primer między warstwami żelu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-11, 12:48   #1
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133

primer między warstwami żelu?


witam dziewczyny czy primer powinno się kłaść na opracowany już żel, tzn po opiłowaniu drugiej warstwy a przed nałożeniem trzeciej, dodam, że ćwiczę na produktach esn i ranails (żele), a primer mam z nail design, odziedziczony po znajomej, pytam ponieważ na kursie miałam na 100% że po opiłowaniu nakłada się przed trzecią warstwą, ale czytam trochę, że należy go kłaść tylko na naturalną płytkę, a co do rzetelności wiedzy z kursów to bardzo się przejechałam więc nie wiem czy i tego nie robię źle, dlatego dopytuję.
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 12:52   #2
wrozkaaanka
Raczkowanie
 
Avatar wrozkaaanka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 456
Dot.: primer między warstwami żelu?

Primer - wytrawiacz płytki paznokcia pod żel UV oraz akryl. Stosowanie: przygotować paznokcie naturalne pod tipsa, przykleić tipsa (lub podłozyć szablon), na odtłuszczonego paznokcia nałozyć primer - cieniutką warstwę. Poczekać aż zupełnie wyschnie. Nastepnie nakładac żel lub akryl. Uwaga! nie nakładać na tipsa - spowoduje pękanie tipsa. Primer nakładamy tylko i wyłącznie na powierzchnię naturalnego paznokcia.

i wszystko jasne.
wrozkaaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 12:55   #3
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: primer między warstwami żelu?

primer stosuje się na naturalna płytkę - nie na żel, nie na tips, nie na formę.
Może powinnaś poczytać nieco do czego w ogóle ten specyfik służy, wtedy nie musiałabys zadawać takich pytań
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 12:58   #4
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: primer między warstwami żelu?

nie bardzo rozumiem... pimer nakładasz tylko na naturala... a co ty tam w trakcie opiłowujesz? szkielet? od bondera do końca nie należy niczego przemywać... musimy zostawić tą warstwę dyspersyjną... dopiero na końcu nadajemy kształt, strzepujemy resztki opiłków i nakładamy gloss
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 13:36   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: primer między warstwami żelu?

Primer, kładziemy li i jedynie na naturalna płytke paznokcia uważając aby nie dotknąc do skórek.
Przy odnowie, owszem uzywamy primera, ale znowu- li i jedynie na naturalna płytkę.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 13:46   #6
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: primer między warstwami żelu?

to może napisze jak nas uczyli na kursie: zmatowienie płytki, primer, tips, wyrównanie łączenia, opracowanie tipsa, w razie kontaktu tipsa z włosami/rękami nałożyć primer na całość, następnie żel pierwsza warstwa-ozdoby, pod lampę, druga warstwa, pod lampę, przemyć cleanerem, opiłować nierówności, nadać kształt, nałożyć primer i trzecią warstwę żelu.
Charolina, my nie uczyłyśmy się z glossem, ale to piłowanie po drugiej warstwie to tak jakby przed glossem, tylko w tym przypadku, przed trzecią wykończeniową warstwą żelu.
Agatacia czytam ostatni sporo na temat primerów, ale przecież nigdzie nie napiszą, że nie stosuję się go między warstwami żelu tylko piszą do czego służy, a ja zadałam konkretne pytania, a nie do czego służy (bo to już wiem), a pytam bo jak już pisałam taką wiedzę wyniosłam z kursu, ale miałam wątpliwości,
zresztą jakby fora od tego są aby pytać, no chyba że się mylę? nie wiem...
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 13:50   #7
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: primer między warstwami żelu?

nakładamy tylko na naturalny paznokieć... nic pomiędzy warstwami... to nie ma sensu
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 13:55   #8
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: primer między warstwami żelu?

Cytat:
Napisane przez stormm Pokaż wiadomość
Agatacia czytam ostatni sporo na temat primerów, ale przecież nigdzie nie napiszą, że nie stosuję się go między warstwami żelu tylko piszą do czego służy, a ja zadałam konkretne pytania, a nie do czego służy (bo to już wiem), a pytam bo jak już pisałam taką wiedzę wyniosłam z kursu, ale miałam wątpliwości,
zresztą jakby fora od tego są aby pytać, no chyba że się mylę? nie wiem...
funkcja determinuje sposób uzycia - skoro w opisie produktu, nawet w jakimkolwiek pierwszym z brzegu sklepie internetowym, masz napisane do czego słuzy - to wybacz, ale pytanie wydaje mi się kompletnie bez sensu. Nawet nie majac zielonego pojęcia o stylizacji, kiedy bym przeczytała - primer - wytrawiacz płytki paznokcia - nie przyszłoby mi nawet przez mysl, żeby kłasć go na żel.

i tak masz rację oczywiście, że fora służą do zadawania pytań. I ja już się zamykam, bo znowu rodzi się kolejna bezsensowna dyskusja.

i jesli mogę ci dac jakakolwiek dobrą radę - i na prawde nie jestem złośliwa - to przejrzyj porządnie to forum, bo po twoich postach widać, że wiedza którą wyniosłaś z kursu to kompletne banialuki. I wiem jak się czujesz, bo ja po moim pierwszym byłam tak samo niedoinformowana jak ty.
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot

Edytowane przez agatacia
Czas edycji: 2010-06-11 o 13:58
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 13:57   #9
wrozkaaanka
Raczkowanie
 
Avatar wrozkaaanka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 456
Dot.: primer między warstwami żelu?

pierwsze słysze. mnie zawsze uczono że primer nakłada się na naturalną płytkę paznokcia tylko i wyłącznie.
wrozkaaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 14:15   #10
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: primer między warstwami żelu?

masakra jakaś:/ przeglądam to forum wnikliwie ale dopiero od niedawna, kurs to kompletna porażka zastanawiam się czy nie dotrzeć jakoś do innych dziewczyn z kursu i czy nie złożyć reklamacji, bo niby 800zł jak na kurs stylizacji paznokci to nie tak wiele, jednak nie dosyć, że jestem mega nie doinformowana (a rządna wiedzy) to jeszcze wprowadzona w tyle błędów, a to że primer stosuje się już po przyklejeniu tipsa też przeczytałam, a u nas oczywiście na odwrót:/ to nawet mam napisane w materiałach jakie dostaliśmy...
na razie metodą prób i błędów szkolę się na znajomych i rodzinie, ale myślę nad dodatkowym kursem, choć czekam jeszcze bo znajoma stylistka obiecała mi od podstaw pokazać co i jak, więc może będzie bardziej kompetentną osobą od pani od kursów, ale zobaczymy.
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 14:31   #11
wrozkaaanka
Raczkowanie
 
Avatar wrozkaaanka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 456
Dot.: primer między warstwami żelu?

poczytaj forum. przyda sie. i to kolejny przykład na to że jak ktoś zrobi kurs to nie oznacza że jest dobrym stylistą!
wrozkaaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 14:37   #12
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: primer między warstwami żelu?

Jeśli masz na materiałach błędy no to ja bym kurs reklamowała bo masz niejako dowód. Albo niech cię doszkala od nowa albo niech zwróci ci choć część pieniędzy. Ja bym tak po prostu nie darowała a już na pewno zrobiłabym awanturę, wytknęła jej błędy i przyrzekła obsmarować tyłek w mediach...
Ja na zakończenie kursu musiałam wypełnić ankietę dla dyrekcji firmy o danej instruktorce i miałam tam tyle miejsca i pytań do opisania że można było albo pochwalić instruktorkę albo ją totalnie pogrążyć. Pisałam chyba z pół godziny. O tym czego zabrakło również. Nie ma kursu idealnego, ale przekazanie podstaw myślę że jest najważniejsze, no i przecież kursanci też przychodzą z różną wiedzą- ja np. nie wiedziałam totalnie nic i na wizaz trafiłam już po kursie by uzupełnić wiedzę.
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 14:52   #13
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: primer między warstwami żelu?

z kursu może i nie da zapamiętać się wszystkiego... 3 dni i tyle informacji... ja rozumiem, ale to są jakby nie patrzeć podstawy... to wszystko powinnaś wiedzieć... ja bym to zgłosiła do głównej siedziby firmy... jaka to jest firma? i prosiłabym o zwrot pieniędzy... chociaż część... i nie można mówić że 800 zł to mało-bo to wcale nie tak mało... za 700 można zrobić świetny kurs...
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 15:08   #14
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: primer między warstwami żelu?

mój kurs trwał 3 tygodnie po 3 razy w tygodniu, ale też nie zamierzam odpuścić, tylko zastanawiam się jak udowodnić te błędy i brak tylu informacji, na papierze mam jeden błąd, a reszta nie jest szczegółowo opisana, najpierw poradzę się emailem rzecznika praw konsumenta, może mi podpowie coś ciekawego.
Ten kurs to tak jakbym kupiła sobie płytę DVD i tak próbowała się nauczyć przedłużania paznokci,
robiłam paznokcie na kursie dwa razy, przy pierwszym razie babka nawet by nie obejrzała paznokci które zrobiłam gdybym jej o to nie poprosiła, ale za drugim razem dałam sobie spokój skoro pannie przez wszystkie godziny nie przeszły ani razu przez usta takie pojęcia jak krzywa C, tunel czy punkt stresu, więc co taka kobieta może powiedzieć o przedłużonym paznokciu? że jest krzywy czy nie, to każdy laik może zauważyć tylko jednym będzie to przeszkadzać, a innym nie. Nic tylko na jakieś doszkolenie się wybrać!
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 16:25   #15
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: primer między warstwami żelu?

no to ciężka sprawa...

no najlepszym rozwiązaniem byłoby dobre doszkolenie ale najpierw lepiej się np na forum poradzić

a i może warto otworzyć swoją galerię na wizażu? dziewczyny powiedzą co nie tak i czy rzeczywiście jest tak tragicznie... będziesz wiedziała na czym stoisz...
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 13:41   #16
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: primer między warstwami żelu?

Z mojej strony prosiłabym jedynie o podanie tej cudownej placówki szkoleniowej w której odbyłaś kurs, może ktoś dzieki temu się na to nie natnie jak Ty.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 18:05   #17
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: primer między warstwami żelu?

A bardzo chętnie, może nawet założę taki osobny wątek by więcej osób miało możliwość to zobaczyć, a więc szkołą tą jest: centrum edukacji kadr, na ul Kopernika w Warszawie, kurcze im więcej czytam, na temat budowy przedłużanego paznokcia, tym więcej widzę błędów/braku informacji na kursie:/ a do tego dostaniemy zaświadczenie potwierdzone przez ministerstwo edukacji:/ niby powinno być wiarygodne, co...?
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 18:20   #18
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: primer między warstwami żelu?

A to był kurs z bezrobocia?
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 19:29   #19
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: primer między warstwami żelu?

gdyby był z bezrobocia nie czułabym się oszukana.
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-12, 19:41   #20
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: primer między warstwami żelu?

Tu się nie zgodzę - kurs niezależnie od tego, czy się za niego płaci w całości, częściowo czy za darmo powinien być przeprowadzony na tym samym poziomie, ta sama wiedza i praktyka.
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 21:09   #21
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: primer między warstwami żelu?

To po co to pytanie?
Oczywiście, że powinien być rzetelny bo w końcu ktoś kto go robi będzie się później zajmował czyimiś paznokciami.
ale jak bym miała go za darmo to bym się czuła co najmniej zawiedziona, ale nie oszukana, bo jak to mówią darowanemu...
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 07:16   #22
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: primer między warstwami żelu?

Źle mnie zrozumiałaś. Pytałam, bo ostatnio mojej znajomej koleżanka była z UP i "niezbyt" fachowo był przeprowadzony.
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 12:12   #23
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: primer między warstwami żelu?

Zgadzam się z Tobą Roksi. Ja właśnie wczoraj zakończyłam 2,5-tygodniowy darmowy kurs manicure i stylizacji paznokci. Poszłam na niego trochę z ciekawości, bo szkolenia już miałam. Pomyślałam, że jakąś wiedzę zawsze zdobędę. Jeśli nie praktyczną, to chociaż podejrzę jaką mam konkurencję.

Rzeczywiście dowiedziałam się paru ciekawych rzeczy. Np. że "przedłużony paznokieć to tips i takiego pękniętego tipsa możemy nareperować fiberglasem nakładając włókno na pęknięcie"!!! Że "tipsy na szablonie brzydko wyglądają i są nietrwałe, więc możecie spróbować, ale na pewno ich nie polubicie"!!! Że "pierwszy raz widzę, żeby ktoś w ten sposób robił frencha". (przecierał linię uśmiechu) Że żel budujący to "baza, którą nakładamy na paznokieć i na tipsa". O akrylu się nasłuchałam jaki to wspaniały, ale niestety nie nauczymy się, bo instruktorka jest w ciąży, ate opary są szkodliwe. Kurs prowadziła właścicielka jednego z salonów w mojej miejscowości, która podobno odbyła 2-tygodniowy kurs w Peggy Sage'u zakończony trudnym egzaminem i jej manicurzystka, która prezentowała nam zaskakujące metody pracy i nie umiała odpowiedzieć na żadne pytanie Tak jakby nie chciała podzielić się wiedzą w obawie o konkurencję. To ode mnie dziewczyny dowiedziały się więcej, mimo, że wielokrotnie gryzłam się w język, bo w końcu to nie mnie tam płacono...

Firmy nie zdradzę, bo atmosfera była super i spędziłam miło te dwa tygodnie do południa bawiąc się na kursie, a potem w pracy do późnych godzin wieczornych.
Wyrobiłam sobie jednak zdanie o bezpłatnych kursach i jeśli mogę coś doradzić, to tylko kursy indywidualne. W 3 dni nauczyłam się o wiele wiele więcej o żelu niż tu w 2,5 tygodnia. Zabawne jest też, że po takich kursach mamy "dyplomowane stylistki". Jedna z kursantek chwaliła się, że robi paznokcie w domu. Kładła płaską, ale mimo tego cholernie nierówną warstwę żelu i mówiła, że jak więcej dołoży, to będzie grubo wyglądało. Bierze 50 zł za pazury i "musi podwoić cenę, bo mąż powiedział, że albo niech podwyższy albo niech przestanie to robić, bo jej się nie opłaca." Była zszokowana faktem, że ja biorę niewiele więcej i opłacam lokal, ubezpieczenie i podatki, a moje paznokcie nieskromnie mówiąc bardzo różnią się od jej prac. I tak a propos wątku- kładła primer na tipsa, bo "przecież nic się nie dzieje jak się go tam położy".
__________________

Edytowane przez nattaliah
Czas edycji: 2010-06-13 o 16:42
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 14:13   #24
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: primer między warstwami żelu?

Masakra Nattaliah ale przynajmniej miło spędzony czas

Tą dziewczynę to właśnie na podobnym poziomie przeszkolono, a wyżej ... niż kuper ma Miała też kurs kosmetyczny i słyszałam, że uważa się za wielką znawczynię. Skończyłam dwuletnie studium dzienne a ona podobno chciałaby mnie poznać, abym jej doradziłam w sprawie sprzętu do gabinetu, bo wypatrzyła jakieś urządzenie za kilka tys. i nie wie czy dobre... Skoro taka z niej specjalistka, to powinna się ciut lepiej orientować
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 16:46   #25
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: primer między warstwami żelu?

Hehe... No właśnie, gdzieżbyś śmiała jej doradzać?

Tak sobie myślę... Może w tych materiałach szkoleniowych Stormm chodzi o kładzenie primera przed glossem albo końcową warstwą jednofazówki tylko przy skórkach tam gdzie widać milimetr naturalnej płytki? Bo właściwie przy opracowywaniu masy możemy tam dotknąć paluchem i zatłuścić. Wtedy to miejsce odtłuszczamy i znów primer? Mnie się trzyma i bez tego, ale aż tak głupie to by wtedy nie było.

Na tipsa jak dziewczyny na tym szkoleniu kładły, to im pękał potem sam tips, a masa pozostawała nienaruszona. na plaskacze instruktorka nic nie mówiła. One twierdziły, że więcej nie można dołożyć, bo będą za grube, a potem na oblewaniu kursu pękały im jak stukały w blat stołu.
__________________

Edytowane przez nattaliah
Czas edycji: 2010-06-13 o 16:48
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 18:24   #26
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: primer między warstwami żelu?

Cytat:
Napisane przez nattaliah Pokaż wiadomość
Hehe... No właśnie, gdzieżbyś śmiała jej doradzać?

Nawet gdybym doradziła, to ona i tak zrobiłaby po swojemu i potem rozpowiadała, że doradzałam źle - więc wolę się w to nie mieszać
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 08:26   #27
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: primer między warstwami żelu?

Tak sobie myślę... Może w tych materiałach szkoleniowych Stormm chodzi o kładzenie primera przed glossem albo końcową warstwą jednofazówki tylko przy skórkach tam gdzie widać milimetr naturalnej płytki? Bo właściwie przy opracowywaniu masy możemy tam dotknąć paluchem i zatłuścić. Wtedy to miejsce odtłuszczamy i znów primer? Mnie się trzyma i bez tego, ale aż tak głupie to by wtedy nie było.


nie źle mnie zrozumiałaś, w materiałach mam napisane o tym, że primer kładziemy na całość naturalnej płytki przed przyklejeniem tipsa, a o żelu nakładamy 2-3 warstwy kolejno utwardzając je w lampie, nie ma szczegółowego opisu tego procesu, ale podczas zajęć po opracowaniu 2 warstwy kładłyśmy primer i pamiętam dokładnie bo były trzy pary i każda się pytała oddzielnie i każdej mówiła to samo, a ja dodatkowo pytałam czy można położyć primer na tipsa jak się do dotknie podczas opracowania, bo usłyszałam od znajomej że nie można na tipsa, to ona powiedziała że jak jej się zdarza dotknąć to zawsze kładzie primer na tipsa i nic się nie dzieje...
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 08:37   #28
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: primer między warstwami żelu?

Czyli primer na żel? Bez sensu.
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 14:37   #29
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: primer między warstwami żelu?

Współczuję takiego kursu. Dziewczyny ja byłam na refundowanym z UE ale ten mój był wspaniały i ociekał rzetelną wiedzą. Wszyszłam z niego mega zadowolona
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 21:23   #30
diablica nr 1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 766
Dot.: primer między warstwami żelu?

są żele pod które nie wymaga się użycia primera np la femme
nie mówiąc już o tym aby między warstwy go używać

to chyba jakiś żart??
diablica nr 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.