Akademia Pedagogiczna Kraków :) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-10, 09:25   #151
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez enola gay Pokaż wiadomość
Rozumiem Zastanowiła mnie ta liczba kandydatów na polonistykę(3) i wydaje mi sie abstrakcyjnie mała. Mam nadzieję, że będzie wystarczająco ludzi by otworzyć kierunek. Na politologię było 6 osób na 1 miejsce, a wsród specjalności też dostałam informację na temat liczby osób na każdą z osobna, mimo, że wybiera się ją w toku studiów ciekawi mnie ile trzeba mieć z polskiego by się dostać na polonistykę, przelicznik jest 1,5 na rozszerzony ^^
aaa więc Ty o tym mówisz no tak, to zasadniczo zmienia postac rzeczy
W toku studiów jest do wyboru 5 specjalności: komunikacja społeczna, edytorstwo plus trzy nauczycielskie: nauczycielska z logopedią, nauczycielska z oligofrenapedagogiką oraz nauczycielska z bibliotekoznawstwem. Na pierwsze dwie jest przeznaczonych 60 miejsc, na logopedię 30. Na k.s. i ed. dostali się wszyscy bez problemu, chociaż podobno w poprzednich latach było więcej chętnych niż miejsc, u nas się udało Za to z tych, którzy marzyli o logopedii, nie wszyscy się dostali, bo chętnych było około 80-90 osób, a i tak powiększyli liczbę miejsc na specjalności do 60. Ta cała reszta musiała się jakoś podzielic na te dwie pozostałe nauczycielskie specjalizacje, na które było bardzo mało chętnych (po około 10 osób na każdą). Summa summarum otworzone będą tylko 4 specjalności, bibliotekoznawstwo zostało pominięte ze względu na małą liczbę chętnych. Byc może to o to chodziło miłej pani z dziekanatu
A żeby się dostac bez problemu to myślę, że 60% albo deczko więcej już wystarczy W zeszłym roku też był taki przelicznik. Miejsc było dużo, więc bez stresu - będzie dobrze

Edytowane przez waniuśka
Czas edycji: 2009-05-10 o 09:26 Powód: literówka
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 11:58   #152
amazing90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

A ja ponawiam moje drogie zapytanie o pedagogikę wczesnoszkolną na UP. Jak to wygląda? Ciężko się dostać? Jakie progi i w ogóle atmosfera?

z góry dziękuję za informacje
amazing90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 18:59   #153
enola gay
Przyczajenie
 
Avatar enola gay
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: uĆ
Wiadomości: 8
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

o, to to to. ^^ zatem czekam do 30go czerwca na wyniki, zwłaszcza z polskiego, a nad politologią pomyślę, pomyślę jeszcze, bo we wtorek piszę historię.
enola gay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 19:44   #154
struga deszczu
Przyczajenie
 
Avatar struga deszczu
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego nieba :)
Wiadomości: 25
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

witam
chciałabym zadać pytanie, bo interesuje mnie wątek filologii polskiej na UP otóż, czy ten kierunek ze specjalizacją logopedia, jest bardzo oblegany? czy jest może ktoś mniej więcej zorientowany jak trzeba mieć wynik z matury rozszerzonej, żeby się dostać? ogólnie poszukuję czegoś dla siebie na studia, bo jestem po maturze i zapatrywałam się na filologię angielską, ale trochę zwątpiłam . No i szukam czegoś nowego. Byłabym bardzo wdzięczna, jakby znalazł ktoś chwilkę i mi tu napisał co, gdzie i jak Jeśli posiada ktoś podobne informacje o filologii ang. to też bardzoo proszę.
pozdrawiam
struga deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 13:34   #155
enola gay
Przyczajenie
 
Avatar enola gay
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: uĆ
Wiadomości: 8
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez struga deszczu Pokaż wiadomość
witam
chciałabym zadać pytanie, bo interesuje mnie wątek filologii polskiej na UP otóż, czy ten kierunek ze specjalizacją logopedia, jest bardzo oblegany? czy jest może ktoś mniej więcej zorientowany jak trzeba mieć wynik z matury rozszerzonej, żeby się dostać? ogólnie poszukuję czegoś dla siebie na studia, bo jestem po maturze i zapatrywałam się na filologię angielską, ale trochę zwątpiłam . No i szukam czegoś nowego. Byłabym bardzo wdzięczna, jakby znalazł ktoś chwilkę i mi tu napisał co, gdzie i jak Jeśli posiada ktoś podobne informacje o filologii ang. to też bardzoo proszę.
pozdrawiam
też się wybiorę na tę filologię, nauczycielstwo . co dokładnie Cię interesuje ?
enola gay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 21:20   #156
struga deszczu
Przyczajenie
 
Avatar struga deszczu
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego nieba :)
Wiadomości: 25
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

to znaczy Ty mówisz teraz o fil. angielskiej, jeśli dobrze zrozumiałam? w sumie to właśnie chodzi mi o to, jak był próg procentowy najniższy (nawet przy drugiej rekrutacji), żeby się dostać (w tamtym roku) na dzienną filologię angielską, oczywiście po maturze rozszerzonej.
a jeśli chodzi o fil. polską to interesuje mnie jak wyżej i też jak wyglądają te studia, czy jeśli składam w systemie IRK chęć podjęcia kierunku fil. polska o specjalizacji logopedia, ozn. to, że i tak na początek będę na zwykłej filologii i później, jak jest to rozważane? tzn. jaką mam pewność, że będę na tej specjalizacji, jakiej chcę. czyli innymi słowy jest możliwe, że nie będę na takiej specjalizacji, jaką sobie wybrałam? bo nie rozumiem właśnie.
dziękuję bardzo za odp.
pozdrawiam serdecznie



a. nie wiem też, czy nie zostałam źle zrozumiana, właśnie studiować chciałam zawsze fil. ang. tylko troszkę poplątałam na maturze i mogę się nie dostać, czego wcześniej nie brałam pod uwagę i nie miałam niczego "na zapas" i teraz znalazłam tę fil. polską i interesuje mnie ona tylko pod względem logopedii i stąd moje pytania czyli po prostu nie szukam już innych kierunków, tylko te dwa mnie interesują
troszkę poplątałam. błogosławieni, którzy zrozumieją ;D

Edytowane przez struga deszczu
Czas edycji: 2009-05-26 o 10:17
struga deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 10:34   #157
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez struga deszczu Pokaż wiadomość
to znaczy Ty mówisz teraz o fil. angielskiej, jeśli dobrze zrozumiałam? w sumie to właśnie chodzi mi o to, jak był próg procentowy najniższy (nawet przy drugiej rekrutacji), żeby się dostać (w tamtym roku) na dzienną filologię angielską, oczywiście po maturze rozszerzonej.
a jeśli chodzi o fil. polską to interesuje mnie jak wyżej i też jak wyglądają te studia, czy jeśli składam w systemie IRK chęć podjęcia kierunku fil. polska o specjalizacji logopedia, ozn. to, że i tak na początek będę na zwykłej filologii i później, jak jest to rozważane? tzn. jaką mam pewność, że będę na tej specjalizacji, jakiej chcę. czyli innymi słowy jest możliwe, że nie będę na takiej specjalizacji, jaką sobie wybrałam? bo nie rozumiem właśnie.
dziękuję bardzo za odp.
pozdrawiam serdecznie



a. nie wiem też, czy nie zostałam źle zrozumiana, właśnie studiować chciałam zawsze fil. ang. tylko troszkę poplątałam na maturze i mogę się nie dostać, czego wcześniej nie brałam pod uwagę i nie miałam niczego "na zapas" i teraz znalazłam tę fil. polską i interesuje mnie ona tylko pod względem logopedii i stąd moje pytania czyli po prostu nie szukam już innych kierunków, tylko te dwa mnie interesują
troszkę poplątałam. błogosławieni, którzy zrozumieją ;D
Tak, teoretycznie jest taka możliwość. Jak już pisałam, specjalizację zaczyna się dopiero od II roku i o dostaniu się na nią decyduje średnia ocen z egzaminów i przedmiotów z zaliczeniem z oceną (jeśli liczba chętnych byłaby większa niż liczba miejsc). Więc można się na tym nieźle przejechać i wylądować np. na bibliotekoznawstwie, ale z drugiej strony nie jest aż tak trudno mieć dobrą średnią, przynajmniej w moim odczuciu
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 17:16   #158
leszczyna9987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

hmm, mam jeszcze jedno pytanie. dla kogos kto juz studiuje filologie polska.
czy zajecia sa jakos tak rozstawione ze mozna by sie rozgladnac za parca dorywcza gdziekolwiek.. bar/pub, wiecie o co mi chodzi.. czy sa rozwalone na caly dzien tak ze ciezko sie wyrwac...

bo bez pracy nawet gdybym na 100% mature napisala nie mam szans.. :/
(
leszczyna9987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 20:45   #159
struga deszczu
Przyczajenie
 
Avatar struga deszczu
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego nieba :)
Wiadomości: 25
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez waniuśka Pokaż wiadomość
Tak, teoretycznie jest taka możliwość. Jak już pisałam, specjalizację zaczyna się dopiero od II roku i o dostaniu się na nią decyduje średnia ocen z egzaminów i przedmiotów z zaliczeniem z oceną (jeśli liczba chętnych byłaby większa niż liczba miejsc). Więc można się na tym nieźle przejechać i wylądować np. na bibliotekoznawstwie, ale z drugiej strony nie jest aż tak trudno mieć dobrą średnią, przynajmniej w moim odczuciu
DZIęKUJę BARDZO za odpowiedź ważne to dla mnie, bo mnie interesuje tylko ta jedna specjalizacja, gdybym wylądowała na czymś innym, no to dziękuję za takie coś. Czytałam, ze fil. polska wcale nie jest taka łatwa... dobra średnia, tzn.? a ogólnie mogłabyś mi coś napisać o pierwszym roku? jak to jest, czy ciężko bardzo, etc.? pozdrawiam serdecznie
struga deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 09:07   #160
Ateneum
Raczkowanie
 
Avatar Ateneum
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 42
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

czy któraś z was dotarła do strony, gdzie są podane informacje ilu kandydatów było na poszczególne kierunki w ubiegłych latach ?
wiem, że kiedyś miałam to przed oczami a teraz nie mogę znalezć ;(
__________________

Kobieta jest najsłabsza gdy kocha,
a najsilniejsza, gdy jest kochana...


[ Erich Osterfield ]




Bartek
Ateneum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 09:56   #161
struga deszczu
Przyczajenie
 
Avatar struga deszczu
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego nieba :)
Wiadomości: 25
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

nigdy nie widziałam takiego na UP, tylko na stronie Uniwersytetu Śląskiego wiem, że takie coś można znaleźć
struga deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 11:26   #162
Ateneum
Raczkowanie
 
Avatar Ateneum
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 42
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

kurcze a ja ubzdurałam sobie właśnie, że oprócz UŚ widziałam jeszcze statystyki do tej uczelni
chyba, że wyobraznia płata mi już figle
__________________

Kobieta jest najsłabsza gdy kocha,
a najsilniejsza, gdy jest kochana...


[ Erich Osterfield ]




Bartek
Ateneum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 11:50   #163
struga deszczu
Przyczajenie
 
Avatar struga deszczu
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego nieba :)
Wiadomości: 25
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

ajj to też możliwe zwłaszcza gdyby chodziło o moją wyobraźnię, to bym się nie dziwiła, bo ja już tak mam
w każdym bądź wypadku ja nie widziałam takiego czegoś na UP... ale jak znajdziesz jednak, to fajnie byłoby, gdybyś wkleiła tu linka
struga deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 00:38   #164
q_kaska_q
Zadomowienie
 
Avatar q_kaska_q
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 026
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

czesc ja zastanawiam sie na socjologia albo turystyka
Zdawalam podstawowy polski i angielski i rzosz. geografie... ale nie wiem jak bedzie z wynikami. Na socjologie boje sie ze sie nie dostane bo zdaje podstawowy polski a przelicznik z rozszeroznym to 1,5 wiec bedzie ciezko... jednak jest ktos moglby sie wypowiedziec na temat SOCJOLOGi to bylabhym bradzo wdziczna.
KOnktreni chodzi mi o prog punktowy, wrazenia po studiowaniu i jakie specializacje mozna wybrac bo niestety nie moglam tego znalezc na stonie;/
O turystyke sie nie pytam bo jest to kierunek ktory ma byc utworzony od tego roku. Ale jesli ktos mi moze powiedziec cos o GEOGRAFIE nienauczycielskiej? jacy wykladowcy? jaka atmosfera i ogolne wrazenia oraz prog pkt z gory dziekuje to bardzo dla mnei wazne..
__________________

koty
q_kaska_q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-31, 23:58   #165
maturzystka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Hej Mam pytanko doobecnych studentow AP. Jeżeli z matur będe miala
-polski podstawowy 60%
-angielski podstawowy60%
-wos podstawowy ok 63%
-geografia rozszerzona ok 32&
...czym masz szanse dostać sie do tej Akademii na jakikolwiek kierunek. Bardo proszę o szczera odpowiedź. Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.

Edytowane przez maturzystka77
Czas edycji: 2009-05-31 o 23:59
maturzystka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-01, 10:25   #166
leszczyna9987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

hej, mam pytanie jeszcze znowu do studentow..
od 1 czerwca jest elektorniczna rejestracja.. tzn. trzeba sie rejestrowac jak najszybciej, wplacac ta oplate rekrutacyjna itp. czy moge pocekac choc do polowy czerwca, jak bede moze juz wyniki matur. bo w polowie czerwca maja byc juz na stronie.. moze ktos mi to wyjasnic?
proszeeeee!!
leszczyna9987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:43   #167
lovelyy888
Raczkowanie
 
Avatar lovelyy888
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 199
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez leszczyna9987 Pokaż wiadomość
hej, mam pytanie jeszcze znowu do studentow..
od 1 czerwca jest elektorniczna rejestracja.. tzn. trzeba sie rejestrowac jak najszybciej, wplacac ta oplate rekrutacyjna itp. czy moge pocekac choc do polowy czerwca, jak bede moze juz wyniki matur. bo w polowie czerwca maja byc juz na stronie.. moze ktos mi to wyjasnic?
proszeeeee!!


też się nad tym zastanawiam.. czy ma to znaczenie kiedy się zarejestruję elektornicznie?? Bo można juz od 1 czerwca, ale przecież nie znamy jeszcze wyników matur, więc jak mam to zrobić ( trzeba tam uzupełnić nr świadectwa dojrzałości itd).. ???
Cały czas się nad tym zastanawiam, i nie wiem co robić.. bardzo mi zależy na tej uczelni, nie chce niczego przegapić..;p
__________________
nic mi nie zostanie,
prócz uczucia niedosytu,
wspomnień dobrych chwil,


a jednak jakieś były...








prysła bańka szczęścia...
lovelyy888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 13:33   #168
leszczyna9987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

noo wlasnie
mi tez zalezy
baaardzo
dlatego nie wiem.. ale poki co poczekam z rejestracja, bo tam sie rejestruje, potem od razu drukuje cos i wplaca oplate wpisowa (jesli sie nie myle)
no ale skad mam wiedziec czy np. zdalam mature zeby wplacac wpisowe? ;DDDD

a co do numeru swiadectwa dojrzalosci to na swiadectwie po 3kl. masz tam numer napisany :P chyba
leszczyna9987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 19:53   #169
struga deszczu
Przyczajenie
 
Avatar struga deszczu
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego nieba :)
Wiadomości: 25
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez leszczyna9987 Pokaż wiadomość
noo wlasnie
mi tez zalezy
baaardzo
dlatego nie wiem.. ale poki co poczekam z rejestracja, bo tam sie rejestruje, potem od razu drukuje cos i wplaca oplate wpisowa (jesli sie nie myle)
no ale skad mam wiedziec czy np. zdalam mature zeby wplacac wpisowe? ;DDDD

a co do numeru swiadectwa dojrzalosci to na swiadectwie po 3kl. masz tam numer napisany :P chyba

też mam podobny dylemat, ale stwierdziłam, że będę się rejestrować po wynikach, może tylko na jeden kierunek zrobię to wcześniej, bo chcę na niego próbować niezależnie od wyników
noo właśnie, ale trzeba wpisać nr świadectwa dojrzałości, a nie zakończenia szkoły...czyli mi się wydaje, że dopiero PO wynikach. Dziwno mi, bo troszku nie wiem;D dla takich jak ja powinni specjalnie opisywać
__________________
"now you can sell your soul
but you can't buy it back"

Ben Harper <33
struga deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 10:13   #170
aliicjja87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez struga deszczu Pokaż wiadomość
też mam podobny dylemat, ale stwierdziłam, że będę się rejestrować po wynikach, może tylko na jeden kierunek zrobię to wcześniej, bo chcę na niego próbować niezależnie od wyników
noo właśnie, ale trzeba wpisać nr świadectwa dojrzałości, a nie zakończenia szkoły...czyli mi się wydaje, że dopiero PO wynikach. Dziwno mi, bo troszku nie wiem;D dla takich jak ja powinni specjalnie opisywać

Świadectwo dojrzałości to jest to świadectwo, które otrzymujecie po zdanej maturze i na nim napisane są Wasze wyniki żeby nie było wątpliwości, na górze tego świadectwa jest też napisane, że to ŚWIADECTWO DOJRZAŁOŚCI i ono ma swój numer, który pewnie trzeba wpisać A startuje ktoś tutaj na drugi stopień na UP??
aliicjja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 10:18   #171
pomarancza90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 27
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

no własnie ja też nie wiem co z tą rejestracją nie wiem czy sie nie myle ale gdzies było napisane (nie wiem czy to tyczy się up -mogło mi sie coś pomylic) ale było napisane, że rejestracja elektroniczna trwa do 30 czerwca, a problem w tym, że u mnie w LO dopiero wtedy mamy się zgłaszac po wyniki. Jeśli ktos się już rejestrował (bo ja jeszcze nie) to niech napisze co trzeba wpisywac w tym formularzu. I można do niego powrocic, żeby np cos dopisac, np nr świadectwa czy cos innego co jest wymagane, a ja jeszcze tego nie wiem. A tak przy okazji: składa ktoś na gegre?? bo z mojego kręgu znajomych tylko ja
pomarancza90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 11:21   #172
Lilitka
Raczkowanie
 
Avatar Lilitka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez Basiula Pokaż wiadomość
Mam pytanko-czy jakies wizazanki studiuja na tej akademii badz wybieraja sie?Moze mozecie udzielic jakichs rad i czy warto ?
Studiowałam kiedyś roczek matematyke dziennie [ rocznik 2002 więc dość dawno] Kadra bardzo sympatyczna, bardzo wymagająca -ale taki kierunek. Wyrozumiała jak dla mnie-studiowałam wtedy także zaocznie i pracowałam więc zdażało mi się coś opuścić, ale z zaliczeniem nie było potem problemów. Osoby w dziekanacie-przynajmniej tym moim idealne - w porównywaniu z drugim dziekanatem na zaocznych studiach niebo a ziemia -gdzie panie malowały paznokcie i nic ich nie obchodziło w godzinach pracy - na tych dziennych można było wszystko załawtić.
Mimo że studia musiałam przerwać na 3 semestrze miło wspominam i jesli miałabym możliwość wrócić na dzienne [może kiedyś ktoś mnie będzie utrzymywał ] to z chęcią na Akademie Pedagogiczną właśnie .
__________________
Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
W spokoju przy sobie nie czując czasu

Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej


Lilitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 21:03   #173
q_kaska_q
Zadomowienie
 
Avatar q_kaska_q
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 026
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez pomarancza90 Pokaż wiadomość
no własnie ja też nie wiem co z tą rejestracją nie wiem czy sie nie myle ale gdzies było napisane (nie wiem czy to tyczy się up -mogło mi sie coś pomylic) ale było napisane, że rejestracja elektroniczna trwa do 30 czerwca, a problem w tym, że u mnie w LO dopiero wtedy mamy się zgłaszac po wyniki. Jeśli ktos się już rejestrował (bo ja jeszcze nie) to niech napisze co trzeba wpisywac w tym formularzu. I można do niego powrocic, żeby np cos dopisac, np nr świadectwa czy cos innego co jest wymagane, a ja jeszcze tego nie wiem. A tak przy okazji: składa ktoś na gegre?? bo z mojego kręgu znajomych tylko ja
ja chyba bede skladac na turystke na UP i na socjologie ale to jest zalezne od wynikow bo w suemi nie mam pojecia jakie moge miec wyniki a TY ile % spodziewasz sie z matury?
__________________

koty
q_kaska_q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 12:07   #174
pomarancza90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 27
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez q_kaska_q Pokaż wiadomość
ja chyba bede skladac na turystke na UP i na socjologie ale to jest zalezne od wynikow bo w suemi nie mam pojecia jakie moge miec wyniki a TY ile % spodziewasz sie z matury?

Też myślałam o turystyce.. ale te są tylko 3-letnie;/ A co do wyników z matury to myślę że z rozszerzonej gegry około 75% może ciut więcej....
A z podstawowego angielskiego to cos około 65%... a co do polskiego to trudno mi ocenic, a zdawałam podstwowy... Nie wiem czy się dostane z moim wynikiem:/ no ale może akurat w drugiej turze się uda
pomarancza90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 12:54   #175
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez pomarancza90 Pokaż wiadomość
no własnie ja też nie wiem co z tą rejestracją nie wiem czy sie nie myle ale gdzies było napisane (nie wiem czy to tyczy się up -mogło mi sie coś pomylic) ale było napisane, że rejestracja elektroniczna trwa do 30 czerwca, a problem w tym, że u mnie w LO dopiero wtedy mamy się zgłaszac po wyniki. Jeśli ktos się już rejestrował (bo ja jeszcze nie) to niech napisze co trzeba wpisywac w tym formularzu. I można do niego powrocic, żeby np cos dopisac, np nr świadectwa czy cos innego co jest wymagane, a ja jeszcze tego nie wiem. A tak przy okazji: składa ktoś na gegre?? bo z mojego kręgu znajomych tylko ja
zarejestruj sie, za to nic nie placisz
wpisujesz tam swoje dane osobowe, do kontaktu etc razem z nr swiadectwa dojrzalosci i tyle. masz utworzone konto. a na nim mozesz zmieniac sobie swoje dane (czyli jak otrzymasz swiadectwo to w tedy wpisujesz tam ten numer - nie musisz od razu), na koncie na stronie glownej bedziesz miec tutorial co po rejestracji robic krok po kroku. jak wplacic pieniadze (poczta, przelew ze swojego konta, wplatomat kolo UP), kiedy zaniesc dokumenty i jakie.
Gdy sie nie zdecydujesz po wynikach matur na ten kierunek, np za malo % dostalas, po prostu porzucasz to konto oni je i tak kasuja pozniej (no bo po co im baza danych osobowych ludzi ktorzy nie sa ich studentami).
Ja mam gorzej, zapewniam, poprawialam mature i mam aneks dostac 30, a skladanie dokumentow mam do 26 czerwca (aneks mam doniesc pozniej) wiec ja to mam dopiero skladanie w ciemno
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 15:18   #176
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Przecież rejestracja na UP odbywa się PO otrzymaniu świadectwa dojrzałości, na którym masz wyniki, bo podczas rejestracji musisz podać nr tego świadectwa. Przynajmniej tak tam napisali

Ja będę składać na socjologię, pracę socjalną i pedagogikę specjalną.

A mam pytanko: na każdy kierunek płacę osobno wpisowe? Czyli płacę te 65zł * 3?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 17:16   #177
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Przecież rejestracja na UP odbywa się PO otrzymaniu świadectwa dojrzałości, na którym masz wyniki, bo podczas rejestracji musisz podać nr tego świadectwa. Przynajmniej tak tam napisali

Ja będę składać na socjologię, pracę socjalną i pedagogikę specjalną.

A mam pytanko: na każdy kierunek płacę osobno wpisowe? Czyli płacę te 65zł * 3?

kiedy mowie, ze na swoim koncie mozesz zmieniac swoje dane, zarowno ta informacje o nr seryjnym swiadectwa. Gdyby potrzebowali od razu swiadectwa dojrzalosci TEGOROCZNEGO rejestracja dla poprawiajacych mature jak i tegorocznych maturzystow nie odbywala by sie juz od 1 czerwca.
wpisowe najnizsze to koszt 85 zł, na kazdy kierunek rejestrujesz sie osobno.

edit: studiuje socjologie (ale nie na UP) ciekawy kierunek, polecam mialam zajecia z pracy socjalnej -nuda jak nie wiem :P

Edytowane przez Ankalime
Czas edycji: 2009-06-11 o 17:17 Powód: dopisek
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 23:25   #178
q_kaska_q
Zadomowienie
 
Avatar q_kaska_q
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 026
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez pomarancza90 Pokaż wiadomość
Też myślałam o turystyce.. ale te są tylko 3-letnie;/ A co do wyników z matury to myślę że z rozszerzonej gegry około 75% może ciut więcej....
A z podstawowego angielskiego to cos około 65%... a co do polskiego to trudno mi ocenic, a zdawałam podstwowy... Nie wiem czy się dostane z moim wynikiem:/ no ale może akurat w drugiej turze się uda
czyli z turystyki na UP mozna zrobic jedynie licencjat? a potem co? musialabym robic magistra gdzie indziej..?
Zastanawialam sie poczatkowo nad geografdia ale gdzies na forum wyczytalam ze na pierwszym roku jest np fizyka a sposord trzech mozliwosci, ktore mozna wybracczyli turystyka, gospodarka i ochrna to interesuje mnie turystyka..

a myslalas o turystyce na innej uczelni? jelsi tak to gdzie
pozdrawiam
__________________

koty
q_kaska_q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 13:35   #179
pomarancza90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 27
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez q_kaska_q Pokaż wiadomość
czyli z turystyki na UP mozna zrobic jedynie licencjat? a potem co? musialabym robic magistra gdzie indziej..?
Zastanawialam sie poczatkowo nad geografdia ale gdzies na forum wyczytalam ze na pierwszym roku jest np fizyka a sposord trzech mozliwosci, ktore mozna wybracczyli turystyka, gospodarka i ochrna to interesuje mnie turystyka..

a myslalas o turystyce na innej uczelni? jelsi tak to gdzie
pozdrawiam

Tak, tylko licencjat, ale magistra możesz zrobic gdzie indziej... ale ja tak nie chce;/ na gegrze fiza też mnie przeraża, ale mam nadzieje, że sobie poradze. Myślałam o turystyce na AWF.. a orientujesz się czy trzeba tam zdawac jakieś testy sprawnościowe??
pomarancza90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 17:07   #180
nico1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Hej wszystkim ja mam pytanie trochę z innej beczki orientuje się ktoś może, przy jakiej ulicy położony jest WYDZIAŁ PEDAGOGICZNY UP?? bo chcę zacząć szukać jakiegoś pokoiku, a Krakowa raczej nie znam więc chcę się zoreintować gdzie mniej więcej szukać z góry dzięki za odpowiedź
nico1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.