Ginekolog przeciwko antykoncepcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-26, 21:23   #1
weronikax94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 22
Question

Ginekolog przeciwko antykoncepcji


Hej kobietki, ostatnio miałam wizytę u pani ginekolog, przyszłam z zamiarem uzyskania recepty na tabletki antykoncepcyjne, które już w przeszłości brałam i nigdy nie było problemu z ich przepisaniem.

Spotkała mnie w moim mniemaniu dziwna sytuacja, bowiem pani lekarz oświadczyła, że nie wypisuje antykoncepcji (o ile pacjentki nie borykają się z mocno bolącymi miesiączkami etc). Zapytała mnie o wiek i po co mi one. Odpowiedziałam, że chce uniknąć nieplanowanej ciąży, co chyba oczywiste... no i dalej jej monolog wyglądał mniej więcej tak:
Ale po co w tym wieku uprawiać seks? (Mam 22) Czy mój partner jest moim docelowym partnerem? Czy w wyrażaniu miłości nie wystarczy trzymanie za ręce?
Zbiły z tropu mnie te pytania, więc w sumie nijak na nie nie odpowiedziałam. Dalej mnie poczęstowała przykładami młodych dziewczyn, które pozarażały się od partnerów różnymi wirusowymi chorobami (szczerze już nie pamiętam o jakich wspominała), jakie wyniki cytologii nie za dobre oraz o szkodliwości tabletek.
Poza tym wizyta u pani doktor bardzo profesjonalna, wykonała cytologię, badanie usg, szczegółowy wywiad i ogólne badanie.

Nurtuje mnie pytanie od tej wizyty czy lekarz ginekolog ma prawo odmówić przepisania antykoncepcji, jeśli nie ma u pacjentki przeciwwskazań zdrowotnych, a decyzja taka wynika jedynie z prywatnych przekonań lekarza? Czekam na Wasze zdanie
weronikax94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 21:29   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez weronikax94 Pokaż wiadomość
Hej kobietki, ostatnio miałam wizytę u pani ginekolog, przyszłam z zamiarem uzyskania recepty na tabletki antykoncepcyjne, które już w przeszłości brałam i nigdy nie było problemu z ich przepisaniem.

Spotkała mnie w moim mniemaniu dziwna sytuacja, bowiem pani lekarz oświadczyła, że nie wypisuje antykoncepcji (o ile pacjentki nie borykają się z mocno bolącymi miesiączkami etc). Zapytała mnie o wiek i po co mi one. Odpowiedziałam, że chce uniknąć nieplanowanej ciąży, co chyba oczywiste... no i dalej jej monolog wyglądał mniej więcej tak:
Ale po co w tym wieku uprawiać seks? (Mam 22) Czy mój partner jest moim docelowym partnerem? Czy w wyrażaniu miłości nie wystarczy trzymanie za ręce?
Zbiły z tropu mnie te pytania, więc w sumie nijak na nie nie odpowiedziałam. Dalej mnie poczęstowała przykładami młodych dziewczyn, które pozarażały się od partnerów różnymi wirusowymi chorobami (szczerze już nie pamiętam o jakich wspominała), jakie wyniki cytologii nie za dobre oraz o szkodliwości tabletek.
Poza tym wizyta u pani doktor bardzo profesjonalna, wykonała cytologię, badanie usg, szczegółowy wywiad i ogólne badanie.

Nurtuje mnie pytanie od tej wizyty czy lekarz ginekolog ma prawo odmówić przepisania antykoncepcji, jeśli nie ma u pacjentki przeciwwskazań zdrowotnych, a decyzja taka wynika jedynie z prywatnych przekonań lekarza? Czekam na Wasze zdanie
Trzeba bylo uciac gadke i wyjsc.nie musialas tego sluchac.
Ja osobiscie nie spotkalam sie z takim przypadkiem. Tylko ze ja chodze prywatnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 21:34   #3
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 21:36   #4
weronikax94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 22
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Skoro już przyszłam a naczekałam się na tą wizytę to stwierdziłam, że się chociaż przebadam. W każdym razie więcej do niej już się nie umówię;p
weronikax94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 21:42   #5
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Ma prawo, jest tzw. klauzula sumienia. Wyszłabym i tyle, co to, jeden ginekolog?
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 21:49   #6
weronikax94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 22
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Jasne, że nie jeden. Obecnie nie stać mnie, żeby iść do swojego dotychczasowego lekarza prywatnie. Zrobiłam błąd zapisując się do niej nie zapytawszy chociażby w recepcji o stanowisko lekarza do antykoncepcji, przez co będę musiała poczekać kolejne 2 miesiące do następnej wizyty. Tak po prostu się zirytowałam stratą czasu.
weronikax94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 21:50   #7
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Na ginekologii czy ktoryms dziale jest watek z niepolecanymi ginekologami. Dopisz ją tam koniecznie.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 21:52   #8
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Napisz imię, nazwisko, miejscowość.

Ja bym wyszła, a jeśli byłaby to wizyta prywatna, to i bez płacenia.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 21:54   #9
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Wszelkie pozamedyczne pytania bym obśmiała. Co to w ogóle ma być?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 21:57   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Tacy ludzie powinni być usuwani z zawodu lekarza. Swoje osobiste opinie powinni zostawiać za drzwiami domu.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 22:01   #11
weronikax94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 22
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Dzięki za uwagę, już ją dopisałam na czarną listę ginekologów
weronikax94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 22:05   #12
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Ma prawo, choćby dlatego że takie tabletki są szkodliwe, na różne sposoby, dla wielu osób. Nie każdy lekarz musi być zdania, że cel uświęca środki i lepiej mieć działania niepożądane po tabletkach, ale uniknąć ciąży. Celem leczenia jest zwalczenie choroby czyli podajemy lek jako mniejsze zło, aby uleczyć chorobę. Sam lek ma zawsze szereg działań niepożądanych.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 22:09   #13
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

O ile z niewypisaniem tabletek jeszcze JAKOŚ jestem w stanie to zrozumieć, bo generalnie takie prawo ma, o tyle jej szczekanie dziobem jak na przesłuchaniu w prokuraturze i umoralnianie kobiety dorosłej jest po prostu poniżej poziomu morza. Aż uwierzyć naprawdę ciężko...
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 22:10   #14
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Wtf. Czyli psychiatra leków też nie powinien ordynowac? Bo w wielu przypadkach te leki mogą miec makabryczne skutki uboczne łącznie z samobójstwem. Lekarz ma postępować zgodnie z obiektywna wiedza medyczną A nie jakimś widzimisię.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 22:13   #15
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Głupie pieprzenie. Żadne takie prawa nie powinny im przysługiwać. To skandal.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 22:13   #16
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Tacy ludzie powinni być usuwani z zawodu lekarza. Swoje osobiste opinie powinni zostawiać za drzwiami domu.
Jak czytam takie wątki to mam wrażenie, że niektórzy nie przemyśleli swoich wyborów zawodowych. Po co wybierać zawód w którym trzeba odmawiać wykonywania części wiążących się z nim obowiązków Te kwestie sumienia to dla mnie skończona głupota - powinni lekarzom na początku studiów mówić, że zawód wiąże się z takimi czy siakimi obowiązkami w przyszłości i jak komuś się nie podoba to droga wolna

Ja jakoś w pracy wykonuje wszystkie obowiązki, które wiążą się z moim zawodem.

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Ma prawo, choćby dlatego że takie tabletki są szkodliwe, na różne sposoby, dla wielu osób. Nie każdy lekarz musi być zdania, że cel uświęca środki i lepiej mieć działania niepożądane po tabletkach, ale uniknąć ciąży. Celem leczenia jest zwalczenie choroby czyli podajemy lek jako mniejsze zło, aby uleczyć chorobę. Sam lek ma zawsze szereg działań niepożądanych.
Po to się idzie do lekarza żeby dobrał takie co nie będą dla danej osoby szkodliwe Medycyna na obecym poziomie nie jest działem polegającym wyłącznie na leczeniu chorób - jak wyżej, jak się nie podoba to było sobie wybrać zawód w którym obowiązki nie będą kolidowały z moralnością bo mi się przykładowo nie podoba, że taki lekarz ma płacone z moich podatków za wizyty pacjentów, których odprawia z kwitkiem bo mu sumienie inaczej nie pozwala. Jak tacy są moralni to niech prywatni nie pobierają opłat za takie wizyty a państwowi nie pobierają pensji. Tak to ja sobie też mogę usiąść i wszystkim odmawiać bo sumienie a potem pensję odbierać
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-10-26 o 22:14
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 22:16   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Wtf. Czyli psychiatra leków też nie powinien ordynowac? Bo w wielu przypadkach te leki mogą miec makabryczne skutki uboczne łącznie z samobójstwem. Lekarz ma postępować zgodnie z obiektywna wiedza medyczną A nie jakimś widzimisię.
Do-kła-dnie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 22:26   #18
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Ma prawo, choćby dlatego że takie tabletki są szkodliwe, na różne sposoby, dla wielu osób. Nie każdy lekarz musi być zdania, że cel uświęca środki i lepiej mieć działania niepożądane po tabletkach, ale uniknąć ciąży. Celem leczenia jest zwalczenie choroby czyli podajemy lek jako mniejsze zło, aby uleczyć chorobę. Sam lek ma zawsze szereg działań niepożądanych.
Taaa i dlatego, że są szkodliwe dla wielu osób itp., to pyta
- po co uprawiać seks
- czy to jej ostateczny partner
- czy nie wystarczy trzymać się za rączki.
No proszę cię
Poza tym z opisu wizyty nie wynika, by pani doktor wykryła lub chociaż próbowała wykryć jakieś przeciwwskazania do antykoncepcji hormonalnej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 22:31   #19
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Dobrze że autorka przynajmniej nie płaciła za tą wizytę.
Ja pare lat temu poszłam do ginekolog poleconej przez koleżankę, prywatnie, zapłaciłam 200zł i również dowiedziałam się że recepty nie dostanę bo jestem za młoda (miałam 23 lata) i w wieku nastoletnim popalałam papierosy (przyznałam sie w wywiadzie).
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 22:34   #20
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Nie zaplacilabym za tę wizytę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 22:34   #21
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;6682820 6]Dobrze że autorka przynajmniej nie płaciła za tą wizytę.
[/QUOTE]Najsmutniejsze jest to, że tak naprawdę wszyscy na taką żenadę płacimy składki.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 22:57   #22
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Wnerw mnie bierze jak słucham o takich lekarzach.
A co z osobami, które biorą tabletki żeby uspokoić trądzik? Mam w otoczeniu kilka takich dziewczyn. Jako że lekarz ma pomóc, a niektórzy wyskakują z tą durną klauzulą sumienia, powinna chociaż wskazać innego lekarza, który by taką receptę wypisał bez czekania nie wiadomo ile. Jakie to czasy nastały, żeby się pytać w recepcji co szanowna pani doktor sądzi o antykoncepcji i czy czasami nie rażą one jej delikatnego sumienia.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 23:04   #23
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Moim zdaniem lekarz przyjmujący na NFZ nie powinien mieć prawa zasłaniania się klauzulą sumienia. Powinien wykonywać wszystkie zakontraktowane przez fundusz procedury, łącznie z wypisywaniem pigułek czy wykonywaniem aborcji, jeśli jest taka sytuacja.
Klauzulę sumienia powinien zostawić za drzwiami przychodni. To chora sytuacja, kiedy pacjent czeka na wizytę, która okazuje się bezcelowa, tylko dlatego, że lekarz ma jakieś prywatne poglądy niekoniecznie zgodne ze sztuką medyczną.

Gdyby mnie się taka sytuacja przydarzyła, to ciśnienie tak by mi skoczyło, że wyszłabym niczym tornado robiąc awanturę. Złożyłabym oficjalną skargę i żądałabym natychmiast wizyty u lekarza, który jest profesjonalistą. Ze mną w takich sytuacjach lepiej nie zadzierać. Jeden lekarz już się o tym kiedyś przekonał, bo też mi zaserwował gadkę o tym jak to pigułki zabijają zarodki. Tyle, że ja przyszłam do lekarza, a nie do kościoła. Następnego dnia dyrektor przychodni mnie przepraszał.

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Wnerw mnie bierze jak słucham o takich lekarzach.
A co z osobami, które biorą tabletki żeby uspokoić trądzik?
Ja w tym celu brałam pigułki. Bez problemu dostawałam recepty od gina, dermatologa i rodzinnej. Tyle, że raz trafiłam na lekarza zastępującego moją lekarkę rodzinną i skończyło się awanturą, o której wiedziała cała przychodnia.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 23:07   #24
girlandzia
:)
 
Avatar girlandzia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 939
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

W głowie mi się nie mieści to co czytam, nie długo nie będzie można w tym chorym kraju żadnej antykoncepcji stosować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
girlandzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 23:09   #25
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Niestety może odmówić, co uważam za tragedię.

Niedawno byłam zmuszona zmienić ginekologa. Na pierwszej wizycie przepytałam ją jaki jest jej stosunek do antykoncepcji, klauzuli sumienia, aborcji etc. Odpowiedzi mi pasowały, więc przy niej zostałam.
Jakby mi nie pasowały, to bym ją zjechała w ankiecie u pracodawcy.

Dwa raz w ciągu ostatnich kilkunastu lat zdarzyło mi się trafić na lekarza odmawiającego antykoncepcji. Za pierwszym razem na I r. studiów i na NFZ - wtedy tylko wyszłam i nigdy więcej nie wróciłam w to miejsce.
Za drugim razem byłam trochę bardziej świadoma, więc najpierw jej powiedziałam, co myślę o jej stanowisku i tym, że mnie jako pacjentkę okłamuje podając fałszywe informacje, żeby mnie zniechęcić, a następnie poszłam do recepcji (prywatny ośrodek, a właściwie spółka prowadząca sieć ośrodków w całej Polsce, lekarze zatrudnieni na działalności) i złożyłam pisemną "reklamację" na lekarkę.
Podejrzewam, że nie ja jedyna, bo kobieta dość szybko zniknęła z grafika ośrodka - celowo sprawdzałam.

I to polecam robić, dodawać do baz i niestosowne zachowania zgłaszać przełożonym.
Bo, niestety, recepty mogła odmówić, ale wnikać w życie prywatne i udzielać informacji wziętych z sufitu - nigdy!
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 23:18   #26
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ja w tym celu brałam pigułki. Bez problemu dostawałam recepty od gina, dermatologa i rodzinnej. Tyle, że raz trafiłam na lekarza zastępującego moją lekarkę rodzinną i skończyło się awanturą, o której wiedziała cała przychodnia.
To też nie można, aha
Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
I to polecam robić, dodawać do baz i niestosowne zachowania zgłaszać przełożonym.
Bo, niestety, recepty mogła odmówić, ale wnikać w życie prywatne i udzielać informacji wziętych z sufitu - nigdy!
Wiesz, właściwie nawet oczekiwałabym żeby lekarz wnikał w życie prywatne, bo w ten sposób może lepiej doprecyzować leki dla konkretnej osoby. Natomiast prywatną ocenę naszych zachowań mógłby sobie wsadzić wiadomo gdzie.

Jak najbardziej piętnować takie zachowania, tworzyć czarne listy, bo widzę, że obecna atmosfera sprzyja tym profesjonalistom.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 23:28   #27
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
To też nie można, aha

Wiesz, właściwie nawet oczekiwałabym żeby lekarz wnikał w życie prywatne, bo w ten sposób może lepiej doprecyzować leki dla konkretnej osoby. Natomiast prywatną ocenę naszych zachowań mógłby sobie wsadzić wiadomo gdzie.

Jak najbardziej piętnować takie zachowania, tworzyć czarne listy, bo widzę, że obecna atmosfera sprzyja tym profesjonalistom.
Ja bym sobie nie życzyła pytań, czy mojego partnera oceniam jako tego na życie, jak długo jestem w związku, albo czy okazywanie czułości przez trzymanie się za ręce mi nie wystarczy.
To są sprawy, o które lekarz nie ma prawa mnie pytać, a nie tylko nie oceniać.
Na takie tematy to sobie mogę z przyjaciółką pogadać, nie z lekarzem, i to byłoby najdelikatniejsze, co by usłyszała.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 23:50   #28
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Dla mnie klauzura sumienia to patologia.
Przepisywanie anty czy tabletki po jest niezgodne z twoim sumieniem? Trudno nie kazdy musi byc ginekologiem.

Dla mnie takie cos powinno byc karane dyscyplinarnie jako niewywiązywanie sie z obowiazkow. To tak jakby wegan zatrudnil sie w rzezni jako rzeznik, ale by nie zabijal bo to niezgodne z jego sumieniem. Ale przytulenie wyplaty zgodne juz bylo

A jak juz sie tak upieraja na ta klauzurę to niech zrobia oficjalna liste tych z sumieniem i tych bez Ciekawe ilu przyjmujących prywatnie by sie zdeklarowało jako ci z sumieniem Dziwnym trafem niektorzy sumienie maja tylko na NFZ. Prywatnie sumienia juz nie maja.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 07:29   #29
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Dla mnie klauzura sumienia to patologia.
(...)
Dla mnie również. Szczególnie, że część lekarzy sobie tym du... i gęby wyciera, żeby pacjenci musieli do nich prywatnie chodzić - wtedy już klauzula nie obowiązuje.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 07:35   #30
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Ginekolog przeciwko antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dla mnie również. Szczególnie, że część lekarzy sobie tym du... i gęby wyciera, żeby pacjenci musieli do nich prywatnie chodzić - wtedy już klauzula nie obowiązuje.
O, to to, dokładnie. A tam:' klauzula sumienia? A co to jest sumienie w ogóle? ' Żałośnie słabo to działa...
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-01 23:22:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.