Jak powiedzieć "Nie"? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-04, 10:26   #1
Schanella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 16
Unhappy

Jak powiedzieć "Nie"?


Mam problem z chłopakiem, mianowicie jak mam mu powiedzieć że nic do niego nie czuje? On strasznie sie wkręcił w naszą znajomość, całuje mnie, przytula, ja to wszystko odwzajemniam ale z przymusu... Może nie powinnam się z nim spotykać ani odwzajemniać tego wszystkiego? Rozmawialiśmy już o tym czy chciałby mieć taką przyjaciółkę jak jak i nic poza tym ale on stanowczo dąży do tego żebyśmy byli parą... a ja tak nie chce! Jest przystojny, miły, ma cudowny charakter i jedyny jego minus to to, że jesteśmy równi wzrostem (175) mimo tego i tak wydaje mi sie że jestem wyższa :/ Jak powiedzieć mu prawdę, że nie chce być jego dziewczyną tylko przyjaciółka aby go nie zranić?
Schanella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 10:43   #2
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

Cytat:
Napisane przez Schanella Pokaż wiadomość
Mam problem z chłopakiem, mianowicie jak mam mu powiedzieć że nic do niego nie czuje? On strasznie sie wkręcił w naszą znajomość, całuje mnie, przytula, ja to wszystko odwzajemniam ale z przymusu... Może nie powinnam się z nim spotykać ani odwzajemniać tego wszystkiego? Rozmawialiśmy już o tym czy chciałby mieć taką przyjaciółkę jak jak i nic poza tym ale on stanowczo dąży do tego żebyśmy byli parą... a ja tak nie chce! Jest przystojny, miły, ma cudowny charakter i jedyny jego minus to to, że jesteśmy równi wzrostem (175) mimo tego i tak wydaje mi sie że jestem wyższa :/ Jak powiedzieć mu prawdę, że nie chce być jego dziewczyną tylko przyjaciółka aby go nie zranić?
Nie wierzę... Całujesz go żeby go nie zranić? Mimo, że go nie kochasz? Już go ranisz.
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 10:52   #3
Schanella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 16
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

Cytat:
Napisane przez ALL for LOVE Pokaż wiadomość
Nie wierzę... Całujesz go żeby go nie zranić? Mimo, że go nie kochasz? Już go ranisz.
Wiem że go ranię a już w ogóle go zranię gdy mu odmówię...
Schanella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 10:55   #4
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

Cytat:
Napisane przez Schanella Pokaż wiadomość
Wiem że go ranię a już w ogóle go zranię gdy mu odmówię...
Serio? Jak dla mnie jak widzisz, że chłopak jest nakręcony, zależy mu na Tobie, dąży do związku, a Ty wszystko robisz wbrew sobie- to dajesz sprzeczne komunikaty. Ba- nie umiesz się sensownie komunikować i za słowo klucz uważasz "zranię go"
No i tak, na wzroście buduje się związek jak nic, niech będzie paskudy, ale będzie miał 190 i już wiadomo, ze będzie cudownie, bo to centymetry "robią związek".

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2015-08-04 o 11:05
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 10:59   #5
ThinkingAboutUs
Rozeznanie
 
Avatar ThinkingAboutUs
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 532
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

Pustkę widzę, pustkę. Kogo tu obchodzi, ile Ty masz wzrostu i jakie są jego minusy? Daj spokój chłopakowi i zerwij, zrobisz mu tylko dobrze uwalniając go.
ThinkingAboutUs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 11:05   #6
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

LOL,serio?

Chyba rtwoje zachowanie wynika z próżności,ze nie chcesz z kims być a jednak dajesz sygnały,że jesteś zainteresowana.

Zdecydowanie nie chcialabym mieć przyjaciela,który bawi się moimi uczuciami.

Jeśli przeszkadza ci taki stan rzeczy to poprostu mu powiedz,bo za chwile sie okaże,że poszłaś z nim do łożka,bo w sumei to nie chciałas,ale byłoby mu przykro.
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 11:11   #7
lovender
jazzoholiczka
 
Avatar lovender
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 208
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

Nie dość, że ranisz go już teraz, bo on myśli, że jest między wami super, to jeszcze zranisz siebie, gdy będziesz to ciągnąć. Z każdym dniem będzie Ci trudniej. I co, zaręczyny też przyjmiesz i ślub weźmiesz, bo będzie Ci go żal? Seks też, dzieci? To jedyny moment, by mu powiedzieć, że nie zaiskrzyło i wyjść z tej sytuacji z twarzą.
lovender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-04, 11:21   #8
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

Cytat:
Napisane przez Schanella Pokaż wiadomość
Wiem że go ranię a już w ogóle go zranię gdy mu odmówię...
Przestań posługiwać się "żelazną" logiką w myśl "nie chcę go ranić jednocześnie raniąc".

Zastanów się porządnie nad sobą, bo coś mi prześwituje, że chełpi cię jego ślepe zainteresowanie i z dobrego serduszka go nie odtrącasz.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 11:24   #9
Schanella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 16
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Serio? Jak dla mnie jak widzisz, że chłopak jest nakręcony, zależy mu na Tobie, dąży do związku, a Ty wszystko robisz wbrew sobie- to dajesz sprzeczne komunikaty. Ba- nie umiesz się sensownie komunikować i za słowo klucz uważasz "zranię go"
No i tak, na wzroście buduje się związek jak nic, niech będzie paskudy, ale będzie miał 190 i już wiadomo, ze będzie cudownie, bo to centymetry "robią związek".

Tutaj nie chodzi o wzrost

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez ThinkingAboutUs Pokaż wiadomość
Pustkę widzę, pustkę. Kogo tu obchodzi, ile Ty masz wzrostu i jakie są jego minusy? Daj spokój chłopakowi i zerwij, zrobisz mu tylko dobrze uwalniając go.
Skoro Cię nie obchodzi to po co czytasz i komentujesz? Zawsze możesz pominąć
Schanella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 12:01   #10
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

Cytat:
Napisane przez Schanella Pokaż wiadomość
Mam problem z chłopakiem, mianowicie jak mam mu powiedzieć że nic do niego nie czuje? On strasznie sie wkręcił w naszą znajomość, całuje mnie, przytula, ja to wszystko odwzajemniam ale z przymusu... Może nie powinnam się z nim spotykać ani odwzajemniać tego wszystkiego? Rozmawialiśmy już o tym czy chciałby mieć taką przyjaciółkę jak jak i nic poza tym ale on stanowczo dąży do tego żebyśmy byli parą... a ja tak nie chce! Jest przystojny, miły, ma cudowny charakter i jedyny jego minus to to, że jesteśmy równi wzrostem (175) mimo tego i tak wydaje mi sie że jestem wyższa :/ Jak powiedzieć mu prawdę, że nie chce być jego dziewczyną tylko przyjaciółka aby go nie zranić?
Trochę Cię rozumiem, ale z drugiej strony takiego chłopaka ze świecą szukać. Możesz tego kiedyś żałować. Zerwij z nim jednak jak najszybciej bo szkoda żeby chłopak bardziej się zawiódł.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 12:17   #11
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

Cytat:
Napisane przez Schanella Pokaż wiadomość
Tutaj nie chodzi o wzrost
Cytat:
Napisane przez Schanella Pokaż wiadomość
jedyny jego minus to to, że jesteśmy równi wzrostem (175) mimo tego i tak wydaje mi sie że jestem wyższa
Więc o co chodzi? Zerwij z nim już teraz, bo potem będzie gorzej, a tak niepotrzebnie dajesz mu nadzieję.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-04, 12:19   #12
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

po prostu powiedz mu coś w stylu 'wiesz, jesteś super facetem, ale ja nie czuję tego, co Ty. zasługujesz na związek z kimś, kto odwzajemnia Twoje uczucia'. czas wyjść z tej sytuacji, w którą się wplątałaś i to jak najszybciej.

i oczywiście, że nie chodzi o wzrost. może być samym księciem z bajki na białym koniu - jak nie ma tego 'czegoś', to klapa i koniec.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 14:14   #13
Gregorius_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 848
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?


Cytat:
Napisane przez Schanella Pokaż wiadomość
Wiem że go ranię a już w ogóle go zranię gdy mu odmówię...
Nie. Najbardziej go zranisz gdy będziesz ciągnąć tą sytuację bo on z każdą spędzoną minutą, godziną, z każdym przytuleniem, pocałunkiem, relacją będzie się wkręcał jeszcze bardziej.

Najmniej go skrzywdzisz, gdy zrobisz ostre cięcie i powiesz mu wprost, że nie czujesz, żadnej chemii, że możesz być dla niego tylko przyjaciółką i że źle się czujesz z tymi wszystkimi pocałunkami, przytulankami.

Ja największy żal zawsze miałem do tych najmniej zdecydowanych, do tych, które nie wiedziały czego chcą, albo tak jak Ty, bały się powiedzieć cokolwiek. Dlaczego ? No bo właśnie pozwalają Ci się wkręcić, dają sygnały, ktore Ty odczytujesz jako pozytywne (czyli np. w Twoim przypadku - spędzasz z nim czas, spotykasz się z nim, dajesz się przytulać, nie stwierdzasz kategorycznie NIE, gdy facet mówi o byciu kimś więcej). I potem ... cholernie boli.

Z perspektywy czasu najmniej hmm rozczarowań, jakiejś takiej może złości mam do tych, które wprost potrafiły powiedzieć: "sorry, ale mam teraz inne priorytety, nie mam ochoty na związki" (o ile to oczywiście była prawda, a nie , że tydzień później widzisz ją z innym bo wtedy to szlag trafia ), "jesteś fajny, lubię Cię, ale mogę być tylko Twoją przyjaciółką, nie czuję żadnej chemii".

Ogólnie wszystko co jest prawdą, bez nadeptywania na czyjeś odciski, kompleksy (czyli nie walisz kolesiowi w twarz, że jest za brzydki, za gruby, za niski itd), nokautowania samooceny, jest wg mnie najlepszym rozwiązaniem.
Gregorius_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 15:24   #14
nereidadriada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 488
Dot.: Jak powiedzieć "Nie"?

Gdybyś się wahała, czy coś czujesz czy nie, to byłaby inna sprawa.
Ale skoro WIESZ, że go nie chcesz, to skąd Twoje dylematy?

Chciałabyś, żeby facet z którym się spotykasz powiedział Ci po pół roku, że odwzajemniał pocałunki, uściski, że chodził z Tobą do łóżka tylko dlatego, żeby Cię nie zranić, ale że od początku się zmuszał, że nic nie czuł? Naprawdę poczułabyś wdzięczność? "Ach, nie chciał mnie ranić, więc całował... . Cudowny facet!"? Naprawdę?

Powiedz mu prawdę. Ale nie z całej siły prosto w krocze, tylko subtelnie.
nereidadriada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-04 16:24:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.