Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-27, 10:10   #31
fisch1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez mariczui Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Przynajmniej idąc do szpitala nie bede sie tak bać. A jak jest ze znieczuleniem podczas porodu naturalnego? Ewentualnie jakie dają znieczulenie podczas cesarki?
Znieczulenie przy cesarce to o ile się dobrze orientuję dają takie od pasa w dół (zastrzyk w kręgosłup), jest się świadomym wszystkiego, ale nie czuje się nic. Tylko potem trzeba 1 dobę leżeć nieruchomo - jak to po znieczuleniach. A jeśli chodzi o znieczulenia przy porodach siłami natury to wyboru wielkiego nie ma - ZO nie stosują, inne tylko w konieczności, na prośbę pacjentki. Ale zawsze najpierw rozważają kwestię - czy to będzie dobre i bezpieczne dla dziecka.
fisch1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 04:31   #32
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

A jak to jest z nacinaniem krocza, nacinają każdą czy tylko wtedy gdy to jest konieczne? A potem jak zszywają to dają jakies znieczulenie?
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 14:24   #33
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Wydaje mi sie ze przy nacinaniu krocza nie jest potrzebne znieczulenie ponieważ kobieta nic nie czuje za wyjątkiem lekkniego szczypania. Jeśli chodzi o szycie to jestem pewna ze znieczulenie obowiązkowo.


Tak poza wszystkim chciałam sie pochwalić że wreszcie od niedzieli czuje moje Słoneczko jak sobie buszuje w brzuszku u mamusi i choc narazie sa to delikatne kopniaczki to jestem bardzo szcześliwa
Ruchy są systematyczne i moge juz ocenić kiedy Syneczek śpi a kiedy baraszkuje
Już myślałam że nie doczekam sie juz ruchów bo mijał 20tc a tu nic, az tu w niedziele wieczorem zaczęło sie coś dobijac do mnie
Jestem bardzo szczęśliwa i kocham tego Skarba najbardziej na świecie
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png

Edytowane przez bandziorka007
Czas edycji: 2010-01-28 o 14:25
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 18:16   #34
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Zazdroszczę Ci bo ja jeszcze nie czuję ruchów:-( i nie moge się doczekac. Ale to juz niedługo, przynajmniej mam taką nadzieję
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 07:15   #35
fisch1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez mariczui Pokaż wiadomość
A jak to jest z nacinaniem krocza, nacinają każdą czy tylko wtedy gdy to jest konieczne? A potem jak zszywają to dają jakies znieczulenie?
Nacinają tylko wtedy, gdy jest to konieczne i widzą, że bez nacięcia krocze samo pęknie. Ale każda pacjentka jest pytana przed porodem, czy wyraża na to zgodę i można się nie zgodzić. Co do zszywania to jest tak: jak urodzi się dziecko i po nim łożysko, to dają ci coś na uśpienie (krótkotrwałe, po 2 godz. jesteś obudzona i w pełni świadoma, możesz karmić) i wtedy oglądają cię dokładnie "w środku", sprawdzają, czy nic nie zostało, żadnych fragmentów łożyska czy czegoś i potem szyją - śpisz, więc nic nie czujesz. A jak się wybudzisz to zawożą cię już na twoją salę.
Moja koleżanka rodziła kilka lat temu w Rzeszowie (nie wiem gdzie) i mówiła, że sam poród kilkunastogodzinny bardzo bolesny to dla niej nic w porównaniu z tym, co przeszła po porodzie - właśnie chodziło o tzw. wyczyszczenie macicy po porodzie no i potem zszywanie - twierdzi, że wolałaby urodzić jeszcze raz, żeby tylko potem nikt już jej nie ruszał . Ale ja porównania nie mam.
Aha, jeszcze jedno - w Strzyżowie szyją rozpuszczalnymi nićmi, więc nie martwisz się potem o wyciąganie szwów - a to też o jeden stres mniej.
fisch1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 07:31   #36
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez mariczui Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Ci bo ja jeszcze nie czuję ruchów:-( i nie moge się doczekac. Ale to juz niedługo, przynajmniej mam taką nadzieję
Kochana a w którym powiedz jestes tygodniu?
Ja od 16ego tyg codziennie wsłuchiwałam sie w swoje ciało i nic nie czułam. Byłam strasznym niecierpliwcem i myslałam że nigdy nie doczekm sie ruchów dzidzia, aż pewnego pieknego dnia dokładnie w 20tc i 3 dniu wreszcie Synuś dał o sobie znac
Zobaczysz że juz niedługo i Twój Maluszek zastuka do Ciebie
Znasz juz płec dzieciątka??
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 16:02   #37
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

No sama właśnie nie wiem bo doktorka powiedziala ze to 17 Tydzien a w szpitalu ze to 19 no i właśnie nie wiem. Nie mogę się doczekać, jestem ciekawa jakie to uczucie. Niestety płci tez jeszcze nie znam. Nie moge sie też doczekac jak będę kupować te wszystkie malutkie ciuszki.. Już bym chciala miec dzidzię przy sobie a tu jeszcze tyle czekania.
No i obawiam sie troche porodu i tego bólu:-( ale mam nadzieję ze bedzie dobrze.
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 07:18   #38
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez mariczui Pokaż wiadomość
No sama właśnie nie wiem bo doktorka powiedziala ze to 17 Tydzien a w szpitalu ze to 19 no i właśnie nie wiem. Nie mogę się doczekać, jestem ciekawa jakie to uczucie. Niestety płci tez jeszcze nie znam. Nie moge sie też doczekac jak będę kupować te wszystkie malutkie ciuszki.. Już bym chciala miec dzidzię przy sobie a tu jeszcze tyle czekania.
No i obawiam sie troche porodu i tego bólu:-( ale mam nadzieję ze bedzie dobrze.

Nie martw sie bo zobaczysz ze ani sie obejrzysz a poczujesz swojego Skarba.Co do ciuszków to przeciez juz mozesz zacząć je kupowac
Ja w 17tc miałam ich juz sporo
Czekamy na wiadomośc że dzidzia kopie
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 07:48   #39
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Czekam aż będe znała płeć to wtedy będzie mi łatwiej kupować ciuszki. Ale już mam nawet łóżeczko i wózek upatrzone ale z tym to już musze długo poczekać.
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 19:04   #40
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

A powiedzcie jeszcze czy w szpitalu w Strzyżowie za poród z mężem się płaci czy nie? A jeśli tak to ile? Będę wdzięczna za odpowiedź.
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 08:21   #41
fisch1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez mariczui Pokaż wiadomość
A powiedzcie jeszcze czy w szpitalu w Strzyżowie za poród z mężem się płaci czy nie? A jeśli tak to ile? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Za poród z mężem się nie płaci, wymagane jest jedynie ukończenie szkoły rodzenia przez obydwoje (a w szkole rodzenia od ubiegłego roku opłata symboliczna - 50 zł, wcześniej było za darmo). I parę lat temu było tak, że nawet jak mąż do szkoły rodzenia nie chodził a strasznie chciał rodzić, to niektórzy lekarze i tak zgadzali się na wspólny poród (zależało od tego, kto miał w danym momencie dyżur). Aha, i do porodu mąż musi przynieść sobie wygodne, czyste, najlepiej jasne ubranie (dres czy coś w tym stylu) i czyste pantofle - nie może "rodzić" w tym, w czym przyszedł.... A w drugiej fazie porodu dostaje dodatkowo taki zielony chirurgiczny fartuch i to dopiero jest ubaw jak wtedy wygląda.... Męża ustawiają raczej przy głowie niż nogach, więc jak nie chce, to nigdzie nie zagląda, pytają, czy chce przecinać pępowinę (ale jak nie, albo jak się źle poczuje, .... to nikt go nie zmusza). A jak już dziecko jest na świecie to proszą męża o przejście za parawan, gdzie maluszek jest kąpany, itp., a my sobie już spokojnie rodzimy łożysko, potem szycie itp. i męża widzimy dopiero jak się obudzimy, czyli po dwóch godzinach...
fisch1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 09:33   #42
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

A z ta szkoła rodzenia to koniecznie? Bo jakos nie mam do tego przekonania. A jesli juz trzeba to od ktorego miesiaca ciąży trzeba chodzic do tej szkoły rodzenia?
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 10:36   #43
fisch1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez mariczui Pokaż wiadomość
A z ta szkoła rodzenia to koniecznie? Bo jakos nie mam do tego przekonania. A jesli juz trzeba to od ktorego miesiaca ciąży trzeba chodzic do tej szkoły rodzenia?
Szkoła rodzenia niekoniecznie - nikt nie zmusza, ale jeżeli chce się rodzić wspólnie z mężem, to jest oficjalnie wymagane zaświadczenie o ukończeniu zajęć. Jak już pisałam wyżej - w wyjątkowych sytuacjach bywało, że wpuszczali męża bez szkoły, ale to tylko niektórzy lekarze.
Nie ma konkretnego miesiąca, od którego trzeba zacząć, ale najlepiej to tak po 25 tygodniu. Jest dziesięć spotkań, powtarzających się w kółko - przychodzisz w dowolnym momencie i chodzisz, aż minie te 10 spotkań. Na każdym mówią coś innego, a po 10 spotkaniach tematy powtarzają się od nowa. Prowadzą 2 babki - położna i druga z oddziału noworodków - obie są super! Mówią same konkretne rzeczy, potrzebne, żadnej suchej teorii. Dużo jest zajęć praktycznych - kąpanie, przewijanie, pielęgnacja pępka, itp., ale też i np. odżywianie mam karmiących piersią, przebieg porodu, co zabrać do szpitala, itd. Ja w pierwszej ciąży chodziłam i tam dowiedziałam się dosłownie wszystkiego!!!! Od pierwszych dni sami radziliśmy sobie z dzieckiem, nikt nam nie kąpał, nie pokazywał, bo wszystko wiedzieliśmy ze szkoły rodzenia. A teraz jestem w drugiej ciąży i też chodzę - po paru latach jednak dużo się zapomina.... Ale szkołę rodzenia polecam wszystkim - u nas jest bardzo praktycznie, nie tak, jak pokazują w telewizji (grupa brzuchatych mam w leginsach ćwicząca na piłkach albo oddychająca w rytm czegoś tam).
fisch1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 11:32   #44
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze się zastanowie nad tą szkołą
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 09:52   #45
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Witam przyszłe mamusie.
Jestem obecnie w 37 tc, więc już końcówka
Będę rodzić w krośnieńskim szpitalu.
Ostatnio chwilę tam leżałam więc troszkę się zorientowałam co i jak.

Dziewczyny po porodzie nawet dobrze się wypowiadały na temat położnych w czasie porodu.
Niestety prawie wszystkie źle komentowały szycie po porodzie. Nie wiem jakie dają tam znieczulenie, ale podobno nie wiele daje i odczucia po szyciu są czesto bardziej bolesne niż sam poród
To mnie trochę przeraża. Orientujecie się czy można tam sobie dokupić jakieś dodatkowe znieczulenie do szycia??
Podoba mi się to jak to wygląda w Strzyżowie z tym usypianiem, niestety w Krośnie nie jest to możliwe bo nie ma anastezjologa.
Tak samo nie ma szans na znieczulenie do porodu, ale to już mnie chyba mniej przeraża niż to szycie

Jeśli chodzi o Szkołę rodzenia, to rzeczywiście w Krośnie mają pierszeństwo te pary które ten kurs ukończyły.
Jeśli jest się w 1 ciąży to również te zajęcia polecam. Ja niedawno skończyłam darmowe zajęcia, możliwe że jeszcze dalej są darmowe.
Wprawdzie wiele tematów jest kilka razy powtarzanych bo pani prowadzącej się troszkę wszystko miesza co było, a co nie, ale jakoś można się oswoić z tematami porodu i pielęgnacji dziecka po porodzie.


Pozdrawiam
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012

Edytowane przez gooha3
Czas edycji: 2010-02-10 o 09:56
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:06   #46
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

A ja mam troche inne pytanie, jakie polecacie wózki? Ja sie zastanawiam nad Tako Jumper X. Ale czy w Strzyżowie można taki kupić, czy lepiej jechac do Rzeszowa? A jakie macie łóżeczka? Bo mi sie podobają te turystyczne. Podpowiedzcie coś jeśli możecie.
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 14:06   #47
atinas
Zadomowienie
 
Avatar atinas
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 1 699
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez mariczui Pokaż wiadomość
A ja mam troche inne pytanie, jakie polecacie wózki? Ja sie zastanawiam nad Tako Jumper X. Ale czy w Strzyżowie można taki kupić, czy lepiej jechac do Rzeszowa? A jakie macie łóżeczka? Bo mi sie podobają te turystyczne. Podpowiedzcie coś jeśli możecie.
Hej
Ja będę mieć wózek Baby Active Jet, jak dla mnie faworyt z wszystkich wózeczków i cena też jest przystępna
A łóżeczko będę mieć klasyczne po kuzynostwie
atinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 13:40   #48
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Wózeczek ładny ale na forach nie ma za dobrych opini.. Ale czekam jeszcze na wiecej opini na temat wózków i łóżeczek.
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 14:46   #49
fisch1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez mariczui Pokaż wiadomość
A ja mam troche inne pytanie, jakie polecacie wózki? Ja sie zastanawiam nad Tako Jumper X. Ale czy w Strzyżowie można taki kupić, czy lepiej jechac do Rzeszowa? A jakie macie łóżeczka? Bo mi sie podobają te turystyczne. Podpowiedzcie coś jeśli możecie.
Pewnie każdy poleci ci coś innego, każdy też ma inne wymagania - ja właśnie kupiłam coneco v4 chameleon (opinie w necie różne, generalnie ok, ale niektórzy narzekają na koła) i jak dla mnie jest ok. Taki trochę sportowy, zgrabny, lekki - spacerówka 10,5 kg (a ja mieszkam na 2 piętrze) i niedrogi. Gondola taka jak wszystkie, czyli niewielka, ale ja nie potrzebuję dużej - dziecko i tak pojeździ w gondoli tylko do czasu, zanim nie usiądzie i zorientuje się, że na siedząco lepiej widać , czyli mi wystarczy. Jeśli ktoś rodzi np. w pażdzierniku to ta gondola może być mała, bo ciężko potem takiego bobaska np. w lutym do spacerówki przesadzać... Wózek sprawdzi się w użyciu - jak każdy.
Najgorsze są moim zdaniam takie szerokie, duże, niskie wózki - i taki moim zdaniem jest Tako (ten zwykły). Spacerówka waży ok. 18 - 20 kg, do tego jeszcze dziecko, jakieś zakupy i mamy 30 kg jak znalazł.... Ale niektórzy tak lubią. Tako Jumper X jest o niebo lepszy, ale i tak nie dla mnie. W każdym bądź razie każdy wózek trzeba obejrzeć na żywo - duży wybór jest w Sezamie (hurtownia w Kraczkowej), cenowo różnie - ja obejrzełam tam (1120 zł bez fotalika) a kupiłam na allegro (880 zł). W Strzyżowie wybór żaden.....
Łóżeczko to chyba lepiej klasyczne, z wyjmowanymi szczebelkami - w takim maluch pośpi nawet do 3 lat, a z turystycznego będzie korzystał o wiele krócej.... One są fajne, zgrabne i kolorowe, ale w praktyce lepiej sprawdzają się zwykłe.
fisch1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 15:04   #50
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Waga wózka dla mnie nie ma znaczenia bo mieszkam w domu jednorodzinnym na wsi wiec żaden problem. A nad łóżeczkiem to się jeszcze zastanawiam, na forach piszą że dzieci śpią do 3-4 lat w tych turystycznych łóżeczkach.. Sama juz nie wiem, bo w tych klasycznych to niektóre dzieci obijaja sobie główkę jak uczą sie wstawać.
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 18:34   #51
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

A ja mam jeszcze takie pytanie, urodze końcem czerwca lub początkiem lipca i zastanawiam sie jakie i ile ciuszków mi będzie potrzebne tak żebym nie musiala prać codziennie. Po ile sztuk i czego powinnam kupic? I jak to jest z pepuszkiem na początku? Można ubierać wszystkie ciuszki czy czegoś trzeba unikać? Będę wdzięczna za podpowiedzi.
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 23:01   #52
Castalamare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 154
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

To i ja do Was dołączam. Jestem z Krosna i jestem w 10 tc (wg ginekolożki) i w 12 tc (wg mnie ) Chciałabym się dowiedzieć coś więcej nt krośnieńskiego szpitala... jestem dopiero na początku "drogi" ale już się zastanawiam, co będzie za 6 mc
Czytam o tym Strzyżowie i mam ochotę porzucić Krosno dla niego
Dziewczyny ja się boję, nie wyobrażam sobie porodu
__________________

"Wystarczy by smar całkowicie pokrył Twoje dłonie, a natychmiast zaczyna Cię swędzieć nos"




Castalamare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:06   #53
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Gdzie sie podziały podkarpackie mamusie???
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:10   #54
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez bandziorka007 Pokaż wiadomość
Gdzie sie podziały podkarpackie mamusie???
Się wylegują
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 06:55   #55
fisch1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Przyszłym mamusiom radziłabym nie leżeć (chyba ża są do tego wskazania medyczne), bo kilka moich koleżanek tak odpoczywało i nagle w 7 czy 8 miesiącu, kiedy już przytyły dobre kilkanaście kilogramów nagle postanowiły się ruszać i wylądowały w szpitalu...
Ja mam jeszcze jakieś 3 tygodnie do terminu (mam nadzieję, że krócej...), do 8 miesiąca pracowałam (łącznie 4 dni zwolnienia lekarskiego - opieka nad starszym przeziębionym synem), a teraz już jestem na zwolnieniu i mimo tego, że robię dosłownie wszystko w domu(sprzątam, gotuję, prasuję, itp. ostatnio mieliśmy przez tydzień malowanie więc i sprzątanie było solidne, i mycie okien też...) to w nocy jest mi ciężko przekręcić się z boku na bok i boli mnie kręgosłup. Strach pomyśleć co by było, gdybym odpoczywała całą ciążę...

Wracając do postu o wózkach - w Strzyżowie otwarty został nowy sklep dla dzieci (niedaleko Fary), fajnie wyposażony, są wózki, łóżeczka, foteliki i cała reszta potrzebna maluszkowi - cenowo fajnie, sprzedają młode dziewczyny, które na życzenie sprowadzają co tylko się chce. Watro zaglądnąć.
fisch1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 03:49   #56
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

A mogła byś dokładniej napisać w którym miejscu otworzyli ten sklep? Bo nie kojarze.. Była bym wdzięczna.
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 06:54   #57
fisch1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez mariczui Pokaż wiadomość
A mogła byś dokładniej napisać w którym miejscu otworzyli ten sklep? Bo nie kojarze.. Była bym wdzięczna.
Sklep jest w rynku, po tej stronie co kościół - idąc od kościoła w górę mijamy najpierw obuwniczy, potem chemiczny, spożywczy i chyba jakiś jeszcze jeden, a kolejny to ten dla dzieci, z dużym napisem nad wejściem "Świat dziecka". Mam nadzieję, że pomogłam
fisch1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:26   #58
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Teraz to juz wiem gdzie to jest Dzięki za odpowiedź. Jak tylko będę w Strzyżowie to tam zaglądne.
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:56   #59
ciumek
Raczkowanie
 
Avatar ciumek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 218
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

dopinam się Jestem z Rzeszowa, wg to 5 tydzień, a w zeszłym tygodniu wyskoczyły mi II kreski (w sumie 4, bo powtarzałam z niedowierzania). Trzymam za Was kciuki. Przy okazji - jakie macie opinie o rzeszowskich szpitalach i ginekologach?
__________________
"Jesteś moim najlepszym snem, snem, który przyszło mi teraz śnić. Snem na same pogodne dni"
ciumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 12:03   #60
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez ciumek Pokaż wiadomość
dopinam się Jestem z Rzeszowa, wg to 5 tydzień, a w zeszłym tygodniu wyskoczyły mi II kreski (w sumie 4, bo powtarzałam z niedowierzania). Trzymam za Was kciuki. Przy okazji - jakie macie opinie o rzeszowskich szpitalach i ginekologach?
Ja rodziłam na Chopina i polecam. Nie mam porównania, ale było naprawdę tak na luzie i miłe położne, mimo że nikogo nie znałam i nie chodziłam do szkoły rodzenia.

Poród odbierała mi dr Teresa Wójcik (znajoma mojej rodziny, ale nie prowadziła mi ciąży, przyjechała tylko odebrać mi poród) i Joanna Barć Świetne babeczki. Oby któraś trafiła na tą położną Pani dr też rewelacja Ogólnie miły personel i jeden lekarz bardzo przystojny, młody (niestety nie znam nazwiska), ale go oblałam wodami płodowymi bo mi odeszły wprost na niego podczas badania

Do gin. chodziłam do Lili Ferenc Też polecam, chociaż różnie się ludzie o niej wypowiadają, ale mnie jej podejście i styl bycia zachwycają Chodzę już do niej 10 lat

Trzymam kciuki za wszystkie oczekujące ziomalki
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 09:17:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.