Biotechnologia - zły wybór studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-04, 21:11   #1
Coralea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9

Biotechnologia - zły wybór studiów


Witam

Mam bardzo poważny problem związany z wybranym przeze mnie kierunkiem studiów.

Chodziłam do liceum o profilu biologiczno-chemicznym, który wybrałam wspólnie z rodzicami, związku z czym na maturze zdawałam biologię i chemię na poziomie rozszerzonym oraz fizyke na podstawie. Nie byłam nigdy orłem z tych przedmiotów i maturę zdałam aczkolwiek nie miałam zbyt wysokich wyników.

W liceum juz niezbyt biologia i chemi mi podchodziły ale do tego wniosku doszłam w drugiej klasie i milczałam, nie mówilam nic rodzicom, ponieważ wiem że bardzo się starali abym dostała się do tego liceum, byli zadowoleni i się cieszyli ze sobie radzę w takim dobrym liceum w wielkim miescie, po niezbyt dobrym gimnazjum w malej wsi. A wię ciagnęłam tam nauke i ciągnełam. Liceum sie skończyło, maturę zdałam ( jak wcześniej napisałam) i przyszła pora na studia....
Oczywiscie rodzice liczyli po cichu ze dostane sie na medyczną... chociaż i ja i oni dobrze wiedzieli ze z takimi wynikami na maturze nie ma szans. I tak trafiłam na biotechnologię....

W głębi duszy czuję że bardziej chciałabym pójśc na zupełnie coś innego nie związane z biologia ani z chemią np: jakiś język filologia angielska, lub turystyka i rekreacje, lub bezpieczenstwo narodowe - Nie wiem dlaczego tak nie nawidze tych przedmiotów które miałam głównie do nauki tj, biologia, chemia, fizyka - czy przez to że nie miałam zbyt nieciekawych nauczycieli którzy mnie tylko zniechęci li do tych przedmiotów czy co...
I tak myśle... a może tak mialo być z tą biotechnologią... może na studiach będa te przedmioty ( bo tu jest główniechemia z biologią) będą zupełnie inaczej, ciekawej i lepiej prowadzone - moż erzeczywiście w końcu mnie to zainteresuje..... I tu zaczynają się problemy....
Teraz po niespełna miesiącu studiowania... mam mętlik w głowie, nie wiem już co mam ze sobą robić, jaka będzie moja przyszłość - czuję że do niczego się nie nadaję, jestem głupia i nie wiem co chce.... Niedość że jest trudno, to mam takiego wykładowce z chemi że tylko się powiecić, co zajęcia powtarza mi "jaka to ja jestem beznadziejna i żebym lepiej się zastanowiła co ja tu robię skoro już na początku mam takie problemy"... NIc tylko się powiesić, niby inny mnie pocieszają bo nie tylko w stosunku do mnie sie tak zachowuje ale do innych osób z grupy też. Nikt jej nie lubi....
Nie wiem co mam teraz robić... Wiem że te przedmioty co mi sie marza żebym studiawała tj ta filoloia angielska lub turystyka i rekreacja lub bezpieczenstwo narodowe - to są to przedmioty niezbyt przyszlosciowe, nie to co biotechnologia.
W końcu odważyłam się opowiedzieć to wszystko rodzicom, ale oni tak jak myslalam nie beda zachwyceni... przedewszystkim tato, on bardzo pragnie bym sie nie przenosila, ze powinnam wiedzieć ze nie będzie lekko, zebym sie dobrze zastanowila bo przeciez biotechnologia to kierunek zamawiany i każdy mówi że po tym znajde prace, bede miec dobre zarobki, a niektore firmy juz nawet w czasie studiowania zabierają studentów bo brakuje im ludzi do pracy i same się biją o tych najlepiej się uczących. I tak oto pozostaję w mega dużym zakłopotaniu.... Prosze pomóżcie mie, co byście zrobili na moim miejscu...
Pozdrawiam
Coralea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 08:02   #2
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Biotechnologia - zły wybór studiów

Cytat:
Napisane przez Coralea Pokaż wiadomość
Witam

Mam bardzo poważny problem związany z wybranym przeze mnie kierunkiem studiów.

Chodziłam do liceum o profilu biologiczno-chemicznym, który wybrałam wspólnie z rodzicami, związku z czym na maturze zdawałam biologię i chemię na poziomie rozszerzonym oraz fizyke na podstawie. Nie byłam nigdy orłem z tych przedmiotów i maturę zdałam aczkolwiek nie miałam zbyt wysokich wyników.

W liceum juz niezbyt biologia i chemi mi podchodziły ale do tego wniosku doszłam w drugiej klasie i milczałam, nie mówilam nic rodzicom, ponieważ wiem że bardzo się starali abym dostała się do tego liceum, byli zadowoleni i się cieszyli ze sobie radzę w takim dobrym liceum w wielkim miescie, po niezbyt dobrym gimnazjum w malej wsi. A wię ciagnęłam tam nauke i ciągnełam. Liceum sie skończyło, maturę zdałam ( jak wcześniej napisałam) i przyszła pora na studia....
Oczywiscie rodzice liczyli po cichu ze dostane sie na medyczną... chociaż i ja i oni dobrze wiedzieli ze z takimi wynikami na maturze nie ma szans. I tak trafiłam na biotechnologię....

W głębi duszy czuję że bardziej chciałabym pójśc na zupełnie coś innego nie związane z biologia ani z chemią np: jakiś język filologia angielska, lub turystyka i rekreacje, lub bezpieczenstwo narodowe - Nie wiem dlaczego tak nie nawidze tych przedmiotów które miałam głównie do nauki tj, biologia, chemia, fizyka - czy przez to że nie miałam zbyt nieciekawych nauczycieli którzy mnie tylko zniechęci li do tych przedmiotów czy co...
I tak myśle... a może tak mialo być z tą biotechnologią... może na studiach będa te przedmioty ( bo tu jest główniechemia z biologią) będą zupełnie inaczej, ciekawej i lepiej prowadzone - moż erzeczywiście w końcu mnie to zainteresuje..... I tu zaczynają się problemy....
Teraz po niespełna miesiącu studiowania... mam mętlik w głowie, nie wiem już co mam ze sobą robić, jaka będzie moja przyszłość - czuję że do niczego się nie nadaję, jestem głupia i nie wiem co chce.... Niedość że jest trudno, to mam takiego wykładowce z chemi że tylko się powiecić, co zajęcia powtarza mi "jaka to ja jestem beznadziejna i żebym lepiej się zastanowiła co ja tu robię skoro już na początku mam takie problemy"... NIc tylko się powiesić, niby inny mnie pocieszają bo nie tylko w stosunku do mnie sie tak zachowuje ale do innych osób z grupy też. Nikt jej nie lubi....
Nie wiem co mam teraz robić... Wiem że te przedmioty co mi sie marza żebym studiawała tj ta filoloia angielska lub turystyka i rekreacja lub bezpieczenstwo narodowe - to są to przedmioty niezbyt przyszlosciowe, nie to co biotechnologia.
W końcu odważyłam się opowiedzieć to wszystko rodzicom, ale oni tak jak myslalam nie beda zachwyceni... przedewszystkim tato, on bardzo pragnie bym sie nie przenosila, ze powinnam wiedzieć ze nie będzie lekko, zebym sie dobrze zastanowila bo przeciez biotechnologia to kierunek zamawiany i każdy mówi że po tym znajde prace, bede miec dobre zarobki, a niektore firmy juz nawet w czasie studiowania zabierają studentów bo brakuje im ludzi do pracy i same się biją o tych najlepiej się uczących. I tak oto pozostaję w mega dużym zakłopotaniu.... Prosze pomóżcie mie, co byście zrobili na moim miejscu...
Pozdrawiam

szkoda że rodzice cie nie wspierają, mi pozostawili wolną rekę co do wyboru kierunku studia wiec nie potrafie postawić sie w twojej sytuacji, jednak czasami załuje ze gdyby mnie jednak pokierowali to moje zycie wygladałoby inaczej moze lepiej...
moze idz za głosem serca i zmien uczelnie albo poczekaj na rozwój wudarzeń
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 08:36   #3
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Biotechnologia - zły wybór studiów

Rodzice za Ciebie życia nie przeżyją. Rób to co Ty uważasz za słuszne i co Ciebie interesuje.

A wykładowca ma racje. Skoro na początku masz już problemy to z czasem będzie coraz gorzej.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 10:16   #4
zuczek89
Raczkowanie
 
Avatar zuczek89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Biotechnologia - zły wybór studiów

Rodzice za Ciebie nie będą pracować, więc Ty sama musisz podjąć decyzję w jakim zawodzie się widzisz. Nie będziesz się chyba męczyć całe studia, a potem jeszcze praca, żeby teraz nie zawieść rodziców? Porozmawiaj z nimi, może znajdziecie jakieś wyjście z tej sytuacji.
Po drugie, nie wiem skąd takie optymistyczne podejście do tego, że po biotechu od razu będziesz miała pracę, i to jeszcze dobrze płatną lepiej się dobrze zorientuj na rynku pracy, bo jak na razie w Polsce nie ma świetlanej przyszłości dla biotechnologów.
Na razie minął miesiąc, warto przetrwać ten pierwszy kryzys, wziąć jakieś korepetycje, dotrwać chociaż do pierwszej sesji i zobaczyć, co później. Jeśli jednak dalej będziesz czuła, że to nie to, to zmieniaj kierunek, żeby tylko rok mieć w plecy, a nie kilka
__________________
..::Nie szukaj szczęścia: nie pozwoli się odnaleźć. Przygotuj się do przyjęcia go, a nadejdzie::..
zuczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 13:08   #5
Virginnia
Zadomowienie
 
Avatar Virginnia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z Krainy Królika
Wiadomości: 1 215
Dot.: Biotechnologia - zły wybór studiów

Cytat:
Napisane przez Coralea Pokaż wiadomość
Nie wiem co mam teraz robić... Wiem że te przedmioty co mi sie marza żebym studiawała tj ta filoloia angielska lub turystyka i rekreacja lub bezpieczenstwo narodowe - to są to przedmioty niezbyt przyszlosciowe, nie to co biotechnologia.
skończyłam jeden z tych 'nieprzyszłościowych kierunków' i w swoim życiu nawet przez miesiąc nie byłam bezrobotna. Gdyby doba miała więcej niż 24 godziny to pracowałabym w 2 lub 3 miejscach bo praca jest (nigdy nic po znajomości).

A co do studiów - teraz już jest Ci cieżko a pomyśl co zrobisz gdy przyjdzie sesja. Poprawki potrafią dać w kość.

Jesteś na pierwszym roku więc strata nie będzie duża. Poza tym studia dwustopniowe dają możliwość pracy już po licencjacie. Magisterkę można robić zaocznie a w tym czasie juz normalnie pracować (zawsze to jakiś argument dla rodziców).

Trzymam kciuki za dobrą decyzję
__________________
Virginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 21:00   #6
Coralea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9
Dot.: Biotechnologia - zły wybór studiów

Dziękuję Wam za opinie i odpowiedzi.
Myślę że może uda mi się wytrwac do sesji zimowej... MOŻE jednak coś się zmieni....
A tymczasem poczytam jak wygląda zmiana kierunku, uczelnie, czy bym musiała poprawiać maturę lub zdawać dodatkowo jakiś przedmiot, poprostu przygotuję się abym już na wszelki wypadek miała wszystko przygotowane.
Dziękuje
Coralea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 22:54   #7
mysza515
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Biotechnologia - zły wybór studiów

Witam w tym roku piszę maturę i zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów- biotechnologii. Nie jestem arcy wybitna ani też bardzo leniwa. Zastanawiam się czy ten kierunek jest też dla przeciętnych ludzi czy lepiej wybrać coś innego Tak samo nie jestem wielce zainteresowana chemią, ani biologią z drugiej strony nie wiem jaki inny kierunek byłby dla mnie. Warto wybrać biotechnologie czy lepiej poszukać czegoś innego?
mysza515 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-28 23:54:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.