Jesienne Mamy 2009 - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-21, 17:24   #961
SANDRAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 165
Dot.: Jesienne Mamy 2009

W końcu mam czas żeby coś tu napisać, od jutra w końcu będę na L4, już nie mam sił na nic jakaśzmęczona ciągle chodzę, też się ostatnio bałam strasznie o dzidziusia bo 3 wogóle nie czułam ruchów, ale jakoś dzisiaj troszkępokopał,niestety tak jak schoolcraft nie mam żeby aż ak mocno kopał że widać takie pagóreczki.
Ważyłam się dzisiaj jest 7 kg na plusie, no i zaczął się 25tcJuż nie umię się doczekać dnia, w którym mój dzidziuś będzie z nami.
Kupiłam już praktycznie wszysko dla maleństwa bo po porodzie byłby problem z zakupami.Pochwalę się pościelą http://allegro.pl/item650761678_4el_..._od_frodo.html
zielona z misiami na drabinkach Dlatego że ginka mi miesza w głowie, raz mówi chłopczyk, raz dziewczynka,więc kupuję wszystko zielone, żółe i białe tylko kilka ubranek jest niebieskich,jakoś nie przypadł mi do gustu niebieski kolorek
Jutro idę znowu na USG może w końcu będę miał 1005 pewności co do płci.
SANDRAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 17:32   #962
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

SANDRAA fajnie że jesteś Czyli od jutra już masz wolne Super wierzę że jesteś zmęczona w sumie pracowałaś ponad połowę ciąży, dzielna z Ciebie dziewczyna Ale teraz możesz już odsapnąć i zająć się Maleństwem i sobą no i tż oczywiście
Co do zakupów to podziwiam Cię że już masz prawie wszystko, kiedy Ci się udało to kupić, ja chociaż nie pracuję to mam tylko parę rzeczy ale teraz zaczynamy się rozglądać za wózkiem, nie patrzę na allegro bo wiem że takiego samego nie kupię po prostu jak będzie już w domu to wkleję zdjęcie, pewnie będę codziennie jeździć nim po domu

Co do pościeli to jest cudowna, ja tez chcę taką ze wszystkim z baldachimem obowiązkowo i tez się zastanawiam nad neutralnym kolorem bo niby to ma być dziewczynka ale jak pisałam wcześniej mój lekarz lubi oszukiwać więc wolę być nastawiona na każda ewentualność
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 18:48   #963
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Podskoczyliśmy dzisiaj z TŻ na urodziny znajomego i było 5 dziewczyn w ciąży, wliczając mnie <hahaha> To jakaś plaga

Przed chwilą wróciłam ze sklepu zaopatrzona w zapas słodkości, włączam TV i będę leżeć bez ruchu czekając na kopniaki
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 18:49   #964
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jesienne Mamy 2009

wiem, że mam się nie martwić ale to łatwo mówić na razie miałam serię kolejnych badań - zniknęły bakterie z moczu<jupi> ale niestety żelazo pomimo brania tabletek wciąż spada mam łykać magnez, magnez z potasem ( mam niski poziom ) oraz zwiększyła mi się dawka żelaza...ehh... miałam też usg i szyjka jak na razie wróciła do 3cm, ale mam więcej leżeć niż chodzić.
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 19:58   #965
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez Kaasiula Pokaż wiadomość
Schoolcraft no u nas jakoś mały ruch jak patrzę na inne wątki to tam sto postów na dzień tyle że tam też więcej dziewczyn, może do nas jeszcze ktoś dołączy
A ja sie dopisze

Mam termin jak na razie na 8.11. Jeszcze jednak nie wiem, czy bede miec chlopaka, czy dziewczynke, moze sie ujawni na nastepnym usg

SANDRAA gratuluje 25 tc. Jeszcze zostalo Ci tylko 15.
I troche zazdroszcze tego wolnego. Ja bede musiala do pracy chodzic do polowy sierpnia, czyli do 29tc, bo zdrowa jak kon jestem, z czego bardzo sie ciesze. Zadnych problemow, zadnego zagrozenia, a to ze plecy i biodra troche bola, to nie przeszkadza, i jak pocwicze to przechodzi Tylko anemie mam, ale to mialam od zawsze i biore zelazo. No i tez magnez+calcium+wit D3 na zabki.
Ale mimo wszystko chetnie bym juz uciekla z pracy, tym bardziej, ze moj tz dostal prace w innym miescie i juz za kilka dni sie przeprowadza, a ja zostane sama na 6 tyg Ale co tam. Minie szybko
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"

Edytowane przez gucia6
Czas edycji: 2009-06-21 o 20:07
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 20:17   #966
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Witam nową mamuśkę
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 21:19   #967
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

gucia6 witamy serdecznie fajnie że dołączyłaś, zawsze raźniej jak nas więcej
To fajnie że się dobrze czujesz, to najważniejsze tyle że najgorzej z praca do sierpnia trochę jeszcze zostało ale na pewno szybko zleci i będziesz też mogła sobie odsapnąć
Nie martw się że Dzidzia jeszcze się nie ujawniła, ja miałam usg w 21 tyg i lekarz stwierdził dziewczynkę ale wolę poczekać aż się potwierdzi na następnym usg bo to nie jest na 100% pewne, chociaz od początku miałam przeczucie na dziewczynkę
Mam pytanie bierzesz witd d3 na zęby? A to Ci lekarz przepisał bo ja ostatnio mam problemy z dziąsłami może też powinnam brać

eloteteie no to ładny wysyp tych ciężarnych to chyba byliście grupą trzymającą władzę na tych urodzinach

smerfeta nie martw się kochana trzeba się cieszyć że przynajmniej te bakterie zniknęły a reszta tez pewnie wkrótce wróci do normy a to żelazo to pewnie przez anemie spada, leż w łóżeczku jak lekarz kazał i się nie przejmuj, wszystko będzie dobrze

A moja Niunia dziś podczas oglądania filmu tak fikała że aż się śmiałam, takie to jeszcze malutkie a już takie silne, cieszę się bardzo bo biorąc ten antybiotyk strasznie się boję ale mam nadzieję że to nie ma wpływu na Dzidzię

Edytowane przez Kaasiula
Czas edycji: 2009-06-21 o 21:23
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-21, 21:21   #968
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Kaasiula, no u nas maly ruch jest dlatego, ze wlasnie tak jak piszesz - mamy malo dziewczyn na watku + jedna jest na wakacjach, a druga chwilowo nie ma dostepu do internetu. Ale ja nie rozpaczam , wole mniejszy ruch i wiedziec co sie dzieje na watku, a nie spedzac po pol dnia czytajac kilkanascie stron. Dlatego tez zostal zalozony ten osobny watek, zeby na spokojnie porozmawiac w mniejszym gronie.
Podoba mi sie to, ze moge jakby bardziej osobiscie poznac kazda dziewczyne na naszym watku i wiedziec ktora w jakim jest tygodniu ciazy, kogo bedzie miala, jak sie czuje itd., a nie miec zawrot glowy z powodu tego, ze sie mi myla 30 osob i nie wiem kto jest kto

Co do tego jak ja widze kto podczytuje watek, to wystarczy popatrzec na pasek na dole strony i tam wyswietla kto aktualnie przeglada watek

Sandraa, gratuluje Ci rozpoczecia L4 W koncu wypoczniesz.
No i zazdroszcze, ze juz masz wszystko dla malenstwa. Tez bym tak chciala
Posciel dla dzidzi jest sliczna I dobrze robisz, ze kupujesz wszystko w uniwersalnych kolorach, skoro nie masz pewnosci co do plci malenstwa.
Daj znac co tam u Was po jutrzejszym USG. Bedziemy czekac

smerfeta, witaj Nie martw sie kochana, wszystko bedzie dobrze. Lez i odpoczywaj. I czesciej do nas zagladaj

eloteteie, a to nie zle z tym wysypem ciezarnych Ja jakos malo dziewczyn z brzuszkiem tu spotykam... no chyba ze pojde do dzieciecego sklepu, to tam jest ich pelno
Nie jedz za duzo slodyczy, bo dzidzius dostanie takiego powera, ze nie da Ci potem zasnac
A tak na serio, to jedz slodkie poki mozesz, bo po porodzie moze byc roznie jesli bedziesz karmic piersia Ja wlasnie przed chwila zjadlam lody karmelowe z orzechami

gucia6, witaj wsrod nas Jak milo ze do nas dolaczylas Widze, ze mamusia listopadowa jestes - swietnie Napisz cos o sobie. Masz przeczucia na chlopczyka czy dziewczynke?
Trzymam kciuki, zeby na nastepnym USG mozna bylo poznac kogo masz pod serduszkiem

Wspolczuje tego rozstania z TZ. Wiem, ze 6 tygodni rozlaki wydaje sie byc bardzo dlugim czasem, ale dasz rade wytrzymac! Musisz byc silna dla siebie samej i dla swojego malenstwa. Poza tym pamietaj, ze nie bedziesz sama, poniewaz masz malego lokatora w brzuszku ktory w kazdej chwili Ci dotrzymuje towarzystwa
No i masz nas - zawsze mozesz do nas napisac i pomarudzic jak trzeba, a my Ciebie zawsze pocieszymy

U nas goraco jak cholera Dobrze, ze klimatyzacja chodzi to przynajmniej w domu da sie wytrzymac
Wy juz chyba spicie dziewczynki. Wiec dobrej nocy dla Was zycze, a ja smigam do synka i meza, bo jeszcze pol dnia przed nami
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 21:33   #969
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

schoolcraft masz rację lepiej chyba jak mniej nas a każda wie o każdej więcej, chociaż ja tam się nie obrażam jak ktoś dołącza bo jeszcze nie jest nas tak dużo tym bardziej że nie wszystkie z listy się udzielają regularnie
Jeśli chodzi o pasek to ja tam mam napisane ile osób przegląda ale tylko ja tam widnieje i żadnej innej osoby
U Was gorąco a u nas pogoda paskudna leje i nie leje ale szaro i buro jak w jesień Chociaż chyba wolę tak niż męczyć się z upałem. Mam nadzieję że wiatraki dają radę

No ja już idę spać chociaż moja Królewna dalej fika i nie wiem czy tak szybko usnę

No to dobranoc dziewczynki a Tobie Schoolcraft miłego popołudnia i wieczorku
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 22:17   #970
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Schoolcraft - w Warszawie szaleństwo, ciężarne na każdym kroku! Podejrzewam, że teraz zwracam na to większą uwagę, bo sama jestem w ciąży, ale wystarczy spojrzeć na polskie celebrities - co druga będzie mamą, może to jakaś moda
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 04:45   #971
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez Kaasiula Pokaż wiadomość
schoolcraft masz rację lepiej chyba jak mniej nas a każda wie o każdej więcej, chociaż ja tam się nie obrażam jak ktoś dołącza bo jeszcze nie jest nas tak dużo tym bardziej że nie wszystkie z listy się udzielają regularnie
Ja tez sie nie obrazam jak ktos nowy dolacza Wrecz sie ciesze i to bardzo Ale wiem, ze nie bedzie tu az tyle dziewczyn co na innych watkach, dlatego sie nie przejmuje ze sie pogubie kto jest kto
Oczywiscie kazda nowa mamusia jest tu mile widziania

Cytat:
Napisane przez Kaasiula Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pasek to ja tam mam napisane ile osób przegląda ale tylko ja tam widnieje i żadnej innej osoby
Tylko Ty tam widniejesz poniewaz mozliwe, ze aktualnie tylko Ty przegladasz ta strone. Sprobuj zerknac kilka razy - w roznym czasie oczywiscie - i zobaczysz, ze tez sa inne dziewczyny

Cytat:
Napisane przez Kaasiula Pokaż wiadomość
U Was gorąco a u nas pogoda paskudna leje i nie leje ale szaro i buro jak w jesień Chociaż chyba wolę tak niż męczyć się z upałem. Mam nadzieję że wiatraki dają radę
U nas tez wiosna i lato w tym roku sa bardzo deszczowe. Do tej pory bylo nawet fajnie, bo jak padal deszcz to slonko nie grzalo za mocno i bylo tak przyjemnie chlodno - co mi akurat pasuje, bedac w ciazy. Ale kilka dni temu juz sie tak porobilo, ze mimo deszczy mamy +30C i doslownie nie ma czym oddychac. Mam nadzieje, ze jakos przezyje to lato, ale juz mam czarne wizje jak zaczynam puchnac itd.

eloteteie, a no to faktycznie macie tam szalenstwo z byciem w ciazy Ten rok pewnie bedziecie mieli bardzo owocny w Warszawie, jezeli chodzi o dzieciaczki
Ja tutaj tyle ciezarnych nie zauwazam chyba dlatego, ze doslownie nikogo nie widac na ulicach. Wszyscy wszedzie jezdza autem, malo kto chodzi pieszo, wiec trudno tak kogos spotkac kto tez ma brzuszek.
Nie pamietam czy ostatnio pisalam o tym, ale odwiedzila nas sasiadka - taka babcia-amerykanka - i mowila, ze jej wnuczka ktora mieszka na ulicy obok, tez jest w ciazy i ma termin jakos na wrzesien. Wiec jest prawie tak jak u mnie. Musze jakos ta babcie zmotywowac, zeby mnie zapoznala ze swoja wnuczka i kto wie, moze nawet zaprzyjaznimy sie z nia Podobno ona bedzie miala synka, wiec szykuje sie potencjalny narzeczony dla Ewusi

Dziewczynki, ja zmykam spac. U mnie juz dochodzi do 24:00. A Wy pewnie wkrotce powstajecie i bedziecie tu pisac. Szkoda, ze nie moge byc w tym czasie na forum, zeby moc z Wami pogadac "na zywo" Ale coz, roznica czasu robi swoje.
Wiec milego dnia dla Was, a dla mnie dobrej nocy
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-22, 07:38   #972
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Witam z rana .
Na początku witam nową mamusię .
Wstałam dziś, żeby synka wyszykować do przedszkola a on rano zwymiotował... Wczoraj jak zasnął to dużo kasłał, także dziś został w domu na obserwacji . Zaflegmiony jest jakiś, więc pewnie coś się zaczyna... Dziś mamy do załatwienia sporo rzeczy na mieście, także będzie z nami się woził .
A wieczorkiem mam wychodne , kiedyś pisałam już, że raz na jakieś 2-3 miesiące robimy sobie takie babski wieczór z koleżankami i się spotykamy gdzieś na plotki i drinka .
Wczoraj moja Julcia dostała od mojej 3 letniej bratanicy cudną body-sukienkę , jest jasno różowa w drobne kwiatuszki, później zrobię zdjęcie i wstawię .
Co do wysypu ciężarnych to zgadzam się z Eloteteie, w Warszawie rzeczywiście prawdziwa inwazja . Jak nie z brzuchem to już z wózkiem, nawet jeżeli to taka moda to oby takich mądrych i ważnych w życiu trendów jak najwięcej .
Spadam narazie, muszę się zacząć szykować, może zdążę zafarbować włosy... .
Miłego dzionka .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 07:40   #973
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez Kaasiula Pokaż wiadomość
Mam pytanie bierzesz witd d3 na zęby? A to Ci lekarz przepisał bo ja ostatnio mam problemy z dziąsłami może też powinnam brać
Generalnie mialam problemy z zebami juz wczesniej, bo pije malo mleka i jem malo innych produktow spozywczych, dlatego musialam dostac dodatkowa dawke wapnia, na ktore zapotrzebowanie w ciazy jest przeciez ogromne. A magnez mam na skurcze nog. I bire taka specjalna mieszanke calcium, magnez i wit D3, ktora wspomaga wchlanianie obu.

Schoolcraft, mam przeczucie na chlopca. Moj mezus tez chcialby chlopaka, ale wiadomo, jak bedzie cora, to pewnie zostanie coreczka tatusia .

Troche zazdroszcze tez ciepelka. U nas w Niemczech poczatek lata i znacznie cieplej i ladniej bylo w kwietniu . Mam nadzieje, ze wkrotce sie to zmieni, bo mam juz dosc tej ponurej pogody.

A co do babek w ciazy, to u nas tez troche jest, ale malo. Niemcy to narod zapracowany, nie maja czasu na dzieci
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 09:58   #974
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

U nas dziś ciąg dalszy paskudnej pogody kurczę jak tak dalej pójdzie to do końca czerwca z domu nie wyjdę bo wieje, pada i zimno
Czekam na chociaż mały promyk słońca żeby wyjść na godzinkę bo w tym domu już dostaję do głowy, na dodatek mam te antybiotyki i póki je biorę wolę siedzieć w domu niech mi to zejdzie bo jeszcze mnie gdzie przewieje i znów by się zaczęło

Asiuuuuula no nie dziwię się że Twój synek się przeziębił, w taką pogodę jak u nas w Polsce to nawet w lato można coś złapać mam nadzieję że to nic poważnego i nie będzie potrzebny lekarz
Co do babskiego wieczoru to Ci zazdroszczę ja jak przed ciążą jeszcze w miarę się spotykałam z kimś tak teraz połowa wyszła za mąż a druga połowa w ciąży tyle że co przez neta pogadamy bo o spotkaniu nie ma mowy każda nie ma czasu albo coś tam jej wyskoczy
Oczywiście nie ma tak źle mam takie co przyjdą albo ja do nich wpadnę ale to takie już najbliższe kumpele, także na pewno fajnie jest spędzić taki wieczór

Schoolcraft no ta różnica czasowa w naszym przypadku nie jest zbyt fajna bo nie możesz pogadać przez dłuższą chwilę z nami bo albo śpimy albo Ty śpisz ale Ty zawsze dużo piszesz i odpowiadasz każdej dziewczynie więc chyba nie ma to tak wielkiego znaczenia a na dodatek masz taką pamięć kiedy która ma jakieś ważne wydarzenie nie żebym ja pomijała czytanie postów tylko po prostu zapominam czasem ale staram się wracać i czytać od nowa żeby żadnej nie urazić a Ty zawsze wiesz kiedy co i jak

gucia6 to chyba ja nie muszę tego brać bo lekarz mi nie kazał,chociaz po tych moich wydarzeniach z zębami jak mu powiem może mi przepisze

No to chyba następny chłopiec się szykuję bo jak na razie u nas urodzaj na dziewczynki A kiedy masz następne usg?

Tu w Polsce to dużo ciężarnych ja też straznie dużo widzę babek z brzuszkami i z wóżkami, u nas to chociaż nie mają czasu to mają dzieci ale mi się to podoba im więcej dzieci tym lepiej bo przy nich człowiek staję się odpowiedzialniejszy i może te nasze dzieci coś zmienią w nas że będzie lepiej
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 10:54   #975
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez Kaasiula Pokaż wiadomość
No to chyba następny chłopiec się szykuję bo jak na razie u nas urodzaj na dziewczynki A kiedy masz następne usg?
Na mamusiach listopadowych, to urodzaj na chlopcow akurat, takze sie wyrownuje
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 13:19   #976
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez Kaasiula Pokaż wiadomość
Asiuuuuula no nie dziwię się że Twój synek się przeziębił, w taką pogodę jak u nas w Polsce to nawet w lato można coś złapać mam nadzieję że to nic poważnego i nie będzie potrzebny lekarz
Co do babskiego wieczoru to Ci zazdroszczę ja jak przed ciążą jeszcze w miarę się spotykałam z kimś tak teraz połowa wyszła za mąż a druga połowa w ciąży tyle że co przez neta pogadamy bo o spotkaniu nie ma mowy każda nie ma czasu albo coś tam jej wyskoczy
Oczywiście nie ma tak źle mam takie co przyjdą albo ja do nich wpadnę ale to takie już najbliższe kumpele, także na pewno fajnie jest spędzić taki wieczór
W przedszkolu co drugie dziecko kaszle i ma gila do pasa, rodzice są tak bezmyślni, mają w , że ich dzieci zarażają inne. Oczywiście akurat synek mógł tak po prostu się zaziębić ale jak patrzę w szatni na te chore dzieci to mam ochotę dać strzała rodzicom . Może bym była taka sama jakbym pracowała ...
Ja już jestem wiekowa także wszystkie znajome są zamężne i 99% dzieciate . W składzie, w którym się spotykamy na babskich wieczorach to dwie mają trójkę dzieci a reszta po dwójce, ja jako jedyna miałam jedno . A ze spotkań żadna się nie miga, dziewczyny w 9 miesiącu przejeżdżały .
A co do Schoolcraft to ja myślę, że ona po prostu robi sobie zapiski, w wolnej chwili wkuwa na pamięć i stąd wie co u której się dzieje .
Miłego popołudnia .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 14:41   #977
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Asiuuuuula - no to ja jestem pierwszą mamuśką w towarzystwie, co prawda jedna znajoma ma termin na lipiec, a jedna ma prawie roczną córkę, ale to tyle. Tak więc w sumie przecieram szlaki
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 14:56   #978
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Hej hej

Jak zwykle jestem, ale Was nie ma Dopiero co wstalam i zapowiada sie piekny dzien - sloneczko ladnie swieci i jest juz +23C

Asiuuuuula, wspolczuje choroby synka Z tego co pamietam, to w tym roku macie przeboje z jego przeziebieniami. Oby to sie juz skonczylo. Duzo zdrowka zycze
Zgadzam sie co do przedszkola - tez nie rozumiem jak mozna puscic miedzy inne dzieci chore dziecko. Widzisz, tu w USA jest tak, ze jak dziecko ma nawet lekki katarek albo chociaz troche kaszle, to kaza takiego dziecka nie przywozic do przedszkola. A jesli przywieziesz, to Ci zaraz zadzwonia ze masz przyjechac i je zabrac. Tak wiec tu nawet jesli pracujesz, to musisz zawsze miec plan B na wypadek gdyby dziecko zachorowalo i musialo zostac w domu. I to mi sie podoba, bo wiem ze jak moj maly pojdzie do przedszkola, to przynajmniej jakies bezpieczenstwo jest przestrzegane. Co nie zmienia faktu, ze przedszkola i szkoly sa tak czy owak najwiekszym skupiskiem zarazek i roznych chorob i juz nie raz slyszalam, ze jak tylko dziecko idzie do przedszkola/szkoly to zaczyna chorowac mimo ze wczesniej bylo zdrowe jak ryba.

Zazdroszcze wypadu z kolezankami Tez by mi sie cos takiego przydalo. Ale tu w Stanach jest bardzo ciezko jezeli chodzi o przyjaciol. Mieszkamy w miescie gdzie sa sami amerykanie i kazdy jest jakby zamkniety w sobie. Zeby z kims sie spotkac musisz zadzwonic przynajmniej kilka tygodni wczesniej i zapisac sie do ich kalendarzyka, zeby zarezerwowali dla Ciebie dzien.
Inaczej bylo jak mieszkalam w NYC, ale to bylo kiedys i juz nigdy nie wroca tamte czasy
Zycze udanego imprezowania

gucia6, no to swietnie ze masz przeczucie na chlopczyka. Moze kolejny dzentelmen dolaczy do grona naszych ksiezniczek. Bo tak jak wspominaly dziewczyny, narazie mamy wysyp samych dziewczynek. Widze, ze niedlugo bedziesz miala USG, wiec ciekawa jestem czy bedzie siusiaczek

Dopiero teraz jak napisalas, ze mieszkasz w Niemczech, to zwrocilam uwage ze rzeczywiscie stamtad jestes, bo masz to zapisane pod avatarem Jak Ci sie tam mieszka? Jestes zadowolona z opieki medycznej w czasie ciazy?
Moj maz ma tam ciocie chrzestna i moze nawet ja odwiedzimy za kilka lat. Ona mieszka w Hof/Saale czy jakos tak

Kaasiula, mam nadzieje, ze to nic zlego ze duzo pisze, odpowiadajac kazdej dziewczynie? Bo juz sie zastanawiam, czy moze czasem delikatnie mi mowisz, ze mam przestac pisac kilometrowe posty Daj znac, to przystopuje troche
Ja tez nie zawsze pamietam, kto co kiedy ma, ale zazwyczaj sie orientuje mniej wiecej. I to jest wlasnie to!
I wcale nie robie notatek i nie zakuwam nic, tak jak sugerowala Asiuuuuula Poprostu siadam przed komputerem wtedy kiedy mam wolna chwile, wszystko uwaznie przeczytam i wtedy pisze

Mam nadzieje, ze pogoda u Ciebie wkrotce sie polepszy. Wiem jak to jest non stop byc w domu - mozna rzeczywiscie nie zle dostac na glowe. Ale w koncu to lato kiedys musi sie zaczac, wiec spokojna glowa

Dobra, to tyle ode mnie. Pora isc obudzic synka i uszykowac jakies sniadanie. Do pozniej mamusie
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 15:19   #979
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

No i Patryczek ma już 38 stopni temp. . Jutro jakoś mu będę zbijała i jak będzie nadal to w środę pójdziemy do lekarza.
Moja mama mi mówiła, że kiedyś jak ja byłam mała to w przedszkolach były pielęgniarki, które każde dziecko oglądały przed wpuszczeniem do sali i tych przeziębionych czy z temp. nie przyjmowały, a teraz panie mają obowiązek przyjąć każde dziecko. Najwyżej mogą zadzwonić potem po rodzica a taki rodzic i tak zazwyczaj dopiero odbiera po pracy...
Wklejam zdjęcia sukieneczki, jaką wczoraj dostałą Julcia .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1127.jpg (155,0 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1128.jpg (165,8 KB, 5 załadowań)
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-22, 16:23   #980
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Schoolcraft, z opieki medycznej jestem tutaj bardzo zadowolona. Badania gin sa co 4 tyg, po 30 tc co 2. W sumie mamy 4 screeningi + ja mialam jeszcze jeden na potwierdzenie ciazy. Przy kazdej wizycie mam badanie moczu, odczynu pochwy, krwi (bo mam niskie zelazo) i nie robia problemu na badania obciazenia glukoza (moja mama i ja mamy problemy z tarczyca, wiec musi byc kontrola).

Alez aktywne dzis jest moje malenstwo. Nie wiem juz czy to tylko kopniaki, czy zaczyna juz z czkawka

Asiuuula, slodziasta sukieneczke dostala twoja mala.
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 16:55   #981
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Asiuuuuula, tak mi przykro, ze Patryk sie rozkreca z ta goraczka Trzymam kciuki, zeby Ci sie udalo goraczke zwalczyc w domu. Ale moze jednak warto sie wybrac tak czy owak do lekarza - szczegolnie jesli sa inne objawy choroby poza sama goraczka. Ale co ja Ci bede mowic - przeciez jestes mama z o wiele wiekszym stazem niz ja, wiec sama doskonale wiesz co najlepsze dla Twojego szkraba.

A sukieneczka jest sliiiiiczna Twoja Julcia bedzie wygladac jak prawdziwa ksiezniczka w niej
Ja tez mam ochote kupic chociaz jedna slodka sukienke, ale wszystkie sa letnie. Chociaz ostatnio nawiedzila mnie mysl, ze moze kupie letnia sukienke w takim rozmiarze by pasowal na przyszle lato... Hmmm... trzeba to przemyslec

gucia6, no to sie bardzo ciesze, ze jestes zadowolona z opieki medycznej w czasie ciazy. Ja tez nie narzekam na opieke tutaj Mamy podobnie jak Wy jezeli chodzi o USG, tylko ze tutaj sa 3 obowiazkowe, ale ja mialam 1 dodatkowe na poczatku zeby zobaczyc czy ciaza prawidlowo sie rozwija.
No i tez przez cala ciaze chodzi sie co 4 tygodnie do lekarza i za kazdym razem robia badanie moczu oraz sluchaja serduszka dzidzi. Od 8-go miesiaca chodzi sie co 2 tygodnie, a w 9 miesiecu chodzi sie co tydzien i wtedy juz sa tez badania ginekologiczne co tydzien, zeby sprawdzac czy zapowiada sie porod.
Ach, no i opieka w czasie porodu i po porodzie jest doslownie jak w 5 - gwiazdkowym hotelu

Rozumiem, ze to Twoj pierwszy dzidzius, tak? Moja mala tez jest aktywna bardzo, ale jeszcze czkawek nie zauwazylam. Natomiast pamietam, jak bylam pierwszy raz w ciazy i moj synek mial czkawki - bylo to takie smieszne, gdyz brzuszek mi rytmicznie podskakiwal co kilka sekund

Kurcze, ja dzis znowu walcze z synkiem i z jego pieluchami Dluuuuga droga przed nami. Ale powiedzialam mu, ze jak zrobi siku do nocniczka to w nagrode dostanie cukierek (taki mleczny, co sie doslownie rozpuszcza w buzi). To biedaczek siedzial 20 minut na nocniku i nic nie wycisnal z siebie Ale moze nastepnym razem sie mu uda

No nic, uciekam. Milego wieczorku moje drogie
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 17:13   #982
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Schoolcraft no coś Ty, ja bardzo się cieszę jak Ty takie długie posty piszesz nawet możesz jeszcze dłuższe pisać jak dla mnie bo ja lubię to Twoje wyczerpujące pisanie, zawsze wiadomo co tam u Ciebie,przynajmniej odpowiadasz każdej dziewczynie i widać że za każdym razem robisz to bardzo skrupulatnie a nie tak jednym zdaniem, wiadomo czasem nie ma czasu żeby tak odpisać każdej ale Tobie to zdarza się najczęściej i jestem bardzo zadowolona że jestes tu u nas na forum, służysz radą, pocieszysz i zawsze odpiszesz Nie narzekam tu na inne dziewczyny, bo wiadomo nie zawsze jest czas ale myslę że trzeba Cię za to pochwalić]

Asiuuuuula biedny ten Twój synek szkoda że mu ta temperatura skoczyła, może jutro juz lepiej idź do lekarza bo to nigdy nie wiadomo, chyba że noc będzie spokojna to może rzeczywiście jedn dzień przeczekać, ja to po mojej mamie tak mam że jak tylko się coś dzieję to od razu do lekarza biegnę(pewnie z moją Dzidzią tak będę robić, chociaż mam nadzieję że będzie zdrowe jak rybka)ona tak ze mną i z moim bratem biegała i chociaż niekiedy nie trzeba było to zawsze spokojniejsza była, może temu że sama nas wychowywała i była bardziej przewrażliwiona
Ale 3mam oby w nocy nic się nie działo i rano było już po chorobie

gucia6 to fajnie że mas tam taką opiekę i badania co wizytę przynajmniej wiesz co i jak i możesz w porę zareagować zwłaszcza przy Twoich problemach z tarczycą i małą ilością żelaza
A moja Niunia też od wczoraj jest bardzo aktywan, skacze w brzuszku i przeważnie to czuję Ją na dole ale od pewnego czasu Mała skacze tez u góry pod samymi piersiami, he chyba podoba jej się że ma tyle miejsca

Widziałam że SANDRAA nas podczytywała a miała dziś usg mam nadzieję że napisze co tam jej doktor powie bo nie wiem czy już jest po czy jeszcze przed.

Acha Schoolcraft zauważyłam że pod Twoim obrazkiem masz napisane jakieś ostrzeżenie, co to znaczy bo ja jeszcze się nie orientuję, to Ty nam dajesz jakieś ostrzeżenie czy co

Edytowane przez Kaasiula
Czas edycji: 2009-06-22 o 17:18
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 17:24   #983
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez Kaasiula Pokaż wiadomość
Schoolcraft no coś Ty, ja bardzo się cieszę jak Ty takie długie posty piszesz nawet możesz jeszcze dłuższe pisać jak dla mnie bo ja lubię to Twoje wyczerpujące pisanie, zawsze wiadomo co tam u Ciebie,przynajmniej odpowiadasz każdej dziewczynie i widać że za każdym razem robisz to bardzo skrupulatnie a nie tak jednym zdaniem, wiadomo czasem nie ma czasu żeby tak odpisać każdej ale Tobie to zdarza się najczęściej i jestem bardzo zadowolona że jestes tu u nas na forum, służysz radą, pocieszysz i zawsze odpiszesz Nie narzekam tu na inne dziewczyny, bo wiadomo nie zawsze jest czas ale myslę że trzeba Cię za to pochwalić]
Az sie zaczerwienilam Uwazam, ze kazda z dziewczyn jest szczegolna i wazna, dlatego staram sie nikogo nie pomijac Wiem, ze mi by bylo przykro gdyby moje posty np. byly kompletnie ignorowane (co sie zdarzylo wczesniej i dlatego jestem na tym watku), wiec nie chce zeby ktorejs bylo tak samo przykro. W koncu jestesmy tu po to zeby nawzajem sie wspierac i doradzac.

Cytat:
Napisane przez Kaasiula Pokaż wiadomość
Widziałam że SANDRAA nas podczytywała a miała dziś usg mam nadzieję że napisze co tam jej doktor powie bo nie wiem czy już jest po czy jeszcze przed.
Ooo widzisz - a ja kompletnie zapomnialam o USG Sandry Tez jestem ciekawa, jak tam jej poszlo i czy dowiedziala sie jaka plec dzidzi na 100%. Mam nadzieje, ze tu sie do nas odezwie.

Cytat:
Napisane przez Kaasiula Pokaż wiadomość
Acha Schoolcraft zauważyłam że pod Twoim obrazkiem masz napisane jakieś ostrzeżenie, co to znaczy bo ja jeszcze się nie orientuję, to Ty nam dajesz jakieś ostrzeżenie czy co
A z tym ostrzezeniem, to dostalam je od administratora Sprzeczalam sie z taka jedna dziewczyna, ktora mysli ze pozjadala wszystkie rozumy, na temat studiow w USA. No i tak wyszlo, ze sie niepotrzebnie zdenerwowalam i dostalam ostrzezenie Ale nie zaluje, bo przynajmniej powiedzialam jej co mysle i mam nadzieje, ze ona wyciagnie z tego jakies wnioski
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!

Edytowane przez schoolcraft
Czas edycji: 2009-06-22 o 17:28
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 17:30   #984
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Schoolcraft acha widzisz to nie wiedziałam że jak się z kimś kłóci to dostaje się ostrzeżenie ale to chyba musiały paść niecenzuralne słowa chyba co że to aż tak do ostrzeżenia się posunęli
Ale my tu się nie kłócimy i mam nadzieję że tak zostanie
A to jest jakaś określona liczba ile można mieć tych ostrzeżeń bo ja to zielona jestem w tych sprawach

No też mam nadzieję że SANDRAA da znać co po usg i że będzie już wiedziała co ma pod serduszkiem
Czekamy z niecierpliwością na nowiny

A powiedz Ty masz też ruchy wyżej czy to tylko ja taki odmieniec na razie

Asiuuuuula zapomniałam napisać że śliczna ta sukieneczka dla Twojej córci ale chyba to tylko po domku bo na jesień to za cienka chyba
?A Ty chyba mega posta piszesz co bo widzę Cie na wątku już dobrą chwilę

Edytowane przez Kaasiula
Czas edycji: 2009-06-22 o 17:33
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 17:35   #985
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Dziś to już nigdzie nie pojedziemy, jak w nocy będzie miał bardzo wysoką temp. to dostanie czopek. Jutro na pewno mu nie minie (znam go, on tak jak ja, nic nam samo nie mija ), poszłabym z nim jutro do lekarza ale jest zarejestrowany w przychodni koło rodziców ( bo tam mieszkaliśmy) i go nie przenosiłam, zawsze mama chodzi rano wyjąć kartę i my z nim tam przyjeżdżamy. Prywatnie jak chodzimy to też koło rodziców... A mąż jutro pracuje cały dzień i dlatego mówiłam o wizycie w środę - środę mąż ma wolną. No ale oczywiście jak będzie gorzej albo temp. bardzo wysoka to będę kombinowała, może tata wyjdzie wcześniej z pracy i nas zawiezie... zobaczę. Wkurza mnie tylko, że on jest "antylekowy", nic nie chce brać (tylko słodziutkie smaczne syropki-a te zazwyczaj są słabe, jakieś witaminki albo uodparniające) i zazwyczaj kończy się na antybiotyku, także co przeziębienie to kilka dni czekamy i w efekcie antybiotyk....
A ta sukienusia jest w rozmiarze 6-9 m-cy także akurat na lato . Byłam dziś w H&M kupić sobie bluzeczkę ciążową (kupiłam fajną w kolorze ciemno fioletowym, śliwkowym) i widziałam te sukieneczki po przecenie za 20 zł .
Idę się podmalować na "wyjście". Paaaa .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 17:55   #986
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Asiuuuuula to życzę udanego babskiego wieczoru
Mam nadzieję że pogoda nie popsuje Wam humorków i miło spędzisz czas

A co do Twojego Patryka to rzeczywiście jak masz tak że mąż pracuję i daleko to lepiej w środę, chociaż ja cały czas mam nadzieję że bidulek się wykuruje bez antybiotyków i nawet nie trzeba będzie iść do tego lekarza
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 17:57   #987
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Kaasiula, nie pamietam juz dokladnie ile tych ostrzezen mozna dostac, ale wiem ze w ktoryms momencie mozna dostac bana
Masz racje, nazwalam ja glupia krowa, bo inaczej tego nie mozna juz bylo okreslic. Ona nas obrazala miedzy wierszami, ale ja i inne dziewczyny po jakims czasie napisaly jej szczera prawde i nie tylko ja dostalam ostrzezenie Czasem z niektorymi osobami trzeba ostro, bo inaczej jak do wlasnie glupich krow - nic a nic nie dociera poki sie kijem nie pogoni

A co do kopniaczkow, to ja tez odczuwam je pod samymi zebrami Zobaczysz, ze wkrotce bedziesz miala wrazenie, ze malutka Ci zapycha raczki lub nozki miedzy zebra - i czesto trzeba zmienic pozycje, zeby maly napastnik przestal atakowac

Asiuuuuula, trzeba byc dobrej mysli - moze akurat tym razem obejdzie sie bez silniejszych lekow i tylko na slodkim syropku sie skonczy?

Gratuluje zakupu bluzeczki ciazowej Pochwal sie
I fajnie, ze ta sukieneczka dla coreczki jest na 6-9 miesiecy. Podoba mi sie, ze niektore osoby mysla przy zakupie ubranek dla dziecka. Bo niektorzy to wszystko kupuja na noworodka, nie pamietajac o tym ze takie dziecko szybko rosnie i juz po gora 2 tygodniach nie zmiesci sie w takie malusie ubranka.
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 18:37   #988
SANDRAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 165
Dot.: Jesienne Mamy 2009

A no podczytywałam tu troszkę,żeby być na bieżąco.Co do USG maluszek odwrócił się pleckami,nóżkami zakrył wszystko i nie wiadomo na 100% co to będzie.
Jedynie co to mam zastrzeżenia do lekarki, rozumie że ma dużo pacjentek, ale skoro płacę to chciałabym jakoś być lepiej traktowana a nie wszystko robi na szybko, nawet nie wiem ile cm ma mój maluszek,ani nie mam pojęcia ile waży....a ja jak zawsze jestem mądra, dopiero po wyjściu od niej jak ochłonę to wtedy dochodzi do mnie że nic nie wiem.Aha i to nie jest 25 a 26 tc, mam mieć tydzień wcześniej cesarkę 6.10.09 czyli za 13 tygodni zobacze mojego dziubeczka...nie umię się doczekać.
Jak poczytam wszystko to będę komentować wasze wypowiedzi
SANDRAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 18:57   #989
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

SANDRAA no to rzeczywiście uparte masz Dzieciątko że nie chce się ujawnić ale może to i lepiej potem lepsza niespodzianka a jeśli chodzi o lekarkę to rozumie że prywatnie chodzisz? Powiem Ci tak że jeśli ja się pewnych rzeczy nie zapytam to tez nie wiem chyba już tak mają Ci ginekolodzy Po prostu wiadomo powie tam co ma powiedzieć ale np takich szczegółów to już nie dlatego ja przed wizyta powtarzam sto razy pytania żeby nie zapomnieć w gabinecie ale i tak za każdym razem wychodzę niedoinformowana bo z wrażenia zapominam
Wow 13 tyg to juz się wydaję blisko ja mam 23 tc i też jak pomyślę że to już bliżej jak dalej to taka radość przeogromna mnie ogarnia

Schoolcraft a co to ten ban wiem że pewnie masz dość moich dociekliwości ale jak juz pisałam jestem zielona z tych rzeczy

A jeśli chodzi o kopniaczki to bardzo się cieszę że czuję już u góry bo wiem że moja Królewna juz jest duża i ma na to siłę, a niech kopie nawet z całej siły u mnie to tylko uśmiech wywołuje

A co do ubranek to ja mam na razie mało rzeczy i to prawie wszystkie na 56 ale mam w zamiarze już niedługo kompletować także te na 62 a nawet większe jeśli mi się spodobają, rzeczywiście po pierwsze nie wiadomo czy Dzidzia nie będzie duża tuż po urodzeniu a po drugie fakt, takie noworodki szybko rosną tylko im mniej do porodu to ja się bardziej stresuję że mam za mało tych rzeczy i nie zdążę kupić wszystkiego co potrzebne

Edytowane przez Kaasiula
Czas edycji: 2009-06-22 o 18:59
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 19:26   #990
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Sandraa, no to szkoda, ze dzidzius nie chcial sie pokazac. Albo moze ta Twoja lekarka nie chciala dokladnie popatrzec Ja bym na Twoim miejscu zmienila lekarza, bo nie ma co komus takiemu placic kase, skoro nie jestes z niej zadowolona. Ja bym to przemyslala teraz, bo im blizej porodu, tym trudniej bedzie Ci podjac ta decyzje.

Kaasiula, jak sie dostaje ban, to juz nie mozesz sie udzielac na wizazu. Przynajmniej tak mi sie wydaje, ale nigdy jeszcze bana nie mialam, wiec nie wiem dokladnie Poprostu jest sie wtedy zablokowanym, ze tak powiem.

Jezeli chodzi o ubranka, to ja mam dla noworodka tez tylko 4 bodziaki po moim synku i jeden komplecik ktory kiedys kupilam jak sie dowiedzielismy ze bedzie dziewczynka. No i jeszcze planuje dokupic cos ladnego, w czym mozna bedzie mala zabierac ze szpitala. A tak to wszystkie rzeczy sa na 3 miesiace i wyzej.
Nie znam sie wogole na tych rozmiarach - 56, 62 - nie mam pojecia na jaki to wiek jest? Bo tu wszystkie ubranka sa po miesiacach wyznaczone. I tu mam pytanie - na kiedy mniej wiecej jest rozmiar 74? Bo dostalismy spioszki w tym rozmiarze i ja nie wiem na kiedy to ma byc?

Kaasiula, jeszcze zapomnialam dodac, zebys sie nie stresowala ze nie zdazysz wszystkiego kupic. Zrob tak jak ja - napisz sobie liste rzeczy ktore bedziesz potrzebowala do dzidzi i porozkladaj to na raty, zeby powiedzmy co miesiac kupowac jakas czesc rzeczy. Ja np. mam taka liste na komputerze i jak cos mi przyjdzie do glowy, to zaraz tam zapisuje, zeby pozniej nie zapomniec. No i tak czekamy na wyplate meza i co jakis czas kupujemy co bedzie potrzebne. Oczywiscie nie zostawiaj sobie zakupow na sam koniec ciazy, bo nigdy nie wiadomo czy malenstwo np. nie bedzie chcialo wczesniej sie urodzic
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!

Edytowane przez schoolcraft
Czas edycji: 2009-06-22 o 19:30
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.