Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-25, 15:03   #2341
Eary Grel
Zakorzenienie
 
Avatar Eary Grel
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 411
GG do Eary Grel
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez fanfelka Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości i trochę nie na temat: śliczny kolor włosów, idealny brąz bez odcieni żółci czy rudości.
Mogłabyś zdradzić jakiej farby używasz bo nie mogę się napatrzyć na ten cudny kolor
kolor naturalny ... miło że się podoba


A co do wypadania włosów to ja zauważyłam że wypada mi ich znacznie mniej i przy myciu i przy suszeniu kolejny plus dla encato
__________________




Eary Grel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 15:42   #2342
malenstwo22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 12
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Po przeczytaniu kilku informacji na temat niepożądanych działań, wnioski w skrócie:
- W Polsce, w warunkach narażenia na działanie formaldehydu jest zatrudnionych co najmniej 14 200 osób. Miejscem pozazawodowej ekspozycji, niekiedy znacznej, są pomieszczenia mieszkalne, biura, sklepy, szkoły, itp., gdzie źródłem emisji związku są drewnopochodne elementy konstrukcyjne i wykończeniowe, meble, farby, lakiery i kleje. Formaldehyd jest ponadto stałym zanieczyszczeniem atmosferycznym w aglomeracjach miejskich oraz składnikiem dymu tytoniowego.

Czyli nie tylko od prostowania można się z nim zetknąć. A nawet wskazuje to na to że nieświadomie stykamy się z nim na co dzień. Więc skoro tak jest to jeden zabieg Encanto niewiele tutaj zmieni.

- U szczurów jednoznacznie wykazano rakotwórcze działanie formaldehydu przy narażeniu trwającym co najmniej 18 miesięcy (6 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu) i stężeniu związku wynoszącym 6,8—17 mg/m3. Istniejące dane wskazują, że działanie rakotwórcze formaldehydu występuje na poziomie stężeń, na którym obserwuje się nasilone zmiany zapalne oraz nasilone odczynowe reakcje na działanie drażniące i jest uwarunkowane pojawieniem się tych zmian.

Czy którakolwiek z nas stosując Encanto styka się z nim 18 miesięcy po 6 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu ? No chyba że ktoś jest fryzjerem i bez przerwy robi prostowanie. Dodatkowo warunkiem jest żeby oprócz stykania się z preparatem przez te 18 miesięcy występowały zmiany zapalne oraz nasilone reakcje odczynowe. A ja osobiście ani łzawienia oczu ani jakichkolwiek zmian na skórze głowy ani dłoni nie widziałam, a mam bardzo wrażliwą skórę i nawet sls w szamponie mnie uczulają.

Wniosek- spokojnie można położyć się spać i nie martwić się o to że dostaniemy jutro raka. Dla dziewczyn które się wachają, polecam robić nie w łazience a w dużym i bardzo przewiewnym pomieszczeniu, w momencie kiedy mamy jakieś przerwy w zabiegu wyjść na balkon. Dodatkowo nakładać 2-3 cm od skóry, a uszy zabezpieczyć. Na dłonie rękawiczki, a osoba która prostuje niech nie nachyla się nad dymem z prostownicy. Jak tylko zaczną szczypać oczy albo zacznie drapać w gardle zrobić większy przeciąg. Mnie osobiście ani nic nie szczypało w oczy, ani w gardło, miałam duży przeciąg. Może jedynie kiedy poszłam do WC na chwile i zamknęłam się w małym pomieszczeniu, to było czuć zapach. Włosy nie wypadły a minęło 2 tygodnie, co więcej przed zabiegiem wypadały bardziej. Pewnie za kilka miesięcy zrobię zabieg. Mam tylko nadzieje, że jutro nie wstanę łysa i nie będę musiała wam napisać że nie miałam racji

Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to to że włosy mi się elektryzują, ale czekam na odżywkę i maskę latte, i zobaczymy czy coś zmieni. I nie do końca mam proste końce, ale to moja wina bo przed zabiegiem ścięłam włosy do pasa, aż do łopatek i mam bardzo mocno pocieniowane co miało pomóc na puszenie i kręcenie się ;(. Nie powiem, że nie żałuję, ale mam nadzieje że szybko odrosną i przy następnym prostowaniu będzie już efekt jak u dziewczyn

Może zbyt przy długo wyszło, za co przepraszam.
malenstwo22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 16:20   #2343
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
No ale, o ile się nie mylę, wykonywałaś ten zabieg przy niższej temperaturze Jeśli coś źle piszę, to mnie popraw, bo mogło mi sie coś pomylić ryzjerka nie powinna popełnić tego błędu. Co więcej, powinna chyba przewidzieć jak na danych włosach zachowa się kosmetyk tego typu (chociażby po tym, jak włosy reagują na samo prostowanie- bez keratyny- czy są podatne na taki zabieg i jak długo takie proste włosy się trzymają).

Oczywiście, zawsze będą osoby niezadowolone z zabiegu, ale zawsze mi sie wydawało, że dobra fryzjerka, aby się wypowiedzieć na temat jakiegoś zabiegu, przeprowadza go na różnych włosach, bo tylko dzięki temu jej opinia staje się wiarygodna. No i chyba fajnie by było, jakby się ustosunkowała np. do składu kosmetyku. Ale chyba płonne nadzieje

tak, przy temp. 200C

ale to własnie chyba mi jako jednej z pierwszej osób, włalsnie przez tą temp. zabieg nie wyszedł i od razu nie byłam zadowolona

Szukając przyczyny, sama wpadłam na to, że to być może przez 200C - no ale trochę za późno...

Jak ja robiłam zabieg , to był poruszany temat temp., ale dziewczyny nie widziały w tym problemu, bo przecież to zaledwie różnica 20C - ale jak się okazało to jest różnica bardzo duża - bo aż 20 C

Człowiek na błędach się uczy i tyle.

Kupiłam prostownice 230 C , czekam na keratynkę od Eary i powtarzam zabieg .... uda się to super, nie uda - trudno....

Ale na pewno nie będę twierdziła , że ten keratynowy cud jest beznadziejny, bo przecież dużo dziewczyn jest nim zachwyconych.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Nie wyszło ? Kurcze a przypomniałabyś dlaczego bo ciężko teraz szukać wypowiedzi w tym gąszczu wiadomośći

bo robiłam w temp. 200 C a akurat widocznie mój rodzaj włosów potrzebuje 220-230C
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 16:42   #2344
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez Eary Grel Pokaż wiadomość
To ja wrzucam włosy po myciu po prostu je umyłam bez żadnej szczotki czy czegoś podobnego ...
Włosy umyte dzisiaj rano a zdjęcia zrobione przed chwilką
Załącznik 3208393Załącznik 3208394


Mam jeszcze pytanie... wiem ze pewnie odpowiedź już gdzieś padała ale tak obszerny jest ten wątek że nie wiem nawet gdzie szukać odpowiedzi

Będę robiła koleżance włosy ... ona przed zabiegiem chce je zafarbować i tu pytanie.. ile musimy odczekać między farbowaniem a zrobieniem zabiegu prostującego?? Z góry dziękuje za odpowiedź
Cytat:
Napisane przez katia84 Pokaż wiadomość
to moje po dzisiejszym myciu, bez użycia suszarki, wyschły same, przeczesywane palcami
już jestem pewna że za 3 - 4 m-ce kupie znowu keratynę żeby powtórzyć zabieg
Dziewczyny, wszystko ladnie pieknie, a macie fotki przed?

Ja mam teraz doslownie koszmar z wlosami, scielam na dosc krotko, teraz juz mi odrosly sporo i z wierzchu jak wysusze mam proste, bo juz sie przyzwyczaily do prostowania, ale od spodu baran, nie potrafie tego ogarnac i w rezultacie mam zawsze jakies falki wylazace spod warstwy tych prostych :/ no i wicherki przy grzywce, tylko czy to tak mozna zaraz przy glowie to nalozyc?
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 16:47   #2345
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez Papiszynka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wszystko ladnie pieknie, a macie fotki przed?

Ja mam teraz doslownie koszmar z wlosami, scielam na dosc krotko, teraz juz mi odrosly sporo i z wierzchu jak wysusze mam proste, bo juz sie przyzwyczaily do prostowania, ale od spodu baran, nie potrafie tego ogarnac i w rezultacie mam zawsze jakies falki wylazace spod warstwy tych prostych :/ no i wicherki przy grzywce, tylko czy to tak mozna zaraz przy glowie to nalozyc?
tu są moje przed i po: http://www.wizaz.pl/forum/attachment...0&d=1277241285

strasznie dużo jest zdjęć,efekty widoczne gołym okiem
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 16:51   #2346
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez katia84 Pokaż wiadomość
tu są moje przed i po: http://www.wizaz.pl/forum/attachment...0&d=1277241285

strasznie dużo jest zdjęć,efekty widoczne gołym okiem
Dzieki No nadrabiam wlasnie, znalazlam tez fotki Eary przed, ale widze ze nie mialyscie az tak kreconych i tak musialabym poczekac az ktos otworzy zamowienie, wiec przemysle, bo tanie to to tez nie jest
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 17:15   #2347
katarzyna21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Candyshop...
Wiadomości: 1 240
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Tu masz foty stokrotki
Loki... a po zabiegu tafla prostych włosów

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=2228
katarzyna21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 17:27   #2348
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

polecam przed mialam loki jak widsac na foto i to tez troche sianowate czego zdjecie dobrze nie ukazuje , teraz prosciutkie
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 18:05   #2349
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

No widzialam, widzialam daj znac stokrotko, jak po kilku myciach
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 07:17   #2350
ana7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Hej dziewczyny, tydzień temu robiłam sobie zabieg i od tamtej pory umyłam włosy dwukrotnie, jednak użyłam do włosków po szamponie babydream jedwabiu CHI, dopiero dzisiaj doczytałam że nie zmywa się on szamponem bez SLS , jak myślicie czy zejdzie mi po kilku-kilkunastu myciach szamponem b. czy muszę użyć jakiegoś z SLS? A może dałoby się zmyć to świństwo jakimś tłuszczem np. olejem kokosowym?
ana7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 08:16   #2351
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

hej
szukalam roznych odzywek bez silikonow i znalazlam w innym watku taka liste odzywek nivea:
1. "Elastyczność i blask"
Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Rice Protein, Nelumbium Speciozum, Oryzanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Citrate, Propylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

2. "Olśniewający blond"
Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Digliceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Benzophenone-4, Panthenol, Triticum Vulgare, Helianthus Annuus, Oryzanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Citrate, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 13015, CI 15985, CI 47005.

3. "Flexible Curls - Skręt fal i loków"Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Nymphaea Odorata, Aloe Barbadensis, Behentrimonium Chloride, Hydroxypropyl Methylcellulose, Propylene Glycol, Sodium Citrate, Mathylparaben, Propylparaben, Parfum.

4. "Regeneracja i wygładzanie"Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Lilium Candidum, Bambusa Vulgaris, Oryzanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Citrate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

czy one nadaja sie do pielegnacji wlosow po zabiegu? bo moze maja jakis inny skladnik ktorego nie mozna uzywac?

i znalazlam jeszcze:



Mgiełka Radical firmy Farmona

Aqua, Alcohol Denat, Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense Extract, Laurydimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth 10, Polyquaternium 20, PEG-25 Paba, Panthenol, Camelia Sinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool

taka mgielka bylaby fajna np. do kapieli w basenie czy w morzu.
nie znam sie na skladach , a pamietam ze pisalyscie cos o alkoholu ktory w tych odzywkach jest.

pomozcie
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-26, 08:49   #2352
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez ana7 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, tydzień temu robiłam sobie zabieg i od tamtej pory umyłam włosy dwukrotnie, jednak użyłam do włosków po szamponie babydream jedwabiu CHI, dopiero dzisiaj doczytałam że nie zmywa się on szamponem bez SLS , jak myślicie czy zejdzie mi po kilku-kilkunastu myciach szamponem b. czy muszę użyć jakiegoś z SLS? A może dałoby się zmyć to świństwo jakimś tłuszczem np. olejem kokosowym?
Zejdzie bez problemu po jednym myciu.
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 09:11   #2353
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Dziś będę robić zabieg Dziewczyny powiedzcie mi tylko proszę (bo jakoś mi to umknęło, a przygotowałam sobie już instrukcje do wydrukowania), czy jak nakładacie keratynę to wmasowujecie ją tak jak w filmiku? Czy tylko nakładacie pedzelkiem i przeczesujecie grzebieniem?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 09:14   #2354
Eary Grel
Zakorzenienie
 
Avatar Eary Grel
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 411
GG do Eary Grel
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Dziś będę robić zabieg Dziewczyny powiedzcie mi tylko proszę (bo jakoś mi to umknęło, a przygotowałam sobie już instrukcje do wydrukowania), czy jak nakładacie keratynę to wmasowujecie ją tak jak w filmiku? Czy tylko nakładacie pedzelkiem i przeczesujecie grzebieniem?
najlepiej ją wmasować lepiej się rozprowadzi
__________________




Eary Grel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 10:02   #2355
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez Eary Grel Pokaż wiadomość
najlepiej ją wmasować lepiej się rozprowadzi
dziękuję

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Zapytam jeszcze, żeby się upewnić, bo nurtuje mnie to 50% spłukiwanie odżywki... czy to ma wyglądać mniej więcej tak, że poleje włosy tak z grubsza ze 2 razy strumieniem wody, żeby całość się nie zmyła?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 10:07   #2356
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez malenstwo22 Pokaż wiadomość
Po przeczytaniu kilku informacji na temat niepożądanych działań, wnioski w skrócie:
- W Polsce, w warunkach narażenia na działanie formaldehydu jest zatrudnionych co najmniej 14 200 osób. Miejscem pozazawodowej ekspozycji, niekiedy znacznej, są pomieszczenia mieszkalne, biura, sklepy, szkoły, itp., gdzie źródłem emisji związku są drewnopochodne elementy konstrukcyjne i wykończeniowe, meble, farby, lakiery i kleje. Formaldehyd jest ponadto stałym zanieczyszczeniem atmosferycznym w aglomeracjach miejskich oraz składnikiem dymu tytoniowego.

Czyli nie tylko od prostowania można się z nim zetknąć. A nawet wskazuje to na to że nieświadomie stykamy się z nim na co dzień. Więc skoro tak jest to jeden zabieg Encanto niewiele tutaj zmieni.

- U szczurów jednoznacznie wykazano rakotwórcze działanie formaldehydu przy narażeniu trwającym co najmniej 18 miesięcy (6 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu) i stężeniu związku wynoszącym 6,8—17 mg/m3. Istniejące dane wskazują, że działanie rakotwórcze formaldehydu występuje na poziomie stężeń, na którym obserwuje się nasilone zmiany zapalne oraz nasilone odczynowe reakcje na działanie drażniące i jest uwarunkowane pojawieniem się tych zmian.

Czy którakolwiek z nas stosując Encanto styka się z nim 18 miesięcy po 6 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu ? No chyba że ktoś jest fryzjerem i bez przerwy robi prostowanie. Dodatkowo warunkiem jest żeby oprócz stykania się z preparatem przez te 18 miesięcy występowały zmiany zapalne oraz nasilone reakcje odczynowe. A ja osobiście ani łzawienia oczu ani jakichkolwiek zmian na skórze głowy ani dłoni nie widziałam, a mam bardzo wrażliwą skórę i nawet sls w szamponie mnie uczulają.

Wniosek- spokojnie można położyć się spać i nie martwić się o to że dostaniemy jutro raka. Dla dziewczyn które się wachają, polecam robić nie w łazience a w dużym i bardzo przewiewnym pomieszczeniu, w momencie kiedy mamy jakieś przerwy w zabiegu wyjść na balkon. Dodatkowo nakładać 2-3 cm od skóry, a uszy zabezpieczyć. Na dłonie rękawiczki, a osoba która prostuje niech nie nachyla się nad dymem z prostownicy. Jak tylko zaczną szczypać oczy albo zacznie drapać w gardle zrobić większy przeciąg. Mnie osobiście ani nic nie szczypało w oczy, ani w gardło, miałam duży przeciąg. Może jedynie kiedy poszłam do WC na chwile i zamknęłam się w małym pomieszczeniu, to było czuć zapach. Włosy nie wypadły a minęło 2 tygodnie, co więcej przed zabiegiem wypadały bardziej. Pewnie za kilka miesięcy zrobię zabieg. Mam tylko nadzieje, że jutro nie wstanę łysa i nie będę musiała wam napisać że nie miałam racji

Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to to że włosy mi się elektryzują, ale czekam na odżywkę i maskę latte, i zobaczymy czy coś zmieni. I nie do końca mam proste końce, ale to moja wina bo przed zabiegiem ścięłam włosy do pasa, aż do łopatek i mam bardzo mocno pocieniowane co miało pomóc na puszenie i kręcenie się ;(. Nie powiem, że nie żałuję, ale mam nadzieje że szybko odrosną i przy następnym prostowaniu będzie już efekt jak u dziewczyn

Może zbyt przy długo wyszło, za co przepraszam.
wyczerpująca odpowiedź moje włosy też się teraz mocno elektryzują, ale jakoś daję sobie z nimi radę
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 11:20   #2357
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez Caramella Pokaż wiadomość
hej
szukalam roznych odzywek bez silikonow i znalazlam w innym watku taka liste odzywek nivea:
1. "Elastyczność i blask"
Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Rice Protein, Nelumbium Speciozum, Oryzanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Citrate, Propylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

2. "Olśniewający blond"
Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Digliceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Benzophenone-4, Panthenol, Triticum Vulgare, Helianthus Annuus, Oryzanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Citrate, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 13015, CI 15985, CI 47005.

3. "Flexible Curls - Skręt fal i loków"Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Nymphaea Odorata, Aloe Barbadensis, Behentrimonium Chloride, Hydroxypropyl Methylcellulose, Propylene Glycol, Sodium Citrate, Mathylparaben, Propylparaben, Parfum.

4. "Regeneracja i wygładzanie"Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Lilium Candidum, Bambusa Vulgaris, Oryzanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Citrate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

czy one nadaja sie do pielegnacji wlosow po zabiegu? bo moze maja jakis inny skladnik ktorego nie mozna uzywac?

i znalazlam jeszcze:



Mgiełka Radical firmy Farmona

Aqua, Alcohol Denat, Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense Extract, Laurydimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth 10, Polyquaternium 20, PEG-25 Paba, Panthenol, Camelia Sinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool

taka mgielka bylaby fajna np. do kapieli w basenie czy w morzu.
nie znam sie na skladach , a pamietam ze pisalyscie cos o alkoholu ktory w tych odzywkach jest.

pomozcie
Mgiełka zawiera alkohol, więc się nie nadaje.
reszta kosmetyków- jak najbardziej
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 11:48   #2358
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

dzieki
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 13:04   #2359
mrowcia1616
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 98
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

czy w jakimś markecie dostanę prostownicę Adler?
mam w domu cztery prostownice, ale GA.MA nagrzewa się max. do 200 stopni, przetestowałam zabieg na jednym pasemku i bez zadawalających efektów, kurcze prostując tą prostownicą 8 razy pasemko z keratyną i 8 z odżywką wyglądało gorzej niż po dwukrotnym przejechaniu GHD, ale ta ma tylko 180 stopni.
mrowcia1616 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-26, 13:32   #2360
Eary Grel
Zakorzenienie
 
Avatar Eary Grel
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 411
GG do Eary Grel
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość

Zapytam jeszcze, żeby się upewnić, bo nurtuje mnie to 50% spłukiwanie odżywki... czy to ma wyglądać mniej więcej tak, że poleje włosy tak z grubsza ze 2 razy strumieniem wody, żeby całość się nie zmyła?
mój fryzjer który wykonywał zabieg zrobił to tak:
spryskał włosy takim rozpylaczem do wody... dość mocno i równomiernie, a następnie nadmiar wody wytarł w ręcznik... tym samym odzywka też sie wypłukała

polewając włosy wodą możesz nierównomiernie zmyć odżywkę i efekt nie będzie dobry
__________________




Eary Grel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 13:54   #2361
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez Eary Grel Pokaż wiadomość
mój fryzjer który wykonywał zabieg zrobił to tak:
spryskał włosy takim rozpylaczem do wody... dość mocno i równomiernie, a następnie nadmiar wody wytarł w ręcznik... tym samym odzywka też sie wypłukała

polewając włosy wodą możesz nierównomiernie zmyć odżywkę i efekt nie będzie dobry
dzięki
Jestem w trakcie właśnie Czekam pół godziny teraz! Ale super są już włoski! Chociaż zabieg żmudny...TŻ ma dość
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 13:55   #2362
angel001
Zakorzenienie
 
Avatar angel001
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 518
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
dzięki
Jestem w trakcie właśnie Czekam pół godziny teraz! Ale super są już włoski! Chociaż zabieg żmudny...TŻ ma dość
Tż Ci robi? moj by na to nie poszedl
__________________
angel001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 13:59   #2363
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez angel001 Pokaż wiadomość
Tż Ci robi? moj by na to nie poszedl
nie wiedział na co się godzi teraz żałuje, a jeszcze druga część została
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 14:00   #2364
ana7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Dziś będę robić zabieg Dziewczyny powiedzcie mi tylko proszę (bo jakoś mi to umknęło, a przygotowałam sobie już instrukcje do wydrukowania), czy jak nakładacie keratynę to wmasowujecie ją tak jak w filmiku? Czy tylko nakładacie pedzelkiem i przeczesujecie grzebieniem?


Możesz próbować moczyć gęsty grzebień w wodzie i wyczesać raz odżywkę z włosów
ana7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 14:20   #2365
ann1831
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków/Jarosław
Wiadomości: 235
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
a mam czymś sie zachwycać skoro tak nie jest??
Nie trzeba byc fryzjerka zeby nie widzieć efektu.. to jest śmieszne...
Sama jesteś śmieszna, nieważne co stosowałam, żaden kosmetyk nie dał mi tak miękkich i blyszczących włosów. Nie puszą sie, nie kreca, i wilgoc na nie nie dziala.
Na prawde jestes fryzjerka? A wiesz, że fryzjerzy nie powinni byc ograniczeni...?

A co do zmycia odzywki, ja polalam odrobina wody wlosy, troche w nich tak poszperalam, zeby sie wiecej splukalo i tyle Bylo idealnie, chcialam uzyc grzebienia ale stwierdzilam ze sprobuje z woda.

Edytowane przez ann1831
Czas edycji: 2010-06-26 o 14:35
ann1831 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 14:48   #2366
angel001
Zakorzenienie
 
Avatar angel001
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 518
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
nie wiedział na co się godzi teraz żałuje, a jeszcze druga część została
to dobrze ze nie wiedział koniecznie pochwal się efektem Tż-towych poczynan
__________________
angel001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 16:32   #2367
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Ok, to chwalę się
Zaczeliśmy z TŻ o 12, a teraz skończyliśmy... Piekło trochę w oczy, ale okna otwarte i wiatrak chodził, więc dało się przeżyć. Tż nigdy nawet włosów nikomu nie farbował dlatego trochę się zeszło, ale jestem zadowolona. Zobaczymy jak będzie po myciu...

Najgorzej było chyba z prostowaniem, włosy są strasznie gorące, trzeba spinać, trzymać, parzy, więc z tym mieliśmy nawięcej problemów.
Jeszcze niedawno miałam włosy za łopatki, ale ściełam, bo mi się znudziły, całe życie miałam takie długie. Na krótkich efekt mi się podoba. Na długich pewnie też byłby fajny.
Efekty możecie zobaczyć na zdjęciach.
Ok, lecę zrobić jakiś obiad dla biednego TŻ

Ah, zapomniałam dodać, że nie wiem czy dobrze spłukałam te 50% odżywki... ciężko to było odmierzyć. Poszłam za radą Eary i popsikałam wodą, potem trochę przeczesałam i wytarłam w ręcznik. Podczas prostowania jednak miałam wrażenie, że trochę tłuste jakby od tej odżywki...

Edytowane przez lukrecja222
Czas edycji: 2010-06-26 o 16:36 Powód: dopisek
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 18:54   #2368
Kapisz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 43
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

No super Ci wyszło i nie odwijają się na karku - póki co. Ja mam podobną długość i mi się odwijają
A co do tej odżywki to wydaje mi się, że lepiej spłukać za mało niż za dużo, ja chyba za dużo spłukałam i moje włoski nie były takie super miękkie, ale niedługo powtarzam kurację i tym razem będzie lepiej ;]
Kapisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 18:55   #2369
Czarna Orchidea
Zakorzenienie
 
Avatar Czarna Orchidea
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 595
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Ok, to chwalę się
Zaczeliśmy z TŻ o 12, a teraz skończyliśmy... Piekło trochę w oczy, ale okna otwarte i wiatrak chodził, więc dało się przeżyć. Tż nigdy nawet włosów nikomu nie farbował dlatego trochę się zeszło, ale jestem zadowolona. Zobaczymy jak będzie po myciu...

Najgorzej było chyba z prostowaniem, włosy są strasznie gorące, trzeba spinać, trzymać, parzy, więc z tym mieliśmy nawięcej problemów.
Jeszcze niedawno miałam włosy za łopatki, ale ściełam, bo mi się znudziły, całe życie miałam takie długie. Na krótkich efekt mi się podoba. Na długich pewnie też byłby fajny.
Efekty możecie zobaczyć na zdjęciach.
Ok, lecę zrobić jakiś obiad dla biednego TŻ

Ah, zapomniałam dodać, że nie wiem czy dobrze spłukałam te 50% odżywki... ciężko to było odmierzyć. Poszłam za radą Eary i popsikałam wodą, potem trochę przeczesałam i wytarłam w ręcznik. Podczas prostowania jednak miałam wrażenie, że trochę tłuste jakby od tej odżywki...
cudowne
__________________
Czarna Orchidea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 21:00   #2370
sweetnusia
Raczkowanie
 
Avatar sweetnusia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 47
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cześć dziewczyny.. spieszę się więc załączam szybko tylko 2 fotki(sorry za jakość) Włoski są juz po drugim myciu... Jak się je zmoczy,to wydają się bardzo szorstkie ale po wysuszeniu rewelacja! Zawsze miałam zniszczone sianko a teraz mam proste mieciutkie wloski. Ciekawe jak dlugo utrzyma się efekt

Edytowane przez sweetnusia
Czas edycji: 2010-06-26 o 21:02
sweetnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.