Panny Młode z Krakowa!!! - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-06, 12:20   #4381
szokolatte
Zadomowienie
 
Avatar szokolatte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 155
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

kurcze.. dziewczyny kto was czesze na ślub?? byłam na 4 fryzurach próbnych i na razie lipa, żadna nie zrobiła na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia
__________________
blogowanie
magiczne kwiatki




szokolatte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 12:37   #4382
kashia001
PeeeMaa!
 
Avatar kashia001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: inthernet
Wiadomości: 8 448
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez szokolatte Pokaż wiadomość
kurcze.. dziewczyny kto was czesze na ślub?? byłam na 4 fryzurach próbnych i na razie lipa, żadna nie zrobiła na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia
Co ty gadasz. To co to za fryzutke chcesz?
__________________



Chwyć się mej dłoni. Bądź blisko.
Za szczęściem już nie chcę gonić.
Mam Ciebie. Mam wszystko.
kashia001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 18:18   #4383
kajusiia_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: k. Kraków
Wiadomości: 175
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez szokolatte Pokaż wiadomość
kurcze.. dziewczyny kto was czesze na ślub?? byłam na 4 fryzurach próbnych i na razie lipa, żadna nie zrobiła na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia
Ja idę na próbną 2 tygodnie przed weselem, na szczęście wiem, że mnie dobrze uczesze
kajusiia_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 18:20   #4384
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Ja idę na próbną fryzurę i makijaż w najbliższą środę do studia Monari na Lipińskiego
__________________
To Change The Things I Can...
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 20:27   #4385
Muirinn
Raczkowanie
 
Avatar Muirinn
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 267
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Dzięki dziewczyny za informację o pani z poradni! Trochę się waham, bo tu przyjdę sobie 3 razy po 20min za darmo, a tam muszę jechać specjalnie po 40km i płacić...mieć 100zł a nie mieć 100zł

Cytat:
Napisane przez szokolatte Pokaż wiadomość
kurcze.. dziewczyny kto was czesze na ślub?? byłam na 4 fryzurach próbnych i na razie lipa, żadna nie zrobiła na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia
Też jestem po pierwszej fryzurze próbnej, i też byłam zawiedziona. Jeszcze pani skomentowała potem mojej znajomej, że wyglądam 'strasznie młodo' - obstawiała liceum, a mam 26 Powoli mnie zaczynają takie teksty wkurzać i zaczynam się bać, że jak będę miała dziecko, będę brana za nieletnią matkę
W Krakowie bardzo lubię panią Martę z salonu Metamorfoza na Konarskiego - ale dotąd jeszcze mnie nie czesała, tylko ścinała. No i do ślubu też mnie niestety nie będzie czesać, bo nie biorę ślubu w Krakowie. Wciąż szukam i też boję się, że będę odwiedzać salon za salonem.


Dziś byłam na poszukiwaniach obrączek. Przy okazji weszłam do sklepu z butami na Długiej (szukam jakichś śmietankowych do sukienki na drugi dzień) - Biel Boutique. Świetna obsługa. Zajęły się mną dwie bardzo miłe panie. Butki są wygodne, skórzane, ich ceny nie przekraczają 200zł. Pani spisała mi dwa modele, które mi się podobały - bardzo możliwe, że tam po nie wrócę

Wracając do obrączek. Chcemy chyba takie:
http://www.jubitom.com/index.php?id=...item=15&zoom=1
(kiedyś szukaliśmy tytanowych, ale nie da się znaleźć delikatnych, cienkich tytanowych ). Przeszłam się po złotnikach, bo taniej i w razie czego można swoje złoto przynieść. Jestem szalenie zadowolona z naprawdę fachowej obsługi. Za 2 obrączki 4mm-rozmiar 8 + 5mm-rozmiar20kilka mam zapłacić mniej-więcej 1400-1500 (właściwie wszędzie podawano mi tę samą cenę) jeśli nie przyniosę własnego złota.
A byłam w:
1. Lubicz 32
2. Długa 18,
3. Długa 44,
4. Opal, Kazimierza Wielkiego,
5. Dell'oro Jacek Kurczab - Kopernika.
We wszystkich powyższych rozmawiałam ze złotnikami, wszyscy byli bardzo uprzejmi, profesjonalni i podawali porównywalne ceny. Jak już wybierzemy model na 100%, będę kontaktować się z wszystkimi i pytać o ceny. W Dell'oro pytałam, co jeśli ma się alergię na nikiel - powiedzieli, że wtedy palladują zamiast niklować.
6. Śląska, zaraz obok Nowego Kleparza - NIE polecam. Weszłam, pan spytał, kiedy mam ślub, po czym "To pani przyjdzie za jakiś czas z narzeczonym i będziemy wybierać". Powtórzył to jeszcze raz później Zostałam, bo liczyłam na to, że może ma dobre ceny, pokaże mi coś fajnego. Nie - mówił dużo typu 'mamy wszystko, możemy sprowadzić wszystko, mamy podpisane koncesje z firmami typu Apart i sprowadzamy każdą obrączkę, jaką sobie pani zażyczy. Spytała, czy robią na miejscu - pan się niemal oburzył i powiedział, że obrączki są bardzo jakościowe, cięte z rury itp Zrobił na mnie bardzo złe wrażenie.
Muirinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-07, 09:40   #4386
kajusiia_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: k. Kraków
Wiadomości: 175
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez Muirinn Pokaż wiadomość
Dziś byłam na poszukiwaniach obrączek. Przy okazji weszłam do sklepu z butami na Długiej (szukam jakichś śmietankowych do sukienki na drugi dzień) - Biel Boutique. Świetna obsługa. Zajęły się mną dwie bardzo miłe panie. Butki są wygodne, skórzane, ich ceny nie przekraczają 200zł. Pani spisała mi dwa modele, które mi się podobały - bardzo możliwe, że tam po nie wrócę
Byłam, przemiła obsługa. Miałam wybrany jeden model, jednak wygodniejsze były dla mnie buty z Kasztanowej i tak kupiłam.

My oglądaliśmy obrączki na targach, potem byliśmy w jednym salonie w Sosnowcu (przy okazji), na Długiej 18. Potem w Naszym mieście oglądaliśmy, wybraliśmy jeden model - plusem tu było to, że akurat by to nasz rozmiar i nie były atrapą jak to mówię, więc na prawdę widzieliśmy jak będą wykonane. Niestety cena nas zaskoczyła 2400.
Na początku miesiąca pojechaliśmy jeszcze do AK i były te obrączki, które wybraliśmy i cena niższa o 350 zł, więc wybraliśmy je
I po 19 jadę odebrać
kajusiia_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-07, 09:43   #4387
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez Muirinn Pokaż wiadomość
6. Śląska, zaraz obok Nowego Kleparza - NIE polecam. Weszłam, pan spytał, kiedy mam ślub, po czym "To pani przyjdzie za jakiś czas z narzeczonym i będziemy wybierać". Powtórzył to jeszcze raz później Zostałam, bo liczyłam na to, że może ma dobre ceny, pokaże mi coś fajnego. Nie - mówił dużo typu 'mamy wszystko, możemy sprowadzić wszystko, mamy podpisane koncesje z firmami typu Apart i sprowadzamy każdą obrączkę, jaką sobie pani zażyczy. Spytała, czy robią na miejscu - pan się niemal oburzył i powiedział, że obrączki są bardzo jakościowe, cięte z rury itp Zrobił na mnie bardzo złe wrażenie.
widzę, że nie tylko ja mam podobne wrażenia co do tego jubilera - byliśmy tam, jak jeszcze szukaliśmy pierścionka zaręczynowego: tylko wtedy był ten pan i jakaś inna kobieta jeszcze. Weszliśmy, rozejrzeliśmy się, ja grzecznie za pytałam, czy mają jeszcze jakieś pierścionki oprócz tych co widać (było ich mało, myślałam, że może mają coś a la takie wysuwane szuflady pod ladą, gdzie trzymają inne pierścionki - u kilku jubilerów widziałam coś takiego), to kobieta na mnie naskoczyła (nawrzeszczała wręcz), że oni mają wszystko, i mogą mi nawet zamówić pierścionek z brylantem za 1500 zł, jeśli mnie stać oczywiście Po czym powiedziała mi, że jestem chamska, bo pytam o takie rzeczy Po tym tekście wyszłam stamtąd i już nie wrócę nigdy. Ale widzę po Twoim wpisie, że to nie była jednorazowa sytuacja.
My zamawialiśmy w AK Biżuteria, mają bardzo konkurencyjne ceny. Za obrączki 5 mm klasyczne półokrągłe z soczewką zapłaciliśmy coś koło 1400, także w porównaniu do sieciówek sporo taniej. Mają swoje biuro na Szlaku i tam można obejrzeć część asortymentu (zdecydowanie większy wybór mają w sklepie internetowym). Mieliśmy co prawda przygodę związaną z odcieniem złota (ale tak to jest jak się zamawia, nie widząc danego modelu na żywo) i wymienialiśmy obrączki, ale poza tym można sobie oglądać do woli, przymierzać, pani ma sporą wiedzę na ten temat i powiedziała nam parę rzeczy, których nikt nam nie powiedział np. w Aparcie (była zdziwiona, że nie słyszeliśmy o obrączkach soczewkowych na przykład).
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-07, 20:04   #4388
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Dziewczyny czy jest tu ktoś kto jutro wybiera się do folwarku zalesie na degustacje? Mam zarezerwowane dwa miejsca ale nie wiem czy dam radę się wybrać. .. a bardzo zależy mi na obejrzeniu przykładowych dekoracji stołów ....
__________________
To Change The Things I Can...
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-07, 22:15   #4389
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez kajusiia_xd Pokaż wiadomość
Byłam, przemiła obsługa. Miałam wybrany jeden model, jednak wygodniejsze były dla mnie buty z Kasztanowej i tak kupiłam.
Jakbyś wyjela mi to z ust
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-09, 09:32   #4390
Mrs1985
Raczkowanie
 
Avatar Mrs1985
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 34
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

VMK macie już wódkę kupioną? Wyczaiłam promocje w Jantoniu poniżej 21 PLN za Wyborową
Mrs1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-09, 10:14   #4391
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez Mrs1985 Pokaż wiadomość
VMK macie już wódkę kupioną? Wyczaiłam promocje w Jantoniu poniżej 21 PLN za Wyborową
Nie jeszcze nie mamy właśnie czekamy na promocję :p
A gdzie to jest?
__________________
To Change The Things I Can...
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-09, 20:57   #4392
SoBitterSoSweet
Zakorzenienie
 
Avatar SoBitterSoSweet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 906
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Czy byłyście kiedyś na ślubie na którym śpiewała schola? u mnie w kościele działa schola i tak myślę, czy by nie poprosić o śpiewanie na naszym ślubie
tylko nigdy nie spotkałam się z tym na ślubie i w sumie nie wiem czy by pasowało?
SoBitterSoSweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-09, 21:03   #4393
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez SoBitterSoSweet Pokaż wiadomość
Czy byłyście kiedyś na ślubie na którym śpiewała schola? u mnie w kościele działa schola i tak myślę, czy by nie poprosić o śpiewanie na naszym ślubie
tylko nigdy nie spotkałam się z tym na ślubie i w sumie nie wiem czy by pasowało?
Co kto lubi ja osobiście bym nie chciała :p
__________________
To Change The Things I Can...
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 06:26   #4394
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez SoBitterSoSweet Pokaż wiadomość
Czy byłyście kiedyś na ślubie na którym śpiewała schola? u mnie w kościele działa schola i tak myślę, czy by nie poprosić o śpiewanie na naszym ślubie
tylko nigdy nie spotkałam się z tym na ślubie i w sumie nie wiem czy by pasowało?
Zależy jaka schola takiej dziecięcej bym nie chciała. My będziemy mieć taką w wieku 15+. Śpiewali u kolegi na ślubie. Meeega są i maja dużo instrumentów. Całość brzmi świetnie
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 06:46   #4395
Firithreiel
Raczkowanie
 
Avatar Firithreiel
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 174
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez SoBitterSoSweet Pokaż wiadomość
Czy byłyście kiedyś na ślubie na którym śpiewała schola? u mnie w kościele działa schola i tak myślę, czy by nie poprosić o śpiewanie na naszym ślubie
tylko nigdy nie spotkałam się z tym na ślubie i w sumie nie wiem czy by pasowało?
Jak dobrze śpiewają, to czemu nie? Ale faktycznie zależy co kto lubi. My będziemy mieć chór ale oboje w tym chórze śpiewamy i część chórzystów to nasi przyjaciele i zarazem goście weselni, więc wszystko "zostaje w rodzinie".
__________________
"Ile rzeczy trzeba mieć w dupie, to się w głowie nie mieści!" Mała Mi

Blog ślubny- konkret z minimalną dozą pitolenia-zapraszam
Firithreiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 07:19   #4396
Mrs1985
Raczkowanie
 
Avatar Mrs1985
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 34
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez VMK Pokaż wiadomość
Nie jeszcze nie mamy właśnie czekamy na promocję :p
A gdzie to jest?
Obok TVNu- jedziemy dziś zobaczyć czy coś jeszcze można urwać...na ten moment to najlepsza cena jaką znaleźliśmy. Jest teraz tyle spotkań i szczegółów do ustalenia, że chcę to mieć już "odznaczone"
Mrs1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 08:49   #4397
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez SoBitterSoSweet Pokaż wiadomość
Czy byłyście kiedyś na ślubie na którym śpiewała schola? u mnie w kościele działa schola i tak myślę, czy by nie poprosić o śpiewanie na naszym ślubie
tylko nigdy nie spotkałam się z tym na ślubie i w sumie nie wiem czy by pasowało?
Byłam na kilku takich ślubach - albo śpiewał zespół oazowy z gitarą albo chór w stylu dominikańskim (śpiew a capella, tradycyjne pieśni rozpisane na głosy). Oba rozwiązania wyszły niestandardowo i ciekawie (osobiście uważam, że niewielu jest organistów, którzy potrafią dobrze i ładnie zagrać, więc lepiej nie polegać na organiście).
Osobiście polecam to ostatnie, było u nas na ślubie. Piękna, wzruszająca oprawa - sporo naszych gości było tym zauroczonych. Nawet tradycjonalistom optującym za skrzypcami i Ave Maria (bo co to za ślub bez Ave Maria) też się podobało.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 17:42   #4398
SoBitterSoSweet
Zakorzenienie
 
Avatar SoBitterSoSweet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 906
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Dziękuję za opinie
jest to schola młodzieżowa, nie dziecięca, wydaje mi się że mogłoby być ciekawie, opcja do rozważenia


Macie wybrane wino? Nie wiemy na co się zdecydować
SoBitterSoSweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 18:01   #4399
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez SoBitterSoSweet Pokaż wiadomość
Dziękuję za opinie
jest to schola młodzieżowa, nie dziecięca, wydaje mi się że mogłoby być ciekawie, opcja do rozważenia


Macie wybrane wino? Nie wiemy na co się zdecydować
My też jeszcze nie wiemy, jakie dokładnie...jeśli chodzi o czerwone to pewnie jakaś rioja, białe najbardziej smakują mi pinot grigio, jest to wino lekkie i myślę, że dość uniwersalne. Nie mam za to pojęcia, jakie wino podamy do deseru, bo słodkich win w ogóle nie pijemy i kompletnie się na takich nie znam...Może znacie jakieś dobre słodkie wina pod deser? Na razie myślałam tylko nad jakimś dobrym tokajem...
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-10, 18:59   #4400
kashia001
PeeeMaa!
 
Avatar kashia001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: inthernet
Wiadomości: 8 448
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
My też jeszcze nie wiemy, jakie dokładnie...jeśli chodzi o czerwone to pewnie jakaś rioja, białe najbardziej smakują mi pinot grigio, jest to wino lekkie i myślę, że dość uniwersalne. Nie mam za to pojęcia, jakie wino podamy do deseru, bo słodkich win w ogóle nie pijemy i kompletnie się na takich nie znam...Może znacie jakieś dobre słodkie wina pod deser? Na razie myślałam tylko nad jakimś dobrym tokajem...
Ja się w ogóle nie znam na winach :p
__________________



Chwyć się mej dłoni. Bądź blisko.
Za szczęściem już nie chcę gonić.
Mam Ciebie. Mam wszystko.
kashia001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 19:10   #4401
SoBitterSoSweet
Zakorzenienie
 
Avatar SoBitterSoSweet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 906
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

My też się nie znamy

Chcemy dwa rodzaje wina: czerwone półsłodkie i białe półwytrawne ale konkretnych jeszcze nie mamy wybranych, narazie testujemy
SoBitterSoSweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 20:07   #4402
Jovisse
Zakorzenienie
 
Avatar Jovisse
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 371
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
My też jeszcze nie wiemy, jakie dokładnie...jeśli chodzi o czerwone to pewnie jakaś rioja, białe najbardziej smakują mi pinot grigio, jest to wino lekkie i myślę, że dość uniwersalne. Nie mam za to pojęcia, jakie wino podamy do deseru, bo słodkich win w ogóle nie pijemy i kompletnie się na takich nie znam...Może znacie jakieś dobre słodkie wina pod deser? Na razie myślałam tylko nad jakimś dobrym tokajem...
Do deserów pyszne, słodkie wino to Mogen David Najlepsze jest pomegranate.
__________________
27.05.2016 Żona Wieczny miesiąc miodowy
Jovisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 06:31   #4403
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Tez zupełnie nie znam się na winach
Ale ze słodkich win Kocham dolce novella monteverdi. Najlepsze wino na świecie! truskawkowe mniam
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 06:53   #4404
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
Tez zupełnie nie znam się na winach
Ale ze słodkich win Kocham dolce novella monteverdi. Najlepsze wino na świecie! truskawkowe mniam
Poczytałam trochę o tym winie, i myślę, że super się nada Cena też OK Dzięki!
Nie wiesz, gdzie je można dostać stacjonarnie? Chciałabym najpierw przeprowadzić degustację
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 07:52   #4405
Mrs1985
Raczkowanie
 
Avatar Mrs1985
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 34
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez SoBitterSoSweet Pokaż wiadomość
My też się nie znamy

Chcemy dwa rodzaje wina: czerwone półsłodkie i białe półwytrawne ale konkretnych jeszcze nie mamy wybranych, narazie testujemy
Spróbujcie Białe Sutter Home Moscato, z czerwonych fajny mają Merlot - wytrawne ale bardzo łagodne.
Mrs1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 16:03   #4406
zalia
Przyczajenie
 
Avatar zalia
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Witajcie Dziewczyny

Wątek na pewno będę podglądać, bo to prawdziwa skarbnica wiedzy. Ze swojej strony napiszę, że z Krakowa co prawda nie jestem, ale mieszkam bardzo blisko, można by powiedzieć, że na przedmieściach. No i prawdopodobnie część usługodawców będę miała z naszego pięknego miasta.

Ślub mam w październiku, załatwioną mam salę, kościół, zespół, no i ciasta. Mało tego, ale na dniach mamy wybrać z TŻ fotografa i kamerzystę. Aha, no i sukienkę mam na oku, tyle że planuję salon odwiedzić drugi raz, żeby wszystko ponownie poprzymierzać.

To by chyba było na tyle... Intensywniejsze przygotowania czas zacząć!
zalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 16:13   #4407
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
Może znacie jakieś dobre słodkie wina pod deser? Na razie myślałam tylko nad jakimś dobrym tokajem...
W przypadku Tokaju w polskich sklepach najprawdopodobniej trafisz na odmianę Furmint lub Sárgamuskotály. Furmint jest bardziej wytrawny, Sárgamuskotály jest lepszym wyborem pod deser.

Co do wyboru win, radziłabym jednak trochę dobierać je pod dania (czy np. będzie drób, czy dziczyzna), podobnie jak wina deserowe (wiem, że utarło się, że słodkie wina są idealne, ale zbyt słodkie zabijają smak i wina i deserów).
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 16:25   #4408
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
W przypadku Tokaju w polskich sklepach najprawdopodobniej trafisz na odmianę Furmint lub Sárgamuskotály. Furmint jest bardziej wytrawny, Sárgamuskotály jest lepszym wyborem pod deser.

Co do wyboru win, radziłabym jednak trochę dobierać je pod dania (czy np. będzie drób, czy dziczyzna), podobnie jak wina deserowe (wiem, że utarło się, że słodkie wina są idealne, ale zbyt słodkie zabijają smak i wina i deserów).
Na słodkich winach, tak jak pisałam, się nie znam Wiem tylko tyle, że trzeba dobierać pod deser, tzn. inne pod lody, inne pod desery jajeczne itp. Do obiadu będzie podane wytrawne białe (pewnie ze dwa rodzaje, pewnie pinot grigio i jeszcze jakieś) i wytrawne czerwone (też dwa rodzaje, jakaś rioja i na drugie też jeszcze nie mam pomysłu). Myślę, że tyle wystarczy. Tak zwanych win półsłodkich/półwytrawnych nie uznaję do posiłku, więc nie zamierzamy takich kupować.
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 16:32   #4409
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
Poczytałam trochę o tym winie, i myślę, że super się nada Cena też OK Dzięki!
Nie wiesz, gdzie je można dostać stacjonarnie? Chciałabym najpierw przeprowadzić degustację
Ogólnie stacjonarne jest ciężko dostępne. Ale widziałam je w sklepie z winami na ul. Karmelickiej przy przystanku tramwajowym plac inwalidów ale ostrzegam, że jak je spróbowałam to całkowicie przepadlam rewelacja
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-14, 11:55   #4410
PannaMadzia
Raczkowanie
 
Avatar PannaMadzia
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 449
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Zgadzam sie z koleżanka powyżej, Mogen David to wino przepyszne!!!!! Słodkie, idealne do deserów Maja chyba trzy rodzaje, ja probowalam tylko dwóch
__________________
Narzeczona 21.12.2013
Żona 12.09.2015
PannaMadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-01 14:48:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.