Psy - cz. V - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-11, 10:31   #1801
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Inga ja wierze , ze psy mają dusze i hasają sobie teraz , szczesliwe po niebianskich łąkach. To jest najgorsze w posiadaniu psa , ze tak szybko odchodzą.
Też w to wierzę, inaczej bym zwariowała chyba.
Cytat:
Napisane przez Bogusia_86 Pokaż wiadomość
Piękny pies. Miałam takiego w dzieciństwie.
Ja miałam 11 lat jak owczarki się pojawiły. Całe dzieciństwo ze mną były i na nich się uczyłam pracy z psem. A Cezarek to najlepszy model na jaki mogłam trafić, bezbłędnie mi pokazywał że źle go uczę, miał wrodzone bycie grzecznym psem.
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
My mieszkamy pod Krakowem i ostatnie dni temperatura to -15 do -23
Dzisiaj ocieplenie -9.
O to tak jak my, witamy sąsiadkę
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Witam po przerwie ktos nas pamieta?
No dzień dobry Jak tam stadko się miewa? Pisz bo dawno Cię nie było
Cytat:
Napisane przez martajot3 Pokaż wiadomość
a wiecie co słyszałam? że całowanie psa po pyszczku to gest poddańczy wobec pupila... my niestety czasami mamy problem z hierarchią w domu (podobno większość terierkowatej krwi tak ma) i muszę tego unikać...
Pracując z terrierami nie powiedziałabym że hierarchia jest najważniejsza, wręcz przeciwnie. To konsekwencja i czasami stanowczość jest ważna i pewne granice posłuszeństwa ale coś jak lizanie po twarzy, wychodzenie pierwszym przez drzwi, niewskakiwanie na meble, jedzenie po tym jak człowiek zje to dawno obalone mity. Traktuj terriera jak członka rodziny, trzymaj rękę na pulsie, konsekwentnie wymagaj tego, co sobie zalozylas i bedziesz miec najlepszego asta/pita czy innego terriera na świecie, to moje wnioski przez ostatnie kilka lat
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 17:46   #1802
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

Ej my mamy wlasnie teriera i naprawde hierarchia to ostatnie co ona ma w glowie
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 19:17   #1803
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość

No dzień dobry Jak tam stadko się miewa? Pisz bo dawno Cię nie było
Na razie to sie udamawiamy w nowym miejscu. Dzisiaj Kala na spacerze chciala kucyka pogonic, jak byla mala do chciala sie bawic z kazdym koniem a teraz ich nie lubi...zrozum tu psiaka.

Oczywiscie taka odwazna bo miala Yume obok. Kiedys bylysmy na polach gdzie pasly sie owce, Kala jedna oszczekala, barana wkurzyla i on ja zaczal gonic, jak Yuma to zobaczyla poleciala z odsiecza i baran widzac dwa male glosne niewiadomoco musial salwowac sie ucieczka

Sunie ucza sie teraz jezdzic ze mna autem, otworzylam wlasna firme i zdarza sie ze wyjezdzam na caly dzien, albo np. zajrzalam do znajomych po zdjeciach i stwierdzili ze nie puszcza mnie zebym jechala z powrotem w nocy 300 km, dali jesc, dali wino i zostalysmy na noc. Kotki sobie potrafia poradzic, zawsze zostawiam wiecej jedzenia, czyste kuwety, no ale psiaczki nie moga tyle godzin siedziec same.

Dla suniek najwazniejsze ze sa ze mna. Jak Yuma widzi ze sie gdzies wybieram to pcha sie do auta momentalnie

Czekam az zrobi sie cieplej zeby im wokol domu porobic fotki, dzisiaj na spacerze bylo tak zimno ze nie wyjelam aparatu z torby, dopiero jak wracalysmy (cyknelam tego kucyka, bo pierwszy raz w zyciu widziala konia z niebieskimi oczami, serio niebieskimi)
Cytat:
Pracując z terrierami nie powiedziałabym że hierarchia jest najważniejsza, wręcz przeciwnie. To konsekwencja i czasami stanowczość jest ważna i pewne granice posłuszeństwa ale coś jak lizanie po twarzy, wychodzenie pierwszym przez drzwi, niewskakiwanie na meble, jedzenie po tym jak człowiek zje to dawno obalone mity. Traktuj terriera jak członka rodziny, trzymaj rękę na pulsie, konsekwentnie wymagaj tego, co sobie zalozylas i bedziesz miec najlepszego asta/pita czy innego terriera na świecie, to moje wnioski przez ostatnie kilka lat
dobrze wiedziec, moje obie maja w sobie terriera, a uwielbiam je calowac w czolka i noski

ale posluszne sa, zreszta ja nie odpuszczam, jesli chca cos dostac musza wykonac polecenie
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 19:33   #1804
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Psy - cz. V

Ja jestem uzalezniona od calowania mojego pita, szczegolnie ze pachnie szczeniaczkiem nie moge sie powstrzymac, chociaz wiem ze pyszczek blizej twarzy grozi oskalpowaniem, przekonalam sie zreszta o tym ostatnio jak mnie capnal w skrzydelko nosa od srodka, nie wiem jak to zrobil to jest i tak silniejsze ode mnie i rytualne turlanie sie po podlodze, caluski i pierdziochy musza byc codziennie (czekam az tz wyjdzie z domu bo jakby to zobaczyl to puknal by sie w glowe).

Sent from my VS425PP using Tapatalk
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 19:57   #1805
martajot3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 139
Dot.: Psy - cz. V

Czy Wasze Psiaki też tak mają, że jak spadnie śnieg, to wąchają wszystko i wszędzie, a jak już coś wyczują to ciągną jak wół w to miejsce? :/ Przez ostatnie spacery mamy uciążliwą szarpaninę (i to nie ja szarpię psa, tylko pies mnie).
__________________
INSTAGRAM marta.jot

#inlove
#momtobe
#doglover
martajot3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 20:09   #1806
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Psy - cz. V

A czemu nie chcesz zeby wachal? To naturalne ze psy wachaja na spacerach, one maja bardzo czuly wech i dzieki temu odczytuja rozne informacje na temat miejsca w ktorym sa. No chyba ze rwie i ciagnie jak glupi, to trzeba popracowac nad chodzrniem na luznej smyczy. Kazdy pies jest inny, pies moich rodzicow np ma takie adhd ze ciagala na kazdym spacerze, jednoczesnie jest na maksa zajarana na patyczki, wiec znalazlam na nia taki sposob ze jak tylko wychodze z domu biore patyk do reki i pies jest na mnie skupiony az dojdziemy do miejsca gdzie juz moze sobie poniuchac i pobiegac bez obaw o inne psy, ludzi, auta.

Sent from my VS425PP using Tapatalk
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 20:46   #1807
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez martajot3 Pokaż wiadomość
Czy Wasze Psiaki też tak mają, że jak spadnie śnieg, to wąchają wszystko i wszędzie, a jak już coś wyczują to ciągną jak wół w to miejsce? :/ Przez ostatnie spacery mamy uciążliwą szarpaninę (i to nie ja szarpię psa, tylko pies mnie).
Tak, śnieg jest dobrym nośnikiem zapachów, dla psów to raj. Pozwalam im wąchać, w końcu to psy, wąchanie to dla nich najważniejsza czynność.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-11, 20:55   #1808
martajot3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 139
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
A czemu nie chcesz zeby wachal? To naturalne ze psy wachaja na spacerach, one maja bardzo czuly wech i dzieki temu odczytuja rozne informacje na temat miejsca w ktorym sa. No chyba ze rwie i ciagnie jak glupi, to trzeba popracowac nad chodzrniem na luznej smyczy. Kazdy pies jest inny, pies moich rodzicow np ma takie adhd ze ciagala na kazdym spacerze, jednoczesnie jest na maksa zajarana na patyczki, wiec znalazlam na nia taki sposob ze jak tylko wychodze z domu biore patyk do reki i pies jest na mnie skupiony az dojdziemy do miejsca gdzie juz moze sobie poniuchac i pobiegac bez obaw o inne psy, ludzi, auta.

Sent from my VS425PP using Tapatalk
A kto powiedział, że nie chce, żeby wąchał? Czasami po prostu fizycznie nie mam możliwości wejścia z nim w krzaki, czy do rowu. Nigdy tak bardzo się nie zapierał jak teraz, gdy spadł śnieg, więc pytam z ciekawości. Chodzenie mamy opanowane do perfekcji.
__________________
INSTAGRAM marta.jot

#inlove
#momtobe
#doglover
martajot3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 21:56   #1809
czarnadamaxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 807
Dot.: Psy - cz. V

Witam widze, ze znacie sie tu na psiakach, wiec mam nadzieje, ze pomozecie mi poskromic mojego ale moze w pierwszej kolejnosci pszedstawie mojego pupila na imie ma Tosia i jest malym, 3,5- letnim shih tzu mimo swoich nie wielkich rozmiarow jest dosc dominujaca sunia (ustawia wszystkie psy po katach ). Oczywiscie dominacji nie probuje przenosic na mnie i Tz. Ogolnie w domu jest bezproblemowym psem, nie niszczy, jest grzeczna i posluszna, zna podstawowe komendy (oczywiscie jak widzi w tym jakas korzysc, w koncu to shih tzu ). Gorzej sprawa ma sie na spacerach. Mala nie ciagnie na smyczy, nie oddala sie, czasem, gdy w bezpiecznym miejscu puszczamy ja ze smyczy to nawet nie probuje sie oddalas. Niestety, problemem jest to, ze goni samochody. Oczywiscie trzymam ja wtedy krotko. Probowalam juz chyba wszystkiego od odwracania uwagi smakolykiem po karcenie, ale wszystkie metody zawodza. Druga sprawa jest szczekanie na ludzi. Musi naszczekac na kazda mijana osobe. Zaczyna przy tym strasznie ciagnac na smyczy. Nie robi tego z agresji, bo w wiekszosci przypadkow jak ktos to zauwazy i do niej podejdzie to wita sie radosnie z ta osoba, ewentualnie (co rzadko sie zdarza) boi sie jej. Na to tez nie pomaga odwracanie uwagi itp. Tosia na spacerze w ogole nie jest zainteresowana smakolykami, a juz jak zobaczy jakas osobe albo auto to swiat przestaje dla niej istniec. Z gory dziekuje za jakiekolwiek rady i wklejam na przywitanie zdjecie mojego psiaka
IMG_1484171812.659166.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mama Aniołka - Hubcia
03.01.2015 - 24.05.2015
czarnadamaxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 22:25   #1810
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Psy - cz. V

I ja sie witam na watku.

Powoli przymierzam sie do zakupu pieska. Bardzo podobaja mi sie pudle - duze i miniatury. Sporo czytalam o tej rasie i mysle, ze to pies odpowiedni dla naszej rodziny - mamy dwojke dzieci 8 i 4 lata. Czy ktoras z Was ma doswiadczenie z ta rasa? Moze macie jakies rady i wskazowki dla mnie? Bylabym bardzo wdzieczna za wasze komentarze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 06:14   #1811
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Nie ma psów odpowiednich do dzieci. Psa należy wychowywać, NIE WYTRESOWAĆ, tak żeby był członkiem rodziny. Najlepiej wziąć szczeniaka, oczywiście Z LEGALNEJ HODOWLI, ale zanim się to zrobi to trzeba się dokształcić w temacie psiej psychiki i uczenia metodami pozytywnymi.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-12, 08:00   #1812
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie ma psów odpowiednich do dzieci. Psa należy wychowywać, NIE WYTRESOWAĆ, tak żeby był członkiem rodziny. Najlepiej wziąć szczeniaka, oczywiście Z LEGALNEJ HODOWLI, ale zanim się to zrobi to trzeba się dokształcić w temacie psiej psychiki i uczenia metodami pozytywnymi.

Chyba mnie zle zrozumialas. Chodzilo mi o to, ze niektore rasy sa naturalnie mniej agresywne niz inne. Sa tez psy bardziej "zabawowe" niz inne. Nie moze byc za maly ani za duzy - nie chce zeby ani psu ani dziecku cos sie stalo w czasie zabawy. Nie jestem ekspertem, gdybym byla to nie pytalabym o rade. Wiem, ze pudle sa b. Inteligentne i latwo sie ucza, ale wlasnie trzeba stanowczo i delikatnie je prowadzic. Jestem w trakcie doksztalcania sie w temacie psychiki i uczenia psow. I wlasnie chce zeby byl czlonkiem rodziny. Jakies wskazowki?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 08:05   #1813
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
A czemu nie chcesz zeby wachal? To naturalne ze psy wachaja na spacerach, one maja bardzo czuly wech i dzieki temu odczytuja rozne informacje na temat miejsca w ktorym sa. No chyba ze rwie i ciagnie jak glupi, to trzeba popracowac nad chodzrniem na luznej smyczy. Kazdy pies jest inny, pies moich rodzicow np ma takie adhd ze ciagala na kazdym spacerze, jednoczesnie jest na maksa zajarana na patyczki, wiec znalazlam na nia taki sposob ze jak tylko wychodze z domu biore patyk do reki i pies jest na mnie skupiony az dojdziemy do miejsca gdzie juz moze sobie poniuchac i pobiegac bez obaw o inne psy, ludzi, auta.

Sent from my VS425PP using Tapatalk
Dokladnie. Moja obecna suka jest 'bardzoooo wachajaca', wszystko wyczuwa, wszystko musi powąchać, obejrzeć, no więc jej pozwalam na to.
Poprzednia nie miala az tak czulego węchu.

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
I ja sie witam na watku.

Powoli przymierzam sie do zakupu pieska. Bardzo podobaja mi sie pudle - duze i miniatury. Sporo czytalam o tej rasie i mysle, ze to pies odpowiedni dla naszej rodziny - mamy dwojke dzieci 8 i 4 lata. Czy ktoras z Was ma doswiadczenie z ta rasa? Moze macie jakies rady i wskazowki dla mnie? Bylabym bardzo wdzieczna za wasze komentarze.
Porozmawiać z kilkoma hodowcami zrzeszonymi w ZKwP
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 09:01   #1814
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Ja bym poleciła lekturę "Sygnały uspokajające" oraz coś o szkoleniu klikerem i metodach pozytywnych i oraz "pies i czlowiek".poza tym jeszcze obowiązkowo "zrozumieć psa". OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM Cezara Milana, teorie dominacji itp. Poszukać psiego przedszkola w okolicy i dowiedzieć się jakimi metodami pracują. Dużo bardzo czytać o karmach i o BARF. jeśli to ma być pierwszy pies, dla niedoświadczonych ludzi, to NIE BRAĆ rasy strozujacej, obronnej ani myśliwskiej.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 10:11   #1815
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja bym poleciła lekturę "Sygnały uspokajające" oraz coś o szkoleniu klikerem i metodach pozytywnych i oraz "pies i czlowiek".poza tym jeszcze obowiązkowo "zrozumieć psa". OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM Cezara Milana, teorie dominacji itp. Poszukać psiego przedszkola w okolicy i dowiedzieć się jakimi metodami pracują. Dużo bardzo czytać o karmach i o BARF. jeśli to ma być pierwszy pies, dla niedoświadczonych ludzi, to NIE BRAĆ rasy strozujacej, obronnej ani myśliwskiej.
Dziekuje.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 12:27   #1816
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

Jak wczoraj przeczytałam na psiej grupie na fb ,że trzeba psa ukarać za złe zachowanie ,wlać w dupę albo odseparować ,żeby wiedział gdzie jego miejsce to mnie do dziś nosi ja pie...ę.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 12:29   #1817
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Psy - cz. V

Robcia, a jak sie w takiej sytuacji zachowac jak no. pies zje buty? Bo ja nie wiem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 12:37   #1818
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

Ja buty chowałam jak był mały do szafek. Nie zjadł ani jednego buta ,choć dla zabawy jednego ukradł i uciekał. Zawsze miał swoje zabawki i masę gryzaków ,również smakowych, był wybiegany ,żeby spożytkować nadmiar energii.I trzeba mieć masę cierpliwości. Nagradzać psie dobre uczynki i zachowania smaczkami,słowem i gestem. Uderzyć psa to jak zbić dziecko dwuletnie.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 12:52   #1819
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Jeśli pies zjada buta przy tobie to zabierasz. Jeśli nie chce oddać to wymieniasz na jakiś super atrakcyjny smaczek lub zabawkę. Jeśli pies coś zjadł pod twoją nieobecność to bijesz SAM SIEBIE za swoją nieuwagę i na drugi raz chowasz rzeczy które mogą zostać zezarte. O się cieszysz że psu nie zaszkodziło i nie musisz wydać 2 tysięcy na operacje i wyciąganie buta z żołądka.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-12, 13:01   #1820
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

zakonna O TAK WLASNIE!
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 13:25   #1821
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Jak wczoraj przeczytałam na psiej grupie na fb ,że trzeba psa ukarać za złe zachowanie ,wlać w dupę albo odseparować ,żeby wiedział gdzie jego miejsce to mnie do dziś nosi ja pie...ę.
Ja ostatnio uslyszalam od znajomego tz ze jak pies mi nasika w domu to mam mu wlozyc nos w siki i mu wpieprzyc. Nawet nie probowalam go uswiadamiac, co najlepsze gosc ma psa, mix pitbulla...

Sent from my VS425PP using Tapatalk
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 13:55   #1822
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Psy - cz. V

U nas za duzo piesek nie bedzie sam bo pracujemy z domu. Mam nadzieje, ze skonsumowac butow nie zdazy. Trudno jednak wszystko przed psem pochowac - zabawki dzieci czy meble. Czy poswiecenie psu dostatecznej ilosci czasu i wybieganue go gwarantuje, ze nie bedzie mial glupich pomyslow? Jakos mam watpliwosci, ale mam nadzieje ze sie myle.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 14:17   #1823
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

Gwarancji nikt ci nie da. Ale jesli bedziesz pracowala z psem , wychowywala go i nagradzala pozadane zachowania jest wieksze prawdopodobienstwo , ze wpadki beda ale moze z mniejsza intensywnoscia i czestotliwoscia.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 14:32   #1824
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Nic nie daje takiej gwarancji.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 15:02   #1825
martajot3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 139
Dot.: Psy - cz. V

Mój pies zjadał mi stopniowo drzwi... Żeby było zabawniej, to tylko pod moją nieobecność. Nie miałam na niego sposobu, był wybiegany, wybawiony. Dodatkowo za każdym razem jak zostawał sam, to rozlewał miskę z wodą i wywalał całe jedzenie na podłogę. Wracając do domu miałam masę sprzątania. Innych rzeczy nie niszczył. Przestał w momencie przeprowadzki do innego mieszkania. Ktoś umie to wyjaśnić? :P
__________________
INSTAGRAM marta.jot

#inlove
#momtobe
#doglover
martajot3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 15:04   #1826
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Dorósł. Przyzwyczaił się ze zawsze wracasz. Krócej nie było Cię w domu. Zaczął z wami ktoś inny mieszkać.
Psy niszczą kiedy są zestresowane nieobecnością ludzi i mają lęk separacyjny

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 15:10   #1827
martajot3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 139
Dot.: Psy - cz. V

Lęk separacyjny został wykluczony po kontakcie z behawiorystą. Wcześniej mieszkaliśmy z innymi ludźmi, teraz mieszkamy sami. A do pracy cały czas wychodzę na taki sam czas. Jedyna opcja, że dorósł, przyzwyczaił się, że wracam, ale dziwne, że tak z dnia na dzień
__________________
INSTAGRAM marta.jot

#inlove
#momtobe
#doglover
martajot3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 15:13   #1828
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Psy - cz. V

Ajah, moim zdaniem pies jak dziecko, wszystkiego nie przewidzisz, strat nie unikniesz. Ale madra miloscia mozna wiele zdzialac i jakos sie dogadac z psem, one przeciez sa rozumne.
Ja wlasciwie podeszam do psa jak do swoich dzieci, na dzieci sie nie dre to i na psa tez nie, dzieci nie bije, to i psa tez nie. I w ogole jakies silowe rozwiazania czy tresura mi nie lezy, wiec staram sie cierpliwie uczyc psa tak jak uczylam dzieci.
A z wlasnego dowiadczenia podpowiem, ze do psa nie mozna gadac caly czas spokojnie i cicho, jak wydajesz komende to stanowczo a nie "ciuckajac" Jak wolam Sola to musze "zmienic glos", nie gadac swim normalnym, dosc milym tonem, ale glosno i stanowczo i innym glosem niz "oooo Solunio jaki slodki piesio" I komendy musza byc krotkie
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 16:36   #1829
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Fakt. Jak się szkoli i uczy psa to trzeba mieć odpowiedni ton. Ja brzmię jak lekko upośledzona, nawet trudno to opisać jak to mówię, ale bardzo charakterystyczna intonacja. Ale najnowsze badania ponoć wykazuję, że pieseły są mądrzejsze niż się nam wydawało. I rozpoznaję nie tylko intonację, ale też pewną ilość słów.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 17:32   #1830
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

Moj jak jest juz taki bardzo zmeczony i spiacy to robi dokladnie tak jak moje dzieci kiedy byly male , czyli rozrabia az padnie. Kiedys juz mialam dosc , bo juz bylo pozno wiec krzyknelam a w zasadzie nigdy nie krzycze : marsz do lozka spac ! I bestia sposcila leb i poszla spac
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-02 20:23:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.