Wyprowadzka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-24, 01:41   #1
kolega33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12

Wyprowadzka


Nie wiem czy sa tu jacys mezczyzni ale ostatnio dostalem dobra porade na tym forum wiec licze na kolejna.

Sprawa wygladala tak, zamieszkalem razem ze swoja kobieta u mojej siostry. Bylo pewien czas dobrze, zaczely sie czasem klotnie. One zmienila prace, zaczela zarabiac wiecej. Powiedziala do mnie, ze chce sie wyprowadzic. Ja jej odpowiedzialem, ze tak duzo nie zarabiam zeby to zrobic. Zeby dala mi czas odlozyc. Odpowiedziala mi, ze mnie utrzyma. Po jakims czasie bez zadnej walki wyprowadzila sie sama. W dzien jej wyprowadzki chcialem isc z nia, ale juz miala kolezanke z ktora poszla. I pytanie kieruje do mezczyzn na tym forum czy wam tez, zasrana meska duma nie pozwolilaby na to? Drugie pytanie do kobiet czy jesli bardzo by wam zalezalo na partnerze zrobilybyscie cos bardziej przekonujacego typu spakowanie go osobiscie I zabranie na sile? Czy poddalybyscie sie bez zadnej walki?

Przepraszam za brak znakow polskich, pisze z telefonu.
kolega33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 06:46   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Wyprowadzka

Cytat:
Napisane przez kolega33 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy sa tu jacys mezczyzni ale ostatnio dostalem dobra porade na tym forum wiec licze na kolejna.

Sprawa wygladala tak, zamieszkalem razem ze swoja kobieta u mojej siostry. Bylo pewien czas dobrze, zaczely sie czasem klotnie. One zmienila prace, zaczela zarabiac wiecej. Powiedziala do mnie, ze chce sie wyprowadzic. Ja jej odpowiedzialem, ze tak duzo nie zarabiam zeby to zrobic. Zeby dala mi czas odlozyc. Odpowiedziala mi, ze mnie utrzyma. Po jakims czasie bez zadnej walki wyprowadzila sie sama. W dzien jej wyprowadzki chcialem isc z nia, ale juz miala kolezanke z ktora poszla. I pytanie kieruje do mezczyzn na tym forum czy wam tez, zasrana meska duma nie pozwolilaby na to? Drugie pytanie do kobiet czy jesli bardzo by wam zalezalo na partnerze zrobilybyscie cos bardziej przekonujacego typu spakowanie go osobiscie I zabranie na sile? Czy poddalybyscie sie bez zadnej walki?

Przepraszam za brak znakow polskich, pisze z telefonu.
Myślę, że powinieneś męską dumę często chować w kieszeń... Ja jako kobieta gdybym miała taką sytuację to nie traktowałabym Cię jak dziecka (spakować na siłę ect.), ale uznała, że jeśli nie chcesz się wyprowadzić, bo nie chcesz być osobą utrzymywaną to bym była bardzo zraniona.

Na pewno dziewczyna chciała się wyprowadzić nie bez powodu. Mieszkanie z kimś z rodziny, szczególnie parze młodych ludzi może wadzić lub ograniczać. Lepiej jak para mieszka sama, wtedy jest swoboda i wzajemne dostosowywanie się do siebie, a nie także do innych domowników które nie są waszymi dziećmi.

W dzień wyprowadzki już miała (pewnie wcześniej ugadaną) koleżankę, a Ty nagle zmieniłeś zdanie. Moim zdaniem możesz jeszcze sytuację uratować, pytając czemu wasza wyprowadzka była aż tak ważna, oraz przeproś że bardziej obniosłeś się głupią męską dumą.

Poza tym wg mnie jako, że mieszkacie razem to utrzymujecie się razem/wspólnie, a nie ktoś kogoś utrzymuje. No chyba, że Twoja wypłata to 200 zł a jej 3000zł to wtedy duża różnica jest.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 06:59   #3
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Wyprowadzka

Cytat:
Napisane przez kolega33 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy sa tu jacys mezczyzni ale ostatnio dostalem dobra porade na tym forum wiec licze na kolejna.

Sprawa wygladala tak, zamieszkalem razem ze swoja kobieta u mojej siostry. Bylo pewien czas dobrze, zaczely sie czasem klotnie. One zmienila prace, zaczela zarabiac wiecej. Powiedziala do mnie, ze chce sie wyprowadzic. Ja jej odpowiedzialem, ze tak duzo nie zarabiam zeby to zrobic. Zeby dala mi czas odlozyc. Odpowiedziala mi, ze mnie utrzyma. Po jakims czasie bez zadnej walki wyprowadzila sie sama. W dzien jej wyprowadzki chcialem isc z nia, ale juz miala kolezanke z ktora poszla. I pytanie kieruje do mezczyzn na tym forum czy wam tez, zasrana meska duma nie pozwolilaby na to? Drugie pytanie do kobiet czy jesli bardzo by wam zalezalo na partnerze zrobilybyscie cos bardziej przekonujacego typu spakowanie go osobiscie I zabranie na sile? Czy poddalybyscie sie bez zadnej walki?

Przepraszam za brak znakow polskich, pisze z telefonu.
Znając siebie, to bym poddała się bez walki.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 07:05   #4
kolega33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Wyprowadzka

Moze nie az tak niska ale tak niska, ze nie bylbym w stanie uzbierac na zycie wiecej niz 100e. A kto normalny za 400e wyzyje miesiecznie? Ja to widze calkiem innaczej jako facet, bo czasem duma jest silniejsza I wlasnie tak wyglada.
kolega33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 07:23   #5
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Wyprowadzka

Cytat:
Napisane przez kolega33 Pokaż wiadomość
Moze nie az tak niska ale tak niska, ze nie bylbym w stanie uzbierac na zycie wiecej niz 100e. A kto normalny za 400e wyzyje miesiecznie? Ja to widze calkiem innaczej jako facet, bo czasem duma jest silniejsza I wlasnie tak wyglada.
Ja nie rozumiem takiej dumy i tak. Moim zdaniem najczęściej unoszenie się taką dumą, albo niszczy związek, albo powoduje konflikty.
Dziewczynie nie przeszkadzało to by Cię utrzymywać, a Ty mogłeś przystać na taki układ i w między czasie szukać lepiej płatnej pracy, ale choć na pewien czas przeboleć i nie unosić się dumą.

To że widzisz to inaczej jako facet nie zmienia faktu, że masz teraz problem w związku. Myślałam, że to domeną mężczyzn jest logiczne i przemyślane (wraz z + i -) podejmowanie decyzji. Jak dla mnie ważniejsze byłoby to by być z ukochaną niż by być "męskim" i nie dać się utrzymać, popsuć sobie relacje, które się razem budowało.

PS: Myślę, że jestem też trochę uczulona na "męską dumę", bo często gdy na randce jakieś byłam i wszystko szło super, nagle padało pytanie "co studiujesz?", odpowiadałam "Informatykę"... Tak w przybliżeniu 4 na 5 już więcej się do mnie nie odezwało, mimo, że zdarzało się ,że na tej randce był pocałunek, więc byli zainteresowani, ale myśl, że możliwe, że kiedyś będę miała lepiej płatną pracę sprawiało, że woleli poszukać kogoś innego Głupie moim zdaniem. Teraz jestem z chłopakiem co jest policjantem. Na pewno będzie zarabiał mniej niż ja na tym samym etacie, ale uważa mnie za super kobietę dla siebie i mimo męskiej dumy dalej ze mną jest i gdy zdarzy mi się zarobić w jakimś miesiącu (zlecenia z progamowania) więcej niż on to tylko się śmieje, że będę musiała go zabrać na randkę.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 07:46   #6
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Wyprowadzka

Jakby mi zależało na facecie, to bym bez niego się nie wyprowadziła.
No chyba, że miałabym na prawdę ważny powód...
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 09:04   #7
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wyprowadzka

Hmmm.... męska duma zabroniła Ci troski o Twoją ukochaną w momencie, gdy wspólne mieszkanie z Twoją siostrą nie wypaliło?
Odpowiadając na pytanie: nie, czegoś takiego bym nie zrobiła. I zachowałabym się identycznie jak Twoja dziewczyna.
Co więcej, myślę, że gdyby ona założyła wątek na tym forum, to dostałąby głównie takie rady
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 09:18   #8
kolega33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Wyprowadzka

Po czesci sie z wami zgadzam. Ale mnie w zyciu troche innaczej uczono, ze to facet dba o rodzine I ja utrzymuje. Kobieta tez ma jakis wklad ale nie az taki duzy. Chyba, ze ktos kopie rowy a kobieta pracuje w sadzie to co innego. Ale tak dla jasnosci, nie jestesmy juz razem bo postanowila mi wypominac moje bledy z przeszlosci, jakies 3 lata wstecz. O ktorych nigdy nie mowila a zaczely ja bolec. Ciekawilo mnie wasze zdanie w tym temacie
kolega33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 09:41   #9
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Wyprowadzka

Cytat:
Napisane przez kolega33 Pokaż wiadomość
Po czesci sie z wami zgadzam. Ale mnie w zyciu troche innaczej uczono, ze to facet dba o rodzine I ja utrzymuje. Kobieta tez ma jakis wklad ale nie az taki duzy. Chyba, ze ktos kopie rowy a kobieta pracuje w sadzie to co innego. Ale tak dla jasnosci, nie jestesmy juz razem bo postanowila mi wypominac moje bledy z przeszlosci, jakies 3 lata wstecz. O ktorych nigdy nie mowila a zaczely ja bolec. Ciekawilo mnie wasze zdanie w tym temacie

Tyle, że dbać o rodzinę nie trzeba samymi zarobkami. Można też sprzątać, gotować ect. Tak czy siak trochę archaiczne wychowanie, mnie też tak uczono i dlatego matka była wściekła jak poszłam na "niekobiece" studia. U mnie w domu też matka uczyła mnie tak, że to chłopak najpierw gada z nią, a dopiero potem ze mną jak jest zainteresowany moją osobą i chce być ze mną w związku. I jeśli jej się nie spodoba coś w jego zachowaniu to ja nie mam prawa z takim kimś się wiązać... więc uważam, że wychowanie to jedno a później dostosowanie tego czego się nauczyło z tym jak jest obecnie to drugie.

Mieszkam z chłopakiem obecnie bez ślubu (jesteśmy zaręczeni, ale ślubu kościelnego nie będzie) i najpierw byłam na kilku randkach z nim, a nie on do mojej matki przychodził prosić o pozwolenie, bo tak teraz się nie robi. Moim zdaniem powinieneś starać się o jak najlepszą pracę, ale nie obnosić się dumą gdy się zdarzy że spotkasz fajną kobietę, ale zarabiającą więcej.

[EDIT]Może nie mówiła o tym wcześniej co ją boli bo myślała, że Tobie na niej bardziej zależy niż na męskiej dumie. Dała Ci wybór. Odrzuciłeś go gdy była okazja i może nawet uważałeś że robisz słuszniej, lub, że ona powinna zrobić/zmusić Cię do wyprowadzki możliwymi sposobami. Jednak jesteście dorośli więc po prostu powiedziała czego chce i jak to widzi, Ty rzuciłeś męską dumę i niestety, ale przegrałeś związek. W każdym związku są rzeczy o których się nie mówi dopóki się coś nie nawarstwi, a wcześniej to zaboli z raz czy dwa i się potem praktycznie o tym nie myśli, ale w momencie odrzucenia jak w przypadku Twojej dziewczyny nie wytrzymała i wyrzuciła co ją bolało (wszystko bez wyjątków) i zakończyła związek. To taka moja spekulacja, bo nie wiem jakimi z charakteru jesteście osobami.

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2014-03-24 o 09:47
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 22:15   #10
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: Wyprowadzka

Dopbrze,ze jesteś zdania,ze to w Twoim obowiązku jest utrzymanie rodziny , BRAWO
Niestety jest coraz więcej leserów dla których wygodne staje się to,ze dziewczyna zarabia więcej;
jednak nie o tym temat..........
skoro tak bardzo cię boli,że wyprowadziła się sama to nie zwlekaj i jej to powiedz. Sam, napisałeś,ze finalnie chciałeś się z nią przeprowadzić.
Im dłużej zwlekasz tym bliżej Ciebie temat waszego rozstania bo jak nie podejmiesz jakiś zdecydowanych środków ona może stwierdzić,ze Ci nie zalezy.
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 23:23   #11
kolega33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Wyprowadzka

Niedlugo minie 2 miesiace kiedy nie jestesmy juz razem
kolega33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-03 00:23:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.