojej śmierci spadkobiercy odziedziczą zainwestowane pieniądze?
-czy to prawda,że taki ubezpieczyciel "gra"tymi pieniędzmi na giełdzie, i mogę je stracić w przypadku spadku akcjii?
-i czy poprostu nie lepiej odkładać pieniądze na konto oszczędnościowe,za które pobierane są opłaty za prowadzenie?
akurat ja zastanawiam się nad ING,ale może wy polecacie jakiś inny fundusz? pewnie pomyślicie ,że wszyscy,którzy pracują powinni wiedzieć takie proste rzeczy,ale ja o tym nie mam bladego pojęcia.będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
tonik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 10:55   #2
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Ike

Ja mam IKE w mBanku.

A co do Twoich pytań:
- TAK. Te pieniądze będą wypłacane tak samo jak emerytura, oczywiście dodatkowo. Generalnie idea jest taka, że są wypłacane w regularny, miesięczny ratach (jak emerytura właśnie), ale oczywiście jeśli będziesz chciała, mogą Ci je wypłacić wszystkie na raz, za jednym zamachem.
- pieniądze z IKE możesz wpłacać i wypłacać niezależnie od tego czy masz przepracowane lata, czy też nie. W końcu sama je sobie odkładasz
- jeśli chodzi o wypłacenie pieniędzy przez wiekiem emerytalnym, to tak - możesz to zrobić w dowolnej chwili. Ale jest tu haczyk, gdy wypłacasz pieniądze przed osiągnięciem wieku emerytalnego, musisz zapłacić zaległy (za wszystkie te lata) podatek Belki, z którego normalnie IKE są zwolnione.
- TAK. W razie czego pieniądze po Tobie dostaje osoba upoważniona.
- To zależy. Są różne rodzaje IKE, choć oczywiście wszystkie inwestują Twoje pieniądze. Zależy tylko w jakie instrumenty. Te które inwestują w no. obligacje nie stracą, a te które w akcje niosą ze sobą większe ryzyko. No ale też dużo większe zyski mogą przynieść . Wybór zależy od Ciebie - Twojej skłonności do ryzyka i w ogóle charakteru
- Hm. Chyba nie lepiej. Idea IKE jest taka, że wpłacasz regularnie, przez wiele lat. Jest ono tak skonstruowane, że jakoś Cię do tego mobilizuje. A na zwykłe konto to wpłacisz, to wypłacisz, w końcu wyciągniesz wszystko bo zachce Ci się np. egzotycznych wakacji i z oszczędności nic nie zostanie. Po prostu samemu ciężej się zmusić do regularności...
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 18:46   #3
tonik25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 39
Dot.: Ike

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Ja mam IKE w mBanku.

A co do Twoich pytań:
- TAK. Te pieniądze będą wypłacane tak samo jak emerytura, oczywiście dodatkowo. Generalnie idea jest taka, że są wypłacane w regularny, miesięczny ratach (jak emerytura właśnie), ale oczywiście jeśli będziesz chciała, mogą Ci je wypłacić wszystkie na raz, za jednym zamachem.
- pieniądze z IKE możesz wpłacać i wypłacać niezależnie od tego czy masz przepracowane lata, czy też nie. W końcu sama je sobie odkładasz
- jeśli chodzi o wypłacenie pieniędzy przez wiekiem emerytalnym, to tak - możesz to zrobić w dowolnej chwili. Ale jest tu haczyk, gdy wypłacasz pieniądze przed osiągnięciem wieku emerytalnego, musisz zapłacić zaległy (za wszystkie te lata) podatek Belki, z którego normalnie IKE są zwolnione.
- TAK. W razie czego pieniądze po Tobie dostaje osoba upoważniona.
- To zależy. Są różne rodzaje IKE, choć oczywiście wszystkie inwestują Twoje pieniądze. Zależy tylko w jakie instrumenty. Te które inwestują w no. obligacje nie stracą, a te które w akcje niosą ze sobą większe ryzyko. No ale też dużo większe zyski mogą przynieść . Wybór zależy od Ciebie - Twojej skłonności do ryzyka i w ogóle charakteru
- Hm. Chyba nie lepiej. Idea IKE jest taka, że wpłacasz regularnie, przez wiele lat. Jest ono tak skonstruowane, że jakoś Cię do tego mobilizuje. A na zwykłe konto to wpłacisz, to wypłacisz, w końcu wyciągniesz wszystko bo zachce Ci się np. egzotycznych wakacji i z oszczędności nic nie zostanie. Po prostu samemu ciężej się zmusić do regularności...
bardzo Ci dziękuję,jesteś bardzo mądry...
napisz jeszcze proszę czy ewent.IKE podlega egzekucji komorniczej?
tonik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 22:14   #4
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Ike

Podlegają niestety
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 19:32   #5
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 519
Dot.: Ike

Odświeżam wątek.

Czy ktoś ma doświadczenie z IKE lub IKZE? Jeżeli nie, to w jaki inny sposób zabezpieczacie się na przyszłość - a dokładniej na czas emerytury?

Od razu uprzedzę, że nie chodzi mi o zakup ziemi lub mieszkania pod inwestycję, bo po prostu taką gotówką nie dysponuję, bardziej pytam o metody "uciułania" i pomnożenia przez 20-30 lat mniejszych kwot miesięcznych, powiedzmy 250-500 zł.
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 09:53   #6
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Ike

[1=cb0d8ace8e3f55c20d68522 71041c68dd40c3dc3_65540ac 21a6bc;89453895]Odświeżam wątek.

Czy ktoś ma doświadczenie z IKE lub IKZE? Jeżeli nie, to w jaki inny sposób zabezpieczacie się na przyszłość - a dokładniej na czas emerytury?

Od razu uprzedzę, że nie chodzi mi o zakup ziemi lub mieszkania pod inwestycję, bo po prostu taką gotówką nie dysponuję, bardziej pytam o metody "uciułania" i pomnożenia przez 20-30 lat mniejszych kwot miesięcznych, powiedzmy 250-500 zł.[/QUOTE]
Nie mam żadnego IKE. Zabezpieczam się właśnie nieruchomościami.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-09, 09:16   #7
krzysztof_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 53
Dot.: Ike

Ja mam konto IKE i IKZE. Wpłacam na IKE drobną kwotę i IKZE cały limit rocznie. Korzystam z odliczenia od podatku. Mam założone oba konta w NN Investment Partners. Pieniądze się spokojnie odkładają, na razie jestem do przodu z inwestycjami. Bardzo żałuję, że tak późno się zdecydowałem. Główne korzyści to odliczenie od podatku w przypadku IKZE. A IKE mam też dla dywersyfikacji.
krzysztof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 10:16:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.