Dotyczy sprzętu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-27, 16:59   #1
anelia797
Raczkowanie
 
Avatar anelia797
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 90
Send a message via Skype™ to anelia797

Dotyczy sprzętu.


Witam! Ja jeszcze nie zakładam tipsów, nie długo mam zamiar zrobić kurs. Chciałabym juz pomału kupić sprzęt ale nie wiem na co powinnam zwrócić szczególna uwagę... Moje pytanie wiec jest z tym związane: na co muszę zwrócić szczególną uwage przy zakupie lampy, jaka ona powinna być i jakie mieć wazne opcje ???? To samo dotyczt frezarki.. jaka powinna byc? Na co muszę takze zwrócić uwage?! BARDZO PROSZĘ o odpowiedż, ponieważ nie chciałabym kupić byle czego, ani tego co mi będą wciskać sprzedawcy aby poprostu zarobic Agnieszka. Z gory dziękuje i pozdrawiam wszystkie Panie!
anelia797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 18:15   #2
zuzalenkam
Raczkowanie
 
Avatar zuzalenkam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź/GB/Coventry
Wiadomości: 422
Dot.: Dotyczy sprzętu.

Co do lampy, sama doskonale rozumiem, bo tez mialalm ten problem Poczatkowo, zaraz po kursie kupilam wszytskie artykuly i zostalam namowiona na lampe Omega. Cena 149zł, jakość dobra, przełącznkiki czasowe - 90, 120 sek. i ciagłe świecenie. Teraz wyminiałam żarówki.

Ale osobiscie z mojego doswiadczenia teraz wiem, ze nie musiałam kupowac takiej drogiej lampy, że wystarczyła by mi taka za 70 - 90zł. Ze praktycznie każda ma to samo, więc różnią się tylko ceną. Oczywiście są dostępne takie, które mają pełno bajerów prawie "z robieniem kawy" włącznie
Jak dla mnie lampa powinna mieć lustrzane wyłożenie w środku, bo lepiej odbija światło, przełączniki czasowe 90, 120 lub 180 sek. Tyle ode mnie, mam nadziejie, ze pomogłam
__________________
"Cough, cough" - Oh sorry, I'm just alergic to bullshit...
zuzalenkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 20:37   #3
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Dotyczy sprzętu.

Cytat:
Napisane przez anelia797 Pokaż wiadomość
Witam! Ja jeszcze nie zakładam tipsów, nie długo mam zamiar zrobić kurs. Chciałabym juz pomału kupić sprzęt ale nie wiem na co powinnam zwrócić szczególna uwagę... Moje pytanie wiec jest z tym związane: na co muszę zwrócić szczególną uwage przy zakupie lampy, jaka ona powinna być i jakie mieć wazne opcje ???? To samo dotyczt frezarki.. jaka powinna byc? Na co muszę takze zwrócić uwage?! BARDZO PROSZĘ o odpowiedż, ponieważ nie chciałabym kupić byle czego, ani tego co mi będą wciskać sprzedawcy aby poprostu zarobic Agnieszka. Z gory dziękuje i pozdrawiam wszystkie Panie!
.........
a ja bym Ci radziła jednak z zakupami wstrzymać sie do ukończenia kursu... z doświadczenia wiem,że jak się jest mało rozeznanym w temacie to nadarmo wywala się pieniązki na nieodpowiednie dla nas rzeczy... poucz się,nabierz troche doświadczenia,przetestuj na kursie materiały,będziesz miała wieksze porównanie...
odnośnie lampy dodam,że jak dla mnie wygodne są takie z wysuwanym lustrzanym spodem,łatwiej sie je czyści i wymienia żarówki.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 14:18   #4
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Dotyczy sprzętu.

tak jest nie opłaca się kupować nic przed kursem... nie wiesz z czym Ci wygodniej... chociażby głupie pilniki... jeden woli prosty, drugi trumienkę a jeszcze inny taki zaokrąglony no o żelach już nie wspomnę ewentualnie kupiłabym lampę, frezarkę... ale frezarka znowu też nie jest konieczna od początku...
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 14:39   #5
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Dotyczy sprzętu.

pilini fakt:P Ja na kursie trafilam na superowe:d i juz ich nie zmienie. Zestaw akylowy kupilam przed kursem i jest g**** wart. Bialy tylko do kwiatow mi zostanie i do cwiczen ewentualnie reszta:P I lampe kupilam przed kursem, ktora jest ok, ale teraz bym inna wybrala, wiec lepiej sie wstrzymac
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 17:24   #6
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Dotyczy sprzętu.

Cytat:
Napisane przez anelia797 Pokaż wiadomość
Witam! Ja jeszcze nie zakładam tipsów, nie długo mam zamiar zrobić kurs. Chciałabym juz pomału kupić sprzęt ale nie wiem na co powinnam zwrócić szczególna uwagę... Moje pytanie wiec jest z tym związane: na co muszę zwrócić szczególną uwage przy zakupie lampy, jaka ona powinna być i jakie mieć wazne opcje ???? To samo dotyczt frezarki.. jaka powinna byc? Na co muszę takze zwrócić uwage?! BARDZO PROSZĘ o odpowiedż, ponieważ nie chciałabym kupić byle czego, ani tego co mi będą wciskać sprzedawcy aby poprostu zarobic Agnieszka. Z gory dziękuje i pozdrawiam wszystkie Panie!
jeśli chcesz frezarkę - chyba najlepsza jest JD700 - to najbardziej popularna frezarka i bardzo dobra jakościowo, nie jest też droga. Do frezarki trzeba dokupić trochę frezów, zwłaszcza karbidowe (do zdejmowania masy), mandrel nośnik i trochę kapturków w różnych gradacjach.

jesli chcesz usługowo wykonywać stylizację paznokci - kup sobie lampę Omega, jesli tylko dla siebie - wystarczy zwykła tunelówka (lampa tunelowa) z 4 żarówkami. Jesli masz zamiar wykonywać stylizacje u klientów w domach - najlepsza jest zwykła tunelowa z 4 żarówkami i do tego miękka torba na lampę (do zawieszenia na ramieniu).

jesli objazdowo będziesz wykonywać stylizacje - potrzebny jest duży i wygodny kufer, lekki (z aluminium).

co do akcesoriów

na pewno przydadzą się dobre cążki, z podwójną sprężyną (nie wyskakuje sprężyna w czasie pracy), z krótkim i precyzyjnym ostrzem (3mm lub max 4mm)

dobre metalowe kopytko - z jednej strony dłutko zaokraglone, z drugiej może być prosta krawędź

patyczki drewniane - ale takie zakończone owalnym ścięciem

sonda - jakakolwiek - czyli plastikowa lub drewniana

waciki - klasyczne z celulozy lub z gąbeczki

gilotyna - jakakolwiek

płyny i preparaty:

na pewno cleaner - jakikolwiek, czyli może być zapachowy, albo bezzapachowy, nie jest to ważne. do cleanera warto mieć butelkę plastikową z pompką (ale to tylko do stacjonarnych stylizacji - bo w czasie transportu może się płyn wylewać) lub jesli objeżdżasz klientki - wtedy tylko małe buteleczki się sprawdzają - czyli 100ml.

na pewno aceton (uwagi jak powyżej), zmywacz

klej do tipsów z pędzelkiem

tipsy i szablony - wg upodobań i potrzeb

żele, akryle - wg upodobań, potrzeb i budżetu

primer - jakikolwiek. Lepsze i skuteczniejsze są mocne primery, tzw.kwasowe.

oliwka, remover, tip blender - opcjonalnie - wg potrzeb i budżetu

pilniki - naprawdę dobre jakościowo, w różnych gradacjach (80/100, 100/180 i drobnoziarniste 180/240)

bloki polerskie białe i czerwono-czarne - po kilka sztuk

kilka pędzli - na pewno #4 i #6, mogą byc nylonowe czy też naturalne

itd... itd...

ale te wymienione przeze mnie rzeczy - tak czy owak kupić trzeba

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

ps.

wbrew pozorom lepiej sobie zakupić większość akcesoriów i produktów wczesniej - bo czesto na kursach mozna zakupić wszystkie te rzeczy ale z reguły w chorych cenach

pamiętam - jak skończyłam kurs na akryl -( 4 lata temu to mniej więcej było )- kupiłam sobie wszystko od razu na kursie - dopiero później stwierdziłam, że wszystko przepłaciłam dwukrotnie
czyli pędzel ponad 40 zeta, który można kupić za 22zł., sondę chyba za 20 zł. itd.....

firmy szkolące mają większość produktów bardzo drogo, bazując na braku doświadczenia swoich kursantek i braku rozeznania w rynku i w cenach.....
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 22:08   #7
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Dotyczy sprzętu.

A czemu usługowo omega, a dla siebie zwykła tunelówka?
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 23:54   #8
anelia797
Raczkowanie
 
Avatar anelia797
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 90
Send a message via Skype™ to anelia797
Dot.: Dotyczy sprzętu.

Dziękuję za pomoc dotyczącą sprzętu, na pewno mi sie przyda! Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 00:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Dziękuje za odpowiedz dotyczącą sprzętu, na pewno mi się przyda! Pozdrawiam.
anelia797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 17:02   #9
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Dotyczy sprzętu.

Cytat:
Napisane przez nattaliah Pokaż wiadomość
A czemu usługowo omega, a dla siebie zwykła tunelówka?
Ja nie Dobrarada, ale wydaje mi się, że chodziło o to, że robiąc paznokcie wyłącznie sobie lampa nie jest tak eksploatowana, więc nie musi być najwyższej jakości. Wiadomo, że na początku jest spory wydatek, więc można zaoszczędzić. Wykonując stylizację usługowo lampa musi być niezawodna, a Omega taką lampą podobno jest. Jeśli dla kogoś różnica w cenie pomiędzy Omegą a zwykłą tunelówką jest nieznaczna to warto kupić Omegę.
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 19:23   #10
zuzalenkam
Raczkowanie
 
Avatar zuzalenkam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź/GB/Coventry
Wiadomości: 422
Dot.: Dotyczy sprzętu.

Ja posiadam Omegę
Niestety nie mam porównania z innymi, więc nie mogę się wypowiedzieć jaka jest, ale wiem, jedno: jeszcze niegdy, od prawie 3 lat mnie nie zawiodła Uzywam jej tylko dla siebie i mamy, i okazjonalnie, raptem 3 razy dla kolezanek. Jak na poczatek na pewno wystarczy zwykla tunelowka, ja sie nie znalam, zostala mi polecona ta lampa, to ja kupilam
__________________
"Cough, cough" - Oh sorry, I'm just alergic to bullshit...
zuzalenkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 21:05   #11
ana92pl
Rozeznanie
 
Avatar ana92pl
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 498
Dot.: Dotyczy sprzętu.

no a ja np. kupilam wlasnie lampke w sunflowerze gdzie robilam kurs, lampa no po 2 latach mi sie spalila, poszedl z niej dym O.o dobrze ze nie przy klientce, tylko sobie robilam pazurki, dalam za nia w salonie 250zl , normalna tunelowa 36V z 4 zarowkami, a teraz kupilam w niemczech w salonie i wyszlo mnie to 100zl xD i szczerze mowiac niczym sie one nie roznia , sa identyczne
__________________
AnA+MarcO
ProfessionalNailStylist
I HandMade !
od zawsze piszę pogrubioną czcionką!
ana92pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-13, 20:45   #12
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Dotyczy sprzętu.

A mnie frezarka strajkuje. Mam JD400. Nie wiecie gdzie można naprawić? Nie mogę znaleźć gwarancji. I tak jest już dawno po, ale chciałam chociaż znaleźć adres serwisu.
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 21:19   #13
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Dotyczy sprzętu.

Cytat:
Napisane przez nattaliah Pokaż wiadomość
A mnie frezarka strajkuje. Mam JD400. Nie wiecie gdzie można naprawić? Nie mogę znaleźć gwarancji. I tak jest już dawno po, ale chciałam chociaż znaleźć adres serwisu.
Niestety gdy te frezarki są czesto w użyciu, szybko się psują a te części które ulegają własnie zepsuciu, nie podlegają gwarancjii ja swoją oddałam do naprady punktu agd, niestety jeszcze bardziej mi ją zepsuli i musiałam kupić nową :/
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.