Nie wiem co zrobic...:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-21, 22:40   #1
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49

Nie wiem co zrobic...:/


Bylam dzis u gina,stwierdzil,ze wzgledu na torbiel musze zaczac brac tabletki anty,wiec powiedzialam zeby przepisal mi jakies dzialajace na łojotok-dostalam Diane 35,wykupilam recepte i wzielam dzis pierwsza,ale jak potem przeczytalam na roznych forach co o nich pisza,jak bardzo sa inwazyjne i jak wiele maja skutkow ubocznych(przedewszystkim rozstepy,cellulit i zmiany watrobowe)-nie chce ich brac:/!!!!mam w domu Novynette(kiedys bralam i nie mialam skutkow ubocznych po nich)co prawda nie dzialaly na przyszcze i lojotok,ale przynajmniej sa malo inwazyjne...moje pytanie-moge jutro wziasc Nowynette i juz je kontynuowac,pomimo iz dzis zazylam juz Diane?!mial ktos kiedys taki przypadek?pomozcie prosze!
xenaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 22:59   #2
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Nie wiem co zrobic...:/

Nie powinno się tak w trakcie mieszać opakowań weź do końca to jedno opakowanie Diane (po jednym opakowaniu napewno nic Ci się nie stanie), a dopiero po 7-dniowej przerwie możesz zacząć Novynette. A tak w ogóle to najlepiej by było gdybyś poprostu poszła jeszcze raz do ginekologa i mu o wszystkim powiedziała i niech Ci przepisze inne tabletki skoro tych nie chcesz
__________________










Edytowane przez Myszka_83
Czas edycji: 2010-05-22 o 07:04
Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 23:03   #3
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Nie wiem co zrobic...:/

bez sensu
nie wolno polegac na opini ludzi z internetu. Kazdy organizm jest inni. A ludzie szczegolnie na jakis forach lubia przesadzac... Pol roku mozna brac Diane, moim zdaniem powinnas ja tyle czasu pobrac, potem zmienic na inne.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 09:25   #4
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Nie wiem co zrobic...:/

ja bardzo bardzo długi okres brałam Dianę i nic mi po nich nie było...żadnego z tym objawów o któych pisałaś.A Diana jest polecana dla kobiet własnie z łojtokiem,bądź trądzikiem-tego typu przypadłościami.Zaufaj lekarzowi a nie obcym ludziom
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 10:19   #5
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: Nie wiem co zrobic...:/

dzieki dziewczynki za odp...wiem,ze na kazdy organizm tabletki dzialaja inaczej,jednak czytajac fora na temat Novynette,Regulon czy innych,nie ma az tak wielu negatywnych opinii co na Diane-ta sa niby tabsy starej daty i maja konska dawke hormonow.Ale kurde nie mam juz chyba wyjscia teraz:/,jakies brac musze,bo to na torbiel,wiec nie moge czekac znow na nastepna miesiaczke,a z tego mieszania to nie wiem co by wyszlo,aczkolwiek wzielam narazie tylko 1!ahhh nie wiem kurde
xenaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 19:44   #6
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Nie wiem co zrobic...:/

ja bralam te tabsy wlasnie ze wzgledu na cene (to bylo jakies 5 lat temu) dobrze sie czulam tylko mialam niskie libido. nie moge ci powiedziec czy przytyjesz czy nie bo to jest indywidualna sprawa. kazda tabletki inaczej przechodzi. jedna jest ok przy yasminelle a druga moze wyladowac w szpitalu na ostrym dyzurze po jakis komplikacjach. zapamietaj ze tabsow sie nie poleca

ja wlasnie tez bede leczyc (ponownie) torbiel tabsami i tym razem dostalam yaz. chcialam diane bo wlasnie mowilam dr ze dobrze je tolerowalam kiedys ale powiedziala ze nie mam klopotow z cera wiec to nie dla mnie.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 21:34   #7
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Nie wiem co zrobic...:/

Ufaj lekarzowi a nie temu co napisali w internecie. Każdy reaguje na lekarstwa inaczej i bierz to co lekarz przepisał-jest mądrzejszy od wielu porad znalezionych w internecie.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-23, 20:20   #8
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Nie wiem co zrobic...:/

Cytat:
Napisane przez xenaaa Pokaż wiadomość
Bylam dzis u gina,stwierdzil,ze wzgledu na torbiel musze zaczac brac tabletki anty,wiec powiedzialam zeby przepisal mi jakies dzialajace na łojotok-dostalam Diane 35,wykupilam recepte i wzielam dzis pierwsza,ale jak potem przeczytalam na roznych forach co o nich pisza,jak bardzo sa inwazyjne i jak wiele maja skutkow ubocznych(przedewszystkim rozstepy,cellulit i zmiany watrobowe)-nie chce ich brac:/!!!!mam w domu Novynette(kiedys bralam i nie mialam skutkow ubocznych po nich)co prawda nie dzialaly na przyszcze i lojotok,ale przynajmniej sa malo inwazyjne...moje pytanie-moge jutro wziasc Nowynette i juz je kontynuowac,pomimo iz dzis zazylam juz Diane?!mial ktos kiedys taki przypadek?pomozcie prosze!
Brałam Diane przez 3 miesiące leczniczo i nie miałam żadnych skutków ubocznych. Novynette brałam 8 dni i powodowały tak silne skutki uboczne, że musiałam odstawić natychmiast. Każdy organizm inaczej reaguje...
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 23:08   #9
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: Nie wiem co zrobic...:/

Marika 27 pocieszylas mnie troche-dzieki .A jak odstawilas to tradzik i przetluszczanie sie wlosow powrocilo czy sie ustabilizowalo?
Jak narazie przyjmuje 5 dzien i skutkow ubocznych nie zaobserwowalam,nawet piersi mi nie drgnely,co dziwne,no chyba,ze to dopiero przede mna...
Mam jeszcze pytanie-czy jest sens zrobienia badania poziomu testosteronu w trakcie brania anty?bo Diane sie bierze gdy jest on podwyzszony(co powoduje lojotok,przetluszczanie sie wlosow i ich wypadanie),a gdyby sie okazalo ,ze nie mam podwyzszonego to mimo wszystko wolalabym zejsc od nastepnego miesiaca do lzejszych tabletek...Wogole kazdy ginekolog powinien zapisac takie badania przed zapisaniem jakichkolwiek tab.anty,zeby nie bylo watpliwosc,ale takich dobrych ginow ze swieczka szukac niestety:/!

Edytowane przez xenaaa
Czas edycji: 2010-05-25 o 23:12 Powód: bląd
xenaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 23:35   #10
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Nie wiem co zrobic...:/

-Nie musza Ci wcale piersi ani rosnąć ani puchnąć. To nie jest reguła, raczej skutek uboczny które mają NIEKTÓRE kobiety
-Jak odstawisz to wszystko wraca. Są przypadki że się wyleczy trądzik, czasem ogranizm potrzebuje takiej zmiany hormonow i zaczyna pracować prawidłowo, jednak to takie wyjątki że....ale życzę Ci tego Ogolnie to dorazne podanie hormonu dzialajacego na receptory w skorze i tyle.
- Możesz mieć testosteron w normie, ale myślisz że Twoje leczenie się zmieni? Musisz brać te tabletki.
a co to znaczy że lżejsze? To że będzie mniejsza dawka hormonów nie znaczy że będą lepsze dla Ciebie, nie rozumiem Twoich obaw. Diane to lecznicze tabletki, to co innego niz tabletki antykoncepcyjne bo są inaczej zakwalfikowanie, można nimi leczyc do pol roku. jak lekarz Ci je przepisał, to powinnaś je brać. (nawiasem mowiac są kobiety które źle się czują przy małej dawce hormonów, lepiej znoszą właśnie tę większą)
A działanie tabletek...jakichkolwiek leków na nas to w dużej mierze nasze nastawienie do leku i leczenia. jeśli masz takie opory przed tą Diane to zapewne nie bedziesz z niej zadowolona może zmien nastawienie?
a czytanie głupot w internecie przed jakimkolwiek leczeniam to szkodzenie samemu sobie, bo ludzie czego nie doswiadczyli to zmysla bądź przedobrzą
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 12:35   #11
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Nie wiem co zrobic...:/

Cytat:
Napisane przez xenaaa Pokaż wiadomość
Marika 27 pocieszylas mnie troche-dzieki .A jak odstawilas to tradzik i przetluszczanie sie wlosow powrocilo czy sie ustabilizowalo?
Jak narazie przyjmuje 5 dzien i skutkow ubocznych nie zaobserwowalam,nawet piersi mi nie drgnely,co dziwne,no chyba,ze to dopiero przede mna...
Mam jeszcze pytanie-czy jest sens zrobienia badania poziomu testosteronu w trakcie brania anty?bo Diane sie bierze gdy jest on podwyzszony(co powoduje lojotok,przetluszczanie sie wlosow i ich wypadanie),a gdyby sie okazalo ,ze nie mam podwyzszonego to mimo wszystko wolalabym zejsc od nastepnego miesiaca do lzejszych tabletek...Wogole kazdy ginekolog powinien zapisac takie badania przed zapisaniem jakichkolwiek tab.anty,zeby nie bylo watpliwosc,ale takich dobrych ginow ze swieczka szukac niestety:/!
Diane brałam leczniczo przez 3 miesiące na uregulowanie hormonów (po to żeby zajść w ciąże), nie miałam problemów z cerą i włosami przed braniem tabletek ani w trakcie ani też po...A tabletki Novynette powodowały u mnie m.in. zawroty głowy, silne mdłości, wilczy apetyt...wręcz ogólne osłabienie organizmu(już po 2 dniach brania) dlatego musiałam odstawić natychmiast(brałam 8 dni i nie było poprawy, wręcz gorzej)...ale każdy organizm jest inny i inaczej toleruje tabletki. Dla jednych lek może okazać się super rewelacyjny dla kogoś innego wręcz odwrotnie...
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 14:35   #12
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Nie wiem co zrobic...:/

Cytat:
Napisane przez xenaaa Pokaż wiadomość
Bylam dzis u gina,stwierdzil,ze wzgledu na torbiel musze zaczac brac tabletki anty,wiec powiedzialam zeby przepisal mi jakies dzialajace na łojotok-dostalam Diane 35,wykupilam recepte i wzielam dzis pierwsza,ale jak potem przeczytalam na roznych forach co o nich pisza,jak bardzo sa inwazyjne i jak wiele maja skutkow ubocznych(przedewszystkim rozstepy,cellulit i zmiany watrobowe)-nie chce ich brac:/!!!!mam w domu Novynette(kiedys bralam i nie mialam skutkow ubocznych po nich)co prawda nie dzialaly na przyszcze i lojotok,ale przynajmniej sa malo inwazyjne...moje pytanie-moge jutro wziasc Nowynette i juz je kontynuowac,pomimo iz dzis zazylam juz Diane?!mial ktos kiedys taki przypadek?pomozcie prosze!
Ja raz w życiu jadłam tabletki anty - Novynette i miałam po nich pełno skutków ubocznych zaczynając od tycia, cellulitu, zerowej aktywności seksualnej, bóli głowy itd. więc każda kobieta jest inna.

Najpierw może spróbuj pobrać Diane a potem zobaczysz czy ci służy czy nie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.