Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-23, 18:13   #3031
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Emila, a moze nie uzywaj koniecznie tlusciochow, a zwyklych nawilzajacych kremow, tylko ze o wiele czesciej. z makijazu najlepiej zrezygnuj i smaruj, smaruj, smaruj.
a czym sie tak zalatwilas?
Mam takie liszaje na policzkach że nawilzacze nie dają rady,przez kilka dni na physiogelu pojade.W zasadzie to ostatnio z pielęgnacja nie kombinowałam tak bardzo ale wydaje mi sie ze wszystko zapoczątkował puder bambusowy z jedwabiem,przez pierwsze dni było super makijaż trzymał się od rana do nocy,twarz przestała sie przetłuszczac a potem nastąpiło odwodnienie,przynajmniej tak mi się wydaje.
Jeszcze jedno raz po kwasach pojechałam na działke na chwilę ,chwla sie przeciągneła i słonko podziałało na nie chronione filtrem policzki to wszystko się nałożyło
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 18:25   #3032
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Mam takie liszaje na policzkach że nawilzacze nie dają rady,przez kilka dni na physiogelu pojade.W zasadzie to ostatnio z pielęgnacja nie kombinowałam tak bardzo ale wydaje mi sie ze wszystko zapoczątkował puder bambusowy z jedwabiem,przez pierwsze dni było super makijaż trzymał się od rana do nocy,twarz przestała sie przetłuszczac a potem nastąpiło odwodnienie,przynajmniej tak mi się wydaje.
Jeszcze jedno raz po kwasach pojechałam na działke na chwilę ,chwla sie przeciągneła i słonko podziałało na nie chronione filtrem policzki to wszystko się nałożyło

Na takie atrakcje bardzo dobry jest Cetaphil MD i Cicalfate Avene .
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 18:35   #3033
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Ja czekałam na tą recenzję bardzo dziękuję,niestety przesadziłam z "osuszaniem" mojej tłustej cery i po raz pierwszy w życiu mam totalny przesusz ,liszaje i podrażnienie ,czerwone policzki w dodatku chcąc uporać się z tym wszystkim zaczełam używac gęstych kremów i olejków no wyskoczyły mi syfy No to sobie cerę poprawiłam

Jeżeli ktoś miał podobne przygody proszę o pomoc jak wyjśc na prostą
EmilaDz78 jeszcze pare tygodni temu moja twarz wygladala jak na załączonym zdjęciu . Sytuację opanowałam stosując Cetaphil MD Protektor i Lucy Minerals . Babydream , Dermosan , Dermogal A+E z wyczuciem jak przesadzilam nowy wysyp . Moja rada po pół roku walki z podrażnieniem :nawilżać delikatnym kremem , który na pewno nie podrażni i jeśli skora się zgadza tłuścioch ale z wyczuciem.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 18:51   #3034
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziękuje za rady jak przez weekend stan skóry się nie poprawi to biegnę do apteki po kosmetyki które mi poleciłyście.

A jeszcze jedno przyczyniło się u mnie do tego stanu,mycie twarzy wodą i mydłem(rhassult EGM,blusche) Pozostaje mi micel biodermy,termalka i hydrolaty
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 19:47   #3035
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Ja czekałam na tą recenzję bardzo dziękuję,niestety przesadziłam z "osuszaniem" mojej tłustej cery i po raz pierwszy w życiu mam totalny przesusz ,liszaje i podrażnienie ,czerwone policzki w dodatku chcąc uporać się z tym wszystkim zaczełam używac gęstych kremów i olejków no wyskoczyły mi syfy No to sobie cerę poprawiłam

Jeżeli ktoś miał podobne przygody proszę o pomoc jak wyjśc na prostą
Emila ja doprowadziłam moją skórę do podobnego stanu i jeszcze nie wyszłam na prostą, ale jest dużo lepiej. Ja załatwiłam się mydłęm afrykańskim z CS i potem zastosowanie Lucy pogorszyło sytuację (choć teraz już zupełnie nic mi po niej nie jest). Ratowałam się serum 3xrose z BU+ha, azulenem z LB, kermurenem z 5% mocznikiem i Diprobase kremem. Ja te rzeczy toleruję, nie wiem jak Ty. Najgorzej jest z tym przesuszeniem - nijak nie mogę dostatecznie nawilżyć skóry twarzy.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 20:10   #3036
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny podaję Wam stronę od której zwariowałam i rzuciłam w diabły (chwilowo!!) odwyk:

http://www.lush.co.uk/


jeśli znacie to przepraszam, mnie wciągnęła w te cuda Wizażanka ZKarolcia

Nie będę się rozpisywała o firmie, ponieważ banner na stronce mówi sam za siebie; "Fresh, handmade cosmetics". Na kosmetyczce jest póki co krótki wątek o doświadczeniach wizażanek, jednak te serduszka i zachwyty dotyczące i właściwości i zapachów, są tak..zachęcające...Na KWC opinie również bardzo dobre- oczywiście wiadomo, że nigdy 100% produktów sygnowanych daną marką nie będzie hitami i nie są to same 4 i 5 gwiazdkowe recenzje, ale chyba takowe przeważają.
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 20:17   #3037
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny podaję Wam stronę od której zwariowałam i rzuciłam w diabły (chwilowo!!) odwyk:

http://www.lush.co.uk/


jeśli znacie to przepraszam, mnie wciągnęła w te cuda Wizażanka ZKarolcia

Nie będę się rozpisywała o firmie, ponieważ banner na stronce mówi sam za siebie; "Fresh, handmade cosmetics". Na kosmetyczce jest póki co krótki wątek o doświadczeniach wizażanek, jednak te serduszka i zachwyty dotyczące i właściwości i zapachów, są tak..zachęcające...Na KWC opinie również bardzo dobre- oczywiście wiadomo, że nigdy 100% produktów sygnowanych daną marką nie będzie hitami i nie są to same 4 i 5 gwiazdkowe recenzje, ale chyba takowe przeważają.
Koooobietooooo!
ja mam 24,90 zl na koncie...
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-23, 20:21   #3038
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Koooobietooooo!
ja mam 24,90 zl na koncie...
ja 39 ale od wczoraj wieczorem układam must listę i nic mnie nie powstrzyma. Najbardziej kuszą szampony w kostce i ta maska (opinie są na samym dole)
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 20:32   #3039
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
ja 39 ale od wczoraj wieczorem układam must listę i nic mnie nie powstrzyma. Najbardziej kuszą szampony w kostce i ta maska (opinie są na samym dole)
Mi sie juz tez lista tworzy..ale musze przejrzec oferte. TZ zawalu dostanie, jak kolejna przesylka przyjdzie
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 20:41   #3040
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dobry wieczór ja z prosba o pomoc
1. Chciałam zrobic sobie krem na dzień i wymyslilam humektan ulepszony alagi-bioferment, kilka kropel olejku z kminku czarnego i ew.kilka kropel olejku z marchwi czy to dobry pomysl? czy powinnam zakonserwowac?
2. Dziewczyny ktore teleopcalip dodawaly do balsamu to dodawalyscie do calosci? jak tak to ile ?
3. Zastanawiałam sie czy do hydrolantu nie dodac soi 40% ale czy to ma sens? czy moze lepiej z niej samej zrobic tonik?

Z gory dziekuje
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 21:10   #3041
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór ja z prosba o pomoc
1. Chciałam zrobic sobie krem na dzień i wymyslilam humektan ulepszony alagi-bioferment, kilka kropel olejku z kminku czarnego i ew.kilka kropel olejku z marchwi czy to dobry pomysl? czy powinnam zakonserwowac?
2. Dziewczyny ktore teleopcalip dodawaly do balsamu to dodawalyscie do calosci? jak tak to ile ?
3. Zastanawiałam sie czy do hydrolantu nie dodac soi 40% ale czy to ma sens? czy moze lepiej z niej samej zrobic tonik?

Z gory dziekuje
Ad 1. Jesli do gotowego preparatu dodajesz ulepszacze, nie potrzebujesz dodatkowych konserwantow. Aby ocenic, czy pomysl jest dobry, zrob sobie mala porcje kremu, dodaj, co chcesz, zapisz proporcje. Zawsze mozesz cos dodac lub nie zastosowac nastepnym razem.
A.2-nie wiem, ale zobacz, jakie jest stezenie max i daj do porcji balsamu
Ad.3-wg mnie- lepiej ta soje wsadzic do jakiegos serum,
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-23, 23:31   #3042
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
ja 39 ale od wczoraj wieczorem układam must listę i nic mnie nie powstrzyma. Najbardziej kuszą szampony w kostce i ta maska (opinie są na samym dole)
ojej, ale super rzeczy! Wrzucilam do koszyka kilka, ale przesylka droga... moze jakies wspolne?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 09:39   #3043
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Ad 1. Jesli do gotowego preparatu dodajesz ulepszacze, nie potrzebujesz dodatkowych konserwantow. Aby ocenic, czy pomysl jest dobry, zrob sobie mala porcje kremu, dodaj, co chcesz, zapisz proporcje. Zawsze mozesz cos dodac lub nie zastosowac nastepnym razem.
A.2-nie wiem, ale zobacz, jakie jest stezenie max i daj do porcji balsamu
Ad.3-wg mnie- lepiej ta soje wsadzic do jakiegos serum,
Ale jak stezenie ma byc 2% a balsam ma 250 ml to lecze to jak zwykle stezenia ? czy jak?

Jakies konkretne serum masz na mysli?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 09:54   #3044
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A olej z czerwonej maliny z mazideł, też wam tak dziwnie pachnie?

Ps. Olej śliwkowy super- szkoda tylko, że nie pachnie sliwkami a marcepanem, ale fajne nawilża i wygładza.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 10:36   #3045
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Ale jak stezenie ma byc 2% a balsam ma 250 ml to lecze to jak zwykle stezenia ? czy jak?

Jakies konkretne serum masz na mysli?
Nie bedzie to precyzyjne oczywiscie, ale daj 2 g telocapilu i 98g balsamu-ciezko tutaj liczyc ciezary wlasciwe, bo i tak ich nie znamy.
Oczywiscie, to bedzie grubo na "oko" dlatego zrob sobie najpierw mala porcje balasamu z dodatkiem.

A serum,
np. takie, albo domieszaj ta soje do kremu, ktory teraz uzywasz.

Z twojej sygnaturki wnioskuje, ze masz 18 lat- soja w tym wieku, to jeszcze za wczesnie
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW

Edytowane przez hodowca_pokrzyw
Czas edycji: 2010-04-24 o 10:37
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 15:01   #3046
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Nie bedzie to precyzyjne oczywiscie, ale daj 2 g telocapilu i 98g balsamu-ciezko tutaj liczyc ciezary wlasciwe, bo i tak ich nie znamy.
Oczywiscie, to bedzie grubo na "oko" dlatego zrob sobie najpierw mala porcje balasamu z dodatkiem.

A serum,
np. takie, albo domieszaj ta soje do kremu, ktory teraz uzywasz.

Z twojej sygnaturki wnioskuje, ze masz 18 lat- soja w tym wieku, to jeszcze za wczesnie
Tak? pomyslalam o niej bo frakcja sojowa zaczela mnie zapychac ( swoja droga na co sluzyc mozna reszte opakowania ?) a ona mi tak ładnie zwezala pory...
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 18:10   #3047
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Tak? pomyslalam o niej bo frakcja sojowa zaczela mnie zapychac ( swoja droga na co sluzyc mozna reszte opakowania ?) a ona mi tak ładnie zwezala pory...
W sumie polecana jest do cery przetluszczajcej sie i tradzikowej, ale zawiera fitoestrogeny...zupelnie zbedne na obecnym etapie zycia.
Zuzyj do konca i wiecej nie kupuj, poki co-to moje osobiste zdanie.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 21:36   #3048
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
W sumie polecana jest do cery przetluszczajcej sie i tradzikowej, ale zawiera fitoestrogeny...zupelnie zbedne na obecnym etapie zycia.
Zuzyj do konca i wiecej nie kupuj, poki co-to moje osobiste zdanie.
Moze masz racje dziekuje Ci bardzo za pomoc
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 09:00   #3049
olifka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 129
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny podaję Wam stronę od której zwariowałam i rzuciłam w diabły (chwilowo!!) odwyk:

http://www.lush.co.uk/

.
a ja uwielbiam to mydełko:
http://www.lush.co.uk/index.php?page...ategory_id=495

Obłędny zapach wanili! Obłędny!

Nie za słodki, to raczej palona wanilia. Rewelacja!
Za wanilia nie przepadałam, ale to mydełko mnie oczarowało
olifka007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-27, 09:54   #3050
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A ja od paru dni kompletuję zamówienie, dokładam i wywalam na zmianę produkty, zastanawiam się aktualnie którą wybrać maseczkę, póki co celuję w morską z perłami, ale znalazłam o niej malo opinii. Większość maseczek jest dla cer tlustych, a ja mam suchą, naczynkową. i cały czas waham się na wzięciem jakiego serum antyoksydacyjnego. Dla mamy wybrałam eliksir winogronowy. Waham się jeszcze między 3xRose, ale póki co wygrywa winogrono

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą: czy dużym plusem jest to kiedy olej ma certyfikat ecocertu ?
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 10:55   #3051
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
A ja od paru dni kompletuję zamówienie, dokładam i wywalam na zmianę produkty, zastanawiam się aktualnie którą wybrać maseczkę, póki co celuję w morską z perłami, ale znalazłam o niej malo opinii. Większość maseczek jest dla cer tlustych, a ja mam suchą, naczynkową. i cały czas waham się na wzięciem jakiego serum antyoksydacyjnego. Dla mamy wybrałam eliksir winogronowy. Waham się jeszcze między 3xRose, ale póki co wygrywa winogrono

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą: czy dużym plusem jest to kiedy olej ma certyfikat ecocertu ?
Z maseczka Ci nie pomoge, bo na permanenty przesusz retionoidowo-kwasowy stosuje maseczke Paula's choice
i nie ma jej godnej nastepczyni dla mnie.
Co do mamy-serum winogronowe jest dosc chude w konsystencji, przynajmniej dla mnie. Przydaloby sie cos bogatszego jeszcze, np na noc-serum 3x rose bedzie idealne, ja je uwielbiam i niedlugo bede zamawiac kolejna buteleczke.
Certyfikaty ECO- jesli masz do wyboru cos z ceryfikatem i bez-wybierz to z....zawsze to wiekszy % pewnosci, ze jest to produkt czystszy ekologicznie.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 11:04   #3052
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Otrzymałam w piątek balsam copaiba.
Niestety moja recenzja nie będzie miarodajna ponieważ po 4 dniach muszę zrezygnować z jego używania.
Powodem jest zapach - niby nie jest najgorszy ale gdy użyłam go godzinę przed pójściem spać, 4/4 przypadków skończyło się takim bólem głowy że nie mogłam funkcjonować normalnie...
Rzadko mi się tak zdarza, odstawię bez żalu bo oprócz zapachu nie zauważyłam żadnej poprawy cery, nawet minimalnej
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 11:34   #3053
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Z maseczka Ci nie pomoge, bo na permanenty przesusz retionoidowo-kwasowy stosuje maseczke Paula's choice
i nie ma jej godnej nastepczyni dla mnie.
Co do mamy-serum winogronowe jest dosc chude w konsystencji, przynajmniej dla mnie. Przydaloby sie cos bogatszego jeszcze, np na noc-serum 3x rose bedzie idealne, ja je uwielbiam i niedlugo bede zamawiac kolejna buteleczke.
Certyfikaty ECO- jesli masz do wyboru cos z ceryfikatem i bez-wybierz to z....zawsze to wiekszy % pewnosci, ze jest to produkt czystszy ekologicznie.
Dziękuję
Na serum Mama stosowałaby krem, to teraz mam mętlik, bo już prawie podjęłam decyzję o winogronie. Ma ładny opis, a z kolei serum 3xRose więcej opinii..
Pewnie i tak się skończy na tym, że raz wezmę to, potem w kolejnym zamówieniu inne, chyba, że Mamie bardzo będzie służył pierwszy wybór.

Mam w domu maseczkę algową z firmy Bielenda, ale przyznam się, że bardzo rzadko ją używam, ze względu na to, że wymaga dużo czas i poświęcenia. Maseczka po wymieszaniu z wodą jest lejąca, więc Mąż musi mi ją nakladać , poza tym nie lubię tego szoku, kiedy zimna maseczka spływa mi po twarzy, wolałabym jakąś papkę. A drogeryjne jakoś nie przemawiają za mną..

Oczywiście też widząc dwa produkty, jeden z drugi bez certyfikatu - wybrałabym ten pierwszy. Jednak zastanawia mnie szczerze mówiąc dlaczego wszystkie produkty tego certyfikatu nie posiadają. Rozumiem, że to pewnie droga inwestycja, ale wiedząc że używam produkty naturalne z certyfikatem byłabym spokojniejsza.


Ostatnio w TVN Style nie pochwalali kosmetyków własnoręcznie kręconych (chyba że producent bierze pełną odpowiedzialność za receptury..), a odnośnie kosmetyków naturalnych zwracali uwagę własnie na certyfikaty, m.in. ecocertu.

Kiedyś rozmawiałam z Dermatologiem i powiedział, że uznaje tylko kremy apteczne, a własnoręcznie robione do stosowania na ciało mogłby być dobre, ale nie na twarz.. ze względu na brak higieny.
Tylko, że wówczas (2 lata temu) kręciłam kremy z Mazideł i tak to czasochłonne przyrządzanie kremów zmęczylo, że porzuciłam naturalną pielęgnację.. a niedawno odkryłam BU, gdzie są gotowe zestawy do szybkiego ukręcenia kosmetyków
Póki co w pierwszym zamówieniu wzięłam hydrolaty, olej tamanu, żel HA, serum Lemon(którego jeszcze w sumie nie zaczęłam używać, a Mężowi cos nie posłużył..) i olejek myjący (ale ten używa tylko Mama), a teraz przyszedł czas na kolejne..
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-04-27 o 11:37
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 12:57   #3054
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Dziękuję
Na serum Mama stosowałaby krem, to teraz mam mętlik, bo już prawie podjęłam decyzję o winogronie. Ma ładny opis, a z kolei serum 3xRose więcej opinii..
Pewnie i tak się skończy na tym, że raz wezmę to, potem w kolejnym zamówieniu inne, chyba, że Mamie bardzo będzie służył pierwszy wybór.

Mam w domu maseczkę algową z firmy Bielenda, ale przyznam się, że bardzo rzadko ją używam, ze względu na to, że wymaga dużo czas i poświęcenia. Maseczka po wymieszaniu z wodą jest lejąca, więc Mąż musi mi ją nakladać , poza tym nie lubię tego szoku, kiedy zimna maseczka spływa mi po twarzy, wolałabym jakąś papkę. A drogeryjne jakoś nie przemawiają za mną..

Oczywiście też widząc dwa produkty, jeden z drugi bez certyfikatu - wybrałabym ten pierwszy. Jednak zastanawia mnie szczerze mówiąc dlaczego wszystkie produkty tego certyfikatu nie posiadają. Rozumiem, że to pewnie droga inwestycja, ale wiedząc że używam produkty naturalne z certyfikatem byłabym spokojniejsza.


Ostatnio w TVN Style nie pochwalali kosmetyków własnoręcznie kręconych (chyba że producent bierze pełną odpowiedzialność za receptury..), a odnośnie kosmetyków naturalnych zwracali uwagę własnie na certyfikaty, m.in. ecocertu.

Kiedyś rozmawiałam z Dermatologiem i powiedział, że uznaje tylko kremy apteczne, a własnoręcznie robione do stosowania na ciało mogłby być dobre, ale nie na twarz.. ze względu na brak higieny.
Tylko, że wówczas (2 lata temu) kręciłam kremy z Mazideł i tak to czasochłonne przyrządzanie kremów zmęczylo, że porzuciłam naturalną pielęgnację.. a niedawno odkryłam BU, gdzie są gotowe zestawy do szybkiego ukręcenia kosmetyków
Póki co w pierwszym zamówieniu wzięłam hydrolaty, olej tamanu, żel HA, serum Lemon(którego jeszcze w sumie nie zaczęłam używać, a Mężowi cos nie posłużył..) i olejek myjący (ale ten używa tylko Mama), a teraz przyszedł czas na kolejne..
To faktycznie zamow jej winogrona
Ja kiedys tez robilam sobie sama kremy, ale to bylo za duzo eksperymentowania- jeden nieudany wyrob, ktory mi nie sluzyl i trzeba bylo wszystko na nowo...
I tez przerzucilam sie na BU, by nie stac w kuchni z waga jubilerska....
Co do higieny- wiadomym jest, ze trzeba umyc blat, rece, zdezynfekowac narzedzia-spirytus wystarczy. Oznaka tego, ze cos z kosmetykiem jest nie tak jest jego szybkie psucie sie.. Poza tym, to jest twoja wlasna flora bakteryjno-wirusowo-grzybowa, ze tak sie wyraze, z ktora zyjesz na codzien, inaczej nie mozna by bylo nawet herbaty sie napic sporzadzonej w domu... bez przesady. Wlasnorobione kosmetyki sa alternatywa dla tych czasem kosztujacych fortune w drogerii. Zas apteczne...niewiele sie roznia od tych drogeryjnych, jesli chodzi o konserwanty.
Dziwnym trafem dermatolodzy w dalszym ciagu zapisuja masci robione w aptece....a co maja przeciw kosmetykom?
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 13:11   #3055
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
To faktycznie zamow jej winogrona
Ja kiedys tez robilam sobie sama kremy, ale to bylo za duzo eksperymentowania- jeden nieudany wyrob, ktory mi nie sluzyl i trzeba bylo wszystko na nowo...
I tez przerzucilam sie na BU, by nie stac w kuchni z waga jubilerska....
Co do higieny- wiadomym jest, ze trzeba umyc blat, rece, zdezynfekowac narzedzia-spirytus wystarczy. Oznaka tego, ze cos z kosmetykiem jest nie tak jest jego szybkie psucie sie.. Poza tym, to jest twoja wlasna flora bakteryjno-wirusowo-grzybowa, ze tak sie wyraze, z ktora zyjesz na codzien, inaczej nie mozna by bylo nawet herbaty sie napic sporzadzonej w domu... bez przesady. Wlasnorobione kosmetyki sa alternatywa dla tych czasem kosztujacych fortune w drogerii. Zas apteczne...niewiele sie roznia od tych drogeryjnych, jesli chodzi o konserwanty.
Dziwnym trafem dermatolodzy w dalszym ciagu zapisuja masci robione w aptece....a co maja przeciw kosmetykom?
No właśnie.. przed przystąpieniem do robienia kremu z przepisu z MAZIDEŁ denerwowało mnie to szczegółowe mycie wszystkiego (po umyciu płynem zalewałam wszystko wrzątkiem, spirytusu nie stosowałam) , później podgrzewanie zlewek z fazami, które nieraz wylewały mi się do garnka z wodą i zaczynaniem pracy od początku . I jeszcze jak 2 lata temu zainteresowałam się naturalną pielęgnacją to postanowiłam robić wszystko bez konserwantów.. czyli co 1,5 tyg poświęcałam ok. 1,5 h na przyrządzenie kremu, brrrr

Później półprodukty przeleżały 1,5 roku w lodówce i jak zaczęłam je wyrzucać (oj jak mnie serce bolało bo wydałam na to ok. 200zł albo i więcej..) to natknęło mnie, żeby spróbować właśnie gdzie indziej i tak też trafiłam na BU Półprodukty bardzo ładnie są poopisywane, gotowe zestawy do robienia kosmetyków, wszystko super (mam nadzieje, że nic mi nie zaszkodzi..)

A odnośnie negatywnych opinii dermatologów to może i ich stać na kupno świetnych (drogich) kosmetyków aptecznych, bo te tańsze rzeczywiście chyba nie różnią się zbyt od drogeryjnych.
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-04-27 o 13:12
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 14:25   #3056
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
No właśnie.. przed przystąpieniem do robienia kremu z przepisu z MAZIDEŁ denerwowało mnie to szczegółowe mycie wszystkiego (po umyciu płynem zalewałam wszystko wrzątkiem, spirytusu nie stosowałam) , później podgrzewanie zlewek z fazami, które nieraz wylewały mi się do garnka z wodą i zaczynaniem pracy od początku . I jeszcze jak 2 lata temu zainteresowałam się naturalną pielęgnacją to postanowiłam robić wszystko bez konserwantów.. czyli co 1,5 tyg poświęcałam ok. 1,5 h na przyrządzenie kremu, brrrr

Później półprodukty przeleżały 1,5 roku w lodówce i jak zaczęłam je wyrzucać (oj jak mnie serce bolało bo wydałam na to ok. 200zł albo i więcej..) to natknęło mnie, żeby spróbować właśnie gdzie indziej i tak też trafiłam na BU Półprodukty bardzo ładnie są poopisywane, gotowe zestawy do robienia kosmetyków, wszystko super (mam nadzieje, że nic mi nie zaszkodzi..)

A odnośnie negatywnych opinii dermatologów to może i ich stać na kupno świetnych (drogich) kosmetyków aptecznych, bo te tańsze rzeczywiście chyba nie różnią się zbyt od drogeryjnych.
No coz, moglabym o sobie napisac podobna historie...
Co do dermatologow, to mysle, ze w wiekszosci nigdy takich kosmetykow nie stosowali, a co nieznane, to jest be.
Co ciekawe, w TV kiedys widzialam migawke ze sklepu oferujacego zrobienie kosmetykow na zamowienie za bajonska sume, przechowywanych w lodowce o krotkich terminach waznosci...I to bylo akceptowane...bo cena byla odpowiednio wysoka.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 14:38   #3057
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
No coz, moglabym o sobie napisac podobna historie...
Co do dermatologow, to mysle, ze w wiekszosci nigdy takich kosmetykow nie stosowali, a co nieznane, to jest be.
Co ciekawe, w TV kiedys widzialam migawke ze sklepu oferujacego zrobienie kosmetykow na zamowienie za bajonska sume, przechowywanych w lodowce o krotkich terminach waznosci...I to bylo akceptowane...bo cena byla odpowiednio wysoka.
Kiedyś też wlasnie się natknęłam na sklep z kosmetykami naturalnymi, które trzeba trzymać w lodówce ok. 3 miesiące i byly kosmicznie drogie. Wniosek: nie można wierzyć we wszystko co mówią lekarze/TV. Trzeba czytać opinie innych ludzi, a opinie produktów z BU są bardzo dobre i to mnie z powrotem zachęciło do powrotu do natury. I nie ma co się rzucać na głęboką wodę, bo to widać jak sie kończy (powrotem do drogeryjno/aptecznej pielęgnacji).
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 15:06   #3058
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

No własnie skomplikowane receptury moga odstraszać, ja nadal nie biorę sie za kremy samorobione... Ale raczej już po ostatnich akcjach z Iwostinem który jeszcze przed fazą naturalnej pielegnacji mi słuzył i nie krzywdził, teraz mnie pozapychał. Nie sądzę że kiedykolwiek wrócę, do aptecznych a już tym bardziej drogeryjnych kosmetyków.Skóra w jakimś stopniu ulega tym, czym paćka sie twarz. Teraz z perspektywy czasu widzę że własciwa pielegnacja wystarczy by skóra zaczeła sie powoli odwdzięczać. Cały mój zeszły rok, to było błędne koło fatalnego doboru kosmetyków. Nic dziwnego że skonczyło sie to nasilonym tradzikiem, przebarwieniami i niestety bliznami. Teraz naprawde niewiele mi potrzeba, oleje, hydrolat i HA + delikatne serum z liposomami, kwasiki... no i trochę serca do pielegnacji. Masaże też robią swoje. I powoli moja cera zaczyna wygladac satysfakcjonująco.

Trochę wiedzy wystarczy zeby nie pozwolic sobie robić wody z mózgu. A wydawałoby sie że nasze spoleczeństwo takie mądre.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 23:25   #3059
SiostraD
Przyczajenie
 
Avatar SiostraD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Najbardziej kuszą szampony w kostce
Stosuję produkty z Lusha od mniej więcej 5ciu lat. Nie wyobrażam sobie innej formy szamponu niż kostka. Uwielbiam je!
I tak jak testuję ich produkty, sprawdzam nowe rzeczy, do niektórych wracam co jakiś czas, innych już więcej nie kupię... Tak szampony w kostce i odżywka American Cream to moja podstawa pielęgnacyjna z firmy Lush
Polecam Wam bardzo serdecznie!
SiostraD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 09:00   #3060
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez SiostraD Pokaż wiadomość
Stosuję produkty z Lusha od mniej więcej 5ciu lat. Nie wyobrażam sobie innej formy szamponu niż kostka. Uwielbiam je!
I tak jak testuję ich produkty, sprawdzam nowe rzeczy, do niektórych wracam co jakiś czas, innych już więcej nie kupię... Tak szampony w kostce i odżywka American Cream to moja podstawa pielęgnacyjna z firmy Lush
Polecam Wam bardzo serdecznie!
A procz szamponow w kostce i American Cream co bys mogla polecic w ciemno?
Bo produkty nie sa tanie, przesylka tez sporo kosztuje, szkoda by kupowac cos, co potem...
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.