Jesienne Mamy 2009 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-21, 13:05   #151
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jesienne Mamy 2009

cześć
wczoraj odwiedziłam lekarza, na początku powiedział, że to jeszcze trochę za wcześnie żeby stwierdzić ciążę ale gdy zaczął mnie badać stwierdził że zarodek ma 5 tygodni i widać było na ekranie dość pokaźne jajeczko. Dostałam skierowanie na morfologię, glukozę i mocz oraz toksoplazmozę ( mam w domu kotkę ). czy nie za mało mam tych badań do wykonania?

następną wizytę mam za tydzień jak dostanę wyniki wtedy lekarz założy mi kartę ciążową i pokieruje dalej tak się zastanawiam bo to jest lekarz z NFZ ( nie prywatny ), czy nie zmienić go na okres ciąży na lekarza prywatnego? z drugiej strony jest to mój pierwszy ginekolog i jedyny do którego chodziłam, i nie bardzo wiem na jakiego bym miała go zmienić to jest lekarz ginekolog-położnik, ma też swoją szkołę rodzenia - może zostanę jednak pod jego opieką...hmm...
mój TŻ bardzo z wiadomości się ucieszył, kupił mi książke " Twoja ciąża tydzień po tygodniu" pozdrowionka.

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

dostałam też tabletki Feminatal Metafolin 800 - do 12.tyg.ciąży, potem inne

może któraś z Was ma doświadczenie czy to dobre tabletki?
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 13:50   #152
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Witajcie, kochane

Ja jak zwykle dopiero co wstalam I o dziwo mnie nie mdli Zobaczymy co dalej bedzie

Sandraa, trzymam mocno mocno kciuki, zebyscie mogli sie dogadac ze swoim TZ i jednak wszystko wrocilo do normy. Ale niestety chyba jedynym sposobem na to bedzie to, ze wykresli ta swoja przyjaciolke ze swojego zycia raz i na zawsze. Bo jesli nie, to ona zawsze bedzie sie mieszac do Was i w ten czy inny sposob beda przez nia klotnie. Musisz mu to wytlumaczyc i niech on zadecyduje - albo Ty albo ona i nie ma zadnego ale.
Ale zgadzam sie z Asiuuuuula, ze Twoj TZ jakis bardzo niedojrzaly musi byc, skoro piszesz ze staraliscie sie od czerwca o dzidziusia, to pewnie wiedzial co sie dzieje i teraz takie numery odwala
No, ale przede wszystkim tak jak pisza dziewczyny - staraj sie nie denerwowac za bardzo, bo dzidzius jest najwazniejszy. I pamietaj, ze Ty i Twoje dziecko zawsze bedziecie razem, a facet niestety tu jest a tam juz go moze nie byc. Nie pamietam dokladnie gdzie to czytalam i jak to dokladnie brzmialo, ale mniej wiecej bylo tak napisane: "dlaczego matka kocha swoje dziecko najbardziej na swiecie? Dlatego, ze wie, ze dziecko jest i zawsze bedzie napewno jej, a facet nie zawsze". Tak wiec z calej sily staraj sie oszczedzic dzidziusiow nerwow, bo nikt nie jest tego warty, naprawde.


Co do USG miedzy 11-14 tygodniem to niestety nie bylam i nie pojde. Ale to ze wzgledow finansowych. Tak wiec moze inne dziewczyny Ci podpowiedza

A jezeli chodzi o plec, to w pierwszej ciazy tez chcialam miec dziewczynke, ale sie okazalo ze jest chlopak. I uwierz mi, male faceciki sa przefajne Ja sobie nie wyobrazam zeby mojego malego facecika mial nie byc w naszym zyciu

Asiuuuula, no wreszcie sie odezwalas! Co to za imprezki Ci sie dzisiaj szykuja? Jesli mozna wiedziec oczywiscie. Moje zycie to ostatnio same egzaminy i nauka, dom i dziecko. I tak w kolko To chociaz moze poslucham innych jak sie bawia
A widze, ze Twoj synek rzuca nie zle teksty "nie smierdz mi pod nosem" Takie male dzieci zawsze maja bardzo fajne teksty - nic tylko zapisywac gdzies, bo to wszystko takie oryginalne

Jezeli chodzi o plec dziecka, to ja chyba tak jak kazda z nas juz sie nie moge doczekac zeby podpatrzec kto tam u mnie zamieszkuje brzuszek. Najpierw chcialam zeby dowiedziec sie plec dopiero jak dziecko sie urodzi, ale maz mnie przekonal do czego innego. Tak wiec jesli tym razem sie okaze ze jest dziewczynka (czyli bedziemy mieli i chlopaka i dziewczynke), to jak Pan Bog kiedys pozwoli miec trzecie dziecko, to juz sie nie bedziemy dowiadywac i niech to bedzie niespodzianka. W koncu na szczescie nie ma trzech plci

smerfeta01, super, ze u lekarza wszystko dobrze poszlo Ja niestety Ci nie doradze ani odnosnie lekarzy (z NFZ czy prywatny) ani odnosnie badan ani tez odnosnie witaminek, bo nie mieszkam w PL i sie zupelnie nie orientuje jak to jest Ale mysle, ze dziewczyny Ci odpowiedza na pytania wkrotce
Pewnie na nastepnej wizycie juz bedzie widac bijace serduszko - wspanialy widok

CatHot, masz juz to zdjecie z USG? Bo czekam i sie nie moge doczekac
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 14:54   #153
tancerkaGd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 713
Dot.: Jesienne Mamy 2009

hej hej!!

ja się dzisiaj fatalnie czuję. na nic nie mam siły nie poszłam na zajęcia..kręci mi się w głowie i chce mi się spać.
najpierw miałam iść na 2 wykład..potem na 3...a jak dalej tak pójdzie to dzisiaj w ogóle już nigdzie nie pójdę ... naprawdę dziwnie się czuje..do tego czuję jakbym była przeziębiona
jutro muszę się zmusić i iść na uczelnię a tak przynajmniej zrobię niespodziankę Narzeczonemu jak przyjdzie z zajęć, że jestem w domku

wczoraj z Nim porozmawiałam i chyba mnie zrozumiał mogłam mu się wreszcie wypłakać na ramieniu gdy przytulał. Wypłakałam swoje a potem miałam już dobry humorek

pozdrawiam Was bardzo serdecznie
tancerkaGd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 15:49   #154
madzikgdy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 41
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Smerfeta,jesli rzeczywiscie jestes z Cieszyna to moge polecic Ci dwoch lekarzy-pierwszy to ordynator Ginekologii w Cieszynie,a drugi to dr. Paluch-bardzo dba o swoje pacjentki jak si juz znajda na oddziale i zawsze stara sie aby porod byl na jego dyzurze. A szkola rodzenia najlepsza(sprawdzona przez wiele kobiet) to szkola Leokadii Gawlas(jest przelozona poloznych w Cieszynie).
madzikgdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 16:06   #155
SANDRAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 165
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Smerfeta01 z mojego doświadczenia powiem ci że lepiej jest chodzić do prywatnego lekarza.Opieka bez porównania.Gdy chodziłam do zwykłej ginekolog niestety zbywała mnie,niemiła,test wyszedł pozytywny więc poszłam potwierdzic ciąże, włożyła palec powiedziała że jej sie nie wydaje że to ciąża,powiedziałam że może lepiej jakby dała mi skierowanie na usg a ta powiedziała że nie jest to konieczne.Gdy poszłam do prywatnego pełen profesjonalizm, od razu usg zrobiono, usłyszałam jak bije serduszko mojego maleństwa.P.doktor bardzo sympatyczna i naprawde świetnie prowadzi ciąże.No i ma najnowszy sprzęt co jest dużym plusem.
Wole dać 60zł za wizyte i być zadowolona niż sie użerać i czekać godzinami w kolejce do zwykłego ginekologa.
SANDRAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 16:13   #156
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

TancerkaGd, wspolczuje Ci zlego samopoczucia Jestes teraz jakos w 8 tygodniu, prawda? Wiec dla wiekszosci kobiet to jest "najgorszy czas" ze wzgledu na najwieksze mdlosci i oslabienie. Bardzo dobrze Ciebie rozumiem, ze jest Ci ciezko isc na uczelnie - ja sama meczylam sie od 6-go tygodnia z mdlosciami i wymiotami, a na glowie mialam jeszcze dom, opieke nad synkiem, codziennie od 18:00 do 22:00 wyklady i potem jeszcze po nocach siedzenie nad ksiazkami, bo niestety w ciazy dnia synek nie pozwala mi sie uczyc.
Ale z wlasnego doswiadczenia Ci powiem, ze trzeba poprostu nastawic sie, ze musisz przez to przejsc, zacisnac zeby i przebrnac przez te kilka tygodni.
Aha, jeszcze Ci podpowiem, ze jak gdzies sie na dluzej wybieram, to zawsze zabieram ze soba jakas torebke foliowa w razie jakby mi sie chcialo wymiotowac Nigdy nie wiesz, kiedy Cie dopadna wymioty, wiec lepiej zawsze przy sobie cos takiego miec U mnie to zawsze sie sprawdza - do tej pory
No i ciesze sie, kochana, ze udalo Ci sie porozmawiac z narzeczonym i ze on Ciebie zrozumial. Teraz z pewnoscia bedzie okazywal Ci wiecej wsparcia, zobaczysz. Przeciez on Ciebie kocha i chce dla Ciebie jaknajlepiej. Mysle, ze mu tez troche zajmuje zeby sie pogodzic z mysla, ze teraz bedzie slub, potem wkrotce przyjdzie dzidzia i on zostanie tata. Uwierz, ze dla kazdego mezczyzny jest to ogromne przezycie, tyle ze mezczyzni zazwyczaj swoje emocje trzymaja w sobie i my myslimy, ze oni sa obojetni, a tak naprawde jest zupelnie inaczej.

madzikgdy, przepraszam, ze pominelam Ciebie w moim poprzednim poscie Ciazowa skleroza zabrala kontrole nade mna. Chcialam Ci napisac, ze czesto o Tobie mysle i podziwiam Ciebie, ze jestes taka silna kobietka - opiekujesz sie synkiem, jestes w ciaz ktora niestety musisz sama przechodzic, tak bardzo tesknisz za ukochanym...
Naprawde z calej sily trzymam kciuki razem z moja dzidzia w brzuszku, zebys poczula sie jaknajlepiej i zeby Ci ten czas oczekiwania na ukochanego minal spokojnie, szybko i w miare bez smutku.
Rowniez trzymam kciuki za piatkowa wizyte u lekarza - jestem pewna, ze bedzie dobrze Skoro Ciebie mdli i zle sie czujesz (czyli masz typowe objawy ciazowe), to to znaczy ze dzidzia sobie rzadzi w Twoim brzuszku i pieknie sie rozwija
Jak tam, bylas na spacerku? Bo pisalas, ze u Was ladnie sloneczko swieci. U nas niestety jest ziiiiiimno, bo tylko +7C i cale niebo zachmurzone.

Dziewczyny, co dzis ciekawego porabiacie? Ja dzisiaj dosc dobrze sie czuje, wiec wlasnie gotuje obiadek na 2 dni i pozniej mam zamiar upiec ciasto z kremem tiramisu
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 05:22   #157
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Hej dziewczyny ja tylko dziś na sekundę,wczoraj miałam ciężki dzień mdliło mnie non stop ,nawet jak wyszłam na spacer
Mam nadzieję ,że dziś będzie lepiej

Życzę kochane mile spędzonej niedzieli i dobrego samopoczucia
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 06:58   #158
Agunia8422
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 10
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
[/COLOR]dostałam też tabletki Feminatal Metafolin 800 - do 12.tyg.ciąży, potem inne

może któraś z Was ma doświadczenie czy to dobre tabletki?
Ja brałam te tabletki od 10 tygodnia, to są same witaminy w bardzo dobrym składzie i dobrze się po nich czułam teraz biorę już Feminatal od 13 tygodnia i to są 2 tabeltki - jedna taka sama jak poprzednio a druga to kwas DHA( trochę na początku mnie po nim męczyło ale już jest w porządku)
Agunia8422 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 08:05   #159
tancerkaGd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 713
Dot.: Jesienne Mamy 2009

ja też na sekundkę
dzisiaj czuję się lepiej niż wczoraj i nie mam zamiaru opuszczać dzisiejszych zajęć. Trochę przeraża mnie wizja całego dnia na krześle, ale trudno...

życzę miłego dnia papa
tancerkaGd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 09:18   #160
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Asiuuuula, no wreszcie sie odezwalas! Co to za imprezki Ci sie dzisiaj szykuja? Jesli mozna wiedziec oczywiscie. Moje zycie to ostatnio same egzaminy i nauka, dom i dziecko. I tak w kolko To chociaz moze poslucham innych jak sie bawia
A widze, ze Twoj synek rzuca nie zle teksty "nie smierdz mi pod nosem" Takie male dzieci zawsze maja bardzo fajne teksty - nic tylko zapisywac gdzies, bo to wszystko takie oryginalne

Jezeli chodzi o plec dziecka, to ja chyba tak jak kazda z nas juz sie nie moge doczekac zeby podpatrzec kto tam u mnie zamieszkuje brzuszek. Najpierw chcialam zeby dowiedziec sie plec dopiero jak dziecko sie urodzi, ale maz mnie przekonal do czego innego. Tak wiec jesli tym razem sie okaze ze jest dziewczynka (czyli bedziemy mieli i chlopaka i dziewczynke), to jak Pan Bog kiedys pozwoli miec trzecie dziecko, to juz sie nie bedziemy dowiadywac i niech to bedzie niespodzianka. W koncu na szczescie nie ma trzech plci
Byłam najpierw na urodzinach pewnego pięcolatka a potem już bez mojego synka na 30 urodzinach narzeczonej brata . Ale o północy byliśmy już w domu, do powrotu do prawdziwego imprezowania trzeba jeszcze trochę odczekać .
My często gdzieś wychodzimy albo do nas przychodzą znajomi, synek na weekendy jest zawsze u moich rodziców i jest nam łatwiej pod tym względem. Ale potem z dwójką nie będzie tak łatwo, nie będę przecież dwójki zostawiała mamie, ale zawsze jakby coś to będzie można gdzieś wyjść jak poczekam aż to młodsze zaśnie .
Schoolcraft, myślisz o trzecim dziecim dziecku? Moje dwie znajome mają po troje dzieci, ale ja na 100% na drugim poprzestanę.
Zbieram się do rodziców do synka zaraz, miłej niedzieli dziewczynki .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 10:45   #161
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez CatHot Pokaż wiadomość
Już po wizycie
Wszystko super Nas Fistaszek rozwija się prawidłowo, troszkę się cofnęłam z tygodniami, ale termin mam ten sam 30 października Pani doktor wyliczyła, że to 7 tydzień i 3 dzień ciąży. Nasz orzeszek ma 1.12 centymetra i już widac było bijące serduszko (USG dopochwowe)
Na nudności i wymioty dostałam tabletki Metoclopramide HCL. Jestem po pierwszej dawce i ze zdziwieniem muszę przyznac, że chyba działają. Coś podobnego..

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

jak tylko mój mężyk zeskanuje zdjęcie z USG, szybciutko się Wam pochwalę
Świetnie, ze wszystko w porządku z dzidzia Czekamy z niecierpliwością na zdjęcie z USG
Dobrze ze tabletki pomogły Ci na mdłości, dobrze ze jest coś co może pomoc.

Cytat:
Napisane przez SANDRAA Pokaż wiadomość
Ja sie starałam o dzidziusia od czerwca no i wreszcie sie udało. Razem z moim TŻ bylismy bardzoo szczęśliwi,niestety teraz musze przechodzic stres.Od kiedy była dziewczyna mojego TŻ dowiedziała się, że jestem w ciązy zaczęła tak mieszać w naszym związku byle tylko sie rozpadł,no i prawie do tego doszło teraz jesteśmy na etapie przerwy w związku.Była na tyle beszczelna,że kazała mu sie upewnić czy go nie okłamuje z ciązą,namawiała do zrobienia testów na ojcostwo bo niby nie może być pewny że to jego,duzo tych jej rad by sie tu znalazło.Niestety mój TŻ twierdzi ze to jest dobra przyjaciółka i chce dla niego jak najlepiej:/
Mam nadzieje,że zrozumie swoje błedy i głupote i wszystko sie jeszcze ułoży
Przykro mi z powodu tej całej nieprzyjemnej sytuacji. Wnioskuje, ze Twoj partner jest kompletnie niedojrzaly skoro jego byla dziewczyna moze miec na niego az taki wplyw. Dla mnie jakiekolwiek przyjaciolki mojego meza byłyby absolutnie nie do zaakceptowania.
Mam nadzieje ze szanowna przyjaciolka zniknie z Waszego zycia.i sytuacja sie jakos poprawi.

Cytat:
Napisane przez SANDRAA Pokaż wiadomość
Była któraś z was na badaniu prenatalnym między 11-14tyg ??bo właśnie mam zamiar się wybrać tak dla spokoju czy wszystko jest w porządku, a nie bardzo wiem czego mogę się spodziewać na takim badaniu??
Polega to na pobraniu krwi oraz przeprowadzeniu dokładnego badania USG.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
...wczoraj zjadłam na kolację sałatkę grecką, przytuliłam się do synka (który jest niejadkiem i wszystko mu śmierdzi) a synek: Mamo, nie śmierdź mi tu pod nosem !
Haha! Slodki!

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
Dostałam skierowanie na morfologię, glukozę i mocz oraz toksoplazmozę ( mam w domu kotkę ). czy nie za mało mam tych badań do wykonania?

następną wizytę mam za tydzień jak dostanę wyniki wtedy lekarz założy mi kartę ciążową i pokieruje dalej tak się zastanawiam bo to jest lekarz z NFZ ( nie prywatny ), czy nie zmienić go na okres ciąży na lekarza prywatnego? z drugiej strony jest to mój pierwszy ginekolog i jedyny do którego chodziłam, i nie bardzo wiem na jakiego bym miała go zmienić to jest lekarz ginekolog-położnik, ma też swoją szkołę rodzenia - może zostanę jednak pod jego opieką...hmm...
mój TŻ bardzo z wiadomości się ucieszył, kupił mi książke " Twoja ciąża tydzień po tygodniu" pozdrowionka.

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

dostałam też tabletki Feminatal Metafolin 800 - do 12.tyg.ciąży, potem inne

może któraś z Was ma doświadczenie czy to dobre tabletki?
Co do badan to pewnie na kolejnych wizytach będziesz miała robione inne badania, tak przynajmniej jest u mnie (ale ja chodzę do ginekologa w Szwajcarii wiec może tutaj jest inaczej, bo co wizytę mam tez robione badanie moczu)
Lekarz jeżeli państwowy jest w porządku i jesteś zadowolona to pewnie nie ma sensu zmieniać. Musisz sama ocenić.
A co to za tabletki tzn na co? Ja nie mam pojęcia

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość

Dziewczyny, co dzis ciekawego porabiacie? Ja dzisiaj dosc dobrze sie czuje, wiec wlasnie gotuje obiadek na 2 dni i pozniej mam zamiar upiec ciasto z kremem tiramisu
i jak sie udał wypiek?
My wczoraj byliśmy na spacerku na placu zabaw ale od dwóch dni mamy strasznie zimny, przenikliwy wiatr wiec długo nie pobyliśmy. Większość czasu spędziliśmy w mieszkaniu.
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2009-03-22 o 10:47
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-23, 08:27   #162
tancerkaGd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 713
Dot.: Jesienne Mamy 2009

wow jestem pierwsza
ja już czuję się lepiej. wczoraj cały dzień na wykładach - myślałam, że nie wysiedzę
ehh kolejny tydzień się zaczął...znowu poniedziałek...ale wyjątkowo miło się u mnie zaczął - byliśmy z TŻ w urzędzie stanu cywilnego zgłosić ślub i pierwszy raz widziałam po moim imieniu nowe nazwisko po Narzeczonym fajne uczucie było też miejsce 'nazwisko dzieci-....' )
jeszcze z 2 miesiące będę przy swoim a potem .... eh już się nie mogę doczekać tego ślubu

a co u Was?? Jak samopoczucia?
pozdrawiam serdecznie i miłego tygodnia życzę
tancerkaGd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 11:06   #163
SANDRAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 165
Dot.: Jesienne Mamy 2009

tancerkaGd moje gratulacje, życzę szczęscia no i oczywiście pięknego ślubu
Wreszcie z moim TŻ pogadałam no i obiecał, że ta "przyjaciółeczka" zniknie z jego życia i wcale nie będzie utrzymywał z nią kontaktu,wszystkie jej nr itd pousuwał w mojej obecności, a ja obiecałam mu, że jeśli choć raz ona zadzwoni do niego, albo on do niej to odejdę od niego i nie dam już kolejnej szansy.Trzymajcie kciuki żeby sie wszystko ułozyło.No i jeszcze jedno zaczął się dziś 12tc i niestety ale wróciły wymioty paskudnie się czuję. Teraz już nie pracuję więc całe dnie siedzę w domu i się zanudzam,aż mnie pupka boli od siedzenia i lezenia.Poćwiczyłabym sobie ale boję się o moje maleństwo,żeby się nie przemęczyć.
SANDRAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 14:08   #164
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Tancerko, ciesze sie ze lepiej sie czujesz Gratuluje slubu!
Sandraa, cale szczęście ze Twojemu tz wrócił rozum i oby nie złamał obietnicy
Ćwiczyć jak najbardziej możesz jeżeli ciąża przebiega bezproblemowo to tylko wyjdzie na zdrowie dla Ciebie i dziecka (aerobik, jogging, joga, jazda na rowerze, plywanie, spacerowanie) ale wiadomo ze nie mozesz za bardzo sie przemeczac no i musisz dużo pic wody w trakcie cwiczen.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 15:09   #165
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jesienne Mamy 2009

hm, myślałam prywatnie o dr Wojciechu Wolaninie, o dr Paluchu niestety słyszałam kilka niepochlebnych opinii, ale pewnie ile pacjentek tyle opinii. Aktualnie chodzę do dr Tomiczka. No nic zrobię badania na krew, mocz, toksoplazmozę i najwyżej z wynikami udam się do dr prywatnego, mam nadzieję że mnie przyjmie. oj cała jestem w stresie.
tak jeszcze myślę, o późniejszym L4 to chyba prywatni lekarze łatwiej wydają i może faktycznie zapiszę się prywatnie
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 21:07   #166
CatHot
Raczkowanie
 
Avatar CatHot
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MiastoAniołów
Wiadomości: 264
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cześc Dziewczynki Nie wiem co się działo przez weekend, ale nie wchodziła mi w ogóle strona naszego forum.. Na szczęście dzisiaj się udało. Mam wreszcie zdjęcie mojej fasolinki. Z tego co widzę, pomyliłam się z jej wielkością. Jest większa niż myślałam 1.19 mm.
Mam nadzieję, że już nie będę miała kłopotów z wchodzeniem na stronkę. Buziaki dla Was wszystkich.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg K&K Baby.jpg (37,2 KB, 17 załadowań)
__________________
http://catkrm.blogspot.com/ mój blog


Life is a waterfall,
we drink from the river, then we turn around and put up our walls..

CatHot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 01:18   #167
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez CatHot Pokaż wiadomość
Cześc Dziewczynki Nie wiem co się działo przez weekend, ale nie wchodziła mi w ogóle strona naszego forum.. Na szczęście dzisiaj się udało. Mam wreszcie zdjęcie mojej fasolinki. Z tego co widzę, pomyliłam się z jej wielkością. Jest większa niż myślałam 1.19 mm.
Mam nadzieję, że już nie będę miała kłopotów z wchodzeniem na stronkę. Buziaki dla Was wszystkich.
CatHot, piekne zdjecie Twojego okruszka W koncu sie doczekalam tego zdjecia Jeszcze raz gratuluje i niech dzidzia zdrowo rosnie
A co do wizazu, to tez mi cos muli. Dzisiaj przez praktycznie caly dzien nie moglam wejsc na strone Jeszcze tak mi sie nie zdarzylo
Jak sie czujesz? Mam nadzieje, ze to cos co Ci przepisal lekarz od mdlosci dziala.

Sandraa, super, ze TZ sie opamietal i wszystko wraca do normy. Oby juz nigdy Cie nie zawiodl.

Asiuuuuula, pytalas czy planujemy trzecie dziecko. A wiec jeszcze za wczesnie o tym myslec, niech najpierw to sie urodzi Ale za kilka lat - tak za 5-6, to czemu nie I ja i moj maz marzymy o wiekszej rodzince i mysle, ze 3 dzieciakow bedzie w sam raz dla nas (o ile Pan Bog pozwoli )

tancerkaGd, swietnie, ze lepiej sie czujesz Oby tak dalej

Dziewczyny, ja jutro ide do lekarza. Zobaczymy, co mi powie. Oby wszystko bylo dobrze z dzidzia.
Wizyte mam po 17:00 mojego czasu, wiec odezwe sie dopiero w srode

Buziaki dla Was i Waszych fasolinek
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 05:53   #168
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cześc dziewczyny,wczoraj miałam fatalny dzień non stop mnie mdliło byłam śpiąca i w ogóle nic mi się nie chciało ,całe szczęście ,że ściągnęłam do siebie mamę to mnie wyręcza w wielu sprawach ,bo inaczej bym chyba padła ....zaczął mi się okres senności ,mogę spac wszędzie o każdej porze
TŻ śmieje się ze mnie ,bo chodze spac o 20 wcześniej niż mój 3 letni syn ,
Jeszcze ta dobijająca pogoda ,nie dośc ,że leje jak z cebra to jest strasznie zimno
Ale koniec z tym od kwietnia zapisałam naszą trójkę na basen 2 razy w tyg Trzeba się za siebie wziąc i zacząc normalnie funkcjonowac

Miłego dnia
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 07:39   #169
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

CatHot, kawał dzidźki, gratulacje . Ja mam tylko usg z kropką z 6 tyg. ciąży i już nie mogę się doczekać wizyty w przyszłym tyg., to juz będzie 14 tc, więc będzie sporo widać .
Jak dziewczyny robicie zdjęcie z usg? Skanujecie czy robicie zdjęcie aparatem fotograficznym?
Ja wczoraj cały dzień zmagałam się z gigantycznym bólem głowy... Większość dnia przeleżałam przysypiając. Mój mąż się śmieje, że wyczytałam o częstych bólach głowy w II trymestrze i od razu mnie wzięło . Ale wczoraj coś z pogodą było też nie tak, bo mój synek, koło 17.30 też padł i zasnął a to do niego nie podobne . Na szczęście dziś OK.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 08:32   #170
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

CatHot, fasoleczka sliczna

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja jutro ide do lekarza. Zobaczymy, co mi powie. Oby wszystko bylo dobrze z dzidzia.
Wizyte mam po 17:00 mojego czasu, wiec odezwe sie dopiero w srode

Buziaki dla Was i Waszych fasolinek
Zycze powodzenia! A dlaczego myslisz ze cos moze byc nie tak? Na pewno wszystko bedzie dobrze

Cytat:
Napisane przez ma-li-na Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny,wczoraj miałam fatalny dzień non stop mnie mdliło byłam śpiąca i w ogóle nic mi się nie chciało ,całe szczęście ,że ściągnęłam do siebie mamę to mnie wyręcza w wielu sprawach ,bo inaczej bym chyba padła ....zaczął mi się okres senności ,mogę spac wszędzie o każdej porze
TŻ śmieje się ze mnie ,bo chodze spac o 20 wcześniej niż mój 3 letni syn ,
Jeszcze ta dobijająca pogoda ,nie dośc ,że leje jak z cebra to jest strasznie zimno
Ale koniec z tym od kwietnia zapisałam naszą trójkę na basen 2 razy w tyg Trzeba się za siebie wziąc i zacząc normalnie funkcjonowac

Miłego dnia
Jeszcze trochę i te okropne zmęczenie minie a i dobrze ze będziesz chodzić na basen plywanie to najlepszy sport w okresie ciazy.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ja wczoraj cały dzień zmagałam się z gigantycznym bólem głowy... Większość dnia przeleżałam przysypiając. Mój mąż się śmieje, że wyczytałam o częstych bólach głowy w II trymestrze i od razu mnie wzięło . Ale wczoraj coś z pogodą było też nie tak, bo mój synek, koło 17.30 też padł i zasnął a to do niego nie podobne . Na szczęście dziś OK.
Oj to mamy ten sam problem. Mnie od kilku dni boli głowa. Zaczyna sie popołudniami i jak tylko czuje ze zaczyna to biorę apap bo jak mnie juz rozboli na dobre to tabletka mi nie pomoze Mozliwe ze to przez niskie cisnienie atmosferyczne. Mamy taki elektroniczny termometr i barometr i te ostatnie dni pokazywalo ze jest niskie cisnienie i jest tendencja do spadku.

Jesli chodzi o zdjecia z USG to ja robie zdjecie zdjeciom. Najczesciej kilka i wybieram wtedy najlepsze.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 09:24   #171
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez CatHot Pokaż wiadomość
Cześc Dziewczynki Nie wiem co się działo przez weekend, ale nie wchodziła mi w ogóle strona naszego forum.. Na szczęście dzisiaj się udało. Mam wreszcie zdjęcie mojej fasolinki. Z tego co widzę, pomyliłam się z jej wielkością. Jest większa niż myślałam 1.19 mm.
Mam nadzieję, że już nie będę miała kłopotów z wchodzeniem na stronkę. Buziaki dla Was wszystkich.
super fasolka

ja jestem po badaniach ogólnych na krew i mocz oraz toksoplazmozie, nadal żyję w stresie...:/
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 11:39   #172
SANDRAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 165
Dot.: Jesienne Mamy 2009

A ja musze ponarzekać na służbę zdrowia.Siedziałam w poradni 4 godz w końcu zostałam przyjęta.Mam wadę wzroku -12 dioptrii,astygmatyzm i wysokie ciśnienie w oczach, więc moja ginekolog chce zaświadczenie, że muszę mieć CC. Niestety okulistka stwierdziła ,że nie widzi żadnych przeciwskazań do naturalnego porodu, dała mi skierowanie na jakieś badanie i jak zobaczy wyniki wtedy w ostateczności da zaświadczenie że cesarka ma być zrobiona, ale dopiero wtedy, gdy podczas porodu będa jakieś komplikacje i lekarz sam postanowi że lepsza jest cesarka wrrrr no koszmar, ciekawe tylko czy jak po naturalnym porodzie zostane ślepa to pomogą mi.Więc chyba pójde do prywatnego okulisty i może nie będzie robił takich problemów.

Edytowane przez SANDRAA
Czas edycji: 2009-03-24 o 11:40
SANDRAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:27   #173
madzikgdy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 41
Dot.: Jesienne Mamy 2009

witam!!!
sandraa nie dziwi mnie Twoje oburzenie!!! Nawet nie wiem czemy okulista nie wystawil Ci zaswiadczenia na CC!!! I chyba najlepiej zrobisz jak pojdziesz prywatnie i poprostu powiesz o ci Ci chodzi i kropka.
A u Nas coraz lepiej--nie wymiotuje już ( tylko ciiicho bo jeszcze brzuch uslyszy i znowu sie zacznie),chociaz nadal nie mam na nic siły-lezenie mnie osłabiło strasznie...Ale jest juz lepiej,krew zaczyna sie wchłaniac i kosmowka zaczyna spowrotem przywierac wiec zaczynam nabierac nadzieji ze teraz bedzie juz tylko lepiej!!!
A najlepsze jest to ze zatrudniłam Pania która bedzie mi raz w tygodniu sprzatała i robiła wieksze zakupy--nie miałam innego wyjscia skoro musze lezec i nic mi nie wolno---i umowilysmy sie na jutro na wieelkkie wiosenne porzadki,a od wczoraj pada snieg!!!!!!
madzikgdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:33   #174
SANDRAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 165
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Poczytałam sobie i okazało się ,że skrócenie drugiej fazy porodu czyli to czego domaga się okulistka okazuje się ze to nic innego jak próżnociąg albo kleszcze,więc raczej ta opcja nie wchodzi w grę,moja bratowa właśnie miała to zastosowane i dziecko dostało wylewu teraz nie widzi i mając 2 latka nie mówi,nie potrafi chodzic itp.Więc jeśli się uprzą to zgodzę sie na poród sn,lecz z zaświadczeniem że biorą odpowiedzialność w razie powikłań.
SANDRAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:34   #175
tancerkaGd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 713
Dot.: Jesienne Mamy 2009

spać spać spać ;(
wczoraj od 20 miałam zapałki w oczach , żeby mi TŻ nie przygadywał , że za szybko chodzę spać więc przemęczyłam się do 21 )

co u Was?
tancerkaGd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:41   #176
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez tancerkaGd Pokaż wiadomość
spać spać spać ;(
wczoraj od 20 miałam zapałki w oczach , żeby mi TŻ nie przygadywał , że za szybko chodzę spać więc przemęczyłam się do 21 )

co u Was?
Dokładnie to samo non stop mogłam bym spac na zmianę z wymiotami,w nocy na dodatek wstaje po 10 razy dziennie na siusiu mam juz dośc a to dopiero 3 miesiąc
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 17:38   #177
CatHot
Raczkowanie
 
Avatar CatHot
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MiastoAniołów
Wiadomości: 264
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Witajcie moje drogie zafasolkowane koleżanki

ma-li-na
, madzikgdy, Trzymajcie się dzielnie, mam nadzieję, że nasze wymiotne samopoczucie w końcu się zmieni..Warto poprosic swojego lekarza o jakieś tabletki. jest nadzieja, że chociaż troszkę ulżą w cierpieniu.

SANDRAA, trzymam kciuki, za skierowanie na CC.

smerfeta01, trzymaj się dzielnie i ni stresuj się, wszystko będzie dobrze

Dziękuję dziewczynki za miłe słowa o mojej Fasolince, która serdecznie Was wszystkie pozdrawia.

Mam pytanko.. Zastanawiam się kiedy mogę wrócic do farbowania włosów. Naturalne mam szaroblond, a aktualnie jak w avatarze, czyli bardzo jasny blond. Słyszałam wiele opinii, i najprawdopodobniej będe czekała do końca I trymestru. Moja farba nie zawiera amoniaku, ale jednak wolę jeszcze nie ryzykowac.. A odrosty już się pojawiły i trochę denerwujące są :P
__________________
http://catkrm.blogspot.com/ mój blog


Life is a waterfall,
we drink from the river, then we turn around and put up our walls..

CatHot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 00:49   #178
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Witajcie, dziewczyny!

Ja jak zwykle na szybko

Wspolczuje wszystkim kogo boli glowa. Czytalam, ze to jest bardzo typowy objaw ciazy. Na szczescie mnie to nie spotkalo ani w pierwszej ciazy ani w drugiej (narazie).

Madzikgdy, ciesze sie, ze lepiej sie czujesz.

Ma-li-na i tancerkaGd, wiem co to znaczy byc ciagle sennym. U mnie po ukonczeniu pierwszego trymestru jak reka odjal to cale zmeczenie i spokojnie moge przetrwac przez caly dzien bez spania U was tez to sie wkrotce skonczy - albo przynajmniej sie polepszy.

Sandraa, mam nadzieje, ze Ci sie uda zalatwic wszystko tak, aby bylo bezpiecznie dla Ciebie i Twojej dzidzi. Trzymam mocno kciuki

CatHot, co do farbowania wlosow, to slyszalam ze na 100% nie wolno farbowac do konca pierwszego trymestru. A jak jest dalej, to pewnie kazdy lekarz ma swoja opinie na ten temat. Najlepiej zapytaj swojego lekarza przy nastepnej wizycie

Dziewczyny, bylam dzisiaj na wizycie u lekarza. Skopiuje z innego watku co pisalam, bo juz nie chce mi sie drugi raz pisac Z gory przepraszam za lenistwo z mojej strony. A wiec:
Niedawno wrocilam od mojej pani doktor. Sluchalysmy serduszka dzidziusia i pieknie bilo 168 razy na minute Pomacala moj brzuch i stwierdzila, ze moj brzuszek "definitely growing", zbadala mnie i powiedziala, ze wszystko jest w jaknajlepszym porzadku. Jeszcze pobrali mi az 6 ampulek krwi Nie wiem co oni z ta krwia robia, ale pewnie to wszystko pojdzie na jakies testy. Przyznam, ze az slabo sie poczulam jak widzialam ile tej krwi ze mnie wysysaja
Na nastepna wizyte mam sie stawiac dopiero 21 kwietnia, czyli za kolejne 4 tygodnie. Wtedy bede juz mniej wiecej w 17 tygodniu i to bedzie prawie polmetek ciazy - alez ten czas szybciutko leci
Od momentu jak sie zaczelam lepiej czuc, to nawet bardzo lubie byc w ciazy i znajac siebie bede wkrotce beczec, ze czas tak szybko leci, a ja nie chce zeby ta ciaza tak szybko minela Dziwny ze mnie stworek, nie?
Dostalam tez skierowanie na USG polowkowe ktore robi sie miedzy 18-20 tygodniem ciazy i jutro dzwonie zeby sie umowic na wizyte. Tak sie ciesze Mam nadzieje, ze wtedy uda sie poznac plec dzidziusia
Niech to lepiej bedzie dziewczynka, bo jak nie to dla meza, ze sie nie postaral tak jak chcialam

To tyle kochane Dobrej nocy dla mnie i CatHot oraz milego dnia dla Was
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 06:28   #179
Agunia8422
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 10
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Witam Was Dziewczynki
Mam juz dośc zimy na ten rok , dzisiaj w nocy znowu spadło jakies 5 cm sniegu i dalej pada
Idę dzisiaj po południu na USG... 14 tydzień więc moze będzie widac płeć?? dzisiaj najważniejsze żeby pan doktor dokładnie zbadał dzidziusia czy wszystko w porządku( mam nadzieję że tak..)
A co do farbowania włosów to ja farbuję ziołową farbą bez amoniaku - rozrabia się z ciepłą wodą
Agunia8422 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 06:58   #180
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Co do farbowania....nie powinno się malowac tez paznokci a co gorsza używac zmywacza,palic,używac lakieru do włosów itp itd
dla mnie to jest jakaś przesada całą poprzednią ciąże razem z koleżankami rozjaśnialiśmy włosy i każda z nas o dziwo żyje i ma zdrowe dzieci,wiec nie popadajmy w przesadę to tak jak z tym USG w pierwszym trymestrze nie powinno się bo ponoc szkodzi to dziecku a i tak większośc lekarzy to robi,to nie sa czasy kiedy rozjaśniacze to był sam amoniak
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.