Wzbogacamy gotowce :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-09, 20:01   #61
loloka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: Lista półproduktów do stosowania solo, wzbogacania "gotowców"

Cytat:
Napisane przez mirrera Pokaż wiadomość
Ja od jakiegoś czasu stosuję keratynę na paznokcie! Miałam je bardzo zniszczone po urzędowaniu w laboratorium chemicznym! Były słabe, łamliwe, gdzieniegdzie pojawiły sie żółte plamki - nie do końca chciane pamiątki po kwasach.
Na efekty (czytaj: utwardzenie, nabłyszczenie, poprawa kolorytu, a przede wszystkim ogromne wzmocnienie) nie musiałam długo czekać
teraz mam super paznokietki - bardzo silne, mocne, twarde (bez uprzedniego porządnego zmiękczenia w wodzie nie jestem w stanie ich obcinać), ładniutkie z bielutkimi końcówkami SUPEROWE

(PS nie stosując żadnych suplementów diety, które miałyby na to wpływ...)
Muszę wypróbować bo moje paznokcie są zniszczone, a przez to bardzo słabe. Stosuje odżywki do paznokci typowo sklepowe ale niestety efekty słabo widać. Zobaczymy jak keratyna sprawdzi się na moich paznokciach.


A jeśli chodzi o "ulepszanie " to ja dodaje do odżywek do włosów ekstrakt z pokrzywy i ze skrzypu polnego co ładnie wzmocniło mi włoski.
loloka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 09:53   #62
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Hej a któras z was próbowała wzbogacić np żel do mycia twarzy mam z AA (efekt matujący ), ale mam tez troszke skladników w domu kwas hialuronowy, alantoine, da pnthenol, aloes itp hmm ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 17:42   #63
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
słuchajcie, a nie wiecie jak to jest ze wzbogacaniem takiego zwykłego physiogelu lub humektanu własnie? Kupiłam na zrób sobie krem kompozycję witaminową all-in-one (http://www.zrobsobiekrem.pl/?200,kompozycja-witaminowa-„all-in-one”) i nie wiem czy mogę to tak od razu połączyć w odpowiednich proporcjach w jakimś pojemniczku? wsypać trochę kompozycji, wycisnąć któryś z tych kremów, wymieszać i już ?
Humektan to swietny krem, ma prosty sklad, nawilza i nie zapycha.. ale tez nie robi nic specjalnego wiec trzeba go troche podrasowac. Nie znam tej kompozycji witaminowej, ale chyba trzyma sie ja w jakims pojemniczku i przed kazdorazowa aplikacja dodaje do porcji kremu mieszajac na reku? Wydaje mi sie ze raczej nie powinno sie mieszac kremu z kompozycja i w ten sposob przechowywac. Ale moge sie mylic. to jest własnie wada ZSK, ze nie maja takich dokładnych opisów przechowywania i zastosowania jak na BU. I sie człowiek musi czasem pogłowic, z4eby nie zepsuc sobie własciwosci kosmetyku.
Ja stosuje serum z wit. C i E na dzien wiec nie wzbogacam juz humektanu witaminami, jedynie żelem hialuronowym i jakimś olejkiem - ostatnio czeresniowym

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-18 o 17:47
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 13:02   #64
funky_girl
Raczkowanie
 
Avatar funky_girl
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 213
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Ja wzbogacam swój humektan witaminą E, Witaminą B5,wyciągiem z aloesu. MAm pojemniczek 10 ml i to wszystko tam mieszam i stoi normalnie w lodówce, ale przez ostatni tydzień stał w pokoju.
Krem ma konserwanty, więc chyba nic się nie stanie ? Brak mi dokładnych informacji na ten temat
__________________
wyleczona

www.missaliciakeys.net
funky_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 13:05   #65
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez funky_girl Pokaż wiadomość
Ja wzbogacam swój humektan witaminą E, Witaminą B5,wyciągiem z aloesu. MAm pojemniczek 10 ml i to wszystko tam mieszam i stoi normalnie w lodówce, ale przez ostatni tydzień stał w pokoju.
Krem ma konserwanty, więc chyba nic się nie stanie ? Brak mi dokładnych informacji na ten temat
A gdzie kupujesz te witaminki . Myślę, ze gdy zrobiona przez Ciebie mieszanka stoi w lodowce to nic sie nie stanie witaminom No i na zdrowy rozum konserwanty w humektanie powinny wsyztsko trzymac w kupie. Ale to niestey tylko domysł
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 12:53   #66
funky_girl
Raczkowanie
 
Avatar funky_girl
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 213
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
A gdzie kupujesz te witaminki . Myślę, ze gdy zrobiona przez Ciebie mieszanka stoi w lodowce to nic sie nie stanie witaminom No i na zdrowy rozum konserwanty w humektanie powinny wsyztsko trzymac w kupie. Ale to niestey tylko domysł
Zapomniałam dodać, ze ostatnio wkropiłam sobie kilka kropli olejku eterycznego cytrynowego (niewiem po co xD )
Wszystko kupuje na mazidla.com lub zrobsobiekrem.pl
__________________
wyleczona

www.missaliciakeys.net
funky_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 14:30   #67
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Witam, potrzebuje porady, chciałabym ulepszyć swój szampon Joanny z odżywką do włosów przetłuszczających się. Potrzebuje czegoś by zachamować wypadanie włosów, wzmocnić je. Mam nadzieję że coś polecicie
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-05, 20:12   #68
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

a powiedzcie mi, czy można składnik aktywny jak np cynk dodawac każdorazowo do porcji kremu na twarz?Tutaj link do cynku:
http://naturaliskosmetyki.pl/cynk-82...bum-p-159.html

i zastanawiam się właśnie nad dodaniem L-cysteiny do szamponu na zmniejszenie wypadania bo mam masakrę. Jem już skrzyp plus, ale wypadają dalej...

http://naturaliskosmetyki.pl/cystyna-kompleks-wzmacniajacy-wlosy-p-62.html
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html

Edytowane przez malamaluczka87
Czas edycji: 2009-11-05 o 20:21
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 19:05   #69
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Unhappy Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Ja chciałąbym wzbogacić balsam ze sklepu kofeiną, ekstraktem wyszczuplającym i kwasem hialuronowym. No i mam pytanie. Jaki balsam nadawałby się najlepiej na taką bazę?
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 19:24   #70
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

ten wątek jest chyba zapomniany i porzucony;(
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 14:39   #71
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Question Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

hej dziewczyny, co się stało z tak fajnym wątkiem????
Macie jakieś pomysły na mocznik?
Z tego co się doczytałam ma działanie nawilżające więc czy mogłabym dodawać go do kremu?
A jak walczycie ze zmarszczkami i co stosujecie na noc??
Osobiście na noc nakładam raz olej z koenzymem, raz olej konopny z HA innym razem różany, macerat z kasztanowca.
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 16:44   #72
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Ja chciałąbym wzbogacić balsam ze sklepu kofeiną, ekstraktem wyszczuplającym i kwasem hialuronowym. No i mam pytanie. Jaki balsam nadawałby się najlepiej na taką bazę?
z kofeiną będzie problem , ona rozpuszcza się tylko w bardzo gorącej wodzie , a balsamu nie podgrzejesz . Można kupić gotową baze w zysku i dodać do niej faze wodną i olejową i liposomy

Zamiast kofeiny można użyć ekstraktu z guarany , dobrze się rozpuszcza w wodzie , tylko ten kolor
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-11-09 o 16:49
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:50   #73
funky_girl
Raczkowanie
 
Avatar funky_girl
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 213
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
i zastanawiam się właśnie nad dodaniem L-cysteiny do szamponu na zmniejszenie wypadania bo mam masakrę. Jem już skrzyp plus, ale wypadają dalej...

http://naturaliskosmetyki.pl/cystyna-kompleks-wzmacniajacy-wlosy-p-62.html
możesz dodać. ale polecam suplement diety z tym składnikiem, np. revalid. Tez miałam masakrę i pomogło.90 tabletek kosztuje jakieś 37 zł, jak znajdziesz promocje to nawet za 32 kupisz, pisze zeby jesc 2 razy dziennie, wiec na początek możesz tak zażywać, a potem 1 dziennie. Skutki widać po 2-3 tygodniach. A ile nowych włosów odrasta.
__________________
wyleczona

www.missaliciakeys.net
funky_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 12:06   #74
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

A czy ktoś ma pomysł (albo już testował) jakiego olejku eterycznego dodać do sprayu Lilliputz (tego ze smokiem), zeby tak straszliwie nie śmierdział? Wiem, że wiele dziewczyn się wypowiadało pozytywnie na temat tego zapachu, ale ja nie jestem w stanie go znieść...
Tak więc za wszelkie sugestie będę wdzięczna
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 15:13   #75
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez funky_girl Pokaż wiadomość
możesz dodać. ale polecam suplement diety z tym składnikiem, np. revalid. Tez miałam masakrę i pomogło.90 tabletek kosztuje jakieś 37 zł, jak znajdziesz promocje to nawet za 32 kupisz, pisze zeby jesc 2 razy dziennie, wiec na początek możesz tak zażywać, a potem 1 dziennie. Skutki widać po 2-3 tygodniach. A ile nowych włosów odrasta.
Dziękuję bardzo, skorzystam. Na razie póki co dopiję ten skrzyp plus , żeby nie mieszac w tabletkach. Skończę jedną serię to zmienię
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 21:35   #76
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Czarniawa228 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, co się stało z tak fajnym wątkiem????
Macie jakieś pomysły na mocznik?
Z tego co się doczytałam ma działanie nawilżające więc czy mogłabym dodawać go do kremu?
A jak walczycie ze zmarszczkami i co stosujecie na noc??
Osobiście na noc nakładam raz olej z koenzymem, raz olej konopny z HA innym razem różany, macerat z kasztanowca.
Mocznik możesz dodawac do kremu, balsamu, tylko najlepiej rozpuścić go w wodzie a ptem dodac do balsamu czy tam kremu, super nawilża tylko trzeba uzyskalać odpowiednie stezenie mocznika ok 10% ( ponizej 10% mocznik dobrze nawilza, a od 10% w zwyz wygladza i zluszcza)
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 13:20   #77
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Dziewczyny a do jakiego balsamu najlepiej dodawać mocznik?? widziałam kiedys na forum post z którego (może błędnie?) wywnioskowałam, że ma to znaczenie Niestety w natłoku postów nie moge teraz tego znaleść
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 00:21   #78
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Odkopuje wątek,powinien tętnic życiem!
Przy okazji pytanie,mianowicie dużo mówi się o moczniku i jego zbawiennym działaniu,a dla laików to nie jest taka prosta sprawa.
Po poszukiwaniach satysfakcjonującej mnie odpowiedzi jestem dalej w kropce,więc może znajdzie się ktoś dobry i oświeci mniej wyedukowaną koleżankę w sprawach kosmetyki naturalnej
Miesza ktoś na codzień humektan z mocznikiem albo żelem hialuronowym?
Ile dokłądnie znaczy ta odrobinka?
Tak pół malej łyżeczki czy mniej?
Chciałabym się dobrze nawilżyć,bo minerały nie wyglądają tak dobrze na suchej skórze,która w dodatku po jakimś czasie ma skłonności do świecenia się.
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 00:20   #79
funky_girl
Raczkowanie
 
Avatar funky_girl
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 213
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

ja używałam nawet samego żelu. Ale on jakoś tam pod wpływem dotyku wałkował sie (?). Jak się postarałam, to ściągałam go jak skórkę, w sumie dziwny był i zaprzestałam używania. A jak zmieszałam z kremem to taka lekko kleista galaretka się z tego robiła, nie przyjemne to było w rozmasowywaniu na twarz i zrezygnowałam.
Ja dodawałam (kw. hialuronowego) 1/4 - 1/3 objętości tego, co miałam na łyżeczce (kremu).
__________________
wyleczona

www.missaliciakeys.net
funky_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 00:54   #80
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Jutro spróbuje żel hialuronowy,dziś był test mocznikowy.
Dodałam chyba za dużo mocznika do kremu (w zagłębieniu dłoni mieszane z humektanem na jednorazową porcję oczywiście) bo po nałożeniu tego,zaczęła mnie piec twarz i to działo się dwa razy (rano i wieczorem).
W sumie wydawało mi się że naprawdę niewiele brałam,bo tylko ciutkę na palec i mieszałam,a jednak taka reakcja nastąpiła..
Druga sprawa to,że dziś dostałam paczkę,więc jest on świeży i datę ważności ma jeszcze długo,a w środku jest trochę 'skamieniały',czy skrystalizowany,nie wiem jak to nazwać,po prostu bryłka.
To normalne czy powinien być calutki w sypkiej postaci?
Właśnie,mam jeszcze pytanie.
Mocznik może zapychać?
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 13:17   #81
joaa
Zakorzenienie
 
Avatar joaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 403
GG do joaa
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Jutro spróbuje żel hialuronowy,dziś był test mocznikowy.
Dodałam chyba za dużo mocznika do kremu (w zagłębieniu dłoni mieszane z humektanem na jednorazową porcję oczywiście) bo po nałożeniu tego,zaczęła mnie piec twarz i to działo się dwa razy (rano i wieczorem).
W sumie wydawało mi się że naprawdę niewiele brałam,bo tylko ciutkę na palec i mieszałam,a jednak taka reakcja nastąpiła..
Druga sprawa to,że dziś dostałam paczkę,więc jest on świeży i datę ważności ma jeszcze długo,a w środku jest trochę 'skamieniały',czy skrystalizowany,nie wiem jak to nazwać,po prostu bryłka.
To normalne czy powinien być calutki w sypkiej postaci?
Właśnie,mam jeszcze pytanie.
Mocznik może zapychać?
Jeśli piekła Cię twarz, to dałaś za dużo mocznika - taką ilość, że już zaczął Cię złuszczać.
Grudki może mieć - najwidoczniej jest mu troszkę wilgotno i dlatego zaczął się zbijać; data ważności i świeżość nie ma tu nic do rzeczy.
O tym, żeby sam mocznik, jako składnik, zapychał, nigdy nie słyszałam Raczej zrzuciłabym winę na krem
__________________
bad decisions make good stories


volleyhead z loży >ŁONA FAJT?!<



If you're going crazy just grab me and take me
I'd follow you down, down, down... anywhere, anywhere

joaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 13:52   #82
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez joaa Pokaż wiadomość
Jeśli piekła Cię twarz, to dałaś za dużo mocznika - taką ilość, że już zaczął Cię złuszczać.
Grudki może mieć - najwidoczniej jest mu troszkę wilgotno i dlatego zaczął się zbijać; data ważności i świeżość nie ma tu nic do rzeczy.
O tym, żeby sam mocznik, jako składnik, zapychał, nigdy nie słyszałam Raczej zrzuciłabym winę na krem
Właśnie jestem ciekawa w jaki sposób złuszcza ten mocznik i czy jest po tym fajny efekt
Swoją drogą dziwny strasznie ten składnik,bo po paru dniach stosowania brałam większą ilość niż na początku i nic nie piekło.
Krem mam ciągle ten sam (humektan) tylko tak sobie pomyślałam czy jeśli ma teraz bogatszą konsystencję i dłużej się wchłania,to czy jest ewentualność zapchania,ale cieszę się że nie ma takiej opcji
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 20:19   #83
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

A ja się zastanawiam, czy to dobry pomysł -dosypać troszkę korundu do peelingu enzymatycznego Ziaja... Jak myślicie??
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 14:11   #84
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

gdzieś czytałam na wizażu o peelingu z korundu, ale wtedy musisz go uzywać jak peeling mechaniczny - czyli trochę pomasować
jednak po dłuższym uzywaniu opinie były takie, że działa jak zwykły peeling mechaniczny - nie oszukujmy się, nie będzie to mikrodermablrazja z gabinetu
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 14:16   #85
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
gdzieś czytałam na wizażu o peelingu z korundu, ale wtedy musisz go uzywać jak peeling mechaniczny - czyli trochę pomasować
jednak po dłuższym uzywaniu opinie były takie, że działa jak zwykły peeling mechaniczny - nie oszukujmy się, nie będzie to mikrodermablrazja z gabinetu
Nie, no oczywiście, że to wiem
Ale masować trzeba tak, czy inaczej, czy to enzymatyczny, czy mechaniczny, a ten korund szlifuje jak papier ścierny Więc pomyślałam, że 2 w 1 może się uda... Zastarzałe pokłady skóry martwej się nadszlifują, a te nowe rozpuszczą... Tylko nie wiem, czy to nie za dużo szczęścia na raz...
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 21:45   #86
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Jaki piękny temat, w sam raz dla mnie.

Sama cały czas coś wzbogacam, do odżywki/maski na włosy dodaję kilka kropli oleju, mleczko pszczele, glicerynę, aloes, NMF, keratynę, panthenol, all in one, miód, masło shea.

Żel hialuronowy mieszam z serum lub olejkiem, sporo olejku, bo inaczej HA mi ściąga nieco twarz.

Do humektanu lubię też coś dodać, a to liposomy na naczynka z ZSK, a to macerat z kasztana czy arniki, a to olej z truskawki czy panthenol, jak coś mnie podrażni.

Kochane, wymieńmy się jeszcze doświadczeniami, co i jak mieszacie.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 21:37   #87
le illjah
Wtajemniczenie
 
Avatar le illjah
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 957
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

dziewczyny w jaki sposób dodajecie kompleks ceramidowy do gotowych kremów? daje się go bezpośrednio do kremu czy trzeba najpierw w czymś rozpuścić?
__________________

perfumy na wymianę
klik
le illjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 19:02   #88
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez le illjah Pokaż wiadomość
dziewczyny w jaki sposób dodajecie kompleks ceramidowy do gotowych kremów? daje się go bezpośrednio do kremu czy trzeba najpierw w czymś rozpuścić?
Bezpośrednio do kremu . Nie trzeba w niczym rozpuszczać, bo ceramidy są w formie gęściejszej emulsji / kremu, więc wystarczy tylko zmieszać.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 20:19   #89
le illjah
Wtajemniczenie
 
Avatar le illjah
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 957
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Bezpośrednio do kremu . Nie trzeba w niczym rozpuszczać, bo ceramidy są w formie gęściejszej emulsji / kremu, więc wystarczy tylko zmieszać.
bardzo dziękuję za odpowiedź. a powiedz mi jeszcze w jaki sposób odmierzasz zalecaną ilość, żeby uzyskać odpowiednie stężenie?
__________________

perfumy na wymianę
klik
le illjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 09:19   #90
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez le illjah Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję za odpowiedź. a powiedz mi jeszcze w jaki sposób odmierzasz zalecaną ilość, żeby uzyskać odpowiednie stężenie?
Łyżeczkami miarowymi
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-09 17:26:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.