Jesienne Mamy 2009 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-29, 18:46   #211
madzikgdy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 41
Dot.: Jesienne Mamy 2009

ej kobitki. jak minal wam weekend??
mam "maly" problem ze zdrowiem. mianowicie mam strasznie zimne dlonie i stopy!!! i czesto robi mi sie slabo, jakies mroczki przed oczami nawet jak siedze i dretwieja mi przy tym rece!!!! a jak mi to przechodzi to potem strszliwie boli mnie glowa!!!! mam zespol wazowagalny i boje sie czy przypadkiem znowu nie mam nawrotow...
a termin do kardiologa mam dopiero na 09/04....
madzikgdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 22:19   #212
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez madzikgdy Pokaż wiadomość
ej kobitki. jak minal wam weekend??
mam "maly" problem ze zdrowiem. mianowicie mam strasznie zimne dlonie i stopy!!! i czesto robi mi sie slabo, jakies mroczki przed oczami nawet jak siedze i dretwieja mi przy tym rece!!!! a jak mi to przechodzi to potem strszliwie boli mnie glowa!!!! mam zespol wazowagalny i boje sie czy przypadkiem znowu nie mam nawrotow...
a termin do kardiologa mam dopiero na 09/04....
Ojej, wydaje mi sie, ze masz powazny problem z krazeniem. Nie wolno tego lekcewazyc i na Twoim miejscu zadzwonilam by do Twojego ginekologa i zapytala sie co robic, bo to wszystko moze zle sie skonczyc. Mysle, ze lepiej nie ryzykowac, czekajac do 9 kwietnia, bo to jest kawal czasu.
Szczegolnie ze sama jestes z synkiem, wiec trzeba byc jeszcze bardziej ostrozna.
Trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze i koniecznie daj znac, co zalatwisz.

Jinxi, tak jak dziewczyny pisza, jest to zupelnie normalne, ze przeszkadzaja Ci zapachy Ja tez tak mialam, ale na szczescie przeszlo. Tyle ze juz jestem w 14 tygodniu, wiec chyba dobra pora zeby te dolegliwosci minely.
I tez sie zgadzam, ze nie ma dobrego sposobu przeciwko mdlosciom. Poprostu trzeba to przetrwac i tyle, niestety. Ale jak Ci bedzie bardzo zle, to skontaktuj sie z lekarzem i pewnie cos Ci da od mdlosci i zaraz poczujesz sie lepiej.

Pozdrawiam
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 08:45   #213
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Hej dziewczyny,
Ja na chwilkę. Ostatnie dwa tygodnie byly bardzo kiepskie. Glowa bolala mnie nieprzerwanie. Raz mocniej raz lzej ale bolala i bylo to okropnie meczace. Na nic nie mialam ochoty, nie bylo we mnie zycia. Ostatnie dni juz troche lepiej, bo glowa nie boli mnie caly czas a jedynie popoludniami.
Niedlugo ide do lekarza wiec moze mi cos doradzi albo powie co jest przyczyna.
Asiula, a jak Twoje bole glowy? Ja nie chce brac codziennie tabletek ktore i tak malo pomagaja wiec smaruje czolo i skronie amolem i przynosi ulge ale jak tylko wyschnie to musze smarowac na nowo.
Jinxi, Twoje objawy sa normalne, nie przejmuj sie.
madzikgdy, zgadzam sie ze schoolcraft. Powinnas jak najszybciej pojsc do lekarza. Trzymam kciuki aby wszystko bylo dobrze!
Sandra, ale jestes szczuplutka! pewnie dlatego brzuszek jest jeszcze malo widoczny, ale za jakis czas bedzie rosl szybciutko. U mnie juz troche widac ale ja jestem juz w 16 tyg Jak zrobie zdjecie to Wam pokaze

Dziewczyny przepraszam jezeli ktoras pominelam. Zycze Wam wszystkim dobrego samopoczucia.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 09:09   #214
tancerkaGd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 713
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Witam Was po weekendzie
u mnie bez zmian....trochę się nastresowałam w sobotni wieczór ze względu na dziadka.....kilka miesięcy temu wyleczył się z czerniaka a w sobotę coś się stało , że nagle stracił pamięć ;( nawet mnie nie pamiętał - tak mówiła babcia..bałam się jechać do szpitala bo inaczej wiedzieć, że dziadziuś chory niż doświadczyć na własnej skórze jakby mnie nie poznał.....ale w niedziele zadzwoniłam do Niego na komórkę i jak zwykle żartował - pamięć mu wróciła.....ulżyło mi....ale dopiero dzisiaj będą wyniki - jeszcze nie wiadomo czy to wylew czy przerzuty raka .... ;( podobno na razie wykryli coś w mózgu ale jeszcze nie wiem co ;( mój TŻ był wkurzony na babcię, że do mnie zadzwoniła z tą wiadomościa wiedząc , że jestem w ciązy....ja to tak przeżywam...długo nie mogłam się uspokoić ...... ale potem powiedziałam sobie, że muszę być dzielna ze względu na dzidziusia i dla dziadka - pewnie nie chciałby , żebym płakała z Jego powodu.....najgorsze jest to , że on całe życie był zdrowy i tak nagle....ehhh wcześniej cały czas w ruchu, działa, żartuje....
musiałam się Wam wyżalić - przepraszam.....

co do mojej ciąży...to ostatnio 2 tygodnie temu odczuwałam jakies większe objawy....
wczoraj zaczęłam (wg. ost. USG) 9tc a ja czuję się znów jak przed ciążą...czytam , że wymiotujecie , że macie jadłowstręt...i zaczynam się zastanawiać co jest ze mną...?
jutro idę do gina - tej nie fajnej - mam nadzieję, że nie będzie mnie badać tylko wypisze skierowania
a w piątek idę już do mojej ginki.
no właśnie - napiszcie jakie badania gin może mi jeszcze zlecić na dzień dzisiejszy? Chciałabym mieć już komplet wyników na piątkową wizytę - dzisiaj odbieram wyniki moczu, morfologii i cukru. o co jeszcze mogę 'wybłagać' nie fajną gin? ( pamietam o grupie grwi)

pappaya
jestem ciekawa jaki masz brzuszek....ja będę jakoś w 19 tygodniu jak będę miała slub...
pytałam się koleżanek, które są/były w ciąży - pierwszej i im wyrósł brzuszek dopiero po 4-5miesiący. Słyszałam też , że w 2ciąży szybciej rośnie....

Edytowane przez tancerkaGd
Czas edycji: 2009-03-30 o 09:11
tancerkaGd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 09:22   #215
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Tancerko, co do brzuszka to to ze w drugiej ciąży szybciej rośnie to wg mnie jest nie prawda. Kazda ciąża jest inna i to tez zależy od budowy kobiety.
W pierwszej ciąży w 19 tc brzuszek miałam widoczny ale jeszcze dość malutki. Tutaj sa zdjecia mojego brzuszka w roznych etapach ciazy.

Przykro mi z powodu Twojego dziadka Niestety, musimy sie pogodzić z tym ze nasi dziadkowie odejdą choć wiem ze to trudne i jakże smutne Ja sama straciłam kilka miesięcy temu ukochana babcie Zawsze chciała doczekać sie moich dzieci i pociesza mnie to ze doczekała, choć nie zdążyła zobaczyć i dotknąć jedynie co to na zdjęciu
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2009-03-30 o 09:27
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 09:39   #216
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

No właśnie każda ciąża jest inna mam koleżankę obecnie w 9m-c ciąży która w pierwszym trymestrze przytyła 7kg! a przez 2 następne trymestry tylko 4 ,5 ,łącznie na plusie ma 11,5 kg to odpowiednia waga,z kolei ja w pierwszej ciąży nie przytyłam ani kg do 4 m-c w 5 miałam tylko 1kg więcej ale w ostatnie 4 miesiące przytyłam prawie 27kg!
Mam nadzieje ,że tym razem zostane w granicach 15kg do samego końca jak na razie mam 1,5kg więcej to dobry bilans jak na 3 miesiące
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!

Edytowane przez ma-li-na
Czas edycji: 2009-03-30 o 09:41
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 15:42   #217
madzikgdy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 41
Dot.: Jesienne Mamy 2009

witam,widze ze weekend dla wszsytkich byl jakis dziwny...
a mnie na dodatek jak wypchnelo brzuch w sobote (a to dopiero 11 tydzien!!!)tak nie moge dopiac sie w zadne spodnie!!!! normalnie jakbym spuchla.... Licze ze do 9 m-ca bede miala jakies 30 kg do przodu...
a co do slubu-ja do koscielnego bede szla w 35 tygodniu ciazy!!!!
madzikgdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-30, 16:39   #218
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Asiula, a jak Twoje bole glowy? Ja nie chce brac codziennie tabletek ktore i tak malo pomagaja wiec smaruje czolo i skronie amolem i przynosi ulge ale jak tylko wyschnie to musze smarowac na nowo.
Ja na szczęście nie mam tak stale (współczuję Ci ). Co kilka dni mnie tak złapie, biorę wtedy Apap a ostatnio smaruję skronie maścią tygrysią (czy jak ona tam się nazywa , w takim malutkim blaszanym pudełeczku). Mdłości też tak miewam falami, czyli tak w kratkę .

A z tym brzuszkiem to ja w pierwszej ciąży dopiero w piątym miesiącu zaczęłam mieć ciaśniejsze spodnie, teraz już w trzecim . Wtedy przez okres ciąży przytyłam 9 kg, ciekawa jestem ile teraz bo teraz ważę tyle co pod koniec 9 m-ca pierwszej ciąży pomimo, że jeszcze od początku ciąży na wadze mi nie przybyło.... eeech. No ale martwić się o nadbagaż będę po porodzie .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 21:00   #219
CatHot
Raczkowanie
 
Avatar CatHot
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MiastoAniołów
Wiadomości: 264
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cześc Mamuśki
Dawno nie pisałam, przepraszam. Wpadłam tylko na chwilkę. Mam cały czas nawroty mdłości. Nie wiem czy coś mi w końcu pomoże, czy będę musiała czekac aż samo mi przejdzie. Ehhh.. Pozdrawiam Was wszystkie gorąco. Wrócę na dobre, jak będę się lepiej czuła .
__________________
http://catkrm.blogspot.com/ mój blog


Life is a waterfall,
we drink from the river, then we turn around and put up our walls..

CatHot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 08:42   #220
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jesienne Mamy 2009

witam po małej przerwie
od dziś mam L4, gdyż niestety dopadł mnie paskudny katar 0 ciągle pociągam nosem na szczęście nie mam gorączki ufff popołudniu mam drugą wizytę u gina - wczoraj odebrałam wyniki toksoplazmowy ( obydwa ujemne), morfologię ( niestety mam ciut za niski poziom hemoglobiny bo tylko 11,7 ), mocz, TSH i glukozę. ZObaczymy co lekarz powie. mam nadzieję, że ten katar nie jest szkodliwy od wczoraj czuję się strasznie senna i jakoś zmęczona ale na szczęście żaden ból mi nie towarzyszy, więc mam nadzieję że wszystko w porządku


pozdrawiam))
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 09:32   #221
tancerkaGd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 713
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
witam po małej przerwie
od dziś mam L4, gdyż niestety dopadł mnie paskudny katar 0 ciągle pociągam nosem na szczęście nie mam gorączki ufff popołudniu mam drugą wizytę u gina - wczoraj odebrałam wyniki toksoplazmowy ( obydwa ujemne), morfologię ( niestety mam ciut za niski poziom hemoglobiny bo tylko 11,7 ), mocz, TSH i glukozę. ZObaczymy co lekarz powie. mam nadzieję, że ten katar nie jest szkodliwy od wczoraj czuję się strasznie senna i jakoś zmęczona ale na szczęście żaden ból mi nie towarzyszy, więc mam nadzieję że wszystko w porządku


pozdrawiam))

witam,
ja tylko na chwilkę .
ile tak mniej więcej kosztuje badanie na tokso? i cytomalię ( nie wiem czy dobrze napisałam - mam wrodzoną zdolność do przekręcania wyrazów )
morfologię, mocz i cukier już mam - wyniki


to znowu ja
wczoraj 'skarżyłam' się , że nic mi nie dolega a potem przeszedł mnie straszliwy ból (chociaż nie wiem czy to jest akurat ciążą spowodowane)
chodzi mi o ból niżej pleców a nad pośladkami - czasami nawet pośladki....ból zaczyna się po ok. 15 min wolnym spacerze (wyłącznie pchając wózek) po godzinnym spacerze już ledwo chodzę...tak było wczoraj i tak jest dziś.....potem już boli do końca dnia...wcześniej też sie na to skarżyłam, ale to był taki leciutki ból w porównaniu co jest teraz....
mogę to porównać z takim bólem jaki kiedyś miałam po zastrzyku w pośladek - kiedy pielęgniarka za wysoko się wbiła
jak myślicie co to jest? Korzonki? Czy jakiś nerw spowodowany rozrastaniem się narządów w moim ciele?

Edytowane przez tancerkaGd
Czas edycji: 2009-03-31 o 13:17
tancerkaGd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-31, 14:02   #222
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

ja dzisiaj byłam zapisac się na badania <prywatnie> bo mogę je zrobic wszystkie na raz ,a nie tak jak w pierwszej ciąży poszłam z NFZ i robili mi po 2 dziennie,czyli jutro wszystkie badania a w czw glukoza i mam spokój na następne kilka miesięcy no i w końcu w czw ide na usg i zobaczę mojego dzidziusia juz nie mogę sie doczekac
Jest śliczna pogoda więc zaraz zmykam z synciem na mega długi spacer

tancerkaGd -mam nadzieje że ,twoje dolegliwości to kwestia jakiegoś lekkiego przewiania a nie korzonek ,koniecznie udaj sie do lekarza i nie lekcioważ tego ,

A wszystkim wam życzę miłego ,ciepłego,spokojnego dnia
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 14:20   #223
tancerkaGd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 713
Dot.: Jesienne Mamy 2009

z tym bólem mam iść do zwykłego internisty?
może to pzrewianie...ale ja nie nigdy nie noszę ciuchów z odkrytymi plecami bo jestem zmarźluchem...codziennie rajstopki i koszulka w nie włożona - jak taka babunia




a o co chodzi z toxo:
klasa IgG
klasa IgM ???
oba trzeba zrobić ? takie samo rozgraniczenie jest w cytomegalii..

Edytowane przez tancerkaGd
Czas edycji: 2009-03-31 o 14:29
tancerkaGd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 16:01   #224
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez tancerkaGd Pokaż wiadomość
z tym bólem mam iść do zwykłego internisty?
może to pzrewianie...ale ja nie nigdy nie noszę ciuchów z odkrytymi plecami bo jestem zmarźluchem...codziennie rajstopki i koszulka w nie włożona - jak taka babunia




a o co chodzi z toxo:
klasa IgG
klasa IgM ???
oba trzeba zrobić ? takie samo rozgraniczenie jest w cytomegalii..
Nie wiem o co chodzi ale trzeba zrobić obydwa, ja miałam na skierowaniu napisane dokładnie IgG i IgM przeciwko toxoplazmozie, kosztują ok. 30-40 zł za każde badanie.
Co do bóli to mnie od jakiegoś czasu pobolewa (narazie lekko) właśnie z tyłu nad pośladkami pod krzyżem oraz kość łonowa, taki ból jak się wsiądzie na rower po długiej przerwie, tylko boli nie siedzenie a z przodu.... W pierwszej ciąży w dwóch ostatnich miesiącach mnie bolała miednica ale to był spory ból. Często też w ciąży boli kość ogonowa .
Jeszcze pewnie wiele dolegliwości przed nami... .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 16:42   #225
SANDRAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 165
Dot.: Jesienne Mamy 2009

to się trochę uspokoiłam bo też mnie boli kość ogonowa i tak nad pośladkami,zwłaszcza jak długo siedzę a potem się położę
SANDRAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 18:49   #226
tancerkaGd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 713
Dot.: Jesienne Mamy 2009

czyli nie tylko Was boli...? mnie strasznie boli przy chodzeniu...jak siedzę jest ok.
ale spytam się jeszcze lekarza na wszelki wypadek czy to przez ciążę
tancerkaGd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 08:17   #227
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jesienne Mamy 2009

ja za toksoplazmozę płaciłam 41zł.
teraz mam skierowanie na badania na choroby weneryczne i żółtaczkę, a kiedy się powinno zrobić na cytomegalię?

dostałam żelażo i tabletki z żurawiną na zakwaszenie moczu.
aha i lekarz kazał mi się zastanowic nad usg genetycznym, na pewno się na nie zdecyduję, ale robi się je między 11 a 14 tygodniem, a ja jestem w 7


nadal męczy mnie katar i kaszel, kuruję się mlekiem z czosnkiem, mam nadzieję że pomoże.
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 09:40   #228
tancerkaGd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 713
Dot.: Jesienne Mamy 2009

nie wiem kiedy powinno się robyć cytomegalię, ale gdy lekarz powiedział mi o tokxo to powiedział 'jeśli toxo to też cytomegalia' więc pewnie jakoś teraz..ale idę w piątek do ginki już mojej docelowej z podst. wynikami badan i zobaczymy co ona powie )

schoolcraft
gdzie jestes????
tancerkaGd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 11:26   #229
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Hej dziewczyny,ja właśnie wróciłam ze spacerku u nas śliczna pogoda ,gdyby nie mus zrobienia obiadu pewnie bym jeszcze posiedziała
rano byłam na badaniach zrobiłam wszystko jutro tylko glukoza i spokój na jakiś dłuższy czas.

Słonecznego dnia
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 11:39   #230
madzikgdy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 41
Dot.: Jesienne Mamy 2009

hello
bylam u kardiologa i niestety skierowanie do szpitala. Ide jutro rano...Musza mi jakies specjalistyczne badania probic...
Jesli chodzi o cytomegalie badania robi sie w pierwszym trymestrze, ja akurat musze robic co miesiac bo w pierwszej ciazy przechodzilam pierwotne zakazenie.
Trzymam za Was kciuki wszsytkie i odezwe sie jak tylko wyjde ze szpitala bo nie wiem czy pozwole korzystac mi z laptopa.
madzikgdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 13:23   #231
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez madzikgdy Pokaż wiadomość
hello
bylam u kardiologa i niestety skierowanie do szpitala. Ide jutro rano...Musza mi jakies specjalistyczne badania probic...
Jesli chodzi o cytomegalie badania robi sie w pierwszym trymestrze, ja akurat musze robic co miesiac bo w pierwszej ciazy przechodzilam pierwotne zakazenie.
Trzymam za Was kciuki wszsytkie i odezwe sie jak tylko wyjde ze szpitala bo nie wiem czy pozwole korzystac mi z laptopa.
w takim razie też poproszę o skierowanie na cytomegalię, a to jest badanie również z krwi jak przy toxo tak?

mnie nadal męczy jakieś paskudne przeziębienie, zrobiłam sobie domowy syrop z czosnku, miodu i cytryny, nie mam gorączki, gardło mnie nie boli, tylko ten katar, kichanie i od czasu do czasu zakaszlę - tak sobie myślę pogoda się robi, może to katar sienny? hmn...
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:37   #232
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez madzikgdy Pokaż wiadomość
hello
bylam u kardiologa i niestety skierowanie do szpitala. Ide jutro rano...Musza mi jakies specjalistyczne badania probic...
Jesli chodzi o cytomegalie badania robi sie w pierwszym trymestrze, ja akurat musze robic co miesiac bo w pierwszej ciazy przechodzilam pierwotne zakazenie.
Trzymam za Was kciuki wszsytkie i odezwe sie jak tylko wyjde ze szpitala bo nie wiem czy pozwole korzystac mi z laptopa.
Trzymaj się i odezwij koniecznie jak wyjdziesz. Będzie OK .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 17:27   #233
SANDRAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 165
Dot.: Jesienne Mamy 2009

ahh dziś chce mi sie płakać 3 tygodnie temu ważyłam tyle co zawsze 54kg tydzień temu 54,5 a dziś wchodze na wagę a tu 58,a wcale sie nie objadałam nic po mnie nie widać a taki skok waginawet nie chcę myśleć co będzie za parę miesięcy jak to dopiero 13 tydz
SANDRAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 18:57   #234
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez SANDRAA Pokaż wiadomość
ahh dziś chce mi sie płakać 3 tygodnie temu ważyłam tyle co zawsze 54kg tydzień temu 54,5 a dziś wchodze na wagę a tu 58,a wcale sie nie objadałam nic po mnie nie widać a taki skok waginawet nie chcę myśleć co będzie za parę miesięcy jak to dopiero 13 tydz
Przestań, nie masz się czym przejmować tylko wagą w ciąży? Szczególnie, że i tak chudziak jesteś, przy tej wadze co masz to ja bym nawet nie pomyślała żeby się martwić. Ja na razie wagę mam tą samą co przed ciążą ale zapewniam Cię, że nie chciałabyś tyle co ja ważyć i to nawet w 9 miesiącu .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 19:39   #235
SANDRAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 165
Dot.: Jesienne Mamy 2009

ja się nie przejmuję tym ile ważę tylko tym że w ciągu tygodnia taki duży skok tej wagi bo powinno się mniej więcej 0,5kg tyć tygodniowo, a nie 3,5,a prawie nic nie jem, bo mam mdłości
SANDRAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 20:15   #236
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

SANDRAA, nie jest przecież powiedziane, że teraz co tydzień będzie Ci przybywało 3,5 kg, może to taki jednorazowy skok. Czasami noramalnie z dnia na dzień jest różnica 2 kg w wadze, bo woda się zatrzymuje, kwestie wypróżnień itd. A jeszcze piszesz, że nic po Tobie nie widać, także spoko.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 22:39   #237
CatHot
Raczkowanie
 
Avatar CatHot
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MiastoAniołów
Wiadomości: 264
Dot.: Jesienne Mamy 2009

SANDRAA nie martw sie kochana, nie jest źle.. To nasz najpiękniejszy czas

Mam do Was dziewczynki pytanie. Dzisiaj obudziłam się z bólem gardła. Znacie jakieś bezpieczne i skuteczne domowe sposoby na jego pozbycie? Próbowałam dzisiaj płukania wodą z solą, ale tak niefortunnie przechyliłam głowę, że łyknęłam sporo z tej mikstury co spowodowało oczywiście wymioty , więc ta metoda odpada, bo mam złe skojarzenia. Doradźcie coś, proszę..
__________________
http://catkrm.blogspot.com/ mój blog


Life is a waterfall,
we drink from the river, then we turn around and put up our walls..

CatHot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 06:34   #238
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Jesienne Mamy 2009

hej dziewczyny
wczoraj byłam u ginekologa ale nie miałam usg ponieważ ginekolog zaproponowała mi usg w 4D ,w 16,17 tyg ciąży wiec się zgodziłam kwota nie jest wysoka 95zł w tym zdjęcie i film na dvd,bardzo się cieszę w pierwszej ciąży nie miałam takiej możliwości ,ponieważ jeszcze 4 lata temu placówki z usg 4D były tylko w ogromnych miastach w dodatku były dośc kosztowne
wczoraj ginka zrobiła mi cytologię przy następnej wizycie zobaczymy jak wypadłam .
Puki co mam 3 tyg spokoju,bez badań i czegokolwiek związanego z bieganiem po lekarzach

Co do tycia to powinno się przybierac prawidłowo ok 1-1,5 kg na miesiąc,ale Sandro jeszcze nic straconego moze jesteś książkowym przypadkiem przytycia 5kg w 1 trymestrze ,a potem przytyjesz tylko jakieś 6kg ,to lepsze od tego co ja miałam do 5 miesiąca ani kg a w ostatnich 4 prawie 30 ,co za tym idzie rozstępy ,bóle stawów itp

Musze się wam dziewczyny pochwalic że mimo ze mam tylko 2 kg na plusie pokazał mi się już brzusio na razie wygląda na przejedzony i tłuszczykowaty ale ,kto wie za tydzien może już będzie widac ze jestem w ciąży
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!

Edytowane przez ma-li-na
Czas edycji: 2009-04-03 o 06:35
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 07:43   #239
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

CatHot, możesz płukać gardło szałwią, psikać lub płukać Tantum Verde (występuje w aerozolu i jako płyn do płukania). Z piewszej ciąży pamiętam jeszcze, że lekarz mi polecił pić herbatę z miodem i cytryną ale w wersji mocniejszej, tzn. do niecałej szklanki ciepłej (nie gorącej herbaty lub wody bo w gorącej miód traci swoje właściwości) dodać miód, nie pamiętam ile ale bardzo dużo bo to taki ulepek był, i wycisnąć sok z połówki cytryny, i taki napój popijać przez cały dzień co jakiś czas po kilka łyżeczek.
Ja teraz na początku ciąży jak mnie bardzo bolało gardło i czułam, że zaczyna mi się z zatokami to psikałam Bioparox, to jest jakiś lekki antybiotyk w aerozolu, ma dwie końcówki nakładane przez co można go stosować do nosa jak i do gardła ale jego można w ciąży napewno .

Ja dziś na 16.30 idę prywatnie go ginekologa na wizyte i usg . A w przyszłym tyg. mam wizyte w przychodni, gdzie będę prowadziła ciążę i tam już będę robiła badania, także dopiero wszelakie skierowania dostanę w przyszłym tyg .

Schoolcraft, żyjesz ???????..................
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 08:38   #240
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Ma-li-na, super ze brzuszek Ci sie uwidacznia Jak będziesz miała okazje zrób fotkę i sie nam tu pochwal
Smerfeta, jak Twoje przeziębienie?
Asiula, właśnie poprosiłam mamę w Polsce by przysłała mi ta maść tygrysia.Po dzisiejszej wizycie napisz jak tam dzidzia
Madzikgdy, ciekawa jestem co u Ciebie i jak sie czujesz
Sandra, waga sie nie przejmuj. Jestes taka szczuplutka. Tak jak pisza dziewczyny waga moze sie wahac w ciagu dnia nawet jakies 2 kg. Tak jest ze mna.
Cathot, na gardlo polecilabym Ci to samo co dziewczyny. Mysle ze pomysl z miodem i cytryna jest swietny. Pomogl by Ci tez czosnek ale wiem ze nie kazdy go lubi ze wzgledu na zapach. Mam nadzieje ze bol szybko minie.
Schoolcraft, co u Ciebie?

A ja wczoraj bylam u ginekologa. Znow mialam pobieranie krwi
Na bol glowy lekarz przypisal mi jakis lek ktory rozpuszcza sie w wodzie i ponoc szybko dziala. Moge go przyjmowac tylko do 28 tc.
Za miesiac bede miala polowkowe bardzo dokladne usg i juz nie moge sie doczekac, bo wtedy tez dowiemy sie jaka bedzie plec naszego dziecka

Zycze Wam milego dnia dziewczyny
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2009-04-03 o 08:42
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:32.