entrepreneurs in the UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-16, 23:27   #1
pandoria
Raczkowanie
 
Avatar pandoria
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 136

entrepreneurs in the UK


A ja zaczne nowy wątek, otóż może są tutaj kobitki które prowadzą firmę w UK i może podzielą się doświadczeniem. Ja w sumie zaczynam właśnie skończyłam biznes plan i teraz rozpoczynam starania o fundusze. Pozdrawiam i mam nadzieje że nie jestem jedyna
__________________
Aby mieć czas dla bliskich,
aby mój dom był rozpoznawalny za to co produkuje, a nie konsumuje,
aby odzyskać chwilę,

Facebook-u lub moim blogu
pandoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 00:46   #2
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: entrepreneurs in the UK

Jeszcze nie, ale moze wkrotce .
A gdzie szukasz funduszy? Chodzi ci o pozyczke z banku czy granty? Jak to drugie to chetnie poczytam jak to sie zalatwia .

Chyba byl juz taki watek, ale nie jestem pewna.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 16:01   #3
pandoria
Raczkowanie
 
Avatar pandoria
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 136
Dot.: entrepreneurs in the UK

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Jeszcze nie, ale moze wkrotce .
A gdzie szukasz funduszy? Chodzi ci o pozyczke z banku czy granty? Jak to drugie to chetnie poczytam jak to sie zalatwia .

Chyba byl juz taki watek, ale nie jestem pewna.
Ja powiem ci że kombinuje, z racji że mam ostatnio strasznie duzo wydatków to staram się o granty. Tam gdzie mnieszkam, mianowicie Liverpool są programy typu step clever (£1500) bądź też liverpool vision grant (£500), może wiele nie dają, ale drugi jest tak jakby to powiedzie obligatoryjny kazdy go dostaje. Sprawdz w google, choc pewnie juz to robilas, no i business link oni tam maja zakladke z funduszami dostepnymi dla biznesu. Dodatkowo dobrze by bylo gdybys wspolpracowala z jakims programem typu train2000 (to w liverpool-u) ktory pomaga w zalozeniu firmy, oni maja dostep do wielu informacji. Rownoczesnie jak chcesz pomocy to moj D. wciaz jest na studiach i ma dostep do raportow KeyNote, bardzo przydatne do market research. A i jeszcze jedno jest taki konkurs shell wire oni przyznaja nagrody w wysokosci £1000 co miesiac http://www.shell-livewire.org/awards/ dla 6 osób, moze sie uda, ja aplikowalam w tym miesiacu tak wiec trzymajcie kciuki . No a tobie jak idzie, masz juz biznesplan? pozdrawiam
__________________
Aby mieć czas dla bliskich,
aby mój dom był rozpoznawalny za to co produkuje, a nie konsumuje,
aby odzyskać chwilę,

Facebook-u lub moim blogu

Edytowane przez pandoria
Czas edycji: 2010-10-17 o 16:02
pandoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 17:02   #4
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: entrepreneurs in the UK

Dzieki . Tak mam cos w rodzaju biznesplanu, moje wyliczenia z ktorych wynika, ze sa duze szanse wyjsc na plus .
Business Link itp juz czytalam .

Pytalam juz w jednej organizacji pomagajacej kobietom w moim regionie i jakies szanse na grany sa. Niestety niewielkie, bo do wielu programow sie nie kwalifikuje. Moze sie uda cos na laptopa zdobyc .
Ja sie bardziej nastawiam na granty na rozwoj firmy w pozniejszym terminie.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 09:03   #5
pandoria
Raczkowanie
 
Avatar pandoria
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 136
Dot.: entrepreneurs in the UK

No mogę jedynie trzymać kciuki.
A ja podziele się swoją flustracją. Otóż chcę w kilku polskich hurtowniach zakupić dość spore ilości produktów, dzwoniąc do nich pytam się o cenę, a oni że mi jej nie podadzą bo mogę być konkurencją. No szczenka mi na ziemie opadła. Człowiek idzie do sprzedawcy z pieniędzmi w kieszeni, a ten nie chce cię obsłużyć. Coś takiego jest nie do przyjęcia na zachodzie. Nie wiem czy polscy przedsiębiorcy dalej zakładają że jest ustrój socjalistyczny czy co? W końcu się zdenerwowałam, napisałam zapytanie do hurtowni niemieckiej ona zaś nie dość że w tym samym tygodniu przysłała do mnie kurierem paczkę z katalogiem i cennikiem (który świetnie się prezentował) to jeszcze przesłali próbki towarów. W Polsce w końcu muszą się nauczyć, że jak nie tutaj to gdzie indziej, a wyboru jest po dziurki w nosie, wystarczy że znasz nawet byle jak angielski i cała Unia Europejska, ba czy też Chiny stoją otworem. Efektem mojej flustracji był list ze skargą na obsługę klienta w owej firmie. Może czegoś się nauczą,.. ehhh
__________________
Aby mieć czas dla bliskich,
aby mój dom był rozpoznawalny za to co produkuje, a nie konsumuje,
aby odzyskać chwilę,

Facebook-u lub moim blogu

Edytowane przez pandoria
Czas edycji: 2010-10-22 o 09:05
pandoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 23:42   #6
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: entrepreneurs in the UK

Nie mialam na szczescie takich klopotow, ale ja raczej wysylam zapytania mejlem. Zauwazylam ze firmy jakos powazniej traktuja elektroniczna korespondencje. Choc na czesc wogole nie dostalam odpowiedzi (UK) , no coz ich strata .
Dzwonilam tylko pare razy (Polska) i zawsze bylam zadowolona z obslugi .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.