Jak schudnąć 20+ kg? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-01, 18:11   #1
MJR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1

Jak schudnąć 20+ kg?


Witam wszystkich jestem nowa na forum i chciałabym się poradzić jak szybko i skutecznie schudnąć.

Mam 19 lat i 170 cm wzrostu dość sporą nadwagę (ważę około 85 - 93 kg nie wiem dokładnie, bo moja waga co chwile pokazuje co innego).
Mam problemy endokrynologiczne z tarczycą chodzę regularnie do lekarza, który mi powiedział, że to właśnie przez to tak przytyłam.
Budowę ciała mam taką, że nie widać tej wagi po mnie lekarz sam nie uwierzył, że tyle ważę.

Chciałabym ważyć idealnie do mojego wzrostu chociaż 65 - 70kg.
Za słodyczami nie przepadam raczej chipsy, które już zaprzestałam jeść.
Jak najszybciej schudnąć?
Znacie jakąś dobrą dietę i zestaw ćwiczeń?
Zależy mi na spaleniu tłuszczu do kwietnia - maja, czy to możliwe?

Pozdrawiam.
MJR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 18:41   #2
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Jak schudnąć 20+ kg?

Cytat:
Napisane przez MJR Pokaż wiadomość
Witam wszystkich jestem nowa na forum i chciałabym się poradzić jak szybko i skutecznie schudnąć.

Mam 19 lat i 170 cm wzrostu dość sporą nadwagę (ważę około 85 - 93 kg nie wiem dokładnie, bo moja waga co chwile pokazuje co innego).
Mam problemy endokrynologiczne z tarczycą chodzę regularnie do lekarza, który mi powiedział, że to właśnie przez to tak przytyłam.
Budowę ciała mam taką, że nie widać tej wagi po mnie lekarz sam nie uwierzył, że tyle ważę.

Chciałabym ważyć idealnie do mojego wzrostu chociaż 65 - 70kg.
Za słodyczami nie przepadam raczej chipsy, które już zaprzestałam jeść.
Jak najszybciej schudnąć?
Znacie jakąś dobrą dietę i zestaw ćwiczeń?
Zależy mi na spaleniu tłuszczu do kwietnia - maja, czy to możliwe?

Pozdrawiam.
Z tego co wyczytałam na wizażu (bo specjalistką nie jestem ) - nie ma czegoś takiego jak szybko i skutecznie. Bo jak będzie dieta cud i szybko to później będzie jo-jo, rozwalony metabolizm itd.
Jednak Ty masz chyba rozsądne podejście, bo Twoje 'szybko' to około pół roku. Moim zdaniem rozsądnie można w tym czasie schudnąć.
Przede wszystkim trzeba skupić się na tym, żeby jeść zdrowo i wartościowo, różnorodnie i o stałych porach - 5 posiłków w ciągu dnia. Ćwiczenia - dowolne, byle je robić regularnie i nie zniechęcać się .
Powodzenia!

Na pewno bardziej doświadczone i doedukowane dziewczyny podpowiedzą więcej. Ja mogę polecić czytanie wątków podwieszonych - szczególnie 10 PŻ .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 19:02   #3
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: Jak schudnąć 20+ kg?

widze, że podobna waga do mnie Szybko, zdrowo i skutecznie - polecam south beach. a prócz tego najlpiej MŻ WR (mniej żreć więcej ruchu). powodzenia ja dałam sobie czas do końca lutego żeby mieć mniej w tyłku o te nieszczęsne 20kg.

I polecam 8minutówki na yt (szczególnie abs)
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words

Edytowane przez boinnenazwybylyzajete
Czas edycji: 2010-11-01 o 19:04
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 20:20   #4
05patus01
Zadomowienie
 
Avatar 05patus01
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 535
Dot.: Jak schudnąć 20+ kg?

Przez 5 miesięcy przy dobrym odzywianiu mogłabys zrzucic 20 kg 4 kg na miesiac wiec rozsądnie. Polecam:
-jesc 5 posilkow dziennie,
-nie objadac sie, tylko po prsotu zjesc zeby nie czuc glodu, ale nie zeby byc mega pelnym
-Pić wodę pół ha przed posilkiem i godz. ha po posilku. Nie bezposrednio przed i po
-Jesc warzywa, owoce ograniczenie,
-duzo chudego mięsa, ryb duszonych, gotowanych, wędzonych, tunczyk wsw np, makrela wędzona, piersi z kurczaka, indyka;
-pic 2 kubki zielonej herbaty, 1,5l wody niegaz.,
-jesc najpozniej 3 ha przed spaniem,
-chleb jesc tylko na sniadanie- 2 kromki razowego lub zytniego, nie bialego pulchnego pieczywa które zapycha tylko na chwilę i zawiera duzo węgli.
-Duzo bialka jajka, zoltko ograniczenie,
-ograniczyc masło (ja np nie jem wcale),
-nie smażyć, ale gotować, dusić, piec w foli bez tluszczu,
-jesc spokojnie, bez pospiechu
-planowac sobie posilki dzien wczesniej, zeby nie rzucac sie na jedzenie gdy niewiemy co zjesc
-jesc chudy nabiał, twaróg chudy ma duzo bialka bialko przyspiesza spalanie tluszczu
-nie jesc makaronow, ryzu, ziemniakow; ewenualnie od czasu do czasu brazowy ryz, makaron pelnoziarnisty
-uwazac na banany bo sa kaloryczne
-polubić dietetyczne jedzenie
-cwiczyc jesli mamy silę i energie- rowerek, skakanie na skaknce, bieganie, brzuszki, 6weidera, cokolwiek byle ruch
-zamiast podjezdzac wszedzie autem czy autobusem, starac sie chodzic jak najwiecej
-nie glodzić się, gdy jestes glodna zjesc jablko, żuj gumę, pij wodę, jedz liscie salaty, czy cos;D

Ja tak wlasnie ograniczam sie od miesiaca i zobaczylam na wadze -4 kg. Ostatnie 3 dni bylam na wyjezdzie wiec nie bylo diety, ale od jutra wracam i przekonaj się ze na redukcji tkanki tluszczonwej mozna jesc wiele pysznych rzeczy ja wlasnie duzo potraw przygotowuję sobie, przede wszystkim z jadlospisow na diecie Dukana. Bardzo dobre, malokaloryczne, syte
__________________
26.08.2008 ;*

im razem jak w niebie - stworzeni dla siebie
bez słów, a jak - ona i on.

Tabu - Bez słów

171cm, 95,2 - 70,9- będzie 63 a potem 57

Edytowane przez 05patus01
Czas edycji: 2010-11-01 o 20:22
05patus01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 09:41   #5
ilion77
Raczkowanie
 
Avatar ilion77
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 305
GG do ilion77
Dot.: Jak schudnąć 20+ kg?

Ja też mam problem z tarczycą i powiem Ci, że bardzo ciężko jest schudnać dla tarczycowców.Wypróbowałam south beach i schudłam na niej jakieś 2 kg, polecam ćwiczenia, moze na początek ośmiominutówki, jeśli nie ćwiczysz na codzień.Ale nie poddawaj sie.Nie prubój tylko Kopenchaskiej ani żadnej innej diety cud, bo będzie jo-jo. South beach jest dobrą dieta, choć u nas nie ma takich efektów jak u zdrowych ludzi.Teraz obecnie zaczęłam Dukana, zobaczę jak mi wyjdzie.
__________________
BYŁO
19.11.09-86 kg.....było już 72,6( II 2011) jest znów 95 kg....... Będzie:70 kg
---------------------------------------------------------------------------------------


ilion77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 12:41   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak schudnąć 20+ kg?

poczytaj sobie podwieszone watki na dietetyce. poczytaj podwieszone watki na fitnessie.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 12:49   #7
xJx
Raczkowanie
 
Avatar xJx
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 55
Dot.: Jak schudnąć 20+ kg?

Hej. Też mam 19 lat, niedoczynnośc tarczycy i przy 171 cm ważę 75 kg . Od poniedziałku sie odchudzam i chciałabym dojść (tak wstępnie) do 65. Przede wszystkim zrezygnowałam ze słodyczy i produktów mącznych. Jako, że jestem wegetarianką to nie jem tez mięsa. Moje posiłki ( jest ich od 4 do 6, wszystko zależy od dnia - jako studentka nie zawsze mam czas) to głównie chudy nabiał i warzywa, piję dużo wody i zielonej herbaty, postanowiłam też 3 razy w tygodniu ćwiczyć. Ale w związku z tym, że nie potafię żyć bez słodyczy, to raz w tygodniu pozwalam sobie powalam sobie na małe co nieco (dzieki temu mam też większą motywacje, jeżeli wiem że w sobotę czeka mnie nagroda za cały tydzień wyrzeczeń ). Jeżeli chcesz to chętnie się przyłącze do wspólnego odchudzania, bo razem na pewno lepiej sobie poradzimy. Pozdrawiam.

Edytowane przez xJx
Czas edycji: 2010-11-05 o 12:52
xJx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-12, 10:54   #8
Nienaganna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 13
Dot.: Jak schudnąć 20+ kg?

Cześć MJR też miałam taki problem jak Ty ważyłam 65 kg a mam wzrostu 160 ale dostałam od koleżanki link do takiego trenera który prowadził mnie przez 2 miesiące i prowadzi nadal wszystko jest za pośrednictwem internetu a raczej poczty i gadu gadu. On najpierw przeprowadza "wywiad" :P potem układa diete (jak czegoś nie wiedziałam jak coś zrobić to pisałam do niego i tłumaczył co i jak ) ułożył mi plan ćwiczeń który wykonuje w domu każde ćwiczenie mi wytłumaczył jak mam wykonać naprawde super gościu i nie drogo sobie ceni bo tylko 20 zł za to wszystko i do tego mogłam przez 7 dni pytać o wszystko a on mi odpisywał na kazde moje pytanie związane co do zrzucenia tych zbędnych kilogramów :/ po tygodniu zauważyłam pierwsze efekty dlatego dogadałam sie co do ceny na miesiąc (trzeba sobie jakoś radzić :P)wiec płace za miesiąc i jestem z nim w stałym kontakcie nawet pomyślałam zeby zacząć chodzić na siłownie bo tam jest więcej możliwości ale wstydze sie :/.Teraz waże 55 kg ale dąże do 50 kg. Co najważniejsze czuje że mam wsparcie w nim a nie tylko że chce wyciągnąć pieniądze" i narazie". Na sylwestra będę super wyglądać (wkońcu). Jak chcesz do niego kontak to pisz do mnie na poczte nienaganna3@o2.pl Pozdrawiam
Nienaganna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.