Akademia Pedagogiczna Kraków :) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-20, 16:26   #121
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez oolla Pokaż wiadomość
Dziekuję
Bede starac sie dostac i probowac w dwoch naborach - moze sie uda Czy ogolnie polonistyka na UP jest bardzo oblegana? Mysle, ze jak nie uda sie filologia polska, bede probowac dostac sie na pedagogike. Orientujesz sie moze czy ciezko? Mam jednak nadzieje, ze uda sie pierwsza opcja...
A jaka panuje atmosfera na uczelni?
Jak juz sie dostane - zapraszam na kawe w zamian za pomoc
Pozdrawiam
Zainteresowanie jest, ale miejsc też sporo (w zeszłym roku aż 240). Wiadomo że więcej ludzi chciałoby na UJ, ale tam to dopiero jest sito, poza tym wybiera się od razu kierunek ze specjalizacją, a u nas ten wybór jest w trakcie pierwszego roku, a przedmioty specjalizacyjne wchodzą od drugiego Co do pedagogiki to nie mam pojęcia, ale coś mi się obiło o uszy, że oprócz matury tam trzeba zdawać jakiś test ze śpiewu (?) i z czegoś tam jeszcze
Co do atmosfery na uczelni to hm... źle nie jest, ale jednak inaczej wyobrażałam sobie studiowanie Największym defektem jest chyba brak większej liczby facetów (u mnie w grupie nie ma ani jednego), a przecież oni - pomijając oczywiście walory estetyczne - potrafią świetnie wyładować napięcie między kobietkami I jeszcze nie zauważam wielkiego zżycia między studentami z UP, ostatnio np. było w Krakowie pillowfight i większość uczelni wystawiła swoje reprezentacje, a nasz UP nie...
Mam nadzieję że się dostaniesz (i to wcale nie tylko dlatego, że lubię kawę ). Życzę powodzenia i pozdrawiam!
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 20:28   #122
monik89
Przyczajenie
 
Avatar monik89
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie Ffariacie :D
Wiadomości: 4
GG do monik89
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

A jak jest z pedagogika specjalna? Ciezko jest sie dostac? Trzeba miec duzo z matury? Jak atmosfera i same studia?
monik89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 20:35   #123
mo1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Hej! Oola i Waniuśka, mam pytanie: mowa jest o polonistyce ogólnie czy konkretnej specjalizacji? Bo mnie interesowałoby edytorstwo z tych 5 dostępnych aaaa, no i tak ogólnie to na pewno nikt nic nie wie o tej filologii włoskiej?? Jakieś progi punktowe mniej więcej... Dziewczyny, bardzo Was o to proszę, jeśli macie jakichś znajomych to zapytajcie, jest to dla mnie cenna informacja

Edytowane przez mo1990
Czas edycji: 2009-04-20 o 20:37
mo1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 21:47   #124
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez mo1990 Pokaż wiadomość
Hej! Oola i Waniuśka, mam pytanie: mowa jest o polonistyce ogólnie czy konkretnej specjalizacji? Bo mnie interesowałoby edytorstwo z tych 5 dostępnych aaaa, no i tak ogólnie to na pewno nikt nic nie wie o tej filologii włoskiej?? Jakieś progi punktowe mniej więcej... Dziewczyny, bardzo Was o to proszę, jeśli macie jakichś znajomych to zapytajcie, jest to dla mnie cenna informacja
Na pierwszym roku filologia polska jest ogólna, dopiero od drugiego wchodzą specjalizacje. W naszym roczniku najbardziej oblegana była logopedia, utworzyli ostatecznie 60 miejsc (a miało być 30), a chętnych było coś koło 90 osób. Na edytorstwo i komunikację społeczną też było wielu chętnych, ale wszyscy dostali się bez problemów, zostało nawet parę miejsc "w zapasie" Natomiast nauczycielskiej z bibliotekoznawstwem nie otworzyli w ogóle, bo za mało osób reflektowało na nią Ja na początku skłaniałam się ku edytorstwu, ale po paru spotkaniach odnośnie specjalizacji (organizują takie pod koniec I semestru) jednak ostatecznie zdecydowałam się na komunikację i myślę że nie będę żałować
A co do filologii włoskiej to akurat w mojej grupie jest dziewczyna, która to studiuje jako drugi kierunek, więc zapytam ją i dam znać co i jak
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-21, 15:02   #125
mo1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez waniuśka Pokaż wiadomość
Na pierwszym roku filologia polska jest ogólna, dopiero od drugiego wchodzą specjalizacje. W naszym roczniku najbardziej oblegana była logopedia, utworzyli ostatecznie 60 miejsc (a miało być 30), a chętnych było coś koło 90 osób. Na edytorstwo i komunikację społeczną też było wielu chętnych, ale wszyscy dostali się bez problemów, zostało nawet parę miejsc "w zapasie" Natomiast nauczycielskiej z bibliotekoznawstwem nie otworzyli w ogóle, bo za mało osób reflektowało na nią Ja na początku skłaniałam się ku edytorstwu, ale po paru spotkaniach odnośnie specjalizacji (organizują takie pod koniec I semestru) jednak ostatecznie zdecydowałam się na komunikację i myślę że nie będę żałować
A co do filologii włoskiej to akurat w mojej grupie jest dziewczyna, która to studiuje jako drugi kierunek, więc zapytam ją i dam znać co i jak
Byłabym naprawdę wniebowzięta, jesli byłabyś mi w stanie udzielić jakichś dokładniejszych informacji na temat filologii włoskiej!!! Bo to naprawdę kierunek moich marzeń! WIIIIEEELKIE DZIĘKI
mo1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-21, 18:55   #126
lovelyy888
Raczkowanie
 
Avatar lovelyy888
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 199
Smile Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez mo1990 Pokaż wiadomość
Hej! Oola i Waniuśka, mam pytanie: mowa jest o polonistyce ogólnie czy konkretnej specjalizacji? Bo mnie interesowałoby edytorstwo z tych 5 dostępnych aaaa, no i tak ogólnie to na pewno nikt nic nie wie o tej filologii włoskiej?? Jakieś progi punktowe mniej więcej... Dziewczyny, bardzo Was o to proszę, jeśli macie jakichś znajomych to zapytajcie, jest to dla mnie cenna informacja


Może tu coś znajdziesz : http://www.wloski.ang.pl/Akademia_Pe...wie_19680.html
__________________
nic mi nie zostanie,
prócz uczucia niedosytu,
wspomnień dobrych chwil,


a jednak jakieś były...








prysła bańka szczęścia...
lovelyy888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-21, 19:15   #127
oolla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 6
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez waniuśka Pokaż wiadomość
Zainteresowanie jest, ale miejsc też sporo (w zeszłym roku aż 240). Wiadomo że więcej ludzi chciałoby na UJ, ale tam to dopiero jest sito, poza tym wybiera się od razu kierunek ze specjalizacją, a u nas ten wybór jest w trakcie pierwszego roku, a przedmioty specjalizacyjne wchodzą od drugiego Co do pedagogiki to nie mam pojęcia, ale coś mi się obiło o uszy, że oprócz matury tam trzeba zdawać jakiś test ze śpiewu (?) i z czegoś tam jeszcze
Co do atmosfery na uczelni to hm... źle nie jest, ale jednak inaczej wyobrażałam sobie studiowanie Największym defektem jest chyba brak większej liczby facetów (u mnie w grupie nie ma ani jednego), a przecież oni - pomijając oczywiście walory estetyczne - potrafią świetnie wyładować napięcie między kobietkami I jeszcze nie zauważam wielkiego zżycia między studentami z UP, ostatnio np. było w Krakowie pillowfight i większość uczelni wystawiła swoje reprezentacje, a nasz UP nie...
Mam nadzieję że się dostaniesz (i to wcale nie tylko dlatego, że lubię kawę ). Życzę powodzenia i pozdrawiam!
Dziekuje za informacje
Teraz nie pozostaje mi juz nic innego jak kuc do matury, zeby ta podstawa byla napisana wysoko
Skorzystam i zadam jeszcze jedno pytanie - jak wygladaja wyklady na pierwszy roku? czy bedzie jakis dzien wolny? Zajecia odbywaja sie raczej do poludnia czy po poludniu? Chodzi o to, ze chcialabym rownoczesnie pracowac popoludniami i nie wiem czy podolam...
Pozdrawiam baaardzo serdecznie
oolla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-21, 19:34   #128
mo1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez lovelyy888 Pokaż wiadomość
Dzięki, przeglądnę
mo1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 13:14   #129
mo1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Waniuśka, bardzo proszę Cię o jakieś informacje związane z filologią włoską na UP (minimalna ilość procent z matury w zeszłym roku). Wchodzę codziennie i czekam w napięciu na Twoją odpowiedź!
mo1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 19:56   #130
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez mo1990 Pokaż wiadomość
Waniuśka, bardzo proszę Cię o jakieś informacje związane z filologią włoską na UP (minimalna ilość procent z matury w zeszłym roku). Wchodzę codziennie i czekam w napięciu na Twoją odpowiedź!
Przepraszam Cię, ale miałam "gorące krzesło" ostatnimi dniami i żywcem nie miałam kiedy naskrobać wiadomości, chociaż dowiedziałam się co nieco
No to tak: na filologię włoską brana jest pod uwagę tylko podstawa angielskiego i z niej trzeba mieć około 80-90% najmniej, by się dostać z pierwszej listy + jest też test na tzw. "kompetencje językowe", z jakiegoś języka suahili czy innego takiego w tym stylu Z niego też należy mieć powyżej 50-60% i wtedy już nie trzeba się o nic martwić Ta koleżanka, z którą rozmawiałam, dostała się z listy rezerwowej (miała 78% z matury, ale za to ten test napisała na coś koło 80%). Miejsc jest 30. Mówiła, że jest raczej ciężko, ale da się przeżyć Na I roku większość przedmiotów jest jeszcze po polsku, chociaż podobno zdarzają się tacy, którzy od razu wyjeżdżają z włoskim i wtedy 4/5 studentów siedzi jak na tureckim kazaniu, bo nic nie rozumie Od II roku już wszystko w języku włoskim, wybiera się też drugi język (proponowane to bodajże hiszpański, portugalski, francuski?).
Więcej nie pamiętam, ale mam nadzieję, że to sie okaże pomocne
Buźka!

Edytowane przez waniuśka
Czas edycji: 2009-04-23 o 19:58 Powód: literówka
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 08:02   #131
monik89
Przyczajenie
 
Avatar monik89
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie Ffariacie :D
Wiadomości: 4
GG do monik89
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

A jak z samym progiem punktowym na pedagogice specjalnej? Czy trzeba miec duzo z matury? Doszly mnie sluchy ze przyjmowano od 80% z polskiego. Mialam troche mniej i sie lekko niecierpliwie, czy mam jakiekolwiek szanse. Wychodzi jak narazie na to, ze na filologie włoska bym sie dostala Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
monik89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-24, 11:35   #132
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez oolla Pokaż wiadomość
Dziekuje za informacje
Teraz nie pozostaje mi juz nic innego jak kuc do matury, zeby ta podstawa byla napisana wysoko
Skorzystam i zadam jeszcze jedno pytanie - jak wygladaja wyklady na pierwszy roku? czy bedzie jakis dzien wolny? Zajecia odbywaja sie raczej do poludnia czy po poludniu? Chodzi o to, ze chcialabym rownoczesnie pracowac popoludniami i nie wiem czy podolam...
Pozdrawiam baaardzo serdecznie
oolla : Wykładów jest stosunkowo mało, na I i II semestrze po cztery, z tym że niektóre są naprzemiennie, a na niektóre nie warto raczej chodzić Za to przedmiotów, a co za tym idzie ćwiczeń i później zaliczeń z nich, jest od groma! W każdym semestrze trzeba się starać o około 15 wpisów... Zajęcia są dość "poszatkowane", bardzo często zdarza się tak, że jadę na rano, później wracam na mieszkanie na 3-4 godziny i jadę znów na popołudnie, kończąc zajęcia o 20 Ale moje grupa podobno i tak ma nieźle, bo piątki i właściwie prawie całe poniedziałki (nie licząc wuefu) mamy wolne Z tą pracą popołudniami może być więc ciężko, chyba lepiej rozglądnąć się za czymś na weekend...
Pozdrawiam


Monik89, co do pedagogiki specjalnej nie mam pojęcia, natomiast na pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną jak ktoś miał około 75% z angielskiego i polskiego to wystarczy żeby się dostać
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 15:24   #133
mo1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez waniuśka Pokaż wiadomość
Przepraszam Cię, ale miałam "gorące krzesło" ostatnimi dniami i żywcem nie miałam kiedy naskrobać wiadomości, chociaż dowiedziałam się co nieco
No to tak: na filologię włoską brana jest pod uwagę tylko podstawa angielskiego i z niej trzeba mieć około 80-90% najmniej, by się dostać z pierwszej listy + jest też test na tzw. "kompetencje językowe", z jakiegoś języka suahili czy innego takiego w tym stylu Z niego też należy mieć powyżej 50-60% i wtedy już nie trzeba się o nic martwić Ta koleżanka, z którą rozmawiałam, dostała się z listy rezerwowej (miała 78% z matury, ale za to ten test napisała na coś koło 80%). Miejsc jest 30. Mówiła, że jest raczej ciężko, ale da się przeżyć Na I roku większość przedmiotów jest jeszcze po polsku, chociaż podobno zdarzają się tacy, którzy od razu wyjeżdżają z włoskim i wtedy 4/5 studentów siedzi jak na tureckim kazaniu, bo nic nie rozumie Od II roku już wszystko w języku włoskim, wybiera się też drugi język (proponowane to bodajże hiszpański, portugalski, francuski?).
Więcej nie pamiętam, ale mam nadzieję, że to sie okaże pomocne
Buźka!
Waniuśka! Jesteś pewna że podstawa? Bo w takim razie od tego roku biorą też pod uwagę rozszerzenie. Ja liczę tak na... 85 % z rozszerzenia, myślisz że to wystarczy? Czy tam na serio wystarczą tak niskie wyniki jak 80% ale z podstawy? Bo jeśli tak to jestem o wiele spokojniejsza jeśli chodzi o moje matury... Aha, a tego testu w tym roku już nie ma, bo tak mi powiedziała jakaś pani w dziekanacie jak tam ostatnio dzwoniłam BARDZO DZIĘKUJĘ CI ZA INFORMACJE!!

Edytowane przez mo1990
Czas edycji: 2009-04-24 o 15:25
mo1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 19:49   #134
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez mo1990 Pokaż wiadomość
Waniuśka! Jesteś pewna że podstawa? Bo w takim razie od tego roku biorą też pod uwagę rozszerzenie. Ja liczę tak na... 85 % z rozszerzenia, myślisz że to wystarczy? Czy tam na serio wystarczą tak niskie wyniki jak 80% ale z podstawy? Bo jeśli tak to jestem o wiele spokojniejsza jeśli chodzi o moje matury... Aha, a tego testu w tym roku już nie ma, bo tak mi powiedziała jakaś pani w dziekanacie jak tam ostatnio dzwoniłam BARDZO DZIĘKUJĘ CI ZA INFORMACJE!!
Byc może w takim razie zastąpili test rozszerzoną maturą Myślę, że wystarczy, w końcu to całkiem sporo Teraz wystarczy "tylko" uzyskac te 85% i widzimy się w październiku na korytarzu
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 20:54   #135
mo1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez waniuśka Pokaż wiadomość
Byc może w takim razie zastąpili test rozszerzoną maturą Myślę, że wystarczy, w końcu to całkiem sporo Teraz wystarczy "tylko" uzyskac te 85% i widzimy się w październiku na korytarzu
Jeśli nie dam rady na wymarzony UJ to pewnie tak
mo1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 08:33   #136
monik89
Przyczajenie
 
Avatar monik89
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Podkarpacie Ffariacie :D
Wiadomości: 4
GG do monik89
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Dzięki Waniuśka, troche mnie uspokoiłas, chociaż to nigdy nic nie wiadomo. Jakby się ktoś czegoś dowiedział o ped. specjalnej, podzielcie się Pozdrawiam
monik89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 20:54   #137
agnieszka9895
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Witam Czy jest moze na forum ktos kto studiuje hiszpanski? Chcialabym dowiedziec sie czegos to tym kierunku na UP, jak sie studiuje, czy jest ciezko i jakie wyniki z matury potrzeba zeby sie dostac. Jak by ktos wiedzial cos na ten temat, prosze o informacje pozdrawiam
agnieszka9895 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 16:06   #138
pomarancza90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 27
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

hej! a mogłabys mi powiedzic ile % trzeba miec by sie dostac na gegre na AP?

tak mniej więcej od ilu przyjmują? byłabym baaardzo wdzięczna.
pomarancza90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-29, 08:38   #139
oolla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 6
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez waniuśka Pokaż wiadomość
oolla : Wykładów jest stosunkowo mało, na I i II semestrze po cztery, z tym że niektóre są naprzemiennie, a na niektóre nie warto raczej chodzić Za to przedmiotów, a co za tym idzie ćwiczeń i później zaliczeń z nich, jest od groma! W każdym semestrze trzeba się starać o około 15 wpisów... Zajęcia są dość "poszatkowane", bardzo często zdarza się tak, że jadę na rano, później wracam na mieszkanie na 3-4 godziny i jadę znów na popołudnie, kończąc zajęcia o 20 Ale moje grupa podobno i tak ma nieźle, bo piątki i właściwie prawie całe poniedziałki (nie licząc wuefu) mamy wolne Z tą pracą popołudniami może być więc ciężko, chyba lepiej rozglądnąć się za czymś na weekend...
Pozdrawiam


Monik89, co do pedagogiki specjalnej nie mam pojęcia, natomiast na pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną jak ktoś miał około 75% z angielskiego i polskiego to wystarczy żeby się dostać
Bardzo Ci dziekuje za wszystkie informacje! Jestem naprawde wdzieczna. Juz mi sie wydaje ze na na UP panuje swietny klimat, ze sa tam same przyjazne osoby.... Dziekuje

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

aj nie ta buzka miala byc!
oolla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 20:47   #140
leszczyna9987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

hej. mam pytanie do waniuśka !!
błagam powiedz mi jak to jest z ta filologia polska i edytorstwem?
najpier normaknie dostajesz sie na studia na filologie i po Iroku wybierasz specjalizacje?
z rozszerzonego polskiego na probnym mialam 86%.
mialabym jakies szanse na filologie polska na UP????
proszeeeeeeee o odpowiedz od kogos kto sie orientuje !! )))
leszczyna9987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-29, 22:49   #141
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

oolla - przez wrodzoną skromność nie zaprzeczę

leszczyna9987 - Tak, jest dokładnie tak jak piszesz: pierwszy rok jest ogólną filologią polską, po upływie I semestru są spotkania objaśniające na czym polegają poszczególne specjalizacje, później wpisujesz się na listę tej specjalności, jaką chcesz zacząć od II roku i cierpliwie czekasz, czy się dostałaś W przypadku, gdy chętnych jest więcej niż miejsc, biorą pod uwagę średnią z określonych wcześniej przedmiotów, dlatego warto sobie to sprawdzić i postarać się mieć z nich co najmniej czwórki na edytorstwo były to bodajże nauki pomocnicze filologii polskiej, stylistyka praktyczna i literatura staropolska. Podaję stronę, na której znajdziesz cały plan studiów: http://www.wsp.krakow.pl/polski/inde...17&dokument=14
Pozdrawiam

aaa i z 86% z rozszerzenia powinnaś się dostać bez najmniejszego problemu

Edytowane przez waniuśka
Czas edycji: 2009-04-29 o 22:51
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 10:52   #142
leszczyna9987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

trochę mnie uspokoiłaś ! dzięki serdeczne
tylko zeby ten wynik 86% powtorzyc w najblizszy poniedzialek byłoby cudownie
mam jeszcze jedno pytanie, jesli mozna...czy ktos wie kiedy powinno sie wypelnic ten elektroniczny formularz rejestracyjny? chyba po maturach, czy jak juz mamy wyniki?? bo nie podaja tam zadnych konkretnych terminow reejstracji.

waniuśka - dzieki serdeczne!!!! Pozdrawiam
leszczyna9987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 17:27   #143
angela1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Hej Wszystkim!

W tym roku również pragnę zdawać na UP w Krakowie. Zastanawiam się nad politologią i administracją, po której chciałabym zrobić doktorat i wykładać na uczelni,ale sama nie wiem, czy jest to dobry pomysł.
Szkoda, że na te kierunki liczy się tylko język polski i język obcy. Jak myślicie, jeśli z próbnej matury z języka niemieckiego miałam 76 % (podstawa) i 54% z polskiego (rozszerzony) czy są szanse dostać się na tą uczelnie na studia zaoczne z tą punktacją. Pisałam jeszcze rozszerzoną historią, z której miałam 86%. Zdaję też WOS,ale podstawy. Błagam napiszcie mi czy mam szanse, czy nie!
Z góry serdecznie wszystkim dziękuję.
angela1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-04, 18:09   #144
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

A czy jest ktoś kto studiuje na AP dwa kierunki równolegle? Jak to wygląda od strony formalnej? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

A, mo1990, jak mnie nie przyjmą na UJ (w co jestem skłonna uwierzyć po dzisiejszej maturze ) a zechcą na AP to byc może będziemy razem studiować

Edytowane przez Senija
Czas edycji: 2009-05-04 o 20:50
Senija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 08:47   #145
Serena123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

A może ktoś z was studiuje filologie agielską? Albo chociaż wie coś na temat ilości punktów jaką trzeba zdobyc aby się tam dostac?


Tak pozatym to nie rozumiem dlaczego niektórym przeszkadza mała ilośc facetów na UP. Przecież miasteczko AGH jest całkiem blisko a jak wiadomo tam osobników płci męskiej jest pod dostatkiem
Serena123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 09:38   #146
amazing90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

a jak z pedagogiką wczesnoszkolną na UP? jakie progi? mam szanse dostać się z podstawą?
amazing90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 11:31   #147
enola gay
Przyczajenie
 
Avatar enola gay
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: uĆ
Wiadomości: 8
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez waniuśka Pokaż wiadomość
Na pierwszym roku filologia polska jest ogólna, dopiero od drugiego wchodzą specjalizacje. W naszym roczniku najbardziej oblegana była logopedia, utworzyli ostatecznie 60 miejsc (a miało być 30), a chętnych było coś koło 90 osób. Na edytorstwo i komunikację społeczną też było wielu chętnych, ale wszyscy dostali się bez problemów, zostało nawet parę miejsc "w zapasie" Natomiast nauczycielskiej z bibliotekoznawstwem nie otworzyli w ogóle, bo za mało osób reflektowało na nią Ja na początku skłaniałam się ku edytorstwu, ale po paru spotkaniach odnośnie specjalizacji (organizują takie pod koniec I semestru) jednak ostatecznie zdecydowałam się na komunikację i myślę że nie będę żałować
A co do filologii włoskiej to akurat w mojej grupie jest dziewczyna, która to studiuje jako drugi kierunek, więc zapytam ją i dam znać co i jak
Witam, tartuję na AP w tym roku, wysłałam do administracji maila z zapytaniem o liczbę kandydatów na miejsce na polonistykę, nauczycielska, okazało się, że to 3 osoby. Interesuje mnie jeszcze edytorstwo i politologia. Polski, niemiecki i historię zdałam w na rozszerzeniu, zdawałam jeszcze angielski i wos na podstawie. Jakie są perspektywy dostania się na tę polinistykę?
enola gay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 13:14   #148
Gacuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 346
GG do Gacuchna
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez Serena123 Pokaż wiadomość
A może ktoś z was studiuje filologie agielską? Albo chociaż wie coś na temat ilości punktów jaką trzeba zdobyc aby się tam dostac?
w zeszłym roku żbey dostać się z pierwszej listy, wystarczyło jakieś 93% o ile dobrze pamiętam, i brano pod uwagę tylko pisemną maturę, nie wiem jak jest teraz sporo osób z tej pierwszej listy odpadło, więc próg isę obniżył. Myślę że ok. 90% wystarczy

i gorąco polecam anglistykę na UP, raj nie studia ;p wykładowcy to anioły i w ogóle świetna zabawa - jakiś czas temu byliśmy w zoo ^^
Gacuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 15:44   #149
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez enola gay Pokaż wiadomość
Witam, tartuję na AP w tym roku, wysłałam do administracji maila z zapytaniem o liczbę kandydatów na miejsce na polonistykę, nauczycielska, okazało się, że to 3 osoby. Interesuje mnie jeszcze edytorstwo i politologia. Polski, niemiecki i historię zdałam w na rozszerzeniu, zdawałam jeszcze angielski i wos na podstawie. Jakie są perspektywy dostania się na tę polinistykę?
Administracja raczej nie może miec takich informacji, pewnie to się tyczy całości polonistyki (te 3 osoby na miejsce), bo specjalizacja nie ma tu na razie nic do rzeczy, wybiera się ją później Na filologię polską tak jak już pisałam liczy się TYLKO polski, więc całą resztą martw się tylko ambicjonalnie no chyba że ta politologia, ale już się nie orientuję co tam jest potrzebne.
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 16:47   #150
enola gay
Przyczajenie
 
Avatar enola gay
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: uĆ
Wiadomości: 8
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Rozumiem Zastanowiła mnie ta liczba kandydatów na polonistykę(3) i wydaje mi sie abstrakcyjnie mała. Mam nadzieję, że będzie wystarczająco ludzi by otworzyć kierunek. Na politologię było 6 osób na 1 miejsce, a wsród specjalności też dostałam informację na temat liczby osób na każdą z osobna, mimo, że wybiera się ją w toku studiów ciekawi mnie ile trzeba mieć z polskiego by się dostać na polonistykę, przelicznik jest 1,5 na rozszerzony ^^
enola gay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.