Jak zdobyc klientki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-22, 14:08   #1
ewa505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 46
GG do ewa505

Jak zdobyc klientki


Witajcie dziewczyny. Mam nietypowe pytanie. Otóz od jakiegoś czasu robie paznokietki (w domu), ale od niedługiego czasu mieszkam w nowej miejscowości.Nie znam tu w zasadzie nikogo, a reklamowac oficjalnie się nie bedę poniewaz paznokietki robie w domu. Nie mam pojecia jak zdobyc nowe klientki. Moze jakos pomożecie
ewa505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 14:16   #2
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Jak zdobyc klientki

ciężka sprawa... najlepiej rozreklamować się pośród sąsiadek, a potem to już się samo powinno roznieść....
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 14:23   #3
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Jak zdobyc klientki

Zacznij od koleżanek.
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 14:26   #4
ewa505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 46
GG do ewa505
Dot.: Jak zdobyc klientki

No właśnie zaprzyjaźniłam się z jedna sąsiadka, ale niestety ona nie chce paznokietków (ze wzgledu na wykonywana prace) - podobnie jej koleznki z pracy.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

A bliskie kolezanki "zostawiłam" w rodzinnej miejscowości, do której raz na dwa tyg. jeżdżę i robie pazurki.
ewa505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 15:46   #5
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Jak zdobyc klientki

dobrym pomysłem byłoby załozenie bloga i w tytule wpisanie nazwe miejscowosci, w której mieszkasz.... wiele osób szuka stylistek własnie przez internet
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 18:16   #6
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Jak zdobyc klientki

Kiedy robiłam paznokcie w domu, bałam się, że trafię na "życzliwa" osobę dlatego robiłam pazury tylko znajomym i znajomym znajomych. Nawet jeśli ktoś w sklepie zapytał moją klientkę gdzie robi paznokcie, odpowiadała, że to znajoma i nie podawała adresu.
Od stycznia zarejestrowałam działalność i otworzyłam swój salonik. Nadal przychodzą te stałe oraz osoby, którym mnie polecają (już oficjalnie ).
Nowych niestety brak. Mam ogłoszenia w internecie, porozlepiałam ulotki, znajomi rozdają moje wizytówki, mam szyld widoczny z ulicy naprzeciwko jedynego dworca w mieście.
Nie wiem co jeszcze można zrobić, żeby przyciągnąć klientki. Reklama w prasie?
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 21:28   #7
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Jak zdobyc klientki

Cytat:
Napisane przez nattaliah Pokaż wiadomość
Reklama w prasie?
Chociazby, choc ja osobiscie chyba bym sie na to nie skusila. Najlepsza jest jednak poczta pantoflowa. A moze po prostu wprowadzac jakies promocje? Wtedy byc moze wiecej osob skusi sie na wizyte w salonie.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 22:22   #8
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Jak zdobyc klientki

Promocje jak najbardziej. Tylko problem pozostaje. Co zrobić, żeby jak najwięcej potencjalnych klientek się o nich dowiedziało? Też je trzeba rozreklamować. Ja mam wstrętną kratę na szybie, którą właściciel podobno obiecał zdjąć pół roku temu, więc możliwości wywieszenia informacji o promocjach- brak.
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 07:05   #9
kala289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Świdnik/Biłgoraj
Wiadomości: 178
Dot.: Jak zdobyc klientki

widziałam kilka razy małe plakaty z ładnym frenczykiem, adresem i numerem telefonu porozwieszane na słupach ogłoszeniowych. może to byłoby skuteczne.
kala289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 00:16   #10
ewa505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 46
GG do ewa505
Dot.: Jak zdobyc klientki

Dziewczyny bardzo Wam dziekuje za pomysły. Jednak nie wszystkie sa dla mnie. Otóż nie mając jeszcze zarejestrowanej działalności (paznokietki robie w domu, ewentualnie u klientki jesli sobie zazyczy-jesli takowa bedzie ) boję sie afiszowac z tego typu reklamami: informacje na słupach itp. Może przejde sie po moim bloku i zaoferuje im paznokietki, zostawiając jednoczenie wizytówke z nr kontakowym i oczywiscie cena promocyjna. Chociaz i tego sie boje, bo przeciez nie znam wszystkich mieszkancow.A bywaja różni ludzie.
ewa505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 09:56   #11
kala289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Świdnik/Biłgoraj
Wiadomości: 178
Dot.: Jak zdobyc klientki

z niezarejestrowaną działalnością to faktycznie za duże ryzyko. nawet takie przejście po bloku może ci przysporzyć problemów. pomyśl jednak o działalności
kala289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-24, 10:31   #12
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Jak zdobyc klientki

Jeśli nie ma się działalności, to lepiej "po cichu" i tylko sparwdzone znajome. Często jedna dziewczyna potrafi na drugą donieść do skarbówki i wtedy jest niewesoło. Czytałam ostatnio, jak dziewczyna opisywała swoją sytuację - nie do pozazdroszczenia.
Lepiej mieć 2-3 klientki i jak to się mówi "łyżeczką", niż mieć wiele i się obawiać życzliwości innych
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 13:17   #13
kala289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Świdnik/Biłgoraj
Wiadomości: 178
Dot.: Jak zdobyc klientki

A życzliwych nie brakuje
kala289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 13:22   #14
ewa505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 46
GG do ewa505
Dot.: Jak zdobyc klientki

Dokładnie. Z czasem moze założe działalnośc- otworzę salonik, tylko trzeba dla kogoś go otworzyć . Ale od kogo tu zacząć?
Czy jest sens otwierania takiego salonu.
ewa505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 13:25   #15
kala289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Świdnik/Biłgoraj
Wiadomości: 178
Dot.: Jak zdobyc klientki

możesz się jeszcze zahaczyć w jakimś salonie na kilka miesięcy. kiepsko płacą, ale jeśli klientki będą zadowolone to pociągniesz je za sobą jak już pójdziesz na swoje.
kala289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 17:27   #16
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Jak zdobyc klientki

Kala, na świecie kosmetyki czytałam, że to nieuczciwa konkurencja i pracodawcy często podpisują umowy, żeby zapobiec takim działaniom. Jeśli u kogoś pracujesz, to klientki, którym robisz pazury są jego klientkami i nie możesz ich "wykradać".
Ja, jak już wspominałam, klientki zdobywałam przez znajomych. A to synowa koleżanki mamy, a to jej siostra, a to kuzynka, koleżanka z pracy itd... A babeczek "z ulicy" miałam sporo jak ryzykowałam i dawałam ogłoszenia, że dojeżdżam do klientki... a teraz mniej niż zero, bo salon kojarzy się z drożyzną, a o jakości niewiele osób myśli przed faktem. gdyby nie sieć moich stałych klientek, którym daję 30% zniżki, to nie miałabym co robić.
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 18:30   #17
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Jak zdobyc klientki

Tak bardzo ciężko o klientki. Ja robię w domku ale obecnie mieszkam na wsi i niestety nie mam chętnych za wiele. Staram się o działalność ale musiałabym 800zł ZUSu płacić i wiadomo wynajem+ materiały. Ciężko byłoby od początku tyle zarobić
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:25   #18
kala289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Świdnik/Biłgoraj
Wiadomości: 178
Dot.: Jak zdobyc klientki

Cytat:
Napisane przez nattaliah Pokaż wiadomość
Kala, na świecie kosmetyki czytałam, że to nieuczciwa konkurencja i pracodawcy często podpisują umowy, żeby zapobiec takim działaniom. Jeśli u kogoś pracujesz, to klientki, którym robisz pazury są jego klientkami i nie możesz ich "wykradać".
nie nazwałabym tego wykradaniem. w końcu w żaden sposób nie zmusisz klientki do pójścia za Tobą. ale w ten sposób można sobie pewną renomę wyrobić i pocztą pantoflową samo się rozniesie. jest to na pewno bezpieczniejsze niż namawianie sąsiadek, co w nowym miejscu może przysporzyć problemów. zwłaszcza jak się trafi na zawistnika...
Ja klientki zdobywam w ten sam sposób co Ty - znajome znajomych itp, ale jakbym się przeprowadziła do innego miasta to raczej zdecydowałabym się na czasowe "terminowanie" w salonie

Edytowane przez kala289
Czas edycji: 2010-01-24 o 20:29
kala289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 10:48   #19
irelax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: Jak zdobyc klientki

Cytat:
Napisane przez RoksiSK Pokaż wiadomość
Jeśli nie ma się działalności, to lepiej "po cichu" i tylko sparwdzone znajome. Często jedna dziewczyna potrafi na drugą donieść do skarbówki i wtedy jest niewesoło. Czytałam ostatnio, jak dziewczyna opisywała swoją sytuację - nie do pozazdroszczenia.
Lepiej mieć 2-3 klientki i jak to się mówi "łyżeczką", niż mieć wiele i się obawiać życzliwości innych
Jak to jest z tym donoszeniem do Skarbówki i konsekwencjami?
Często sie to zdarza ? Przecież na rynku połowa stylistek pracuje na czarno za marne grosze i nie słyszałam o takich incydentach skarbówkowych.
Macie jakies doświadczenia lub wasze znajome?
Nie życząc nikomu off course.
irelax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-26, 14:02   #20
Domi1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 20
Dot.: Jak zdobyc klientki

Witajcie dziewczyny, mogę się przyłączyć??
W grudniu składałam wniosek o dotację z UP na rozpoczęcie działalności i właśnie się dowiedziałam że jest pozytywnie rozpatrzony Otwieram stanowisko stylizacji paznokci w salonie fryzjerskim i też wymyślam jak tu zacząć się reklamować. W salonie już są moje wizytówki (chociaż zacznę działać pewnie za jakieś 2-3 tyg) a to żeby klientki wiedziały że coś takiego będzie. I co najważniejsze już pytają kiedy otwarcie. Oprócz tego to okleina na witrynach w salonie. Mam zamiar rozdawać również ulotki na ulicach i salonach fryz gdzie nie ma pazurków. Czy macie jeszcze jakieś fajne pomysły??

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez irelax Pokaż wiadomość
Jak to jest z tym donoszeniem do Skarbówki i konsekwencjami?
Często sie to zdarza ? Przecież na rynku połowa stylistek pracuje na czarno za marne grosze i nie słyszałam o takich incydentach skarbówkowych.
Macie jakies doświadczenia lub wasze znajome?
Nie życząc nikomu off course.
Ja przez ostatnie miesiące robiłam pazurki w domu, głównie to pocztą pantoflową ale raz zamieściłam ogł. w internecie. Jak na razie to nie miałam problemów, a działalność zakładam dopiero w ciągu najbliższych 2tygodni. Też zależy na kogo się trafi..
Domi1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 19:43   #21
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: Jak zdobyc klientki

A właśnie, ja też mam pytanie w temacie. Jestem już z moim salonikiem na rynku jakiś czas, ale niedawno zmieniłam lokalizację oraz poszerzyłam ofertę i chcę się na wiosnę rozreklamować. Oczywiście zaraz po przeprowadzce na nowy lokal poszły reklamy do lokalnej gazety, ale teraz myślę jeszcze o ulotkach. I tu powstaje pytanie: jak je posłać między ludzi? W moim mieście nie ma jeszcze tzw. euroskrzynek, więc jeśli ulotki miałby trafiać do skrzynek - to tylko przez Pocztę. Wie może ktoś jaki to koszt? Albo myślę o rozdawaniu na ulicy - ale ludzie raczej niechętnie biorą te ulotki i nie wiem czy to by było dość skuteczne.
Macie może jakieś porady dot. kolportażu ulotek??
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 21:29   #22
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Jak zdobyc klientki

Możesz zostawiać takie ulotki np w jakichś sklepach czy kioskach- może akurat ktoś weźmie
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 22:00   #23
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Jak zdobyc klientki

Tak zostawiać w różnych miejscach zawsze ktoś się skusi
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 15:34   #24
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: Jak zdobyc klientki

witam , a ja mam problem dotyczący kursu. 10 lutego ma żel na tipsie , a 11 na formie, ale mam problem z modelkami. Nikt ode mnie z rodziny absolutnie nie chce! Nie wiem czemu, ale boją się zniszczenia paznokci i nie chcą po prostu.
Więc moje pytanie brzmi, czy nie byłoby chętnej dziewczyny mieszkającej na trasie Lublin- Lubartów na taki udział w szkoleniu?
Zapewnię transport na szkolenie i z powrotem...
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 16:31   #25
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Jak zdobyc klientki

hmm...musisz chyba założyć osobny wątek-więcej osób może się zainteresować
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:12   #26
jamarcianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jak zdobyc klientki

Cytat:
Napisane przez kala289 Pokaż wiadomość
nie nazwałabym tego wykradaniem. w końcu w żaden sposób nie zmusisz klientki do pójścia za Tobą. ale w ten sposób można sobie pewną renomę wyrobić i pocztą pantoflową samo się rozniesie. jest to na pewno bezpieczniejsze niż namawianie sąsiadek, co w nowym miejscu może przysporzyć problemów. zwłaszcza jak się trafi na zawistnika...
Ja klientki zdobywam w ten sam sposób co Ty - znajome znajomych itp, ale jakbym się przeprowadziła do innego miasta to raczej zdecydowałabym się na czasowe "terminowanie" w salonie
A ja właśnie nazwałabym to wykradaniem, ponieważ gdyby nie ten właściciel salonu, który cię zatrudnił, nie miałabyś tych klientek. I jeśli jeszcze dodatkowo przy zmianie miejsca pracy "niechcący" wspominasz o tym klientkom i dajesz im swój prywatny nr tel. lub, co gorsza - podkradasz ich numery z bazy danych pracodawcy i dzwonisz do nich, by je powiadomić, że odchodzisz i mogą iść za tobą, to jak najbardziej jest to podkradanie - bo chyba nie zaprzeczysz,że narażasz tym samym dany salon na być może duże straty??...
jamarcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 13:37   #27
Carmen1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 47
Dot.: Jak zdobyc klientki

Jak jest sie zadowolonym z jednej stylistki, to niechetnie sie przestawiamy na inna, bo wiadomo nikt nie chce ryzykowac, i budowac zaufania na nowo, ale jesli klientki maja zaufanie ogolnie do calego salonu nie powinno byc z tym problemu, niestety nie czesto sie mozna spotkac z taka sytucja. Nikt nie jest doskonaly i to samo tyczy sie do zespolu salonu: albo ma sie dobre fryzjerki, ktore rewelacyjnie strzyza, albo wspaniala kosmetyczke. Albo fryzjerke, ktora idealnie farbuje wloski albo perfekcyjna stylistke paznokc z powolaniemi. Kazdy wlasciciel salonu powienien to wziasc od uwage, i umowy za duzo tutaj nie pomoga, poniewaz klientki i tak zrobia co chca, a poczta pantoflowa byla, jest i bedzie wszech obecna.
Carmen1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 12:18   #28
jamarcianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jak zdobyc klientki

Z tym przyzwyczajeniem do stylistki to się zgodzę..i jeżeli w tej sytuacji klientka robi wiele, żeby odnaleźć daną stylistkę, to moim zdaniem jest ok, ale jeśli stylistka robi wszystko, żeby zabrać za sobą wszystkie klientki, które obsługiwała, to już nie jest fair!!!
jamarcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 15:30   #29
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Jak zdobyc klientki

Cytat:
Napisane przez kala289 Pokaż wiadomość
widziałam kilka razy małe plakaty z ładnym frenczykiem, adresem i numerem telefonu porozwieszane na słupach ogłoszeniowych. może to byłoby skuteczne.
No , na pewno
Bez pozwolenia skutkuje mandacikiem
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 16:36   #30
samba83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 33
Dot.: Jak zdobyc klientki

Może coś na zasadzie: "przyprowadź kogoś ze sobą a dla Ciebie usługa za połowe ceny" Pomysł fajny-ale już widzę jak ta druga.Druga opcja?
Kolorowe ulotki-dla klienta który przyjdzie z ulotką-zadowalający kilkuprocentowy rabacik,o którym będzie info na ulotce.Ulotki można zostawić w sklepie,w jakis punktach usługowych albo zwyczajnie zlecic listonoszowi.Opcja dobra dla osób zarejestrowanych.
samba83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.